Политика, избори и вести о политици

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
User avatar
Rođaci
Posts: 3885
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:07 pm

Re: Политика, избори и вести о политици

Postby Rođaci » Tue Jan 22, 2019 10:34 am

ne može tek tako da se da odgovor, pošto ugovori nisu dostupni javnosti
ono što se zna je da su doneti određeni propisi na osnovu kojih se čitav projekat realizuje, među kojima i poseban zakon (Zakon o utvrđivanju javnog interesa i posebnim postupcima eksproprijacije i izdavanja građevinske dozvole radi realizacije projekta izgradnje „Beograd na vodi"), za koji pojedini istaknuti pravnici kažu da je neustavan
mrzelo me da je da čitam to, pa ne znam da li su te tvrdnje istinite ili ne, ali je iz postupaka poput onog noćnog rušenja prilično očigledno kakav je pristup vlasti legalnosti te izgradnje


naravno, kaki kurac Arapi, to je isto kao kad sa Kipra ulaze pare nekakvih investicionih fondova
nema to veze sa strancima, to srpska govna rade

User avatar
ultrastito
Posts: 1766
Joined: Sun Jan 31, 2016 10:03 pm

Re: Политика, избори и вести о политици

Postby ultrastito » Tue Jan 22, 2019 11:16 am

Taj deo me najvise plasi, sta je sve potpisano, a pogotovo deo gde mi tu kao drzava u nekom trenutku u buducnosti necemo moci apsolutno nista da uradimo.
"...ми смо имали ту срећу да смо имали припадност крају, једном ћошку..."
преле

User avatar
pertla
Posts: 1056
Joined: Sat Feb 06, 2016 4:20 pm
Location: Novi Sad,Srbija

Re: Политика, избори и вести о политици

Postby pertla » Tue Jan 22, 2019 11:38 am

Bolece drzavu kurac,cak i da se pussylips nekim cudom skine sa vlasti,ti koji ga skinu sigurno nece reci e stanite ne pravimo vise to sranje,rusi,lomi,spaljuj,vec ce reci daj da vidimo kako i mi da uvalimo guzice u neke stanove.

Voz za obustavljanje tog "projekta" je odavno prosao,bar se meni tako cini
Dvor na Uni,crkvica na brijegu,to je mesto dje se Srbi legu

User avatar
Kit_Karson
Posts: 327
Joined: Mon Feb 08, 2016 6:06 pm

Re: Политика, избори и вести о политици

Postby Kit_Karson » Tue Jan 22, 2019 11:40 am

Који би били критеријуми за лустрацију једног дана? Како да тај неко (рецимо цео систем) имун на корупцију и криминал добије податке безбедоносних служби или кога већ који би "издрукао" ове сад? Како да осудиш неког зато што те нервира због говора мржње на друштвеној мрежи, нпр?
Ови су и те како превејани: добиће изборе са 60, 70% сад. Наставиће да се подсмевају (ево вам власт, хтели сте изборе). Испада да ни бојкот ни глас против не ваљају

User avatar
ultrastito
Posts: 1766
Joined: Sun Jan 31, 2016 10:03 pm

Re: Политика, избори и вести о политици

Postby ultrastito » Tue Jan 22, 2019 12:04 pm

pertla wrote:Bolece drzavu kurac,cak i da se pussylips nekim cudom skine sa vlasti,ti koji ga skinu sigurno nece reci e stanite ne pravimo vise to sranje,rusi,lomi,spaljuj,vec ce reci daj da vidimo kako i mi da uvalimo guzice u neke stanove.

Voz za obustavljanje tog "projekta" je odavno prosao,bar se meni tako cini

Zato sam i napomenuo na pocetku price, da dodje neko ko je neiksvaren, posten, imun na korupciju, na kriminal i da hoce to da resi, da li bi zaista mogao da resi?

Naravno da je surova realnost da ce onaj ko bude nasledio ove da se ugradi u celu pricu. Malo ce da ucenjuje kako ce da rusi i slicno, onda ce dobiti neku kintu i taj neko ce izaci pred medije i kazace "Jebi ga narode, pokusao sam, ali ovi prethodni su nas zakljucali sa ovim i mi tu ne mozemo nista. Pokusacemo da izvucemo najbolje za grad i za drzavu u saradnji sa investitorom." i to je to.
"...ми смо имали ту срећу да смо имали припадност крају, једном ћошку..."
преле

Далтон
Posts: 1205
Joined: Tue Feb 02, 2016 7:43 pm
Location: Koјекуде
Contact:

Re: Вести

Postby Далтон » Tue Jan 22, 2019 12:20 pm

Nisam želeo mnogo da pišem o ovim protestima i predstojećim izborima. Zašto ne podržavam toliko taj protest? Pre svega, pozadina je jasna i da bi se okupilo toliko ljudi verujem da neko iz senke upumpava brdo love da bi se to ostvarilo. Neko moje viđenje je takvo da vi kada okupite na desetine hiljada ljudi morate dobro da se iskeširate jer to uopšte nije mala stvar.
U te proteste ni malo ne verujem jer se ništa malte ne oko njih ne zna. (Ili samo zaostajem u informacijama). Svaka grupica se okupila da šeta, od ultra desničarskih do levičarskih. Komunista, demokrata, pedera, portira, glumaca i penzionera. Svakojaka nacija. Još manje verujem u to od kada sam video da su oni iz NiN-a indijanci na skupu sklanjali parolu "Ovi da odu a oni da se ne vrate". Znači ovi treba da odu a da vratimo one stare? Predivno nam je pod njima bilo.
Međutim, ako pretpostavimo da su organizatori skupa SZS, onda s moje strane da je Vučko mala maca za njih.
Đilas i ona lopina Jeremić? Boškić ili onaj iz DSa? - Ne hvala!
Ispratio sam njihov govor u Sremskoj Mitrovici i kada sam video ko sačinjava tu ekipu onda sam se smorio. I to žešće. Još im samo Marijan Rističević treba pa da se kompletiraju.
A pred njih adekvatnu zamenu nemamo. Nemamo nikog ko je anoniman i ko će drugačije da radi, a da nije u politici 30 godina.

Samo žalim taj zaglupljen narod, ali opet u nelu ruku je dobro da izađu na ulice. Prošetaju i uhvate malo cistog vazduha.
(Street Force / Curva Orientale)

User avatar
Kit_Karson
Posts: 327
Joined: Mon Feb 08, 2016 6:06 pm

Re: Вести

Postby Kit_Karson » Tue Jan 22, 2019 2:46 pm

Далтон wrote:Nisam želeo mnogo da pišem o ovim protestima i predstojećim izborima. Zašto ne podržavam toliko taj protest? Pre svega, pozadina je jasna i da bi se okupilo toliko ljudi verujem da neko iz senke upumpava brdo love da bi se to ostvarilo. Neko moje viđenje je takvo da vi kada okupite na desetine hiljada ljudi morate dobro da se iskeširate jer to uopšte nije mala stvar.
U te proteste ni malo ne verujem jer se ništa malte ne oko njih ne zna. (Ili samo zaostajem u informacijama). Svaka grupica se okupila da šeta, od ultra desničarskih do levičarskih. Komunista, demokrata, pedera, portira, glumaca i penzionera. Svakojaka nacija. Još manje verujem u to od kada sam video da su oni iz NiN-a indijanci na skupu sklanjali parolu "Ovi da odu a oni da se ne vrate". Znači ovi treba da odu a da vratimo one stare? Predivno nam je pod njima bilo.
Međutim, ako pretpostavimo da su organizatori skupa SZS, onda s moje strane da je Vučko mala maca za njih.
Đilas i ona lopina Jeremić? Boškić ili onaj iz DSa? - Ne hvala!
Ispratio sam njihov govor u Sremskoj Mitrovici i kada sam video ko sačinjava tu ekipu onda sam se smorio. I to žešće. Još im samo Marijan Rističević treba pa da se kompletiraju.
A pred njih adekvatnu zamenu nemamo. Nemamo nikog ko je anoniman i ko će drugačije da radi, a da nije u politici 30 godina.

Samo žalim taj zaglupljen narod, ali opet u nelu ruku je dobro da izađu na ulice. Prošetaju i uhvate malo cistog vazduha.


Глупости из више разлога, покушаћу и да образложим зашто. Људима је пун курац бахаћења ове власти. Већ сам споменуо да су, бар мени, одвратније наказе са власти него од ово троје кловнова на челу протеста (Анасоновићева и она два бубуљичава хипстера). Исто као ти сам размишљао за претходне протесте 2017, гадило ми се бар 50% људи који протестују. Мишљења сам да је већина људи тад било као ово троје дебила сад и да су они отерали тебе, мене, већину људи нашег начина размишљања.
Што се тиче опозиционих политичара, волео бих први да видим неког, али како неко рече, у политици је избор углавном бинаран. Или ови, или неко други, па јебига сад. Ионако овде не можемо да очекујемо тектонске промене. Осим наравно, кад бисмо имали два официра који имају муда да скину говна и заведу војну власт 8-) Али онда видиш ко ти је министар војни, ко је министар полиције, шеф БИЈЕ и ко све скупа њима координише. Јуче сам бар једно 5 пута видео како нам забринути прецедник каже да није оптимиста по питању Косова иако је Палау повукао признање. Јасно је да је доведен да одради то до краја.
Исто тако мислим да никад већи удар на здрав разум није био, закључно са контрамитингом прошле недеље. Толико смо подељено друштво да постоји грађански рат на интернету.
Да се вратим на протесте: зар ти се не чини идиотским кад видиш Слину како броји људе који шетају, а неће да каже како информације из полиције цуре у таблоиде и прорежимске телевизије?

Далтон
Posts: 1205
Joined: Tue Feb 02, 2016 7:43 pm
Location: Koјекуде
Contact:

Re: Вести

Postby Далтон » Tue Jan 22, 2019 4:36 pm

Što se tiče Stefanovića, tu su reči suvišne, ne bih da komemtarišem ovaj poslednji pasus. A što se tiče te opozicije....
Uvek se vraćam na onaj 5.Oktobar. Bilo je sve samo da se skine Sloba. Tako su vrata bila otvorena Koštunici, Draškoviću i onim indijancima iz Otpora. Prođe od tada 20 godina, a sada mnogi Slobu od zlata prave. Bojim se da će tako i sa faraonom biti. Ili se bojim samo da ne bude pa da za 10god kažemo opet isto. Sve smo činili da ga srušimo a vidimo da su ovi još gori.
I opet da naglasim, što se tiče tih SZS, to je po meni upadanje u totalni ambis. Najgora struktura ljudi koja se mogla okupiti - se okupila.

Elem, videćemo u Martu ako budu ti izbori, i za koga glasati. Mada čisto sumnjam da će se išta promeniti. Zabit će Vučko 5 komada ovima u Kurtalićima. Nažalost.
(Street Force / Curva Orientale)

User avatar
Влада Паликућа
Posts: 379
Joined: Thu Feb 18, 2016 12:54 am

Re: Вести

Postby Влада Паликућа » Tue Jan 22, 2019 4:43 pm

Ови протести овакви какви су, без поенте сулудо шетање уз песмице са камиона, са том неком аморфном масом комуњара, невладиних организација, грађана, и обичних људи су само контролисано каналисање енергије у циљу спречавања неког будућег излива тињајућег незадовољства рецимо баш због издаје Косова.


Bend Rimtutituki, sastavljen od članova Partibrejkersa, Električnog Orgazma i EKV-a (Cane, Anton, Borko, Gile, Čavke, Jovec, Švaba i Milan) pokreću antiratnu kampanju svirkom na kamionu koji se kretao beogradskim ulicama i izdaju antiratni promo-singl "Slušaj 'vamo".


User avatar
Мићара
Posts: 1636
Joined: Tue Feb 09, 2016 8:07 pm
Location: Преко Дрине.

Re: Вести

Postby Мићара » Tue Jan 22, 2019 4:49 pm

Влада Паликућа wrote:Ови протести овакви какви су, без поенте сулудо шетање уз песмице са камиона, са том неком аморфном маса комуњара, невладиних организација, грађана, и обичних људи су само контролисано каналисање енергије у циљу спречавања неког будућег излива тињајућег незадовољства рецимо баш због издаје Косова.


Какве енергије око Косова, па када онда нисмо запалили и скупштину и извели она говна почев од Тадића па све до оног ушље Јовановића, и повјешали их за муда да висе наопако. Сад можеш само да се чешеш по глави... Како су и дошли на власт тако смо их требали и скинути, а не да ми се највећи злотвори овог напаћеног народа шетају и глуме жртве, а милиарде су гурнули себи у џепове све им јебем.
Ко се плаши сам у соби то је рђав знак, кога плаши помрачина или празан мрак...

User avatar
njasvi
Posts: 925
Joined: Mon Feb 08, 2016 1:40 pm

Re: Вести

Postby njasvi » Tue Jan 22, 2019 5:16 pm

boli ljude uvo za kosovo tj vecinu... da nije tako samo jedna izjava one budaletine " mi dole nemamo nista, nista nije nase " bila bi dovoljna da visi na terazijama
04 X 1945

User avatar
Kit_Karson
Posts: 327
Joined: Mon Feb 08, 2016 6:06 pm

Re: Вести

Postby Kit_Karson » Tue Jan 22, 2019 6:04 pm

Влада Паликућа wrote:Ови протести овакви какви су, без поенте сулудо шетање уз песмице са камиона, са том неком аморфном масом комуњара, невладиних организација, грађана, и обичних људи су само контролисано каналисање енергије у циљу спречавања неког будућег излива тињајућег незадовољства рецимо баш због издаје Косова.


Bend Rimtutituki, sastavljen od članova Partibrejkersa, Električnog Orgazma i EKV-a (Cane, Anton, Borko, Gile, Čavke, Jovec, Švaba i Milan) pokreću antiratnu kampanju svirkom na kamionu koji se kretao beogradskim ulicama i izdaju antiratni promo-singl "Slušaj 'vamo".



Мени је контекст ових протеста и те масе коју помињеш огадио ова три бенда, још се опорављам кад их слушам. Кад год неко помиње такву масу и "енергију", добијем осип по ушима. Они (такви протести) никад не би успели да прођу у Загребу, а свако ко је рекао код нас нешто против њих стављен је на стуб срама (Момо Капор).
Што се тиче Косова, проблем је доста деликатнији јер стално у разговору с људима чујем углавном: које Косово, основне ствари не могу да завршим у општини, код лекара, итд. Претпостављам да је и код осталих тако.

User avatar
навијај
Posts: 463
Joined: Tue Feb 02, 2016 2:06 pm

Re: Вести

Postby навијај » Tue Jan 22, 2019 8:23 pm

njasvi wrote:boli ljude uvo za kosovo tj vecinu... da nije tako samo jedna izjava one budaletine " mi dole nemamo nista, nista nije nase " bila bi dovoljna da visi na terazijama



45 odsto smatra da Kosovo nije izgubljeno
56 odsto građana ne bi podržalo podelu Kosova
56 odsto smatra da je zamrznuti konflikt najbolje rešenje
Situacija oko Kosova i metohije najjači je utisak prošle godine za 43 odsto ispitanika
Kada je reč o stavu o preambuli Ustava u kojoj se pominje da je KiM sastavni deo Srbije, 36 odsto građana Srbije nema jasan stav, 26 odsto smatra da preambula treba da ostane
stav da Srbija od EU nema nikakve koristi i da ne treba da pravi nikakve kompromise vezane za Kosovo makar prekinuli sve veze sa EU zauzima između 36 i 37 odsto
Napuštanje borbe za Kosovo kao dela Srbije otvorilo bi pitanje otcepljenja drugih teritorija od Srbije, kao što su Vojvodina i Sandžak smatra 41 odsto



Није то баш тако да никог није брига и да не мисли нико о томе. Ни Вучић ни најжући жути не смеју отворено да кажу да су за признање јер знају да то нико не одобрава, па се увео чувени спин Ако нећеш то што не крећеш сам као Рамбо на Призрен што је чиста глупост.
Да нам неко нуди улазак у ЕУ у истом трену чим признамо Косово онда би народ вероватно подржао али овако кад је очигледно да нећемо никад ући а тражи нам се такав губитак, па нико није луд толико.
Истина да се већина не би много одрекла на личном нивоу зарад националног интереса али је истина и да многе то занима и да многима не би било мило разграничење.

Усталом да постоји већина био би одавно референдум за промену преамбуле, Вучић ту већину нема и зато је у проблему задњих годину ипо дана јер му време истиче а не може да прогура и даље то што мора.
А и то мњење може лако да се промени бар у овом народу, као што се сад спинује и морално уцењује да нам је терет око врата и да тамо има 100 Срба тако исти тај Вучић може да напали народ за годину дана причом о природном богатству, рудама, фирмама, манастирима, Русијом, Кином, енклавама, сто хиљада Срба и њиховим прираштајем да хоће.
Дакле све је питање стратегије врха.

User avatar
Влада Паликућа
Posts: 379
Joined: Thu Feb 18, 2016 12:54 am

Re: Вести

Postby Влада Паликућа » Tue Jan 22, 2019 8:26 pm

Шта је све овде извршено какве психолошке тортуре, социјални експерименти, осиромашивање и духовно и физичко, незахвално је да се од народа очекује да буде у приправности за одсудни јуриш..Народ тј. сви ми см одговорни за срамно ћутање поводом потписивања Бриселског споразума, али ЕУ крепава па ће и тај споразум са њом...

prcko
Posts: 1281
Joined: Wed Feb 03, 2016 7:28 am

Re: Вести

Postby prcko » Wed Jan 23, 2019 7:40 am

навијај wrote:Situacija oko Kosova i metohije najjači je utisak prošle godine za 43 odsto ispitanika


Zato sto im je to najvise servirano kroz blatoide i televizije, sto su glavni izvori informacija u Srba. Kada takvom coveku, godinu dana, 100+ puta najavis pocetak rata, naravno da ce to da mu bude najjaci utisak. Na drugom mestu su verovatno Sloba i Kija.

Далтон
Posts: 1205
Joined: Tue Feb 02, 2016 7:43 pm
Location: Koјекуде
Contact:

Re: Вести

Postby Далтон » Wed Jan 23, 2019 8:28 am

навијај wrote:45 odsto smatra da Kosovo nije izgubljeno
56 odsto građana ne bi podržalo podelu Kosova
56 odsto smatra da je zamrznuti konflikt najbolje rešenje
Situacija oko Kosova i metohije najjači je utisak prošle godine za 43 odsto ispitanika
Kada je reč o stavu o preambuli Ustava u kojoj se pominje da je KiM sastavni deo Srbije, 36 odsto građana Srbije nema jasan stav, 26 odsto smatra da preambula treba da ostane
stav da Srbija od EU nema nikakve koristi i da ne treba da pravi nikakve kompromise vezane za Kosovo makar prekinuli sve veze sa EU zauzima između 36 i 37 odsto
Napuštanje borbe za Kosovo kao dela Srbije otvorilo bi pitanje otcepljenja drugih teritorija od Srbije, kao što su Vojvodina i Sandžak smatra 41 odsto.


Iskreno mislim da su brojke mnogo veće. Ovi podatci kao da su Čankovi i Jovanovićevi obrađivali. Neko moje islreno mišljenje da sigurno 70+ % se izjasnjava da je KiM naše i isto toliko da ne treba u EU.

Međutim mislim da sve više ljudi počinje da misli da se Vojvodina odcepi. Želeo bih da grešim, ali kako sam ispitivao ljude (komšije, društvo...) Dosta njih je reklo da se treba Vojvodina odcepiti. A razumem i zašto.
(Street Force / Curva Orientale)

User avatar
Мићара
Posts: 1636
Joined: Tue Feb 09, 2016 8:07 pm
Location: Преко Дрине.

Re: Вести

Postby Мићара » Wed Jan 23, 2019 10:06 am

Далтон wrote:
Iskreno mislim da su brojke mnogo veće. Ovi podatci kao da su Čankovi i Jovanovićevi obrađivali. Neko moje islreno mišljenje da sigurno 70+ % se izjasnjava da je KiM naše i isto toliko da ne treba u EU.

Međutim mislim da sve više ljudi počinje da misli da se Vojvodina odcepi. Želeo bih da grešim, ali kako sam ispitivao ljude (komšije, društvo...) Dosta njih je reklo da se treba Vojvodina odcepiti. A razumem i zašto.


Ја да сам на Вучићев мјесту би увео закон, ко спомене отцепљење било које територије казна 1000€ а награда 100€ за оног ко га пријави.

Треба размишљати о припојењу са РС а не о одцепљењу, да је Тадић и компанија остала вероватно би до сада и Војводина била "држава". Нити су је они ослобађали нити ће је они цијепати. Следећи пут питај људе комшије друштво, шта мисле о припајању Српске и Србије...
Ко се плаши сам у соби то је рђав знак, кога плаши помрачина или празан мрак...

User avatar
јахач магле
Posts: 340
Joined: Sat Feb 13, 2016 10:08 pm

Re: Вести

Postby јахач магле » Wed Jan 23, 2019 10:41 am

Ма онда би Вучић прво морао да кажњава себе и своје буздоване барем једном недељно.
...Сијају звезде као очи конобарице...

svuda.prisutan
Posts: 549
Joined: Tue Feb 02, 2016 1:00 pm

Re: Вести

Postby svuda.prisutan » Wed Jan 23, 2019 2:14 pm

Далтон wrote:
навијај wrote:45 odsto smatra da Kosovo nije izgubljeno
56 odsto građana ne bi podržalo podelu Kosova
56 odsto smatra da je zamrznuti konflikt najbolje rešenje
Situacija oko Kosova i metohije najjači je utisak prošle godine za 43 odsto ispitanika
Kada je reč o stavu o preambuli Ustava u kojoj se pominje da je KiM sastavni deo Srbije, 36 odsto građana Srbije nema jasan stav, 26 odsto smatra da preambula treba da ostane
stav da Srbija od EU nema nikakve koristi i da ne treba da pravi nikakve kompromise vezane za Kosovo makar prekinuli sve veze sa EU zauzima između 36 i 37 odsto
Napuštanje borbe za Kosovo kao dela Srbije otvorilo bi pitanje otcepljenja drugih teritorija od Srbije, kao što su Vojvodina i Sandžak smatra 41 odsto.


Iskreno mislim da su brojke mnogo veće. Ovi podatci kao da su Čankovi i Jovanovićevi obrađivali. Neko moje islreno mišljenje da sigurno 70+ % se izjasnjava da je KiM naše i isto toliko da ne treba u EU.

Međutim mislim da sve više ljudi počinje da misli da se Vojvodina odcepi. Želeo bih da grešim, ali kako sam ispitivao ljude (komšije, društvo...) Dosta njih je reklo da se treba Vojvodina odcepiti. A razumem i zašto.

Pa ako tako razmisljaju, kao sto Bg sve uzima, i svi su tu....onda bolje Bg da se odvoji, da postane drzava u drzavi, i da ostatak Srbije nema sa tim nista, a politiku da vode Novi Sad, Kragujevac i Nis.

Далтон
Posts: 1205
Joined: Tue Feb 02, 2016 7:43 pm
Location: Koјекуде
Contact:

Re: Вести

Postby Далтон » Wed Jan 23, 2019 9:15 pm

Eto ideje.
(Street Force / Curva Orientale)


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 112 guests