Спортске вести и занимљивости

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
User avatar
fillam
Posts: 92
Joined: Thu Feb 04, 2016 7:34 pm

Re: Спортске вести и занимљивости

Postby fillam » Tue Jan 15, 2019 4:27 pm

Stef Kari je promenio kosarku u NBA , pojavio se covek koji em zna da igra i smisleno, a sa druge strane cesto uzima divljacke neizgradjene suteve sa prebrzim izbacajem sa visokim procentima, i sjebao je svima celu koncepciju igre, i obesmislio trosenje energije na odbranu. Cini mi se da su te prve astronomske brojke GS-a dovele do toga da vecina fransiza promeni svoju filozofiju. Doslo je do toga da je cilj zatrpati vise nego sto ces biti zatrpan, svega par ekipa pokusava da neguje kvalitetnu defanzivu. Pa nekada su All-star mecevi imali manje poena od ovih regularnih sad... Da'l je to dobro, jebem li ga, stvar ukusa. Meni je licno evropska kosarka zanimljivija za gledanje, jer su u Nba neke pojave sada vec toliko normalne, da su prestale da me odusevljavaju. Pa da je i u fudbalu svaki rezultat 4-4, 5-3, posle nekog vremena to vise ne bi bio spektakl...

нема лека
Posts: 213
Joined: Mon Aug 21, 2017 6:08 pm

Re: Спортске вести и занимљивости

Postby нема лека » Tue Jan 15, 2019 4:52 pm

riper wrote:nema leka,

Brate ja imam skroz suprotno misljenje od tebe. Mislim da bi danas i neki osrednji NBA igraci svojim atleticizmom izdominirali NBA ligom pre 30 i vise godina. To vidis u Evropi, dodje neki americki indijanac koji nije uspeo ni u njihovoj letnjoj ligi i bude prvi igrac jaceg evropskog tima. I to zato sto je brzi, skocniji i drskiji od evropskih igraca. Iako je tehnika, vestina, takticka disciplina na strani evropskog igraca, on je iza americkog koji nije ni blizu NBA lige.

Јел можеш да замислиш Вестрбука или неког рецимо Дерозена како креће на продор против бед бојса из Детроита? Или Антетокумба против Јуинга, Алонза Морнинга, Хакима? Против неке Индијане или Њујорка са Џон Старксом, Алан Хјустоном, Спривелом, Лари Џонсоном и Јуингом? Против Барклија? Ја не могу, играла се врхунска одбрана, што појединачна, што тимска. Можда и грешим, али осим физикалија, све друго је на страни старијих играча.
И нешто немам утисак да американци доминирају у европској кошарци, има их одличних, али у најјачим екипама они су само један од шрафова, део тима.
@pertla

Јесте Олдрич четворка, али сматрам га последњим класичним центром, попут оних из осамдесетих и деведесетих. У одбрани чувар рекета, у нападу претња по кош и лицем и леђима, права центарска леђна техника, тимски играч. Браћа Гасол. Хорфорд имају исто то, ово остали које си набројао нису ни близу тога. Ембид и Дејвис су убице, али они су опаснији лицем, него леђима. Дејвис игра све, од плеја до центра. Капела је офанзивно слаб, Адамс исто, Нуркић је далеко од озбиљног центра. У праву си да се кошарка променила, па и улоге центра, свестан сам тога, али та кошарка је мени лично ужасна. Кошарка без позиционог напада, без икакве тактике, без преузимања у одбрани, без зоне, без линије помоћи. Играч кад пређе чувара на првом кораку, то је то.
Не кажем да данашњи играчи нису одлични кошаркаши, али ови старији су ми некако комплетнији, а мислим да је конкуренција некада била много јача.
Они тамо какве услове имају, то није реално, они већ са 12,13 година могу да буду у сали по цео дан, теретане, индивидуални тренинзи...Па на све те услове, узимају играче из целог света, неке као клинце, а неке као већ изграђене кошаркаше.

User avatar
Batke
Posts: 562
Joined: Thu Aug 18, 2016 8:29 pm
Location: Brdo

Re: Спортске вести и занимљивости

Postby Batke » Tue Jan 15, 2019 6:22 pm

Одгледао и ја ноћас Кингсе, мада сам их пратио и задњих пар утакмица. Фина игра. Јако млад тим који има још доста да покаже. Боги стандардно добар. На крају се баш онако срдачно поздравља са Лилардом значи топ играчи га поштују што је супер за самопоуздање. Види се да прави разлику. Пријатно ме изненадио Фокс јер није срљао као у прошлој утакмици против Портланда. Вади Хилд исто као Богдан прави дечко разлику, а Дивцу се смејали када је урадио тај трејд. Багли и Џајлд се полако буде. Немања мало зарокао али поправиће се, а и ради страшан посао у одбрани. Јоги Ферел се дечко исто труди. Шамперт класична братина. Те га хоће те га неће. Сад читам ноћас се умало није потукао са Нуркићем :mrgreen: Једино што Кингисима фали је крштен центар. Ајде Вили Колинштајн и није толико али овај Куфус је баш рупетина. Одавно нисам видео неког центра да онако маши зицере
Raspad sistema PFC Ex Mali Batica.

brucelee
Posts: 822
Joined: Mon Feb 01, 2016 7:10 am

Re: Спортске вести и занимљивости

Postby brucelee » Tue Jan 15, 2019 7:51 pm

Rođaci wrote:ne pratiš NBA jebi ga
ko bi zaustavio LeBrona, Durenta, Hardena, Antetokumpa? Kalinić, Lazić i Veseli?
taj Jokić je jedan od 5-6 igrača koji su kandidati za MPV, tako da to što pišeš baš nema veze sa životom



Nisi me razumeo, za mene nba liga je smor, nema dakle neke takmicarske borbe sto je jebem mu kljuc sporta, trci sutiraj jeste zanimljivo nekad, ali ne uvek.

Sto se Jokica tice ponavljam on je napravio odlican uspeh tamo, ali sam komentarisao one hajlajtse od njega, pa ono ja mogu da me niko ne cuva i nekako mi je jadno, pre neki dan gledam, Jokic sutira bukvalno sa bacanja, lopta se odbija od obruc, on pretrcava i to ne u stilu Bolta, nego laganim korakom pretrcava dva odbrambena igraca i polaze i daje kos, brate...to u kraju na basketu ne prolazi, neko ce bar pokusati da te zaustavi, bar potrcati za loptom, ovo sve lagano, deluje kao slowmotion.

Osim Lebrona, Durenta i jos par igraca, ono je smesno.

I mislim da Jokic npr ne bi se snasao ni u CSKA ni u Feneru ni u Oliju.. Nisam siguran da bi silovao redom i sprdao se sa svima...uostalom u reprezentaciji ono malo sto je odigrao daleko je slabije bilo.

Doncic sa druge strane je kidacina, koga da postavis gde god, on bi sabijao.

Naravno ostaje i to da ja ne pratim NBA da ne kazem taj sport dovoljno, ali izmedju glodara i monaka ili neke tekme iz nba pogotovo u toku sezone, uvek bi pre gledao ovo prvo.

User avatar
Rođaci
Posts: 3885
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:07 pm

Re: Спортске вести и занимљивости

Postby Rođaci » Tue Jan 15, 2019 8:28 pm

naravno da je bilo slabije kad je to bilo pre dve i po godine, u vreme dok je i dalje bio mršava pihtijasta masa
dečko je izuzetno specifičan igrač i način na koji se kreće i šutira se u svim medijima koji prate NBA opisuju kao neverovatni, nestvarni, magični... a ovde ispade nesposoban
jeste, ludi su tamo, dali mu 146 miliona zato što nisu znali šta će s njima

ko bi ga sačuvao u Evropi? uostalom, bio je MVP ABA lige kad je imao 20 godina i bio u neuporedivo lošijoj formi, razvijao bi se i ubijao sve i da je ostao
čovek je prvi u celoj ligi po ubacivanju odbitaka, tj. tippingu, jer ima fantastičan osećaj za loptu

Cirbes, Ajon, Veseli, Kajl Hajns? u Evroligi dominigraju igrači koji su tamo bili ili otpad ili krajnji prosek, tipa Spanulis, Šved, Veseli, raznorazni crnci... Jokića ne mogu da sačuvaju NBA centri, a ne oni koji ne mogu ni da odu u NBA ili koji su već bili, pa nisu uspeli tamo
Bobi je bio MVP regularnog dela sezone, eno sad je postao White Mamba 2.0
slično važi i za Teodosića, samo što on nije zabavan ni van terena
e sad, ovdašnja javnost je ubeđena da su obojica pravi za NBA, samo ih treneri mrze, a to nema veze sa životom, ali to je druga priča

smešni su Embiid, Gober, DeRozan, Lauri, Kavaj, Aron Gordon, Dramond, Grifin, Irving, Tejtum, Vestbruk...? ti ljudi bi se danas iživljavali u Evropi
uostalom, svake Olimpijske igre i SP pokažu nadmoć NBA lige, ne samo po tome koliko Ameri satiru, nego i po tome kako igraju NBA igrači drugih reprezentacija


činjenica je da je liga napadački orijentisana i da je od osamdesetih i devedesetih dosta toga promenjeno, ali to nije samo rezultat promena pravila, već i prilagođavanja ekipa onome što se dešavalo na terenu
svi se pržimo na snimke Lejmbira, Rodmana, Ajzee Tomasa, Barklija i kompanije, a onda uđeš ovde posle bilo kog derbija i vidiš kako ljudi kmeče tražeći neke komične penale za padanja likova poput Koromana i Jestrovića pre 7-8 godina ili ovog mučenog Jankovića iz Partizana


ovo da evropski igrači donose inteligenciju u ligu isto nije tačno, mislim da je Riper to napisao
jeste, Jokić i Dončić imaju kliker, takav je bio i Gasol itd, ali kao da zaboravljaš da su igrali i Neš, Dankan, Kid, Leri Ptica, Medžik, Majkl, Džejson Kid... nisu njih Evropljani učili basketu

čak je i Željko Obradović pričao da bi išao u NBA ako bi ga pozvala neka plejof ekipa, eno Mesina je tamo kao pomoćnik, Kokoškov, Blat je vodio Klivlend... nisu to samo pare i uslovi (a to je tek posebna priča, dovoljno je videti šta svaki igrač koji ode tamo govori o tome na kom je nivou organizacija lige i klubova u odnosu na Evropu), već i mnoge druge stvari

подвала
Posts: 121
Joined: Tue Feb 02, 2016 12:22 pm

Re: Спортске вести и занимљивости

Postby подвала » Tue Jan 15, 2019 9:24 pm

Rođaci wrote:
uostalom, svake Olimpijske igre i SP pokažu nadmoć NBA lige, ne samo po tome koliko Ameri satiru, n]ego i po tome kako igraju NBA igrači drugih reprezentacija



Hint: Croatia
Pred svako prvenstvo se loze kao imaju pedeset NBA igraca i vecito pljuga

User avatar
Rođaci
Posts: 3885
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:07 pm

Re: Спортске вести и занимљивости

Postby Rođaci » Tue Jan 15, 2019 11:12 pm

oni su posebna priča, isto kao naša mučena fudbalska reprezentacija puna likova iz najjačih evropskih liga

Nexon
Posts: 2412
Joined: Wed Feb 17, 2016 8:19 pm

Re: Спортске вести и занимљивости

Postby Nexon » Tue Jan 15, 2019 11:37 pm

Кошарка је напредовала, убразана је због атрактивности у нпр. Азији-новац. Гледао сам НБА финалне серије на покојном 3К и чувено финале Чикако-Финикс и играчи данас су више напуцани и спремни са разном хемијом.
Нарочито се то примећује код европских играча у односу на пре 30 година и раније.
Усташе нису никаква посебна прича они немају довољан кавалитет као ни наша фудбалска репрезентација што није имала.
Надам се да долази једна феноменлана генерација у фудбалу па ће се видети да ли сам у праву.

Да се вратим на НБА. Мене често нервира тај невиђен број шутева за 3 или потези попут Фокса из Сакраменто који на 2 минута од краја и 6 разлике за свој тим се залеће и завршава напад промашајем у првих 10 секунди и онда Сакраменто изгуби. Делимично разумем у неком другом делу утакмице да то радиш.
Али је Голден Стајет наметнуо то јер они јако пуно зависе од шута. Њихова центарска линија је смешна. А поред тога доминирају лигом и онда други копирају.
Када се појави неки тим који може јаком одбраном да осваја онда ће се променити стил. Такође се све више траже центри са шутом као што је Јокић.
Смешно је поредити нпр. Шекила, који није могао да погоди слободњак, и Јокића који прангија као бек за 3.

Nexon
Posts: 2412
Joined: Wed Feb 17, 2016 8:19 pm

Re: Спортске вести и занимљивости

Postby Nexon » Wed Jan 16, 2019 12:14 am

Rođaci wrote:ne pratiš NBA jebi ga
ko bi zaustavio LeBrona, Durenta, Hardena, Antetokumpa? Kalinić, Lazić i Veseli?
taj Jokić je jedan od 5-6 igrača koji su kandidati za MPV, tako da to što pišeš baš nema veze sa životom


Леброна зауставили Грци на СП 2006 са све Вејдом.
А Карија засутавио Стефан Марковић на СП 2007 испод 19 у НС.
Сјећаш ли се тога одвјетниче или те тешке успомене потискујеш?

За Хардена могу да се сложим али само ако му суде НБА судије пошто он добија највише слободњака у историји за непостојеће прекршаје који су последица промена схватања игре и правила у НБА.

riper
Posts: 1175
Joined: Mon Feb 01, 2016 8:22 am

Re: Спортске вести и занимљивости

Postby riper » Wed Jan 16, 2019 12:20 pm

нема лека wrote:
riper wrote:nema leka,
Јел можеш да замислиш Вестрбука или неког рецимо Дерозена како креће на продор против бед бојса из Детроита? Или Антетокумба против Јуинга, Алонза Морнинга, Хакима? Против неке Индијане или Њујорка са Џон Старксом, Алан Хјустоном, Спривелом, Лари Џонсоном и Јуингом? Против Барклија? Ја не могу, играла се врхунска одбрана, што појединачна, што тимска. Можда и грешим, али осим физикалија, све друго је на страни старијих играча.
И нешто немам утисак да американци доминирају у европској кошарци, има их одличних, али у најјачим екипама они су само један од шрафова, део тима.
.


Brate iskreno mogu zamisliti Vesbruka i slicne cak i protiv moje omiljene ekipe svih vremena, bed bojsa iz Detroita. Ako se ne varam, njihovu pricu je upravo srusio Majkl Dzordan 1990. godine kada su ih Bulsi pocistili u finalu Istoka. I to Detroit koji je bio fizicki jaka ekipa, ali koja se od svih drugih razlikovao po tom drskom stavu.

Dominantan atleticizam u NBA igri rapidno raste vec pocetkom 90ih. Dzordan je predvodnik te nove generacije sa njegovim neverovatnom skocnoscu, Barkli koji je pored toga sto je bio dobar kosarkas, bio izuzetno snazan. Pa jedan od osnovnih poteza Barklija bio je taj da se on buljom ugura pod obruc i tamo trazi sansu za sut. To je bilo vreme velikih mocnih centara. U igru dolazi Sek, ako on nije olicenje atleticizma ja ne znam ko jeste. Karl Meloun sa rukama koje du debele ko balvani, a opet mekan sut. DIkembe Mutombo, legenda Nagetsa pre Jokare. Alonzo Morning, Patrik Juing, Hakim itd. Jedino su Finiks Sansi pokusavali da igraju bez klasicnog centra kada su im najvisi igraci redovno bili ispovredjivani. Sada je atleticizam samo jos vise uznapredovao.

Vise puta sam pricao, pa izvinite ako se ponavljam, kod nas u kraju je bio momak koji je iz omladinskog pogona FMP/a igrao kosarku na americkom koledzu. Secam se kada nam je on pisao kako izgleda igrati tamo. On je rekao da su tamo svi fizicki nenormalno superiorni. Secam se da je pricao u fazonu, da je on znao da vodi dve lopte istovremeno, da je imao skoro savrsenu tehniku suta, da su ih jos od malih nogu ucili akcije i sve sto vec ide. A onda ode tamo i dodje neki klinac, pretrci ga, nadskoci ga, ne stigne loptu da pipne. Secam se da nam je pricao da je dobio od trenera program koji je trabalo da radi u teretani, nije mogao ni da pocne sa onim sto mu je trener napisao. Ali zato zenski odbojkaski tim udje, kaze lik, dizu vise od mene. Uglavnom sam je rekao da je bio apsolutn nekonkurentan u tavkoj igri.

Moj najjaci argument da su fizikalije danas dominantnije u odnosu na tehniku i sve druge delove igre je taj da otpaci iz NBA lige gospodare evropskom kosarkom.

Nisam saglasan ni sa Rodjinim stavom da evropski igraci nisu doneli IQ u NBA ligu. Ja nisam rekao da nema pametnih NBA igraca i slicno, daleko od toga. Upravo je Danakan kosarkas koji je plenio i tehnikom i snagom, ali pre svega mozgom. Da ne govorim o Hakimu, koji je u onom finalu valjda 1996. godine pravio malo dete od Seka. Ali kada sam gledao analizu recimo Bjelicine igre, mnogi su impresionirani kako on igra dobru odbranu i to ono sto ne ulazi u statistiku i to protiv fizicki dominantnijih igraca. Isto kao i napad, prilicno intiligentno. Jokicev kosarkaski IQ je tek posebna stvar, jer po svim nekim parametrima Jokica bi trebalo da pojedu na svakoj utakmici i u napadu i u odbrani, ali on nekako i dalje ispade jedan od najboljih centara ove sezone.

I ovo sve pisem dok je Golden Stejt unakazio Denver sinoc, odnosno rano jutros. Ne znam sta da mislim.

User avatar
Rođaci
Posts: 3885
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:07 pm

Re: Спортске вести и занимљивости

Postby Rođaci » Wed Jan 16, 2019 12:21 pm

jedna LeBronova utakmica i SP ispod 19 :lol: :lol:
idi gledaj ono s jajastom loptom, pusti se košarke, nije to za tebe

edit: upade riper

ma Golden Stejt je usrao ove noćas
51 poen u prvoj četvrtini :lol:
kad ih krene šut, ne može niko da ih zaustavi, to je bolesno
još se Kazins vraća u nedelju, idi u kurac

Bjelica je nekonstantan, to njega najviše muči
statistički, Sakramento dobija preko 80% utakmica ove sezone u kojima Beli ima dvocifren broj poena (moguće da je malo pala ta statistika, ali tako je bilo pre mesečak dana)
ne kažem da nisu pametni, već da nije njihov uticaj toliki da baš menjaju ligu donoseći svoj IQ, ima već mnogo toga
Rondo npr, njegove asistencije su cirkus

Nexon
Posts: 2412
Joined: Wed Feb 17, 2016 8:19 pm

Re: Спортске вести и занимљивости

Postby Nexon » Wed Jan 16, 2019 1:36 pm

Немој да се љутиш одвјетниче што ти рушим снове о непобедивом Леброну.
Е једна али Џордану и Меџику ниједна.

Као што сам написао горе о ГС. Клеј и Кари прангијају а нарочито су били напаљени синоћ да покажу ко је газда на западу и шта све тимове чека у разигравању.


User avatar
fuck_off
Posts: 1016
Joined: Sun Feb 07, 2016 3:28 pm
Location: НБГД
Contact:

Re: Спортске вести и занимљивости

Postby fuck_off » Wed Jan 16, 2019 7:07 pm

Image
Жена која превари је курва, а мушкарац који вара је подлегао чарима курве

Црвена Звезда

User avatar
Rođaci
Posts: 3885
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:07 pm

Re: Спортске вести и занимљивости

Postby Rođaci » Wed Jan 16, 2019 7:27 pm

uzeli su Liga kup 2012. godine i to im je jedini trofej od 2006. do danas

нема лека
Posts: 213
Joined: Mon Aug 21, 2017 6:08 pm

Re: Спортске вести и занимљивости

Postby нема лека » Wed Jan 16, 2019 8:16 pm

@riper

На кога тачно мислиш да доминира европском кошарком? Европском кошарком не доминира атлетицизам и физикалије. Доминирају играчи који се прилагоде европском стилу кошарке, међу њима има и оних који су покушали у НБА, па им није ишло. Спанулис, Швед, Љуљ, Весели, Слукас, Калатес, Де Коло...Мени делује да су европски играчи доминантнији у НБА, него амерички у Европи.
Ја не поричем да су физикалије доминантније у односу на технику и тимску игру, и за то су доказ Олимпијске игре и светско првентсво. Али исто тако видим да европски кошаркаши крећу полако тамо да доминирају, јер физикалије можеш временом да стекнеш, а технику, мозак и друге ствари не можеш. Играчи који ништа у Европи нису постигли, одлазе тамо и имају одличне каријере. Њима понестаје талената, узимају из целог света све што има и најмање талента.

User avatar
njasvi
Posts: 925
Joined: Mon Feb 08, 2016 1:40 pm

Re: Спортске вести и занимљивости

Postby njasvi » Wed Jan 16, 2019 8:22 pm

fuck_off wrote:Image


vrh :D
04 X 1945

User avatar
Kit_Karson
Posts: 327
Joined: Mon Feb 08, 2016 6:06 pm

Re: Спортске вести и занимљивости

Postby Kit_Karson » Sun Jan 20, 2019 6:22 pm

Када то уради Клоп, он је 'посебан', када уради Гвардиола и он је 'посебан', само мене кажњавају", изјавио је Морињо.


http://www.rts.rs/page/sport/ci/story/31/fudbal/3392753/morinjo-gvardiolu-i-klopa-velicaju-a-mene-kaznjavaju.html

User avatar
друг члан
Posts: 1412
Joined: Sat Feb 06, 2016 5:02 am

Re: Спортске вести и занимљивости

Postby друг члан » Sun Jan 27, 2019 2:36 pm

Где наћи оне линкове што се покрећу преко сода плејера? Било је раније на редиту сад их не могу наћи,конкретно за аталанта-рома. Рођак је то био качио ако се не варам
Choose Life

bojan23
Posts: 356
Joined: Fri Feb 05, 2016 10:17 am

Re: Спортске вести и занимљивости

Postby bojan23 » Sun Jan 27, 2019 2:41 pm

друг члан wrote:Где наћи оне линкове што се покрећу преко сода плејера? Било је раније на редиту сад их не могу наћи,конкретно за аталанта-рома. Рођак је то био качио ако се не варам

Ако не нађеш те сода линкове, пробај овде ок је слика.


http://www.sport365.live/en/home

http://livetv.sx/rs/
З В Е З Д А Л Е !


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 107 guests