Вести

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
User avatar
Kockalone
Posts: 288
Joined: Sun Jan 31, 2016 8:54 pm

Re: Вести

Postby Kockalone » Thu Mar 21, 2019 6:04 pm

Учествовали у почетку рата, касније ништа. У Вуковару није било ништа значајно после уласка ЈНА, док се у Сарајеву све четири године ратовало. На крају су морали напуштити одбрањено, док су у Вуковару остали након што је Хрватска успоставила власт. Данас Срба у Сарајеву практично и да нема, док је у Вуковару 30+ % .

SAO_Zeljin wrote:Sarajevo je predao Milosevic a ne Karadzic. Da su se pitali Karadzic, Krajisnik i ostali iz vrha RS ne bi Sarajevo danas bilo kompletno u rukama Turaka. U najmanju ruku bi bilo neki distrikt sa delovima u kojima bi vladali nasi. I Krajinu je takodje izdao Milosevic. RS je takodje bila u teskoj situaciji u to vreme i pala je skoro cela visoka Krajina.

Kakav kod da je, Karadzic ima rezultat, a to je Republika Srpska na 50% teritorije BiH. Da je krao, verovatno jeste kao i svi politicari, da su se igrale igre i da je dosta ljudi bespotrebno izginulo i to je cinjenica ali kad se na kraju podvuce crta rezultat Karadziceve politike je, sto se tice srpske stvari devedesetih godina, najbolji.


То је суштина.

User avatar
Мићара
Posts: 1636
Joined: Tue Feb 09, 2016 8:07 pm
Location: Преко Дрине.

Re: Вести

Postby Мићара » Thu Mar 21, 2019 6:36 pm

Караџић је постављен за председника када је операција коридор била завршена, није то резултат Караџићев, него бораца ВРС и оних који су животе дали за отаџбину.

Нити је његов син нити било ко из његове фамилије био у првим редовима како би је стварао. И тај исти СДС када је стваран стварали су га родољуби и патриоте, иако ни један од њих није завршио у фотељи, јер нису стигли од овог шљама који данас сједи на њиховим мјестима...

СДС ти је био СДС до 99, после је го олош и фукара преузела власт, након разних убистава почев од Маузера па надаље..
Ко се плаши сам у соби то је рђав знак, кога плаши помрачина или празан мрак...

User avatar
1958
Posts: 1157
Joined: Sun Feb 07, 2016 2:41 pm

Re: Вести

Postby 1958 » Thu Mar 21, 2019 6:46 pm

Крајина је била квази држава, са неодбрањивом територијом, никаквом војском која је сво вријеме била у дефанзиви, из углавном сиромашног подручја ђе су већину српског живља чинили стари људи...


Ovo si verovatno ucio iz siptarskih knjiga, pardon crnogorske literature.
Често одем до на село

kocka
Posts: 476
Joined: Sat Jan 28, 2017 5:50 pm

Re: Вести

Postby kocka » Thu Mar 21, 2019 8:19 pm

Kockalone wrote:Крајина је била квази држава

Рече држављанин Црне Горе :lol:
Kockalone wrote:На крају су морали напуштити одбрањено, док су у Вуковару остали након што је Хрватска успоставила власт. Данас Срба у Сарајеву практично и да нема, док је у Вуковару 30+ % .

Има срба и 30% у Републици Црној Гори, па се нису померили нигде после референдума, не фали им ништа у Монтенегру.

Гледај ти брацки своју бригу, креће пролеће, брзо ће и лето, спремај се за сезону.

reziser
Posts: 158
Joined: Sat Feb 06, 2016 6:37 pm

Re: Вести

Postby reziser » Thu Mar 21, 2019 9:13 pm

Радован је,највећи и најуспешнији Српски политичар новијег доба.Његово дело,и дело те епохе је ДРЖАВА СРБА у Босни коју у овом обиму,и са овим прерогативима Срби никад нису имали.

Као човек имао је личну храброст и 90-е ступио на чело народног покрета Срба,дао му тон,националну ноту,надпокрајинску свеопшту димензију.Обичном човеку људски је прилазио.Сам је суштински,обичан народни човек.У односу на рецимо Кљујића и Изетбеговића,у политичком смислу је писменији,паметноии,виспренији.

Имао је и мана,гурање сина у позадину,петљавина са контроверзним типовима,често неразумевање војне стратегије,али то све тоне пред делом које је оставио.Те 95-е дело је било ДРЖАВА,то што је растачу 20+ година,није његова кривица.

Мангупски се скривао,никад цинкарош и плачипичка,робија до судњег дана поштено.


Сарајевски Срби четри године са најачим о највећим корпусом икада(сарајевско-романијским) дупе померали свима,метра нису одступили,зауставили десетине офанзива,везали за себе највећи омер непријатељских снага икада у рату у БиХ!!Продао их пијани Слоба,уз чашицу вискија у Дејтону.

Према Радовану зубар Бабић,магационер Хаџић,и сеоски пандур Мартић(једини искрени народни тип) делују мало и безначајно.Ово су факти,волео неко или не.Радован,него шта!!

User avatar
Rođaci
Posts: 3885
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:07 pm

Re: Вести

Postby Rođaci » Thu Mar 21, 2019 9:30 pm

Image

User avatar
јахач магле
Posts: 340
Joined: Sat Feb 13, 2016 10:08 pm

Re: Вести

Postby јахач магле » Thu Mar 21, 2019 10:43 pm

А што је најјаче и Караџић је из Црне Горе.
...Сијају звезде као очи конобарице...

User avatar
Desnoruki levak
Posts: 242
Joined: Tue Mar 01, 2016 4:11 pm

Re: Вести

Postby Desnoruki levak » Fri Mar 22, 2019 11:12 am

kocka wrote:
Kockalone wrote:Крајина је била квази држава

Рече држављанин Црне Горе :lol:


Stvarno jedna od najurnebesnijih i najbesramnijih izjava koje sam ikad ovde pročitao.

User avatar
Приштина
Posts: 82
Joined: Sun Jan 31, 2016 9:49 pm

Re: Вести

Postby Приштина » Fri Mar 22, 2019 4:46 pm

Desnoruki levak wrote:Stvarno jedna od najurnebesnijih i najbesramnijih izjava koje sam ikad ovde pročitao.


Ја лично не видим ни шта је бесрамно у тој изјави. Сигурно то није реко са позиције неког ко воли Хрвате па му свака област са српском влашћу смета, нешто као када ми за Косово кажемо да је квази држава или за Црну Гору. Ја исто мислим да је РСК била држава без главе и репа и РСК није ни била ни 5% онога што је била РС, што се данас после толико година и показало када се види која и даље постоји. Цело њено(РСК) постојање је послужило за разне игре и малверзације Београду и служби, док су у РС мислили колико толико својом главом, политички врх РСК је само извршавао наређења често и не обазирујући се на лоше стање у СВК и у ризик и опасност у којој се налазе а која је била већа од РС-а. Борили су се са далеком спремнијим и организованијим ХВ-ом у односу на ХВО и АБИХ, што се и видело када су први ушли у РС 1995.

Једна занимљива књига за читање, "Rat u Hrvatskoj iz pera obavjestajca" (http://www.krajinaforce.com/dokumenti/rat_u_hrvatskoj_iz_pera_obavjestajca.pdf)

Изнећу вам само неке тезе:
- Већи дeо Крајине оптужује Книн и Доњи лапац (веће градове) да само уживају и да ни не знају како је на линији фронтa
- Велики је проблем што локалне јединице не желе даље од свог села. Чувају своју линију фронтa али саботирају ићи на смене и даље од тога
- Чести су политички али и оружани обрачуни међу различитим политичким или паравојним групама у Крајини
- Осећају да их босански Срби и политички и војно сматрају мање вредним, другоразредним
- Сам однос према Београду је двосмеран. Народ Београд сумњичи за издају, а са друге стране стално машта да ће из Србије доћи 100.000 војника у сјајним униформама и стати на браник отаџбине
- Када им у селу искрцавају оружје, локални Срби се љуте и кажу да они хоће српску војску

И тако даље, на разним документарцима има посведочено о напуштању линија, повратку у својим селима, лошем заповедничком кадру и једна свеукупном недисциплином у СВК-у. Генерално се има утисак да нису знали шта желе и схватали у каквој се ситуацији налазе за разлику од РС-а.

User avatar
Kockalone
Posts: 288
Joined: Sun Jan 31, 2016 8:54 pm

Re: Вести

Postby Kockalone » Fri Mar 22, 2019 7:52 pm

Мислим да управо у овој књизи од које си линк оставио аутор каже како је велики проблем представљало што су генерали ЈНА поријеклом из Крајине из Београда водили причу, омладина крајишка у великом броју у Београду, а оставили махом старије људе да бране куће. Као што рече Приштина многе књиге, документарци говоре о лошим стварима које су се тамо дешавале. Него је проблем што пола вас што сте узели да ме напушавате никад нијесте били тамо, нит са неким реалним човјеком причали о томе, него вам су вам главним извор информација пјесма БМКа, које је, гле чуда писао у Београду, а не у Крајини. Ево шта каже Милошевић о паду Крајине.


SAO_Zeljin
Posts: 712
Joined: Sun Feb 07, 2016 10:57 pm

Re: Вести

Postby SAO_Zeljin » Fri Mar 22, 2019 8:25 pm

Ajde ne lupaj. 230000 ljudi je zivelo u zapadnom delu Krajine i oni ni u teoriji nisu mogli da se odbrane od bilo kakve agdesije.

kocka
Posts: 476
Joined: Sat Jan 28, 2017 5:50 pm

Re: Вести

Postby kocka » Sat Mar 23, 2019 10:10 am

Kockalone wrote:р каже како је велики проблем представљало што су генерали ЈНА поријеклом из Крајине из Београда водили причу, омладина крајишка у великом броју у Београду, а оставили махом старије људе да бране куће. Као што рече Приштина многе књиге, документарци говоре о лошим стварима које су се тамо дешавале. Него је проблем што пола вас што сте узели да ме напушавате никад нијесте били тамо, нит са неким реалним човјеком причали о томе, него вам су вам главним извор информација пјесма БМКа, које је, гле чуда писао у Београду, а не у Крајини. Ево шта каже Милошевић о паду Крајине.

Да ли има негде шта Милошевић каже о мобилизацији 1999. године у Црну Гору ?

Или би могао то ти да нам испричаш, пошто има људи који нису били, па да кажеш нешто из прве руке.

User avatar
1958
Posts: 1157
Joined: Sun Feb 07, 2016 2:41 pm

Re: Вести

Postby 1958 » Sat Mar 23, 2019 10:19 am

Pristina bese arisovac sa kosova sa prebivalistem u njemackoj? Kako napreduje fk aris kim?
Често одем до на село

User avatar
Kockalone
Posts: 288
Joined: Sun Jan 31, 2016 8:54 pm

Re: Вести

Postby Kockalone » Sat Mar 23, 2019 4:45 pm

kocka wrote:
Kockalone wrote:р каже како је велики проблем представљало што су генерали ЈНА поријеклом из Крајине из Београда водили причу, омладина крајишка у великом броју у Београду, а оставили махом старије људе да бране куће. Као што рече Приштина многе књиге, документарци говоре о лошим стварима које су се тамо дешавале. Него је проблем што пола вас што сте узели да ме напушавате никад нијесте били тамо, нит са неким реалним човјеком причали о томе, него вам су вам главним извор информација пјесма БМКа, које је, гле чуда писао у Београду, а не у Крајини. Ево шта каже Милошевић о паду Крајине.


Да ли има негде шта Милошевић каже о мобилизацији 1999. године у Црну Гору ?

Или би могао то ти да нам испричаш, пошто има људи који нису били, па да кажеш нешто из прве руке.


Ја причам једно, теби се то не свиђа и умјесто да даш неки армугент са којим би ме потукао и који би можда довео у сумњу моје ставове ти удариш о нечему тоталном десетом.

SAO_Zeljin
Posts: 712
Joined: Sun Feb 07, 2016 10:57 pm

Re: Вести

Postby SAO_Zeljin » Sat Mar 23, 2019 6:53 pm

Tek sada sam pogledao ovaj video gde sloba prica o Krajini. To me je onako vratilo u godine kad sam mislio da ga je trebalo obesiti na terazijama i opet mi je zao sto se to nije desilo. Sraman govor!

User avatar
lost&found
Posts: 1106
Joined: Wed Feb 03, 2016 10:40 pm

Re: Вести

Postby lost&found » Sat Mar 23, 2019 7:08 pm

Kockalone wrote:Ја причам једно, теби се то не свиђа и умјесто да даш неки армугент са којим би ме потукао и који би можда довео у сумњу моје ставове ти удариш о нечему тоталном десетом.


To radi u svim raspravama. I posle negoduje kad kazem da stavljam fedayn-a na ignore. Jok nego cu da sirim temu do Kulina Bana i gubim jos vise vremena na glupostima

Nexon
Posts: 2401
Joined: Wed Feb 17, 2016 8:19 pm

Re: Вести

Postby Nexon » Sun Mar 24, 2019 8:51 am

Kockalone wrote:Мислим да управо у овој књизи од које си линк оставио аутор каже како је велики проблем представљало што су генерали ЈНА поријеклом из Крајине из Београда водили причу, омладина крајишка у великом броју у Београду, а оставили махом старије људе да бране куће. Као што рече Приштина многе књиге, документарци говоре о лошим стварима које су се тамо дешавале. Него је проблем што пола вас што сте узели да ме напушавате никад нијесте били тамо, нит са неким реалним човјеком причали о томе, него вам су вам главним извор информација пјесма БМКа, које је, гле чуда писао у Београду, а не у Крајини. Ево шта каже Милошевић о паду Крајине.


У РСК су се дешавале многе лоше ствари, нажалост многе наметане са стране. Примера ради, када је РСК била много јача него ли 1995 Милошевиће је потписао са западом 1992 Венсон мировни план против којег је био Милан Бабић. Због тога је Бабић смењен иако је имао највећу подршку у РСК. Венсов мировни план је разоружао РСК. И од тада су хрвати стално нападали РСК без јасне осуде са стране и одговара РСК. Прво Миљевачки плато 1992. Затим 1993 неколико оперција попут "Масленице" и "Медачки џеп" са тешким ратним злочинима. Чак је неке акције осудио СБ УН али никада није преузета нека значајнија акција према хрватима. И док војска РСК повучена, УН не штити зоне Крајине(тзв УНПА зоне-севе, југ, исток и запад)итд. морал страшно пада а број људи у РСК се значајно смањује због целокупног лошег стања.

Други пример, напад на Западну Славонију(сектор запад УНПА зона) маја 1995. Као одговор на ту акцију са Петрове горе се гађа Загреб.
Пошто си видим стручњак за рат у РСК, реци ти мени зашто се ниједан напад није десио у августу 1995 као одговор на напад на секторе југ и север УНПА РСК? Иначе из РСК се артиљеријски и ракетно могао гађати скоро сваки град у хрватској.

Трећи пример, почела хрватска акција у август 1995. Сектор југ УНПА(Далмација и већи део Лике) се брзо распао, што је посебна прича.
Међутим, сектор север УНПА(Кордун и Банија) дају добар отпор, одбијају хрватске нападе. Код Петриње хрватска војска има велике губитке и повлачи се из напада. То толико иде да Туђман мора да смени команданта који командује нападом на сектор Север УНПА.
Хрватски извор, тј. њихов домобрански лист-вечерњи,

Kako je general Ivan Basarac promijenio 
plan i ugrozio Oluju
General Stipetić: Mi Petrinju nikad nismo planirali zauzimati direktnim udarom, nego obuhvatom s dvije strane
06. kolovoza 2015. u 14:55

Najveće odstupanje od postavljene zadaće prvog dana Oluje imale su postrojbe Zbornog područja (ZP) Zagreb, jer zapovjednik general-bojnik Ivan Basarac nije postupio po direktivi načelnika Glavnog stožera HV-a. Umjesto da Petrinju napada obuhvatno, zapovjeđenim smjerom Mošćenica – Češko Selo – Petrinja, Basarac je snagama 2. gardijske brigade i postrojbama taktičke skupine zapovjedio da na grad krenu izravno, krećući se uz komunikaciju Sisak – Petrinja. Taj smjeli manevar poduzeo je kako bi brzo oslobodio Petrinju i onemogućio neprijateljsko topništvo da tuče po Sisku. No neprijateljske snage 31. pješačke brigade iz 39. korpusa Srpske vojske krajine (SVK) u Petrinji bile su dobro pripremljene za zaustavljanje frontalnog napada i njezini protutenkovski topovi uništili su nekoliko tenkova HV-a na prilazu gradu te spriječili napredovanje pješaštva. Tom prigodom poginuo je i pukovnik Predrag Matanović. Na smjeru napada Bijela cesta – Rimsko vrelo neprijatelj je zaustavio 57. brigadu HV-a nanijevši joj znatne gubitke. Tada je poginuo i zapovjednik brigade bojnik Stjepan Grgac. Isto se dogodilo i na pomoćnom smjeru napada Sunja – selo Mrčaj – Kostajnica, kad su zaustavljene 103. i 151. brigada HV-a te 17. domobranska pukovnija.

Na pomoćnom smjeru napada selo Brkiševina – selo Viduševac – Glina 20. domobranska pukovnija i 153. brigada započele su napad nasilnim prelaskom rijeke Kupe, ali ih je dočekao dobro utvrđeni neprijatelj na drugoj strani rijeke i nanio im gubitke. Nakon što su ovladale manjim mostobranom na suprotnoj strani, hrvatske su postrojbe zaustavljene. Na tom bojištu ni drugog dana Oluje nije bilo znatnijeg pomaka. Unatoč gubicima te jakoj neprijateljskoj obrani, 2. gardijska brigada s taktičkom skupinom nastavila je napad prema Petrinji. Uvođenjem tenkovske postrojbe i pješaštva neprijatelj je krenuo u protunapad. Gubici 2. gardijske brigade s postrojbama taktičke skupine bili su zabrinjavajući pa su joj u pomoć stigle postrojbe Specijalne policije MUP-a. Zajedničkim snagama uspjeli su odbiti protunapad neprijatelja. Zbog zastoja i velikih gubitaka u ljudstvu i tehnici, general Basarac doveo je u pitanje provedbu Oluje pa je predsjednik Tuđman zapovjedio da se iz Đakova hitno premjesti general-pukovnik Petar Stipetić, kojeg je imenovao zapovjednikom sjevernog sektora bojišta. Stipetić je na bojište stigao uvečer 5. kolovoza 1995. i odmah uspostavio učinkovito vođenje i zapovijedanje, nakon čega su polučeni prvi uspjesi protiv 39. korpusa SVK.



На крају се десило да им хв, хво и 5 муслимански корпус из Бихаћа дођу са леђа јер су Црвене беретке нестале из Кладуше. Нажалост, онда су се десило стрељања у избегличкој колони. А део људи и војске на Кордуну стављен у окружење и на крају заробљен. Нажалост, ту није био крај њиховим мукама а многи су изгинули за спас западних делова РС у јесен 1995 нпр. на Мањачи.
Дакле, дошли су Банији и Кордуну из правца БиХ а не фронтално из хрватске.

Где је била помоћ?

Итд.

РСК је продана да би се завршио рат у БиХ. Исто су хрвати предали своје у БиХ, пропала ХР Херцег-Босна, када је Туђмна продао муслимана 1994.
Као што је Милошевић предао сектор Исток РСК УНПА(Источна Славонија и Барања тј. Вуковар) без борбе.

Све остало је лаж.

Нажалост, могло се делом сачувати РСК да се желело јер су хрвати суштински били лоши и поред свих помоћи НАТО и Американаца који су имали. А имали су огромну помоћ, све акције су им наређивали Американци и њихови генерали.

Где год је хв нашила на тврђе и није дошло до повлачења није се најбоље провела-Бенковац, Кордун, Банија, касније Уна и Сава итд.

РСК није могла онолика да опстане због очајних издужених граница али тврдим да је могла опстати на одређеним областима да је постојала жеља за тиме али онда санкције не би биле укинуте Србији тј СРЈ.

Мада то за тебе и није битно, јер ти само тролујеш.

prcko
Posts: 1281
Joined: Wed Feb 03, 2016 7:28 am

Re: Вести

Postby prcko » Sun Mar 24, 2019 9:30 am




Image

Image

Image

20 godina od kako se skucio, sve mu jebem.

User avatar
Влада Паликућа
Posts: 379
Joined: Thu Feb 18, 2016 12:54 am

Re: Вести

Postby Влада Паликућа » Sun Mar 24, 2019 10:50 am

Проценио си на основу већинског твитер мишљења да би на данашњи дан, фокус требао бити на овом колонијалном управнику и на његовом стану добијеном, и то си дошао овде са нама да поделиш. Лепо је кад неко мисли својом главом.

prcko
Posts: 1281
Joined: Wed Feb 03, 2016 7:28 am

Re: Вести

Postby prcko » Sun Mar 24, 2019 12:00 pm

Влада Паликућа wrote:Проценио си на основу већинског твитер мишљења да би на данашњи дан, фокус требао бити на овом колонијалном управнику и на његовом стану добијеном, и то си дошао овде са нама да поделиш. Лепо је кад неко мисли својом главом.


Dezurni analiticaru, sve si promasio.


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 81 guests