Милан Недић: Српска мајка или издајник?

Патриотске теме, расправе, текстови, фотографије, филмови, књиге...
Etaoin
Posts: 333
Joined: Sun Jan 31, 2016 10:14 pm

Милан Недић: Српска мајка или издајник?

Postby Etaoin » Fri Feb 12, 2016 7:01 pm

Ђенерал Милан Недић је опет ових дана присутан у српској јавности, а наравно тиче се његове рехабилитације. Сви доказу указују на то да је овај Србин убијен, а његова једина кривица је очигледно била то што је прихватио стотине хиљада избеглица и помогао да се сачува оно мало државе што је остало.

Неки га називају издајником, сарадником окупатора, за неке је херој, а за неке трагични јунак који је на још трагичнији начин завршио свој живот. Ово је осетљива тема, уско повезана са идеологијама, па код жели да учествује нека обрати пажњу на правила, јер ова тема може бити изузетно конструктивна и богата информацијама.

Image

User avatar
Мићара
Posts: 1636
Joined: Tue Feb 09, 2016 8:07 pm
Location: Преко Дрине.

Re: Милан Недић : Српска мајка или издајник ?

Postby Мићара » Fri Feb 12, 2016 8:58 pm

Баш као што си написао веома осјетљива тема. Наш народ је веома подјељен био током 2 св.рата док то није био случај у 1св.рату. Милан Недић је човек који се борио за права Српског народа и за очување граница и државног поретка тадашње Краљевине Југославије, свако ко и мало зна о њему, зна да се борио у 1.св рату у Балканском рату на фронту, док је у 2св.рату више био окренут ка политици. Као и да је био велики противник комунизма јер се комунизмом губе сва национална блага која би требао да има један народ. Неки га сматрају издајник из разлога што је прихватио Њемачку као велику силу, и као будућег савезника (не окупатора!). Покушавао је да уреди Србију на сличан начин 3.рајха, али то није било могуће, због велике подјеле нашег народа токо 2св.рата као што знамо на Четнике (Љотићевце,Дражине,Ђуришевци итд.) Партизане (што се тиче мог мишљења који су нас и коштали свих оних жртава првенствено у Јасеновцу и по осталој територији наше тадашње државе, и противљењу било каквих традиционалних српских обиљежја изкључиво под знаком велике црвене звјезде) и наравно Окупаторове тј. Нацистичке сараднике. Потпуно сам сигуран да је Милана Недића једног великог патриоту и српског интелектуалног доброљубивог човека (барем за мене, што сам могао да закључим, чак сам у срењој имао и тему "Милан Недић") убила власт комунистичка тј. тадашња УДБА.

Ево један стари чланак Француском "малог журнала" Читава 1915 приказана на једној слици.
Image
Ко се плаши сам у соби то је рђав знак, кога плаши помрачина или празан мрак...

National
Posts: 53
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:21 pm

Re: Милан Недић : Српска мајка или издајник ?

Postby National » Sat Feb 13, 2016 1:53 am

Velika podeljenost u narodu tokom ovog rata ostavila je i dan danas velike posledice. Stvarno jedan mracan period.
Sa jedne strane Draza Mihailovic,covek koji ostao veran kralju(englezima)do kraja,koji su ga kasnije kostali zivota a i srpski narod koji je izigran i Nedic koji se po meni borio za ocuvanje srpskog naroda pa i po cenu saradnje sa nemcima kao okupatorima,jer realno stanje da je on i SDK sluzio nemcima.
Sigurno teska i neizvesna vremena,steta sto je toliko bratske krvi proliveno.
Slava tebi Milane Nedicu!
PFC

User avatar
sorab
Posts: 130
Joined: Mon Feb 01, 2016 8:42 am

Re: Милан Недић : Српска мајка или издајник ?

Postby sorab » Sat Feb 13, 2016 7:28 am

Сматрам да је од почетка `90-их до данас Србија била изложена много већим притисцима и неправдама (делимичмно и својом кривицом, која се понајвише огледа у идентификацији са политички поодавно упокојеном Југославијом), него `40-их година. Период немачке окупације није трајао ни четири године (а могао је бити избегнут мудријим политичким одлукама и потезима), док се ово што се дешава од 2000. наовамо отегло у недоглед. Четрдесете су постале део модерне митологије јер је о њима комунистичка пропаганда говорила нон-стоп, снимала брдо филмова и штампала безброј књига, гледајући да легитимише и оправда само једну страну, а оцрни све остале. Ако је Недић био издајник, шта су онда ови данас, који немају ни мајку ни оца? На комунистичке криминалце се и дан-данас благонаклоно гледа, док најљигавији НАТО плаћеници тренутно држе власт. Садашњи народ је толико омађијан и изманипулисан, да и не капира да живи под окупацијом.

User avatar
Мићара
Posts: 1636
Joined: Tue Feb 09, 2016 8:07 pm
Location: Преко Дрине.

Re: Милан Недић : Српска мајка или издајник ?

Postby Мићара » Sat Feb 13, 2016 8:46 pm

sorab wrote:Садашњи народ је толико омађијан и изманипулисан, да и не капира да живи под окупацијом.

Потпуно је тачно ово што си написао, народ није свјестан да тренутно влада како би га назвали Професори и Доктори Неолиберализам, да би било јасније погледајте слику : Image
Што значи да нам држава тренутно функционише као рак који осваја и отима све што имамо, а за узврат не даје ништа, примјер су пензије(уплаћуј сам себи пензију) посао (плати па се запосли па добиј отказ после 2 мјесеца) социјална помоћ на минималном нивио, као и привреда...

Али да се вратимо на тему, ја мислим да би требало мало гледати и са друге стране, јер да би схватили нешто морамо се поставити у исту позицију... Да је на пример Краљева војска (Четници) дошла на власт сигуран сам да бих исто поступила као и комунисти по кратком поступку према свим припадницима Комунизма и наравно Нацизма. Да погледамо шта се дешавала са те исте ново настале СФРЈ после великог рата, свако од нас зна и чуо је па макар од старијих људи, "Тито док је био жив, све је било како треба." Што и јесте тачно. Ма да је комунизам имао и лоших страна што се тиче нацоиналног блага и очувања своје вјере и културе и историје, али и није толико колико је то преувеличано. У то време сви су возили фићу и југа, сви су били подједнако финансиски исти, чиста средина, а и наравно онај ко је био врједнији имао је више али је морао да даје више. Што и јесте у реду . данас порђе неки татин син са Поршеом или Gl или X6 или Q7 и понаша се толико бахато да се толико згрозиш том неваспитаном скоту и идиоту. Колико је само тај Господин Броз Тито добио поклона, аутомобила, и осталих вредних предмета, од великих државника великих држава. Док например погледамо овог нашег сељака Додика или Вучића, шта су они добили, па добили су све али су узели од тебе и мене брате, ајде нема везе од тебе и од мене ми смо јбг добри колико можемо, него је узео и од оног јадног што нема сутра хљеб да нахрани породицу, што једва саставља дан за даном. Узео је да би шта радили не разумијем ту похлепу ту слабљење и пљачкање сопственог народа. Па зашто не ојачати привреду, сопствену државу, уздићи је помоћи јој да стане на ноге, тада ћеш добити велико поштовање од народа које се новцем неможе купити...
Ко се плаши сам у соби то је рђав знак, кога плаши помрачина или празан мрак...

User avatar
Дух_са_Секиром
Posts: 5
Joined: Wed Feb 17, 2016 3:17 am
Location: Испред драгстора
Contact:

Re: Милан Недић : Српска мајка или издајник ?

Postby Дух_са_Секиром » Thu Feb 18, 2016 12:41 pm

National wrote:Sa jedne strane Draza Mihailovic,covek koji ostao veran kralju(englezima)do kraja,koji su ga kasnije kostali zivota a i srpski narod koji je izigran i Nedic koji se po meni borio za ocuvanje srpskog naroda pa i po cenu saradnje sa nemcima kao okupatorima,jer realno stanje da je on i SDK sluzio nemcima.
Sigurno teska i neizvesna vremena,steta sto je toliko bratske krvi proliveno.


Јако важна чињеница у свему томе јесте да је конкретно Недић на Немце гледао само као на окупаторе (што из много његових говора и текстова може да се јасно види), дакле никако не као на неке пријатеље или ослободиоце (као усташе, нпр). Ту је битна разлика. Само је прихватио чињенично стање, да су нас окупирали, јачи су, искурчили смо се са 27. мартом, е сад мора да се трпе неке последице. Исто тако, није он својевољно дошао на позицију председника владе, већ би услучају одбијања најебао не он, већ народ. Да није био властољубив показује и ''корист'' коју је за себе извукао од те функције.
Јако је важно да се рехабилитује, али по мени та формалност неће много да промени ако се у народу не уреже свест о његовом делу.

Још једна ствар, тада јесте владала ужасна подељеност (мислим на националне снаге, комуњаре не рачунам), али ми иде на живце настављање те поделе данас. Мислим да би и Дража, Недић и Љотић најзадовољнији били да се данас и ово мало национално свесних Срба не дели због њих.
Punk's Not Dead!

СМРТ СВЕТУ!

User avatar
Hunter_S._Thompson
Posts: 104
Joined: Tue Feb 02, 2016 12:35 am
Location: месна заједница

Re: Милан Недић : Српска мајка или издајник ?

Postby Hunter_S._Thompson » Thu Feb 18, 2016 4:14 pm

Дух_са_Секиром wrote:
National wrote:Sa jedne strane Draza Mihailovic,covek koji ostao veran kralju(englezima)do kraja,koji su ga kasnije kostali zivota a i srpski narod koji je izigran i Nedic koji se po meni borio za ocuvanje srpskog naroda pa i po cenu saradnje sa nemcima kao okupatorima,jer realno stanje da je on i SDK sluzio nemcima.
Sigurno teska i neizvesna vremena,steta sto je toliko bratske krvi proliveno.


Јако важна чињеница у свему томе јесте да је конкретно Недић на Немце гледао само као на окупаторе (што из много његових говора и текстова може да се јасно види), дакле никако не као на неке пријатеље или ослободиоце (као усташе, нпр). Ту је битна разлика. Само је прихватио чињенично стање, да су нас окупирали, јачи су, искурчили смо се са 27. мартом, е сад мора да се трпе неке последице. Исто тако, није он својевољно дошао на позицију председника владе, већ би услучају одбијања најебао не он, већ народ. Да није био властољубив показује и ''корист'' коју је за себе извукао од те функције.
Јако је важно да се рехабилитује, али по мени та формалност неће много да промени ако се у народу не уреже свест о његовом делу.

Још једна ствар, тада јесте владала ужасна подељеност (мислим на националне снаге, комуњаре не рачунам), али ми иде на живце настављање те поделе данас. Мислим да би и Дража, Недић и Љотић најзадовољнији били да се данас и ово мало национално свесних Срба не дели због њих.


Ако је Недић гледао како је гледао на нацисте који су нас окупирали.. како је на њих гледао Љотић? Ја њега не би баш ставио са Дражом и Недићем... барем што се ове рехабилитације тиче.
Раднички 1967

User avatar
Дух_са_Секиром
Posts: 5
Joined: Wed Feb 17, 2016 3:17 am
Location: Испред драгстора
Contact:

Re: Милан Недић : Српска мајка или издајник ?

Postby Дух_са_Секиром » Sat Feb 20, 2016 8:13 pm

Hunter_S._Thompson wrote:Ако је Недић гледао како је гледао на нацисте који су нас окупирали.. како је на њих гледао Љотић? Ја њега не би баш ставио са Дражом и Недићем... барем што се ове рехабилитације тиче.


Нема ни потребе да се ставља на силу са Дражом и Недићем, пре свега јер мислим да би њега теже рехабилитовали и прихватили.

Али ни Љотић није на Немце гледао као на спасиоце, иако не могу да демантујем да је сарађивао са њима. Та сарадња је била искључиво у циљу борбе против комунизма, која је једна од основа СДК. Комунизам је тада Љотић препознао као највећу опасност, јер је окупација нациста била физичка, а са комунизмом би настала (и јесте) духовна окупација. Све ово можда звучи као неко патетисање, али је у складу са целокупном Љотићевом идеологијом. У преводу, знао је да ће рат свакако да прође и да Немци свакако неће занавек остати овде, а да ови хоће да преузму власт и да им је антифашизам само параван за долазак на власт и збацивање Краља.
Како год било, знам да ћеш као и у досадашњим оваквим расправама да ми наводиш податке где су љотићевци били на страни Немаца и слично. Поента је да око тих ствари не могу довољно да кажем, јер СДК слабо познајем са те стране. Љотића више гледам као теолога и философа, него као ратника. Жао ми је што је обележен као издајник и слично и што му ретко ко да шансу, јер ствари које је писао су стварно велике и дивне идеје.
Punk's Not Dead!

СМРТ СВЕТУ!

User avatar
sorab
Posts: 130
Joined: Mon Feb 01, 2016 8:42 am

Re: Милан Недић : Српска мајка или издајник ?

Postby sorab » Sat Feb 20, 2016 11:42 pm

Ја имам само ово рећи: ко има мозга у глави и срца у грудима зна да је Милан Недић био Велики Србин. У најтежим тренуцима био је уз свој народ, за разлику од оних оних који су га изложили клању и бежанији.
Што се мене тиче, вечна му слава!

User avatar
Hunter_S._Thompson
Posts: 104
Joined: Tue Feb 02, 2016 12:35 am
Location: месна заједница

Re: Милан Недић : Српска мајка или издајник ?

Postby Hunter_S._Thompson » Sun Feb 21, 2016 11:17 am

Дух_са_Секиром wrote:
Hunter_S._Thompson wrote:Ако је Недић гледао како је гледао на нацисте који су нас окупирали.. како је на њих гледао Љотић? Ја њега не би баш ставио са Дражом и Недићем... барем што се ове рехабилитације тиче.


Нема ни потребе да се ставља на силу са Дражом и Недићем, пре свега јер мислим да би њега теже рехабилитовали и прихватили.

Али ни Љотић није на Немце гледао као на спасиоце, иако не могу да демантујем да је сарађивао са њима. Та сарадња је била искључиво у циљу борбе против комунизма, која је једна од основа СДК. Комунизам је тада Љотић препознао као највећу опасност, јер је окупација нациста била физичка, а са комунизмом би настала (и јесте) духовна окупација. Све ово можда звучи као неко патетисање, али је у складу са целокупном Љотићевом идеологијом. У преводу, знао је да ће рат свакако да прође и да Немци свакако неће занавек остати овде, а да ови хоће да преузму власт и да им је антифашизам само параван за долазак на власт и збацивање Краља.
Како год било, знам да ћеш као и у досадашњим оваквим расправама да ми наводиш податке где су љотићевци били на страни Немаца и слично. Поента је да око тих ствари не могу довољно да кажем, јер СДК слабо познајем са те стране. Љотића више гледам као теолога и философа, него као ратника. Жао ми је што је обележен као издајник и слично и што му ретко ко да шансу, јер ствари које је писао су стварно велике и дивне идеје.

Нећу да наводим примере где је био уз Немце када је нон стоп био у уз Немце..
Само ме занима шта би велики православаци па и сам Љотић "теолог" радили да је и код нас почело систематско насиље на немоћнима! Стерилизација и еутаназија душевно болесних људи, деце, инвалида. Као што је то делимично почело да се практикује у Немачкој. До тога би сигурно дошло доста учесталије па и код нас да су Немци победили.
Раднички 1967



Return to “Српство изнад свега”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests