Вести

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
User avatar
Солунац
Posts: 55
Joined: Fri Feb 05, 2016 11:59 am

Re: Вести

Postby Солунац » Sun Apr 15, 2018 12:38 am

Za par dana zaboravice se na ovaj napad a Rusi i Sirijci nastavice da ciste Siriju i vec su u toj borbi pobedili sto je i najvaznije.

Mi volimo malo impulsivno da reagujemo, ipak ih previse mrzimo da nestrpljivo iscekujemo trenutak kada ce njih neko malo da oprasi ali zaboravljamo da su oni ipak i dalje vojno i politicki najjaci. U padu su, ali trenutno je takvo stanje.....

Rusi nisu zesce reagovali i na obaranje aviona od strane Turske, ali su napravili neki dil, iskoristili to za dolazak do nekog cilja na duze staze. Sve je ovo partija saha, ne vredi srljati a to Rusi najbolje znaju.

Ovim napadom jeste poljuljan kredibilitet Rusije kao zastitnika svojih saveznika ali nije prvi samar koji je primila, izdrzala je mnogo samara ali glavni cilj je u glavi. Za razliku od nekih napada, ovaj napad je najavljen, izvuklo se dosta vremena da se sirijci organizuju, sklone sto se moze skloniti, najavljene su i mete koje se gadjale, nisu ni blizu bili zoni koju kontrolisu Rusi. Srusili su par zgrada, bukvalno nikakav uticaj na dalji tok rata.... To je ipak bitan pomak i pokazatelj da nije kao sto je nekada bilo.

I zasto bi Rusi sada talasali i ulazili u frku sa neizvesnom zavrsnicom? Jednostavno nisu jos uvek na tom nivou da mogu to da urade, to znaju i Ameri zato i provociraju. Provociraju jos od pocetka rata u Siriji i Ukrajni, zele da uvuku Rusiju u rat. Sada, kada su jos uvek jaci..... Znaju to i Rusi zato cute, primaju samare, gutaju, ali to je neka cena da se dodje do cilja. Kada nisu odreagovali kod paljenje Rusa u nekoj zgradi mislim u Odesi, onda mozemo da zamislimo njihove zivce.... Koliko ih tek zabole za Sirijce.

kopriva
Posts: 155
Joined: Sun Feb 21, 2016 2:28 am

Re: Вести

Postby kopriva » Sun Apr 15, 2018 1:04 am

Bunt wrote:
kopriva wrote:
Bunt wrote:Ameri dignu 100 raketa koje ukupno vrede 100 milki, da bi srusili zgrade koje kostaju mozda desetak miliona. A ovi treba da dignu sistem od pola milijarde da bi pokazali kako su u erekciji? Hoce, boli ih bas taj isti k...c


Jebe se bas i Asadu da placa taj isti sistem pola milijarde zbog istog tog razloga. Gledam neki snimak, krater mozda 5x5 metara, ako je tacno da su nekim starijim, ranije kupljenim, sistemima oborili oko 70% raketa, i da su ovi sa sto raketa povredili troje ljudi, ma idi, obicna zajebancija u kojoj i Asad ucestvuje.


Tebra daj ako mozes da nadjes Tomahavk za soma evra da kupim par komada :D Svakako se slazem sa tobom, potpuno bi suludo bilo vaditi sve keceve iz rukava, za ovako mlitav napad.


Britanski avioni u napadu koristili Storm Shadow Missile, negde oko 850.000e komad.

Francuski avioni isto Storm Shadow.

Americki bombarderi koristili JASSM, cena negde izmedju 850.000 i 1.3m dolara.

Americki brodovi koristili u napadu Tomahavk krstarece rakete, cena jedne negde oko 1.8m dolara.

Francuski brodovi koristili krstarece rakete novije generacije MdCN, cena po komadu 2.5m dolara.

Eto, neka sam i promasio za pedesetak miliona ako racunamo let, gorivo, brodove, logistiku. Ali daleko od cifre vredne aktiviranja neke ozbiljne pvo, otkrivanja sistema komunikacija, lanca I centara komandovanja, sifri komunikacije itd itd.


Moja greska, razumeo sam da si napisao 100k $ ukupno. Ogromne su to cifre, pa samo pokretanje sve te logistike uzasno kosta.
Inace rekao bih da nit su ovi ispalili toliko raketa, nit su nasi oborili velik broj.

User avatar
Ultra Sarma
Posts: 334
Joined: Mon Mar 14, 2016 9:00 am
Location: Zapadni Beograd

Re: Вести

Postby Ultra Sarma » Sun Apr 15, 2018 1:04 pm

Rusiji nije uopste bitna Sirija ili sirijski narod. Njima je bitna baza u Latakiji, luka u Tartusu, da nema gasovoda iz Katara, promocija naoruzanja, praznjenje skladista od zastarelih bombi, municije itd... ovo je dovoljno da shvatite ovakav ,,odgovor" Rusije. Ko bre jebe i Iran i Siriju, setite se samo devedesetih i njihovog delovanja protiv srpskog naroda! Mi jesmo na Asadovoj strani svi ko da nam je brat rodjeni, ali to je zato sto smo protiv nepravde, protiv Amera, podrzavamo Ruse itd... to i treba da bude najbitnije nama odavde, da podrzavamo akcije Rusa, jer i mi od toga zavisimo dosta, a taj rat sto duze trajao to bolje, neka se sto vise porokaju svi ti ekstremisti koji su tamo na svim stranama, na desetine hiljada ektremista je dosada izginulo, ali onih najgorih koji nikome nigde nisu potrebni, sto sunita, siita, kurda, alevita, druza, kurca, palca, mudzosa iz evrope, nekih mrsomuda levicara i ostale nepotrebne bagre koja se tu skupila da se medjusobno ubija po pustinji i nama ostavi prostora za malo vise mira. Na nama je da svima prodajemo sto vise oruzija i municije, da im olaksamo u namerama i da zaradimo koji dinar...

Ovaj link ne bi trebao da otvara niko ko ima slab stomak. Video zapis je iz rake 2014. godine.. 21 vek ljudi moji.

Iste stvari secenja glava i silovanja dece rade i pripadnici SAA, a o raznim siitskim milicijama koje se bore na njihovoj strani bolje i da ne pricam. Posle rata treba da takvim divljacima ostane hemijsko oruzije i da bude jos pod uticajem ni manje ni vise nego Irana. Dobice rat lagano i bez istog, bolje da se na vreme to sve onesposobi i unisti, ja bih rekao da i Rusiji to odgovara. Realno, kome odgovara ne svetu da takvi imaju hemijsko oruzije? Samo Siriji i Iranu, nema vise niko kome se to svidja. Takodje, postoji uvek mogucnost da i druga strana pobedi na kraju ovaj rat i da se zavrsi sve kao u Libiji, zamislite tek onda da se oni docepaju tog hemijskog oruzija...

Najveci problem je sto ljudi razmiljaju povrsno, pa je ovim zasigurno poljujan kredibilitet Rusije kao saveznika ili potencijalnog zastitnika.. ako ste slusali juce Vucica kako place videli ste kako on sa tim pokusava da opravda izdaju Kosmeta. ,,Da bi izbegli ovaj scenarijo". Da bi ,,sacuvali mir i stabilnost po bukvalno svaku cenu"... Pa majku mu bas.

Cekamo odgovor Rusije, a do tad samo mozemo da seremo preko tastature pa ko pogodi. Samo znajte, od kad je Rusija zvanicno u Siriji, posle svake ovakve neisplative i bedne provokacije, stanje na terenu se drasticno menjalo u korist Asada i ruskih interesa.
Комунисти бандо без морала
ви убисте Дражу ђенерала

Nexon
Posts: 2412
Joined: Wed Feb 17, 2016 8:19 pm

Re: Вести

Postby Nexon » Sun Apr 15, 2018 3:00 pm

Ова акција је лоша по Русију због пропагандне перцепције коју је напад изазвао.
Акција са војног становишта на терену ништа није направила и више је него очигледно договорена. Нити је неко погинуо од сиријске војске и цивила, нити је погођена нека војна техника, нити је променила баланс на неком ратишту.
Штавише, договор је више требао да помогне Трампу или Мејовој у њиховој унутрашњој политици, где имају гомилу проблема од изласка Британије из ЕУ до истраге Трампа око могућег муљања код пореза итд.

Али је створила перцпецију да Руси неће да штиште Сирију иако то није тачно јер би без Руса и Ирана Асад био давно покојни као Гадафи(у ствари Асад војно побеђује уз помоћж Ирана и Русије) али то нема везе јер је створен такав утисак.
И то је нарочито осетљиво питање у земљи као Србија због искуства деведесетих.
То се могло видети јуче како су про-западни медији, попут блица, извештавалаи и јахали како Руси неће да реагују.

Узгред, очекујем да ће бити још разних провокација пред СП у Русији и током њега.

User avatar
kajzersoze
Posts: 140
Joined: Fri Feb 05, 2016 8:10 pm

Re: Вести

Postby kajzersoze » Sun Apr 15, 2018 5:56 pm

Ultra Sarma wrote:Posle rata treba da takvim divljacima ostane hemijsko oruzije i da bude jos pod uticajem ni manje ni vise nego Irana. Dobice rat lagano i bez istog, bolje da se na vreme to sve onesposobi i unisti, ja bih rekao da i Rusiji to odgovara. Realno, kome odgovara ne svetu da takvi imaju hemijsko oruzije? Samo Siriji i Iranu, nema vise niko kome se to svidja. Takodje, postoji uvek mogucnost da i druga strana pobedi na kraju ovaj rat i da se zavrsi sve kao u Libiji, zamislite tek onda da se oni docepaju tog hemijskog oruzija...


Je l ti stvarano veruješ da u ovoj priči ima nekog hemijskog oružja?
Čak iako ga ima u pitanju je klasičan false flag, kao i Račak i Markale i ko zna koliko još slučajeva koji su poslužili zapadu da izvrši agresiju na neku zemlju.
The greatest trick the Devil ever pulled was convincing the world he didn't exist

kopriva
Posts: 155
Joined: Sun Feb 21, 2016 2:28 am

Re: Вести

Postby kopriva » Sun Apr 15, 2018 6:54 pm

Sarma wrote:Iste stvari secenja glava i silovanja dece rade i pripadnici SAA, a o raznim siitskim milicijama koje se bore na njihovoj strani bolje i da ne pricam. Posle rata treba da takvim divljacima ostane hemijsko oruzije i da bude jos pod uticajem ni manje ni vise nego Irana. Dobice rat lagano i bez istog, bolje da se na vreme to sve onesposobi i unisti, ja bih rekao da i Rusiji to odgovara. Realno, kome odgovara ne svetu da takvi imaju hemijsko oruzije? Samo Siriji i Iranu, nema vise niko kome se to svidja. Takodje, postoji uvek mogucnost da i druga strana pobedi na kraju ovaj rat i da se zavrsi sve kao u Libiji, zamislite tek onda da se oni docepaju tog hemijskog oruzija...


Za ostatak ispisanog se manje vise slazem, ali ovde si ga bas preterao. Jel mozes da das neki izvor realan gde su pripadnici Sirijske vojske silovali decu i sekli glave? Da su Sirijci posedovali hemijsko oruzje, verovatno da jesu, Rusi su se pobrinuli da se isto unisti ako je uopste postojalo. Da li su ga ikada upotrebili, nikada necemo saznati, ali za to nikada nismo videli dokaz. Ista stvar sa Avganistanom i Irakom.

Da su Sirija i Iran pomagale mudzose u ratu ovde, zaista ne znam. Jesam citao o tome ali ne videh neki dokaz, ali pretpostavljam da jesu ako nista drugo kroz Arapsku Ligu. Medjutim, jasno je da su Saudijci, Katar, Oman i Turci glavni finansijeri siptara i mudzosa na Balkanu. Ne zaboravi, pravoslavni Sirijci se bore na strani SAA, kao i ostali hriscani i druge ugrozene verske zajednice. Ne treba mi da idemo tamo kao dobrovoljci, da se mnogo petljamo, ali vrlo dobro znam na cijoj sam strani licno.

User avatar
Ultra Sarma
Posts: 334
Joined: Mon Mar 14, 2016 9:00 am
Location: Zapadni Beograd

Re: Вести

Postby Ultra Sarma » Sun Apr 15, 2018 7:04 pm

@kajzer Napad u Dumi je izreziran to se vidi iz aviona. Nije korisceno hemijsko oruzije tad. Ali ga Sirija poseduje.

@kopriva naravno da se desava i to cesto stalno izlaze slike i klipovi. Nemam vremena da tragam sad ali kad bude sledeci put postavicu. Poslednji primer je npr secenje glava od strane tigrova po istocnoj guti, slike ne lazu. Oni nisu bas sama SAA ali i tamo se to desava, a sigurno oni nisu jedina vojska na svetu ciji pojedinci ne cine silovanja tokom rata..
Комунисти бандо без морала
ви убисте Дражу ђенерала

DRINK
Posts: 563
Joined: Fri Nov 25, 2016 9:57 pm

Re: Вести

Postby DRINK » Sun Apr 15, 2018 7:11 pm

Goveda su i Rusi i Ameri, ubijaju nevine zarad para, resursa... Neki vise neki manje, svet tako funkcionise, veliki jedu male, a pojedinci sto se loze na ovakve izrezirane stvari su budale ili imaju veoma mali IQ.

kopriva
Posts: 155
Joined: Sun Feb 21, 2016 2:28 am

Re: Вести

Postby kopriva » Sun Apr 15, 2018 7:15 pm

Jeste, secam se te slike, bilo ih je na pocetku sukoba isto ali ne od pripadnika SAA. Slazem se, i kod nas je bilo slucajeva kradja, silovanja ubijanja, niko to ne spori, samo malo ga pretera sa poredjenjem. SAA je daleko od ovih "pobunjenika" i da ne pricam o crnima.

User avatar
навијај
Posts: 463
Joined: Tue Feb 02, 2016 2:06 pm

Re: Вести

Postby навијај » Sun Apr 15, 2018 7:33 pm

DRINK wrote:Goveda su i Rusi i Ameri, ubijaju nevine zarad para, resursa... Neki vise neki manje, svet tako funkcionise, veliki jedu male, a pojedinci sto se loze na ovakve izrezirane stvari su budale ili imaju veoma mali IQ.


Кога су у овом веку убијали Руси зарад интереса?

User avatar
Ultra Sarma
Posts: 334
Joined: Mon Mar 14, 2016 9:00 am
Location: Zapadni Beograd

Re: Вести

Postby Ultra Sarma » Sun Apr 15, 2018 8:29 pm

kopriva wrote:Jeste, secam se te slike, bilo ih je na pocetku sukoba isto ali ne od pripadnika SAA. Slazem se, i kod nas je bilo slucajeva kradja, silovanja ubijanja, niko to ne spori, samo malo ga pretera sa poredjenjem. SAA je daleko od ovih "pobunjenika" i da ne pricam o crnima.



Ali postavlja se pitanje ko je uospte SAA posle svih ovih godina i gde oni dejstvuju. Poslednjih godina eto sem od pokojnog Brke momci za vreme opsade Dez-a i, gde su vecina isto bili iz nekih milicija sto lokalnih, sto iranaca i hezbolaha, te 4. mehanizovana divizija republikanske garde koju vodi Maher Asadov brat i koja dejstvuje po Damasku, sta je SAA. Sad ne cine zlodela kad ih nema nigde, nebitne teritorije u dubini cuva NDF, a ofanzivne operacije uglavnom Tigrovi, po pustinji 5. korpus, pa palestinci iz liwa el qudsa po Alepu i sad ce oni u Jarmuku, pa Hezbolah libanski, iracki, siitske milicije iz Iraka i Sirije, IRGC itd.. Nema vise one standarnde SAA kao jedinstvene vojske, jer to ocigledno nije funkcionisalo, pa su se dolaskom Rusa transofrmisali u isto ono sto su pobunjenici a to je skup raznih grupa i milicija sa jedinstvenom komandom. To ti je osnovni razlog zasto se secas zlodela SAA sa pocetka rata, a ne secas se poslednjih 2 i kusur godine.

Jesam preterao, moze se reci da sam se previse jako izrazio ali to je samo da bih docarao koliko je to isti djavo. Trenutno, jeste Asad bolji, jer on predstavlja civilizaciju, ali bukvalno. Sa njim su sve manjine, a najvaznije tamosnji Hriscani. I pravda. I Rusi. Ali tamo je sve trenutno i sutra moze da se druga pesma peva.
Комунисти бандо без морала
ви убисте Дражу ђенерала

kopriva
Posts: 155
Joined: Sun Feb 21, 2016 2:28 am

Re: Вести

Postby kopriva » Mon Apr 16, 2018 12:22 am

Ultra Sarma wrote:
kopriva wrote:Jeste, secam se te slike, bilo ih je na pocetku sukoba isto ali ne od pripadnika SAA. Slazem se, i kod nas je bilo slucajeva kradja, silovanja ubijanja, niko to ne spori, samo malo ga pretera sa poredjenjem. SAA je daleko od ovih "pobunjenika" i da ne pricam o crnima.



Ali postavlja se pitanje ko je uospte SAA posle svih ovih godina i gde oni dejstvuju. Poslednjih godina eto sem od pokojnog Brke momci za vreme opsade Dez-a i, gde su vecina isto bili iz nekih milicija sto lokalnih, sto iranaca i hezbolaha, te 4. mehanizovana divizija republikanske garde koju vodi Maher Asadov brat i koja dejstvuje po Damasku, sta je SAA. Sad ne cine zlodela kad ih nema nigde, nebitne teritorije u dubini cuva NDF, a ofanzivne operacije uglavnom Tigrovi, po pustinji 5. korpus, pa palestinci iz liwa el qudsa po Alepu i sad ce oni u Jarmuku, pa Hezbolah libanski, iracki, siitske milicije iz Iraka i Sirije, IRGC itd.. Nema vise one standarnde SAA kao jedinstvene vojske, jer to ocigledno nije funkcionisalo, pa su se dolaskom Rusa transofrmisali u isto ono sto su pobunjenici a to je skup raznih grupa i milicija sa jedinstvenom komandom. To ti je osnovni razlog zasto se secas zlodela SAA sa pocetka rata, a ne secas se poslednjih 2 i kusur godine.

Jesam preterao, moze se reci da sam se previse jako izrazio ali to je samo da bih docarao koliko je to isti djavo. Trenutno, jeste Asad bolji, jer on predstavlja civilizaciju, ali bukvalno. Sa njim su sve manjine, a najvaznije tamosnji Hriscani. I pravda. I Rusi. Ali tamo je sve trenutno i sutra moze da se druga pesma peva.


Pa zapravo se secam samo jednog ili dva zlodela, kada pricamo o secenju glave :) SAA je pretrpela ogromne gubitke u ljudstvu, ako se dobro secam od pocetka rata nekih 50.000 vojnika. Nadomescuju gubitke kako stignu, pa i ne cudi da se desi takva glupost. Da ne dubim dalje, cini mi se da smo se nasli negde. Nista nije crno - belo, niko nije savrsen, ali je mislim dovoljno jasno da se u ovom ratu dobro bori protiv zla. I siguran sam da tu imamo isto misljenje.

Casual 1989
Posts: 344
Joined: Sun Feb 14, 2016 8:20 am

Re: Вести

Postby Casual 1989 » Mon Apr 16, 2018 10:26 pm

миломир марић угостио рамуша харадинеја

User avatar
penzos
Posts: 83
Joined: Sat Jan 30, 2016 7:13 pm

Re: Вести

Postby penzos » Tue Apr 17, 2018 8:19 am

Zapravo Haradinaj ugostio njega.

Далтон
Posts: 1205
Joined: Tue Feb 02, 2016 7:43 pm
Location: Koјекуде
Contact:

Re: Вести

Postby Далтон » Tue Apr 17, 2018 10:16 am

Image
(Street Force / Curva Orientale)

User avatar
друг члан
Posts: 1412
Joined: Sat Feb 06, 2016 5:02 am

Re: Вести

Postby друг члан » Tue Apr 17, 2018 1:54 pm

Шта му је те вечери рекао Жељко Ражнатовић Аркан?
Choose Life

User avatar
Кудрави Гаучос
Posts: 1158
Joined: Tue Feb 09, 2016 5:52 pm

Re: Вести

Postby Кудрави Гаучос » Tue Apr 17, 2018 3:51 pm

DRINK wrote:Goveda su i Rusi i Ameri, ubijaju nevine zarad para, resursa... Neki vise neki manje, svet tako funkcionise, veliki jedu male, a pojedinci sto se loze na ovakve izrezirane stvari su budale ili imaju veoma mali IQ.


Најгори су Румуни, и Свазиленд, ко то не конта нема ику
Имао сам шарм милионера и гестове правог каваљера!

User avatar
Ultra Sarma
Posts: 334
Joined: Mon Mar 14, 2016 9:00 am
Location: Zapadni Beograd

Re: Вести

Postby Ultra Sarma » Tue Apr 17, 2018 5:26 pm

Sto se cudite, pa to je posao novinara! Bar mi ovde znamo da je posao novinara da bude smrad, govno i necovek...
Комунисти бандо без морала
ви убисте Дражу ђенерала

Nikodije
Posts: 469
Joined: Wed Oct 25, 2017 8:54 am

Re: Вести

Postby Nikodije » Wed Apr 18, 2018 4:38 pm

Ovaj Seselj je klasican indijanac. Zamisli ti sta radi rijaliti cetnik, u Beogradu u skupstini gazi zastavu Hrvatske. Mene su oni proterali ali brate ovakve klosarske fore mi nisu padale na pamet od srednje skole npr. Strasno majke mi. Teski debilizam.

User avatar
Мићара
Posts: 1636
Joined: Tue Feb 09, 2016 8:07 pm
Location: Преко Дрине.

Re: Вести

Postby Мићара » Wed Apr 18, 2018 6:42 pm

Замисли само да си ванземаљац ако уопште они постоје, и да гледаш планету Земљу и анализираш...
Нема ту ни пуно анализирања за ванземаљца, он чим је видео рат на једној тако малој планети и врсту која убија сама себе, само је продужио даље, и поред планета Земља написао "глупа врста убија сама себе", умјесто да раде сви ко један и напредују...
Ко се плаши сам у соби то је рђав знак, кога плаши помрачина или празан мрак...


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 110 guests