Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
niko
Posts: 512
Joined: Fri Jan 29, 2016 10:48 am

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby niko » Fri May 31, 2019 7:43 pm

blatnjavi wrote:
Molossi wrote:Ja bio prosle godine. Parga je odlicna. Mala ali sve ima, i gradska plaza je bas lepa, dosta mesta za klopu i pice, lepo setaliste, i sve ovo gore vec napisano...svaka preporuka.


Kakvo je stanje za parking? Isplati li se ici kolima uopste?

Vidim da retko nude smestaj s parkingom.
Ја сам читао да је изузетно зајебано за паркинг и да гледаш само смештај који има свој паркинг, никако не наседати на "постоји паркинг у близини".


Повратне карте Немачка - Бразил по много ниским ценама, можда неком буде занимљиво.[URL]www.fly4free.com/flight-deals/europe/hot-german-cities-to-rio-de-janeiro-brazil-from-only-e293/[URL]

Послато са Redmi 6 уз помоћ Тапатока

shark23
Posts: 76
Joined: Wed Aug 16, 2017 3:29 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby shark23 » Sat Jun 01, 2019 6:06 pm

niko wrote:

Повратне карте Немачка - Бразил по много ниским ценама, можда неком буде занимљиво.[URL]www.fly4free.com/flight-deals/europe/hot-german-cities-to-rio-de-janeiro-brazil-from-only-e293/[URL]

Послато са Redmi 6 уз помоћ Тапатока


A nisu bas ove cene sad kad se udje na sajt. Mozda je to trenutno bila promocija, pa kad je prvih nekoliko ljudi pokupovalo karte po tim cenama, posle su digli

User avatar
CREW pg
Posts: 169
Joined: Sun Feb 28, 2016 10:06 am

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby CREW pg » Mon Jun 03, 2019 9:40 am

Je li bio ko na Rodosu ? Iskustva ?
"Вјечна зубља вјечне помрчинe
нит догори нити свјетлост губи"

User avatar
lost&found
Posts: 1106
Joined: Wed Feb 03, 2016 10:40 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby lost&found » Mon Jun 03, 2019 10:13 am

Bio ja pre jedno 5-6 godina. Hotel nam je bio u mestu Faliraki. Mesto nista spec, tipicno grcko polu-seoce, ali Rodos kao ostrvo je super. Rentiranje kola i obilazak plaza je pod obavezno. Ima super plaza, secam se jedna se zvala Kalitea, stenovita plaza, al bila je bas fina voda. I Lindos je isto super, ona je vise kao neka uvala ako se dobro secam, cista voda. Ima caka da je zapadna strana ostrva vrlo vetrovita, i tamo je generalno slabo za kupanje ali se ide na surfovanje i te pizdarije. Sam grad Rodos je na severu, i ljudi koji bas u njemu odsedaju su isto imali problema da nekad bude vetrovito pa moraju da se spuste malo (jugo)istocnije. Stari grad Rodosa je prelep i treba se posetiti. Ima i veliki akva park, bio sam, dobar je, mada se ja generalno ne lozim mnogo na te stvari. Eto, otprilike je to sve cega se secam.

Huk
Posts: 13
Joined: Wed Feb 17, 2016 9:32 am
Location: Podgorica

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Huk » Fri Jun 07, 2019 3:27 pm

Pozdrav ljudi!

Interesuje me je li ko isao autom do Ljubljane? Konkretno, idem iz Podgorice, ali ono, bilo cije iskustvo bi mi koristilo. Dakle, ovako:

- granica izmedju hrvatske i slovenije, ono, zeleni karton, plasticna vozacka, valjda vise medjunarodna nije potrebna, to je taj kurac?
- autoputevi...kroz hrvatsku deru kozu cijenom, al sta da se radi...slovenija je 15 eura 7 dana?
- posto planiramo iz ljubljane da skoknemo dolje do trsta, ne moram uzimati nikakvu italijansku vinjetu za toliko?
- ista stvar gore za klagenfurt ili vilah i austriju...imaju li oni vinjete i kako ih izbjeci jer je to odma preko granice?
- ima li granica izmedju slovenije sa italijom i austrijom? generalno, znaju li da maltretiraju nas van EU?

User avatar
јахач магле
Posts: 340
Joined: Sat Feb 13, 2016 10:08 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby јахач магле » Fri Jun 07, 2019 5:04 pm

За српску дозволу ти не треба међународна, граница има између Сло и Хрв, између Сло и Аус нема али имају полицијски пунктови, за Сло и Ита се не сећам, ишао сам бусом па сам преспавао.
За Словенију је та цена за вињету, у Италији нема вињета него класика наплата. Словенија и Аустрија су покривене камерама тако да пази на ограничења. Ако идеш у Аустрију кроз тунел Караванке и то се плаћа, 7 евра ваљда.
...Сијају звезде као очи конобарице...

Pogrebnik
Posts: 69
Joined: Sun Apr 24, 2016 2:13 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Pogrebnik » Fri Jun 07, 2019 8:16 pm

Imas i vinjetu za Austriju, ne igraj se, kazne su ogromne ako te navataju. Nama su naplatili 300€ zato sto nam dete nije bilo u sedistu(isli smo bukvalno 500 metara, mrzelo nas da prebacimo u drugi auto).

User avatar
1958
Posts: 1157
Joined: Sun Feb 07, 2016 2:41 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby 1958 » Fri Jun 07, 2019 8:34 pm

Kroz Srbiju mozes Ibarskom + onaj autoput preljina-ljig oko 100 dinara, ne znam da li je poskupelo, od Beograda do granice sa Hrvatskom ima jos putarine oko 300 dinara tako nesto.

Hrvatska od granice do Zagreba imas 16,5 evra i jos 2 evra od Zagreba da granice sa Slovenijom.

Za Sloveniju kupujes vinjetu koja je oko 10-15e za 7-10 dana.

Do Trsta nemas nikakve dazbine jer je uz granicu skoro.

Ako ides u Austriju obrati paznju na tunel Karavanke se zove i tako se prelazi granica izmedju Slovenije i Austrije i placa se oko 10ak evra.

U Austriji se placa vinjeta 10ak evra desetak dana.

Edit: sad vidim covek sve iznad napisao, to ti je to otprilike. Medjunarodna ne treba, zeleni karton treba samo za Makedoniju, Bosnu od zemalja okruzenja (mozda i Albaniju).
Често одем до на село

User avatar
Kockalone
Posts: 288
Joined: Sun Jan 31, 2016 8:54 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Kockalone » Sat Jun 08, 2019 5:59 pm

Ако имаш времена и ако те интересује можеш ићи преко Чапљине, па на Имотски и онда Крајином до Карловца, па горе улазиш на Метлику у Словенију. Ако одеш током дана можеш мало виђети те крајеве, а ноћна вожња је добра јер лише изласка из Коренице нема милиције и можеш га ћерати колико оћеш. Успут су ти и Плитвичка језера. Нема ти гужве ни на путу ни на граничне прелазе. За отприлике 10 сати можеш стићи до Љубљане. Аутопут је скуп доста, ја сам задњи пут кад сам ишао платио 22 еура од босанске границе до скретања за Сењ, а од тада се поскупио. Да идеш на Дебели бријег, па на Неум изгубио би доста времена на границе и вјероватно полако почињу гужве.

Bunt
Posts: 644
Joined: Mon Nov 28, 2016 1:22 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Bunt » Sat Jun 08, 2019 11:03 pm

Išao sam pre mesec dana preko Nevesinja, Mostara, doduše nastavio sam ka B. Grahovu i u Knin pa starom jadranskom magistralom ka ZG, putevi za vožnju idealni. Možeš od Bihaća i Ogulina okrenuti ka Ljubljani i izbeći sve veće saobraćajne čvorove. A za ostalo su ti već napisali.

Huk
Posts: 13
Joined: Wed Feb 17, 2016 9:32 am
Location: Podgorica

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Huk » Tue Jun 11, 2019 10:28 am

Zahvaljujem svima na objasnjenjima. Nisam ni planirao da vozim po Austriji nego samo malo preko granice do Klagenfurta i Filaha, pa da ne uzimam vinjetu zbog 10-20 km.

Najvjerovatnije cu ici pravcem preko Bilece, pa Medjugorja pa autoputem kroz Hrvatsku. A povratak mozda na Zagreb, pa Sarajevo itd.

detelinara83
Posts: 102
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:40 am

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby detelinara83 » Wed Jun 12, 2019 7:52 am

Да ли је неко био на Афитосу? Искуства..

detelinara83
Posts: 102
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:40 am

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby detelinara83 » Wed Jun 12, 2019 8:20 am

detelinara83 wrote:Да ли је неко био на Афитосу? Искуства..

Тачније у Афитосу.

Etaoin
Posts: 333
Joined: Sun Jan 31, 2016 10:14 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Etaoin » Wed Jun 12, 2019 6:52 pm

Јуче дођох на Ханиоти, за сада, презадовољан.

User avatar
1748
Posts: 489
Joined: Tue Feb 02, 2016 11:43 am

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby 1748 » Sat Jun 15, 2019 11:17 am

Jel isao neko u Egipat/Tunis u periodu kraj septembra/pocetak oktobra? Jel vredi otici tad?
Igrao sa drugom PES. Izgubio.
Dzojstik mu nije odgovarao.

Далтон
Posts: 1205
Joined: Tue Feb 02, 2016 7:43 pm
Location: Koјекуде
Contact:

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Далтон » Sat Jun 15, 2019 5:10 pm

Može li neka preporuka za izlete po sremu juznoj vojvodini sa devojkom.
Ove godine zbog obima posla nema nista od mora ni planina. Pa neki jednodnevni izlet u okolini bi dobrodošao.
Išli smo par sati u Kupinovo na Obedsku baru. Odmor za dušu, mir i tišina.
(Street Force / Curva Orientale)

User avatar
жабац
Posts: 612
Joined: Mon Feb 01, 2016 12:02 am

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby жабац » Sun Jun 16, 2019 8:03 pm

1748 wrote:Jel isao neko u Egipat/Tunis u periodu kraj septembra/pocetak oktobra? Jel vredi otici tad?

Ако питаш због времена, односно температуре, не би требао да имаш проблема.Ја сам, пре 3 године, једино могао да идем у октобру.Спаковали се неког 03. октобра, били 10 дана, сваки дан преко 30.Клинац тад имао годину и по, базен сваки дан, море исто, мада је генерално тамо срање море, а Ја сам имао неки ултра ол инклузив, па сам више блејао на базенима него на плажи, ал што се тиче купања и сунца, лагано.Е сад, ЈА говорим о Турској, то је она Анталијска регија па је тамо било, ок, ови неки други делови ваљда нису баш за купање.Ценим да је и Египат и Тунис исти фазон, лагано купање без гужви, ето.

User avatar
1748
Posts: 489
Joined: Tue Feb 02, 2016 11:43 am

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby 1748 » Sun Jun 16, 2019 10:24 pm

Antalija mi je asocijacija na ove ogavne fudbalere pa bih je izbegao :) ali to je to sto mi treba od informacija, hvala zabac 8-)
Igrao sa drugom PES. Izgubio.
Dzojstik mu nije odgovarao.

Zvekete
Posts: 57
Joined: Sun Jan 31, 2016 1:43 am

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Zvekete » Mon Jun 17, 2019 11:42 am

Ja sam bio od sredine novembra do pocetka decembra, mislim 2017. Cak i tada je vreme bilo top, ponekad malo vetrovito ali nista spec. More prelepo za kupanje, a ko voli da roni itd Crveno more je jedno od najboljih zs te stvari. Dve nedelje u Hurgadi all inclusive 4* sa prevozom za nas dvoje me izaslo ni soma evra za taj termin. Sve preporuke. Jedino sto je do jaja prljavo svuda van resorta, al jbg ne moz bas sve da bude dobro. Obavzno tablete za stomacni virus da uzmes pre putovanja, to nema da te zaobidje.

User avatar
жабац
Posts: 612
Joined: Mon Feb 01, 2016 12:02 am

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby жабац » Mon Jun 17, 2019 11:44 am

Да, таблете обавезно.Ми смо имали баш све у склопу тог аранжмана, једине паре које сам потрошио су за паклу пљуга, почо пушим после 7 дина поново, пар магнета и пробиотик од 20 е, ал добро Ја сам јео као свиња па ме зато и сјебало, а и нисам навикао на њихове зачине, мада им је клопа преукусна и по целом јебеном хотелу, где год да се окренеш је нека клопа била, и то цео јебени дан.Дакле јео сам 6 пута дневно, и не сјебао га.


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 94 guests