Росси́я

User avatar
Новосадиста
Posts: 222
Joined: Mon Feb 22, 2016 5:19 am
Location: Српска Атина

Re: Росси́я

Postby Новосадиста » Sat Sep 16, 2017 4:49 pm

Хвала на одговору, значи да није то само до ЦСКА и Спартака, и Зенит има своје везе и везице да тако кажем.
Занимљива ми је једна ствар код њих, да са већином европских екипа од Пољака, па до Немаца, Холанђана и осталих свима су се нудили и на фер тучу али и на оно што би ми рекли балкански стил, што оставља утисак да њима стварно није проблем да се побију како год и у било ком одмеру снага, имају велико самопоуздање и знају шта раде! Што неко рече, можемо ми са ових простора да причамо шта оћемо, да су стероиди, мма борци или како год, ал чињеница је да би испичкали цео Балкан на гомили, далеко од тога да ја подцењујем неке екипе код нас и људство, али су они усавршили тај свој фазон до краја и не повлаче се ни пред ким!
стадион-место народног бунта!

1914
Posts: 1199
Joined: Sun May 07, 2017 3:23 pm

Re: Росси́я

Postby 1914 » Sat Sep 16, 2017 5:22 pm

Новосадиста wrote:Хвала на одговору, значи да није то само до ЦСКА и Спартака, и Зенит има своје везе и везице да тако кажем.
Занимљива ми је једна ствар код њих, да са већином европских екипа од Пољака, па до Немаца, Холанђана и осталих свима су се нудили и на фер тучу али и на оно што би ми рекли балкански стил, што оставља утисак да њима стварно није проблем да се побију како год и у било ком одмеру снага, имају велико самопоуздање и знају шта раде! Што неко рече, можемо ми са ових простора да причамо шта оћемо, да су стероиди, мма борци или како год, ал чињеница је да би испичкали цео Балкан на гомили, далеко од тога да ја подцењујем неке екипе код нас и људство, али су они усавршили тај свој фазон до краја и не повлаче се ни пред ким!


Da,imaju druge grupe isto svoje ekipe u drugim gradovima,samo sto niko ne moze da se poredi sa brojem ekipa koje poseduju Spartak i CSKA.Rusi su spremni da izadju svima na crtu zato sto nemaju kompleks poraza(ponekad dobijes,ponekad izubis i ides dalje),jednostavno im je usadjeno u kulturu da se biju.

User avatar
Ултрас
Posts: 228
Joined: Mon Feb 01, 2016 2:45 am

Re: Росси́я

Postby Ултрас » Sat Sep 16, 2017 6:44 pm

Znam za jedan slucaj to sam zaboravio gde su Rusi dobili batine(Spartak).Kad su igrali u Varsavi 2011te cini mi se.30 ljudi uglavnom mesane ekipe polovina bili iz Boksera.Par sati pred tekmu napali su lokal gde se ovima okupljala prva ekipa a bilo ih je oko 100tinjak i ovi su to znali.Svaki od njih 30 je prosao sa nekom povredom i svi su lezali po par puta na zemlji,al se i dalje zaletali.Kraj tuce svi docekali na nogama,Poljaci nisu mogli da veruju.Pre desetak godina CSKA se bas bio nalozio i u hardkor sastavu 150 ljudi otisli u Poljsku.Mislim da su hteli tucu sa huliganima iz Vroclava.Svi su pohapseni i do tuce nije doslo.Posle je bila ferka Jaroslavke i Vroclava(30 na 30)gde su Rusi bistro pobedili.Uglavnom sve je to tesko organizovati jer murija sve preduhitri uglavnom.

1914
Posts: 1199
Joined: Sun May 07, 2017 3:23 pm

Re: Росси́я

Postby 1914 » Sat Sep 16, 2017 7:04 pm

Ултрас wrote:Znam za jedan slucaj to sam zaboravio gde su Rusi dobili batine(Spartak).Kad su igrali u Varsavi 2011te cini mi se.30 ljudi uglavnom mesane ekipe polovina bili iz Boksera.Par sati pred tekmu napali su lokal gde se ovima okupljala prva ekipa a bilo ih je oko 100tinjak i ovi su to znali.Svaki od njih 30 je prosao sa nekom povredom i svi su lezali po par puta na zemlji,al se i dalje zaletali.Kraj tuce svi docekali na nogama,Poljaci nisu mogli da veruju.Pre desetak godina CSKA se bas bio nalozio i u hardkor sastavu 150 ljudi otisli u Poljsku.Mislim da su hteli tucu sa huliganima iz Vroclava.Svi su pohapseni i do tuce nije doslo.Posle je bila ferka Jaroslavke i Vroclava(30 na 30)gde su Rusi bistro pobedili.Uglavnom sve je to tesko organizovati jer murija sve preduhitri uglavnom.


Top Ruske grupe mozes samo na ulici(uglavnom napasti ih sa raznim rekvizitima i u vecem broju) pobediti,dok na livadama ako su u ful sastavima tesko.Tuca je trebla da bude izmedju tada bloka Jugend,Gallant Steeds,Capitals(Dinamo Moskva)+ nesto Yaroslavke protiv Lehije Gdansk.Mislim po Poljake da je i dobro sto nije doslo do te livade jer su na strani kolicije bile top ekipe koje u toj kompoziciji skoro nemoguce pobediti.Trebala je da bude vise fer tuca po Poljake u Moskvi izmedju Leha Poznan i Yaroslavke 100 na 100 kada je pre Leh gostovao CSKA valjda na nekoj evro utakmici,ali je bila sprecena.

User avatar
Новосадиста
Posts: 222
Joined: Mon Feb 22, 2016 5:19 am
Location: Српска Атина

Re: Росси́я

Postby Новосадиста » Sat Sep 16, 2017 10:20 pm

А да ли је било неких занимљивијих окршаја на оном првенству у Пољској и Украјини? Или сад у Француској између Пољака и Руса?
Знам кад смо ми били у Маријамполију-Литванија, дошли су нам, да кажем у госте, тад навијачи Балтика из Каљинграда и навијачи нижеразредног пољског клуба Вигри Сувалки (Wigry Suwałki) не знајући једни за друге да ће се срести ту, и једни и други су хтели да се бију међусобно када су се срели, велика мржња, хвала Богу па смо били бројнији од Руса много те смо могли да смиримо све и да остане само на преким погледима, Пољака дошло једна кола, Руса 15-так, чудна ситуација, а ситуација је била врућа јер се то лето играло ЕП па су још ожиљци били свежи и за једне и за друге...
стадион-место народног бунта!

User avatar
Ултрас
Posts: 228
Joined: Mon Feb 01, 2016 2:45 am

Re: Росси́я

Postby Ултрас » Sat Sep 16, 2017 11:00 pm

Jeste bilo je svega i svacega na tom evropskom.Bilo je dosta tuca cak i nekih ferki.Uglavnom niko iz Ruskih ekipa nije izgubio ni jednu tucu,al dosta obicnih navijaca je dobilo po tamburi posto Poljaci nisu birali.I znam da su dvojica likova iz Jaroslavke bas dobro najebali u Lodju kad su bili kod svojih prijatelja.Izakcijali ih ovi iz LKS-a.Bila je ferka Aliens+9ka protiv Legijinih pobeda Rusa za 30 sek.Ima snimak sigurno 1914 zna za to pa nek postavi gde 100 Rusa rasteruje u sred Varsave Poljake na dan utakmice.Znam da su isto Legijini bezali od Uniona Jaroslavke i Capitalsa a bilo ih je dosta vise.Posle tekme Rusija Poljska,Rusi u punom sastavu setaju satima ulicama i nude se al na kraju nista nije bilo.

МГП
Posts: 502
Joined: Thu Feb 04, 2016 12:28 pm

Re: Росси́я

Postby МГП » Sat Sep 16, 2017 11:56 pm

Ултрас јеси ли на који од ових снимака мислио?
http://www.youtube.com/watch?v=ptUjD4M476I
http://www.youtube.com/watch?v=vFun55T_0Hg
http://www.youtube.com/watch?v=os0njF6aq48

П.С. Оно што си у ранијем посту споменуо како Руси крећу у напад.
http://www.youtube.com/watch?v=iQHOTcKnfc4


Космет је Србија
Posts: 430
Joined: Thu Feb 18, 2016 1:28 pm

Re: Росси́я

Postby Космет је Србија » Sun Sep 17, 2017 4:15 am

1914 wrote:Rusi su spremni da izadju svima na crtu zato sto nemaju kompleks poraza(ponekad dobijes,ponekad izubis i ides dalje),jednostavno im je usadjeno u kulturu da se biju.


Колико хул екипе интересује сам изглед трибине пошто сам чуо још одавно да у копу буквално ћуте. Значи ако су ови ултраси 24 сата ови за све то време тренирају. Стварно највеће поштовање за њих али да их баш толико боли уво за саму трибину... можда грешим али познаник ми је то пренео пре 10 година. Иначе колико су редовни генерално на самим утакмицама било кући или гостовањима и генерално да ли су тотално независни од управа?
Мислим делује ми немогуће да неко одради већину утакмица због финансија и саме величине државе а и кад би стигли тренирати и шибати се а ван тога видео сам пар неких снимака цртања шеталица и да се ради изузетно пажљиво и са вољом.

Иначе све похвале за текстове и само наставите. ;)

1914
Posts: 1199
Joined: Sun May 07, 2017 3:23 pm

Re: Росси́я

Postby 1914 » Sun Sep 17, 2017 10:54 am

Новосадиста wrote:А да ли је било неких занимљивијих окршаја на оном првенству у Пољској и Украјини? Или сад у Француској између Пољака и Руса?
Знам кад смо ми били у Маријамполију-Литванија, дошли су нам, да кажем у госте, тад навијачи Балтика из Каљинграда и навијачи нижеразредног пољског клуба Вигри Сувалки (Wigry Suwałki) не знајући једни за друге да ће се срести ту, и једни и други су хтели да се бију међусобно када су се срели, велика мржња, хвала Богу па смо били бројнији од Руса много те смо могли да смиримо све и да остане само на преким погледима, Пољака дошло једна кола, Руса 15-так, чудна ситуација, а ситуација је била врућа јер се то лето играло ЕП па су још ожиљци били свежи и за једне и за друге...


Rusi su poslali mnogo ozbiljniju ekipu na Evro 2012(vecina top ekipa),nego na Evro2016(taj su izgurale vise ekipe iz provincije),manje vise sve sto je Ultras napisao o susretima izmejdu Poljaka i Rusa na tom Evro je da Rusi nisu tamo imali ozbiljnih poraza tamo.Kada god su se susretaili u jednakim brojevima ili su Rusi pobedjivali ili su drzali crtu.Stim da su Rusi akcijali i u Ukrajni(imali su livadu Topredo SKS i D.KIjev koju su dobili Rusi)
.

Sto se tice rivaliteta Rusa i Poljaka ne moze da se poredi sa nasim na Balkanu,zato sto ima tu dosta malih kontakta medjusobnih.To je vise nadmetanje koje broj 1 u Evropi sto se tice huliganizma.

Yaroslvaka je dobra sa Destroyers(Wizdew-glavna hul ekipa)
Yaroslavka u Poljskoj
Image
Destroyers i Yar u Rusiji
Image

Bili je prijatestvo izmedju Union i YF98(Lech Poznan),koje je prekinuto,ali kontakti i dalje postoje i jednidruge posecuju
Image

Banda Tuka(Spartak) ima licne kontakte sa hulsima iz Jagelonije
Dva clana Bande Tuka na mecu Jagelonija-Lehjia Gdansk(cak su bili u prvi redovima okrsaja ta dva kluba)
Image

Ove godine Rebels(Rotor Volgograd) su bili na navijackom turniru u Slovackoj sa Karpti Krosno i Stal Rzeszow
Mala zastva sa kulom i slovom R
Image

1914
Posts: 1199
Joined: Sun May 07, 2017 3:23 pm

Re: Росси́я

Postby 1914 » Sun Sep 17, 2017 11:07 am

Космет је Србија wrote:
1914 wrote:Rusi su spremni da izadju svima na crtu zato sto nemaju kompleks poraza(ponekad dobijes,ponekad izubis i ides dalje),jednostavno im je usadjeno u kulturu da se biju.


Колико хул екипе интересује сам изглед трибине пошто сам чуо још одавно да у копу буквално ћуте. Значи ако су ови ултраси 24 сата ови за све то време тренирају. Стварно највеће поштовање за њих али да их баш толико боли уво за саму трибину... можда грешим али познаник ми је то пренео пре 10 година. Иначе колико су редовни генерално на самим утакмицама било кући или гостовањима и генерално да ли су тотално независни од управа?
Мислим делује ми немогуће да неко одради већину утакмица због финансија и саме величине државе а и кад би стигли тренирати и шибати се а ван тога видео сам пар неких снимака цртања шеталица и да се ради изузетно пажљиво и са вољом.

Иначе све похвале за текстове и само наставите. ;)


Spartak je to tamo doveo do savrsenstva sto se tice odlazaka huligana na utakmice,svaku utakmicu im skoro vise sve udarne zastave na ogradi,dok druge grupe nemaju svoje hulse cesto na utkmicama(neki cak i uopste ne idu na utakmice).Ima slucaja nekih klubova kada im pogledas tribnu i pitas se koja je ovo smejurija od grupe,ali te zato na ulici ceka njihova vrlo zajebana hul ekipa koja nikad skoro nije na tribini.Uglavnom ultras grupe su zaduzene da vode tribine uz neke hulse koji vole taj ultras zivot.Neke hul ekipe nemaju veze sa upravama(cak je dosta grupa u svadji sa svojim upravama),dok neke rade kao zastitari na utakmicama(mada se necimaju kada izbije neko sranje).

User avatar
Ултрас
Posts: 228
Joined: Mon Feb 01, 2016 2:45 am

Re: Росси́я

Postby Ултрас » Sun Sep 17, 2017 8:10 pm

Na tribinama kao i kod nas vlada zakon jacega.Za sve se najvise pitaju huligani koji pod sobom imaju ultra ekipe.Sto se tice toga koliko posecuju tekme,posecuju uglavnom svi dal kacili zastave ili ne svi su prisutni na tekmama.

Улични ратник!
Posts: 187
Joined: Thu Dec 29, 2016 1:45 am

Re: Росси́я

Postby Улични ратник! » Sun Sep 17, 2017 10:02 pm

Pitanje za Ultrasa i 1914: Mene baš zanima jel u Rusiji u navijačkim obračunima ikad korišćeno hladno oružje,dal su pravili jedni drugima sačekuše po gradu ili autoputu,dal su ikad napadani manje brojniji,dal je bilo stradalih u tučama u Rusiji od strane noža,utoke i sl. Ne pratim Ruse gotivo nikako pa ne znam,sumnjam da se samo šibaju po livadama.

User avatar
Ултрас
Posts: 228
Joined: Mon Feb 01, 2016 2:45 am

Re: Росси́я

Postby Ултрас » Sun Sep 17, 2017 10:50 pm

Улични ратник! wrote:Pitanje za Ultrasa i 1914: Mene baš zanima jel u Rusiji u navijačkim obračunima ikad korišćeno hladno oružje,dal su pravili jedni drugima sačekuše po gradu ili autoputu,dal su ikad napadani manje brojniji,dal je bilo stradalih u tučama u Rusiji od strane noža,utoke i sl. Ne pratim Ruse gotivo nikako pa ne znam,sumnjam da se samo šibaju po livadama.


Jeste korisceno je,Dinamova ekipa OTF je bila poznata po tome i dan danas postoje i koriste neki vid oruzija u ulicnim tucama,pre par godina su popili opasne batine od Torpedovih Troublemakersa bas iz tog razloga.Prave akcije kao i svi sto prave svuda,i mnogo kilometara znaju da predju da bi izakcijali ove druge.Ako si na ulici ko te pita za brojnost?To je samo mit.Nije to livada.Nije bilo stradalih koliko ja znam ni od nozeva ni od utoka, al znam da je bilo ljudi koji su podlegli posle teskih povreda.To je bilo 90ih,sada toga vise nema.

1914
Posts: 1199
Joined: Sun May 07, 2017 3:23 pm

Re: Росси́я

Postby 1914 » Mon Sep 18, 2017 11:07 am

Oruzije su koristili svi do pocetka 2000ih,ali sada vise niko ne koristi.Bilo je potezanja utoke izmedju Rostova i Volgograda,ali je to brzo saseceno u korenu.U Rusjiu svi akcijaju na ulici od slabijih do jacih ekipa i bez probelma napadaju u vecem broju,ali kod njih nema ono 20 na 5.Sto se tice snalazenja na ulici to se najbolje pokazalo na Euro2016.Sigurno su naucili preko mape(ili osmatranjem) ulice Marseja jer su znali tokom napada gde i kako da se krecu.

Zaboravio sam da kazem jos da je pod Zenitovom ekipom Snake Firm perspektivna ekipa Loggers Troop iz Petrozavodska koja ima pobede nad mladjim ekipama Tools mlajdi(Dinamo-najveca njihva pobeda),prosmotor Aliens mladji(Spartak) Rude Boys mladji(CSKA),Invisable Band mlajdi(Spartak iz Pitera) ,Zastava(mladja Spartkaova ekipa iz Pitera),prosmotr Cannibals(Dinamo),sa Snake Firm protiv Ополчение(Volga Nizni-dobra ekipa iz provincije)

@Ultras dobio sam informacije da su jos u Union 2 : Smart Service,Triada,Simple Boys,Pain Industry Group,Strong Active Group


Maribor-Spartak
Image

Image

Image

Kopenhagen-Loko

Image

Arsenal Tula -Dinamo Moskva

Image

Image

Image

CSKA-Rostov
Image

Image

МГП
Posts: 502
Joined: Thu Feb 04, 2016 12:28 pm

Re: Росси́я

Postby МГП » Mon Sep 18, 2017 1:12 pm

Неко је писао на старом форуму да су и навијачи Сибира из Новосибирска склони потезању ножева у тучи ако се не варам, поготово кад им Московљани долазе у госте.

1914
Posts: 1199
Joined: Sun May 07, 2017 3:23 pm

Re: Росси́я

Postby 1914 » Mon Sep 18, 2017 1:32 pm

МГП wrote:Неко је писао на старом форуму да су и навијачи Сибира из Новосибирска склони потезању ножева у тучи ако се не варам, поготово кад им Московљани долазе у госте.


Ne verujem jer oni nemaju rivalitet sa navijacima iz Moskve.Oni se uglavnom sibaju sa ekipama iz Sibira i okoline.Imaju dobre dve ekipe hul ekipe SFG i Славные.Glavni rivali su im Tomsk,Omsk,Кrasnojarsk.Mislmi da su prerasli svoju sredinu i da treba da traze jace protivnike iz provincije.
SFG(stara slika)
Image

Oni pajseri iz Vice su uradili kratku reportazu o njima


Славные(stara slika)
Image

User avatar
Ултрас
Posts: 228
Joined: Mon Feb 01, 2016 2:45 am

Re: Росси́я

Postby Ултрас » Mon Sep 18, 2017 2:33 pm

1914: Jesu,na SAG je nastao ja mislim U2.Smart Service se raspao i kvalitetniji borci su zasluzili majice U2 dok je ostatak napravio ekipu Voshod.Cesto su kod nas na derbijima.Simpli su u savezu sa ЧД(voronjez)tako da je moguce sasvim.Vodja P.I.G. je bio istaknuti clan Uniona al je zavrsio karijeru,mislim da su ga proterali iz ekipe.

dok
Posts: 54
Joined: Tue Apr 05, 2016 11:02 pm

Re: Росси́я

Postby dok » Mon Sep 18, 2017 3:21 pm

pitanje za 1914 i ultrasa na jednoj slici se vidi zastava ska supporters,da li su to navijaci ska st.peterburga koji prate hokej ekipu iz pitera

1914
Posts: 1199
Joined: Sun May 07, 2017 3:23 pm

Re: Росси́я

Postby 1914 » Mon Sep 18, 2017 3:33 pm

dok wrote:pitanje za 1914 i ultrasa na jednoj slici se vidi zastava ska supporters,da li su to navijaci ska st.peterburga koji prate hokej ekipu iz pitera

Najverovatnije navijaci SKA Rostova gradski rival Rostova.Mada svi klubovi sa SKA(Piter,Habrovsk) u nazivu kluba su dobri sa navijacima CSKA.


Return to “Свет”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests