Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
User avatar
lost&found
Posts: 1106
Joined: Wed Feb 03, 2016 10:40 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby lost&found » Fri Mar 23, 2018 5:05 pm

Podrzavamo ih zato sto se vodimo srcem, al kad dublje zadjes naravno da su i Asad i ostali verovatno bili pogubni za svoj narod. Nije bas da je onakav haos tamo nastao jer su eto Ameri huskali 50 frakcija da se izivljavaju jedni na drugima, oni samo podlo i vesto koriste situaciju kad ona vec pocne da se krcka, dolivaju jos mnogo ulja na to. Recimo o Hugu Chavezu sam totalno promenio misljenje otkad sam upoznao dosta ljudi iz Venecuele. Jebi ga, drugim ocima posmatramo, i vodimo se samo njihovom spoljnom politikom i teranje kurca amerima.

Inace, fedayn, mozda nisi iz tog fazona, al manje vise sve ljude iz komunistickog miljea koje sam imao prilike da upoznam su veciti kukatori, neradnici, lelemudi, koji smatraju da im nesto pripada samim tim sto su recimo iz kruga dvojke. Kapitalizam je daleeeko od idealnog, al je komunizam definitivno neodrziv jer je u prirodi ljudi da budu govna.

User avatar
fedayn
Posts: 458
Joined: Thu Nov 16, 2017 1:06 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby fedayn » Fri Mar 23, 2018 5:15 pm

Aha,po tom principu su i Arapsko prolece i Majdan dani narodnog bunta?Vidis Sadam je ubijao komuniste kao politicke protivnike,medjutim to ne menju cinjenicu da je zagovarao pan-arapski socijalizam sto je progresivno u odnosu na kapitalisticki model.

User avatar
навијај
Posts: 463
Joined: Tue Feb 02, 2016 2:06 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby навијај » Fri Mar 23, 2018 6:39 pm

Да, Гадафи је баш погубан за свој народ коме је све бесплатно и омогућено а и Асад који одржава секуларизам.

User avatar
lost&found
Posts: 1106
Joined: Wed Feb 03, 2016 10:40 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby lost&found » Fri Mar 23, 2018 7:16 pm

Pa tesko cemo mi to svakako znati koji verovatno zajedno nismo skupa minut proveli u nekoj od tih drzava, tako da nije ni bitno. Gadafija ne svrstavam u grupu gore pomenutih, a Asadu svaka cast na tome, ali ima tu i brda negativnih stvari da se kaze za njega. Kao sto rekoh, nije ni vazno, nismo drzavljani tih drzava, bolje da gledamo kako mi da se mrdnemo napred.

KB_DS
Posts: 11
Joined: Sat Mar 11, 2017 5:45 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby KB_DS » Fri Mar 23, 2018 7:37 pm

riper wrote:Samo ja Slobi nikada nisam zamerio nijedan rat, jer su oni bili nametnuti i neminovni. Ne zameram mu ni da smo vojno porazeni. Ali zameram kada je vec zagrizao sto je onda na sred svega odustao i predao, a da vojska nije pretrpela poraz. Na kraju se pitas, pa sto si koj kurac uopste ucestvovao kada su rezultati isti, samo sa gomilom poginulih. Dakle ne zato sto je ucestvovao u ratu, vec zato sto je svojim potpisima na izdaje izdao sve ljude koji su u tim ratovima ucestvovali.

Nije on nikoga izdao znas i sam kakav im je dokument stavljen na sto u Rambujeu. Bezuslovna kapitulacija zemlje, koriscenje svih tadasnjih komunikacija i resursa od strane NATO pakta i apsolutna pasivnost bezbedonosnih struktura tadasnje drzave. Pa ko bi tako nesto prihvatio?
I jos nesto, vezano za Kumanovski sporazum, sta mislis jos koliko bi vojska i narod generalno izdrzali bombardovanje? Linije snabdevanja su pucale, resursi ( hrana, municija, odeca, gorivo ) su bili na izdisaju a privreda i proizvodnja u potpunom zastoju. Zalihe su se trosile, a zemlja je tada bila u okruzenju NATO clanica ili njihovih sluga bez mogucnosti da joj se doturi pomoc "spolja". Samo je moral u vojsci i narodu bio na visokom nivou.
Dok je s druge strane, agresor imao i vreme i resurse a bogami i volju da nas slomi. U nasoj tadasnjoj nezavidnoj situaciji je mogla da nam pomogne samo neka strana sila ( Rusija ) koja bi otvoreno usla u sukob i stala na nasu stranu. Ali gledajuci sa ove vremenske distance, slozices se da TO tek nije bilo realno i izvodljivo. Da podvucem, Kumanovski sporazum je bio nuzno zlo i zaista ne vidim drugi ishod ovog sukoba realno sagledavajuci tadasnje cinjenicno stanje.

User avatar
kajzersoze
Posts: 140
Joined: Fri Feb 05, 2016 8:10 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby kajzersoze » Fri Mar 23, 2018 7:37 pm

навијај wrote:Да, Гадафи је баш погубан за свој народ коме је све бесплатно и омогућено а и Асад који одржава секуларизам.
Je l možete ti, fedayn i ostali levičari da mi objasnite kako vi zamišljate da je nešto besplatno?
Da bi država omogućila da nešto bude besplatno mora od nekoga taj novac da otme (čitaj otme od bogatih).
Ne postoji ništa besplatno. Samo je pitanje ko plaća, to što neku uslugu ne plaćate vi, ne znači da je ona besplatna.
Ukoliko nekom privredniku uzimate kroz poreze otimate većinu onoga što zaradi, isti gubi podsticaj da stvara dodatnu vrednost.Samim tim čitavo društvo ide nazad.
Komunizam i plansku ekonomiju neću ni komentarisati.
Kao što reče lost&found komunizam i socijalizam zagovaraju samo teški neradnici i lelemudi koji misle da zaslužuju nešto samim svojim postojanjem.

Kapitalizam je stvorio internet, pametne telefone, moderne automobile, moderne fabrike i svu moguću tehnlogiju koja danas postoji.
The greatest trick the Devil ever pulled was convincing the world he didn't exist

SAO_Zeljin
Posts: 712
Joined: Sun Feb 07, 2016 10:57 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby SAO_Zeljin » Fri Mar 23, 2018 7:40 pm

Treba da se uvede pravilo da o Slobi mogu da pisu samo clanovi stariji od 35 godina. Evo ja sam koju godinu mladji pa necu.

User avatar
kajzersoze
Posts: 140
Joined: Fri Feb 05, 2016 8:10 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby kajzersoze » Fri Mar 23, 2018 7:52 pm

SAO_Zeljin wrote:Treba da se uvede pravilo da o Slobi mogu da pisu samo clanovi stariji od 35 godina. Evo ja sam koju godinu mladji pa necu.
Zašto? Već si ovo jednom napisao i opet mi nije jasno zašto. Upravo vi koji ste doživeli sve to ne možete da sagledate sva dešavanja objektivno, što ja u potpunosti razumem.
Ps poznajem ljude mojih godina koji poznaju istorijske događaje i činjenice iz devedesetih bolje od pojedinih istoričara i ne vidim zašto bi oni bili nepozvani da iste komentarisu.
The greatest trick the Devil ever pulled was convincing the world he didn't exist

User avatar
навијај
Posts: 463
Joined: Tue Feb 02, 2016 2:06 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby навијај » Fri Mar 23, 2018 7:53 pm

kajzersoze напиши став о капитализму кад будеш, не дај боже, остао без руке или нечег другог везаног за твој посао и остао без истог по закону тржишта
а интернет, телефоне и аута није створио капитализам него човек
левичар нисам, далеко било

User avatar
lost&found
Posts: 1106
Joined: Wed Feb 03, 2016 10:40 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby lost&found » Fri Mar 23, 2018 8:10 pm

Stvorio je covek, al sve stvari koje su danas na ovom nivou usavrsenosti, su tu zato sto kapitalizam podstice i tera na kreativnost i rad da bi opstao na trzistu. Surovo je, al je opet daleko bolje od komunizma gde se podstice neki kolektiv u kome 20% radi 80% ladi muda (manje ili vise).
Kapitalizam nije za takve ljude, i to je apsolutno jasno, s druge strane u ne-kapitalistickon sistemu jedan vizionar poput Ilona Maska bi dudlao karinu sa svojim idejama da salje svoje rakete u svemir, smisli PayPal, Teslu, Hyperloop....
Pretostavljam da su modeli ovih Skandinavskih zemalja mozda nesto sto je najidealnije i realno za covecanstvo, mada nisam nikad ziveo pa da mogu licno da tvrdim.

kocka
Posts: 476
Joined: Sat Jan 28, 2017 5:50 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby kocka » Fri Mar 23, 2018 8:30 pm

Најиновативнија ствар коју је капитализам смислио је да направи уређај који ће да рикне чим му прође гаранција, да би ти потом купио нови од истог произвођача.

Пошто су сировине на планети генерално ограничене уз све могуће рециклаже тако се и капитализму са свим његовим генијалним решењима се ближи крај.

User avatar
јахач магле
Posts: 340
Joined: Sat Feb 13, 2016 10:08 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby јахач магле » Fri Mar 23, 2018 8:50 pm

kajzersoze wrote:
SAO_Zeljin wrote:Treba da se uvede pravilo da o Slobi mogu da pisu samo clanovi stariji od 35 godina. Evo ja sam koju godinu mladji pa necu.
Zašto? Već si ovo jednom napisao i opet mi nije jasno zašto. Upravo vi koji ste doživeli sve to ne možete da sagledate sva dešavanja objektivno, što ja u potpunosti razumem.
Ps poznajem ljude mojih godina koji poznaju istorijske događaje i činjenice iz devedesetih bolje od pojedinih istoričara i ne vidim zašto bi oni bili nepozvani da iste komentarisu.


Можеш ти да коментаришеш шта год хоћеш, али не видим по ком основу тако чврсто, па чак и мало дрско тврдиш да си само ти компетентан да причаш о Слоби.
...Сијају звезде као очи конобарице...

User avatar
lost&found
Posts: 1106
Joined: Wed Feb 03, 2016 10:40 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby lost&found » Fri Mar 23, 2018 8:55 pm

kocka wrote:Најиновативнија ствар коју је капитализам смислио је да направи уређај који ће да рикне чим му прође гаранција, да би ти потом купио нови од истог произвођача.

Пошто су сировине на планети генерално ограничене уз све могуће рециклаже тако се и капитализму са свим његовим генијалним решењима се ближи крај.


jeste, propada taj kapitalizam vec 50 godina, kad ono medjutim, osim Kine, sve ostale komunisticke tvorevine odose u tri lepe pizde materine, i ostavise pustos iza sebe.

User avatar
fedayn
Posts: 458
Joined: Thu Nov 16, 2017 1:06 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby fedayn » Fri Mar 23, 2018 9:06 pm

Kajzersoze,mom drugu je cirkular na preradi drveta odfikario kaziprst i on je za to dobio odstetu od 120.000 din.Sa uzivanjem bih "oteo" ljudima sa takvim razmisljanjem kao sto je tvoje deo plate,jer je on obogaljen za ceo zivot i zivi kao ker.

User avatar
kajzersoze
Posts: 140
Joined: Fri Feb 05, 2016 8:10 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby kajzersoze » Fri Mar 23, 2018 9:09 pm

lost&found wrote:Stvorio je covek, al sve stvari koje su danas na ovom nivou usavrsenosti, su tu zato sto kapitalizam podstice i tera na kreativnost i rad da bi opstao na trzistu.

S druge strane u ne-kapitalistickon sistemu jedan vizionar poput Ilona Maska bi dudlao karinu sa svojim idejama da salje svoje rakete u svemir, smisli PayPal, Teslu, Hyperloop....


Suština.
The greatest trick the Devil ever pulled was convincing the world he didn't exist

kocka
Posts: 476
Joined: Sat Jan 28, 2017 5:50 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby kocka » Fri Mar 23, 2018 9:10 pm

lost&found wrote:
kocka wrote:Најиновативнија ствар коју је капитализам смислио је да направи уређај који ће да рикне чим му прође гаранција, да би ти потом купио нови од истог произвођача.

Пошто су сировине на планети генерално ограничене уз све могуће рециклаже тако се и капитализму са свим његовим генијалним решењима се ближи крај.


jeste, propada taj kapitalizam vec 50 godina, kad ono medjutim, osim Kine, sve ostale komunisticke tvorevine odose u tri lepe pizde materine, i ostavise pustos iza sebe.

ко је поменуо комунизам ?

Јел имаш неки аргумент контра моје тврдње ? А да нема везе са комунизмом?

User avatar
kajzersoze
Posts: 140
Joined: Fri Feb 05, 2016 8:10 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby kajzersoze » Fri Mar 23, 2018 9:10 pm

јахач магле wrote:
kajzersoze wrote:
SAO_Zeljin wrote:Treba da se uvede pravilo da o Slobi mogu da pisu samo clanovi stariji od 35 godina. Evo ja sam koju godinu mladji pa necu.
Zašto? Već si ovo jednom napisao i opet mi nije jasno zašto. Upravo vi koji ste doživeli sve to ne možete da sagledate sva dešavanja objektivno, što ja u potpunosti razumem.
Ps poznajem ljude mojih godina koji poznaju istorijske događaje i činjenice iz devedesetih bolje od pojedinih istoričara i ne vidim zašto bi oni bili nepozvani da iste komentarisu.


Можеш ти да коментаришеш шта год хоћеш, али не видим по ком основу тако чврсто, па чак и мало дрско тврдиш да си само ти компетентан да причаш о Слоби.
Gde sam napisao da sam ja jedini kompetentan? Citiraj me.
The greatest trick the Devil ever pulled was convincing the world he didn't exist

User avatar
kajzersoze
Posts: 140
Joined: Fri Feb 05, 2016 8:10 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby kajzersoze » Fri Mar 23, 2018 9:14 pm

fedayn wrote:Kajzersoze,mom drugu je cirkular na preradi drveta odfikario kaziprst i on je za to dobio odstetu od 120.000 din.Sa uzivanjem bih "oteo" ljudima sa takvim razmisljanjem kao sto je tvoje deo plate,jer je on obogaljen za ceo zivot i zivi kao ker.
Auh, za kakve se vi stvari hvatate. Kakve to veze ima sa onim što ja pišem?
Klasično u političkom stilu kad neko nema argumente onda menja teze.
Kakve veze ima to što je tvom drugu odsečen prst na radu sa raspravom da li je kapitalizam ekonomski superiorniji u odnosu na komunizam/socijalizam?
The greatest trick the Devil ever pulled was convincing the world he didn't exist

User avatar
lost&found
Posts: 1106
Joined: Wed Feb 03, 2016 10:40 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby lost&found » Fri Mar 23, 2018 9:24 pm

@kocka
procitaj prosle postove i videces kako je nastala rasprava, a ti si se ubacio s nekom random kritikom kapitalizma u sred te diskusije, pa mi je bilo logicno da naginjes na drugu stranu koja je bila pomenuta prethnodno.
argument za sta? da je najinovativnija stvar kapitalizma ovo sto si napisao? ili da kapitalizam propada, samo sto nije ?
ja sam napisao da mi deluje da je model skandinavskih zemalja bolji od kapitalizma, al ponavljam diskusija je bila kapitalizam - komunizam. Mogu ja da nadjem 1000 mana kapitalizmu jer sam izmedju ostalog ziveo u zemlji gde je najsurovije sproveden, i znam mu odlicno i mane i vrline, al mi i dalje nije jasna tvoja poenta, tj koju tezu ti zastupas pa da mogu da napravim paralelu s njom. A da ne pricam o tome da si od svih stvari koje se mogu nakaciti kapitalizmu kao lose, izabrao neke debilne. Pa Tesla koga volimo svi da svojatamo, je prvi uradio to sto je uradio za covecanstvo u kapitalistickoj zemlji, kao sto i Ilon Mask radi fenomenalne stvari (ne poredim ih, al je on u nasem vremenu verovatno jedan od najvecih vizionara). I sad sve te inovacije su bulja u odnosu na "Light Bulb Conspiracy" koji pominjes.

@kajzersoze

Pa naravno da nema, i to mu je uglavnom i najjace oruzje.

User avatar
fedayn
Posts: 458
Joined: Thu Nov 16, 2017 1:06 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby fedayn » Fri Mar 23, 2018 9:30 pm

Kajsersoze,pa zato sto je taj moj drug na trzistu rada u Srbiji,USA,EU...sad obican skart.To je taj vas kapitalisticki sistem.U svetu 10% populacije je u vlasnistvu 90% kapitala.Posteno zaradjeno?Ne bih rekao..ne daj boze da budemo solidarni auh.Grabi!


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 118 guests