ex-yu - diskusija

Bunt
Posts: 644
Joined: Mon Nov 28, 2016 1:22 pm

Re: ex-yu - diskusija

Postby Bunt » Fri Oct 30, 2020 9:26 am

Slažem se, ovo treba da se množi sa koeficijentom 0.35 zbog pojačanog efekta usled refleksije na vodi i bistrijeg vazduha.

User avatar
CamoSurprise
Posts: 318
Joined: Mon Feb 01, 2016 9:29 pm

Re: ex-yu - diskusija

Postby CamoSurprise » Fri Oct 30, 2020 1:10 pm

Sigurno da i kod njih postoji jezgro grupe koji je organizovano palio, ali isto tako je sigurno da imaju i dobar deo ljudi koji su van organizacije, jednostavno vole klub, čuli su da će biti fešta, pa su pripalili u sopstvenoj režiji. Taj broj je kod nas drastično manji i to svima fali.
Jednostavna objava, biće fešta u toliko sati, slavi se godišnjica grupe, kluba, šta god...pripaljujte po volji...Drugačija svest, ne mora za sve da postoji vojna organizacija.

Evo ovaj prika npr..."pogodija je u sisu"...sigurno se nije organizovao za to... :mrgreen:



U svakom slučaju, kapa dole!
Gilajdza RIP

User avatar
njasvi
Posts: 920
Joined: Mon Feb 08, 2016 1:40 pm

Re: ex-yu - diskusija

Postby njasvi » Fri Oct 30, 2020 2:28 pm

CamoSurprise wrote:Jednostavna objava, biće fešta u toliko sati, slavi se godišnjica grupe, kluba, šta god...pripaljujte po volji...Drugačija svest, ne mora za sve da postoji vojna organizacija.

e bas to
najveci broj svake tribine cine ljudi koji nisu deo neke navijacke price u smislu navijacke grupe da ne kazem ultras
znaci imas ljude koji nisu bili deo neke grupe ili su bili pa vise nisu mozda ih poznaju mozda ne ali idu na utakmice, prate desavanja vise ili manje, neko ne ide na gostovanja neko ide, neko ide cesce neko redje ali tu su, kupuju karte, kupuju stvari iz butika, interesuju se za klub i za tribinu... ima tu vise faktora koji uticu od neke navijacke kulture da ne kazem tradicije pa do toga kako se ta tribina vodila
04 X 1945

ElPadrino
Posts: 508
Joined: Thu Feb 21, 2019 12:18 am

Re: ex-yu - diskusija

Postby ElPadrino » Fri Oct 30, 2020 5:19 pm

Jednostavno je čitav Split = Torcida. To nijedan grad nema na prostoru Balkana, da nekog toliko čitav grad poštuje, može se reći i strahopoštovanje. I kod njih ovako kad je fešta ili nekakav takav povod (derbi ili slično) se skupi pun Poljud, Sjever ili slično. Al' su realno kao grupa uvijek bili dosta slabiji od purgera recimo, evo što i sada zadnjih 10 akcija pokazuje, jedino su dobili onu protiv ukrajinaca a i to je bila velika razlika u omjeru snaga. Ovo ostalo dosta tanko.

Sve u svemu mislim da se ne bi trebali ni na koji način umanjivati ovo što su napravili za navodnih 70 godina grupe, što se ovog segmenta tiče mislim da im niko još dugo dugo neće prići ni blizu, prvo jer maltene nijedna grupa ne "gospodari" gradom kao oni u svom, a i takođe mislim da i jako malo grupa ima želju da radi ovakvo nešto, prvenstveno jer se žele dokazivati na stadionima (što je donekle i prirodno).

Granate na Hrvate.. :mrgreen: Al' ovo im se ne može i ne treba ni na koji način osporiti.

User avatar
Batke
Posts: 562
Joined: Thu Aug 18, 2016 8:29 pm
Location: Brdo

Re: ex-yu - diskusija

Postby Batke » Sat Nov 14, 2020 3:56 pm

Јел било неких ферки и ливада на кес ју простору. Сећам се пре неколико година Демони из Пуле против Цељски грофје 8х8 добили демони. Исто Марибор добио тучу 4х4 против Динама из Тбилисија у Грузији. Знам да је то чудно за простор балкана али у иностранству исто су покушали Комити против Реал Сосиједада и нису се појавили.
Raspad sistema PFC Ex Mali Batica.

Misa Tumbas
Posts: 63
Joined: Sun Feb 24, 2019 3:35 pm

Re: ex-yu - diskusija

Postby Misa Tumbas » Sat Nov 14, 2020 11:30 pm

Batke wrote:
SAO_Zeljin wrote:domaci zadatak, nema sta

Такође ово је пракса у скоро свим лучким градовима који имају фудбалске клубове овакве бакљаде за годишњице групе или клуба. Значи ништа ново. Опет свака част али је реалност

Mene ako sjecanje dobro sluzi tu praksu su pokrenuli upravo oni, Torcida. Prije 9 godina na proslavi 100 godina hajduka su imali istu ovakvu akciju, samo je ove godine mozda bio veci broj pirotehnickih sredstava... Od tad krecu i ostali to da rade za godisnjice klubova i grupa,pre toga se ne secam slicnih akcija tako velikog obima...

User avatar
1937
Posts: 69
Joined: Tue Jul 07, 2020 4:36 am
Location: Српска Атина

Re: ex-yu - diskusija

Postby 1937 » Sun Mar 06, 2022 4:03 pm

Na 1:24 je momak izboden krvnicki, hvala Bogu danas nema izvestaja da je neko preminuo samo teze povredjeni. ali da ti na nekog ides sa tom silinom da ga ubijes, bodes po stomaku grudima vratu... stvarno je za zapitati se da li treba vise i biti tu a kamoli deliti tribinu sa takvima!

"Војводина је на једној страни, сви остали на другој!" Вујадин Бошков

калашњиков
Posts: 169
Joined: Thu May 12, 2022 11:41 am

Re: ex-yu - diskusija

Postby калашњиков » Sun May 29, 2022 11:01 pm

Koliko sam mogao da vidim, Lesinarima je palo dukseva, bubanj, sal...... Udarac dobar.......

https://ba.n1info.com/sport-klub/nogomet/novi-snimak-sukoba-navijaca-na-kupresu-navijac-borca-izvukao-najdeblji-kraj/

Otacmakarije
Posts: 23
Joined: Mon Dec 06, 2021 6:36 pm

Re: ex-yu - diskusija

Postby Otacmakarije » Tue May 31, 2022 11:14 pm

Posle 9 dina su 1:1

калашњиков
Posts: 169
Joined: Thu May 12, 2022 11:41 am

Re: ex-yu - diskusija

Postby калашњиков » Wed Jun 01, 2022 2:53 pm

cekali i docekali skoro deceniju kasnije, a kao juce da je bilo kada su ih lesinari jurili kombijem. tezak udarac je ovo bio za lesinare, nije malo stvari palo, a moglo je i vise pasti.... videcemo sta ce se dalje desavati, zanimljivo svakako

Етикетирани
Posts: 22
Joined: Wed Jul 15, 2020 12:29 pm

Re: ex-yu - diskusija

Postby Етикетирани » Wed Jun 01, 2022 5:06 pm


калашњиков
Posts: 169
Joined: Thu May 12, 2022 11:41 am

Re: ex-yu - diskusija

Postby калашњиков » Wed Jun 01, 2022 6:14 pm

ne zaboravljamo, samo sto je sada doslo do direktnog sukoba, i sto je sada palo dosta stvari. Ne znam sta se desava sa lesinarima... moglo se naslutiti da ce do ovakvog sukoba doci kad tad, morali su biti spremni na ovako nesto jer ovo nije prvi put da pokusavaju manijaci kao sto vidimo i znamo i na sve to njihov motiv pretpostavljam, jer na snimcima koji su se pojavili po netu cujem kako neki manijaci ponavljaju neke recenice koje su njima lesinari vikali kada su ih jurili tamo 2013 ako se ne varam...

Otacmakarije
Posts: 23
Joined: Mon Dec 06, 2021 6:36 pm

Re: ex-yu - diskusija

Postby Otacmakarije » Wed Jun 01, 2022 7:48 pm


No al calcio moderno
Posts: 195
Joined: Sun Apr 03, 2022 10:15 am

Re: ex-yu - diskusija

Postby No al calcio moderno » Thu Jun 02, 2022 11:26 am

Ono sto je bitno u celoj ovoj prici da bez obzira na korišćenje pomagala na obe strane nije bilo teze povredjenih i da su manijaci bili izuzetno korektni, ali korektni su bili i Lesinari u Oborcima, nisu dirani ljudi koji su ostali na zemlji ili u okruženju.
Manijaci su isli na sigurnu pobedu, uspeli su u svojoj nameri i to je to.
Čekamo majstoricu :)

User avatar
Modus Operandi
Posts: 352
Joined: Sat Apr 23, 2016 2:48 pm

Re: ex-yu - diskusija

Postby Modus Operandi » Sat Jun 04, 2022 6:09 pm

Sramota jednom rečju. 80 ljudi da rastera 120 plus ovi isto naoružani motkama. Ne znam kakvi ljudi idu Lešinarima na utakmice dal klinci uz par starijih ali ovakav strah u životu nisam video ni kod jedne srpske grupe. Siguran sam da bi im Vukovi Leskovac (bez uvrede ) bolje stali na crtu.
Poznajem par lešinara lično i po meni su dobri momci ali previše mirni za hulse. Fali im taj srpski inat i bezobrazluk. Pa gde ćeš veći izazov da se pokoljes sa Turcinom još ga čuješ kako viče alah egber ajmo mudžahedini, razlog više da ga pošalješ kod tog njegovog alaha. U početku je bila priča da su manijaci imali mačete i kacige, evo slika ne vidi im se nijedan čovek sa mačetom a kamoli kacigom. Ja samo vidim fantomke,kuvane motke i bejzbolke. Lešinar ako ništa drugo treba da učite malo ulicu od grupa preko Drine, ili ćete spasti na to da sa ciganima i grobarima iz Republike Srpske rešavate ove muslimane jer sami nećete moći.

User avatar
Херцеговина
Posts: 5
Joined: Wed Feb 03, 2016 11:14 am

Re: ex-yu - diskusija

Postby Херцеговина » Sun Jun 05, 2022 12:47 am

Najveći poraz neke srpske navijačke grupe od grupa iz neprijateljskih naroda. Ne znam šta se dešava sa Lešinarima, ali ovo je sramota.

Ne znam šta je gore, ono što su se okrenuli kad su ih zadnji put čekali Manijaci prošle godine, ili ovo što su poraženi na Kupresu. Između Oboraka 2013. godine i ove sezone, bila je još jedna prilika za susret. Tamo negdje, prije 5 godina, bila je prilika da se sretnu, tad su Lešinari išli na kup u Vitez, a Manijaci u Jajce, i moglo je tu doći do susreta ali su tu Lešinari napravili početničku grešku, jer su slupali neki kombi koji nije imao veze sa navijačima i policija ih je pohapsila. Da li je tu bila "alibi situacija" kao i prošle godine kad su okrenuli buseve u rikverc, ostaje nagađati. Ali eto, Manijaci ih sad dočekali. :oops:

Image

Image

Image

Image

Oni realno nemaju čestitu akciju u zadnjih 10 godina, osim tih Oboraka a i tu baš nije bio potpuni poraz Manijaka, jer su iako su bili u manjem broju stali na crtu Lešinarima. Pitanje da li bi Lešinari stali u manjem broju, kao npr. kad su Varvari stali na crtu onim šiptarima u Makedoniji na putu, iako ih je bilo bar 5 puta manje. Sve idu kalkulantski i proračunato.

Ne može se akcijom smatrati napad 30 na 5 na Fukare, ili kad fotograf ukrade zastavu Alkohol Bojsima, zapaliti auto Hordama kod Jablanice, ili se pobiti sa publikom u Gradačcu, ili prebiti 5 grobara na posle vaterpolo utakmice Partizana u BL tamo oko 2009. godine i onda kad su bili pohapšeni drukaju svoje drugove.

Imali su desetine puta priliku da napadnu grupe iz Federacije svih ovih godina od kako igraju sa njima, da li u Banjaluci, da li na putevima, da li u obližnjim mjestima gdje su te grupe godinama gostovale (Gradiška, Laktaši, Krupa na Vrbasu), ali očigledno nisu bili zainteresovani za bilo kakav vid akcije. Ako su imali neku akciju protiv HZ, Ultrasa Mostar, Robijaša, Red Armija, Fukara neka napiše neko. Jednostavno ne nude se, idu autobusima, nemaju upada u gradove, kao što to rade Ultrasi i Manijaci. Skoro su upali kombijima u Tuzlu, koja nema ozbiljnu navijačku grupu i vratila ih murija, i još nisu igrali protiv Slobode, već protiv drugog kluba iz tog grada.

Mislim, ne znam šta se dešava, ali nije dobro za njih. Lako je zapaliti 100 baklji na utakmici, uraditi brutalan koreo i svaku utakmicu obilježavati rođendane podgrupa radi veće brojke u kopu, ali gleda se ulica i definitivno nisu ni među top 5 na ulici u BiH, a kamoli da se upoređuju s grupama iz Srbije. Prije 4 godine ustaše iz Zadra su im napravili dužu šetnju po gradu.


Strada di vita
Posts: 112
Joined: Mon Mar 14, 2016 8:17 pm

Re: ex-yu - diskusija

Postby Strada di vita » Sun Jun 05, 2022 9:02 am

Ne secam se da sam cuo, pa ako moze neko da me ispravi jel su imali Grobari/Cigani iz Republike Srpske neku frku sa grupama iz Federacije?

No al calcio moderno
Posts: 195
Joined: Sun Apr 03, 2022 10:15 am

Re: ex-yu - diskusija

Postby No al calcio moderno » Sun Jun 05, 2022 10:25 am

Au, Hercegovac, sad si se bas nalupao i preterao.

калашњиков
Posts: 169
Joined: Thu May 12, 2022 11:41 am

Re: ex-yu - diskusija

Postby калашњиков » Sun Jun 05, 2022 12:33 pm

Strada di vita wrote:Ne secam se da sam cuo, pa ako moze neko da me ispravi jel su imali Grobari/Cigani iz Republike Srpske neku frku sa grupama iz Federacije?


nisam toliko upucen previse u desavanja susednoj nam bih, ali cuo sam da su prosle godine grobari iz brckog neke grafite rusili u istom gradu valjda bh fanatikosima
nisam siguran ali mislim i da su bas neke slike objavljivane
to je sto sam cuo da je vezano za neki skoriji period
uglavnom sva desavanja u republici srpskoj sto se tice grobara i cigana svode se na sukobe izmedju srpskih grupa

User avatar
Modus Operandi
Posts: 352
Joined: Sat Apr 23, 2016 2:48 pm

Re: ex-yu - diskusija

Postby Modus Operandi » Sun Jun 05, 2022 3:40 pm

Strada di vita wrote:Ne secam se da sam cuo, pa ako moze neko da me ispravi jel su imali Grobari/Cigani iz Republike Srpske neku frku sa grupama iz Federacije?


Ma kakvi. Cigani i Grobari se kolju izmedju sebe, ne zanimaju ih muslimani. A pre nekih 10 god bg cigani su zvali Lešinare na obračun jer im ovi tuku simpatizere po BL.Što se tiče akcinjanja muslimanskih grupa od strane Cigana i Grobara iz Republike Srpske, to ne postoji. Dodao bih i alkohol boyse koji naprave korteo, spektakl kada im dodje Borac a ne sećam se da su ikada akcijali neke muslimanske grupe.
Ovi manijaci su uzeli lep skalp i Torcidi ali čudo da Torcida nikada ništa ozbiljno nije uradila po tom pitanju.


Return to “ЕКС - ЈУ”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests