ПЦ Клиника

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
User avatar
Пери
Posts: 445
Joined: Wed Feb 03, 2016 10:53 pm

Re: ПЦ Клиника

Postby Пери » Sat Mar 19, 2016 6:59 pm

Кул, хвала!

User avatar
dennycrane
Posts: 265
Joined: Wed Feb 03, 2016 2:27 pm

Re: ПЦ Клиника

Postby dennycrane » Sun Mar 20, 2016 2:44 pm

stara pizda wrote:Da li vredi menjati Win7 za Win10 i da li se formatira hard pri ovoj online instalaciji, tj da li moram da prebacim negde sve sa kompa za svaki slucaj?


apgrejd bi trebalo da sacuva sve, ali uvek je pametno sacuvati vazne stvari na drugom mestu za svaki slucaj.
ja zasad ne bih prelazio, ne vidim razlog.

na laptopu sam instalirao desetku (od nule) zato sto nisam imao sedmicu instalacioni disk, a imao sam legalan serijski - desetku mozes legalno da skines, a sedmicu ti ne daju ako je OEM (mozes bez problema da uradis clean install 10ke i da koristis serijski broj 7ice).
posto desetka ima ambiciju da te konstantno druka majkrosoftu, deo stvari mozes da blokiras uputstvom sa

Code: Select all

https://fix10.isleaked.com/


ima uputstvo i za sedmicu/osmicu:

Code: Select all

https://fix10.isleaked.com/oldwindows.html


nista od ovoga, naravno, ne garantuje ti potpunu privatnost...

stara pizda
Posts: 140
Joined: Tue Feb 02, 2016 4:25 am

Re: ПЦ Клиника

Postby stara pizda » Mon Mar 21, 2016 2:11 pm

Zahvaljujem, imam legalnu 7icu uz laptop sto ide, tako da mi je u ponudi i 10ak otkako je izasla.

User avatar
Rođaci
Posts: 3885
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:07 pm

Re: ПЦ Клиника

Postby Rođaci » Mon Mar 21, 2016 2:20 pm

Može desetka i bez legalne verzije, ja sam na dva računara apdejtovao na 10 sa torentovanih sedmica.

mungos
Posts: 339
Joined: Mon Feb 01, 2016 10:43 pm

Re: ПЦ Клиника

Postby mungos » Tue Mar 22, 2016 10:51 pm

Ди грунф, треба ко леб насушни, д`ископа нешто са гробља интернета.

User avatar
dennycrane
Posts: 265
Joined: Wed Feb 03, 2016 2:27 pm

Re: ПЦ Клиника

Postby dennycrane » Sun Mar 27, 2016 1:27 pm

Rođaci wrote:Može desetka i bez legalne verzije, ja sam na dva računara apdejtovao na 10 sa torentovanih sedmica.


zar nisi ti legalista? :)
nisam na to mislio. ms sada dozvoljava da od njih skines kompletnu instalaciju (za dvd/iso ili usb - po volji ti) ako ukucas serijski broj. imam legalan serijski, necu da se jebem sa torentima, skinuo sam sa msa.

User avatar
Rođaci
Posts: 3885
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:07 pm

Re: ПЦ Клиника

Postby Rođaci » Sun Mar 27, 2016 4:42 pm

aa
nisam skidao .iso, nije mi trebao
doduše, razmišljao sam o tome, Windows.Old nije bilo moguće obrisati ni ručno u celosti, a nije funkcionisala opcija u CP, iako sam kliktao nekoliko dana

možda i nisu torentovane verzije, imao sam Windows 7 za Dell

svakako je lepo od MS što nije insistirao na jedinstvenim instalacijama :mrgreen:

User avatar
BTS
Posts: 197
Joined: Wed Feb 03, 2016 10:09 am

Re: ПЦ Клиника

Postby BTS » Tue Apr 19, 2016 9:05 am

Ако неко има проверени линк за Вин 7, нек баци, треба за викенд да поново дигнем систем, почео комп опасно да штуца.
Ако неко зна и неки проверени туторијал, добро би ми дошао.

User avatar
Kibiców
Posts: 753
Joined: Tue Feb 02, 2016 8:37 pm

Re: ПЦ Клиника

Postby Kibiców » Tue Apr 19, 2016 9:24 am

Ljudi jedno pitanje, kada palim komp pojavi mi se u gornjem desnom uglu neka crtica (ekran je skroz crn) kao da treba da pisem nesto! Pretisnem sve i enter i esc ali nista se ne desava. Drzim dugme da ga ugasim pa onda ponovo upalim. Tada se u vecem delu slucaja upali a ponekad isto se desava, pa tek iz treceg puta. Ima li neko pre'stavu o cemu se radi?

SAO_Zeljin
Posts: 712
Joined: Sun Feb 07, 2016 10:57 pm

Re: ПЦ Клиника

Postby SAO_Zeljin » Tue Apr 19, 2016 9:44 am

Reinstaliraj sistem. Ako se bude desavalo slicno onda je verovatno problel sa hardom

User avatar
Kibiców
Posts: 753
Joined: Tue Feb 02, 2016 8:37 pm

Re: ПЦ Клиника

Postby Kibiców » Tue Apr 19, 2016 9:49 am

SAO_Zeljin wrote:Reinstaliraj sistem. Ako se bude desavalo slicno onda je verovatno problel sa hardom


Hvala druze!

савабјан
Posts: 349
Joined: Wed Apr 06, 2016 12:31 pm

Re: ПЦ Клиника

Postby савабјан » Tue May 03, 2016 5:46 pm

Jel zna neko gde mogu da nadjem drajvere za starije modele kompova i laptopova?
Rec je o lap topu msi ms6833b, uspeo sam jedino da nadjem drajver za vajrles i to je to.
Potreban mi je u sustini drajver za maticnu plocu, i mislim da tada sve proradi, ali ne mogu nigde na netu da ga nadjem, izludeo sam trazeci ga.

User avatar
Rođaci
Posts: 3885
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:07 pm

Re: ПЦ Клиника

Postby Rođaci » Tue May 03, 2016 6:04 pm

device manager - pa na sve što se žuti redom desni klik - properties - details - hardware id
onda kodove iza ven i dev, a pre znaka & ukucaš ovde http://pcidatabase.com/
i trebalo bi da nađeš

ako nema tu, guglaj po tim kodovima

User avatar
Zofman
Posts: 11
Joined: Sat Feb 06, 2016 11:03 pm
Location: Kotobanja

Re: ПЦ Клиника

Postby Zofman » Tue May 03, 2016 9:33 pm

савабјан wrote:Jel zna neko gde mogu da nadjem drajvere za starije modele kompova i laptopova?
Rec je o lap topu msi ms6833b, uspeo sam jedino da nadjem drajver za vajrles i to je to.
Potreban mi je u sustini drajver za maticnu plocu, i mislim da tada sve proradi, ali ne mogu nigde na netu da ga nadjem, izludeo sam trazeci ga.


Evo ovde imaš nekoliko programa koji ti sami traže poslednje verzije drajvera na kompu.

http://www.besplatniprogrami.org/drajveri/

User avatar
Kit_Karson
Posts: 327
Joined: Mon Feb 08, 2016 6:06 pm

Re: ПЦ Клиника

Postby Kit_Karson » Tue May 03, 2016 11:02 pm

Јел зна неко да ли бих могао на Пентиум 2004. годиште да уградим још 3гб рам меморије? Пре 4 године сам са 256 мб додао 1гб, солидно шљака и сад, него не може да подржи неке сајтове на интернету, конкретно ове са стримовима, пише нешто Incorrect certificate for host... Ценим да је због тога што је машина слаба.

SAO_Zeljin
Posts: 712
Joined: Sun Feb 07, 2016 10:57 pm

Re: ПЦ Клиника

Postby SAO_Zeljin » Tue May 03, 2016 11:37 pm

Kit_Karson wrote:Јел зна неко да ли бих могао на Пентиум 2004. годиште да уградим још 3гб рам меморије? Пре 4 године сам са 256 мб додао 1гб, солидно шљака и сад, него не може да подржи неке сајтове на интернету, конкретно ове са стримовима, пише нешто Incorrect certificate for host... Ценим да је због тога што је машина слаба.


Moras da proveris na netu koliko podrzava tvoja maticna. Moj je 2006to i sljaka sa 4gb i to je max

савабјан
Posts: 349
Joined: Wed Apr 06, 2016 12:31 pm

Re: ПЦ Клиника

Postby савабјан » Wed May 04, 2016 7:36 pm

Хвала људи, успео сам да средим овај крш, сад је функционалан. Имате по пиво :)

User avatar
Kit_Karson
Posts: 327
Joined: Mon Feb 08, 2016 6:06 pm

Re: ПЦ Клиника

Postby Kit_Karson » Tue May 10, 2016 5:52 pm

SAO_Zeljin wrote:
Kit_Karson wrote:Јел зна неко да ли бих могао на Пентиум 2004. годиште да уградим још 3гб рам меморије? Пре 4 године сам са 256 мб додао 1гб, солидно шљака и сад, него не може да подржи неке сајтове на интернету, конкретно ове са стримовима, пише нешто Incorrect certificate for host... Ценим да је због тога што је машина слаба.


Moras da proveris na netu koliko podrzava tvoja maticna. Moj je 2006to i sljaka sa 4gb i to je max


Тек сад видим, хвала. И ја сам мислио да шљака са 4 гб, довољно скроз. Сад имам други проблем: аваст не даје знаке живота неко време. Кад кликнем на иконицу неће да отвори програм, а не могу ни да га избришем у Контрол Панелу. Скинуо сам нову верзију и инталирао, ништа. Да скинем неки други, АВГ на пример? Је л може да штети машини ако имам 2 антивируса, а Аваст је неактиван скроз сад

SAO_Zeljin
Posts: 712
Joined: Sun Feb 07, 2016 10:57 pm

Re: ПЦ Клиника

Postby SAO_Zeljin » Tue May 10, 2016 9:16 pm

Kit_Karson wrote:
SAO_Zeljin wrote:
Kit_Karson wrote:Јел зна неко да ли бих могао на Пентиум 2004. годиште да уградим још 3гб рам меморије? Пре 4 године сам са 256 мб додао 1гб, солидно шљака и сад, него не може да подржи неке сајтове на интернету, конкретно ове са стримовима, пише нешто Incorrect certificate for host... Ценим да је због тога што је машина слаба.


Moras da proveris na netu koliko podrzava tvoja maticna. Moj je 2006to i sljaka sa 4gb i to je max


Тек сад видим, хвала. И ја сам мислио да шљака са 4 гб, довољно скроз. Сад имам други проблем: аваст не даје знаке живота неко време. Кад кликнем на иконицу неће да отвори програм, а не могу ни да га избришем у Контрол Панелу. Скинуо сам нову верзију и инталирао, ништа. Да скинем неки други, АВГ на пример? Је л може да штети машини ако имам 2 антивируса, а Аваст је неактиван скроз сад


Moj ti je savet da instaliras neku verziju linuxa, ubuntu ili mint npr. Onda nemas virusa i ne treba ti antivirus a rekao bih i da dosta brze radi komp na tim sistemima. Jedina mana linuxa je ta sto ne podrzava photoshopi neke igrice ali za sve postoji neka alternativa

Република Српска
Posts: 46
Joined: Wed Feb 03, 2016 6:07 pm

Re: ПЦ Клиника

Postby Република Српска » Sun May 29, 2016 11:25 am

Prijatelji pomozite :D

Kako da skinem ovaj program ili ako znate neki slican (besplatan) program?
ОД МАЊАЧЕ ДО МАРИБОРА СВАКИ СРБИН У ЧЕТНИКЕ МОРА!

ex клемпави


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 102 guests