Светско првенство - Русија 2018

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
User avatar
Rođaci
Posts: 3885
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:07 pm

Re: Светско првенство - Русија 2018

Postby Rođaci » Thu Jul 12, 2018 10:26 am

samo anglomanija i engleska kultura

Opie
Posts: 341
Joined: Sat Jul 16, 2016 11:43 am
Location: Nottingham

Re: Светско првенство - Русија 2018

Postby Opie » Thu Jul 12, 2018 10:36 am

Zato ovi iz Mancestera i Liverpula ne navijaju za reprezentaciju ,znaju ljudi da se ne vredi nervirati oko toga.Vec ih cujem kako pevaju ``Are you England in disguise``
ex-Pop Djujic


User avatar
Panzram
Posts: 355
Joined: Sun Jun 12, 2016 1:41 pm
Location: Južni Beograd

Re: Светско првенство - Русија 2018

Postby Panzram » Thu Jul 12, 2018 2:40 pm

@MARKER, kakva je ovo pizdarija sunce ti, jel ovo ironija? Jbga glup sam. :?
Ovo neće na dobro da izađe...

User avatar
MARKER
Posts: 745
Joined: Mon Feb 08, 2016 1:13 am

Re: Светско првенство - Русија 2018

Postby MARKER » Thu Jul 12, 2018 2:43 pm

Појма немам, јавио ђокица курир https://www.kurir.rs/mundijal-2018/3083 ... soku-video

riper
Posts: 1175
Joined: Mon Feb 01, 2016 8:22 am

Re: Светско првенство - Русија 2018

Postby riper » Thu Jul 12, 2018 2:48 pm

I pored sporadicnih izliva neke jugonostalgije povodom igara NDH na ovom mundiujalu, najveci broj nasih ljudi ipak navija protiv govana. Posebno ako izuzmemo ove neke licnosti iz javnog zivota tipa Novak i Karleusa.

Druga stvar je kada je u pitanju marketing zemlje. Ja se nadam da smo mi Srbi makar ocvrsli jos od onog vremena 90ih kada su nas smatrali hodajucim kanibalima. Jos tada smo razvili stav da nas savrseno boli kurac sta bilo ko misli o nama i to ne mislim na one koji imaju lose misljenje, vec i na one koji imaju dobro misljenje. Taj nivo kurcobolje prema svetu dugo nismo imali a jos smo i uzivali u ulozi nekih "losih momaka".

Ne znam, ove mladje generacije mozda pate od toga da nas neko prihvati, da nam uputi komplimente i slicno, ali zaista bi trebalo da nas boli kurac. To govorim u kontekstu toga da ce se sada navodno mnogi zainteresovati za hrvate i slicno, a da za nas niko nece. Sta nas bre boli kurac sta bilo ko misli o nama. Takvi smo kakvi smo i jebe nam se.

bojan23
Posts: 356
Joined: Fri Feb 05, 2016 10:17 am

Re: Светско првенство - Русија 2018

Postby bojan23 » Thu Jul 12, 2018 2:52 pm

Za nas i ovaj naš region većina ljudi u svetu nema pojma i boli ih uvo. Nikakav uspeh sportista neće to promeniti, velika je to zabluda da eto sad gomila turista će da hrli u Hrvatsku ili Srbiju nakon što hrvati udju u finale ili Nolo vatreni osvoji Vimbldon. Isto tako ako nekog stranca prebiju ili mu ukradu bicikl sad će svi odjednom da steknu lošu sliku o nama, oće kur**. Mi smo mrlja na karti, ekonomski beznačajna zemlja.
З В Е З Д А Л Е !

SAO_Zeljin
Posts: 712
Joined: Sun Feb 07, 2016 10:57 pm

Re: Светско првенство - Русија 2018

Postby SAO_Zeljin » Thu Jul 12, 2018 3:09 pm


Opie
Posts: 341
Joined: Sat Jul 16, 2016 11:43 am
Location: Nottingham

Re: Светско првенство - Русија 2018

Postby Opie » Thu Jul 12, 2018 3:36 pm

Ne zelim da se svadjam ali se ne slazem sa vama .Mogu da smaram na deset strana i da napravim ``Profit &Lost`` u Excelu(To mi je inace posao ) i da vam dokazem koliko ima direktnog uticaja ,jedan takav dogadaj kao na primer ako Hrvatska osvoji SP ,na finansije jedne zemlje .Ne zaboravite da je ovo najbolja reklama za nekoga ,jel je besplatna a ceo svet je vidi.Brend tipa `` Dobrodosli u Zemlju Kosarke `` koliko je to para donelo nasoj zemlji na nivou recimo hotela ,restorana ,kafica itd sa kosarkaskim kampovima,turistima koji prate kosarku i dodju u beograd ,do toga da smo organozovali F4 i evropsko u Srbiji .Sad Hrvatska moze lagano da se prijavi da organizuje EP u fudbalu itd itd da ne duzim .
ex-Pop Djujic

User avatar
lost&found
Posts: 1106
Joined: Wed Feb 03, 2016 10:40 pm

Re: Светско првенство - Русија 2018

Postby lost&found » Thu Jul 12, 2018 4:14 pm

Zabrinjavajuce je koliko to ljudi ne kapiraju, naravno da ce imati pozitivnog uticaja na Hrvatski turizam.

riperu, pa daj onda da budemo S. Koreja i da se totalno zatvorimo prema svima ako smo vec dovoljni sami sebi....

Nexon
Posts: 2412
Joined: Wed Feb 17, 2016 8:19 pm

Re: Светско првенство - Русија 2018

Postby Nexon » Thu Jul 12, 2018 4:41 pm

Имаће у смислу препознавања али ништа ван тога. У смислу, ти си из ујканистана ви добро играте фудбал.
За месец дана слабо ко ће се сећати на глобалном нивоу. Креће пл, лш, нба.
Или ви мислите да се неко осим нас у Србији и блиском окружењу, само делимично, сећа да је ЦЗ била првак европе пре 27 година?!
Колико вас зна да је Стеау била исто шампион Европе пар година пре ЦЗ?
И то ви који би требали да пратите спорт озбиљније, што није случај са великом већином људи.

Дајете превелики значај томе.
То је више да се народ провесели, скрене пажња владајућих, усташе још једном покажу да су болесни и тако то.

kocka
Posts: 476
Joined: Sat Jan 28, 2017 5:50 pm

Re: Светско првенство - Русија 2018

Postby kocka » Thu Jul 12, 2018 4:46 pm

Озбиљне земље не воде политику на нивоу готивљења, постоје стратешки интереси и људи се воде логиком.

Међународни положај Србије и Хрватске неће променити ни учествовање ни освајање светског првенства. Кина ни не учествује на првенству, па шта им фали? Сви купују њихову робу.

Могуће да ће Хрватска бележити више посета туриста на основу маркетинга од светског првенства, а можда и неће, углавном какве то везе има са Србијом ?

User avatar
lost&found
Posts: 1106
Joined: Wed Feb 03, 2016 10:40 pm

Re: Светско првенство - Русија 2018

Postby lost&found » Thu Jul 12, 2018 6:00 pm

Meni se bezbroj puta desavalo u Americi da ljudi ili pojma nemaju gde je Srbija (mesaju sa Sibirom, cak nekad i Sirijom), ili nas znaju preko Djokovica, a ponekad i kosarkasa. Neki od njih mi sami od sebe pricaju kako ih je to "nateralo" da malo procackaju kakva je to zemlja odakle dolazi njihov miljenik Djokovic (a upoznavao sam nekolicinu kojima je bukvalno idol). Pogledaju neki video, neki vide da i nije bas tako strasno kao sto su culi, stavise deluje i lepo. Ako neko cak i uspe da stigne do Srbije, pa makar i usput, to je super, i fakticki je besplatan marketing.
Naravno, sve zavisi koliko je taj sport popularan, koliko su ti igraci koji ga igraju harizmaticni, itd.
A mimo sporta, ko zna koliko ljudi je doslo u Hrvatsku samo da bi videlo gde se to snimao GoT, a verujem da ima bas puno zaludjenika u Americi kojima bi to bilo kul...
Poenta je, Hrvati ako (pu, pu :D) osvoje i ako su pametni, iskoristice to debelo u marketinske svrhe. A inace vec ima dosta ljudi u zapadnoj Evropi kojima je Hrvatska medju top destinacijama za letovanje u Evropi, sto nije bio slucaj do pre 10ak godina, cini mi se.

riper
Posts: 1175
Joined: Mon Feb 01, 2016 8:22 am

Re: Светско првенство - Русија 2018

Postby riper » Fri Jul 13, 2018 9:04 am

Jasno je meni o cemu "opie" i "lost&found" pricaju. Ok je da po necemu pozitivnom izadjes iz anonimnosti. Koliko smo bili satanizovani tih 90ih danas je napredak kada ljudi misle da smo Sibir a ne Srbija. Ti neki planetarni uspesi podizu imidz i to stoji.

Opet, kao narod koji smo nezasluzeno prosli kroz sve krugove pakla, koji smo toliko satanizovani da su ljudi mislili da je svaki ko je poreklom iz Srbije u najboljem slucaju ubica, volim da verujem da smo malo ocvrsli u smisli da nas ne pogadja sta neko misli o nama. Ili kako bi Toni Soprano rekao: "Boli te kurac sta neko misli o tebi dok god se ne usudi da ti to kaze u oci".

Da li ce hrvati zaraditi na ovome ako postanu sampioni. Mozda. Da li ce slika o njima biti bolja, moguce. Ali oni vec danas imaju izgradjen imidz na kojem su zapadni mediji radili. Kao mali hrabar narod koji je maltretiran od velikih zlih Srba morao da se brani i na kraju se odbranio. Dakle to je slika koju je zapad stvarao o hrvarskoj. Sami hrvati su dovoljni retardi da su uspeli i to da pocnu da narusavaju konstantnim koketiranjem sa ustastvom i to od obicnog naroda do najviseg drzavnog nivoa. Ali opet, oni vec imaju izgradjen imidz taj, kao sto mislimani u bosni imaju imidz velike zrtve, kao sto siptarija sa Kosmeta ima imidz velikih mucenika.

Ti stereotipi koji su usadjeni o nama kao zlim Srbima i ostalima kao zrtvama ne menjaju se cak ni kada Novak Djokovic izigrava klovna, pa mora da radi imitacije, animacije, da igra ganagam stajl i slicno. Ne menja se ni kada smo postali sampioni sveta u kosarci ni kada smo toliko medalja u drugim sportovima osvajali. Nije se promenilo ni kada su nasi klinci "Orlici" osovjili Mundijalito.

Posebno hrvati nece da apliciraju, niti ce dobiti organizaciju nekog EP ili slicno. Treba da se zna, organizacija Mundijala i olimpijskih igara najcesce donosi gubitak finansijski zemlji koja ga organizuje. Jer u odnosu na ulozeno u infrastrukturu i prihoda od turizma to je minus. Zemlje koje apliciraju za ta takmicenja zele da posalju poruku da su postali neka sila. Brazil je hteo da posalje poruku da su nova rastuca ekonomija sveta ogranizacijom dva takmicenja. Ali je onda pala cena nafte, zemlja usla u deficit, a ono sto je ulozeno u organizaciju tih dogadjaja dovelo je RIo skoro do bankrota. Zato sada imaju novu eskploziju kriminala. Nije ovo evrovizija pa da pobednik dobije domacinstvo.

I na kraju, do pre nekog vremena mi smo bili u fazonu da nas boli kurac sta ko misli o nama. Sto se mene tice to je ispravan stav. Nismo se trudili da budemo ni najgori niti najbolji, vec takvi kakvi smo. I tako treba da ostane. Ne treba da se pravimo fini samo da nas neko pohvali i pomazi, niti da izigravamo ludake samo da bismo i dalje hranili imidz da smo zaista neki ludaci. Treba da budemo kakvi smo, sa svim vrlinama i manama. Kome se svidja, ok, kome se ne svidja, ponovo ok.

User avatar
Panzram
Posts: 355
Joined: Sun Jun 12, 2016 1:41 pm
Location: Južni Beograd

Re: Светско првенство - Русија 2018

Postby Panzram » Fri Jul 13, 2018 11:55 am

Ma libo me ckura šta će ko da kaže, a posebno ovi sa zapada.

Beograd, Srbija,
ponos nikad se ne ubija,
jer zna se ko smo,
a ne ratovali što smo
- reče svojevremeno mladi pesnik...
Ovo neće na dobro da izađe...

User avatar
idemoo
Posts: 298
Joined: Tue Feb 02, 2016 11:35 pm

Re: Светско првенство - Русија 2018

Postby idemoo » Fri Jul 13, 2018 12:08 pm

И тако ћемо и да завршимо, вичемо како нас боли курац за све остале, а сви остали протераше Србе са вековних огњишта, прекрајају нам границе земље како им дуне, срби су геноцидни народ у очима европе, али битно да нас боли курац шта други мисле.

User avatar
Кудрави Гаучос
Posts: 1158
Joined: Tue Feb 09, 2016 5:52 pm

Re: Светско првенство - Русија 2018

Postby Кудрави Гаучос » Fri Jul 13, 2018 12:10 pm

Ја бих дао десно јаје да опет имамо и рејтинг и СТАВ из 90тих. Боле ме курац за њиове лајкове, знамо ми ко смо, и зна свако ко овамо дође и може да види какви смо домаћини и људи добри или лоши. Од туризма се баш усрасмо од пара иначе. Ко да неко паре улаже јер те готиви, или мисли да си много фин.

Spoiler:
Сад бих опет писао о најпознатијим домаћим ловцима на лајкове што не плаћају порез или седе у фотељи председничкој, али нећу жао ми и оно што сам написао за мајку оног, мајка није ништа крива.
Имао сам шарм милионера и гестове правог каваљера!

User avatar
lost&found
Posts: 1106
Joined: Wed Feb 03, 2016 10:40 pm

Re: Светско првенство - Русија 2018

Postby lost&found » Fri Jul 13, 2018 1:46 pm

Mozda ne mozemo da se useravamo od turizma, jer nismo bili dovoljno srecni (pametni?) da imamo more, kao npr. komsije, ali daleko od toga da nema sta u Srbiji da se vidi. Al hvala Bogu pa nemamo rejting vise iz 90tih, posto se niko ne bi ni usudio da dolazi, zapravo tek sam u prethodnih 5-6 godina primetio ozbiljan porast turista, toliko im je trebalo da uopste skapiraju da nismo svi , sto kaze riper, u najmanju ruku bradati cetnici koji ce da ih kolju na prvi mig.

User avatar
ultrastito
Posts: 1766
Joined: Sun Jan 31, 2016 10:03 pm

Re: Светско првенство - Русија 2018

Postby ultrastito » Fri Jul 13, 2018 1:56 pm

realno, uz onakvo more (po meni najlepsa obala na mediteranu) i ne treba ti reklama...od usta do usta pa ti je dovoljno da nagrne pola evrope
"...ми смо имали ту срећу да смо имали припадност крају, једном ћошку..."
преле

User avatar
Кудрави Гаучос
Posts: 1158
Joined: Tue Feb 09, 2016 5:52 pm

Re: Светско првенство - Русија 2018

Postby Кудрави Гаучос » Fri Jul 13, 2018 1:59 pm

Јес, комшије су паметни, па су добили море на такмичењу у Менси, а ми глупандери изгубили. Сва памет која нама треба је да укапирамо с ким се може а са ким не, е ал ту смо се мало зајебали. Двадесет година ће ускоро бити како учествујемо у попјуларити контесту у Бриселу, Берлину и сличним градовима, супер се показала та тактика. То море смо изгубили требало нам је само 6 година популаризације. Али цепај даље, ускоро ће и да нас запросе колко им се допадамо.
Имао сам шарм милионера и гестове правог каваљера!


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 92 guests