Европско првенство - Немачка 2024.

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
User avatar
Kecman
Posts: 16
Joined: Tue Jun 05, 2018 3:40 pm

Re: Европско првенство - Немачка 2024.

Postby Kecman » Sun Jun 23, 2024 11:22 am

Napravio je tu šok terapiju kada je došao, ipak je Piksi ime u našem fudbalu, ne možemo to sporiti. Do Katara je bio element koji je držao sve u svojim rukama, bio autoritet u svlačionici, relativno nezavistan od FSS i menadžerije, a plus su i igrači nosioci igre bili u kvalitetnijim ligama i timovima. Naravno da je tu bio i mali faktor sreće. Od Katara se sve menja pa do sada, istrošio je svoje adute, pročitan je i njegov sistem i kao trener, igrači su postali bezobrazniji i to je to. Ne vidim ime, osim Paunovića koji bi napravio nešto, ali mora doći i do rezova što se tiče poziva u A tim.

ElPadrino
Posts: 556
Joined: Thu Feb 21, 2019 12:18 am

Re: Европско првенство - Немачка 2024.

Postby ElPadrino » Sun Jun 23, 2024 1:09 pm

@pertla

Šta je konkretno recimo greška Piksija u tom slučaju što je Vlahović nadobudno tele koje neće da trči ?

Ili recimo šta je konkretno greška u onakvom katastrofalnom povlačenju i čuvanju SMS-a protivničkog igrača koji nam je dao gol. Ili recimo ova situacija kada Belingem uskače sam u prostor i ulazi u vazdušni duel sa najnižim našim igračem na terenu ?

Ili hajde eto navedite mi klub u kojem igrač izađe poslije utakmice i kaže da se ne slaže sa trenerovom odlukom i da je najspremniji i najbolji igrač u ekipi ?! Pa to je, što bi rekao Željko Obradović, "hvala lepo doviđenja" momentalno. Kakav kapiten kakve pičke materine.

Ili dajte jednu ekipu na prvenstvu koja ima 3 izmjene (Tadić, Mitrović, Lukić) u kojima se igrači bune protiv izmjene, jebu mater treneru, lupaju šakama travu samo zbog toga što ih je čovjek, gle tragedije, izmjenio u 60-70toj minuti.

Zamislite kako je onda takvoj teladi objasniti šta i kako trebaju raditi na terenu. Ti njih ne smiješ izmjenit da ne digne nos, a kamoli objasniti da ne bi trebao recimo da ide u prvi plan, zato što je ovaj drugi možda veći kvalitetom.

A svi bi sutra jebali mater tom Piksiju da recimo izbaci Vlahovića da ne igra u prvoj i slično.

lukabrasi
Posts: 281
Joined: Sun Dec 13, 2020 3:54 pm

Re: Европско првенство - Немачка 2024.

Postby lukabrasi » Sun Jun 23, 2024 3:18 pm

Apsolutno se slazem sa Pertlom.
Ej Mister mu nadimak, lik tezak malogradjanin, dizu ga u nebesa, kao on je uspeo mnogo da uradi sa reprezentacijom...moz misliti...

User avatar
pertla
Posts: 1059
Joined: Sat Feb 06, 2016 4:20 pm
Location: Novi Sad,Srbija

Re: Европско првенство - Немачка 2024.

Postby pertla » Sun Jun 23, 2024 10:17 pm

ElPadrino wrote:@pertla

Šta je konkretno recimo greška Piksija u tom slučaju što je Vlahović nadobudno tele koje neće da trči ?

Ili recimo šta je konkretno greška u onakvom katastrofalnom povlačenju i čuvanju SMS-a protivničkog igrača koji nam je dao gol. Ili recimo ova situacija kada Belingem uskače sam u prostor i ulazi u vazdušni duel sa najnižim našim igračem na terenu ?

Ili hajde eto navedite mi klub u kojem igrač izađe poslije utakmice i kaže da se ne slaže sa trenerovom odlukom i da je najspremniji i najbolji igrač u ekipi ?! Pa to je, što bi rekao Željko Obradović, "hvala lepo doviđenja" momentalno. Kakav kapiten kakve pičke materine.

Ili dajte jednu ekipu na prvenstvu koja ima 3 izmjene (Tadić, Mitrović, Lukić) u kojima se igrači bune protiv izmjene, jebu mater treneru, lupaju šakama travu samo zbog toga što ih je čovjek, gle tragedije, izmjenio u 60-70toj minuti.

Zamislite kako je onda takvoj teladi objasniti šta i kako trebaju raditi na terenu. Ti njih ne smiješ izmjenit da ne digne nos, a kamoli objasniti da ne bi trebao recimo da ide u prvi plan, zato što je ovaj drugi možda veći kvalitetom.

A svi bi sutra jebali mater tom Piksiju da recimo izbaci Vlahovića da ne igra u prvoj i slično.
]

napisao sam, to sto je piksi neznalica, ne abolira igrace od gluposti koje prave.

sto se tice ovih primera gore, to je jasan pokazatelj da ga ne jebu 2 posto, i da je izgubio autoritet, a to je jedino sto je imao.cuo sam sa nekoliko strana da igraci sami sastavljaju taktiku, ko sta i kako igra.ako je vec tako, onda oteras problematicne i pozoves druge, a ne prodajes nama muda za bubrege, isto kao sto je obradovic trebao 2005. da uradi, a ne da pere sebe na onoj sramnoj konferenciji za stampu.
Dvor na Uni,crkvica na brijegu,to je mesto dje se Srbi legu

ElPadrino
Posts: 556
Joined: Thu Feb 21, 2019 12:18 am

Re: Европско првенство - Немачка 2024.

Postby ElPadrino » Mon Jun 24, 2024 9:55 am

Nemojte me pogrešno shvatiti, nisam advokat Piksija, ali samo mislim da ovaj put nije problem u treneru.
Doduše, problem je čini mi se dosta dublji i nakon ovog prvenstva mislim da još dugo dugo vremena nećemo ništa napraviti u reprezentativnom fudbalu.

Po meni, Piksi je u našu reprezentaciju donio taj novi moderni napadački fudbal (sad će odmah neko da se nakači a primamo 3 gola od Kameruna), promjenio ga je od onih recimo patnji sa Muslinom, Krstajićem i slično, do ovih sada 3-4-3, 3-4-1-2 i slično, što je trenutno nekakva norma u fudbalu.

Drugo, dok je sve funkcionisalo na relaciji igrači-trener, savez itd, dok nije bilo ovog bespotrebnog kurčenja imali smo takve situacije tipa Portugal u Lisabonu, koja je tada bila jedna od jačih ekipa u Evropi, što mu daje na značaju da može da igra velike utakmice i ostvari velika djela. Ko se i malo razumije u fudbal zna da to ne može biti "jedna utakmica", "slučajnost" i slično, pogotovo u današnjem fudbalu gdje imate milione analiza priprema i svega ostaloga.

E onda je došlo jedno veliko prvenstvo i znamo šta je bilo. Ko je kome jebao ženu itd. nešto na šta selektor sigurno ne može da utiče. Evo sad je došlo drugo prvenstvno i opet evidentno imamo problem sa igračima.

Da li ste ikada radili u firmi u kojoj je negativna atmosfera ? U kojoj recimo ako kažeš kolegi da mu nešto ne valja, odma se pravi scena, svađa, rasprava itd.

E pa mislim da to trenutno Piksi ima kod sebe i mislim da to nije do autoriteta i sličnih stvari, nego do ove teladi od fudbalera koji izgleda kad dođu da igraju za reprezentaciju imaju nevjerovatno želju da se dokažu što ih onda tjera da budu tako kurčeviti i egoistični + osjećaju taj ogroman pritisak. Mislim da je Piksiju kao što bi bilo i svakom drugom treneru, vrlo teško raditi na taj način. Zamisli da je 70ti minut i ti moraš da razmišljaš koga smiješ da izbaciš.

A kao što je Željko tada rekao, njega bi prvog razapeli da je takvo nešto uradio na pripremama + Piksi realno nema onda sa kim ni da pravi reprezentaciju. Doduše, ovi mlađi momci tipa Samardžić, onaj drugi iz Sparte, Ivan Ilić su pokazali da izgaraju za reprezentaciju i igraju rezonski.

Sve u svemu, nije neki brutalan trener i slično, ali mislim da je sasvim korektan i da je ovaj put problem u ovim kretenima od igrača..

Evo opet sam pogledao snimak trčanja SMS i pokrivanja beka, ljudi moji, onakvim pristupom znači ne bi mogao igrati u Inđiji a kamoli za neku ozbiljnu ekipu..

Druidid
Posts: 226
Joined: Thu Feb 11, 2016 9:25 am

Re: Европско првенство - Немачка 2024.

Postby Druidid » Mon Jun 24, 2024 10:20 am

Sto se mene tice jedini krivac za stanje u nasem timu je Piksi. Prvo, odgovornost ide od vrha, dakle onaj ko pravi taktiku, donosi odluku ko igra, koliko igra, ko ne igra, organizuje sve, snosi odgovornost i za uspehe i za neuspehe. Ne moze neki Vlahovic, SMS, Tadic, bilo ko od igraca imati vecu odgovornost za poraz od trenera. Dakle odgovor na ovo pitanje "Šta je konkretno recimo greška Piksija u tom slučaju što je Vlahović nadobudno tele koje neće da trči ?" bi bio, greska je jer to nadobudno tele uopste drzi u igri, i ako vec hoce da ga drzi, greska je sto ga nije uklopio kao sraf u tim, vec ga stavlja da igra uz mitra gde njih dvojica za celu utakmicu razmene samo jedan pas.

Sad neko ce reci razapinjali bi Piksija na sve strane da Vlahovic ili MItar ili Tadic ne igraju ili daleko bilo nisu ni pozvani. To je i posao trenera, da ga razapnu, a da u pozatini skine pritisak sa igraca, da stvori tim koji igra kao tim, a ne gomila sujetnih individualaca. Jesu li Svetislava Pesica razapinjali kada je Teodosica izbacio iz tima? I sta je bilo na kraju, srebro, osvojeno timskom igrom gde je sve podredjeno timu. Ne postoji ta klasa i individualni kvalitet koji timskom igrom nije nenadoknadiv.

Nego da se vratim samo na lik i delo Piksija, sto mi juce kaze jedan drugar, da li je bolji kao trener ili kao direktor kluba? Malte ne je ista prica, samo sto je za ovo drugo imao daleko vecu moc i mogao je da napravi daleko vecu stetu. Isto kratkorocni uspeh u vidu dve duple krune/plasmana na svetsko i nakon toga potop. Neki ljudi su dugo pricali ko je i sta je Piksi, drago mi je sto to sve vise ljudi uvidja. Dakle sjajan fudbaler, velemajstor, na njegovoj poziciji sigurno jeadn od najboljih ikada, ali takodje i jedno obicno narcisticno govno.

Sad sto se tice Srbije i prvenstva, od Slovenije smo trebali zasluzeno da izgubimo i da vec pakujemo kofere i mozda nekome dodje iz dupeta u glavu da selektora treba smeniti, ovako agonija se samo produzila. Ne vidim kojim trikom mozemo pobediti Dansku, ali posto je lopta okrugla svasta moze da se desi, pa i pobeda, a samim tim i jos dalji produzetak ovog haosa koji trenutno vlada reprezentacijom.

User avatar
друг члан
Posts: 1427
Joined: Sat Feb 06, 2016 5:02 am

Re: Европско првенство - Немачка 2024.

Postby друг члан » Mon Jun 24, 2024 3:38 pm

Treba samo videti kakav nam je kostur dalje. Da li titulu napasti sa 2 ili 3 mesta. Ne treba to prepuštati slučaju
Choose Life

User avatar
pertla
Posts: 1059
Joined: Sat Feb 06, 2016 4:20 pm
Location: Novi Sad,Srbija

Re: Европско првенство - Немачка 2024.

Postby pertla » Mon Jun 24, 2024 7:27 pm

ElPadrino wrote:
Po meni, Piksi je u našu reprezentaciju donio taj novi moderni napadački fudbal (sad će odmah neko da se nakači a primamo 3 gola od Kameruna), promjenio ga je od onih recimo patnji sa Muslinom, Krstajićem i slično, do ovih sada 3-4-3, 3-4-1-2 i slično, što je trenutno nekakva norma u fudbalu.

Drugo, dok je sve funkcionisalo na relaciji igrači-trener, savez itd, dok nije bilo ovog bespotrebnog kurčenja imali smo takve situacije tipa Portugal u Lisabonu, koja je tada bila jedna od jačih ekipa u Evropi, što mu daje na značaju da može da igra velike utakmice i ostvari velika djela. Ko se i malo razumije u fudbal zna da to ne može biti "jedna utakmica", "slučajnost" i slično, pogotovo u današnjem fudbalu gdje imate milione analiza priprema i svega ostaloga.

E onda je došlo jedno veliko prvenstvo i znamo šta je bilo. Ko je kome jebao ženu itd. nešto na šta selektor sigurno ne može da utiče. Evo sad je došlo drugo prvenstvno i opet evidentno imamo problem sa igračima.
Da li ste ikada radili u firmi u kojoj je negativna atmosfera ? U kojoj recimo ako kažeš kolegi da mu nešto ne valja, odma se pravi scena, svađa, rasprava itd.
E pa mislim da to trenutno Piksi ima kod sebe i mislim da to nije do autoriteta i sličnih stvari, nego do ove teladi od fudbalera koji izgleda kad dođu da igraju za reprezentaciju imaju nevjerovatno želju da se dokažu što ih onda tjera da budu tako kurčeviti i egoistični + osjećaju taj ogroman pritisak. Mislim da je Piksiju kao što bi bilo i svakom drugom treneru, vrlo teško raditi na taj način. Zamisli da je 70ti minut i ti moraš da razmišljaš koga smiješ da izbaciš.
A kao što je Željko tada rekao, njega bi prvog razapeli da je takvo nešto uradio na pripremama + Piksi realno nema onda sa kim ni da pravi reprezentaciju. Doduše, ovi mlađi momci tipa Samardžić, onaj drugi iz Sparte, Ivan Ilić su pokazali da izgaraju za reprezentaciju i igraju rezonski.

Sve u svemu, nije neki brutalan trener i slično, ali mislim da je sasvim korektan i da je ovaj put problem u ovim kretenima od igrača..

Evo opet sam pogledao snimak trčanja SMS i pokrivanja beka, ljudi moji, onakvim pristupom znači ne bi mogao igrati u Inđiji a kamoli za neku ozbiljnu ekipu..


ja ne znam koji ti fudbal gledas, i koliko imas godina, ali ovo sto mi igramo, oci krvare bukvalno.sva taktika staje u centriraj na mitra pa nek se on jebe sa loptom. i to ne samo na ovom prvenstvu, setimo se utakmica sa bugarskom, dva puta izvlacimo bod, a ta bugarska je samo jedan stepenik iznad ove egzotike tipa san marino, gibraltar, andora itd...grupa iz koje smo se na jedvite jade kvalifikovali je bila bedna, sramotna, cak je i nas vrli selektor rekao najbolje da ce bugari da me pobede. cak smo se i u katar plasirali zbog nepriznatog gola zalizanog slepca u beogradu, ali je to tada sve mnogo bolje izgledalo, pa su nam opet ulili laznu nadu.

najsporija smo ekipa ubedljivo, ne samo po trcanju, osim kostica koji se povredio, nemamo brzog i prodornog igraca, mooozda ovaj birmancevic, ali tanko je to prilicno.treba pohvaliti stopere, sva trojica drze neki nivo sto ranije nije bio slucaj, kao i golmane, mislim da su svi odlicni, steta sto u drugim linijama nemamu takvu sirinu. i takodje liga nacija je dobro izgledala, ali videcemo na jesen protiv ozbiljnijih ekipa.

ako je u firmi negativna atmosfera, i radnici se svadjaju, pa valjda sef to resava, kazni radnike pa se oni poprave, ili im da otkaz pa zaposli nove. jednostavno, ako si prihvatio da budes selektor, tvoja je odgovornost izgled i rezultat reprezentacije, i nicija druga. igraci su takvi, ti si ih birao, ako mislis da su losi, reci lepo nemamo pojma, plasman je uspeh, dosli smo da uzivamo i da se provedemo, a ne da pricas price za malu decu, englezima smo prvi put zapretili u 90. minutu, a predstavlja kao da smo bili egal veci deo utakmice, ovo protiv slovenije nije ni za komentar, kao da smo imali 7 mrtvih sansi pa lopta nece u gol, i ovih par prilika smo napravili o ruk tehnikom i stihijom, a ne kao plod neke navodne dominacije na terenu.

nisam optimista sto se tice prolaza sutra, mada jedna je utakmica, nismo mi moldavija ili kipar pa da nemamo sanse, odredjeni kvalitet postoji, uz malo srece mogli bi i pobediti.
Dvor na Uni,crkvica na brijegu,to je mesto dje se Srbi legu

Bolesni^od^ljubavi
Posts: 849
Joined: Tue Feb 02, 2016 11:21 pm

Re: Европско првенство - Немачка 2024.

Postby Bolesni^od^ljubavi » Tue Jun 25, 2024 10:10 am

Ja bih Lalata stavio za sledećeg selektora života mi mog. Ionako tu slabo ko zna šta previše, ali daj onda bar ovog ludaka da ih naloži da grizu.

KB_DS
Posts: 12
Joined: Sat Mar 11, 2017 5:45 pm

Re: Европско првенство - Немачка 2024.

Postby KB_DS » Tue Jun 25, 2024 11:56 am

друг члан wrote:Treba samo videti kakav nam je kostur dalje. Da li titulu napasti sa 2 ili 3 mesta. Ne treba to prepuštati slučaju


:lol: :lol: :lol: treba izbeci Svabe :lol:

User avatar
друг члан
Posts: 1427
Joined: Sat Feb 06, 2016 5:02 am

Re: Европско првенство - Немачка 2024.

Postby друг члан » Tue Jun 25, 2024 11:15 pm

Bolje dopom da sam se puco nego gledo ove bogalje
Choose Life

scampia
Posts: 68
Joined: Fri Apr 07, 2017 2:21 pm

Re: Европско првенство - Немачка 2024.

Postby scampia » Wed Jun 26, 2024 1:18 am

Govnari stigli ste

ElPadrino
Posts: 556
Joined: Thu Feb 21, 2019 12:18 am

Re: Европско првенство - Немачка 2024.

Postby ElPadrino » Wed Jun 26, 2024 8:25 am

Oči su mi iskrvarile gledajući..

User avatar
UltrasDoras
Posts: 494
Joined: Fri Jan 29, 2016 10:33 pm

Re: Европско првенство - Немачка 2024.

Postby UltrasDoras » Wed Jun 26, 2024 4:04 pm

No al calcio moderno wrote:Zasto tako?


"Gde god da sam to nosim u sebi, živim za njega, on živi u meni..."
VIVA LAS DORAS

No al calcio moderno
Posts: 243
Joined: Sun Apr 03, 2022 10:15 am

Re: Европско првенство - Немачка 2024.

Postby No al calcio moderno » Fri Jun 28, 2024 2:10 pm

Naterao sam sebe da navijam za Srbiju zbog Srbije, a to je jako tesko kada vidis npr Gudelja,a i ostali starletani nisu nista bolji. Pravi su primer svega onog sto ne valja.

lukabrasi
Posts: 281
Joined: Sun Dec 13, 2020 3:54 pm

Re: Европско првенство - Немачка 2024.

Postby lukabrasi » Sun Jun 30, 2024 11:14 pm

Kako mi je krivo za Slovake...momci su se trudili i kidali.

User avatar
Bruno Sulak
Posts: 766
Joined: Wed Feb 03, 2016 11:27 am
Location: Cannes

Re: Европско првенство - Немачка 2024.

Postby Bruno Sulak » Mon Jul 01, 2024 11:52 pm

Kakva utakmica Portugal-Slovenija.

Golman Portugala spasao Ronaldovu 20godisnju karijeru da ne ode u penziju kao najveci tragicar. Lik se slomio psihicki skroz.

ElPadrino
Posts: 556
Joined: Thu Feb 21, 2019 12:18 am

Re: Европско првенство - Немачка 2024.

Postby ElPadrino » Tue Jul 02, 2024 10:07 am

Jadna ekipa Portugala je postala taoc jednog čovjeka.

Nisam siguran, ali tipa 4-5 slobodnih udaraca (gdje je moglo dosta drugačije biti da je tu bio Bruno Fernandeš sa desne strane, a pogotovo Bernardo Silva sa lijeve), sijaset promašenih prilika i lopti, koje vjerovatno pod pritiskom autoriteta idu na njega, a on jednostavno sa 39 godina više ne može da skoči kao prije, da se kreće i da šutira kao prije. Mislim da bi ova ekipa Portugala izgledala bar još 2 ili 3 puta bolje da nema njega. A trener naravno ne smije da ga izmjeni jer bi vjerovatno napravio skandal. Katastrofa.

Sve u svemu, navijao sam (za braću :mrgreen: ) Slovence kao da igra Srbija, možda i više. :) Kako je maestralni Jan Oblak skinuo penal Kristijanu, ono je za anale.. Emocija kao da je postignut gol za pobjedu.

I onda se mladi Benjamin Šeško, nakon greške 20 godina starijeg Pepea, malko ukenja i promaši čist zicer i osigura sebi neprespavanu noć(i). Šteta, baš šteta za Slovence. Favoriti se nisu baš nešto pokazali.

No al calcio moderno
Posts: 243
Joined: Sun Apr 03, 2022 10:15 am

Re: Европско првенство - Немачка 2024.

Postby No al calcio moderno » Tue Jul 02, 2024 11:31 am

I neverovatno koliko placipicku gurbetksu prati sreca kroz celu karijeru.

User avatar
Rođaci
Posts: 3886
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:07 pm

Re: Европско првенство - Немачка 2024.

Postby Rođaci » Fri Jul 05, 2024 8:21 am

ja bio na utakmici sa Danskom

navijanje krš, utakmica krš, jedino je bilo lepo videti stadion i Minhen i kako Danci bodre svoju reprezentaciju


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests