ex-yu - diskusija

User avatar
Модератор
Posts: 252
Joined: Sat Jan 30, 2016 8:13 pm

ex-yu - diskusija

Postby Модератор » Mon Feb 01, 2016 9:41 pm

Tema namenjena za diskusiju o navijačkim dešavanjima u bivšim jugoslovenskim republikama.


Мента
Posts: 84
Joined: Sat Feb 06, 2016 2:59 pm

Re: ex-yu - diskusija

Postby Мента » Sun Feb 21, 2016 8:23 pm

Свака част Варварима.

User avatar
Bomba
Posts: 33
Joined: Mon Feb 15, 2016 7:57 pm

Re: ex-yu - diskusija

Postby Bomba » Mon Feb 22, 2016 12:42 am

Nek se javi neko od Varvara da kaze kako je momak sto je izboden. Svaka im cast,kazu da je bila dobra pegla u parku,iako malobrojniji Varvari su pokazali zube.

cicaz
Posts: 2
Joined: Fri Feb 19, 2016 7:35 pm

Re: ex-yu - diskusija

Postby cicaz » Mon Feb 22, 2016 5:18 pm

Evo i odje neki manji izvjestaj iz Skoplja...

10ak ljudi ostalo u MUP u Skoplje cekaju sudjenje i 2 u bolnicu. Operisan je jedan od njih, dobro je i trebalo bi danas ili sjutra da se vrati. Prvo te malo bitnije infromacije...
Sto se tice gostovanje:
Krecemo za Skoplje sa 2 busa i 2 kombija, otrpilike 115-120 ljudi. U putu se razdvajamo, tako da posebno idu 2 busa, a posebno 2 kombija. Nedje kroz Makedoniju, ne mogu se sjetit kako se zove to mjesto, na nekih 50km od Tetova srijecemo par auta sa albanskim zastavama ali produzavamo dalje. Nakon toga prolazi jos par auta, kombija i autobus FK Skendia. Kapiramo da su navijaci i polako pocinju tenzije medju nama. Kako smo bili na nekom uzvisenju primjecujemo 3 busa koja idu ka nama i odlucujemo da stanemo i napanemo siptare. Tako je i bilo, stajemo, izlazimo iz buseva, lomimo jedan njihov i oni staju nakon 300 400 metara. Sve se to desava na nekom brdu, bez idje ikoga, bez murije... Siptari staju mi se grupisemo i u toliko dolazi, nama s ledja, jos 7 8 njihovih buseva i tu pocinje sou. Prvo, velike su picke, 3 puta smo uspjeli da ih odbijemo, cak i najurimo dok oni svo vrijeme gadju krsima. Kad su se i oni grupisali, s jedne strane sigurno preko 100 ljudi, s druge preko 200, priblizavaju se polako, nama ljudi posustaju, pucaju krsi na sve strane, ali se ipak drzimo. Tu dolazi do tuce iz par puta i slobodno mogu rec da ih svaki napad raznosimo. Par njihovih s ozbiljnim povredama ostaju da leze. Kako nas svo vrijeme gadju, sve vise nasih povrijedjenih i tu ulazimo u buseve i krecemo. Naravno, unisteni su nam autobusi ali ipak uspijevamo da umaknemo i spasimo glave. Nase drugove vode u bolnicu, savovi, lomovi, itd. Nakon toga policija nas drzi u stanicu i tu ostajemo do kraja utakmice.
Dok se sve ovo desavalo, nasa 2 kombija stizu u Skoplje, zauzimaju neku kafanu u centar grada. Primjecuju neke ekipice, posle se ispostavi da su to su Komiti i Kombat zajedno. Nasih bilo 24, njih oko 20ak. Nasi napadaju i dobijaju tucu. Privedeni, dobili prekrsajne i pusteni doma. Ovih 10 sto su gore cekaju tuzioca, do kad ce to trajat niko ne zna.
Sve u svemu, jedno dobro gostovanje, koje je moglo da se zavrsi sa mnogo ozbiljnijim posledicama ali Bogu hvala nije.
Zivjeli!

Kopirano sa foruma Varvara.

Svaka cast mojoj braci!

User avatar
Кум Жоржо
Posts: 724
Joined: Sun Jan 31, 2016 10:58 pm
Location: сабирни центар

Re: ex-yu - diskusija

Postby Кум Жоржо » Sat Feb 27, 2016 11:14 am

“ Navijači FK "Zabjelo“ pokrenuli su veliku akciju prikupljanja novca, kako bi spriječili gašenje tog kluba koji postoji od 1963. godine.

http://www.vijesti.me/vijesti/uspjesna-akcija-navijaca-i-skupstine-fk-zabjelo-struja-placena-sezona-spasena-876785
Син екс пуковника, екс ЈНА, са традицијом битанге и алкоса

User avatar
lider
Posts: 214
Joined: Sat Jan 30, 2016 10:49 am

Re: ex-yu - diskusija

Postby lider » Mon Mar 07, 2016 2:20 pm

Био сам око 2000 године на Сутјеска - Рад и тад не беше Војвода. Исто тако на Бањици се нису појављивали а занима ме где су све гостовали по Србији док смо били заједничка држава и за време сфрј ако су путовали негде. Не бих се ни јављао него ми запала за око година на главном транспаренту 1988 а колико сам приметио они су активнији тек од независности Црне Горе.

И да додам да је ова армадина нова трибина тешко срање, јел то нешто привремено или трајно ?
ТРАЖИМО ПРАВДУ, АЛИ И ОСВЕТА ЋЕ БИТИ ДОВОЉНА !

User avatar
Новосадиста
Posts: 222
Joined: Mon Feb 22, 2016 5:19 am
Location: Српска Атина

Re: ex-yu - diskusija

Postby Новосадиста » Mon Mar 07, 2016 2:37 pm

lider wrote:И да додам да је ова армадина нова трибина тешко срање, јел то нешто привремено или трајно ?


Мислим да је привремено док им се не реновира стадион...
стадион-место народног бунта!

User avatar
grunf
Posts: 64
Joined: Fri Jan 29, 2016 9:31 pm
Location: Република Српска

Re: ex-yu - diskusija

Postby grunf » Mon Mar 07, 2016 4:25 pm

lider wrote:И да додам да је ова армадина нова трибина тешко срање, јел то нешто привремено или трајно ?


Привремено рјешење док не буде готова нова Кантрида:



А на овај привремени стадион, на којем ће касније играти млађе категорије Ријеке и репрезентације, се жали сви у Ријеци:

http://www.nogometplus.net/nogometplusnet/tekst/TabId/98/ArtMID/508/ArticleID/5466/Sto-se-dogada-na-Rujevici.aspx

SAO_Zeljin
Posts: 712
Joined: Sun Feb 07, 2016 10:57 pm

Re: ex-yu - diskusija

Postby SAO_Zeljin » Tue Mar 08, 2016 10:19 pm

Ta nova Kantrida ce tek da bude sranje. Ona stara je meni jedan od najlepsih stadiona, steta sto se nisu pobunili protiv izgradnje ovog modernog sranja

User avatar
Hunter_S._Thompson
Posts: 104
Joined: Tue Feb 02, 2016 12:35 am
Location: месна заједница

Re: Slovenija - sezona 2015/16 - slike, video snimci, izveštaji

Postby Hunter_S._Thompson » Wed Mar 09, 2016 11:39 pm

Је ли ово скроз десно српска, словеначка (или руска :mrgreen: ) тробојка са коловратом?

Image
Раднички 1967

User avatar
zmijuga
Posts: 1724
Joined: Tue Feb 02, 2016 9:13 pm

Re: ex-yu - diskusija

Postby zmijuga » Wed Mar 09, 2016 11:47 pm

I ako bi moglo da se kaže više o političkoj orijentaciji GD? Jer se poslednjih godina mogu zapaziti recimo majice Otadžbina u njihovom kopu, zastava podrške Donbasu...

vinjakboy
Posts: 263
Joined: Wed Mar 02, 2016 9:57 pm

Re: ex-yu - diskusija

Postby vinjakboy » Thu Mar 10, 2016 9:27 am

zmijuga wrote:I ako bi moglo da se kaže više o političkoj orijentaciji GD? Jer se poslednjih godina mogu zapaziti recimo majice Otadžbina u njihovom kopu, zastava podrške Donbasu...


Они су, као и свуда на овим просторима, национално оријентисана група, с тим што у групи имају и доста Срба који живе у Љубљани, па се све то одражава и на трибину...

User avatar
1958
Posts: 1157
Joined: Sun Feb 07, 2016 2:41 pm

Re: ex-yu - diskusija

Postby 1958 » Thu Mar 10, 2016 10:16 am

Popravila im se brojnost, ili je ovo samo zbog derbija. Inace iako su meni simpaticni i poznajem dosta njih izgleda da su miljama iza viola. Sad ako se neko bolje razume nek napise koju.
Често одем до на село

User avatar
Serbon AB
Posts: 131
Joined: Fri Jan 29, 2016 11:44 pm

Re: ex-yu - diskusija

Postby Serbon AB » Thu Mar 10, 2016 10:40 am

1958 wrote:Popravila im se brojnost, ili je ovo samo zbog derbija. Inace iako su meni simpaticni i poznajem dosta njih izgleda da su miljama iza viola. Sad ako se neko bolje razume nek napise koju.


Upoznao sam nekolicinu slovenaca i nekih nasih ljudi koji budu tamo i imaju kontakte i svasta slicno. Svi su saglasni da su Viole daleko ispred svih u svakom pogledu.

User avatar
Новосадиста
Posts: 222
Joined: Mon Feb 22, 2016 5:19 am
Location: Српска Атина

Re: ex-yu - diskusija

Postby Новосадиста » Thu Mar 10, 2016 10:18 pm

Који је био повод сукоба Фукара и Хорди? Изгледа ми тотално глупаво све то... ХЗ као улеће на атлетску стазу покушава нешто преко редара знајући да је свуда полиција која им у овом случају и није баш наклоњена, Фукаре покушавају нешто али као да немају неку превелику жељу за сукобом...
стадион-место народног бунта!

User avatar
Stan_Smith
Posts: 75
Joined: Tue Feb 02, 2016 6:57 pm

Re: ex-yu - diskusija

Postby Stan_Smith » Fri Mar 11, 2016 3:47 pm

Image


User avatar
Новосадиста
Posts: 222
Joined: Mon Feb 22, 2016 5:19 am
Location: Српска Атина

Re: ex-yu - diskusija

Postby Новосадиста » Sat Mar 19, 2016 10:01 pm

Image

Nisam siguran baš kako se sve to kod njih odvija, da li je isto ko što je i kod nas bilo sa ALCZ i ZBR, i kako to sve utiče na njihove podgrupe van Zagreba? Da li i tu ima podela ili su oni isključeni iz toga?

Drugo nešto... Ne znam za ostale, al ovo je najlicemernija poruka koju sam video u poslednje vreme bukvalno su mi u rangu sa onim Grobarskim "pobrkani lončići"... Ovo što su uradili ovi da kažem "pravi" BBB, "cinkarili" ove druge, je po meni prava stvar i jedini način da se odvoji kriminal od navijanja, da se i kod nas na vreme razmišljalo o tome i na pravi način mislim da kod nas ne bi bilo Ace Radovića, Deje Lonca, Ivana Perovića i mnogih drugih da ne nabrajam sad... Pa čoveče Božiji to što su tebi preveliki kompleksi ili si preslab ili se plašiš, zašto je to razlog da ubiješ nekog drugog, pa čak i zapucaš na njega?! Da su sve grupe koje su imale problem sa ovim na svojoj koži išle ovim putem davno bi se odvojio kukolj od žita, i davno bi se neki kodeksi uveli u ovoj našoj derbi sceni... Da su posledice bili sudovi a ne ranjeni drugačije bi nam bilo... Umesto što smo međusobno odgovarali istim merama ili još gore, pisali po netu "Počivaj u miru" itd, i da je samo jedan put neko to uradio, saseklo bi se u korenu... Mislim da bi se u svim sferama društva mnoge stvari promenile, da bi nam deca i omladina mnogo bolje i bezbrižnije živele i obitavale u ovoj našoj banana državi!
Želeo bi da čujem i mišljenje drugih, a naravno i da mi odgovori neko od BBB, il ko je upućen u njihovo stanje! Hvala!
стадион-место народног бунта!

SAO_Zeljin
Posts: 712
Joined: Sun Feb 07, 2016 10:57 pm

Re: ex-yu - diskusija

Postby SAO_Zeljin » Sun Mar 20, 2016 8:27 am

Jadna je te grupa koja od policije i sudova trazi pomoc u resavanju svojih problema


Return to “ЕКС - ЈУ”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests