Вести

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
User avatar
Занемарујем тактику
Posts: 658
Joined: Wed Feb 03, 2016 1:31 am
Location: Источно од раја

Re: Вести

Postby Занемарујем тактику » Tue Oct 23, 2018 12:20 am

kocka wrote:Што на питање одговараш питањем ?

A зашто да не? :mrgreen:

Како ти замишљаш Први српски устанак ? Колико је џамија било у Београду пре 200 година ? Колико их има данас ? А турска гробља, где су она нестала ?

Да ли су то злочини ? Или борба за слободу ?

Колико је Албанаца живело у Куршумлији и Прокупљу ? Колико их живи данас? Како се догодила та промена ?

Дакле да ли је Карађорђе усташа ?

Не замишљам Први српски устанак, већ као историчар реконструишем догађаје на основу чињеница. Такође као историчар знам да свако време има своје особености и своја мерила и да се једна епоха не може сагледавати очима друге епохе. Твојом логиком Готовина=Карађорђе. Јел ти жена пере ноге? Јел љубиш оца у руку? Јел живиш у задрузи од више десетина људи? То је све било нормално у време Карађорђа.
Што се тиче Турака и џамија, јесте протерани су, џамије су порушене, пре тога су они рушили цркве, протеривали из градова хришћане. Можемо тако у недоглед да протерујемо једни друге, али колико видим у таквим околностима увек извучемо дебљи крај. Могли би за промену једном покушати да направиммо функционалну државу, у којој би за почетак желели да живе бар Срби, у којој свако може да се осећа пријатно, у којој те неће син Жељка Митровића некажњено прегазити на пешачком, у којој те неће малтеретирати Марко Милошевић зато што си отпораш. Али не, много је лакше да се кољемо у име земље на којој нико не жели да живи, у име манастира и џамија у које нико не улази, у име вођа којима то клање служи да се обогате. ЈА сам покушао да одговорим на твоје питање, ајде сад ти на моје. Да ли би убио неког само зато што је друге националности?
...Гладан и крвав је народ мој.
А сјајна прошлост је лаж.


User avatar
MisterNO
Posts: 120
Joined: Mon Sep 24, 2018 2:08 pm
Location: srb
Contact:

Re: Вести

Postby MisterNO » Tue Oct 23, 2018 9:53 am

Историју пише закон математике: Уједињење Срба и крах Запада 2022. године

Историјски процеси су предодређени прошлим збивањима, а математичка, статистичка метода непогрешиво предвиђа будући ток, тврди професор Тодор Вулић, који у разговору ишчитава шта нас чека у блиској будућности: од судбине Србије, до крупних промена на геополитичком небу.

Нововековна историја српске државе прошла је кроз велики број државно правних и статусних фаза. По тој ритмици од 77 година, свака од тих фаза је реплика неке претходне фазе. Рецимо 1801. године дахије одвајају Београдски пашалук од Турског царства. Седамдесет седам година касније, 1878. године, Кнежевина Србија стиче међународно признање као самостална држава...Цео текст.
Sergio Bonelli: Mister No je nastao prema stvarnom liku kojeg sam video na jednom putovanju

kocka
Posts: 476
Joined: Sat Jan 28, 2017 5:50 pm

Re: Вести

Postby kocka » Tue Oct 23, 2018 8:08 pm

Занемарујем тактику wrote:
kocka wrote:Што на питање одговараш питањем ?

A зашто да не? :mrgreen:

Како ти замишљаш Први српски устанак ? Колико је џамија било у Београду пре 200 година ? Колико их има данас ? А турска гробља, где су она нестала ?

Да ли су то злочини ? Или борба за слободу ?

Колико је Албанаца живело у Куршумлији и Прокупљу ? Колико их живи данас? Како се догодила та промена ?

Дакле да ли је Карађорђе усташа ?


Занемарујем тактику wrote:Не замишљам Први српски устанак, већ као историчар реконструишем догађаје на основу чињеница. Такође као историчар знам да свако време има своје особености и своја мерила и да се једна епоха не може сагледавати очима друге епохе.


Пошто сагледаваш епохе ево Душановог законика, неких чланова

50. Опсовци:
Властелин, који опсује и осрамоти властеличића, да плати сто перпера, и
властеличић, ако опсује властелина, да плати сто перпера и да се бије
штаповима.

55. О псовању властеоском:
И ако властелин, или властеличић, опсује себра, да плати сто перпера;
ако ли себар опсује властелина, или властеличића, да плати сто перпера и
да се осмуди

94. О убиству:
Ако убије властелин себра у граду, или у жупи, или у катуну, да плати
тисућу перпера, ако ли себар властелина убије, да му се обе руке отсеку и
да плати триста перпера.


Дакле пошто сагледаваш епохе, која је разлика између неког властелина и неког ко данас има паре. Или рецимо доста пара ? И да не буде да је то само тако у Републици Србија, а у остатку света је као другачије.

Занемарујем тактику wrote:Твојом логиком Готовина=Карађорђе. Јел ти жена пере ноге? Јел љубиш оца у руку? Јел живиш у задрузи од више десетина људи? То је све било нормално у време Карађорђа.


Мојој логици није јасно како ти можеш да подржаваш Карађорђа, а да овамо причаш о некој побуни Албанаца који се буне јер им неко укида језик ?! Мада ми није јасно ко је и када Албанцима укидао језик, можда друг Тито 1968.

Или можда не подржаваш Карађорђа ?

Убити човека је убити човека не зависно од епохе, шта Карађорђа оправдаваш епохом, као занео се мало, да је жив данас био би другачији.

Занемарујем тактику wrote:Што се тиче Турака и џамија, јесте протерани су, џамије су порушене, пре тога су они рушили цркве, протеривали из градова хришћане. Можемо тако у недоглед да протерујемо једни друге, али колико видим у таквим околностима увек извучемо дебљи крај. Могли би за промену једном покушати да направиммо функционалну државу, у којој би за почетак желели да живе бар Срби, у којој свако може да се осећа пријатно, у којој те неће син Жељка Митровића некажњено прегазити на пешачком, у којој те неће малтеретирати Марко Милошевић зато што си отпораш. Али не, много је лакше да се кољемо у име земље на којој нико не жели да живи, у име манастира и џамија у које нико не улази, у име вођа којима то клање служи да се обогате.


Најфункционалнија држава на свету баца напалм бомбе по џунгли, не бира да ли горе људи, села или мајмуни на дрвету. Бацају и боли их она ствар.

И сви овде мање више дркате на филмове, серије, музику, спорт из најфункционалније земље на свету. Али се не питаш како се до те функционалности дошло ?! Него као епоха била таква, жене прале ноге, па ови попалили неке џамије. А ови мајстори преко океански бацили атомску бомбу и ето.

И свака држава служи да се неки вођа обогати, не постоји Британија због Роднија Тротера и САД због Хомера Симпсона, да њима двојици буде лепо.

Занемарујем тактику wrote:ЈА сам покушао да одговорим на твоје питање, ајде сад ти на моје. Да ли би убио неког само зато што је друге националности?


За твоју инфорамцију, случајно сам упознао пар људи који су различите националности него што сам ја и нисам никог убио.

Али теби очигледно није јасно да држава као организација не може да постоји без да неког убије. Па нека буде и држава Лилипут.

Nexon
Posts: 2401
Joined: Wed Feb 17, 2016 8:19 pm

Re: Вести

Postby Nexon » Tue Oct 23, 2018 11:56 pm

РТС цензурисао изјаву одбојкашице Милене Рашић у којој се спомињу Српска, ЦГ и КиМ

Зашто и коме је у РТС-у, који се издражава од пореских обвезника, засметао Миленин говор са балкона Скупштине, будући да је само она у тиму упутила поздраве и за Србе у Републици Српској, Црној Гори и "сву љубав света послала свом Косову".

Златне одбојкашице су, свака на свој начин, поздравиле окупљену публику са балкона Старог града. Будући да су њихове изјаве биле сажете, РТС је успео све да их „упакује“ у прилог. Готово све, јер гледаоци ударног другог Дневника нису могли да чују за многе најемотивнију поруку Милене Рашић – најбољег блокера Светског првенства.

Зашто и коме је у РТС-у, који се издражава од пореских обвезника, засметао Миленин говор са балкона Скупштине, будући да је само она у тиму упутила поздраве и за Србе у Републици Српској, Црној Гори и „сву љубав света послала свом Косову“.

Ево шта је Милена, која је рођена у Приштини, рекла на балкону…

„Хвала на подршци, што сте веровали у нас, јер ово злато је и ваше. Поздрав и за Републику Српску, Црну Гору и шаљем сву љубав овог света за моје Косово“.

User avatar
MisterNO
Posts: 120
Joined: Mon Sep 24, 2018 2:08 pm
Location: srb
Contact:

Re: Вести

Postby MisterNO » Wed Oct 24, 2018 11:37 am

Sergio Bonelli: Mister No je nastao prema stvarnom liku kojeg sam video na jednom putovanju


User avatar
MARKER
Posts: 740
Joined: Mon Feb 08, 2016 1:13 am

Re: Вести

Postby MARKER » Wed Oct 24, 2018 4:19 pm


User avatar
MisterNO
Posts: 120
Joined: Mon Sep 24, 2018 2:08 pm
Location: srb
Contact:

Re: Вести

Postby MisterNO » Thu Oct 25, 2018 10:56 am

Ово само у Босни може... :D пре неку годину сам гледао на тв-у негде изнад Мостара у брдима цигани (роми) размонтирали и однели неки метални мост (није уопште мали) који је направљен још за време аустроугара, јбт ратове преживео али цигане није. На крају жандари нашли отпад који је купио гвожђе/мост и намонтиран поново.
Sergio Bonelli: Mister No je nastao prema stvarnom liku kojeg sam video na jednom putovanju

User avatar
MARKER
Posts: 740
Joined: Mon Feb 08, 2016 1:13 am

Re: Вести

Postby MARKER » Thu Oct 25, 2018 7:08 pm


User avatar
Мићара
Posts: 1636
Joined: Tue Feb 09, 2016 8:07 pm
Location: Преко Дрине.

Re: Вести

Postby Мићара » Fri Oct 26, 2018 9:49 am

MARKER wrote:Умро Борислав Пелевић.

Био је то велики СРБИН и пре свега човек! Вечна му слава и лака земља!
Ко се плаши сам у соби то је рђав знак, кога плаши помрачина или празан мрак...

User avatar
Ultra Sarma
Posts: 334
Joined: Mon Mar 14, 2016 9:00 am
Location: Zapadni Beograd

Re: Вести

Postby Ultra Sarma » Fri Oct 26, 2018 11:37 am

koji horor

https://www.blic.rs/vesti/beograd/jeziv ... li/4xhfnpp

i mora da taj manijak bude neki sa srpskim obelezijem da ga jebes, da kompromituje celu pricu ko Seselj u politici npr..
Mucena devojcica ima samo 12 godina! niko da pomogne od prisutnih detetu!

Image
Комунисти бандо без морала
ви убисте Дражу ђенерала

User avatar
Desnoruki levak
Posts: 242
Joined: Tue Mar 01, 2016 4:11 pm

Re: Вести

Postby Desnoruki levak » Fri Oct 26, 2018 12:24 pm

Ko da pomogne, one 2 babe iza? Ljudi sve više gledaju svoja posla iz dva razloga- prvi i očigledan je da se plaše da bi i oni mogli da budu povređeni jer nikad ne znaš kad će neka budala da potegne nož ili nešto, a drugi i još bitniji po meni je taj da ova nakazna država procesuira revnosno samo poštene ljude koji se sa pravom brane ili brane nekog drugog i onda ti sutra treba da najebeš, da se vučeš po sudovima, da trpiš svakojake stresove i da ispadaš majmun jer si mislio da je dobro delo stvar za koju ima mesta u našoj realnosti.
Eno ga onaj mučenik što je ubio narkomana koji mu je upao na gajbu i dalje se jebava sa suđenjima, plus kolko je sedeo u pritvoru, život mu postao pakao.

БорацБЛ
Posts: 111
Joined: Tue Jan 16, 2018 12:07 am

Re: Вести

Postby БорацБЛ » Fri Oct 26, 2018 3:26 pm

Јбг извините нисам прије стигао да вам одгворим на питање везано за Давида.
То ме многи питају шта би могао да буде разлог његовог убиства.
Моје мишљење, пошто сам знао да се бавио хаковањем и сличним стварима, врело је могуће да је он њима упао у неке системе и блокирао рачуне и да је знао многе ствари, а познавајући Давида сигурно није желио да ради за њих, па је на крају убијен. Ја вам могу рећи да ово што су писали и што данас пишу о њему режимски медији, да то ништа није истина. Момак је био репер, писао је и снимао пјесме, пушио траву али се није дрогирао, и није био ништа од онога каквим га режимски медији претстављају.

Bunt
Posts: 644
Joined: Mon Nov 28, 2016 1:22 pm

Re: Вести

Postby Bunt » Fri Oct 26, 2018 4:52 pm

Ultra Sarma wrote:koji horor

https://www.blic.rs/vesti/beograd/jeziv ... li/4xhfnpp

i mora da taj manijak bude neki sa srpskim obelezijem da ga jebes, da kompromituje celu pricu ko Seselj u politici npr..
Mucena devojcica ima samo 12 godina! niko da pomogne od prisutnih detetu!

Image
Samo što, poznajuci medije, ima da se ispostavi da nema 12 i da je ovaj u stvari otimao telefon.

User avatar
Ultra Sarma
Posts: 334
Joined: Mon Mar 14, 2016 9:00 am
Location: Zapadni Beograd

Re: Вести

Postby Ultra Sarma » Fri Oct 26, 2018 8:09 pm

Bunt wrote:Samo što, poznajuci medije, ima da se ispostavi da nema 12 i da je ovaj u stvari otimao telefon.


Meni deluje da ce da ispadne da je ovo ,,prstalica zutog Djilasovog saveza za Srbiju, njegovog fasistickog ogranka Dveri, koji uz pomoc zapadnih ambasada i Miskovicevih para, a preko americke cia televizije n1 i ostalih Djilasovih i Solakovih medija poziva na vojni puc, vesanje predsednika i silovanje nemocnih zena"
Комунисти бандо без морала
ви убисте Дражу ђенерала

User avatar
Swallow
Posts: 506
Joined: Sun Feb 19, 2017 4:59 pm

Re: Вести

Postby Swallow » Fri Oct 26, 2018 9:23 pm

U vezi cele ove afere koja je prostrujala juče internetom kao munja sa ovim likom iz busa zaista ne znam puno i ne bih puno trošio reči i ne znam da li se i šta se krije iza, ali šesto čulo mi govori da nije tek tako bezveze baš upecan u majici Srbije...Voleo bih da grešim i da je ovo samo jedna iskonska bolesna pedofilčina koju treba poslati na mardelj zatim jebati u dupe dok ne umre. Veliku misteriju pravi majica.

Nexon
Posts: 2401
Joined: Wed Feb 17, 2016 8:19 pm

Re: Вести

Postby Nexon » Sat Oct 27, 2018 1:29 am

Изгледа се неко у власти наљутио што је сурово испрозиван спољни њузнет сарадник власти-Кесић због извесних песама па удара насловне.
Знамо да то може посве другојачије када се хоће.
Није да се буним, него примећујем.
Ако је то радио што му се приписује небитно које симболе носи, барем мени. Будала свугде има.
Иначе дотични изгледа има много занимљивије детаље од те мајице. Само то изгледа није интересатно да се помиње.

Odan
Posts: 595
Joined: Mon Aug 29, 2016 12:04 pm

Re: Вести

Postby Odan » Sat Oct 27, 2018 1:28 pm


User avatar
Мићара
Posts: 1636
Joined: Tue Feb 09, 2016 8:07 pm
Location: Преко Дрине.

Re: Вести

Postby Мићара » Sat Oct 27, 2018 2:13 pm

По мени, још једна сцена у режији... Прво очигледне су камере и то сваки манијак зна. Има ту и оних што говоре " не могу да верујем да нико не помаже" а около све неке бабе и теткице плус возач женско. И ова женска особа нема 12 година него много више, углавном плус мајица... Ха Ха шов програм србија!
Мислите да може да се уђе у ЕУ а да нема манијака и педофила и педера у држави, мало јуче...( наравно мало зајебанције)
Ко се плаши сам у соби то је рђав знак, кога плаши помрачина или празан мрак...


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 84 guests