Dastanje 2016

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
User avatar
pustinjska lisica
Posts: 434
Joined: Sun Jan 31, 2016 9:16 pm
Location: Пјонгјанг

Re: Dastanje 2016

Postby pustinjska lisica » Tue Mar 22, 2016 7:25 pm

Ко не разуме змије, тај не разуме Србију!!!
У реверу носим марамицу белу ја,
свака мене фрајла, свако ме девојче зна,
кад год ја сретнем лепе цурице целу им дадем,
а оне викну дај дуплирај душице.

марамица маркизет, мене воли цео свет
марамица маркизет, мене воли цео свет

User avatar
Rođaci
Posts: 3886
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:07 pm

Re: Dastanje 2016

Postby Rođaci » Tue Mar 22, 2016 7:32 pm

Marko je or'o drumova i ubijao guje, a ovi ih vraćaju

neeee može to tako

User avatar
čompika
Posts: 1015
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:31 pm
Location: Novi Sad

Re: Dastanje 2016

Postby čompika » Tue Mar 22, 2016 7:38 pm

Tizla - Pa vidi, ja mislim da ovaj plakat nije ni namenjen tvojoj kevi. Mislim da je ciljna grupa ovog plakata većinom mladi. Što se tiče propagandnih materijala u predizbornoj kampanji, nije da nešto pratim, ali ovaj nije nimalo loš. Druga je stvar što se plakat proširio po društvenim mrežama i svi po inerciji ga pljuju, možda čak i zato što su u pitanju te dve stranke.
Elem, ne verujem da bih ovo ikad video da nisam ušao na profil Somborca karikaturiste.



Iako bi nekome na prvi pogled se ovaj klip učinio kao skeč iz Dnevnjaka, ovo je prcanje naroda u lobanju. Neradnici koji sede u kafićima i sponzoruše koje šopinguju su nam glavni kritičari veli Vučko ovde.

User avatar
Пери
Posts: 445
Joined: Wed Feb 03, 2016 10:53 pm

Re: Dastanje 2016

Postby Пери » Tue Mar 22, 2016 7:46 pm

Јебале их змије да их јебале

tizlabor
Posts: 498
Joined: Mon Feb 01, 2016 6:04 am

Re: Dastanje 2016

Postby tizlabor » Tue Mar 22, 2016 7:51 pm

Ama lik ima zmiju,zivu jebenu zmiju,oko vrata na politickom standu na koji treba da pridje sto vise ljudi da se upozna sa delovanjem te iste stranke!!!
Verovatno je bila jagma za flajerima...
Procenat ljudi u Srbiji koji se ne boje zmija,je otprilike isti kao i procenat ljudi koji smatraju da je Krneta odlicno resenje na poziciji centarfora Totenhema!

User avatar
pustinjska lisica
Posts: 434
Joined: Sun Jan 31, 2016 9:16 pm
Location: Пјонгјанг

Re: Dastanje 2016

Postby pustinjska lisica » Tue Mar 22, 2016 7:57 pm

:mrgreen:



Children:
Oh, Whacking Day, Oh, Whacking Day,
Whacking Day
Our hallowed snake skull cracking-Day.
Soloist:
We'll break their backs,
Gouge out their eyes,
Their evil hearts
We'll pulverize.
Children:
Oh, Whacking Day, Oh, Whacking Day,
May God bestow His Grace on thee.
У реверу носим марамицу белу ја,
свака мене фрајла, свако ме девојче зна,
кад год ја сретнем лепе цурице целу им дадем,
а оне викну дај дуплирај душице.

марамица маркизет, мене воли цео свет
марамица маркизет, мене воли цео свет

User avatar
Rođaci
Posts: 3886
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:07 pm

Re: Dastanje 2016

Postby Rođaci » Tue Mar 22, 2016 7:59 pm

pusti to, slušaj pravu stvar :mrgreen:


User avatar
ultrastito
Posts: 1766
Joined: Sun Jan 31, 2016 10:03 pm

Re: Dastanje 2016

Postby ultrastito » Tue Mar 22, 2016 8:08 pm

tizlabor wrote:Verovatno je bila jagma za flajerima...
Procenat ljudi u Srbiji koji se ne boje zmija,je otprilike isti kao i procenat ljudi koji smatraju da je Krneta odlicno resenje na poziciji centarfora Totenhema!


:lol: :lol: :lol: :lol:

тизла глас разума, реално
"...ми смо имали ту срећу да смо имали припадност крају, једном ћошку..."
преле

User avatar
čompika
Posts: 1015
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:31 pm
Location: Novi Sad

Re: Dastanje 2016

Postby čompika » Tue Mar 22, 2016 8:26 pm

tizlabor wrote:Ama lik ima zmiju,zivu jebenu zmiju,oko vrata na politickom standu


Ja sam gledao samo donji plakat, nisam ni skontao baju sa zmijurinom, praštaj. :shock:

mungos
Posts: 339
Joined: Mon Feb 01, 2016 10:43 pm

Re: Dastanje 2016

Postby mungos » Tue Mar 22, 2016 10:14 pm

Image

Nexon
Posts: 2412
Joined: Wed Feb 17, 2016 8:19 pm

Re: Dastanje 2016

Postby Nexon » Tue Mar 22, 2016 10:53 pm

Вучићево изборно тело су пензионери, и то са нижих примањима, којих има гомила, зато им није смањивао пензије него само оним који имају више. Он им стално подилази тако су и рекламе намештене баш за њих. Врло су захвални и одани на гласању. На њих не утичу превише приче како су сви исти, како би се пасивизирали, они изађу и гласају.

serBud
Posts: 28
Joined: Tue Feb 09, 2016 7:30 am

Re: Dastanje 2016

Postby serBud » Wed Mar 23, 2016 3:37 am



Ali nebojsa stefanovic....pobeda :lol: To je taj razvojni put od bota do ministra. Samo 2005 ih je bilo da se nabroje na prste jedne ruke, a sada ih ima na hiljade. I te lobanje ce za par izbornih ciklusa da zajasu vlast.

Inace vidim da se dosta pise i diskutuje da li ili ne ulaziti u nato, po meni ta tema je klasican spin snsa. U nato smeju uci ni zbog istoka ni zbog ogromne vecine naroda koji je protiv i to je jedina stvar sa kojom znaju da se ne smeju igrati i da je to jedina stvar koja ih moze kostati vlasti. Ali isto tako znaju i temperament naroda i da je to uvek dobra tema za diskusiju i skretanju paznje sa standarda i korupcije koje bi trebale biti osnovna tema napada na njih.
Po onome sto vidim na politickoj sceni u srbii i svesti naroda, sns ce biti jos 10+ godina na vlasti na ovaj ili onaj nacin. Oni trenutno razmisljaju dva koraka ispred 90% glasackog tela i cele opozicije. Od svih prethodnika su ucili i doktorirali kontrolu medija, vucic je do savrsenstva drilovan svim nlp tehnikama javnog nastupa, prodavanje price je doveo na master nivo, on kad radi smejurije poput onog sa helikopterom i spasavanjem dece jako dobro zna da ce ga neki deo ljudi izvaliti i sprdati se sa tim ali i da ce 80% zatupljenog naroda proci prica kao sto je prosla i prica o hapsenju miskovica i jos gomila slicnih. Opoziciju je razbio i ucenio sranjima za koje su doduse sami krivi, manipulisanje naroda doveo na neverovatan nivo, okruzio se idiotima i podanicima jako svesno da bi otklonio ikakvu unutarstranacku opasnost a na sve to svestan je da momenat silazenja sa vlasti znaci i pocetak kraja snsa jer je vlast i licni interes jedino sto ih drzi na okupu i zbog toga ce se boriti svim silama da sto duze jase a onda da prepusti sedlo sadasnjim sendvicarima...a tad smo tek najebali.

prcko
Posts: 1281
Joined: Wed Feb 03, 2016 7:28 am

Re: Dastanje 2016

Postby prcko » Wed Mar 23, 2016 8:01 am

Nexon wrote:Вучићево изборно тело су пензионери, и то са нижих примањима, којих има гомила, зато им није смањивао пензије него само оним који имају више. Он им стално подилази тако су и рекламе намештене баш за њих. Врло су захвални и одани на гласању. На њих не утичу превише приче како су сви исти, како би се пасивизирали, они изађу и гласају.


Na nekoj slavi bila neka rasprava o politici i jedan stariji covek slusa nas i kaze: "I ja sam nekada bio tako buntovan kao vi. Sve ste u pravu, ali nemate nista od toga, proci ce vas to sa godinama pa cete se manje nervirati."

Dakle zakljucak je da su mladi osnovna pokretacka snaga za bilo kakve promene, a s druge strane imamo situaciju da Srbija sve vise stari i da je vec sada jedna od najstarijih nacija u Evropi. Ono malo kvalitetne mladosti sto imamo odlazi u amerike, a ovi koji ostanu ovde osecaju se kao nekakvi cudaci.

User avatar
gradski_boem
Posts: 117
Joined: Wed Feb 17, 2016 10:57 am

Re: Dastanje 2016

Postby gradski_boem » Fri Mar 25, 2016 12:57 pm

Сећам се једне емисије на пар месеци након 5.октобра 2000 године која је била на Б92, нешто као округли сто,на којој су учествовали политичари из ДОС-а,аналитичари и представници новинарских удружења.Између осталих била је ту и Љиљана Смајловић из УНС-а.Дебата се водила око тога треба ли спровести лустрацију ретроградних политичких партија (како су они то тада звали ''црвено-црну ''коалицију),на који начин треба организовати политичку сцену Србије у будућности и како се одности према наредним изборима.Једна од идеја је била у случају да се лустрација не спроведе,потиснути на маргину партије попут СПС-а и СРС-а, а имеђу постојећих странака ДОС-а извршити поделу на партије центра,деснице и левице и у складу са тим организовати изборе где би се народ опредељивао коме ће дати глас.То ми се никако није свидело.Дакле некадашњи ДОС је од самог почетка имао план да направи политичку арену где ће своје ставове сучељавати да тако кажем, мејнстрим партије које се све листом залажу за улазак Србије у Европску Унију,док би се СПС и СРС прогласиле за екстремистичке опције.Јасно се сећам реченице, али се не сећам од кога је тачно потекла,можда чак и од Смајловићке парафразирам: ''Ми ћемо у новом демократском друштву направити нашу десницу и нашу левицу.Па тако нека ДСС,СПО,НС..буду десница, ДС центар, а ЛСВ,ГСС,СДП,СДУ... левица''.

И сад ево их избори 2016 године.План контрареволуционара 5.октобра делом је остварен и ми сад треба да се опредељујемо за некакве мејнстрим опције које су нам наметнуте, па су сад као ДСС и ДВЕРИ патриоте,СПС наводно покрет социјалне правде, док су ДС,СДС,ЛДП мондијалисти, а СНС интересна група која сједињује све идеје,колико видимо народу најприхватљивија.Ко год да победи од понуђених пут Србије се неће промененити!

И баш зато свој глас ћу по свему судећи дати Српској Радикалној Странци, ''сили мрака'' пркосних 90-их,достојанствено,из ината!Не због тога што сам идеолошки близак партији која свој програм заснива на идејама четничког покрета.Чак напротив,моја породица је традиционално партизанска,у којој се баштине левичарске идеје и идеје антифашизма.Међутим у овом тренутку и сам Војислав Шешељ је схватио да никада неће моћи да добије значајан број гласова уколико не буде играо на карту националног помирења,јер Србија је идеолошки подељена.Да ли он то ради из демагошких и популистичких побуда,ја бих рекао не.И мислим да је искрен када каже да Србији у овом тренутку нису потребне поделе,а да је Милошевића сматрао за пријатеља.Тиме ће свакако привући и социјалисте који су некада гласали за онај стари СПС.

Image

Јуче је био митинг Српске Радикалне Странке http://mondo.rs/a887181/Info/Srbija/Seselj-Miting-SRS-Beograd.html , присутно је било између 10 000 - 20.000 људи,и поново се осетила она атмосфера пркоса, достојанства,борбеног духа 90-их.

Image

Јебеш ове мекане гласаче, аполитичне, наркомане дефетисте који гледају само како да смотају, дегенерисану омладину која бежи у иностранство,излапеле пензионере,навијаче и вође који се свесно одричу својих ставова јер им је глава у дупету премијера, а при том им је и посредно припрећено са стране да много не таласају на трибинама.Сада само за СРС!
Last edited by gradski_boem on Fri Mar 25, 2016 1:04 pm, edited 3 times in total.

Nexon
Posts: 2412
Joined: Wed Feb 17, 2016 8:19 pm

Re: Dastanje 2016

Postby Nexon » Fri Mar 25, 2016 12:57 pm

Наравно да ће Вучић да влада када падате на његове форице које служе да вас упасиве и да не гласате док он своје бирачко тело успешно одржава. Ти људи, махом пензинери, нису криви. Они гледају пинк и ртс и Вучић их добро обрађује али ми, млађи, који имама приступ информацијама смо много одговорни јер знамо шта се дешава а опет падамо на његове форице.

Са тиме у вези, недеља, 14 часова, велики скуп у организацији Заветника на Тргу Републике.

http://zavetnici.rs/?p=5197

Nexon
Posts: 2412
Joined: Wed Feb 17, 2016 8:19 pm

Re: Dastanje 2016

Postby Nexon » Fri Mar 25, 2016 1:03 pm

Шешељ је јуче више времена посветио опозицији, чак највише Коштуници(којег одавно нема у политици), где су људи били у чуду, него Вучићу. Ко није био може да провери на снимку.
То је прилично срамно када се зна да је његова принцпијанлост достиже до Кумановског споразума, издаје како је он назавао, где је изашао па поново ушао у владу. И срамо је то што ради. Са све прављењем спотова против дсс и двери, где је почео са наглим нападима заједно са информером и пинком на њих и то због тога што је Вучић потписао катастрофални нато споразум(видим и Бајден га данас зове) а да га ддс и двери нису нигде напали, штавише, тражили су сарадњу. Прво сам мислио да су то радил онај снс из Новог Сада-Трећа Србија а онда видео да су то радикали.
Срамно.

Nexon
Posts: 2412
Joined: Wed Feb 17, 2016 8:19 pm

Re: Dastanje 2016

Postby Nexon » Fri Mar 25, 2016 1:25 pm

Иначе то је жеља Вучића да се сви џапају између себе и да има што мање јединства у опозицији а Шешељ то обилато ради од како је дошао, а нарочито је појачао последњих месец дана. Има таквих и са друге стране да откидају једни другима у кругу жути-чедомор-радуловић.
Тако Мило Ђукановић влада, није ни чудо када Милу и Вучићу раде исти људи политички маркетинг.

kopriva
Posts: 155
Joined: Sun Feb 21, 2016 2:28 am

Re: Dastanje 2016

Postby kopriva » Fri Mar 25, 2016 1:58 pm

SRS je stranka koja dugo godina postoji na nasoj sceni. Ako pogledamo unazad, saberemo rezultate te stranke, stice se utisak da je svrha SRS da pomrsi svima racune, vlast ih ne interesuje, jednostavno kao da Seki voli da pravi skandale. Od kada je dosao iz Haga, zapalio je par zastava, podelio neke diplome Tomi, usao u parove (Meka skandala) i evo koliko se da videti, ne vadi dss - dveri iz usta. Da ne gresim dusu, i Tomu napada. Prema velikom vodji je neobicno pasivan. Secam se izbora u CG, cini mi se da je bila 2001. Ta godina je bila prekretnica, na kraju DPS je osvojila 33 mandata koalicija za Jugoslaviju 31 tako nesto. Secam se predizborne kampanje i naprasne pojave SRS. Imali su mnogo prostora u medijima, i rec kritike nisu uputili DPS, nego su stalno pljuvali po Bulatovicu. Kampanja im se svodila na to da je Bulatovic komunjara a da su SRS jedini pravi Srbi. Cela politicka svita u Cg je proizasla iz KPJ i to nije nikakva mudrost, bilo je tu istine da se ne lazemo. Uglavnom, SRS nije usla u parlament, mnogo glasova se razlilo Milo osvaja vlast i sve ostalo je istorija. Danas, aktivnosti SRS me neodoljivo podsecaju na taj period. I pored svega, ja i dalje zelim da vidim i SRS i Dss i Dveri u skupstini, i svakoga ko je protiv EU i NATO. O manama i slabostima SRS mogu da pisem na 3 strana,a to mi nije cilj. Zao mi je samo sto se predizborna kampanja SRS svodi na pljuvanje Dveri-Dss, mislim da energija treba da se usmeri na neke druge pravce, svi znamo u kakvoj se situaciji nalazimo.

User avatar
gradski_boem
Posts: 117
Joined: Wed Feb 17, 2016 10:57 am

Re: Dastanje 2016

Postby gradski_boem » Fri Mar 25, 2016 2:45 pm

Nexon wrote:Шешељ је јуче више времена посветио опозицији, чак највише Коштуници(којег одавно нема у политици), где су људи били у чуду, него Вучићу. Ко није био може да провери на снимку.
То је прилично срамно када се зна да је његова принцпијанлост достиже до Кумановског споразума, издаје како је он назавао, где је изашао па поново ушао у владу. И срамо је то што ради. Са све прављењем спотова против дсс и двери, где је почео са наглим нападима заједно са информером и пинком на њих и то због тога што је Вучић потписао катастрофални нато споразум(видим и Бајден га данас зове) а да га ддс и двери нису нигде напали, штавише, тражили су сарадњу. Прво сам мислио да су то радил онај снс из Новог Сада-Трећа Србија а онда видео да су то радикали.Срамно.


Као што сам већ напоменуо у претходном посту, ДСС је мејснтрим или како би англосаксонци рекли ''soft'' десница, која је компромитивала себе највећим бројем изручења Срба у Хаг за време своје власти.Да ли им треба веровати када кажу да су против уласка Србије у Европску Унију? Или ове ''Двери'', на шта бре ово личи http://www.nedeljnik.rs/nedeljnik/portalnews/bosko-obradovic-da-je-danas-ziv-dindic-bi-bio-na-politickoj-poziciji-dveri/

Obradović je u razgovoru izneo da mu se čini da je predsednik Republike Srpske Milorad Dodik, poput Zorana Đinđića, prešao put od političara koji je došao na vlast pod mentorstvom zapadnih centara moći, a onda kao državnik u prvi plan stavio srpske nacionalne interese.

"Đinđić je izgubio glavu zato što je ukazao na duple standarde Zapada, otvorio temu Kosova i Metohije kako ne bi došlo do nezavisnosti, i što se u tim poslednjim mesecima svog života praktično okrenuo poziciji patriotskog političkog diskursa", rekao je Obradović.

Na pitanje da li to znači da bi Đinđić danas bio desničar, Obradović je odgovorio: "Da je danas živ, Zoran Đinđić bi bio na političkoj poziciji Dveri."


Немам никакакав лични интерес да пропагирам да се гласа за СРС,нисам чак ни десничар ни присталица четничког покрета, ено један духовити момак ме прозива на теми Вести.Ради се само о томе да ли си за политику од пре 5.октобра или за политику после 5. октобра 2000 год.Војислав Шешељ и поред тога што је сујетан,то је просто очигледно код њега,зна да балансира па у том смислу треба и схватити његове ставове и повратак у владу након Кумановског Споразума.У том тренутку је проценио да је широк покрет народног јединства након 1999. год преко потребан и не треба му због тога замерати.

Nexon
Posts: 2412
Joined: Wed Feb 17, 2016 8:19 pm

Re: Dastanje 2016

Postby Nexon » Fri Mar 25, 2016 3:01 pm

Да, али сви ти људи су смењени са чела дсс-а, између осталог и због тога. Уосталом, дсс није прешао цензус на прошлим изборима и морало је нешто да се мења.
Са друге, на челу радикала је човек који већ 30 година води ту странку па му није сметало да буде у влади која је потписал Кумановску издају 1999, како је он причао. Додуше, прво је изашао из владе али се брзо вратио.
Али ни то није битно, много је важно оно што је рекао за нови нин(изгледа да сада није важно ко држи нин је л тако?), да ми виидимо шта Шешељ сада говори и ради

Политички противници Александра Вучића су се узалуд радовали мом повратку из Хага. Очекивали су нешто што нисам спреман да им испуним, јер ја хоћу да срушим Вучића и напредњаке да бисмо ми радикали дошли на власт, а не да се врати ова булумента Тадић, Јовановић, Чанак и остали.


Видиш како је он добар према Вучићу, размишља на далеко али према Томи или дверима нема размишљања о будућности.


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests