Росси́я

Сотир Миливојевић
Posts: 14
Joined: Mon Jun 13, 2016 8:58 pm

Re: Росси́я

Postby Сотир Миливојевић » Sun May 07, 2017 9:56 pm

Dinamo je popularniji i veci klub od Lokomotive. Cak sam cuo da je ranije bio veci rivqlitet izmedju njih i Spartaka. Navijacki/huliganski su takodje jaci od Lokomotive. Lokomotiva ne znam ni koliko ima ekipu za ulicu, posto vidim da se Cska vise cima sa Torpedom dok Loko niko i ne pominje.

User avatar
lider
Posts: 214
Joined: Sat Jan 30, 2016 10:49 am

Re: Росси́я

Postby lider » Sun May 07, 2017 10:17 pm

grobarizsrpske wrote:И оно што ме занима је заправо колико је данас тешко навијати за Динамо, поред три наведена (у последње двије деценија) трофејнија московска клуба?


Москва незванично има око 20 милиона становника па ти види дал је тешко навијати кад имаш толико људи у граду са да кажемо пет клуба који имају навијаче. Ја не знам да сем Спартака, ЦСКА, Динама, Локомотиве и Торпеда има још навијачких група у граду. Ако би могао неко да постави слике ових група тренутно како стоје нпр код куће јер Торпедо и Динамо играју ниже лиге па им је и бројсност сигурно слаба. По мени све је то мршаво и Руси нису фудбалска нација и навијање и све што иде уз то претерано их не занима. Исто имаш и Зенит и град са 7-10 милиона и буквално нема више клубова а они мршави код куће пар сома... Шта ја знам јесу нам браћа и имају наше групе братства и доста контакта са њима али некако су ми антинавијачки. Наравно ни ми нисмо далеко и немамо реално шта да неком замерамо али ето само пишем неки свој утисак. :mrgreen:
ТРАЖИМО ПРАВДУ, АЛИ И ОСВЕТА ЋЕ БИТИ ДОВОЉНА !

User avatar
grobarizsrpske
Posts: 188
Joined: Sat May 07, 2016 9:27 pm
Location: Република Српска

Re: Росси́я

Postby grobarizsrpske » Sun May 07, 2017 10:29 pm

Лидеру, ма вјерујем да има итекако боље упућених, па због тога упитах. ;)
Генерално, више успјеха су имали кошаркаши Динама од фудбалера у последње двије деценије. А онако лаички закључујем да млађи нараштаји се углавном опредјељују за ЦСКА и Спартак. Иначе мале московске групе имају у Буревестњик и Зеленоград.

Сотир Миливојевић
Posts: 14
Joined: Mon Jun 13, 2016 8:58 pm

Re: Росси́я

Postby Сотир Миливојевић » Sun May 07, 2017 10:38 pm

Tako nekako sam i ja razmisljao. Ogroman grad, malo navijaca u kopu. Mada sumnjam da bi i kod nas bilo mnogo drugacije da BG ima 10 miliona na primer. Sami Rusi priznaju da su se navijacki sporije razvijali jer su dugo bili pod komunizmom a tada je tolerancija na neke pizdarije po stadionima i ulicama u drzavi bila slaba. Cak i danas valjda ima neko nepisano pravilo da ne smeju svuda po Moskvi da se lemaju kako su mi pricali. One zakazane tuce i vlastima idu u prilog, em nema teze povredjenih em nema da se krsi i lomi drzavna imovina tako da je to ok :-) . Sto se tice i tih ferki to im je kao narodna tradicija jos pre ko zna koliko stotina godina. Skupe se dva sela i udri na ruke. Ima full scena u filmu "Sibirski berberin" kad je neko masovno sibanje a pored pici harmonika daje gas. Malo su spojili tradiciju sa fudbalom i eto dobitne kombinacije :D

1914
Posts: 1199
Joined: Sun May 07, 2017 3:23 pm

Re: Росси́я

Postby 1914 » Sun May 07, 2017 11:12 pm

@grobarizsrpske- prvi put su se organizovali 1994 pod imenom Blue-White Dynamite.Brojka je bill par stotina nista posebno,danas je to na mnogo vecem nivou.Krajem 90ih i pocetkom 2000ih(nastaje dosta hool grupa) uglavnom su huligani tada isli na utakmice(kod svih vecih grupa),dok danas idu manje huligani,a vise simatizeri(ultrasi).Dinamovu tribinu predvode ultras Dinamo(koja je osnovana 2009).Sada im je slabija brojka zato sto su u nizem rangu.

@Сотир Миливојевић-Dinamo jeste veci klub,ali kada je Lokomtiva osvojila dve title pocetkom 2000ih doslo je do naglog porasta u navijackom korpusu,tako da su postli treca grupa po brojnosti,ali jos treba da rade sto se tice ulice.Lokomotiv jeste najslabija u hul smislu u Moskvi,imaju pakt o ne napadnju sa Dinamom i Cska(cak Lokomotivina perspektivna ekipa Cosmo Trains su pod Yaroslavkom).Uglavnom napadaju sami ili sa Cska svoje neprijatelje Spartak/Torpedo.

@Lider-Pored 5 najvecih klubova,ima brdo malih neugodnih ekipica po Podmoskovlju.Najozbiljnije su Himki i Saturn,koje imaju veliko rivalstvo.Himki ima ozbiljnu ekipu za livadu(mogu da okupe oko 60 boraca),dok Saturn moze da okupi cak i vise boraca(ali slabijeg kvaliteta).Upravu si sto se tice izgleda tribina u Rusji je sve to mrsavo(izuzev Spartaka).Uz to nisu fudbalska nacija kao sto si rekao.Tamo uglavnom huligani slabo idu na utakimice,vise ih interesuje livada i cimanje po ulici.

User avatar
lider
Posts: 214
Joined: Sat Jan 30, 2016 10:49 am

Re: Росси́я

Postby lider » Mon May 08, 2017 9:02 am

Зеленоград је нпр 50км од Москве не знам да ли припада Москви ја мислим да не. Ове сатурнове сам видео код кући уживо како се сукобљавају са зенитовим али могуће да нису били сами већ са неким пријатељима дал спартак или цска. На трибини су одлично изгледали.



Јел може неко да наброји све руске групе и постави ако имају неку интернет страницу?
ТРАЖИМО ПРАВДУ, АЛИ И ОСВЕТА ЋЕ БИТИ ДОВОЉНА !

1914
Posts: 1199
Joined: Sun May 07, 2017 3:23 pm

Re: Росси́я

Postby 1914 » Mon May 08, 2017 12:37 pm

Zelenograd je grad u koji pripada Moskovskom okrugu.Imaju dobru ekipu pod imenom СД(ne znam pun naziv)коja je u kolicji sa prvom ekipom Himki huligana pod imenom Весна.Evo neke njihove bitne pobede које су јавне:
11.10.2015(Весна+СД) vs Иваново ~40х40 победа СД+Весна

22.02.2015. млађи СД (Зеленоград) + млађи Весны (Химки ) vs млаћи Bww (Минск,Беларусь), 9+2x11. 40 сек. победа СД+Весна

Химки vs Сатурн





Jарославка(цска) vs Сатурн 60х60 победа Jар

Image

1914
Posts: 1199
Joined: Sun May 07, 2017 3:23 pm

Re: Росси́я

Postby 1914 » Mon May 08, 2017 1:32 pm

@lider-Sajtovi vecih grupa

http://www.landscrona.ru/ zenit

http://fratria.ru/ spartak

http://rbworld.org/ cska

http://www.zapad5.ru/ torpedo

http://fk-rostselmash.ru/ rostov

https://vk.com/ultras_dynamo_2009 dinamo

Ne vredi nabrajati sve grupe,zato sto manje vise svaki grad ima svoju ekipicu.

1914
Posts: 1199
Joined: Sun May 07, 2017 3:23 pm

Re: Росси́я

Postby 1914 » Tue May 09, 2017 12:53 pm

Finale Ruskog kupa Loko-Ural 02.05.2017

Ural

Image

Image

Loko

Image

Image




Србохолик
Posts: 91
Joined: Fri Feb 05, 2016 11:04 pm

Re: Росси́я

Postby Србохолик » Tue May 09, 2017 1:03 pm

Али ова трибина горе око семафора :D

1914
Posts: 1199
Joined: Sun May 07, 2017 3:23 pm

Re: Росси́я

Postby 1914 » Wed May 10, 2017 2:20 pm

MMA borba koja se odrzala u februaru ove godine: Dimtry Tebekin(Rude Boys-Cska) VS Arthur Tyulpalov(Aliens/Skola-Spartak) pobeda CSKA



Ne znam za ovog momka iz Rude Boys,ali znam da je Arthur bio jedna od najaktivnih njuski na Euro 2016.Skoro na svakom drugom snimku se pojavljuje(celavi utrenirani lik sa kratkim zelenim sorcem).

1914
Posts: 1199
Joined: Sun May 07, 2017 3:23 pm

Re: Росси́я

Postby 1914 » Fri May 12, 2017 6:42 pm

10.05.2017. Динамо Брянск vs Бежица Брянск 40x40 pobeda Динамо

Image

Par momaka iz Samare doslo na Zemun-OFK Beograd

Image

underground
Posts: 38
Joined: Sat Mar 12, 2016 3:44 pm

Re: Росси́я

Postby underground » Fri May 12, 2017 8:44 pm

Prosele 2 nedelje sam bio u Moskvi
na 3 utakmice Spartaka i gostovanje Torpeda u Ramenskoye.Po mom misljenju oni i dalje zaostaju za nama u svim segmentima sem u tuci na ruke i kodeksu.Mada su i te tuce nekada toliko brutalne da su povrede gore nego kako oni kazu u srpskom stilu tj.okrsajima bez pravila.Navijanje,organizacija,spontanost,koreo,piro u svemu tome dosta zaostaju s obzirom kolika su zemlja i koliki potencijal imaju jer ne zaboraviomo da samo Moskva ima stanovnika 3 puta vise nego cela Srbija.Sv je nekako kako da kazem kao vestacki i na silu.Jos jedna po meni glupost je da na primer navijaci Torpeda,Orel Butchers i momci iz Kaluge istovremeno prate i svoje klubove i Spartak iako neko zvanicno prijateljstvo na nivou grupa ne postoji vec samo kao neke ekipe se gotive.
Sam odnos prema Srbima je prica za sebe jer koliko nas tamo obican narod a posebno navijaci gotive i cene...stvarno coveku bude puno srce.
zapad je desno

User avatar
lider
Posts: 214
Joined: Sat Jan 30, 2016 10:49 am

Re: Росси́я

Postby lider » Fri May 12, 2017 10:43 pm

underground wrote:Sam odnos prema Srbima je prica za sebe jer koliko nas tamo obican narod a posebno navijaci gotive i cene...stvarno coveku bude puno srce.

А ми говна па нам још милије :lol: :lol: :lol:
ТРАЖИМО ПРАВДУ, АЛИ И ОСВЕТА ЋЕ БИТИ ДОВОЉНА !

User avatar
Panzram
Posts: 355
Joined: Sun Jun 12, 2016 1:41 pm
Location: Južni Beograd

Re: Росси́я

Postby Panzram » Sat May 13, 2017 7:16 am

Kad sam se vozio od aerodroma do Prospekta Mira (jedno sat vremena puta) uvatio taksistu u mašinu da vidim dal zna o Srbiji. Dolazimo u neki kraj, ono panduracija, taksista se brže bolje vezuje, ja reko ih, tako i moj ćale. Posle me pito odakle sam, ja reko iz Srbije brale e sad dal me razumeo da ga jebem, jer ja njega sve jesam, on mene slabo.
Ovo neće na dobro da izađe...

User avatar
Новосадиста
Posts: 222
Joined: Mon Feb 22, 2016 5:19 am
Location: Српска Атина

Re: Росси́я

Postby Новосадиста » Sat May 13, 2017 1:41 pm

Ништа ми није јасно шта си написао, ал ми увек добро кад ти нешто пљунеш овде... тезви манипулатор
стадион-место народног бунта!

1914
Posts: 1199
Joined: Sun May 07, 2017 3:23 pm

Re: Росси́я

Postby 1914 » Sat May 13, 2017 2:54 pm

underground wrote:Prosele 2 nedelje sam bio u Moskvi
na 3 utakmice Spartaka i gostovanje Torpeda u Ramenskoye.Po mom misljenju oni i dalje zaostaju za nama u svim segmentima sem u tuci na ruke i kodeksu.Mada su i te tuce nekada toliko brutalne da su povrede gore nego kako oni kazu u srpskom stilu tj.okrsajima bez pravila.Navijanje,organizacija,spontanost,koreo,piro u svemu tome dosta zaostaju s obzirom kolika su zemlja i koliki potencijal imaju jer ne zaboraviomo da samo Moskva ima stanovnika 3 puta vise nego cela Srbija.Sv je nekako kako da kazem kao vestacki i na silu.Jos jedna po meni glupost je da na primer navijaci Torpeda,Orel Butchers i momci iz Kaluge istovremeno prate i svoje klubove i Spartak iako neko zvanicno prijateljstvo na nivou grupa ne postoji vec samo kao neke ekipe se gotive.
Sam odnos prema Srbima je prica za sebe jer koliko nas tamo obican narod a posebno navijaci gotive i cene...stvarno coveku bude puno srce.


Mnoge ekipe u Rusiji su u dobrim odnosima sa Spartakom ili Cska.Na primer ekipe (uz one koje si nabrojao) koje su u dobrim odnosima Spartakom su Rostov,Voronež,Belgorod,Saturn...Dok sa Cska su dobre SKA Rostov,SKA Peterburg,Arsneal Tula,Kubanj,Dinamo Brjansk...

Na nekim tribinama ima slucaja da su u neke hul grupe dobre sa Sprtakom,a neke sa CSKA.Takav slucaj je kod Samare i Rotora iz Volgograda.Na primer najjaca hul ekipa u Samari Unit je pod Yaroslavkom,dok mladja perspektivna ekipa Juniors je dobra sa CWO(Spartakova ekipa) i Funeral Crew je bila u dobrim odnosima sa Sektom(vise ekipa koje predvodi Skola).

Isto vazi za Volgograd gde je Mjollnir firm dobra sa Spartakovim regionalnim ekipama,dok je ekipa Rebels dobra sa SKA Rostovom i CSKA ekipom iz Аramvira(koja je pod legendranim Red Blue Warriors).Najjaca Rotorova grupa u Vologradu pod imenom Outlaw firm je usla u Incognito team(cine ih vise Spartakovih grupa iz provinciije)i pocela da prati Spartak.

User avatar
UltrasDoras
Posts: 492
Joined: Fri Jan 29, 2016 10:33 pm

Re: Росси́я

Postby UltrasDoras » Sat May 13, 2017 3:33 pm

bokte čovječe misliš rusija ima 'veliku' scenu a ono isti ljudi na svim tribinama :lol:
"Gde god da sam to nosim u sebi, živim za njega, on živi u meni..."
VIVA LAS DORAS

1914
Posts: 1199
Joined: Sun May 07, 2017 3:23 pm

Re: Росси́я

Postby 1914 » Sat May 13, 2017 3:42 pm

UltrasDoras wrote:bokte čovječe misliš rusija ima 'veliku' scenu a ono isti ljudi na svim tribinama :lol:

Nisu oni stalno na tim velikim tribinama,nego dodju ponekad u posetu u manjem broju.U Rusiji je skupo biti navijac,zato sto treba da se predju velike razdaljine.

1914
Posts: 1199
Joined: Sun May 07, 2017 3:23 pm

Re: Росси́я

Postby 1914 » Sun May 21, 2017 1:13 pm

Legendarni navijac CSKA Dima(inace clan top ekipe RBW)proslavio je svoje dvestoto gostovanje.Taj lik je presao jako puno km u svom zivotu.
Image


Return to “Свет”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests