Пољска

Sevastopole
Posts: 601
Joined: Sun Jul 17, 2016 3:58 pm

Re: Пољска

Postby Sevastopole » Sun Mar 27, 2022 11:54 am

Ne znam sta je problem sa tobom? Ko kaze da na nas treba da se ugleda bilo ko? Na tvoju zalost ugledaju se, ali to nije tema ovde na koju ti hoces da prebacis jednu ozbiljnu navijacku pricu. Ali ajde ne zbog tebe, makar zbog drugih cisto da ne ostanem ne dorecen, pre bi gledao ovaj snimak 30 puta za redom nego ono bacanje stolica po nekoj MMA sali od strane koalicije Legija-Den Hag i Milvol. Eto, ako toliko ne mozes da dobacis, da ti nacrtam. To nije navijanje, niti oni koji ucestvuju u svemu tome su navijaci. Oni, kao i mnogi ovde isto, imaju karakteristike navijacke grupe, ali pojma nemaju sta je navijanje, sta je navijacki trip. Mozda su nekada i znali, danas definitivno ne.
https://www.youtube.com/watch?v=SwZ-k8Ge-94
Ili neki nize ligas od koga je ceo svet preuzeo pesmu.
https://www.youtube.com/watch?v=qSgfRn70l2o

User avatar
Bata Kole
Posts: 30
Joined: Fri Dec 10, 2021 10:14 pm

Re: Пољска

Postby Bata Kole » Mon Mar 28, 2022 12:49 pm

Od ovih sa klipova iznad dam glavu ako pola nije doslo da pozira i da budu lepi za snimak i slike. Poljaci se gruvaju, jure po livadama sa 14 koalicija al nisu ni zabari danas neko merilo, pevaju sansone i pozerisu po ulicama sa pateticnim parolama. Ubi ih romantika.

Sevastopole
Posts: 601
Joined: Sun Jul 17, 2016 3:58 pm

Re: Пољска

Postby Sevastopole » Mon Mar 28, 2022 3:20 pm

Italija, Grcka, mozda ali mozda Engleska(jer tamo ne postoji maltene navijanje ni huliganizam ali odatle je krenulo, sad se nesto mrsavo bude ali smesno), su zemlje odakle je nastalo sve i koje i jesu ono sustinski sto su pravi navijaci ili huligani. Sve ostalo, ukljucujuci i nas, je izvedeno iz ove osnove. Ne znam bas neka Andria u 7. ligi koliko tu ima pozera, ne bih rekao da je to pozeraj, pre ce biti da je pozeraj ovaj MMA dogadjaj za koji se spremaju kuci odrade trening pa tako zategnuti idu. Ove zemlje imaju dusu i nisu skrenule sa navijackog puta u korenu, ono osnovno zasto si dosao na stadion. Poljaci pitanje je dal su ikada i dolazili zbog toga na stadion. Rusi isto, uzasno su robotizovani i ono sto je najosnovnije u navijanju rade preko kurca i da bi se reklo eto i oni rade. I mnogi Poljaci su zainteresovani za druge grupe, prate sve, ne moze da se kaze da su pali sa Marsa, ali sve je to vestacki u odnosu na ove pobrojane. Poljska je "aktivna", pale se baklje, dizu koreografije, otimaju zastave itd. ali sve to u osnovi ima debelu imitaciju. Zabari se dizu itekako. Oni su limitirani za ulicu ali to je to koliko moze od coveka koji istinski voli fudbal i navijacki fazon da izadje. Na zalost, nisu "odgajani" u salama za treninge, niti znaju za "taktike" kada krenu u okrsaj. Mislim da je mnogo bitno za mladje, da ljude koji se tripuju da su navijaci, da vide koji je kolosek pravi i sta treba slediti. Mnogo generacija odrasta na telegram stranicama i usvaja sve sto vidi tamo a prave vrednosti i stvari im promicu pred nosem. Tek kada se udje u Poljake unutar njih, vidis koliko to veze nema sa navijanjem. A isto to mogu da kazem i za Ruse. Odlicni borci, odlicni huligani, ali to sa navijackim svetom nema vise nekih dodirnih tacaka. Ne moze naravno da kod njih bude sve lose a kod ovih drugih sve dobro. I jedni i drugi imaju mane, stim sto nista od navijackih dogadjaja nema poentu ako se njima bave ljudi kojima fudbal, navijanje...uopste nisu zivotna stavka. Oni su tu radi svoje bande, radi reputacije, sve ostalo je losa gluma.

User avatar
Bata Kole
Posts: 30
Joined: Fri Dec 10, 2021 10:14 pm

Re: Пољска

Postby Bata Kole » Mon Mar 28, 2022 7:30 pm

Valjda i Juzma Amerika ima prilicnog udela. Pre svega Brazil i Argentina. I oni se najvise drze onog osnovovnog i izvornog. Nerealno ke ocekivati da severni narodi poput Rusa i Poljaka imaju isti trip ko Zabari. Razliciti mentaliteti, razlicito podneblje, vokalne mogucnosti. Ali i ovi dolaze na stadion, idu na gostovanja i gaze kilometre posebno Rusi. Dal pevaju lepo za uvo, imaju lepe zastave ili kao da su pravila deca ko da je bitno. Tu su prate klubove, gaze kilometre. Ruh npr ode ma gostovanje u jeku korone, zabranjeno, ne udju, posibaju se. Zenit isto. Kod zabara osim parola i nekih setnji nisam primetio nista. Nekad imam utisak da su saminsebi dovoljni onako lepi i melodicni. Ista oesma moze da se vrti ko ploca, teren im i ne treba. Isto ko i ovinsto se prejedu steroida pa odu na tekmu koju igra tudj klub.

Sevastopole
Posts: 601
Joined: Sun Jul 17, 2016 3:58 pm

Re: Пољска

Postby Sevastopole » Mon Mar 28, 2022 11:11 pm

Porediti Poljake i Italijane je zlocin navijacki prvo to da se kaze. Svaka cast Poljacima na trudu koji ulazu da lice malo na Italijane, malo na nas, malo na Ruse. Svasta nesto izmesano. Ogromna su zemlja i nije nikako dosadno, sta vise, pitanje dal ima aktivnije zemlje od njih. Medjutim, kao sto sam rekao vec, to su bande koje imaju za cilj svoju reputaciju i u tim stvarima idu daleko i spremni su da udju u svet navijanja i huliganizma, da bi dokazali kakvu ko ima bandu. Vrlo cesto ces i cuti taj naziv kada pricaju banda na bandu kada se sretnu negde itd. Sto u sustini i jeste najbolji opis. Kako drugacije objasniti koalicije neprirodne, prelaske iz jedne koalicije u drugu, pa iz druge u trecu, pa sa onima sa kojima si bio prijatelj najbolji postadose ti dusmani, i tako se vrte ne zna se ko koga i ko sa kim. Svi moraju da su u nekoj koaliciji jer ovako nemaju sanse da opstanu niti da imaju neku znacajniju snagu. To, veze sa navijanjem nema niti bojama kluba, pripadnosti necemu sto ima veze sa fudbalom i navijanjem.
Ni Italijani nisu sjajni, verovatno ljudi znaju da je recimo Roma imala prijateljstvo sa Napolijem, kome to danas moze da bude pojmljivo? I sigurno ima jos primera, ali oni su ipak zadrzali neka izvorna nacela. Kao Grci recimo. Imas opis nasih igraca koji su igrali protiv Panatenaikosa 1970/71. godine. Kada prolaze motorima oko autobusa i pokazuju prerezan vrat, prete. Danas, posle 50 i nesto godina oni isto to rade. E to je po meni strast i to je ono sto ih odvaja od ovih sto nose dzak jabuka u autobus za gostovanje umesto drugih stvari. Grci dan danas imaju istu strast samo se nadogradjuju navijacki dalje, isto tako i Italijani. Ljudi su izmislili Ultras nacela, na kojima pociva i Poljski i Ruski i koji hoces model. Svi su preuzeli od njih ideologiju i nacin razmisljanja. Kazes ubi ih romantika. Pa u tome i jeste cela prica. O osecanjima i strascu. Ali onoj pravoj a ne da glumis tu strast ili je preskaces i kreces od 10 og stepenika. Ne ide to tako, niti to ima toliko veze sa time ko je hladniji. Eno ih Englezi mongoloidi, hladni, nikakvi, pa su opet nesto doneli u navijanje. I dan danas su isti gde god da odu. Nema tu skrivanja nekog, taktiziranja, rade ono isto sto su pre 50 godina. Sednu negde naroljaju se i super ako neko naidje, ako ne, nacice vec oni protivnika.
Juzna Amerika naravno, ovde sam se vise fokusirao na Evropu. Voleti klub i navijanje na pravi nacin, uopste nije ni lako niti to svako ume. Da misli da voli to da, ali da stvarno voli to je vec pitanje.
Englezi neki recimo su navuceni na fudbal, na svoj klub na ceo taj trip. Inace, biti navijac tamo, evo ja garantujem da bi 98% ljudi odavde odustalo posle pola sezone da ide na utakmice. Niti imas desavanja, niti navijanje, kop, ma nista. I to je jos ludje ako gledas neki nize rangirani klub gde dolazi po 20000-30000 svake subote na isto mesto i tako vec 50 godina. Nema sta da vidis od fudbala, nemas sta da vidis od navijanja i akcijanja. Ali i dalje dolazis. To su sve stvari koje barem meni znace da postujem nesto jer je to ono stvarno i pravo. Oni su izmislili navijanje i to treba da se zna, i ne treba navijacki zivot vuci u neku krajnost na koju svi balave sad. Ja bi pre ovo nadogradjivao i bio deo tog sveta, nego ovaj drugi, koliko god bilo zabavno u njemu kada slusas ovako.
Na kraju kada pitas Legijine recice ti, Napulj zajebano gostovanje, koliko god da su svima jaci u napred, svakako ima svoju tezinu. Rim takodje nije izlet, samo je fora sto njima u grad dolazi svaka grupa u punom sastavu jer svi bi u Rim, pa tako nekada imaju prejak tempo da ne moze da se izvuce. Imas neke Veronine, Interove, Napolijeve, Atalantine itd. koji ti dolaze, pa onda izmedju te dve ti dodju neki Mancesterovi ili Fejnordovi ili ko zna ko sve vec. I tesko je to ispratiti i lako im je naci mane.
Iako su recimo konkretno Italijani krenuli da dolaze jedni drugima kako treba. Evo skoro je bio dogadjaj gde su Romini dosli Atalantinima u grad, recimo 30 ak ljudi bez pratnje. Odmah su napadnuti sa slicnim brojem ljudi. Zanimljivo je recimo da su tek ovih dana, digli par ljudi za tu tucu, i to dvojicu 40+, jednog 50+, i dva mladja. Nije im lako, ogromna je represija, ali se polako izvlace.

User avatar
Bata Kole
Posts: 30
Joined: Fri Dec 10, 2021 10:14 pm

Re: Пољска

Postby Bata Kole » Tue Mar 29, 2022 10:30 am

E bas to sto kazes za Engleze i za umeti da se voli klub. Meni kod zabara to deluje polu foliraza. Taj ultra sistem, pa se stice utisak da se gura ime grupe 100 puta ispred kluba. Pa se dizu neke parole da svi redom vide da objasne svima, pisu neka saopstenja kao nvo. Englezi to ne rade. Kao sto kazes nema nista a ljudi dolaze, mada po nizim ligamani nije to toliko ni lose. Za zabare rekao bih da ne postoje grupe i da ne mlate nekim sarenisem daih pola ne bi doslo po kopovima. A i koliko puta cujes kad se raspadne neka grupa prestali da idu ovi ili oni.

Sevastopole
Posts: 601
Joined: Sun Jul 17, 2016 3:58 pm

Re: Пољска

Postby Sevastopole » Tue Mar 29, 2022 11:06 am

Ma daleko od toga da Italijani nemaju tu strast. To ko nikad nije bio moze tako da govori. Bio sam i u Engleskoj i u Grckoj i u Italiji vise puta, dovoljno je da vidis kako se ophdode prema klubu i koju strast gaje i sve ti je jasno. Oni imaju tu nadogradju oko grupe i identiteta koji stvara svaka tibina. Imaju prava i iskrena rivalstva izmedju regija i gradova. Guranje grupe po meni je Poljski model, i to onako na ruzan nacin, kada vidis zabare skapiras da oni zive taj zivot. I ne malo puta sto ti kazes "prestali da idu ovi ili oni", to je u glavnom razlog jer se fudbal kakav oni poznaju odavno promenio, da je represija toliko uzela maha da ljudi to ne mogu ovde da zamisle, i da jednstavno kao grupe, ne mogu sebe da vide vise u takvom svetu jer to nije ono na sta su oni krenuli. Zato Englezima grupe i ne mozes da vidis unutar stadiona, vec po pabovima okolo ili gde vec. Mnogo ih ne ide na stadion sto zato sto ne mogu, sto zato sto nece. E pa to ti je isto ovo. Ko je upuceniji malo u Italijanski scenu moze da pise o njihovoj repreciji, ne bi ni bilo lose, da shvate ljudi sa cime se oni vec vise od 15 godina suocavaju. Tako da bi rekao da Italijani odolevaju iako imaju nerealnu represiju. I da bi ih ko zna koliko tek odustalo, da nisu toliko zagrizli i da im to toliko nije zivot. Oni pisu parole kako ti kazes, ali malo od tih parola nema smisla nikakvog. Ne znam sta mislis od koga je cela Evropa videla da pise parole? Svako ima svoje prednosti i mane, ali Italija nikako ne moze da bude nesto vestacko.

Pinturicchio
Posts: 64
Joined: Thu Jun 16, 2016 6:49 pm

Re: Пољска

Postby Pinturicchio » Tue Mar 29, 2022 12:40 pm

@Sevastopole

Jednostavno porediš dva potpuno različita sveta, dve kategorije. Samo što je problem što u navijačkom svetu ne postoji podela po kategorijama kao u boksu i onda dodje do toga da strastveni napolitanci sa navijačkim mentalitetom idu u Varšavu čarterom i prati ih pola poljske policije. I onda im veštački Poljaci izbace pravu navijačku prozivku gde im kažu da su "charter hooligans" i ovi nemaju šta da kažu na to jer to jeste tako sada.
Ne kažem da su se Legijini kurčili po Napulju ali nije bilo snimaka navijanja iz aviona itd. A opet imaš primer iste te grupe koja ode na periferiju Zagreba u jako uporište BBB i ponudi se veče pre utakmice. Dobije batine ali zna šta je uradila i gde je došla. Tako nešto teško da bi iko iz Italije uradio.

Za priču o tome da su Italijani stvorili ono što mi danas zovemo navijanjem se valjda svi slažemo, ali navijanje je evolouiralo (ili mutiralo) pa je došlo do toga da sada imaš navijačke grupe u kojima svaki član trenira MMA. To bi bilo ok ostalima da ne postoje evropska takmičenja gde se ta dva sveta sretnu i onda kao posledicu imamo ovakve parole.

Image
Партизан изнад свих!

Sevastopole
Posts: 601
Joined: Sun Jul 17, 2016 3:58 pm

Re: Пољска

Postby Sevastopole » Tue Mar 29, 2022 1:05 pm

Pinturicchio wrote:@Sevastopole

Jednostavno porediš dva potpuno različita sveta, dve kategorije. Samo što je problem što u navijačkom svetu ne postoji podela po kategorijama kao u boksu i onda dodje do toga da strastveni napolitanci sa navijačkim mentalitetom idu u Varšavu čarterom i prati ih pola poljske policije. I onda im veštački Poljaci izbace pravu navijačku prozivku gde im kažu da su "charter hooligans" i ovi nemaju šta da kažu na to jer to jeste tako sada.
Ne kažem da su se Legijini kurčili po Napulju ali nije bilo snimaka navijanja iz aviona itd. A opet imaš primer iste te grupe koja ode na periferiju Zagreba u jako uporište BBB i ponudi se veče pre utakmice. Dobije batine ali zna šta je uradila i gde je došla. Tako nešto teško da bi iko iz Italije uradio.

Za priču o tome da su Italijani stvorili ono što mi danas zovemo navijanjem se valjda svi slažemo, ali navijanje je evolouiralo (ili mutiralo) pa je došlo do toga da sada imaš navijačke grupe u kojima svaki član trenira MMA. To bi bilo ok ostalima da ne postoje evropska takmičenja gde se ta dva sveta sretnu i onda kao posledicu imamo ovakve parole.

Image

Odlicno, prava navijacka prica i raduje me da moze o ovome da se prica. Italijani su kao sto sam i sam rekao, limitirani u odnosu na Poljake, nas, Hrvate itd. svojom snagom. Ipak i takvi kakvi su, to je mnogo lep navijacki zivot koji oni vode. Stvar i jeste u uzivanju valjda? Ovo ovde je vise survajvor nego navijanje. I to su te razlike ogromne. Poljaci gde je tvrdo, nisu se proveli kako treba, iako sve rade po PS u, imali su oni i sa nama "konflikt", i to u zenitu njihovom kada su mislili da su najjaci na planeti. Pa se zavrsilo kako se zavrsilo. Italijani su dolazili u Beograd 2005. sa 25 ljudi, i dobili batine al su dosli, Lacio je bio u Varsavi vece ranije, dobio batine ali otisao, Romini u Moskvi su napadnuti cak su se i odbranili u isto nekom malom broju. Kada pricamo o Napolitancima, kod njih na tribinama je mnogo slozena situacija. "Carter bojsi" su jedan deo tribine a ima ih 3 ili 4. Jedna od tih grupacija je bila vece ranije u Varsavi, zalepila im se murija i to je to. Tako da ne bi ja bas toliko ocrneo Italijane. Nesto sto nema na internetu ne znaci da se nije desilo ili pokusalo da se desi. Ne opravdavam Italijane, oni su toliko jaki koliko jesu, ali to je izvuceno od navijaca. Kod Poljaka je to banda, i naravno da ce banda da ispostuje vise celu pricu jer maltene samo zbog toga i postoje. Pobednik je onaj ko stvarno razume navijanje i ima "bandu", meni iskreno Poljaci ne deluju da razumeju navijanje i da imaju te odlike da su navijaci i zaljubljenici u fudbal. Italijani ipak, sa svim manama koje mi mozemo da im nadjemo, jesu. U Napulju su maksimalno izasli u susret uhapsenim Legiji, obezbedili im uslove za kucni pritvor itd.

Pinturicchio
Posts: 64
Joined: Thu Jun 16, 2016 6:49 pm

Re: Пољска

Postby Pinturicchio » Tue Mar 29, 2022 1:26 pm

Dobro ja nisam imao tu informaciju o toj frakciji Napolijevih, ali ti verujem jer znam da imate kontakt sa njima. Ne moraš da objašnjavaš razliku izmedju interneta i stvarnog sveta ne dopisuješ se sa decom ovde i debilima. Zbog takvog stava te ljudi ne vole ovde na forumu a zapravo pišeš odlične stvari.

A kad smo već pokrenuli ovu temu da nastavimo u tom pravcu. Kakvo je tvoje vidjenje nereda u Marseju izmedju Rusa i Engleza? Verujem da ti je bilo drago da vidiš ono iako je to klasičan primer sukoba dva sveta, mma protiv pijanog ljubitelja fudbala. I iskreno ne razumem zbog čega se Rusi toliko ponose tim dogadjajima kad tu osim malo ozbiljnije organizacije nisu imali većih prepreka.

Nadam se da će se ljudi uključiti u ove rasprave jer je to poenta navijačkog foruma.
Партизан изнад свих!

User avatar
Bata Kole
Posts: 30
Joined: Fri Dec 10, 2021 10:14 pm

Re: Пољска

Postby Bata Kole » Tue Mar 29, 2022 1:53 pm

Potez Legije u Zagrebu je bas lud. Lako je ici po centru i galamiti. Otisli su gde treba.
A Englezi valjda vaze za pionire huliganstva pa su kao takvi bili vazna meta Rusima. Jos onako nadmeni i bahati su im legli ko 1 na 10. Dva dana su se serifali dok Rusi nisu naisli. Plus koliko sam skontao Rusima nisu bile u broju ekipe sa velikih tribina. A i odnos snaga je bio prilican u korist Engleza. Ovi se sire po gradu i bahate a onda posle kukaju na specnaz i mma.

Sevastopole
Posts: 601
Joined: Sun Jul 17, 2016 3:58 pm

Re: Пољска

Postby Sevastopole » Tue Mar 29, 2022 2:22 pm

Pinturicchio wrote:Dobro ja nisam imao tu informaciju o toj frakciji Napolijevih, ali ti verujem jer znam da imate kontakt sa njima. Ne moraš da objašnjavaš razliku izmedju interneta i stvarnog sveta ne dopisuješ se sa decom ovde i debilima. Zbog takvog stava te ljudi ne vole ovde na forumu a zapravo pišeš odlične stvari.

A kad smo već pokrenuli ovu temu da nastavimo u tom pravcu. Kakvo je tvoje vidjenje nereda u Marseju izmedju Rusa i Engleza? Verujem da ti je bilo drago da vidiš ono iako je to klasičan primer sukoba dva sveta, mma protiv pijanog ljubitelja fudbala. I iskreno ne razumem zbog čega se Rusi toliko ponose tim dogadjajima kad tu osim malo ozbiljnije organizacije nisu imali većih prepreka.

Nadam se da će se ljudi uključiti u ove rasprave jer je to poenta navijačkog foruma.

Pogledaj kako je zapoceta ova konverzacija samo pa pokusaj da shvatis zasto nekad ton nije odgovarajuci. Da sam nastavio u duhu onog sto mi je prvo odgovoreno, ni ove konverzacije ne bi bilo. Trudim se kad vidim da imam sagovornika da maksimalno korektno pisem sa njim, jebi ga ne znam kako to izgleda sa druge strane ali stvarno mi je to namera.
Sto se Rusa tice i Marseja, nema sta, to je to gde se vidi ta razlika i "unapredjivanje" huliganskog sveta. Nije Rusima uopste bila neka ekipa od tih aj da kazemo 150 ljudi ukupno koji su napali trg, ali nije ni Englezima bila samo ekipa tu, nego mesano ali cinjenica je da su upali na trg sa bar 3 puta manje ljudi nego sto je bilo Engleza. I tu sad vidis te scene gde ovi koji imaju svi po 10/20/50 tuca na ruke, ali grupnih, ulaze u Engleze, koji su navikli i da dobiju udarce i da dobiju batine, ali sa ovim se nisu jos susreli na taj nacin. Jesu mnogi Englezi koji su gostovali u Moksvi, ali ovako javno i otvoreno, nikad. Eventualno u Poljskoj su jos davno lose prosli grupno, Tursku odvratnu ni ne racunam. I to je sad taj sudar ljudi koji idu citav zivot da prave sranja i da navijaju za svoj klub, i ovih skolovanih iz sala, utegnutih u one kratke sortseve suskave. Englezi na izdahu svom, a ovi na kraju svog zenita. I naravno da mi je bilo drago da su ih pocistili iz 100 razloga, ali kad bi sad razmislio dobro, to veze sa navijanjem nema iako jeste dogadjaj navijacki i jeste vezan za fudbal. Rusima je od nastanka tog pokreta Engleska bila kruna koju zele da skinu. Naravno u tom svetu su im se pojavili i Poljaci, ali Engleska je bila ta kojoj su oni hteli da pariraju. I kako to obicno biva, ucenik nadmasi svog ucitelja. Sigurno da ko god je bio u Marseju moze da kaze samo pohvalno za Ruse(a sta drugo i da kazes), ali mislim da su ovi stvarno vise kao masine nego ljudi sto se tice toga, i da se pomesao navijacki svet i ono sto je proisteklo iz navijackog sveta, i dobilo se sta se dobilo. Da 500 Engleza bude ponizeno od strane 150 Rusa. Opet, sa druge strane, istocnjaci, kada se nadju na ovim podnebljima, daleko teze izlaze na kraj sa protivnicima nego sto su to uradili sa Englezima. Postovanje za Ruse, ali ovo je vec borilacki sport koji oni upraznjavaju na navijackom polju. Nije normalno da mnogi od tih ljudi ti kazu, ne secam se kad sam zadnji put bio na stadionu. Iako ima i onih koji idu, svakako to nisu normalne stvari.

buckmuzz
Posts: 6
Joined: Fri Feb 05, 2016 9:49 am

Re: Пољска

Postby buckmuzz » Tue Mar 29, 2022 4:02 pm

Није све било до Руса, било је и до Енглеза. Мислим да се онакве филмске сцене из Марсеља не би десиле да је неко други био насупрот Руса (нпр. Немци или Пољаци). Енглези имају специфичну историју праћења своје репрезентације и нереда који прате таква гостовања, као и заједничког деловања различитих група -кад сам се ових дохватио, Пољаци су конкретно на том првенству покушавали да нахватају једни друге.

Иако су Руси апсолутно победници у марсељском окршају, људи који су били присутни причају и да су Енглези били добри.

Sevastopole
Posts: 601
Joined: Sun Jul 17, 2016 3:58 pm

Re: Пољска

Postby Sevastopole » Tue Mar 29, 2022 4:10 pm

Englezi ne mogu da budu losi. Jednostavno kakvi god da su, to im je u krvi da budu to sto jesu.

User avatar
1958
Posts: 1157
Joined: Sun Feb 07, 2016 2:41 pm

Re: Пољска

Postby 1958 » Sat Apr 02, 2022 9:37 am

Napisao lik kako su odvalili poljake i ostade ziv. Ok
Често одем до на село

Sevastopole
Posts: 601
Joined: Sun Jul 17, 2016 3:58 pm

Re: Пољска

Postby Sevastopole » Sat Apr 02, 2022 10:55 am

Koji lik?

User avatar
Ултрас
Posts: 228
Joined: Mon Feb 01, 2016 2:45 am

Re: Пољска

Postby Ултрас » Sat Apr 02, 2022 1:19 pm

Sevastopole wrote:Koji lik?

Misli na tebe,kad si napisao kako su Poljaci prosli sa nama kako su prosli.Po prici drugara iz ekipe koji su bili gore tada,dobro su prosli kako su mogli proci,da su se uvatili dzade i kud koji.

Sevastopole
Posts: 601
Joined: Sun Jul 17, 2016 3:58 pm

Re: Пољска

Postby Sevastopole » Sat Apr 02, 2022 1:56 pm

Ma znam ja na koga on misli, nego cekam da kaze to. Nego ne znam sta bi napisao. Krene talas besa prvo, pa onda nervoze, pa udaraj se po prstima, kako sa ovakvima pricati. Ne vredi jednostavno, ovo je neizostavan deo ovoga i to je to. Ciganska istina kaze, da su Lehovi identicno, ako ne i gore, prosli nego Legija. Samo jebi ga, nije bilo telefona, a i da jeste, ono, mrkli mrak u sred Poljske(zamisli jos na njihovom terenu u njihovoj zemlji, na domak njihovog grada) uvatise ljudi maglu ostavise par kola. Ali identicno Zagrebu, nisu ni pokusali da pruze otpor. U Zagrebu mozda jeste par njih ali to je sve smesno pricati kada ti pobegne cela tribina. Tako da, ne znam samo odakle mu ideja da se javi i da tako nesto prica, ali jebi ga valjda ga to hrani, neki kurac jeste. Nema sta drugar iz price da ti prica, evo ti prica iz prvog reda pricao mi drugar. Krenuli ljudi iza nasih autobusa sa 30-40 kola, i jebi ga, nisu racunali na to da ce oni biti napadnuti umesto obrnuto. Pa sad neka vidi legenda sta ima vecu tezinu, Leh ili Legija u to vreme, i sto su bezali na domak svog grada, dok je Legija bezala u Dubravi.

User avatar
1937
Posts: 69
Joined: Tue Jul 07, 2020 4:36 am
Location: Српска Атина

Re: Пољска

Postby 1937 » Sat Apr 02, 2022 7:01 pm

Dobro shvatili smo, cigani su jaci od purgera, a ujedno ste jaci i od legije i leha... Ne osporavam samo konstatujem!
Aj sad kad ste vec krenuli lepo tako i nastavite, mani se odgovora na podjebavanja radovaca, oni su i onako sami sebi dovoljni za sve... Dobre i kvalitetne price uvek zanimaju vecinu na ovom forumu, tako da samo napred!
"Војводина је на једној страни, сви остали на другој!" Вујадин Бошков

Sevastopole
Posts: 601
Joined: Sun Jul 17, 2016 3:58 pm

Re: Пољска

Postby Sevastopole » Sat Apr 02, 2022 7:37 pm

A ne, najbolje da ce da ostane na tome "ladno lik napisao da su odvalili Poljake". Da bi nekog odvalio taj mora da stane prvo da se bije, zato nikada nisam ni pokusao da koristim takvu terminologiju. Al sigurno on zna bolje kako je bilo, mora da je bio tamo. Niti cu reci da smo jaci od Legije niti Leha. Ali da smo imali sa njima situaciju jesmo, da je proslo kako je proslo, i to je. Sto se tice normalne price na forumu, mnogo zavisi od onog ko je sa druge strane. Ovde vidim da ima stvarno ljudi koji dobro poznaju Italije, Poljake, Ruse itd. meni je interesantno kada vidim da neko prati pomno neke navijace, jer to je danas retkost uopste da se neko za nesto interesuje. Sad kad pitas mladje ko je dobar recice ti Dortmundovi imaju dobre koreografije ili tako nesto. A od Purgera jesmo jaci. :D


Return to “Свет”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests