ЈАСЕНОВАЦ -ШЕТЊА ТИШИНЕ

Патриотске теме, расправе, текстови, фотографије, филмови, књиге...
User avatar
kajzersoze
Posts: 140
Joined: Fri Feb 05, 2016 8:10 pm

ЈАСЕНОВАЦ -ШЕТЊА ТИШИНЕ

Postby kajzersoze » Mon Apr 18, 2016 7:17 pm

Дођите 21. априла у 10:30 преко пута амбасаде Републике Хрватске - Кнеза Милоша 3 ,да покажемо саосећање са жртвама усташког режима НДХ и противљење према покушајима да се јасеновачки злочин минимализује.

Image
The greatest trick the Devil ever pulled was convincing the world he didn't exist

User avatar
Neizlecivi
Posts: 75
Joined: Tue Feb 16, 2016 1:58 am

Re: ЈАСЕНОВАЦ -ШЕТЊА ТИШИНЕ

Postby Neizlecivi » Mon Apr 18, 2016 8:33 pm

Ovo je najveci zlocin koji je srpski narod doziveo i preziveo. Bravo za akciju!

User avatar
нуклеарни удар
Posts: 296
Joined: Sat Jan 30, 2016 11:17 pm

Re: ЈАСЕНОВАЦ -ШЕТЊА ТИШИНЕ

Postby нуклеарни удар » Mon Apr 18, 2016 10:42 pm

Освета ,а не извињење!

User avatar
lider
Posts: 214
Joined: Sat Jan 30, 2016 10:49 am

Re: ЈАСЕНОВАЦ -ШЕТЊА ТИШИНЕ

Postby lider » Tue Apr 19, 2016 10:15 am

Кога боли курац за извињење, која је поента и ако се неко извине јел се нешто мења? И ко су ти дијалог неко ново светло на крају тунела ? :mrgreen: Не саботирам ништа, ја ћу први да се појавим само питам шта ми није јасно. 8-)
ТРАЖИМО ПРАВДУ, АЛИ И ОСВЕТА ЋЕ БИТИ ДОВОЉНА !

User avatar
kajzersoze
Posts: 140
Joined: Fri Feb 05, 2016 8:10 pm

Re: ЈАСЕНОВАЦ -ШЕТЊА ТИШИНЕ

Postby kajzersoze » Tue Apr 19, 2016 11:14 am

lider wrote:Кога боли курац за извињење, која је поента и ако се неко извине јел се нешто мења? И ко су ти дијалог неко ново светло на крају тунела ? :mrgreen: Не саботирам ништа, ја ћу први да се појавим само питам шта ми није јасно. 8-)


поента је да се признају и да се злочини који су почињени у Јасеновцу и другим логорима не умањују, поента је да о овим злочинима не сме да се ћути јер је у хрватској фашистичко расположење у процвату.Поента је да се прикаже и друга страна , а не само она о "Србима злочинцима". Поента је да Срби могу слободно да говоре о својим страдањима , а не да се устручавају "због мира" , мира неће бити све док хрватска буде свој идентитет градила на мржњи према Србима и злочинима који су починили над српским народом.

Ја претпостављавам да је нуклеарни трол па онда стално улети са неким клиначким коменатром , типа овај хоћемо освету, ваљда не очекујете да се окупи група људи и поведе рат за освету ? шта би тебе Лидеру задовољило ? Далеко од тога да је извињење довољно, али признавање чињенице да је хрватска изграђена на темељима фашистичке НДХ и да фашизам и данас цвета у хр променио би се поглед света према нама.

Да ли је Дијалог светло на крају тунела то ће показати време, ја верујем да јесте
The greatest trick the Devil ever pulled was convincing the world he didn't exist

User avatar
1958
Posts: 1157
Joined: Sun Feb 07, 2016 2:41 pm

Re: ЈАСЕНОВАЦ -ШЕТЊА ТИШИНЕ

Postby 1958 » Tue Apr 19, 2016 11:22 am

Ti si znaci stanko debeljakovic
Често одем до на село

User avatar
kajzersoze
Posts: 140
Joined: Fri Feb 05, 2016 8:10 pm

Re: ЈАСЕНОВАЦ -ШЕТЊА ТИШИНЕ

Postby kajzersoze » Tue Apr 19, 2016 11:44 am

1958 wrote:Ti si znaci stanko debeljakovic


нисам ја Станко , не знам како си то закључио , али познајем момка и о њему могу да кажем све најбоље
The greatest trick the Devil ever pulled was convincing the world he didn't exist

SAO_Zeljin
Posts: 712
Joined: Sun Feb 07, 2016 10:57 pm

Re: ЈАСЕНОВАЦ -ШЕТЊА ТИШИНЕ

Postby SAO_Zeljin » Tue Apr 19, 2016 12:26 pm

Pitaj ga kad ga vidis kako mu nije palo na pamet da ovu setnju organizuje prosle godine ili proslog meseca a ne sad dva dana pred izbore. Ili je ipak sve ovo samo kampanja. Kakva izvinjenja, kakve poente, kakve picke materine

Nexon
Posts: 2370
Joined: Wed Feb 17, 2016 8:19 pm

Re: ЈАСЕНОВАЦ -ШЕТЊА ТИШИНЕ

Postby Nexon » Tue Apr 19, 2016 12:41 pm

Венди је потпуно у праву, ово је политичка странка која се рекламира да би одвукла још који 0.1% гласова.. Зашто се ова странка рекламира овде? Организују шетњу за Јасеновац на дан почетка изборне тишине. Што нису шетали за Јасеновац када су биле годишњице? Вучићево смеће које одвлачи гласове. То кажем ја који сам шетао сваког 4. августа у помен за страдале у усташком нападу на РСК, чак и када нас је било 10 и када смо ишли до амбасаде САД и усташије док је ова прва била у Кнеза Милоша. Који дођем на парастос сваког 1. маја у помен страдалима у Западној Славонији, док Станко Дебљекавић се дебељка у шуми на прасенцету.

kajzersoze wrote:
1958 wrote:Ti si znaci stanko debeljakovic


нисам ја Станко , не знам како си то закључио , али познајем момка и о њему могу да кажем све најбоље


Је ли си за онога, снс лопова из Новог Сада, Паровића или Дебељаковића? Видим јака је подела у души.

kajzersoze wrote:Грешиш, РИК је прогласио листу, али је управни суд поништио (по жалби човека блиском Двери) , образложење је да листа не може да садржи два презимена ( Глишић-Паровић) и да мора да садржи име. Не постији изричита норма која ово прописује , већ је суд до овога дошао тумачењем других норми. Иначе њихова листа за Врачар садржи три презимена, па није поништена. Дали су им 24 часа да прикупе 10 хиљада потписа,што је неизводљиво - мада ако су Вучићеви онда би можда и могли да изведу, да не буде забуне нисам њихов припадник , ни гласач , само ми цела та прича није логична.


Као што видимо листе су им свуда прихваћене, то је због велике завере американаца и двери.

User avatar
kajzersoze
Posts: 140
Joined: Fri Feb 05, 2016 8:10 pm

Re: ЈАСЕНОВАЦ -ШЕТЊА ТИШИНЕ

Postby kajzersoze » Tue Apr 19, 2016 12:52 pm

Слуајно или намерно си прескочио мој пост 4. априла у ком између осталог пише

Нексоне брате заболе мене и за Глишића и за Паровића ,ти си у фазону ко није с тобом , против тебе је. На крају ћеш ме оптужити да сам СНС бот .


Што се тиче овога зашто сада огранизују протест не могу да вам одговорим , јер нисам део организације , познајем људе који су тамо и то је разлог због ког их подржавам, од овога немам никакве користи, ова шетња је требало пробитно да буде 11. априла али је одложена због кише, на самом скупу неће бити никаквих политиких обележја тако да не знам чему све ово. Није вам сметало што анти- НАТО протест огранизују политчки покрети и то баш пред изборе , али ово вам смета
The greatest trick the Devil ever pulled was convincing the world he didn't exist

User avatar
kajzersoze
Posts: 140
Joined: Fri Feb 05, 2016 8:10 pm

Re: ЈАСЕНОВАЦ -ШЕТЊА ТИШИНЕ

Postby kajzersoze » Tue Apr 19, 2016 1:44 pm

поновићу и пост са друге теме, тако да приче да на Јасеновцу скупљају поене једноставно не пију воду

пре него што су кренули са овим огранизовали су шетњу за годишњицу Олује, затим водили кампању "NO Kosovo UNESCO" и организовали шетњу, имали одличне говоре и испред Храма и нако шетње за Олују , покренули акцију да се у више градова у Србији испише парола подршке Републици Српској , направили добар перформанс на Тргу Републике "Хоћу културу , а не ријалити " и још неке ситније ствари да сад не набрајам.
The greatest trick the Devil ever pulled was convincing the world he didn't exist

User avatar
1958
Posts: 1157
Joined: Sun Feb 07, 2016 2:41 pm

Re: ЈАСЕНОВАЦ -ШЕТЊА ТИШИНЕ

Postby 1958 » Tue Apr 19, 2016 2:54 pm

Ma salim se ja, a I da jesi isti kurac, sto se mene tice mozes da budes I Obama...

Evo nekog mog misljenja... Prva stvar nije potrebno otvarati novu temu za ovo, kad vec organizuje politicka partija trebalo je u temu za izbore kao sto su I ostali razni pozivi tamo objavljivani. Drugo, ovakve stvari treba obelezavati svake godine masovno, a ne samo zbog izbora I tih gluposti.

E sad malo o ovoj stranci. Kolko vidim ovo je nastalo iz neke studentske organizacije, kao dijalog ovo ono, ni levo ni desno, moderni fazon, omladina zeljna promena, puta u evropu itd itd, ali ipak treba se setiti I da su nas klali... dokone studente je najlakse navuci I to svi rade. verujem da momka I njegovu partiju podrzavaju porodice, drugari, komsije I neki studenti tako da ne moze nista ni uciniti.

O stanku se malo moze naci, iz brusa je, igrao je fudbal I pise knjige doso je u bg da studira dva faksa. I to je klasicna prica doso u bg uvatio se studentskih organizacija video da je pametniji od ostalih tu poveo kolo malo virile noge iz bulje I eto ti ga presjednik. Video da svi idu u politiku tu je lova pa I on malo. E, ali nas stanko ima alternativu I to mi je privuklo paznju. Decko studira prava I akademiju za bezbednost. Dakle svako sa malo mozga moze zakljuciti koji mu je cilj odnosno alternativa. Posao inspektora ili posao u bia. Pravni zavrsava 90% murije, a ovo drugo je kao neki privatni faks bia, koji garantuje posao samo onim najboljima ili nekima ko stanko ko zavrsava dva faksa. Decko je poso sa namerom u veliki grad I to ce ostvariti ovako ili onako. To jr moje misljenje... uzdravlje.
Често одем до на село

User avatar
Вини Џонс
Posts: 332
Joined: Mon Feb 01, 2016 9:48 am
Location: рск

Re: ЈАСЕНОВАЦ -ШЕТЊА ТИШИНЕ

Postby Вини Џонс » Tue Apr 19, 2016 6:57 pm

Što je neko pitao gore zašto baš 21-og? U noći 21.04.1945. su preostali zatvorenici krenuli u proboj. Od njih više od 1000 proboj je preživelo manje od 200. Inače ne znam ko je gore navedeni koga spominjete, ali u svakom slučaju je dobro što se obeležava. Sada, da li je politički ili ne videćemo sledećeg 21. aprila.

User avatar
нуклеарни удар
Posts: 296
Joined: Sat Jan 30, 2016 11:17 pm

Re: ЈАСЕНОВАЦ -ШЕТЊА ТИШИНЕ

Postby нуклеарни удар » Tue Apr 19, 2016 11:51 pm

наравно да треба да се обележава и не само то ,да се уведе у школе .тргови ,улице да се преименују у Јасеновачке жртве.ово о извињењу је наивно и глупо .то је моје мишљење - освета је једини прави одговор банди усташкој,знам безумниче (трол те направио) да неће тих пар сто окупљених људи да крену!

User avatar
kajzersoze
Posts: 140
Joined: Fri Feb 05, 2016 8:10 pm

Re: ЈАСЕНОВАЦ -ШЕТЊА ТИШИНЕ

Postby kajzersoze » Wed Apr 20, 2016 12:23 am

Мене називаш безумником , а ти позиваш на освету , па по чему се онда разликујемо од њих? Ево ти следеће године направи плакат на ком пише ХОћЕМО ОСВЕТУ да видим баш колико ће то бити паметно и шта ће нам то донети.
The greatest trick the Devil ever pulled was convincing the world he didn't exist

User avatar
Rođaci
Posts: 3885
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:07 pm

Re: ЈАСЕНОВАЦ -ШЕТЊА ТИШИНЕ

Postby Rođaci » Wed Apr 20, 2016 12:25 am

Dijalog klasična podmetačina sa studentima iz kojekakvih parlamenata.

User avatar
нуклеарни удар
Posts: 296
Joined: Sat Jan 30, 2016 11:17 pm

Re: ЈАСЕНОВАЦ -ШЕТЊА ТИШИНЕ

Postby нуклеарни удар » Wed Apr 20, 2016 12:48 pm

Нећу да се свађам са било киме поготово не на овој теми,али поштеди ме тих излизаних фора типа "по чему смо ми бољи од њих или гори" .Јесмо на неком такмичењу можда?Залажем се за освету и драстично смањивање бројног стања код тих гована и осталих главних српских непријатеља и душмана(шиптара и балија)и зато ме нервира та глупост са извињењем.Опет свака част свима који се цимају за било какву акцију и подршка теби и осталима да не би било да само пљујем .Знам да је широке масе могуће придобити само на овај начин ,данас нажалост ни тако..

User avatar
kajzersoze
Posts: 140
Joined: Fri Feb 05, 2016 8:10 pm

Re: ЈАСЕНОВАЦ -ШЕТЊА ТИШИНЕ

Postby kajzersoze » Thu Apr 21, 2016 6:36 pm

The greatest trick the Devil ever pulled was convincing the world he didn't exist

User avatar
THUG
Posts: 6
Joined: Sun Feb 28, 2016 11:15 am

Re: ЈАСЕНОВАЦ -ШЕТЊА ТИШИНЕ

Postby THUG » Thu Jun 23, 2016 11:34 am

''Од светлости до мрака,
од дима до праха,
нема назад до последњег даха!''

User avatar
друг члан
Posts: 1409
Joined: Sat Feb 06, 2016 5:02 am

Re: ЈАСЕНОВАЦ -ШЕТЊА ТИШИНЕ

Postby друг члан » Sat Jun 25, 2016 9:43 am

Да не отварам нову тему.Нек посети ко може
http://jadovno.com/podjimo-na-jadovno/#.V241JPmLTcc
Choose Life


Return to “Српство изнад свега”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests