Политика, избори и вести о политици

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
User avatar
B.Centrale
Posts: 651
Joined: Mon Feb 29, 2016 5:00 pm

Re: Политика, избори и вести о политици

Postby B.Centrale » Mon Mar 05, 2018 12:02 pm

Ultra Sarma wrote:
Кудрави Гаучос wrote:
Искрено се надам да ДСС не иде у историју. Прекјуче сам буквално први пут чуо овог лика, и стварно мислим да би штета било

Немам неких информација о типу, али ово што прича ми се допада, допада ми се и начин на који прича, а такође ми се допада и кад видим колико му је минуса налупано на Балкан инфу.



DSS sigurno ne ide u istoriju. Izabrano je potpuno novo rukovodsvo, kao i pre obrazovani i ispunjeni u zivotu, samo sada dosta energicnije, a ne neki keramicari, dezerteri.. lik je doktorirao u parizu na sobroni medjunarodno pravo, ima porodicu , radi ovde kao profesor na katedri za medjunarodno pravo i medjunarodne odnose, vojsku sluzio u 63.
Dodao bih samo, DSS nije neka stranka u kojoj ljudi menjajaju frizuru da bi presli cenzus ili ulaze u koaliciju sa nekim ko je usao u vlast sa Vucicem nakon potpisivanja briselskog sporazuma. To je stranka koja je nekada imala ogromnu podrsku medju biracima i dosta poslanika u skupstini, ucestvovala u vlasti. Ja se slazem, losim vodjenjem ljudi su odlazili, ali ova stranka itekako ima potencijala ako ljudi prepoznaju pravu pricu u ovom novom rukovodsvu, vracace se biraci lagano i dolazice novi.



Za Milosa mislim apsolutno isto. Inace ga znam iz detinjstva, sedeli smo u klupi prva tri razreda osnovne, dok nije otisao u Francusku. Ujedno je i rodjeni brat jednog mi od najboljih drugara ozenjen njegovom rodjenom svecom, pa znam i price s te strane. Jedna jako fina porodica koja je sve sto imaju stvorila sopstvenim radom, bez ikakvih intriga i ruznih prica koje mogu da prate. A on jedan stvarno dobar lik, pametan i obrazovan decko, patriota u najlepsem smislu, neko ko stvarno voli Srbiju a poznaje zapad i sve njegove prednosti i mane. Zdrava glava 100%.
Stvarno bih voleo da istraje i ostane na celu stranke, da je preporodi i da se dss vrati kao konkretna opcija. Ima beograd i kulturnog gradjanskog sveta koji ne gleda ocima djilasa, sutanovca itd, i jbg treba sama neko da se nametne u toj prici kao lider i da taj svet napokon dobije svoj izbor.
bologna centrale

User avatar
Кудрави Гаучос
Posts: 1158
Joined: Tue Feb 09, 2016 5:52 pm

Re: Политика, избори и вести о политици

Postby Кудрави Гаучос » Mon Mar 05, 2018 12:50 pm

Oдлично. Само нек наставе да фурају ову причу, потенцијал је велики, убеђен сам. Баш ме дуууго времена није ништа обрадовало на политичкој сцени, углавном целу зајебанцију посматрам као циркус и виц, али ово улива некакву наду, па бар док потраје. Прва шанса, и на неки уврнут начин добра ствар ће бити најављени референдум о КиМ, ту ће се најзад разоткрити ко је стварно коалиција и ко брани исту јебену догму и политику. Биће ако ништа друго бар забавно гледати разне шофере паткомобила (возило постоји), Шунатовце, Јанкеле, и остали југословенски и унијатски шљам како подржавају заједнички пројекат са идејним сабратом Вукагијом.
Имао сам шарм милионера и гестове правог каваљера!

brucelee
Posts: 822
Joined: Mon Feb 01, 2016 7:10 am

Re: Политика, избори и вести о политици

Postby brucelee » Mon Mar 05, 2018 12:52 pm

И мени се свиђа та прича, Милошеви наступи су углавном били добри, међутим у магли ми је све то, јер сматрам да коалицију морају да направе ДСС-Двери-Стаматовић и да они наступају заједно са те тачке патриотско и десничарског дела сцене. Ако жутаћи могу да превазиђу дубоке поделе, то што је један другог избацивао из странке и опет направе коалицију, невероватно ми је да ови људи унутар ДСС, Двери и Стаматовићевог покрета не могу то исто.

Друга магла око Дсс-а су ми они пропагандни материјали, што су им достављени из седишта Снс-а у Земуну, што је многима имплицирање да су они били финансирани од стране Снс-а. Притом имали су релативно скупу кампању, скупљу од нпр Двери и ДЈБ...ови други нису чини ми се имали ниједан билборд, са друге стране ДСС јесте и био је много присутнији у том делу маркетинга.

Трећа мана ми је присуство оног Маршићанина и осталих повампирених делова...Мада тај лик ми је посебно одвратан.

User avatar
kajzersoze
Posts: 140
Joined: Fri Feb 05, 2016 8:10 pm

Re: Политика, избори и вести о политици

Postby kajzersoze » Mon Mar 05, 2018 12:58 pm

B.Centrale wrote:
Ultra Sarma wrote:
Кудрави Гаучос wrote:
Искрено се надам да ДСС не иде у историју. Прекјуче сам буквално први пут чуо овог лика, и стварно мислим да би штета било

Немам неких информација о типу, али ово што прича ми се допада, допада ми се и начин на који прича, а такође ми се допада и кад видим колико му је минуса налупано на Балкан инфу.



DSS sigurno ne ide u istoriju. Izabrano je potpuno novo rukovodsvo, kao i pre obrazovani i ispunjeni u zivotu, samo sada dosta energicnije, a ne neki keramicari, dezerteri.. lik je doktorirao u parizu na sobroni medjunarodno pravo, ima porodicu , radi ovde kao profesor na katedri za medjunarodno pravo i medjunarodne odnose, vojsku sluzio u 63.
Dodao bih samo, DSS nije neka stranka u kojoj ljudi menjajaju frizuru da bi presli cenzus ili ulaze u koaliciju sa nekim ko je usao u vlast sa Vucicem nakon potpisivanja briselskog sporazuma. To je stranka koja je nekada imala ogromnu podrsku medju biracima i dosta poslanika u skupstini, ucestvovala u vlasti. Ja se slazem, losim vodjenjem ljudi su odlazili, ali ova stranka itekako ima potencijala ako ljudi prepoznaju pravu pricu u ovom novom rukovodsvu, vracace se biraci lagano i dolazice novi.



Za Milosa mislim apsolutno isto. Inace ga znam iz detinjstva, sedeli smo u klupi prva tri razreda osnovne, dok nije otisao u Francusku. Ujedno je i rodjeni brat jednog mi od najboljih drugara ozenjen njegovom rodjenom svecom, pa znam i price s te strane. Jedna jako fina porodica koja je sve sto imaju stvorila sopstvenim radom, bez ikakvih intriga i ruznih prica koje mogu da prate. A on jedan stvarno dobar lik, pametan i obrazovan decko, patriota u najlepsem smislu, neko ko stvarno voli Srbiju a poznaje zapad i sve njegove prednosti i mane. Zdrava glava 100%.
Stvarno bih voleo da istraje i ostane na celu stranke, da je preporodi i da se dss vrati kao konkretna opcija. Ima beograd i kulturnog gradjanskog sveta koji ne gleda ocima djilasa, sutanovca itd, i jbg treba sama neko da se nametne u toj prici kao lider i da taj svet napokon dobije svoj izbor.
Slažem se za sve izrečeno , DSS sa Jovanovićem na čelu je jedina svetla tačka , ne znam zašto neko na ovom forumu priželjkuje njihovo gašenje. Stranka je dotakla dno ,al nadam se da ce u budućnosti opet imati snagu kao ranije. Počeli su da okupljaju dobre ljude oko sebe, mora jos mnogo da se radi na organizaciji stranke, ali na dobrom su putu.
The greatest trick the Devil ever pulled was convincing the world he didn't exist

нема лека
Posts: 213
Joined: Mon Aug 21, 2017 6:08 pm

Re: Политика, избори и вести о политици

Postby нема лека » Mon Mar 05, 2018 1:00 pm

Прва ствар која није била нормална на овим изборима је да се њихова листа зове Александар Вучић. То није смело да се дозволи из разлога што је он као председник свих грађана и није на листи за градске одборнике. Он је као председник државе водио кампању, водио митинге итд. Никад ниједан председник до сад то није радио. Знао је да не сме да устакне неко друго име као кандидата, јер нема довољно доброг кандидата иза кога би стали људи, чак ни сви његови гласачи. Ја гарантујем да ће Мали опет бити градоначелник, иако је он пре пола године рекао да сигурно неће бити. Да је истакнуо Малог као кандидата, опозиција би га лако оцрнила, пошто има доста материја против њега.
Друга ствар која је нерегуларна је бирачки списак. Ја не могу да верујем да се нико из опозиције није против тога побунио, да су могли макар око тога да се уједине сви заједно, да захтевају сређивање бирачког списка. А што је најгоре то се никад неће средити. У старту има бар 20 посто више "гласача", а ти гласови иду напредњацима. За њих је на овим изборима гласало око 370 хиљада, а то је реално 20-25 посто људи у граду. И они са том бројком имају апсолутну већину у градској скупштини. Ја живим на Новом Београду и чуо сам од више људи да су на њихове адресе стизали гласачки листићи на имена људи за које први пут чују. Мом комшији је стигао позив за његовог деду који је умро пре 3 године. На мом бирачком месту је у тренутку кад сам ја гласао дошла жена којој су у сандуче убацили 5 листића са именима које она први пут чује.
Другар у Железнику каже да су људи сликали личне карте поред заокруженог броја 1 и да су за то добијали 1500дин. По мојој некој процени, од тих 370 хиљада који су гласали за њих, бар пола су чланови странке и њихове породице, који имају директну корист од странке, којима је странка нашла послове. Ови остали су људи који немају друге изворе информација осим телевизија са националном фреквенцијом и јефтиних новина, а то су све Вучићеви медији. Ту могу да се виде само њихове рекламе, њихови људи, евентуално по која реклама је била од Ђиласа на ртс-у. Ту могу да се виде и чују бајке попут Београда на води, метроа, град будућности, град туриста итд. Присуствоју свечаном отварању поштанских сандучића у улазима, бетонирању стазе за бициклисте итд. Почињу рад на новој главној аутобуској станици на дан кад је био највећи снег и минус, а кад прочиташ вест целу пише рашчишћавање простора почиње за 2 месеца. Стављају камен темељац за ушће кулу 2 на дан кад је све било под снегом. Али чим мало треба да се размисли главом и да се схвате неке ствари, ту већ мозак стаје. Они нам више не продају бајке, ово сад што су у овој кампањи урадили ово не знам како да назовем.
Вучић и напредњаци су мајстори за добијање избора, ту им нема равних. Имају организацију и структуру која само за то служи, они су стално у изборној кампању, током целе године. Нажалост, наше друштво је сиромашно и необразовано, навикнуто да верује свему што чује и прочита. Сутра да изађе код Марића и да каже како су нам плате 1000 евра људи би му поверовали. Јебем ти председника коме је главно обраћање јавности на тв Хепи и Пинку. Студио Б је његова приватна телевизија. Не сме нико од новинара ни да помисли да га позове на тв дуел или да га пита неко питање које им он није унапред дао. Гори је од Мила и Слобе заједно. За време Слобе је бар постојао неки медиј који није био његов, постојао је неки бунт. Овај данас то не би дозволио, нема шансе.
Што се тиче коалиције Доста је било и Двери, мишљења сам да то Дверима никако није требало. Радуловић је један најобичнији кловн, идиот. Назову листу да ови оду, а они да се не врате, а он деген био Вучићев министар, стечајни управник. Напада Шапића, диже неке кривичне пријаве. Што је чекао изборе да би то урадио, што није то радио свих ових година. Има одборнике у Новом Београду, што ту не дигну неки глас против Шапића, него ћуте свих ових година. То за шта он хоће да гони Шапића, то су ствари које су старе 5 година. Шта је чекао до сад. Шта је уопште било са било којом пријавом коју је он дигао против некога? Ништа, само прави циркус.
Демократску странку не могу да смислим, али није ни код њих све црно. И нажалост, мислим да једини који може да сруши ове су они, наравно из помоћ запада. Лично, сматрам да је Ђилас водио град неупоредиво боље од напредњака, да је град боље функционисао. Прво за шта се ухватим је превоз, данас имаш онај распоред вожње на ком сваки 2,3 полазак не постоји у стварности. Бг воз је у његово време почео да иде. Да је лопов, јесте, као и свако ко је на власти. Своје фирме и послове је добро обезбедио, направио је добре комбинације. Али Мали је то урадио 10 пута више. Нема тендера где се не уграде. Еј Мали има контролу над 45 банкарских рачуна. Има гомилу афера, а те пријаве су одбачене без да се погледају. Замисли данас Весић пљује тадашњу градску власт да су испразнили касу, а он био на истој функцији као данас. Упропастио човек шта год је могао. Они причају за неког да је Сорошевац, а Весић је сто посто пример правог Сорошевца.
Еј они су једну улицу која је једна од главних улица града радили 6 месеци, једну траку Бранковог моста исто и они мисле да направе нови Савски мост. Па то је научна фантастика.
Нама су потребна скроз нова лица, да сви ови који су задњих 20 година у политици се потпуно повуку. Али сматрам да то није могуће, да прави поштени и паметни људи немају места у нашој политици. Ко и покуша, у старту схвати да је то немогуће, борба са ветрењачама. Неко схвати како систем функционише и постане део њега. Могу да разумем да ће свако да направи себи неку комбинацију, да се обезбеди, али ово данас је лоповлук без граница. Ко не схвата да је Београд на води њихово приватно градилиште од наших пара из буџета, од наших плата и пензија, тај је слеп. Нема ту никаквих арапа. То јест има, али само за сликање, нема арапских пара. Па јел не могу људи да схвате да ми нисмо арапима занимљиво тржиште. Њима је занимљиво тамо где могу да уложе милијарде, а извуку много много више. А то у Србији не могу. Њима је занимљиво тамо где могу да уживају у луксузу, да се возе Бентлијем, да купују прескупу гардеробу и накит. То овде нема. Планирају метро који ће да иде од насеља које ће да прави Богољуб Карић, да би он ту тамо локацију продавао по већој цени.

User avatar
Кудрави Гаучос
Posts: 1158
Joined: Tue Feb 09, 2016 5:52 pm

Re: Политика, избори и вести о политици

Postby Кудрави Гаучос » Mon Mar 05, 2018 1:02 pm

brucelee wrote:Друга магла око Дсс-а су ми они пропагандни материјали, што су им достављени из седишта Снс-а у Земуну, што је многима имплицирање да су они били финансирани од стране Снс-а.


Чекај, јел ти стварно верујеш да је неко толико унтардиран да излепи тим налепницама материјал? До јаја је та фора, Ву то одлично ради, а у томе му помаже његова паткарошка опозиција, која га и држи на власти. Како га држе, па има две форе, прва је постоје и смрде, смрде на снобизам, унијатство, југословенство, кретени су, лопине и ђубрад, и усмеравају гомилу примитивнијих патриотски оријентисаних људи да гласају за Вуа. Друга ставка је оно што чак и овде имаш на форуму- или си с њима тако огавним или си за Вуа, бот, сендвичар, де беовац, купљен. Иду одвојено, свака вашка обашка, и сваки оног другог оптужује да је Вучићев тројанац, јебо им пас матер, вићеш како ће се брзо договорити кад стигне директива од заједничких шефћета.
Имао сам шарм милионера и гестове правог каваљера!

brucelee
Posts: 822
Joined: Mon Feb 01, 2016 7:10 am

Re: Политика, избори и вести о политици

Postby brucelee » Mon Mar 05, 2018 1:07 pm

Кудрави Гаучос wrote:
brucelee wrote:Друга магла око Дсс-а су ми они пропагандни материјали, што су им достављени из седишта Снс-а у Земуну, што је многима имплицирање да су они били финансирани од стране Снс-а.


Чекај, јел ти стварно верујеш да је неко толико унтардиран да излепи тим налепницама материјал? До јаја је та фора, Ву то одлично ради, а у томе му помаже његова паткарошка опозиција, која га и држи на власти. Како га држе, па има две форе, прва је постоје и смрде, смрде на снобизам, унијатство, југословенство, кретени су, лопине и ђубрад, и усмеравају гомилу примитивнијих патриотски оријентисаних људи да гласају за Вуа. Друга ставка је оно што чак и овде имаш на форуму- или си с њима тако огавним или си за Вуа, бот, сендвичар, де беовац, купљен. Иду одвојено, свака вашка обашка, и сваки оног другог оптужује да је Вучићев тројанац, јебо им пас матер, вићеш како ће се брзо договорити кад стигне директива од заједничких шефћета.


Фора је што нисам први пут чуо да су и они под његовом контролом тада, него много пре тога.

На крају је и сам Милош имао немушто објашњење, не да то није послато од снс-а нити то како ти сам демантујеш, него управо да јесте, али су они имали плаћене рачуне да је то све плаћено.

Око тројанаца чињеница је да сад се бавим само тим патриотским делом политичке сцене, велика већина то и јесу. Почев од Мише Вацића, Заветника,до разноразно других мањих што покрета, што политичара који јасно раде за АВ-а а наступају са те патриотско националистичке и десно оријентисане стране.
Last edited by brucelee on Mon Mar 05, 2018 1:09 pm, edited 1 time in total.

kocka
Posts: 476
Joined: Sat Jan 28, 2017 5:50 pm

Re: Политика, избори и вести о политици

Postby kocka » Mon Mar 05, 2018 1:08 pm

Кудрави Гаучос wrote:Oдлично. Само нек наставе да фурају ову причу, потенцијал је велики, убеђен сам. Баш ме дуууго времена није ништа обрадовало на политичкој сцени, углавном целу зајебанцију посматрам као циркус и виц, али ово улива некакву наду, па бар док потраје. Прва шанса, и на неки уврнут начин добра ствар ће бити најављени референдум о КиМ, ту ће се најзад разоткрити ко је стварно коалиција и ко брани исту јебену догму и политику. Биће ако ништа друго бар забавно гледати разне шофере паткомобила (возило постоји), Шунатовце, Јанкеле, и остали југословенски и унијатски шљам како подржавају заједнички пројекат са идејним сабратом Вукагијом.

Ако си ти убеђен онда мора да је тако !

User avatar
навијај
Posts: 463
Joined: Tue Feb 02, 2016 2:06 pm

Re: Политика, избори и вести о политици

Postby навијај » Mon Mar 05, 2018 1:10 pm

Двери су и хтеле коалицију са ДСС, услов је био да ДСС раскине коалиције са СНС али им је СНС био дражи. Притом не нападају власт и никада не намакну ни 1% каква светла тачка.

User avatar
Кудрави Гаучос
Posts: 1158
Joined: Tue Feb 09, 2016 5:52 pm

Re: Политика, избори и вести о политици

Postby Кудрави Гаучос » Mon Mar 05, 2018 1:31 pm

kocka wrote:Ако си ти убеђен онда мора да је тако !


Наравно да не мора тако да буде, не схватам чему тај тон. Потенцијал за сваку странку која је анти ЕУ је бар у теорији веома велик, јер је огроман проценат гласача који су тих ставова, а ево сад на овим изборима су испод цензуса све странке с таквим програмом. Притом је ДСС стара странка, која има некаво име већ, а колико видим има нове кадрове (нисам знао за Маршићанина ово)

Ал какогод, све најдобро.
Имао сам шарм милионера и гестове правог каваљера!

brucelee
Posts: 822
Joined: Mon Feb 01, 2016 7:10 am

Re: Политика, избори и вести о политици

Postby brucelee » Mon Mar 05, 2018 1:39 pm

да, ја скроз заборавих за ту чињеницу, да су Двери нудиле коалицију ДСС-у али да ови раскину власт са Снсом на Вождовцу и још неким местима и да су то ови одбили.

Мада не могу рећи да не напдају власт, уосталом онај апел за очување Косова и Метохије што су потписали Ковић, митрополит Амфилохије и многи други је управо дошао од стране њиховог политичког савета.

Међутим, све је мени то и даље мутно.

User avatar
јахач магле
Posts: 340
Joined: Sat Feb 13, 2016 10:08 pm

Re: Политика, избори и вести о политици

Postby јахач магле » Mon Mar 05, 2018 1:49 pm

Članica Saveta Regulatornog tela za elektronske medije (REM) Olivera Zekić uputila je danas pismo generalnom direktoru RTS-a Draganu Bujoševiću u kojem je navela da je u emisiji Upitnik uoči predizborne tišine utišavan ton kada je govorio Goran Vesić, i to da bi se bolje čuo drugi kandidat – Dragan Đilas.


Шта рећи после овога?
...Сијају звезде као очи конобарице...

User avatar
ultrastito
Posts: 1766
Joined: Sun Jan 31, 2016 10:03 pm

Re: Политика, избори и вести о политици

Postby ultrastito » Mon Mar 05, 2018 2:03 pm

do 2022 nista...
"...ми смо имали ту срећу да смо имали припадност крају, једном ћошку..."
преле

kocka
Posts: 476
Joined: Sat Jan 28, 2017 5:50 pm

Re: Политика, избори и вести о политици

Postby kocka » Mon Mar 05, 2018 2:06 pm

Кудрави Гаучос wrote:
kocka wrote:Ако си ти убеђен онда мора да је тако !


Наравно да не мора тако да буде, не схватам чему тај тон. Потенцијал за сваку странку која је анти ЕУ је бар у теорији веома велик, јер је огроман проценат гласача који су тих ставова, а ево сад на овим изборима су испод цензуса све странке с таквим програмом. Притом је ДСС стара странка, која има некаво име већ, а колико видим има нове кадрове (нисам знао за Маршићанина ово)

Ал какогод, све најдобро.

анти ЕУ странке су на изборима 2016. године узеле око 13% , а на изборима 2017. године мање од 10% гласова. Тако да теорија о анти ЕУ гласачима ти је шупља.

Твоја уверења очигледно немају везе са чињеницама.

User avatar
B.Centrale
Posts: 651
Joined: Mon Feb 29, 2016 5:00 pm

Re: Политика, избори и вести о политици

Postby B.Centrale » Mon Mar 05, 2018 2:41 pm

Anti-eu i nato raspolozenje javnosti je jedno dok uz pitanje o tome ne stoji vuciceva slika, a sasvim drugo s njim.
bologna centrale

User avatar
Кудрави Гаучос
Posts: 1158
Joined: Tue Feb 09, 2016 5:52 pm

Re: Политика, избори и вести о политици

Postby Кудрави Гаучос » Mon Mar 05, 2018 2:51 pm

Па и 13 посто је мало. Анти ЕУ странке су СРС и Двери, плус пар пресмешних неких странкоида, разних заветника србских часне крви пресветог Цара Лазара части и сличних муња. Од свих набројаних једино су Двери права опозиција, али су до сада имали учинак какав су имали. Потенцијал сигурно постоји, али се расипа у међусобним оптуживањима и глупавим потезима, овај лик ми је на прву лопту улио некакву наду да можда може ту нешто да изникне. Понављам, главни проблем је што већина анти ЕУ гласова одлази најгорем евроунијати Вучићу, или људи неће ни да изађу као моја маленкост. Овај тип ми дао неку наду, сад јебешга, могуће је да сам се ту зајебао не би био ни први ни последњи пут.
Имао сам шарм милионера и гестове правог каваљера!

User avatar
B.Centrale
Posts: 651
Joined: Mon Feb 29, 2016 5:00 pm

Re: Политика, избори и вести о политици

Postby B.Centrale » Mon Mar 05, 2018 3:01 pm

brucelee wrote:да, ја скроз заборавих за ту чињеницу, да су Двери нудиле коалицију ДСС-у али да ови раскину власт са Снсом на Вождовцу и још неким местима и да су то ови одбили.

Мада не могу рећи да не напдају власт, уосталом онај апел за очување Косова и Метохије што су потписали Ковић, митрополит Амфилохије и многи други је управо дошао од стране њиховог политичког савета.

Међутим, све је мени то и даље мутно.



Ne vidim licno sta se (raz)otkriva saradnjom dss-a i sns-a na Vozdovcu. Stranka skromnog birackog tela prevashodno treba da gleda interes u cilju sopstvenog rasta i mogucnosti sto vece primena ideja koje zastupaju. Ako misle da je vlast na vozdovcu s naprednjacima dobra za njih, onda tu treba i da ostanu. To je politika i takva je oduvek bila. I italijanski komunisti su uzimali pare od Anjelija, kao sto se i katolicki kler se borio rame uz rame sa komunistickom brigadom grosetto protiv fasista, bas kao sto je I jaroslav dabrowski imao svestena lica u svojim redovima u spanskom gradjanskom ratu.
Nikakav beskompromisni stav po takvim pitanjima ne otkriva apsolutno nista, jer da tako nesto pravi razliku, ne bi bilo toliko trojanskih konja u redovima opozicije, svih onih koji se kunu u srbiju da sa ovima ni u crkvu ne bi isli (sto bi rekli braca grobari)
Sve sto treba da se zna, bas kao sto kaze Milos J., znace se kad stanemo pred istinom o stavu prema kim-u, ocuvanju teritorijalnog integriteta i ove nase nesrecne srbije. Tad ce se svi pokazati, onakvi kakvi su zaista.
bologna centrale

trigger
Posts: 61
Joined: Tue Jun 07, 2016 7:04 pm

Re: Политика, избори и вести о политици

Postby trigger » Mon Mar 05, 2018 3:22 pm

навијај wrote:Двери су и хтеле коалицију са ДСС, услов је био да ДСС раскине коалиције са СНС али им је СНС био дражи. Притом не нападају власт и никада не намакну ни 1% каква светла тачка.


Najbolje da ih Dveri (koje su potom usle u cenzus koaliciju sa jebenim Raduleom) uslovljavaju i odredjuju sa kim ce imati lokalne koalicije koje pritom nemaju dodirnih tacaka sa politikom na republickom nivou.

Taj potez Dveri, odjebavanje DSS-a i koalicija sa Radulovicem moze biti ekser u kovceg vec polumrtve 'patriotske' opozicije, jer ako se ne izmire do sledecih parlamentarnih izbora lagano ce i jedni i drugi ostati ispod cenzusa sto znaci da ce u skupstini biti okruglo 0 anti eu glasova. Ali nismo ni za bolje kad se sve sagleda.

Nikodije
Posts: 469
Joined: Wed Oct 25, 2017 8:54 am

Re: Политика, избори и вести о политици

Postby Nikodije » Mon Mar 05, 2018 4:05 pm

Nacionalno osvescene gradjane i patriotski orijentisane ubijes tako sto im das klosare da im budu predstavnici, pride ne sposobne klosare. Misa Vacic i ekipa ili Dveri. Ja sam jebeni ceo zivot nacionalista i nebi glasao za dveri ni pod tackom razno. Prosto Boso Obradovic je jako iritantan lik sa losom pricom sa naglaskom koji ja nisam cuo ni u Cacku jbt. Sa ekipom oko sebe koja ne moze da vodi blokove na NBGD a kamoli Srbiju! DSS mlaka prica sa novim licima krenula od nule dokle ce stici pitanje. U Srbiji ne prolazi pametna,racionalna,kuturna politika. Ali sve ovo na stranu SNS se izborima ne moze pobediti. Braco draga ulica i jedino ulica. I onda prinudna vlast na godinu dana dok se ne ocisti svaka jebena mesna zajednica od Horgosa do Dragasa. Onda ocistis medije i sve po redu i onda raspises izbore pa ko je bolji i jaci neka pobedi.

User avatar
B.Centrale
Posts: 651
Joined: Mon Feb 29, 2016 5:00 pm

Re: Политика, избори и вести о политици

Postby B.Centrale » Mon Mar 05, 2018 4:16 pm

“ulica i jedino ulica.”

O kakvoj ti ulici pricas druze moj, to je poslednja stvar kojom ce se menjati vlast. Ovog ce oterati zapad kad im odradi prljave poslove a zatim ga optuze za autokratiju. To je jedini realan scenario, a sve drugo nije ni u sci-fi domenu.
Danas ne mozes da skupis deset soma ljudi na ulici za najcrnje stvari a onaj odvajkada poznati establisment ulice, i posle svega tek stidljivo skandira protiv vlasti, kamoli da se odvazi da nesto konkretno napravi. Ili su u talu, ili rade za njih, ili se boje, ili su apaticni, ojadjeni ili psihicki oboleli. To je Srbija danas.
bologna centrale


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 100 guests