Вечити ривали - вести и дискусија

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
brucelee
Posts: 822
Joined: Mon Feb 01, 2016 7:10 am

Re: Вечити ривали - вести и дискусија

Postby brucelee » Fri Oct 19, 2018 9:06 pm

Ни са чијом смрћу се не треба спрдати нити зајебавати...моје мишљење

Поштована госпођице, са тешким срцем и болом у души, иако смо непријатељи, принуђени смо да Вам први јавимо тешку вест да је Ваш неумрли тата, херој официр и командант 32. аустријског пука, данас херојски пао на челу свога пука, бранећи свога цара, своју земљу и своју заставу, а у тешкој борби на српском земљишту у Ади Циганлији.

Иако сте изгубили оца, имате њим да се поносите, јер је херојски и достојно једног витеза-хероја, па на пољу части, бранећи своју отаџбину. (…) У исто време Вас извештавамо да смо данашњом упутницом послали Вам 4.000 круна, који смо новац нашли у џепу Вашег покојног оца са писмом и молимо Вас да нас о пријему овог новца известите, јер нам је много стало до тога да примите и новац и писмо.
Вашег оца достојно смо сахранили са свим почастима, обележавајући његов гроб једном примерном крстачом, тако да кад се сврше ратне операције и заведе мир, Ви можете са Вашом поштованом породицом доћи у Србију и наћи тело Вашег тате пристојно сахрањено и гроб очуван. (…)
Примите наше најискреније витешко саучешће, да Вама и осталима Вашима Бог подари дуг и срећан живот.


Овако су Срби у првом великом рату се односили према убијеном аустроугару који је имао циљ да убије њих.

User avatar
MisterNO
Posts: 120
Joined: Mon Sep 24, 2018 2:08 pm
Location: srb
Contact:

Re: Вечити ривали - вести и дискусија

Postby MisterNO » Mon Oct 22, 2018 10:10 am

brucelee wrote:Ни са чијом смрћу се не треба спрдати нити зајебавати...моје мишљење

Поштована госпођице, са тешким срцем и болом у души, иако смо непријатељи, принуђени смо да Вам први јавимо тешку вест да је Ваш неумрли тата, херој официр и командант 32. аустријског пука, данас херојски пао на челу свога пука, бранећи свога цара, своју земљу и своју заставу, а у тешкој борби на српском земљишту у Ади Циганлији.

Иако сте изгубили оца, имате њим да се поносите, јер је херојски и достојно једног витеза-хероја, па на пољу части, бранећи своју отаџбину. (…) У исто време Вас извештавамо да смо данашњом упутницом послали Вам 4.000 круна, који смо новац нашли у џепу Вашег покојног оца са писмом и молимо Вас да нас о пријему овог новца известите, јер нам је много стало до тога да примите и новац и писмо.
Вашег оца достојно смо сахранили са свим почастима, обележавајући његов гроб једном примерном крстачом, тако да кад се сврше ратне операције и заведе мир, Ви можете са Вашом поштованом породицом доћи у Србију и наћи тело Вашег тате пристојно сахрањено и гроб очуван. (…)
Примите наше најискреније витешко саучешће, да Вама и осталима Вашима Бог подари дуг и срећан живот.


Овако су Срби у првом великом рату се односили према убијеном аустроугару који је имао циљ да убије њих.


Ред је да прочитамо и одговор те ћерке погинулог аустроугара:

почетком 1915. године, добили смо одговор гђице Шмит из Швајцарске‘:

„Поштована господо, Ваше писмо примила сам са највећом захвалношћу, иако је оно за мене било посве кобно на све лепе моменте које сте Ви у том писму изнели. Заиста, оваква пажња достојна је само српских хероја официра и ја сам Вам за то вечно захвална. Исто тако и новац сам примила на коме Вам такође хвала. У овим тешким моментима по нашу целу породицу, ово Ваше писмо заиста је окрепљујуће утолико пре и више, што је наш тата заиста завршио свој живот на бранику своје Отаџбине, достојно сваког дивљења и заиста ћу се вечито поносити својим драгим оцем, који је умео и знао како се ћесар и Отаџбина брани и он је потпуно одговорио својој дужности, и као официра и као човека Аустро-угарске монархије и ми се дивимо и дивићемо се његовом ретком херојству, како Ви то у Вашем писму нарочито наглашавате и подвлачите. Ја сам већ многим мојим другарицама, уплаканих очију давала Ваше писмо да га прочитају и оне су заједно са мном плакале и дивили се пажњи Српских хероја официра. После овога писма нарочито ценимо херојске подвиге малене Србијанске војске, каја је достојна сваког дивљења, поштовања и хвала.

Ја Вас молим, да верујете у то, да сам ја и цела наша породица Вама вечито захвални и радоваћу се, ако будем жива и здрава, а по завршетку овог несретног рата, да могу да дођем у Србију, да обиђем гроб мога оца и евентуално преместимо га у Беч, а да Вама и лично захвалим на свему учињеном око достојне сахране мога витешког родитеља, као и извештаја о свему.

Поред моје захвалности молим да примите уверење одличног поштовања.“


Ово је класичан пример и водиља какви треба да будемо, јер на жалост одавно то нисмо сплетом лаковерја, и одрођивања од свега што јесмо. Па ето светлих примера да поново будемо достојни ових див предака.
Sergio Bonelli: Mister No je nastao prema stvarnom liku kojeg sam video na jednom putovanju

brucelee
Posts: 822
Joined: Mon Feb 01, 2016 7:10 am

Re: Вечити ривали - вести и дискусија

Postby brucelee » Mon Oct 22, 2018 8:07 pm

Нажалост далеко смо од предака...по много чему, па и по овоме.

User avatar
ultrastito
Posts: 1766
Joined: Sun Jan 31, 2016 10:03 pm

Re: Вечити ривали - вести и дискусија

Postby ultrastito » Wed Oct 24, 2018 3:15 pm

ajde bre cigani, kao da se ne igra danas liga sampiona. svi se usrali :mrgreen:

mislim da cemo i ovde da popijemo petardu, samo ovog puta bez datog gola.

i neka i bude, al samo neka se bore, malo borbe i hrabrosti da se pokaze, pa sta bude.

i da...samo da onaj wu tang saciri ne da gol, a pogotovo ne het-trik, kao sto ja imam neki utisak da ce da bude.
"...ми смо имали ту срећу да смо имали припадност крају, једном ћошку..."
преле

riper
Posts: 1175
Joined: Mon Feb 01, 2016 8:22 am

Re: Вечити ривали - вести и дискусија

Postby riper » Wed Oct 24, 2018 3:31 pm

Jebacemo Salaha, silovacemo Maneta, kenjacemo u usta zvalavom siptaru. Veceras se vadimo za neocekivani kiks u Parizu. Samo pozitiva u vuglama 8-)

User avatar
друг члан
Posts: 1410
Joined: Sat Feb 06, 2016 5:02 am

Re: Вечити ривали - вести и дискусија

Postby друг члан » Wed Oct 24, 2018 4:05 pm


Још мало бечких валцера.
Ваљда је звезда прва екипа која их је тукла у купу шампиона на њиховом терену
Choose Life

User avatar
pertla
Posts: 1056
Joined: Sat Feb 06, 2016 4:20 pm
Location: Novi Sad,Srbija

Re: Вечити ривали - вести и дискусија

Postby pertla » Wed Oct 24, 2018 4:29 pm

Mozda cak i prvi poraz u evropi na enfildu.rodjak u haosu,koga mrzi vise,nas ili njih :)
Dvor na Uni,crkvica na brijegu,to je mesto dje se Srbi legu

User avatar
Rođaci
Posts: 3885
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:07 pm

Re: Вечити ривали - вести и дискусија

Postby Rođaci » Wed Oct 24, 2018 5:26 pm

vi i Liverpul

Image

:mrgreen:



User avatar
pertla
Posts: 1056
Joined: Sat Feb 06, 2016 4:20 pm
Location: Novi Sad,Srbija

Re: Вечити ривали - вести и дискусија

Postby pertla » Wed Oct 24, 2018 11:05 pm

Ne znam kako crno kopile nije sramota da se onako raduje posle penala,jebem li mu mater onu zarazenu i sestru sidasicu.nadam se da neko nije zamenio dres sa njim
Dvor na Uni,crkvica na brijegu,to je mesto dje se Srbi legu

User avatar
fuck_off
Posts: 1016
Joined: Sun Feb 07, 2016 3:28 pm
Location: НБГД
Contact:

Re: Вечити ривали - вести и дискусија

Postby fuck_off » Wed Oct 24, 2018 11:14 pm

Sta reci a ne zaplakati. Iskreno da mi se odgovori od nasih navijaca...ko uziva u ovome? Ko se necemu nada? Jos jedno veliko nista. Mada ja nisam nista drugo ni ocekivao. Doduse mozda neki sut u okvir gola ili pak levi i desni bek da probiju i upute neki centarsut ali karinger. Sut Bocka ne zelim ni da komentarisem sem da je prebacio 3 crkve. Po mom misljenju totalno nerezonski potez ubacivanje defanzivnog veziste umesto ofanzivnog. Da se vadimo na sudiju to necemo jer i da nije svirao dva penala i par nekih faulova rezultat bi bio isti. Sam uspeh je to sto smo usli u LS i mnogo smo poleteli. Ovi samari nas vracaju u realnost. Najslabija ekipa u ls. Budimo realni ovo je stvarnost da mi nismo ni blizu fudbalu koji se igra u Evropi. Mi treba da igramo ls zaredom jedno 20 godina da bi dostigli njihov sadasnji nivo ali i tu se postavlja pitanje. Igraju i Skoti, Belgijanci itd ali su i dalje bulja u odnosu na ove azdaje.
Жена која превари је курва, а мушкарац који вара је подлегао чарима курве

Црвена Звезда

chevanton
Posts: 101
Joined: Mon Sep 18, 2017 2:04 pm

Re: Вечити ривали - вести и дискусија

Postby chevanton » Wed Oct 24, 2018 11:44 pm

Ja se naprimer nicemu nisam nadao cak sta vise ocekivao sam mozda i ubedljiviji poraz.Niko nije poleteo osim ljudi koji Zvezdu gledaju iskljucivo preko tv-a i poneku evropsku.Licno sam ponosan na ove momke dali su trenutno koliko mogu i znaju,borili su se do kraja.Pet hiljada ljudi podrzava ovu ekipu na Marakani a ocekuje se neka senzacija ajmo malo vise podrske.Seltik je i imao uspeha ako se secas one generacije nakamura i ta ekipa klali su se i sa najvecima...

User avatar
ultrastito
Posts: 1766
Joined: Sun Jan 31, 2016 10:03 pm

Re: Вечити ривали - вести и дискусија

Postby ultrastito » Wed Oct 24, 2018 11:47 pm

mnogo bolja igra nego li u parizu sto je bila.

na sve to sto su bolji od nas milion puta jos te sudija zajebava. onaj celavi je zasluzio TRI kartona, prvi penal na pravdi Boga, jos gomila faulova...apsolutno nije bilo potrebe da sudije navlace za liverpul, navlacim im kevu i sestru i cerku.

drago mi je sto su se nasi tukli, posebno sto je gobelja usrao od batina onog wu tanga njihovog. drago mi je sto smo pokusavali nesto da napadamo, drago mi je sto se usranoj engleskoj publici dalo do znanja da nasih ne znam koliko, uglavnom sasvim dovoljno da se cuju na enfildu.

realno je bilo veceras 3:0 za njih, ali ne ovakvih 4:0. bukvalno sam hteo da iskljucim tv posle onog "penala", al ajd...
"...ми смо имали ту срећу да смо имали припадност крају, једном ћошку..."
преле

prcko
Posts: 1281
Joined: Wed Feb 03, 2016 7:28 am

Re: Вечити ривали - вести и дискусија

Postby prcko » Thu Oct 25, 2018 7:59 am

Ovaj tim i igra ne mogu da se porede sa onim od prosle godine i mislim da je to razlog zasto toliko nedoraslo izgledamo, a ne svemirci iz LS. Pa nas je Partizan mucni oducio od fudbala, u utakmici gde je moglo i trebalo 3:0 da bude, a nece jedan Liverpul, PSG i Napoli.

User avatar
друг члан
Posts: 1410
Joined: Sat Feb 06, 2016 5:02 am

Re: Вечити ривали - вести и дискусија

Postby друг члан » Thu Oct 25, 2018 9:13 am

ОНА ТРИИ ГОВНАРА, ОНЕ ТРИ ПИЧКЕТИНЕ СУ НАС ПОКРАЛЕ ЕТО ШТА ЈЕ БИЛО :mrgreen:
Чему да се нада екипа у којој игра срнић,немој да се зајебавамо. Много смо полетели. Пре пар година нас Севојно избацило из купа. Ово је епски успех ове екипе. Још ће много протећи воде Дунавом, док не будемо могли да парирамо оваквим екипама. Много бољи приступ утакмици него против псж. Мање страха и респекта су показали
Choose Life

riper
Posts: 1175
Joined: Mon Feb 01, 2016 8:22 am

Re: Вечити ривали - вести и дискусија

Postby riper » Thu Oct 25, 2018 9:23 am

Ovo je ja mislim prvi put u istoriji da imamo realan pogled na nase mogucnosti i da zbog toga ove poraze ne shvatamo tragicno. Iako su suprotni nasoj prirodi jer navikli smo na nesto drukcije. Realno je i da smo ovde manje vise zalutali, cak smo i sami sebe iznenadili. Ne kazem da nismo zasluzili, vec da smo nekako ostali zateceni citavom situacijom.

Ovo nase ucesce u LS je u startu odudjeno na rezultatsku propast, ali nam je jedno od najbitnijih u istoriji kluba. Uspeli smo da vratimo dobar deo dugova i sada smo ekipa koja ima odrzivo poslovanje. Ovde govorimo o dve godine igranja Evrope da smo stali na noge. Komsiluk je imao koliko, 8 uzastopnih kvalifikacija za LS, jedno ucesce u LS i nekih pet/sest ucesca u LE i uspeli su da naprave dug od 17/18 miliona evra.

Kada je u pitanju samo takmicenje, mozda je najbolje rekao Jokan kada je analizirao pre utakmice situaciju u Zvezdi i Liverpulu. Covek je dao primer kada je on vodio Makabi kada ih je uveo u LS, rece, jednostavno takvi klubovi nisu konkurentni. Ali ono sto je dobro, svaki od igraca ce biti bolji i iskusniji po zavrsetku ucesca nego sto je bio ranije. Uz novac koji smo dobili, imacemo priliku da zavaljamo nekog za malo vise love nego pre.

Konkretno kada je sinocna utakmica u pitanju, bilo je pomaka na bolje. Mislim da smo se sada manje plasili. Prva dva kola u glavama svih osim Marina je bila neka blokada, strah. Sada je bilo malo opustenije. Bilo je par trenutaka kada je moglo da se odigra bolje da izgledamo opasnije, imali smo malo vise loptu u nogama i povezali smo nekoliko pasova vise nego pre. Naravno premalo da se bilo sta ozbiljnije ucini, ali opet napredovali smo. Ucimo i to je to. Ako hocemo onako populisticki, eno sinoc Dortmund odlomio Colov Atletiko istim rezultatom. U prevodu, nismo ni mi igrali sa fudbalskim anonimusima.

Plus sto smo onog zvalavog siptara izubijali, onako male stvari koje cine zivot srecnim.

Plus, ovo su nam realno bila dva najteza gostovanja. Na Marakani ocekujem malo vece nase kurcenje, malo bezobrazniji da budemo, pa da izgubimo sa nesto manje a da prikazemo nesto vise.

User avatar
MisterNO
Posts: 120
Joined: Mon Sep 24, 2018 2:08 pm
Location: srb
Contact:

Re: Вечити ривали - вести и дискусија

Postby MisterNO » Thu Oct 25, 2018 10:52 am

Рекох за Цигане после ПСЖ-а, тврдим и сад, српски клубови не могу више да ураде у ЛШ, па и сама концепција ЛШ је креирана за елиту фудбала и то је то. Ми да направимимо комбинови тим лиге не би боље пролазили у ЛШ. Битно је само да даш све од себе зарад клуба и навијача, а свакако није срамота изгубити од бољег (у случају групе где је Звезда и надмоћнијег). Поента је да се некако уђеш у ЛШ, покупи лове колико се може, стекнеш неко искуство, а неке боље партије евентулано покушати у лиги европе.
Sergio Bonelli: Mister No je nastao prema stvarnom liku kojeg sam video na jednom putovanju

User avatar
ultrastito
Posts: 1766
Joined: Sun Jan 31, 2016 10:03 pm

Re: Вечити ривали - вести и дискусија

Postby ultrastito » Thu Oct 25, 2018 11:05 am

ne kazem da bi bili prvi u grupi, ali bi bila borba ljuta da smo upali u neku srednju grupu. ovde ipak nemamo sta da trazimo i to se znalo odmah po zavrsetku zreba.

na momcima i miloju je da izvuku najbolje iz sebe, pa sta bude. ne zameram im uopste na ovih 4:0, jednostavno golovi su posledica su(ro)vog kvaliteta liverpula i tu nema sta da se puno prica.

nekako se olako preslo preko ovoga sto je klop rekao o nama:

"Oni su tim iz Srbije. A srpski timovi su obično jako dobro organizovani. Kao ekipa su navikli da dominiraju u svom prvenstvu i 98 odsto utakmica se protivnici grčevito brane od njih. Oni su navikli da pobeđuju", započeo je Klop

"Kompaktno se brane. To je prvo što primetite. Nije lako ekipi koja celu sezonu u prvenstvu igra ofanzivno i napada da se tako lako prebaci na defanzivan stil igre. Jako je čudno da se dominantni timovi tako prebace na dobru defanzivu. Kod njih to klikne vrlo lako. Videli ste protiv Napolija. Italijani su imali loptu, više šuteva, šansi... Ali Zvezda je uspela što je htela."


cinjenica da smo otkinuli bod napoliju i time im dobrano zagorcali zivot, a da je i pszu i liverpulu trebala pobeda protiv nas, dovoljno je bilo da i jedni i drugi sa malo vecim gasom odigraju protiv nas.

prosla su dva paklena gostovanja, verujem da ce mnogo bolje biti u beogradu.
"...ми смо имали ту срећу да смо имали припадност крају, једном ћошку..."
преле

User avatar
Kibiców
Posts: 753
Joined: Tue Feb 02, 2016 8:37 pm

Re: Вечити ривали - вести и дискусија

Postby Kibiców » Thu Oct 25, 2018 11:31 am

Pada onaj camugan pa kao dize pogled da vidi gleda li ga ko kako se valja i top ladbije od leda pokazuje na belu tacku. Sitna smo mi boranija a na sve to i sudije nas jebu. LS je igra za bogate i posle se neko pita cemu Uefa Mafia.
Sto se same igre tice daleko bolje nego protiv PSZ-a. Milojevic napokon nije poceo sa Causicem i Simicem ali nekako na kraju ih konacnu ubacio. Nisam fudbalski strucnjak ali postoje igraci koji daleko vise zazluzuju od njih da igraju, kako po ljudskim tako po igrackim kvalitetima.
Gobeljic, decko mozda ne zna, los je fudbaler ali moze li ko sta da mu zameri???
Borjana necu ni da pominjem. Ne pamtim kada smo imali boljeg golmana.
Krsticic je u debelom kanalu. Zreo je za dobar odmor.
Da ne nabrajam sad sve igrace redom.
Ali ako je onih 6:1 bila neka skola za ovih 4:0 onda se samo nadam da ovih 4:0 mora biti skola za ubuduce.
Misljenja sam da nasi klubovi treba da igraju LS posle nekih 6-7 uzastopnih ucesca u LE i minimum jedne osmine finala. U suprotnom ovo ce se desavati ako vise uopste iko od nas udje.

edit: taj cuveni KOP je lipov kurac koliko sam mogao da vidim a i da cujem, o nasim ljudima koji se loze na Liverpul i ostale strane klubove ne bih trosio prste. Sve zajedno kad skupis na gomilu nemaju dva kisna gostovanja


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot] and 33 guests