Душевна болница

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
Далтон
Posts: 1205
Joined: Tue Feb 02, 2016 7:43 pm
Location: Koјекуде
Contact:

Re: Душевна болница

Postby Далтон » Thu Oct 11, 2018 6:00 pm

Zar nije obrnuto pertla? Ja nekako više mogućnosti i sigurnosti vidim u selu za svoju decu. Idem na četvoro ili petoro. Opet je i za njih sredina i zdravija i sigurnija. Naravno posle što se tiče fakulteta i univerziteta za to već treba Bg ili NS njihov izbor.
Ne znam samo kako bi u 50 kvadrata samo mogla petočlana porodica da živi. A poznajem neke takve.
U mojoj glavi je to neizvodljivo. Meni samom treba 50m2 a ne još i ostali :mrgreen:
(Street Force / Curva Orientale)

User avatar
1958
Posts: 1159
Joined: Sun Feb 07, 2016 2:41 pm

Re: Душевна болница

Postby 1958 » Thu Oct 11, 2018 6:04 pm

Tako je. Nisam bio. Ne znam šta je grad.


Ocigledno da nisi.

Nisam ja rekao da li selo može bez grada i obratno nego sam život na ta dva mesta. I probleme jedne i druge sredine.


ta džungla od grada ne može postojati bez njega.


ovo sam ja rekao pretpostavljam?

Selo može naravno. Kao što je i postojalo. Iz mnogo razloga. Pre svega 20 tona kukuruza seljak može prodati drugom seljaku jer taj drugi seljak ima tov od 200 krava i treba mu 120 a ne 20 tona kukuruza a on će potom svojih 200 prodati drugima pa i onom što hrani 2000 pilića. Uostalom to je tema o kojoj nije bilo ni govora.


Tako je, vrte se hiljade tona razne robe na selo od 5000-10000-20000 stanovnika kako da ne, ne znam de su te tako ucili da racunas. Matematika i logika ti je na nivou trenutne vlasti u srbiji.
Ajde sve i da je tako kao sto kazes, dakle seljak proda tih tvojih 120 tona kukuruza seljaku koji ima 200 krava i drugom koji hrani 2000 pilica. Ajde sad ti meni reci kome ce da prodaju 200 krava ili mleko od njih ili bilo koju preradjevinu i 2000 pilica ili jaja ili cega vec? Drugom selu? Komsiji? Prodace u gradu druze. Dakle oni plasiraju robu gradu, a gradjani tog grada ih lebom hrane. A mozemo i o tome sta ce seljaku toliko stoke, zemlje itd ako vec zivi u miru i u skladu sa prirodom? Valjda treba samo za sebe da proizvodi i svoje najblize? Ili ga je mozda pokvario novac pa je postao megaloman sa sela. Lupas gluposti non stop po forumu.

da bi studirali u tom komunističkom Titovom ruglu sa Sremske strane Beograda.


Jebote pa svi otisli da studiraju glumu na nbgd-u? :oops: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Често одем до на село

User avatar
pertla
Posts: 1056
Joined: Sat Feb 06, 2016 4:20 pm
Location: Novi Sad,Srbija

Re: Душевна болница

Postby pertla » Thu Oct 11, 2018 6:31 pm

Далтон wrote:Zar nije obrnuto pertla? Ja nekako više mogućnosti i sigurnosti vidim u selu za svoju decu. Idem na četvoro ili petoro. Opet je i za njih sredina i zdravija i sigurnija. Naravno posle što se tiče fakulteta i univerziteta za to već treba Bg ili NS njihov izbor.
Ne znam samo kako bi u 50 kvadrata samo mogla petočlana porodica da živi. A poznajem neke takve.
U mojoj glavi je to neizvodljivo. Meni samom treba 50m2 a ne još i ostali :mrgreen:


Mogucnosti za sta?deca treba da zive i pre fakulteta.poslati ih na strani jezik,sport,leciti ih...i jos xy stvari.pa postoje kuce i u gradu ne samo na selu.napisacu posle malo opsirnije nemam sada vremena.
Dvor na Uni,crkvica na brijegu,to je mesto dje se Srbi legu

User avatar
Kit_Karson
Posts: 327
Joined: Mon Feb 08, 2016 6:06 pm

Re: Душевна болница

Postby Kit_Karson » Thu Oct 11, 2018 7:06 pm

Слажем се и са Далтоном и са осталима донекле, поготово што сам првих 12, 13 година одрастао у граду, а онда прешао на село. Па онда 7 година на факсу, па повратак на село није био нимало пријатан (због контакта са широм екипом из Ниша), а у ствари проблем је у глави... Тренутно сам на селу и искрено ми је до јаја. Вратио сам се, између осталог, јер бих и у својим очима испао пичка која је по сваку цену хтела да остане у граду, макар немала леба да једе. Зато се враћам и на оно што сам одавно писао, да потичем из средине у којој је главни циљ одлазак у већи град (БГ, НС или било који пичкојевац величине просечне наше варошице негде преко). Не знам што, али доста таквих људи налазим и у овој новој серији "Јутро ће променити све" .

Далтон
Posts: 1205
Joined: Tue Feb 02, 2016 7:43 pm
Location: Koјекуде
Contact:

Re: Душевна болница

Postby Далтон » Thu Oct 11, 2018 7:46 pm

1958 ne znam samo što se upuštam u neku raspravu jer očigledno nemaš tu ni kučeta ni mačeta u jazbini a kamoli da ti pričam kako i koliko je potrebno za nešto. I vazda si ljudima (i još uvek) ideš na levo i jaje i dobar si potencijal za nagradu godine na ovom forumu.

A mozemo i o tome sta ce seljaku toliko stoke ...

Da l' si jebeno realan šta pišeš? Šta, struju će da plaća mesom? Jabukama?

I kakve veze ima da li selo ima 500 ili 50.000 stanovnika za proizvodnju ili uzgoj nečega? To selo može biti jače (domaćinstva) od negog od 50000 stanovnika. Vidim ja da je ipak tvoja matematika i prevazišla nivo aktuelne vlasti jer apsolutno nemaš pojma o čemu pišeš.

I šta koji kurac ja s tobom polemišem o nečemu o čemu nemaš blage veze. A i sa teme je skrenuto jer nisam naglasio da li nešto treba ili ne da se uzgaja i koja je svrha.
Rekoh samo da u buvljak nikada ne bih mogao da se uklopim jer to nije mesto u kojem bih se osećao lepo i tu sam razgraničio i rekao zašto i zbog čega.
Vidimo se u Decembru.
(Street Force / Curva Orientale)

User avatar
Bruno Sulak
Posts: 757
Joined: Wed Feb 03, 2016 11:27 am
Location: Cannes

Re: Душевна болница

Postby Bruno Sulak » Thu Oct 11, 2018 11:46 pm

Kad nemas para isti ti je kurac ziveo na selu ili u gradu ili u Parizu. Dzabe sto ti je Freestyler pred nosom kad nemas para za jednu turu (lupio sam mesto, kontate poentu).

Drugo, to sto vi diskutujete nije selo-grad nego kuca-stan. Ja zivim na selu, mogao bih i da zivim u gradu ali u stanu nikako. Ajd razumem one bogatase sto imaju stanove od 100 kvadrata i terasu od 30 kvadrata ali ne razumem ove nesrecnike koji ceo zivot zive u 50 kvadrata. To je po meni kurton od zivota.

User avatar
Кудрави Гаучос
Posts: 1158
Joined: Tue Feb 09, 2016 5:52 pm

Re: Душевна болница

Postby Кудрави Гаучос » Fri Oct 12, 2018 10:19 am

Не знам шта је боље, то је све доста до навике. Мени је чудна и сама помисао да ми дете живи другачије него ја, а то је подразумевало кварт, зграде, бетонски терен, мање више гомила садржаја који су ти сви под носом, од градског саобраћаја, међуградске станице, дома здравља, па све до самог центра града где је гомила разноразних зајебанција, па мало кроз парк и већ је ту Дунав... Оно што ме буквално убија у последње време је оно што се дешава са Новим Садом, а то је трагедија... Туга шта се ради и у шта се овај град претвара, и страх ме да замислим на шта ће ово све да личи за десетак година. Градом је загосподарила банда разбојника који га уништавају потпуно идиотским пројектима, дивљачком градњом мамутских зградурина, тржних центара, навлачењем огромног броја људи и возила у потпуно неспремне делове града са уским улицама и старом инфраструктуром направљеном за швапске куће... И све то оправдају са "биће паркинг" па јебемлити матер како ћеш да дођеш до тог паркинга, кроз коју улицу. Али биће изгледа летећи аутомобили на пилеће ногице из Лидла тако да можда претерујем и ја, остарило се ваљда
Имао сам шарм милионера и гестове правог каваљера!

User avatar
Пери
Posts: 445
Joined: Wed Feb 03, 2016 10:53 pm

Re: Душевна болница

Postby Пери » Fri Oct 12, 2018 11:48 am

Sto bi rek'o Psihoaktiv

Danas gradom idu roze pozeri s planina, u rodjenom gradu tripujem da sam manjina.
Rodila mu sljiva, rodila mu njiva ima dva fona dva automobila.
A klasicna je svinja dedina ista,
Alergiju na grad po obrazima ima.
Beograd sve mu pruzi a seljak ga ruzi, on se lovom trudi a nema ga u dusi

подвала
Posts: 121
Joined: Tue Feb 02, 2016 12:22 pm

Re: Душевна болница

Postby подвала » Fri Oct 12, 2018 12:18 pm

Kuca je ok ako si bogatas. Skoro sam se preselio iz kuce u stan i zivot mi je dosta laksi, kuca je bukvalno rupa bez dna, kao stara kola, samo skuplje. Ako ikada budem ponovo ziveo u kuci to ce znaciti da sam stekao ozbiljnu lovu, u suprotnom nema sanse. Za nas prosecne i sirote, stan je mama.

User avatar
ultrastito
Posts: 1766
Joined: Sun Jan 31, 2016 10:03 pm

Re: Душевна болница

Postby ultrastito » Fri Oct 12, 2018 1:28 pm

ima li ko kakva iskustva sa montaznim kucama? to mi deluje kao mozda jaca investicija u pocetku, ali mnogo isplativija za buducnost od neke vec gotove kuce.
"...ми смо имали ту срећу да смо имали припадност крају, једном ћошку..."
преле

User avatar
1958
Posts: 1159
Joined: Sun Feb 07, 2016 2:41 pm

Re: Душевна болница

Postby 1958 » Fri Oct 12, 2018 1:30 pm

1958 ne znam samo što se upuštam u neku raspravu jer očigledno nemaš tu ni kučeta ni mačeta u jazbini a kamoli da ti pričam kako i koliko je potrebno za nešto


Imam kera, 'ranim ga sa 3 tone kukurza dnevno. Macki nemam, skupo mi odrzavanje
Често одем до на село

Далтон
Posts: 1205
Joined: Tue Feb 02, 2016 7:43 pm
Location: Koјекуде
Contact:

Re: Душевна болница

Postby Далтон » Fri Oct 12, 2018 2:07 pm

ultrastito wrote:ima li ko kakva iskustva sa montaznim kucama? to mi deluje kao mozda jaca investicija u pocetku, ali mnogo isplativija za buducnost od neke vec gotove kuce.


Mislim da ih ima za 40.000 - 60.000€ nekih 80 kvadrata ako se ne varam. I to one ključ u ruke. Tvoje je samo da se useliš i platiš. E sad... To mi je nešto malo za takav projekat s tim da su izolacija i pvc uključeni u cenu (ili možda nisu).
Naravno ostale priključke radiš i plaćaš naknadno (struja, gas, fon, voda itd...)
Sa jedne strane je dobro što je to ipak nov objekat a sa druge što za upola manje može da se nađe starija kuća (ne montažna) koja već uveliko ima sve neophodne priključke. Ali opet je bez izolacije recimo ili je pak trošna pa treba uloga.
Kako god da okreneš isto ti se hvata.
Mislim da je prednost starijih objekata u tome što takve placeve možeš da nađeš po dosta jeftinoj ceni a da to bude kuća od 150 / 200m2 sa sve nekom baštom od 1000 m2.

Ali da i u oba slučaja treba uloga - treba.
Ispravite me ako grešim. Sve je to individualno šta i kod koga kupuješ i kako se pogodite.
(Street Force / Curva Orientale)

User avatar
ultrastito
Posts: 1766
Joined: Sun Jan 31, 2016 10:03 pm

Re: Душевна болница

Postby ultrastito » Fri Oct 12, 2018 2:24 pm

to je taj neki raspon cena, mozda cak i za vece kvadrature, al ajd da ne lupam. vrlo verovatno i da cena zavisi od koga uzimas. cena obuhvata kompletno opremanje kuce (sem namestaja naravno), ukljucujuci i to da drkas arhitektu da pomeras zidove kako hoces.

malo sam gledao to prosle ili pretprosle godine i kad se stavi na papir, najjaca stavka tu je plac i cela papirologija sa drzavom, ovo ostalo jebi ga...ucesce, kredit...pa kad ga otplatis, dobro si ga otplatio. inicijalna investicija je velika, tu nema sta. jednog lepog dana mozda...
"...ми смо имали ту срећу да смо имали припадност крају, једном ћошку..."
преле

User avatar
друг члан
Posts: 1412
Joined: Sat Feb 06, 2016 5:02 am

Re: Душевна болница

Postby друг члан » Fri Oct 12, 2018 5:28 pm

Далтон wrote:
ultrastito wrote:ima li ko kakva iskustva sa montaznim kucama? to mi deluje kao mozda jaca investicija u pocetku, ali mnogo isplativija za buducnost od neke vec gotove kuce.


Mislim da ih ima za 40.000 - 60.000€ nekih 80 kvadrata ako se ne varam. I to one ključ u ruke. Tvoje je samo da se useliš i platiš. E sad... To mi je nešto malo za takav projekat s tim da su izolacija i pvc uključeni u cenu (ili možda nisu).
Naravno ostale priključke radiš i plaćaš naknadno (struja, gas, fon, voda itd...)
Sa jedne strane je dobro što je to ipak nov objekat a sa druge što za upola manje može da se nađe starija kuća (ne montažna) koja već uveliko ima sve neophodne priključke. Ali opet je bez izolacije recimo ili je pak trošna pa treba uloga.
Kako god da okreneš isto ti se hvata.
Mislim da je prednost starijih objekata u tome što takve placeve možeš da nađeš po dosta jeftinoj ceni a da to bude kuća od 150 / 200m2 sa sve nekom baštom od 1000 m2.

Ali da i u oba slučaja treba uloga - treba.
Ispravite me ako grešim. Sve je to individualno šta i kod koga kupuješ i kako se pogodite.

od bivse devojke je otac gradio u zr. on je uzeo u sivoj fazi,21000 ga izaslo ako se dobro secam za 120m2.siva faza znači da sam radis zavrsne radove,struja,podovi zidovi,ali se svakako mozes uklopiti u cenu do 40 ili cak 80soma. U oba slucaja kljuc u ruke ili siva faza tvoje je da uradis do temeljne ploče dalje oni rade
dopuna-plac je naravno tvoj trosak.Za 80 soma se nikako ne isplati,moze dosta povoljnije da se uradi i od cvrstog materijala
Choose Life

Далтон
Posts: 1205
Joined: Tue Feb 02, 2016 7:43 pm
Location: Koјекуде
Contact:

Re: Душевна болница

Postby Далтон » Fri Oct 12, 2018 5:47 pm

Ultrase, nije nekakva jebačina oko papirologije placa. Mislim nije da nije. Sam prevod placa, pa katastar i poreska uprava pa idi u trezor pa do banke pa notara pa ovog pa onog. Ima , nije da nema. Ali se generalno brzo završava + radna dozvola i gradi šta ti je volja.
Samo ne znam kakva je procedura kada i treće lice učestvuje. Odnosno kada je jedno zemljište (plac) na dva katastarska broja. Odnosno dva vlasnika.
(Street Force / Curva Orientale)

User avatar
друг члан
Posts: 1412
Joined: Sat Feb 06, 2016 5:02 am

Re: Душевна болница

Postby друг члан » Fri Oct 12, 2018 5:56 pm

Не само формалности,мораш имати плац. Купити ако немаш,на то сам мислио.
Choose Life

User avatar
Rođaci
Posts: 3885
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:07 pm

Re: Душевна болница

Postby Rođaci » Fri Oct 12, 2018 6:08 pm

onda to nije jedno zemljište, već se radi o dve različite parcele
ako više lica gradi objekat, ona zaključuju ugovor o zajedničkoj gradnji i mora da se formira jedna parcela radi uspostavljanja jedinstva nepokretnosti, tj. mora da se odradi preparcelacija

User avatar
друг члан
Posts: 1412
Joined: Sat Feb 06, 2016 5:02 am

Re: Душевна болница

Postby друг члан » Sat Oct 13, 2018 8:18 am

Tribina saveti od putovanja,riba,dobijanja građevinske dozvole do posla na prekookeanskim brodovima :mrgreen:
Choose Life

Далтон
Posts: 1205
Joined: Tue Feb 02, 2016 7:43 pm
Location: Koјекуде
Contact:

Re: Душевна болница

Postby Далтон » Sat Oct 13, 2018 9:26 am

Špedicije preko bare i hotelijerstva u Gambiji :mrgreen:
(Street Force / Curva Orientale)

User avatar
јахач магле
Posts: 340
Joined: Sat Feb 13, 2016 10:08 pm

Re: Душевна болница

Postby јахач магле » Sat Oct 13, 2018 9:39 am

Увоз возила из Украјине.
...Сијају звезде као очи конобарице...


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 109 guests