Вести

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
User avatar
lost&found
Posts: 1106
Joined: Wed Feb 03, 2016 10:40 pm

Re: Вести

Postby lost&found » Fri May 11, 2018 3:37 pm

Evo lupice im zabranu, firmi koja je za svoje nepune 3 godine postojanja razjebala sve sto se moze razjebati u Srbiji, i Srbi ce konacno moci da se otarase pelena i pocnu da rade za 1000e

User avatar
Moskri
Posts: 211
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:53 pm

Re: Вести

Postby Moskri » Fri May 11, 2018 3:52 pm

Мала забуна чини ми се влада код људи, видео сам цене вожње car:go, они нису јефтини, то су неке нормалне цене вожње, али у односу на ове таксисте код вас који убијају делују багатела иако нису.

савабјан
Posts: 349
Joined: Wed Apr 06, 2016 12:31 pm

Re: Вести

Postby савабјан » Fri May 11, 2018 4:29 pm

навијај wrote:Никакве (сем пореза), то је и поента
Нема сврхе да се вртимо у круг с овим више, и треба да раде Срби за 200 евра у пеленама за боље и нису

Poenta je da ti čoveku koji radi za 200 e u pelenama ne možeš da naplaćuješ 27e cenu mesečne karte za bus, ili 15e jednu vožnju taksijem. Cwna prevoza mora da se uskladi sa mogućnostima, cena prevoza u Evropi je otprilike 1-3% mesečnih primanja, samo je u Srbiji 15-25%.

User avatar
Bruno Sulak
Posts: 764
Joined: Wed Feb 03, 2016 11:27 am
Location: Cannes

Re: Вести

Postby Bruno Sulak » Fri May 11, 2018 7:14 pm

савабјан wrote:
навијај wrote:Никакве (сем пореза), то је и поента
Нема сврхе да се вртимо у круг с овим више, и треба да раде Срби за 200 евра у пеленама за боље и нису

Poenta je da ti čoveku koji radi za 200 e u pelenama ne možeš da naplaćuješ 27e cenu mesečne karte za bus, ili 15e jednu vožnju taksijem. Cwna prevoza mora da se uskladi sa mogućnostima, cena prevoza u Evropi je otprilike 1-3% mesečnih primanja, samo je u Srbiji 15-25%.


A i ti ga pretera sad. Da rade za 1-3% ne bi imali ni da sipaju goriva.

User avatar
Очајник
Posts: 348
Joined: Mon May 09, 2016 2:28 pm

Re: Вести

Postby Очајник » Fri May 11, 2018 9:49 pm


User avatar
навијај
Posts: 463
Joined: Tue Feb 02, 2016 2:06 pm

Re: Вести

Postby навијај » Fri May 11, 2018 11:02 pm

Војска се оградила од венца Михаиловићу

http://www.rts.rs/page/stories/ci/story ... -gori.html

stara pizda
Posts: 140
Joined: Tue Feb 02, 2016 4:25 am

Re: Вести

Postby stara pizda » Fri May 11, 2018 11:58 pm

навијај wrote:Војска се оградила од венца Михаиловићу

http://www.rts.rs/page/stories/ci/story ... -gori.html


Sta si ocekivao?

Image

tizlabor
Posts: 498
Joined: Mon Feb 01, 2016 6:04 am

Re: Вести

Postby tizlabor » Sat May 12, 2018 9:21 am

Sto se tice Beogradskih taksista,uglavnom vam je covek sa nikom navijaj sve objasnio,a ja cu ga samo dopuniti.
Jel mogu ja na gajbi da napecem jedno 3 pleha pice da ih isecem na parce,zabrkam jedno 5 litara limunade,sve to ponesem pred mekdonalc na slaviji i prodam po duplo manjoj ceni nego sto je kod njih?
Mesate babe i zabe.Cinjenica je da smo stoka,najveca na svetu,najveci ljudski otpad itd... Ali to ne menja cinjenicu da radimo po nekim pravilima koja je raspisala uprava protektorata ove kvazi drzave i svaka lokalna samouprava.

Dizete sada svi dzevu sto ce sva vozila morati da idu dva puta godisnje na tehnicki pregled?Jel znate da mi taksisti to imamo od pamtiveka?
Vlasnici aplikacije placaju porez upravi protektorata-VOZACI I VLASNICI VOZILA NE!!!
Vlasnici taksi udruzenja placaju porez upravi protektorata-VOZACI I VLASNICI VOZILA TAKODJE PLACAJU POREZ I NA SVE TO IMAJU DODATNE NAMETE!!!


Nista od toga ne menja cinjenicu da smo bagra.Beogradski taksi je najskuplji,tu nema spora,ali i vi morate da shvatite da je svugde u svetu taksi prevoz luksuz a ne socijalna kategorija prevoza.

User avatar
lost&found
Posts: 1106
Joined: Wed Feb 03, 2016 10:40 pm

Re: Вести

Postby lost&found » Sat May 12, 2018 11:30 am

tizlabor wrote:Sto se tice Beogradskih taksista,uglavnom vam je covek sa nikom navijaj sve objasnio,a ja cu ga samo dopuniti.
Jel mogu ja na gajbi da napecem jedno 3 pleha pice da ih isecem na parce,zabrkam jedno 5 litara limunade,sve to ponesem pred mekdonalc na slaviji i prodam po duplo manjoj ceni nego sto je kod njih?
Mesate babe i zabe.Cinjenica je da smo stoka,najveca na svetu,najveci ljudski otpad itd... Ali to ne menja cinjenicu da radimo po nekim pravilima koja je raspisala uprava protektorata ove kvazi drzave i svaka lokalna samouprava.

Dizete sada svi dzevu sto ce sva vozila morati da idu dva puta godisnje na tehnicki pregled?Jel znate da mi taksisti to imamo od pamtiveka?
Vlasnici aplikacije placaju porez upravi protektorata-VOZACI I VLASNICI VOZILA NE!!!
Vlasnici taksi udruzenja placaju porez upravi protektorata-VOZACI I VLASNICI VOZILA TAKODJE PLACAJU POREZ I NA SVE TO IMAJU DODATNE NAMETE!!!


Nista od toga ne menja cinjenicu da smo bagra.Beogradski taksi je najskuplji,tu nema spora,ali i vi morate da shvatite da je svugde u svetu taksi prevoz luksuz a ne socijalna kategorija prevoza.


Mozda nekada, ali je to odavno pocelo da se menja. U 2 najvece zemlje, Rusiji i Americi siba najnormalnije, prosto postoji potreba kod korisnika za tako necim, jer ovako taksi sistem ima monopol i moze da se bahanalise (cast izuzecima). Kako su se ponasali u prethodnih 15-20 godina, takvu podrsku mogu i da ocekuju od obicne raje.

SAO_Zeljin
Posts: 712
Joined: Sun Feb 07, 2016 10:57 pm

Re: Вести

Postby SAO_Zeljin » Sat May 12, 2018 1:41 pm

tizlabor wrote:Vlasnici aplikacije placaju porez upravi protektorata-VOZACI I VLASNICI VOZILA NE!!!

Zasto onda zahtev nije bio da se oporezuju vozaci i vlasnici vozila? Koliko secam zahtev je da se aplikacija ukine.

Slazem se da je taxi prevoz luksuz i uopste ne mislim da je taxi u bg preskup. Jesu taxisti govna :mrgreen: ali realno rade usran posao i treba da zarade a od centra grada nocu nema kraja gde ne mozes stici za 10e pa kome je mnogo neka ceka jutarnji bus

tizlabor
Posts: 498
Joined: Mon Feb 01, 2016 6:04 am

Re: Вести

Postby tizlabor » Sat May 12, 2018 3:27 pm

To sto postoji potreba za tim vidom prevoza,ne menja cinjenicu da je to vid luksuznog prevoza.Brate vozi te drugi lik trezan sa svojim kolima tebe pijanog sa svadbe na kojoj si dao 100 evra muzici,100 evra mladencima,100 evra za odelo i cipele i nije luksuz da te vozi taksi?Idi svojim kolima pa nemoj da pijes jebiga. I na sve to ti mnogo 10 eura da odes od vrata do vrata?

nemozes da oporezujes vozace i vlasnike vozila,jer nemozes da im udjes u trag.Nije mu potrebna firma da bi se ubacio na aplikaciju i vrsio prevoz. Uber je tacno jeftiniji za tu razliku koju taksisti placaju kroz jaram.

Bunt
Posts: 644
Joined: Mon Nov 28, 2016 1:22 pm

Re: Вести

Postby Bunt » Sat May 12, 2018 4:01 pm

Ja za jeftin luksuz jos uvek nisam cuo. da li mozes da navedes jos neki primer?

Kod beton hale stoje jedan pored drugog divljak i regularan taksi i caskaju dok cekaju p'jane boeme i klabere. I posle Car:Go koji ima manje od 100 vozila predstavlja pretnju?

Jel luksuz? U redu, ne moze Dacia, Getz I slično, ne moze nijedan hečbek, niti vozilo starije od pet godina. Mora košulja a ne majica bez rukava i peskir oko vrata. račun obavezno, placanje karticom takodje. Ko napravi sranje gubi licencu.
Jedan strani jezik i skola bontona se podrazumeva.

Jel ok za pocetak? I da to vazi i za Bg i za Ns, Ni, Ru, Sm, Ue.

Tizla, imao si drugi tehnicki, ali koliko si ga placao, 0, mozda 500 kinti ako bas nisi imao kombinaciju.

Jos neke stvari si napisao sa kojima se ne slazem ali ne mogu sad o njima, prvom prilikom.

User avatar
lost&found
Posts: 1106
Joined: Wed Feb 03, 2016 10:40 pm

Re: Вести

Postby lost&found » Sat May 12, 2018 4:22 pm

tizlabor wrote:To sto postoji potreba za tim vidom prevoza,ne menja cinjenicu da je to vid luksuznog prevoza.Brate vozi te drugi lik trezan sa svojim kolima tebe pijanog sa svadbe na kojoj si dao 100 evra muzici,100 evra mladencima,100 evra za odelo i cipele i nije luksuz da te vozi taksi?Idi svojim kolima pa nemoj da pijes jebiga. I na sve to ti mnogo 10 eura da odes od vrata do vrata?

nemozes da oporezujes vozace i vlasnike vozila,jer nemozes da im udjes u trag.Nije mu potrebna firma da bi se ubacio na aplikaciju i vrsio prevoz. Uber je tacno jeftiniji za tu razliku koju taksisti placaju kroz jaram.


Ovo nije istina, moraju da otvore svoje firme.
Druga stvar, gledas to samo kroz prizmu novca, al to nije jedina (iako najbitnija) stavka koja cini kvalitet usluge. Pisao sam vec gore koje su prednosti. E da, i sa Uberom ima jedna do jaja fora - Uber Pool. Ako neko u istom trenutku trazi Uber do destinacije koja je blizu ili usput tvojoj destinaciji, mozete zajedno da se vozite po mnogo jeftinijoj ceni, jer delite trosak, i to sve naravno ide preko aplikacije, osobu prvi put (i jedini verovatno) tad vidite, al ste bratski izdelili. Mene je npr ruta aerodrom JFK u NY do centra Menhetna izlazio oko $35, sto je presmesno, pogotvu sto je NY u pitanju. Znaci odradis sve preko aplikacije, milina, komfor i mozak na otavu.

Ja se slazem da pravila treba da vaze za sve isto, al nemojte sad da se pozivate na to, a vecina vas je lesila sa zadovoljstvom svoje sugradjane, kad god im se ukazala prilika. Tad pravila nisu bila toliko bitna.

tizlabor
Posts: 498
Joined: Mon Feb 01, 2016 6:04 am

Re: Вести

Postby tizlabor » Sat May 12, 2018 4:42 pm

Opet mesas stvari.Mrzis taksiste vise nego ja pa trazis dlaku u jajetu.
Problem je i da je jedan,a ne 100 jer od 100 moze vrlo brzo da ih bude par hiljada.

Zbog cega skola bontona,strani jezik itd?Navedi mi razlog?To sve ima kroz osnove u taksi ispitu(koji je realno sviranje kurcu i trebao bi da bude 10 puta rigorozniji).
Sestomesecni me kostao 1000 dinara,svaki sam platio.Auto se za sestomesecni(kao i za standardni za registraciju)sprema kao za prodaju,ali to nema veze o svom autu vodim racuna bez obzira dal mi je na isteku 6 meseci i slicno.
Od ovih dole navedenih stvari,marka vozila nacin placanja itd...To nista brate ne mora,samo zoves taksi udruzenje koje ima to u ponudi.Ako nema nijedno taj nacin placanja,sta da radimo?Da ga nateramo da uvede?Nemozes da ga nateras.
Jel tebe tera neko da pijes pivo u kafani sa 20 matorih naprednjaka koji hvale Vucica?Ne,ides sam ili ne ides.Tvoj izbor.
Imas raznih ponuda kafana sa razlicitim cenama pica u kojima se na razlicit nacin isto moze platiti.Sve rade po istim pravilima i sve imaju svoju klijentelu.Ali ti nemozes da otvoris kafanu u garazi bez kase i bez prijavljenih radnika(mozes ako si clan gestapoa iz sns ali to je druga tema)i da prodajes 20% jeftinije pice od coveka koji drzi pored i placa sve regularno.

Kafana je potreba jel tako,nije luksuz,svako treba da moze da priusti sebi da ode u kafanu.I prevoz je potreba,svako treba da moze sebi da priusti da moze da kupi vozilo sa kojim ce se prevesti od tacke a do tacke b,ili da koristi usluge javnog gradskog prevoza.

E ali.

Striptiz bar je luksuz bato.Tamo ti gola plavusa mesa u krila i nabija ti bradavice u usta.Tu pivo kosta 1000 dinara jel tako?
E posmatraj i nas taksiste ko kurve,i mi smo ti neka vrsta luksuza tog tipa.Hoces da uzivas-plati.


lost and found tvrdim ti da nemora da otvori firmu,nikakvu,nista ga na to ne obavezuje.
I ti opet mesas stvari.To sto ima NELEGALNIH taksista koji LESE sugradjane,nije ova tema.Njima tek treba mater jebati.

User avatar
lost&found
Posts: 1106
Joined: Wed Feb 03, 2016 10:40 pm

Re: Вести

Postby lost&found » Sat May 12, 2018 5:29 pm

Naravno da jeste ova tema, zasto bih ja razmisljao da li je taxista legalan ili nije, kad mogu da vidim na aplikaciji ko me vozi, koje prevozno sredstvo koristi, kako je ocenjen od drugih korisnika i na osvnovu toga odlucim da li cu da potvrdim voznju ili ne? Evo sve i da je ista cena, pa eto i malo jaca od taksija, opet bih se odlucio za taj vid usluge jer kad se sve sabere i oduzme - laksi je, bolji i komforniji. Ko je kriv legalnim taksistima sto je zbog nelegalnih taksista generalna slika o taksistima jako losa ? A naravno, ta slika nije losa samo zbog nelegalnih taksista, imao sam gomilu neprijatnih iskustava i sa legalnim. Al aj na stranu to, ako su se taksisti ovako lepo organizovali za ove proteste, sta je problem bilo da se tako organizuju da rasteraju divljake?
Jednostavno, ko je imao prilike da iskusi taksiste u BG i aplikaciju Car:go (ili Uber u inostranstvu), u 9 od 10 slucajeva ce biti zadovoljniji uslugama koje nude ove aplikacije, i morate da se pomirite da je zbog toga taj tip modernizacije neminovan kad-tad. Taksisti imaju naravno puno pravo da to u pocetku koce/prolongiraju pravnim putem, al bi pametnije bilo da se modernizu i poboljsaju uslugu, da pocne narod da vise da ih ceni, i stvarno uziva u tim voznjama kao sto ti kazes (a trenutno uglavnom nije uzivanje, samim tim i ne moze biti nikakav luksuz, ako ne uzivas u tome). Nakon toga, nece ni biti potrebe za Car:go, jer ce ljudi kao sami korisnici biti zadovoljni taxi uslugama

User avatar
Чомбе
Posts: 1156
Joined: Sat Feb 13, 2016 10:21 pm

Re: Вести

Postby Чомбе » Sat May 12, 2018 5:39 pm

Па јебем ти такав луксуз кад ти на позив дође ауто стар 15-20 година...

User avatar
Rođaci
Posts: 3885
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:07 pm

Re: Вести

Postby Rođaci » Sat May 12, 2018 5:47 pm

da beogradski taksisti vode kafane, pivo bi koštalo 1500 dinara, a konobar bi bio u fazonu "batice, da ti ja sad ispričam kako smo kumašin i ja pre 20 godina jurili pičke"

tizlabor
Posts: 498
Joined: Mon Feb 01, 2016 6:04 am

Re: Вести

Postby tizlabor » Sat May 12, 2018 6:08 pm

Zato brate sto nije LEGALNO. Jel kapiras,taj koji te vozi preko aplikacije ima bolje vozilo JER NEMA TROSKOVE KOJE JE MENI RASPISAO VUCIC,I ONAJ PRE NJEGA!

Znas kako ce to lepo da se resi,lepo svi taksisti predju na car-go. Vise nema poreza i ostalih sranja samo placas car-go. Vlasnik car-go postane lepo Alek i fino izbacimo posrednika da se ljudi ne cimaju da moraju da pisu tamo stavke u budzetu gde su pare. Lepo direktno njima u dzep.

NIJE LEGALNO! A NIJE LEGALNO JER NIJE FER!

A to sto mrzite Beogradske,i sve druge,taksiste....sta da vam radim. Niste objektivni realno.

User avatar
lost&found
Posts: 1106
Joined: Wed Feb 03, 2016 10:40 pm

Re: Вести

Postby lost&found » Sat May 12, 2018 6:14 pm

Nisu legalni ni divljaci , pa ne kukate protiv njih, niti ste se ikada ovako organizovali protiv njih,a vama direktno srozavaju ugled kod ljudi - znaci da ste u talu s njima, ili vas bole brige. Tako da je to licemerje sto pricas.
A da li su legalni ili nisu, radije bih da cujem misljenje nekog diplomiranog pravnika, nego taksista.
Rodjaci, ako imas vremena, znas sta ti je ciniti....

EDIT: E da, i Tizla, ne mrzim ja taksiste, jos manje nesto imam licno protiv tebe ako se bavis tim poslom, ja pricam na osnovu svojih iskustava i sa nasim taksistima i sa aplikacijama, i jednostavno sam izvukao zakljucak (kao i svi drugi ljudi koji su bili u prilici da probaju i jedno i drugo), da je ovo drugo mnoooogo bolje sa strane korisnika. A sto se poreza i nelegalnosti tice, brate mili, ako Uber moze da funkcionise bez problema u drzavi koja ima najrigorozniji sistem poreza, onda moze i da se nadje nacin da Car:go posluje ovde legalno (ako to do sad uopste nije). Nemoj se zajebavamo, u zemlji gde se vecina ljudi hvali neplacanjem poreza, i oni koji rade mnogo ozbiljnije poslove od taksiranja, i sad ispadose taksisti sveci, placaju porez uredno do dinara, a fiskalni racun se izda jednom u nikad, idi begaj :mrgreen:

tizlabor
Posts: 498
Joined: Mon Feb 01, 2016 6:04 am

Re: Вести

Postby tizlabor » Sat May 12, 2018 6:21 pm

Rođaci wrote:da beogradski taksisti vode kafane, pivo bi koštalo 1500 dinara, a konobar bi bio u fazonu "batice, da ti ja sad ispričam kako smo kumašin i ja pre 20 godina jurili pičke"

Da advokati drze bilo bi 150 evra,i morao bi da potpises tri primerka racuna za svako pivo. :mrgreen:
Lost and found
Sta se nismo organizovali? Pricas bezveze,lupetas,mi u talu sa njima. Oni nam rak rana,skidaju nam kajmak godinama. Trpaju u dzepove muriji i politicarima i kako da im doakas?
Ti svoju tezu baziras na tome da je to bolje za musteriju.
Pa i moja komsinka pravi 100 puta bolje krofne nego bilo koja pekara,ali nemoze da iznese pleh na ulicu i da prodaje krofnu za 20 dinara.


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests