Вести

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
Nexon
Posts: 2412
Joined: Wed Feb 17, 2016 8:19 pm

Re: Вести

Postby Nexon » Fri Apr 01, 2016 2:44 am

Ultra Sarma wrote:Jos ce haski tribubal da ispadne sud pravde. Vise je sad nego ocigledno da je Vucic potreban zapadu zbog promene ustava i stlolice za Kosovo u un u narednom mandatu, a za to je potrebna kontrolisana nacionalna opozicija u vidu Sekija.. ja lud nisam da poverujem da u hagu ima pravde bilo kakve vec je u pitanju iskljucivo interes zapada da Seki bude na slobodi. A da, i taj interes sigurno nije da se oslabi najveci poslusnik zapada ikad Vucic, ne nasedajte na njegovo manipulisanje da zapadu ne odgovara da on ima sto vecu podrsku, njima to itekako odgovara inace bi odma prosao kao Tadija...


Тадић је глуп и зато је прошао како је прошао. Он је 2012 имао директну подршку САД амбасаде. Неки други са запада су се кладили на Вучића.
Да, Вучић жели да промени устав, да омогући већа права Мађарима и што више избаци КиМ из устава. То је главни разлог за расписивање избора дас би се узела Војводина а онда кренула промна устава. То није тајна, то се најваљује

Иштван Пастор: Питање закона о финансирању и надлежностима Војводине решити пре најављене промене Устава Србије, СВМ не планира сарадњу са ДС и ЛСВ после избора
петак, 25. март 2016.


То је Вучић обећао једној канцеларки а заузврат су му дали да отвори преговоре са ЕУ.

Што се тиче Шешеља, много је ту чудних ствари. Од његовог скоро па хваљења Вучића до тога да му Хаг даје огромну подршку на 3 недеље пред изборе. Да се не лажемо, они су њега мрцварили тамо 12 година јер је таква политичка наредба била. А, сада га буквално гурају иако су могли ову пресуду да донесу после избора и ништа се не би променило за њега али из неког разлога то се ради скоро на врхунцу изборне кампање. То је јако чудно.
На страну што мене увесељава узбуђеност Колиндице у Загребу.

Nexon
Posts: 2412
Joined: Wed Feb 17, 2016 8:19 pm

Re: Вести

Postby Nexon » Fri Apr 01, 2016 2:49 am

Blackadder wrote:@Ultra Sarma Iskren da budem to sam prvo primetio : Toma presidente, Vucke premijer a Seki okuplja opoziciju (koliko vidim opozicije jace nema) i drzi pod kontrolom...sah-mat ...

P.S. Nexone nebitna je stvar jel otpadnik ili ne on je potpresednik ruske vlade...


Битно је због схватања значаја тога у Русији. Сада бих ја могао да причам о томе да срс нико није звао у Русију дуже времна док су нпр. Двери ишле на неколико семинира у Русију где су били представници десничарских странака из целе Европе, попут француског Националног фронта или аустријских Слободњака.
Рогозин тамо служи да забавља масе са причама о невидљивом руском оружју и тако то.

User avatar
Blackadder
Posts: 277
Joined: Sat Feb 06, 2016 10:33 pm

Re: Вести

Postby Blackadder » Fri Apr 01, 2016 2:55 am

Moguce ali koliko se ja razumem u politiku, nista nije slucajno i funkcije se nedele dzabe i imaju tezinu (cak ni kod nas nista nije slucajno)...Recimo, dodje Orban i izlupeta se nesto, evro rokne nadole itd...

Nexon
Posts: 2412
Joined: Wed Feb 17, 2016 8:19 pm

Re: Вести

Postby Nexon » Fri Apr 01, 2016 3:09 am

Реако бих да је прилично небитан.

User avatar
Мићара
Posts: 1636
Joined: Tue Feb 09, 2016 8:07 pm
Location: Преко Дрине.

Re: Вести

Postby Мићара » Fri Apr 01, 2016 8:32 am

Kockalone wrote: Први пут кад Додик или неко из РС почне да таласа, да шурује са Русима( а колико видим то Додик ради) ови ће то искористити и покушаће да укину РС, тога ме је највише страх. Највећа грешка је што су њих двојица испоручени Хагу, јер муслимани само то чекају да њих двојица буду осуђени за геноцид и онда почиње напад.


Много више процеса се води, и престало да се води и пресуђено је у корист српских генерала на територији БиХ, На основу грешака појединаца не може се укидати ентитет који је много јачи од другог... Укидањем РС се крши дејтонски споразум који су они написали, а знамо добро шта ће се десити ако се он укине или прекрши у великој размјери.
Ко се плаши сам у соби то је рђав знак, кога плаши помрачина или празан мрак...

svuda.prisutan
Posts: 550
Joined: Tue Feb 02, 2016 1:00 pm

Re: RE: Re: Вести

Postby svuda.prisutan » Fri Apr 01, 2016 9:43 am

Nikada Agencija wrote:
svuda.prisutan wrote:Zavetnici su jedini ucesnici i organizatori ovog skupa.


Da,sigurno. A one zastave Dveri i DSS sam vjerovatno ja ponio na protest,da mi se nadje...


Ja ti kazem ko je organizovao, DSS nisam video zastave nisam video, a Dveri su dosle samo dok su drzali govor na skupu, i to negde u pozadini došlo njih 50 i svako je imao zastavu, slikali se i otišli, niko od njih nije bio u šetnji do zgrade RTS-a.

User avatar
нуклеарни удар
Posts: 296
Joined: Sat Jan 30, 2016 11:17 pm

Re: Вести

Postby нуклеарни удар » Fri Apr 01, 2016 1:30 pm

Црко геншер (проклето швапско ђубре)

budalinjo
Posts: 37
Joined: Tue Mar 22, 2016 2:05 pm

Re: Вести

Postby budalinjo » Fri Apr 01, 2016 1:42 pm

Po čemu je to RS jača od drugog entiteta? Kao neko ko zbog prirode posla putuje po čitavoj BiH mogu ti reći da je bijeda i jad, puno veća u RS-u, nego u Federaciji, pogotovo u istočnom dijelu. Neki dan sam na portalu capital.ba da samo Sarajevo uplati više PDV-a nego čitava Srpska. Taj portal je nastao i vodi se iz Banja Luke, da ne bude nekakve zabune. Republika se ne brani bijedom. Ovi su prevršili svaku mjeru i znaju da im je kraj. Vidiš da se svakim novim hapšenjem sve više steže obruč oko vrha SNSD-a. Znaju da im je jedini način da ostanu na vlasti srbovanje i to najbolje koriste. Proguglajte malo kako je Dodik došao na vlast i kako se ponašao prema NATO dok je bombardovao Srbiju 1999.

User avatar
Вини Џонс
Posts: 332
Joined: Mon Feb 01, 2016 9:48 am
Location: рск

Re: Вести

Postby Вини Џонс » Fri Apr 01, 2016 2:28 pm

Ultra Sarma wrote:Jos ce haski tribubal da ispadne sud pravde. Vise je sad nego ocigledno da je Vucic potreban zapadu zbog promene ustava i stlolice za Kosovo u un u narednom mandatu, a za to je potrebna kontrolisana nacionalna opozicija u vidu Sekija.. ja lud nisam da poverujem da u hagu ima pravde bilo kakve vec je u pitanju iskljucivo interes zapada da Seki bude na slobodi. A da, i taj interes sigurno nije da se oslabi najveci poslusnik zapada ikad Vucic, ne nasedajte na njegovo manipulisanje da zapadu ne odgovara da on ima sto vecu podrsku, njima to itekako odgovara inace bi odma prosao kao Tadija...


Kako je to potrebna kontrolisana nacionalna opozicija u vidu Šekija da bi Vučić promenio Ustav kada to može i sada. Razumeo bih ovo da nacionalna opozicija ima 30% u parlamentu, pa će Šešelj da je razjedini. Nacionalna opozicija, SRS, DSS i Dveri su zajedno na prošlim izborima imali manje od 10% glasova prema tome nacionalna opozicija nije mogla biti bolje, a po srpske interese gore kontrolisana.

User avatar
Blackadder
Posts: 277
Joined: Sat Feb 06, 2016 10:33 pm

Re: Вести

Postby Blackadder » Fri Apr 01, 2016 3:49 pm


tizlabor
Posts: 498
Joined: Mon Feb 01, 2016 6:04 am

Re: Вести

Postby tizlabor » Fri Apr 01, 2016 5:00 pm

budalinjo wrote:Po čemu je to RS jača od drugog entiteta? Kao neko ko zbog prirode posla putuje po čitavoj BiH mogu ti reći da je bijeda i jad, puno veća u RS-u, nego u Federaciji, pogotovo u istočnom dijelu. Neki dan sam na portalu capital.ba da samo Sarajevo uplati više PDV-a nego čitava Srpska. Taj portal je nastao i vodi se iz Banja Luke, da ne bude nekakve zabune. Republika se ne brani bijedom. Ovi su prevršili svaku mjeru i znaju da im je kraj. Vidiš da se svakim novim hapšenjem sve više steže obruč oko vrha SNSD-a. Znaju da im je jedini način da ostanu na vlasti srbovanje i to najbolje koriste. Proguglajte malo kako je Dodik došao na vlast i kako se ponašao prema NATO dok je bombardovao Srbiju 1999.


Ne znam dal putujes federacijom,i da li vidis tamo jad i bedu?
RS je u svakom mogucem pogledu napredovala vise od federacije,ne kazem da je situacija sjajna da je Dodik car i slicno ali ono koliko je para skrkano u federaciju od donacija iz raznih saudijskih arabija i picki materina,turci nisu videli 10%.
Pogledaj izgled ulica,lokala,kafica,prodavnica...u RS to je kolko toliko pristojnog izgleda,dok u federaciji kao da je 87. godina.

User avatar
Bruno Sulak
Posts: 768
Joined: Wed Feb 03, 2016 11:27 am
Location: Cannes

Re: Вести

Postby Bruno Sulak » Fri Apr 01, 2016 5:29 pm

Dovoljno je pogledati Istocno Sarajevo i ostatak Sarajeva, nebo i zemlja. Za ostatak zemlje nisam bas najbolje upucen.

User avatar
Влада Паликућа
Posts: 379
Joined: Thu Feb 18, 2016 12:54 am

Re: Вести

Postby Влада Паликућа » Fri Apr 01, 2016 5:49 pm

Nexon wrote:
Blackadder wrote:@Ultra Sarma Iskren da budem to sam prvo primetio : Toma presidente, Vucke premijer a Seki okuplja opoziciju (koliko vidim opozicije jace nema) i drzi pod kontrolom...sah-mat ...

P.S. Nexone nebitna je stvar jel otpadnik ili ne on je potpresednik ruske vlade...


Сада бих ја могао да причам о томе да срс нико није звао у Русију дуже времна док су нпр. Двери ишле на неколико семинира у Русију где су били представници десничарских странака из целе Европе, попут француског Националног фронта или аустријских Слободњака.


Што нису позвали дсс на те семинаре?

User avatar
Blackadder
Posts: 277
Joined: Sat Feb 06, 2016 10:33 pm

Re: Вести

Postby Blackadder » Fri Apr 01, 2016 6:17 pm

Nexon wrote:Реако бих да је прилично небитан.


http://tass.ru/en/politics/866642

http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/dosije/aktuelno.292.html:598490-Lavrov-Tribunal-je-pristrasan-sto-pre-ga-zatvoriti

Evo ovaj je bitan, ili ipak nije?

User avatar
Мићара
Posts: 1636
Joined: Tue Feb 09, 2016 8:07 pm
Location: Преко Дрине.

Re: Вести

Postby Мићара » Fri Apr 01, 2016 7:10 pm

budalinjo wrote:Po čemu je to RS jača od drugog entiteta?


Додик није Република Српска, нити је Република Српска Додик. A баш тамо гдје и није биједа ти си потрефио, тј. источни дио који је најбогатији дио РС (а посебно око Бања Луке) , да си рекао јужни па би се донекле сложио са тобом као што су Фоча, Сребреница, Горажде ту је баш критично стање. Веруј ми да је РС далеко напреднија од Федерације, из разлога што РС није само Бања Лука има ту и Бијељина и Брчко (без обзира што је дистрикт) Добој,Пале, Српско Сарајево итд. Док Федерација само Сарајево, да им нема тог Сарајева не би их ни било можда Тузла ту и тамо се копрца ово остало ти све јад и чемер вјеруј ми и то прави онај јад и чемер...
Ко се плаши сам у соби то је рђав знак, кога плаши помрачина или празан мрак...

SAO_Zeljin
Posts: 712
Joined: Sun Feb 07, 2016 10:57 pm

Re: Вести

Postby SAO_Zeljin » Fri Apr 01, 2016 7:20 pm

Micara brate, razumes li se ti u strane sveta po malo?

A i Bruno nasao da poredi Srpsko Sarajevo, skup nekadasnjih sela, sa glavnim gradom te kurceve federacije

User avatar
Мићара
Posts: 1636
Joined: Tue Feb 09, 2016 8:07 pm
Location: Преко Дрине.

Re: Вести

Postby Мићара » Fri Apr 01, 2016 7:40 pm

SAO_Zeljin wrote:Micara brate, razumes li se ti u strane sveta po malo?

A i Bruno nasao da poredi Srpsko Sarajevo, skup nekadasnjih sela, sa glavnim gradom te kurceve federacije


Aу јесам омашио мало ме ова омора оборила па не ради мозак како треба... Али у сваком случају источни дио а бога ми и тај западни што сам набројао су и најбогатији тј горе тај дужином Саве ... док тај доле јужно источни је најсиромашнији...
Ко се плаши сам у соби то је рђав знак, кога плаши помрачина или празан мрак...

budalinjo
Posts: 37
Joined: Tue Mar 22, 2016 2:05 pm

Re: Вести

Postby budalinjo » Fri Apr 01, 2016 8:32 pm

Valjda zato što je Istočno Sarajevo naprednije od Srajeva, svi iz njega idu u Sarajevo da rade, ne vidim drugi razlog :D
Jbg, možemo mi pričati šta hoćemo, ja ti govorim iskustva sa terena. Uzmi prosjek i najmanju zagarantovanu penziju. Tuzla, Sarajevo, Mostar, Zenica, Bihać, pa skoro čitava Zapadna Hercegovina, sve su to mjesta koja vuku privredu, za razliku od RS-a koji ima samo Banja Luku i Bijeljinu, ostalo je sve truba. Pogledaj samo Tešanj, koji je kasaba, koliko ima firmi. Masa firmi se preselilo iz RS-a u Federaciji, nije to tek tako. Kažem ti, nađi podatak, Sarajevo uplaćuje PDV-a koliko i Rs, malo manje, to ti valjda sve govori. A što se tiče izgleda dva Sarajeva, gdje se gradi Lukavica je 95. bila livada, manje više i mnogo je lakše tu bilo iz nule napraviti nešto da liči, nego sređivati Sarajevo koje su obje vojske rušile u ratu.

User avatar
Kockalone
Posts: 289
Joined: Sun Jan 31, 2016 8:54 pm

Re: Вести

Postby Kockalone » Fri Apr 01, 2016 11:05 pm

Мало је сложена економска ситуација у читавој Босни не може се све то тако једнострано гледати. Као прво треба виђети од чега се почело '95. Муслимани су добили тај богатији дио Босне са привредним центрима, који иако су преживјели рат ипак били појам за остатак Босне, прије свега Сарајево, Зеница, Тузла. Муслимани су Републику Српску и звали шумска, јер је нашима само остало планина и шуме и они су вјеровали да је она економски неодржива и да ће се морати приклонити њима. И сама Бања Лука је практично сва изграђена после рата, а прије рата је била го курац наспрам Сарај'ва рецимо. Не мислим да се треба поредити са муслиманима јер су они по мени затуцани до крајњих граница, али кад би упоредили донације које су они добијали из разних крајева свијета и шта су направили, наши су за копље исред њих. Ипак, Република Српска је слична биједа као и федерација, а у неким, можда и најбитнијим стварима гора од федерације. Прије свега мислим на права и на примања бораца. Зна се како муслимани цијене њихове борце и колико добијају, а ове наше мученике власт у РС их цијени једино кад им требају за политиче поене. Мрско ми је да пишем сад, али упознао сам доста бораца ВРС, имам их и најближој фамилији и кад чујете судбине тих људи, шта су све проживјели и на које гране су спали и од чега живе данас то је стварно брука и срамота,а што је најгоре судбину им кроје дезертери и Додикови и Караџићеви ратни профитери.
Што се тиче економске ситуације у РС доста сам упознат у овоме дијелу РС који је наслоњен на нас. Требиње је ту и тамо, за те услове који тамо владају, срећа им је па су у близини Дубровника, и баш масу дубровчана долази да пазари у Требиње и баш се то може осјетити. Невесиње туга тужна, мање сам упознат са Љубињем, али колико сам видио то је слична ситуација као и Невесиње. Билећа иста ситуација, док је у Гацку најбоља ситуација чини ми се јер имају ту термоелектрану ђе су добре плате, а с' обзиром да је мањи градић та термоелктрана баш спашава, плус што људи око самог града су од давнина познати као пољопривредници и сточари који баш имају богата имања, а и неки раде са дубровничанима. Иначе кад је спомињем Херцеговину они из Широког Бријега су стварно буржуји за све остале. Стварно чоек кад прође туда има осјећао као да је макар у Словенији.

beerman!
Posts: 61
Joined: Wed Feb 17, 2016 2:06 pm

Re: Вести

Postby beerman! » Sat Apr 02, 2016 1:36 am

Federacija je naprednija od RS tu nema priče, reći ću vam samo jedan podatak iz pouzdanih izvora, otpremnina prilikom raskida radnog odnosa je u Federaciji TRI puta veća nego u RS. A pošto sam poslom obišao cijelu Krajinu, primjetio sam koliko su manja mjesta kao naprimjer Cazin, Krupa na Uni, Otoka, pa kod nas Orahova, prepuna ljudi, radnim danima vrvi sve, moguće da je do jače gastarbajterske baze. :mrgreen:


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 27 guests