Европско првенство у кошарци 2017.

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
Vinz
Posts: 256
Joined: Sun Mar 27, 2016 1:40 am

Re: Европско првенство у кошарци 2017.

Postby Vinz » Sun Sep 03, 2017 11:11 am

А шта се дешава ако Летонија добије Русе, што је по мени врло могуће?
Чињеница је да смо баш танки и да би са 2-3 играча од ове седморице што фале лагано добили оно синоћ... Швед болесно игра, ми промашили у последњој четвртини милион бацања и ето га...Нека наставе да се боре овако, па шта нам Бог да

SAO_Zeljin
Posts: 712
Joined: Sun Feb 07, 2016 10:57 pm

Re: Европско првенство у кошарци 2017.

Postby SAO_Zeljin » Sun Sep 03, 2017 8:59 pm

niko wrote:sad nam je bolje da izgubimo od Turske kako bi izbegli Spaniju do eventualnog finala.

ako bude tako i budemo 3. u grupi, onda najverovatnije idemo na ustase odmah u 1/8 finala.

nadam se da cemo konacno da kalkulisemo, i nadam se da i sad kalkulisemo neotkrivanjem bas svih kvaliteta koje imamo.


Ma kakvo kalkulisanje sa ovakvom ekipom. Bukvalno mozemo od svakog da ispadnemo. Na pobedu sve do kraja pa sta nam Bog da

User avatar
B.Centrale
Posts: 651
Joined: Mon Feb 29, 2016 5:00 pm

Re: Европско првенство у кошарци 2017.

Postby B.Centrale » Sun Sep 03, 2017 9:51 pm

Limitiran trener bez dovoljno znanja i iskustva, jedino sto ima je autoritet, ali dzaba to kad nemas dve krstene akcije, bezidejne i pogresne rotacije, kad ti tim izgleda tromo kao da su tunele kopali nedelju dana. Bruka i sramota.

Jednostavno, ne moze sve da ide preko Bogdana i Bobana, mora da se nadju alternativna resenja. Gledam Kuzmica, sto neko rece, da nije Radonjica, zavrsio bi u narodnoj kuhinji. Covek s Djordjevicem jednostavno ne igra kosarku, u Pao-u ga je upropastio, u reprezentaciji identicno. Dalje, ona kukavica Jovic je prica za sebe. Decko igra kvalitetnu odbranu, ima asistencije u rukama, ali covek kao plej da ne uzme dva suta?! Ej bre!!! Otvoreni sutevi, premisljanja, strah, jebo ti takvog lidera! Strasno sta uradi lik!!!

Dalje, Bogdan na+- u igri za 32 minuta -13, a dao decko 20 poena? To govori da je u odbrani kriminalan i da uzima suteve kao da je Harden. Ok, ne mogu toliko ni da ga krivim za to jer prvom pleju treba psihoterapija da bi se odvazio da pokusa, ali brate mili stani na loptu, razmisli sta i kako.

Dalje, Lucic masi 3 uzastopna bacanja u poslednja dva minuta, to samo govori koliko je psihicki nespreman za ovakvu igru. Sto je najgore, bio je jedan od boljih. Dalje, Stimac, majko mila! Stop. Guduric? Za 6 minuta gomila kardinalnih gresaka, katastrofa sta uradi decko. Macvan u odbrani nula, kasni, ne moze da postavi blok, citav tim u kontra ritmu citavu tekmu.

Pa sad nek' celavi prepotenko daje ozbiljne izjave i dalje, nikad od njega nece biti klasa cak ni jednog Radonjica, Vujosevica, a da pominjem Zeljka, Dudu, Karija. Nula od trenera.

Gledajte Spance, to je basket. A mi, osim ako ne dodje do izrazaja neko ludilo inspiracije kod Bogdana, mozemo da ga pusimo. Sve sto bude, ako bude a tesko ce da bude, bice na individualni kvalitet pojedinaca. To je to.
bologna centrale

User avatar
Batke
Posts: 562
Joined: Thu Aug 18, 2016 8:29 pm
Location: Brdo

Re: Европско првенство у кошарци 2017.

Postby Batke » Sun Sep 03, 2017 10:16 pm

Овако смо исто причали 2014 па нека се људи сете шта је било те године!
Raspad sistema PFC Ex Mali Batica.

prcko
Posts: 1281
Joined: Wed Feb 03, 2016 7:28 am

Re: Европско првенство у кошарци 2017.

Postby prcko » Sun Sep 03, 2017 10:26 pm

Dajte neku anketu da vidimo stanje optimizma na tribini. :mrgreen:

User avatar
Grobar do groba
Posts: 245
Joined: Sun Feb 07, 2016 12:42 pm
Location: Barajevo

Re: Европско првенство у кошарци 2017.

Postby Grobar do groba » Sun Sep 03, 2017 10:35 pm

B.Centrale wrote:Limitiran trener bez dovoljno znanja i iskustva


Vecu glupost skoro od ovoga nisam procitao na forumu,ajde ovo za iskustvo i nekako,mada i tu daleko od toga da je Sale tanak,al reci za njega da nema znanja i da je limitiran trener,to moze samo covek koji je juce poceo da prati kosarku.
Do neba volimo te mi,i pevamo ti svi,da jedini si klub na svetu celom....PFK

User avatar
Занемарујем тактику
Posts: 658
Joined: Wed Feb 03, 2016 1:31 am
Location: Источно од раја

Re: Европско првенство у кошарци 2017.

Postby Занемарујем тактику » Sun Sep 03, 2017 10:43 pm

Они који највише пљују највише се изложе кад направимо успех, примењиво на све спортове!
...Гладан и крвав је народ мој.
А сјајна прошлост је лаж.

User avatar
B.Centrale
Posts: 651
Joined: Mon Feb 29, 2016 5:00 pm

Re: Европско првенство у кошарци 2017.

Postby B.Centrale » Sun Sep 03, 2017 10:50 pm

Matori, ja sam i trenirao u Okk Bogradu, a u Pioniru verovatno bio vise puta nego sto si ti gledao basket na tv-u. Od finalnih serija Zvezde s Jugoplastikom, pa do kup tekmi po Suboticama, Vrscima i sl. Al' i da sam juce odgledao svoj prvi basket, rekao bih ti da napravis retrospektivu klupskih rezultata doticnog. O reprezentaciji necemo, ove momke i asove medju njima su pravili Zeljko, Duda, Vujosevic, Radonjic, Milojevic i sl. Djordjevic nema nista s tim, osim eventualnih zasluga za napredak u karijeri jednog Simonovica, ali to je to.
bologna centrale

User avatar
Grobar do groba
Posts: 245
Joined: Sun Feb 07, 2016 12:42 pm
Location: Barajevo

Re: Европско првенство у кошарци 2017.

Postby Grobar do groba » Sun Sep 03, 2017 11:07 pm

Занемарујем тактику wrote:Они који највише пљују највише се изложе кад направимо успех, примењиво на све спортове!


Potpisujem.Imao sam slicnu raspravu na forumu sa nekim dezurnim pljuvacima i tokom SP 2014 i tokom OI 2016,i pokazalo se da sam u pravu oba puta,tako da mi ne pada na pamet i sada da se opet raspravljam,pogotovo ne o kvalitetima Saleta Djordjevica.
Do neba volimo te mi,i pevamo ti svi,da jedini si klub na svetu celom....PFK

brucelee
Posts: 822
Joined: Mon Feb 01, 2016 7:10 am

Re: Европско првенство у кошарци 2017.

Postby brucelee » Mon Sep 04, 2017 7:17 am

B.Centrale wrote:Matori, ja sam i trenirao u Okk Bogradu, a u Pioniru verovatno bio vise puta nego sto si ti gledao basket na tv-u. Od finalnih serija Zvezde s Jugoplastikom, pa do kup tekmi po Suboticama, Vrscima i sl. Al' i da sam juce odgledao svoj prvi basket, rekao bih ti da napravis retrospektivu klupskih rezultata doticnog. O reprezentaciji necemo, ove momke i asove medju njima su pravili Zeljko, Duda, Vujosevic, Radonjic, Milojevic i sl. Djordjevic nema nista s tim, osim eventualnih zasluga za napredak u karijeri jednog Simonovica, ali to je to.


Nije da branim Sasu ali:

1. U reprezentaciji se ne prave igraci
u reprezentaciji igraju vec oformljeni i napravljeni igraci,koji su svojim kvalitetom postali deo reprezentacije. Niko tu nema vremena da uzme i pravi i kali igraca, moze da ga unapredi svakako, ali da napravi tesko, mali je vremenski period i sa druge strane to nije posao reprezentacije niti selektora, naravno neko moze na konto treninga u repci da postane bolji igrac, ali da kazes da spocitavas jednom selektoru da nije napravio igraca, to je bezveze.

2.Sale ne moze da se pohvali (jos) nekim klupskim rezultatima, ali reprezentaciju vodi korektno, postigao je uspehe odredjene , unosi dobru atmosferu, radi se, na kraju krajeva nije Djordjevic sam tamo, ima tim ljudi oko sebe.a to su ipak iskusni treneri koji itekako imaju aktivnu ulogu. Na kraju krajeva vidis koliko nasih igraca prelazi u klubove koje on vodi.dakle ocigledno je stvorio takvu atmosferu da svi zele biti pored njega i raditi sa njim.

Klupsku karijeru njegovu ostavljam po strani, ali lik poprilicno lako nalazi poslove iako nema slazem se nekog veceg uspeha u vodjenju ekipa

prcko
Posts: 1281
Joined: Wed Feb 03, 2016 7:28 am

Re: Европско првенство у кошарци 2017.

Postby prcko » Mon Sep 04, 2017 8:20 am

Sale nas je zaduzio za ceo zivot, plus sad i kao trener donosi medalje, pa malo li je? Naopak narod.

User avatar
B.Centrale
Posts: 651
Joined: Mon Feb 29, 2016 5:00 pm

Re: Европско првенство у кошарци 2017.

Postby B.Centrale » Mon Sep 04, 2017 11:35 am

Nemam ja nista protiv celavog, niti dovodim u pitanje koliko je kao igrac uradio za Srbiju i Partizan. Jednostavno, smatram da je klasicna marketing prevara od trenera, ni blizu bitnih imena nase trenerske skole. Zbog svojih kombinacija s Djilasom je dosao na poziciju, u konkurenciji Kokoskova i Dzikica, a obojica su, po svim zdravorazumskim parametrima, morali da imaju prednost nad njim. Posebno Kokoskov.
Kao sto rekoh, jedini kvalitet koji poseduje jeste da ga igraci postuju, ima autoritet, sa njim postoji dobra hemija u ekipi. Ne mislim da je to mala stvar, naprotiv, iuzuzetno je bitno za jedan timski sport. Na zalost, to je sve sto poseduje od "kvaliteta". Svaki rezultat koji je napravio s reprezentacijom jeste sticaj okolnosti u kome su neka od bitnih imena dozivela svoj zenit (Teo) ili upravo stasali u buduce vanserijske zvezde (Bogdan). Takvim materijalima, kao sto su npr. njih dvojica, ne treba nijedan trener da bi znali da svojom lucidnoscu, znanjem i talentom mogu da naprave mnogo toga. I to je najveca sreca Sase Djordjevica, ne zaboravljajuci i druge vedete reprezentacije.
Kao sto neko u zivotu nema srece, tako je on ima. Al' samo ovde, na celu Srbije. Ko je i sta je stvarno , najbolje se vidi u klupskoj kosarci.
Ja mu zelim sve najbolje u buducoj karijeri, da jednog dana postane ne iskljucivo veliki trener, vec samo dobar trener. Za nesto vise treba imati znanje, pamet i talenat Zeljka Obradovica, Dusana Ivkovica itd., a to i nije tako lako. Za njega, na zalost, jako jako tesko. Videcemo vec.
bologna centrale

User avatar
zizou
Posts: 405
Joined: Wed Feb 03, 2016 5:08 pm

Re: Европско првенство у кошарци 2017.

Postby zizou » Mon Sep 04, 2017 12:26 pm

Daj ne lupaj da te zamolim. Treneri prije Djrodjevica su osvajali titule s panjevima oces to da kazes? Prethodni treneri nisu imali vrhunske igrace ?

User avatar
B.Centrale
Posts: 651
Joined: Mon Feb 29, 2016 5:00 pm

Re: Европско првенство у кошарци 2017.

Postby B.Centrale » Mon Sep 04, 2017 12:55 pm

Od Pesica i Indianapolisa, Djordjevic ima najbolje rezultate. Bolje i od Dude,Zeljka, Vujosevica, Sakote Slavnica, pa to u njegovom slucaju ne znaci nista. Prva cetvorica su za njega doktori kosarke, sto ce reci da su parametri dobrih rezultati bili na nekim drugim stranama. Ne postoji drugo objasnjenje. Za dobre rezultate u poslednjih nekoliko godina treba krivce treba traziti u slaganju nekih kockica koje ponajmanje imaju veze s kvalitetom i znanjem celavog. Tako mu se namestilo i to je to.
Drugorazredni trener koji se kaci na individualni i timski kvalitet momaka iz reprezentacije.
bologna centrale

Vinz
Posts: 256
Joined: Sun Mar 27, 2016 1:40 am

Re: Европско првенство у кошарци 2017.

Postby Vinz » Mon Sep 04, 2017 12:59 pm

На ком сајту могу да пратим статистику лајв?

User avatar
B.Centrale
Posts: 651
Joined: Mon Feb 29, 2016 5:00 pm

Re: Европско првенство у кошарци 2017.

Postby B.Centrale » Mon Sep 04, 2017 1:04 pm

Da rezimiram; Dobro upakovan proizvod iz fabrike prevare, malo sreca/malo marketing/malo balkanskom ulicom/malo reklame/malo strogoca/malo kss/malo igracka karijera/malo kvalitet danasnjih zvezda srpske kosarke. Sve zajedno klasicna propaganda i NISTA sem toga. NULA.
bologna centrale

SAO_Zeljin
Posts: 712
Joined: Sun Feb 07, 2016 10:57 pm

Re: Европско првенство у кошарци 2017.

Postby SAO_Zeljin » Mon Sep 04, 2017 1:11 pm

Koliko ja kapiram ti hoces da kazes da Djordjevic pojma nema i da je to sto je uzeo srebro na OI i na SP gde je gubio od Amerikanaca u finalu samo sticaj srecnih okolnosti, kockice i individualni kvalitet pojedinaca (verovatno to znaci da imamo 5 najboljih igraca na svetu).
Nemas ti pojma, blago receno. Dzaba sto si igrao tu kosarku i visio po pioniru sto 30 godina

User avatar
B.Centrale
Posts: 651
Joined: Mon Feb 29, 2016 5:00 pm

Re: Европско првенство у кошарци 2017.

Postby B.Centrale » Mon Sep 04, 2017 1:31 pm

Jbg, bitno je da ti imas i da vidis ono sto ja ne vidim. Aj' pa srecno s tom vidovitoscu.
bologna centrale

User avatar
Rođaci
Posts: 3885
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:07 pm

Re: Европско првенство у кошарци 2017.

Postby Rođaci » Mon Sep 04, 2017 1:35 pm

pa sad
trenerska klupska karijera mu je zaista slaba, osim imena klubova u kojima je radio

što se tiče reprezentacije, na SP 2014. smo jedva prošli grupu, a onda ekpslodirali
2015. smo u osmini finala i četvrtfinalu igrali sa Finskom i Češkom, dosta komično
prošle godine nam se takođe žreb otvorio i lagano smo stigli do finala

ne bih bio tako oštar kao B.Centrale, ali ne mislim ni da je Sale trenerski genije kao Dule, Željko itd
npr, ne vidim ništa njegovo kod zajebanih završnica, nemamo nikakvu organizaciju ni u odbrani, ni u napadu, kad dođe frka

User avatar
B.Centrale
Posts: 651
Joined: Mon Feb 29, 2016 5:00 pm

Re: Европско првенство у кошарци 2017.

Postby B.Centrale » Mon Sep 04, 2017 1:45 pm

Covek nema prepoznatljivu igru, ne vidi se licni pecat u organizaciji napada, odbrani, nema dve krstene akcije, pravi lose rotacije, imamo losu igru u tranziciji, jednostavno je izuzetno limitiran i iskreno mislim da je gro trenerskih imena cak u ABA za njega prevelik zalogaj.
bologna centrale


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 88 guests