Тема за све и свашта

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
User avatar
Brdja
Posts: 1594
Joined: Mon Feb 01, 2016 1:06 am

Re: Тема за све и свашта

Postby Brdja » Sat Oct 19, 2019 12:04 am

Nadam se da si otišao na YouTube i tu pesmu i pročitao komentare :D
Spustili su tenzije,
izdali su prezime,
izdali ste pretke,
eto sto vas narod prezire.

User avatar
Rođaci
Posts: 3885
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:07 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby Rođaci » Sat Oct 19, 2019 12:30 am

standardna invazija kad god pomenu nešto :mrgreen:

nadam se da nikada neće prestati da snimaju, ne mogu da zamislim dan kada će da batale :mrgreen:

ali salašarski dugouhi lebojed :lol:
i ova scena https://streamable.com/406bg :lol:

User avatar
Brdja
Posts: 1594
Joined: Mon Feb 01, 2016 1:06 am

Re: Тема за све и свашта

Postby Brdja » Sat Oct 19, 2019 12:34 am

Da da, i ja sam se ismejao tome. Nadam se da neće bar još par godina prestati.
Spustili su tenzije,
izdali su prezime,
izdali ste pretke,
eto sto vas narod prezire.

User avatar
Molossi
Posts: 240
Joined: Sat Feb 20, 2016 1:06 am

Re: Тема за све и свашта

Postby Molossi » Sat Oct 19, 2019 1:00 pm

Vozi li neki kombi Novi Sad-Temisvar? Sve nalazim iz Bg-a...

User avatar
Brdja
Posts: 1594
Joined: Mon Feb 01, 2016 1:06 am

Re: Тема за све и свашта

Postby Brdja » Tue Oct 22, 2019 9:13 pm

Jedno možda i glupo pitanje... Imam neki hdmi kabl ali bukvalno nigde na njemu ne piše ništa od karakteristika. Da nije 4k, jel ne bi mogao da pušta 4k klipove na YouTube npr?
Spustili su tenzije,
izdali su prezime,
izdali ste pretke,
eto sto vas narod prezire.

Далтон
Posts: 1205
Joined: Tue Feb 02, 2016 7:43 pm
Location: Koјекуде
Contact:

Re: Тема за све и свашта

Postby Далтон » Tue Oct 22, 2019 10:40 pm

Ne znam da li je za ovu temu ali jel patio neko od depresije / anksioznosti? Jel išao kod psihijatra nekada na razgovore i pio lekove neke? Moze i u pp
(Street Force / Curva Orientale)

User avatar
Batke
Posts: 562
Joined: Thu Aug 18, 2016 8:29 pm
Location: Brdo

Re: Тема за све и свашта

Postby Batke » Fri Oct 25, 2019 12:13 am

Који је најбољи лек против масне јетре? Не зајебавам се резултати из лабораторије су ми поприлично озбиљни!
Raspad sistema PFC Ex Mali Batica.

User avatar
MARKER
Posts: 740
Joined: Mon Feb 08, 2016 1:13 am

Re: Тема за све и свашта

Postby MARKER » Fri Oct 25, 2019 1:13 am

Батке, најбоље је да баталиш сваки алкохол, озбиљно смањи дуван, кафу и све сокове (посебно газиране, могу цеђени), брзу храну (пљеке, пице, кобаје, саламе, месне прерађевине...), храну пржену на уљу (сваки кромпири, чипсеви, било какве запршке...), животињске масти сведи на минимум (што мање сланине, чварака, кавурме, црвеног меса и сл., осим јаја, њих цепај слободно). Благотворно и регенеришуће дејство има сурутка (не она у праху, већ свежа, најбоље козја, мада је добра и кравља), Артичока (имаш у капима, моћ биља-Јосиф Панчић, има по апотекама), капи корена маслачка (такође Јосиф Панчић), бели лук (умерено, без претеривања, 3 чена дневно су довољна), лиснато зелено поврће, воће... То ти је укратко.

За далтона, што се тиче депресије и анксиозности, то иде једно са другим. Мој савет је да не идеш код психијатра, јер је вероватноћа 90% да ће ти бити преписан неки антидепресив и/или бензодиазепин, а вероватно више њих заједно, а тада можеш да се опростиш од свог ЈА, то више нећеш бити исти ти, јер су у питању легалне дроге, јако штетне и које изазивају озбиљну зависност и промене у самој личности. Могу бити од помоћи само, искључиво најтежим болесницима. Саветовао бих упражњавање физичких активности, најбоље типа кардио (трчање, пливање, бициклизам...) у трајању од минимум 45 мин, најбоље сат времена или више, 4-5 пута недељно, интензитета са бар 2/3 снаге, по могућству и више. Делотворне су и капи валеријане, као и капи за умирење, обе варијанте производи Јосиф Панчић, не зазивају зависност, има их по апотекама и продавницама здраве хране. Ако си верник, иди чешће у цркву и чешће се моли Богу. Помажи онима којима можеш помоћи, било да је то неко коме треба помоћ да пређе пешачки прелаз или пас којем се виде сва ребра. Опет укратко, о психичким болестима се може писати наширко.
Last edited by MARKER on Fri Oct 25, 2019 1:26 am, edited 1 time in total.

Etaoin
Posts: 333
Joined: Sun Jan 31, 2016 10:14 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby Etaoin » Fri Oct 25, 2019 1:15 am

Далтон wrote:Ne znam da li je za ovu temu ali jel patio neko od depresije / anksioznosti? Jel išao kod psihijatra nekada na razgovore i pio lekove neke? Moze i u pp


Ја сам имао озбиљну анксиозност пре седам година, али код мене је био проблем што сам мислио да нешто са мном здравствено није у реду, наравно услед стреса.

Када су ми рекли да је имам и дали неке лекове, само сам се захвалио и рекао да могу сам без тога. И дан данас некада имам тај благи напад тескобе, и то углавном из чиста мира, али знам како да га контролишем. Тескоба зна да буде паралишућа, имао сам запосленог који је због ње морао да да отказ, једноставно човек крене на посао и у аутобусу добије напад панике. Сада му је боље, али је ишао на бихевијоралне терапије плус неки лекови, па се вратио у стање где може да функционише.

Уколико можеш да приуштиш психијатра или психолога, то обавезно учини. Уколико стање није критично, избегавај лекове по сваку цену. Такође, ако имаш некога у окружењу које прошао кроз то, биће ти лакше да са њима поделиш како се осећаш.

У сваком случају, само напред, анксиозност може да се контролише, неће бити лако, али је могуће.

Nikodije
Posts: 469
Joined: Wed Oct 25, 2017 8:54 am

Re: Тема за све и свашта

Postby Nikodije » Fri Oct 25, 2019 2:25 am

Далтон wrote:Ne znam da li je za ovu temu ali jel patio neko od depresije / anksioznosti? Jel išao kod psihijatra nekada na razgovore i pio lekove neke? Moze i u pp

Moj kum je završavao u hitnoj jedno 10ak puta zbog anksioznosti. Sedimo igramo karte, pricamo sta god odjednom se dize od stola ide do wc i samo kaze lose mi je jako umrecu vodi me u bolnicu, jako zajban trip za one koje ne znaju da kontrolisu. Napad panike moze dosta da oteza svakodnevni zivot. Ali njemu nije to najogore bilo, najgore od svega je to sto je postao jako obazriv, paranoican, plasljiv, ali ne da se plasi nekoga nego stalno je bio u fazonu A sta ako... Evo jedan primer, zimski praznici, pao neki sneg i mi cekamo njegove drugove da dodju kod nas u drugi grad, motam kanale kada vest veliki udes na autoputu ima vise poginulih on bez reci uzima mobilni i zove ih a oni (njih 3) igrom slucaja svi nedostupni, krece horor, da se nisu pojavili tada za 15ak min zivi i zdravi naravno od brige, paranoje i pomisli na sve najgore mozda bi opet zavrsio u bolnici. Prosto covek koga zaboli sa leve strane grudni misic neki odma misli da je infarkt, boli ga dole oko jetre ubedjen dmah da ima rak jetre. Da ne dužim, jako zajbana stvar, zanimljivo da je to "dobio" oko 25 godine do tada nije imao, danas uz mnogo vezbi i samo kontrolu uspeo da sve to drzi u nekoj normali...

савабјан
Posts: 349
Joined: Wed Apr 06, 2016 12:31 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby савабјан » Fri Oct 25, 2019 12:51 pm

Imao sam problem sa anksioznoscu, i to bas ozbiljan. Inace, desilo mi se kad sam bio klinac sa 20-21 godinu. Sreca, naleteo sam na doktora opste prakse, koji je imao i strpljenja i razumevanja, iscupao me je, zahvalan sam mu na tome. Na pocetku, nisam znao ni sta me je strefilo, tri meseca svakih dva, tri dana isao kod lekara opste prakse, ne znam ni sam koje sve bolesti nisam tripovao, na kraju, kada me je covek provukao kroz sve preglede, od glave do pete, seo me sa njim u ordinaciju, popricamo najnormalnijim tonom sa mnom, objasnio mi da sam zdrav ko dren i da imam psihicki problem. Naravno, bilo mi je tesko da prihvatim to ali sam i sam shvatio da je istina. Jebiga, nalazi ne lažu.
Batalio sam alkohol, i sve nezdrave stvari, sada samo povremeno. Alkohol, koka i vutra su najgore stvari koje kada pustaju dodatno produbljuje osećaj straha i ostalih simptoma anksioznosti. Batali to, ako koristis nesto.
Trcanje, obavezno! Ja sam trcao i po 2 sata u cugu, bukvalno dok ne padnem u nesvest od bolova i umora. Moras da ojacas psihu da bi mogao da kontrolises to sranje, posto koliko vidim po sebi, nikad se necu izleciti. Jebiga, propalo mi je brda dobrih prilika za posao zbog toga, istripujes se u glavi, napad i Cao, blokada.
Da ne pricam u privatnom zivotu koliko ljudi izgubis zbog tog sranja. Inace, i sad cesto osetim da su mi stegnuti zubi, nesvesno ih stegnem, do pucanja. Mada sam naucio da kontrolises to sranje poprilicno dobro, neke ozbiljnije simptome nisam imao od tog prvog puta, godinama. Inace, sam sam primiteo da me najvise trese kada se ucirka pa se ne secam dobro veceri pre, tu su mi bili najozbiljniji napadi, tako da sam alkohol sveo na minimum, ili kad hocu da se napijem, najuzi krug ljudi kojima verujem do maksimuma.
Kod psihijatra sam bio cetiri, pet puta, antidepresive i ostala sranja sam iskulirao, samo razgovor i pomoglo mi je. Iscupao mi neke stvari koje su me mucile, i posle kojih mi je bilo dosta lakse.
Zajebano je sto na to utice milion stvari, odnosi u porodici, na poslu, itd, itd, tako da kad pomislis da si dobro, da je to to, uvek moze da ti se desi neka neplanirana situacija, da te poljuja da se opet lose osecas. I u krug tako buraz, jebiga. :D

riper
Posts: 1175
Joined: Mon Feb 01, 2016 8:22 am

Re: Тема за све и свашта

Postby riper » Fri Oct 25, 2019 3:20 pm

Za masnu jetru, moja zena je imala lose rezultate pre nekoliko meseci. Nisu joj dali lekove, vec zdravija ishrana, sta sve da se izbegava. Morala je da radi preglede da vide da nije u pitanju neki tip hepatitisa, jer sa losim rezultatima se obavezno i to proverava. Ne secam se sada nekog vremenskog razdoblja, ali mislim da je za manje od 2 meseca vratila rezultate u normalu. Inace nije bila neka rigorozna dijeta, najvise se svodilo na zdrav dorucak i izbegavanje gazranih sokova. Doktorka sumnja da je zbog diklofena i jos nekoliiko lekova koje pije imala takve rezultate. Rekli su joj da kada god je moguce izbegava diklofen, jer ima jako lose dejstvo na jetru, a ona ga je pila skoro svaki dan. Sada samo kada bas mora.

A da zaboravio sam, kada smo dobili rezultate za jetru koji nisu bili dobri morala je da radi i ultrazvuk stomaka za svaki slucaj. Naravno nismo cekali da dodjemo na red kod drzavnog nego kod privatnika. To se bi trebalo da se proveri za svaki slucaj da nema neki problem od nekih manjih do (ne daj Boze) karcinoma. Ovo ne govorim da bih uplasio, vec bi bilo dobro da se to uradi za svaki slucaj jer vec tu mozes da se opustis nakon sto odbacis neke najteze opcije.

User avatar
Batke
Posts: 562
Joined: Thu Aug 18, 2016 8:29 pm
Location: Brdo

Re: Тема за све и свашта

Postby Batke » Fri Oct 25, 2019 3:54 pm

riper wrote:Za masnu jetru, moja zena je imala lose rezultate pre nekoliko meseci. Nisu joj dali lekove, vec zdravija ishrana, sta sve da se izbegava. Morala je da radi preglede da vide da nije u pitanju neki tip hepatitisa, jer sa losim rezultatima se obavezno i to proverava. Ne secam se sada nekog vremenskog razdoblja, ali mislim da je za manje od 2 meseca vratila rezultate u normalu. Inace nije bila neka rigorozna dijeta, najvise se svodilo na zdrav dorucak i izbegavanje gazranih sokova. Doktorka sumnja da je zbog diklofena i jos nekoliiko lekova koje pije imala takve rezultate. Rekli su joj da kada god je moguce izbegava diklofen, jer ima jako lose dejstvo na jetru, a ona ga je pila skoro svaki dan. Sada samo kada bas mora.

A da zaboravio sam, kada smo dobili rezultate za jetru koji nisu bili dobri morala je da radi i ultrazvuk stomaka za svaki slucaj. Naravno nismo cekali da dodjemo na red kod drzavnog nego kod privatnika. To se bi trebalo da se proveri za svaki slucaj da nema neki problem od nekih manjih do (ne daj Boze) karcinoma. Ovo ne govorim da bih uplasio, vec bi bilo dobro da se to uradi za svaki slucaj jer vec tu mozes da se opustis nakon sto odbacis neke najteze opcije.

Мени су исто рекли здравија исхрана. Јеби га радим 12 Сати па ми се ручак своди на брзу храну сада ћу од куће да носим за јело. Рекла ми је докторка да је то исто и од енергетских пића и да због тога 50% младих људи има проблема са јетром али ето уз правилну исхрану може то да се реши. Само да се вратимо оној исхрани који смо јели као клинци и тп је то.
Raspad sistema PFC Ex Mali Batica.

User avatar
друг члан
Posts: 1410
Joined: Sat Feb 06, 2016 5:02 am

Re: Тема за све и свашта

Postby друг члан » Fri Oct 25, 2019 10:01 pm

Od cirke isto hoće, to je jako često uzrok. Nema zdravih, ima samo ne pregledanih
Choose Life

User avatar
Brdja
Posts: 1594
Joined: Mon Feb 01, 2016 1:06 am

Re: Тема за све и свашта

Postby Brdja » Sat Oct 26, 2019 8:59 am

Brdja wrote:Jedno možda i glupo pitanje... Imam neki hdmi kabl ali bukvalno nigde na njemu ne piše ništa od karakteristika. Da nije 4k, jel ne bi mogao da pušta 4k klipove na YouTube npr?
Ne bih da vam upadam u diskusiju ali mi se pitanje izgubilo... Pa ako neko zna...
Spustili su tenzije,
izdali su prezime,
izdali ste pretke,
eto sto vas narod prezire.

ElPadrino
Posts: 527
Joined: Thu Feb 21, 2019 12:18 am

Re: Тема за све и свашта

Postby ElPadrino » Sat Oct 26, 2019 7:18 pm

Brdjo brate makar si ti svjeCki čovjek, ukucaj na guglu neke fazone tipa koja je vrsta hdmi kabla koji nema nikakve karakteristike i oznake na sebi, hdmi kabal bez jasno označenih karakteristika i slično, naravno na engleskom.
90% računarskih - televizijskih - kablovskih problema se svodi na kucanje datog problema na guglu..
"Ko nema u vuglu ima u guglu." 8-)

User avatar
Brdja
Posts: 1594
Joined: Mon Feb 01, 2016 1:06 am

Re: Тема за све и свашта

Postby Brdja » Sat Oct 26, 2019 10:13 pm

Gledao sam zaista ali nisam našao odgovor pa rekoh da se konsultujem sa starim kolegama forumašima. Jer obe vrste mogu da budu bez oznake pa pokušavam na neki drugi način da saznam
Spustili su tenzije,
izdali su prezime,
izdali ste pretke,
eto sto vas narod prezire.

Etaoin
Posts: 333
Joined: Sun Jan 31, 2016 10:14 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby Etaoin » Sat Oct 26, 2019 10:47 pm

Требало би да можеш да провериш на телевизору/монитору какав је извор слике, односно која је резолуција коју приказује. Или још једноставније, пусти прво 1080п, па онда 4к снимак, разлика ће бити драматична :)

User avatar
Brdja
Posts: 1594
Joined: Mon Feb 01, 2016 1:06 am

Re: Тема за све и свашта

Postby Brdja » Sun Oct 27, 2019 8:16 pm

E jbg vrh slika i na 1080 i na 4k
Spustili su tenzije,
izdali su prezime,
izdali ste pretke,
eto sto vas narod prezire.

User avatar
dennycrane
Posts: 265
Joined: Wed Feb 03, 2016 2:27 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby dennycrane » Mon Oct 28, 2019 10:18 pm

desni taster na desktop i pogledaj podesavanja za displej. pise ti tu koju rezoluciju baca.


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 90 guests