Пољска

kocka
Posts: 476
Joined: Sat Jan 28, 2017 5:50 pm

Re: Пољска

Postby kocka » Wed Apr 03, 2019 10:16 am

lost&found wrote:Pa mislim da je to slicna stvar kao i sa nama i Hrvatima. Istorijski, mnogo vise su nam zla naneli Turci ali se vise trenutno mrzimo s Hrvatima. Pretpostavljam zato sto ne ocekujes od nekoga ko ima slicnu krv i genetiku kao tvoju, da te tako upropasti.
Plus, sto su ih Nacisti useravali samo u tim godinama II sv. rata, dok su Sovjeti to nastavili da rade jos narednih 45 godina. Za to vreme su se Nemci izvinjavali, pokajali (nebitno da li su zaista tako i mislili) i postali veci Jevreji od Izraelaca, pa tako u Berlinu imas malo malo pa na plocniku uklesane pozlacene plocice s imenima jevrejskih zrtava, pa onda jevrejski Memorijal u centru grada, itd. Iz te perspektive, ne vidim sto bi Jevreji mrzeli danasnje generacije Nemaca.
E sad, ne znam da li su se i Poljacima bas toliko izvinjavali, ali Rusima je trebalo "svega" 50 godina pokolj u Katinskoj sumi da priznaju.

Живот је некад сив, некад жут. Бајага шта је сиво у односима Хрвата и Срба ?

User avatar
1958
Posts: 1157
Joined: Sun Feb 07, 2016 2:41 pm

Re: Пољска

Postby 1958 » Thu Apr 25, 2019 12:00 pm

... па ипак русофобија у Пољака има библијске размере, док германофобија, ако и постоји, сведена је на ниво статистичке грешке.


Nije bas tako, imao sam prilike da prisustvujem nekim dogadjanjima gde su bili i njemci i poljaci. Uglavnom, tenzija na nivou, incidenti na nivou. Njemci tu nemaju sta da traze pored steroida koji svuda putuju u hordama.
Често одем до на село

Avanti ragazzi
Posts: 216
Joined: Wed Feb 03, 2016 2:25 pm

Re: Пољска

Postby Avanti ragazzi » Thu Apr 25, 2019 1:34 pm

Поготово господа из Хожува.
Можда и најодвратнија коалиција у великој и разноврсној историји навијачких пријатељстава у ПЛ.
Image

User avatar
čompika
Posts: 1015
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:31 pm
Location: Novi Sad

Re: Пољска

Postby čompika » Fri Apr 26, 2019 2:27 pm

Avanti ragazzi wrote:Поготово господа из Хожува.
Можда и најодвратнија коалиција у великој и разноврсној историји навијачких пријатељстава у ПЛ.

jel mozes da pojasnis ovo,kako mislis odvratna u kom to kontekstu?

Avanti ragazzi
Posts: 216
Joined: Wed Feb 03, 2016 2:25 pm

Re: Пољска

Postby Avanti ragazzi » Sat Apr 27, 2019 12:29 am

Вишедеценијско пријатељство са Лехијом и Шљонском су одбацили и напрасно постали пријатељи са Рухом, Виђевом и ајде том Еланом.
Преко ноћи се преправљају графити мржње између две екипе, а којих има доста обзиром да је периферија и околина Кракова на 60-ак километара од Хожува. Наравно, они стари са својим бившим зеленим пријатељима не важе више. А лизање инстант ступа на снагу, чак у тој мери да су скупа све 4 "пријатељске" екипе непосредно по проширењу коалиције учествовали у оном чувеном фолклору у Лубину.
Добро, историјски многе ствари повезују момке из Торуња са Јужном трибином.
А тек полицијско деловање краковских Ајкула са домаћом агентуром... Каква курац Јужна Америка, ово је егзотика.

SickOfItAll
Posts: 224
Joined: Wed Feb 03, 2016 12:21 am

Re: Пољска

Postby SickOfItAll » Sat Apr 27, 2019 1:33 am

Avanti ragazzi wrote:Поготово господа из Хожува.
Можда и најодвратнија коалиција у великој и разноврсној историји навијачких пријатељстава у ПЛ.
Image


Је л ово “Јевреји” неки погрдан назив Виђев?

Avanti ragazzi
Posts: 216
Joined: Wed Feb 03, 2016 2:25 pm

Re: Пољска

Postby Avanti ragazzi » Sat Apr 27, 2019 2:01 am

Тако некако. Колико знам, сам град Лођ / Луђ има велику јеврејску заоставштину и порекло, као уосталом и Варшава и Краков.
Али, само неколико пута сам чуо да их тако називају. Они су и најмање спорни и вероватно најисправнији из те коалиције, по мени.
Иако их не волим.

Leljivko
Posts: 19
Joined: Thu Dec 14, 2017 1:31 am

Re: Пољска

Postby Leljivko » Sat Apr 27, 2019 11:16 pm

27.04.2019
Leh Poznan (Young Fleaks'98) vs Katovice (Persona non Grata) 30x30, 3 min, pobjeda Leha

User avatar
pustinjska lisica
Posts: 434
Joined: Sun Jan 31, 2016 9:16 pm
Location: Пјонгјанг

Re: Пољска

Postby pustinjska lisica » Fri May 03, 2019 5:27 pm

1958 wrote:
... па ипак русофобија у Пољака има библијске размере, док германофобија, ако и постоји, сведена је на ниво статистичке грешке.


Nije bas tako, imao sam prilike da prisustvujem nekim dogadjanjima gde su bili i njemci i poljaci. Uglavnom, tenzija na nivou, incidenti na nivou. Njemci tu nemaju sta da traze pored steroida koji svuda putuju u hordama.


Mислио сам на генералном државно-националном нивоу, не (само) навијачком.
У реверу носим марамицу белу ја,
свака мене фрајла, свако ме девојче зна,
кад год ја сретнем лепе цурице целу им дадем,
а оне викну дај дуплирај душице.

марамица маркизет, мене воли цео свет
марамица маркизет, мене воли цео свет

User avatar
Bruno Sulak
Posts: 750
Joined: Wed Feb 03, 2016 11:27 am
Location: Cannes

Re: Пољска

Postby Bruno Sulak » Sun Jun 09, 2019 4:26 pm

LKS izakcijao Widzew po njihovom povratku iz Makedonije, pala im zastava

https://stadionowioprawcy.net/skrojone- ... cil-flage/

Kod Poljaka dosta konfuzno. Prvo se Widzew sibao sa ostalima na utakmici reprezentacije sad ih i ovi napali po povratku. Mogli su bar na reprezentaciji da se kontrolisu od medjusobnih napada.

Ovi iz Widzewa imali pun kurac desavanja. Prvo se posibaju sa murijom u centru, pa se posibaju sa ostalim grupama, pa ih murija pohapsi njih stotinak i propuste utakmicu pa ih sad i ovi sacekaju sa povratka. Dosta za 3 dana :mrgreen:

User avatar
Ултрас
Posts: 228
Joined: Mon Feb 01, 2016 2:45 am

Re: Пољска

Postby Ултрас » Sun Jun 09, 2019 7:08 pm

Mislim da nema vikenda vec duze vreme da se neakcijaju po putevima Poljske,al nekako mi cudno kako im lako padaju glavne zastave.Zadnjih godina mislim da ne postoji ekipa kojoj nije nesto palo.

User avatar
Bruno Sulak
Posts: 750
Joined: Wed Feb 03, 2016 11:27 am
Location: Cannes

Re: Пољска

Postby Bruno Sulak » Sun Jun 09, 2019 11:19 pm

Da, cak i kad izuzmemo ona obijanja ostava i raznih prostorija njima padaju glavne.

Jesu im bili ovi koalicioni partneri u Juznoj Srbiji? Ruh, Wisla, Elana? Nisam video da ih je bilo.

Avanti ragazzi
Posts: 216
Joined: Wed Feb 03, 2016 2:25 pm

Re: Пољска

Postby Avanti ragazzi » Sun Jun 09, 2019 11:42 pm

Прочитао сам да је Елана била с њима у оној фрци пред утакмицу. Колико се сећам, Рух на прати репрезентацију организовано. Нису џабе они “Немци”.

А питао ме неко пре месец дана што су ми Виђев - Рух најгаднији. Ето одговора...

1914
Posts: 1199
Joined: Sun May 07, 2017 3:23 pm

Re: Пољска

Postby 1914 » Mon Jun 10, 2019 11:17 am

Veliko postovanje visokom liku sto nije dao saborca!




Bili su prisutni Wisla i Elana sa navijacima Widzewa.Napadnuti su zbog desavanja u Marseju na E2016 od skoro svih ostalih prisutnih grupa Legia Warszawa ,Zawisza,Stomil Olsztyn,GKS Katowice,GKS Belchatov,Pogon (Lebrok),Pogon Szczecin...

Inace Wisla Sharks su skoro na izdisaju zbog silnog cinkarenja od strane njihovog vodje,to su odmah iskoristili njihovi najveci rivali.Dva napada na kafice od popularnih Ajkula.





Kada se budem oporavio od operacije urasle dlake,da cu analizu desavanja na ruskoj sceni.

ElPadrino
Posts: 508
Joined: Thu Feb 21, 2019 12:18 am

Re: Пољска

Postby ElPadrino » Wed Jun 12, 2019 10:57 am

Mene uvijek ova navijacka spasavanja podsjete na hrvate tamo na nekom ep - sp kad su bojsi spasili nekog lika iz torcide od murije. Jebiga jesu kroasani, ali to je bas ostavilo jak utisak.

Mozes li ako te ne mrzi podsjetiti u vezi tih desavanja na EP2016 u Marseju ? Meni iskreno nista ne pada na pamet da su Poljaci nesto ispusili. I vidim nema Leha u toj ekipici, je l oni slabo prate reprezentaciju ili su jos u oporavljanju od padanja zastava ?

Brz opravak brate.

1914
Posts: 1199
Joined: Sun May 07, 2017 3:23 pm

Re: Пољска

Postby 1914 » Wed Jun 12, 2019 12:40 pm

Na E2016 je debitovala WRW+Elana kolicija.Posto su stvorili vrlo jak savez hteli sa drugima to da podele,pa su napali svoje neprijatelje.Sto je bio glup potez,posto za svoju zemlju treba da budu svi ujedinjeni(kao na primer Rusi,Ukrajinci,Madjari....).

Hvala brate!

МГП
Posts: 502
Joined: Thu Feb 04, 2016 12:28 pm

Re: Пољска

Postby МГП » Wed Jun 12, 2019 10:39 pm


User avatar
ultrastito
Posts: 1766
Joined: Sun Jan 31, 2016 10:03 pm

Re: Пољска

Postby ultrastito » Thu Jun 13, 2019 9:08 am

Brate, ovi imaju vise hladnog oruzja nego Turci i mi zajedno, 1389-e...
"...ми смо имали ту срећу да смо имали припадност крају, једном ћошку..."
преле

ElPadrino
Posts: 508
Joined: Thu Feb 21, 2019 12:18 am

Re: Пољска

Postby ElPadrino » Thu Jun 13, 2019 12:38 pm

Ma ovo je bolest. Ne znam sta ovaj baja konta kad sa onim nekim produzenim nozem ide. I sta uopste konta covjek koji u navijacki sukob ide sa sjecivom nekim.

Uvijek sam govorio, po meni, nije sramota pobjeci od noza. Brate svako ima zenu, djevojku, djecu, bracu, sestre, pa je l treba da pogine u navijackim sukobima jbt.

Zato su Rusi ispred svih ostalih navijaca svjetlosnim godinama ispred, mada i njima zna da se omakne. Ali su za razliku od svih nas ljudine, postenjacine i 100% ispravni likovi, pa nek prica ko sta hoce da to nije ultra ili ovakvo ili onakvo.

МГП
Posts: 502
Joined: Thu Feb 04, 2016 12:28 pm

Re: Пољска

Postby МГП » Thu Jun 13, 2019 3:54 pm

На мене је највећи утисак оставило како се опуштено људи крећу улицама у сред бијела дана са свим ножевима, мачетама и осталим, као да су кренули у опуштену блеју градским улицама.


Return to “Свет”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests