Росси́я

User avatar
njasvi
Posts: 920
Joined: Mon Feb 08, 2016 1:40 pm

Re: Росси́я

Postby njasvi » Sun Nov 07, 2021 8:15 pm

soci - cska (6.11.2021)
Image

Image

Image
04 X 1945

User avatar
njasvi
Posts: 920
Joined: Mon Feb 08, 2016 1:40 pm

Re: Росси́я

Postby njasvi » Sun Nov 21, 2021 11:04 pm

cska - himki (21.11.2021)
Image
04 X 1945

1914
Posts: 1199
Joined: Sun May 07, 2017 3:23 pm

Re: Росси́я

Postby 1914 » Wed Nov 24, 2021 10:40 am

GF96(Spartak) na proslavi 25 godina grupe

Image


14.11.2021 SKA Rostov-Caika

Image

Drago mi je da je hul ekipa Berserkers ziva i da zastava visi na tribini,dugo se nije culo o njima...uz njih tu su jos mladji SRH17 i SKA ultras

Image

Berserkers i SKA ultras se ganjaju sa navijacima Rostova sto se tice grafita u tom gradu,a pre su Berserkers bili akcijali sa Rebels(Rotor) i RBFearless(CSKA).

Image

17.11.2021 SKA Piter-Loko Yaroslavlj

Image

Malo sam istrazivao o tribini SKA Pitera i saznao sam da jos uz veoma aktivne Nordic Soldiers tu su jos is Hellish Horses(ultras ekipa koja radi i livade i cesto saradjuje sa CSKA ultras ekipama sto iz Pitera,sto iz Moskve)

Image

Image

Slika livade iz 2020 god,najverovatnije protiv Zenitovaca.

Image

23.11.2021 Malme-Zenit

Image

Image

bojan23
Posts: 356
Joined: Fri Feb 05, 2016 10:17 am

Re: Росси́я

Postby bojan23 » Wed Nov 24, 2021 5:27 pm

Koliki su faktor navijaci Cska i Spartaka u Piteru? Imaju li mozda neki kraj, naselje u gradu...
З В Е З Д А Л Е !

1914
Posts: 1199
Joined: Sun May 07, 2017 3:23 pm

Re: Росси́я

Postby 1914 » Sat Nov 27, 2021 10:06 am

@bojan23 imaju oni brdo podgrupa(neke su bas jake) u gradu,ali zna se ko je ubedljivo glavni.Sto se tice krajeva,nije to kao kod nas gde se "brane" i "osvajaju" krajevi,,nemaju oni tu navijacku kulturu.Postoje sigurno delovi grada iz kojih dolaze,na primer dosta navijaca CSKA zivi blizu metroa Lesnaja zato sto im je tamo blizu borilacki klub.


Neke od podgrupa za koje znam u gradu,a da nisu Zenitove:

Spartak:Aliens(FLC i deo invisible Band su se stopili u njih),Zastava,Piterskie KB,Hands of the Painter

CSKA:Rude Boys,Ataka,KS Piter,Subdivision 1911

Dinamo Piter:Психи,Декабристы,D-22,Barikada

CSKA+Dinamo:Diverzanti

SKA Piter:Nordic Soldiers,Hellish Horses,SKA Piter Ultras

Postoje jos male sekcije Lokosa,Torpeda Moskve,Amkara Perma i Steel Fans(Ceproveca)

niloas
Posts: 45
Joined: Thu Feb 04, 2016 4:03 pm

Re: Росси́я

Postby niloas » Sat Nov 27, 2021 3:51 pm

Mene zanima da li zenitovi imaju svojih grupa u moskvi?

1914
Posts: 1199
Joined: Sun May 07, 2017 3:23 pm

Re: Росси́я

Postby 1914 » Sat Nov 27, 2021 7:24 pm

Zabravio sam da spomenem i Severnu Druzinu(Dinamo Piter)

@niloas Imaju dve koliko znam Rassvet i Neki(ultras ekipa)

Zastava Rassveta cesto je vidjena na gostovanjima Zenita,druze se sa Kolicijom i Snake Firm,solidni su na livadi,mada na primer Aliens i Rude Boys su mnogo kvalitetniji.Veliki udraca za njih je bila smrt njihovog vodje pre par meseci koji je pre 11 godina osnovao pricu u Moskvi,zastava i grafit sa njegovim likom su uradjeni.

Image

Grafit Neki +Mladi(iz Pitera koji se nalaze pod Brigadiers)

Image

User avatar
njasvi
Posts: 920
Joined: Mon Feb 08, 2016 1:40 pm

Re: Росси́я

Postby njasvi » Sun Nov 28, 2021 2:13 am

Dokumentarac odrađen u navijačkoj produkciji CSKA.
Skromni prevod odrađen u cilju ojačavanja bratstva i negovanju prijateljstva.
Preuzeto sa you tube kanala: CSKA Vandals


[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=NyTVkhB0ceU&t=1228s[/youtube]

a u picku materinu ne znam sta vise treba da obrisem sve sam pokusao
04 X 1945

User avatar
njasvi
Posts: 920
Joined: Mon Feb 08, 2016 1:40 pm

Re: Росси́я

Postby njasvi » Mon Nov 29, 2021 10:17 pm

cska - zenit (28.11.2021)
Image

Image
04 X 1945

Leljivko
Posts: 19
Joined: Thu Dec 14, 2017 1:31 am

Re: Росси́я

Postby Leljivko » Wed Dec 01, 2021 1:39 am

Posle meča privedeno preko 400 navijača CSKA zbog bakljade, odnosno nije radio video nazor. Represija je sve veća i veća a fan-ID sve bliži.

User avatar
Ултрас
Posts: 228
Joined: Mon Feb 01, 2016 2:45 am

Re: Росси́я

Postby Ултрас » Sun Dec 05, 2021 4:16 pm

Ovaj vikend je mogao biti zanimljiv.Gladijatori se pojavili u Samari gde je gostovao CSKA.Nasli su bar gde je bilo 50 huligana uglavnom iz Jaroslavke.Na pozive da izadju napolje i posibaju se ko ljudi,ovi se zabarakadirali unutra uz pricu da nece napolje jer ce svi biti pohapseni.Na kraju nista nije ni bilo.

User avatar
Batke
Posts: 562
Joined: Thu Aug 18, 2016 8:29 pm
Location: Brdo

Re: Росси́я

Postby Batke » Mon Dec 06, 2021 12:39 am

Ултрас wrote:Ovaj vikend je mogao biti zanimljiv.Gladijatori se pojavili u Samari gde je gostovao CSKA.Nasli su bar gde je bilo 50 huligana uglavnom iz Jaroslavke.Na pozive da izadju napolje i posibaju se ko ljudi,ovi se zabarakadirali unutra uz pricu da nece napolje jer ce svi biti pohapseni.Na kraju nista nije ni bilo.

Реално и добар потез Јарославке јер је сада Путин отворио лов на вештице где су вештице навијачи па овакве ствари им ни не требају. Могу да се сретну ихај пута али клима таква да би сви из групе заглавили озбиљне робије.
Raspad sistema PFC Ex Mali Batica.

User avatar
njasvi
Posts: 920
Joined: Mon Feb 08, 2016 1:40 pm

Re: Росси́я

Postby njasvi » Mon Dec 06, 2021 4:50 pm

krila sovjetov - cska (4.12.2021)
armejci napustili tribinu posle 20ak min
Image
04 X 1945

ElPadrino
Posts: 508
Joined: Thu Feb 21, 2019 12:18 am

Re: Росси́я

Postby ElPadrino » Mon Dec 06, 2021 6:11 pm

Šta mislite, da li braća Rusi imaju snage da izguraju svoju priču kroz nekakav otpor ?

Nakon onih protesta u Rusiji za Navaljnog, čisto sumnjam da i navijači mogu bilo šta protiv države da urade.

User avatar
Ултрас
Posts: 228
Joined: Mon Feb 01, 2016 2:45 am

Re: Росси́я

Postby Ултрас » Sat Dec 11, 2021 9:55 pm

9.12. je trebala biti mozda najjaca tuca ikada vidjena,na kraju kao po obicaju murija sprecava a dve je grupe delilo 20 km.S jedne strane Spartak i Leh a sa druge koalicija od 10 15 ekipa na celu sa Lehijom 250 na 300.Bilo je ponudjeno Legiji i koaliciji njijovoj tuca ali ovi nisu pristali na uslove.Uglavnom mislim da se nikad nije vise diglo huligana u Poljskoj,svi su bili na nogama,a na kraju se nista nije desilo.
Banda Boksera sa gostovanja protiv Legije
Image

1914
Posts: 1199
Joined: Sun May 07, 2017 3:23 pm

Re: Росси́я

Postby 1914 » Sun Dec 12, 2021 10:57 am

@ Ултрас

Retka slika Banda Boksera,lik na zastavi je bitan clan koji je da li ove ili prosle godine umro od neke bolesti koliko se secam.

Uz Lehjiu su jos bili Śląsk, Motor Lublin(pitanje da li su oni bili posto nemaju bratske veze sa Lehijom), BKS Stal, Stomil Olsztyn, GKM Grudziądz, Raków Częstochowa i Miedź Legnica.Mada mi nije jasno zasto su krenuli sa oko 300 ljudi,posto nema sanse da sa tim brojem bi uspeli da dodju do rusko-poljske kolicije.

Image

Sekta(Skola,Avangrad,Alines,KB Razanj...)+LPH(njih oko 100) pre meca

https://streamable.com/gb4h1m


Spartakovi na tribini(vidim hul zasatve Zapad i Mandarin)

Image

Image

Aliens

Image

IX Legion i 3 Rim(Dinamo Moskva) na gostujucoj tribini na JNA ,video sam i zastavu Patriots na ogradi Kiprana.

Image

Navijaci Lokosa sada nedavno kada su gostovali Marselju,ostavili poruku podrske uhapsenom navijacu Spartaka koji robija tamo zbog nereda na Evru 2016.

Image

Pocetkom decembra 8 godina Illusion(Rostov) iz bloka Unity.

Image

https://vk.com/south_of?w=wall-105992670_4981&z=video-105992670_456239078%2F84bea6ebec2f633070%2Fpl_post_-105992670_4981


Zaboravio da dodam fudbalski Turnir od navijaca Ceproveca za svoja dva clana koja vise nisu medju zivima,odrazao se proslog meseca

Image

Navijaci Ruha i Widzewa su pruzili podrsku navijacima CSKA

Image

Image

Inace sto se tice protesta,tesko da ce biti nesto od njih dogod ne izadju na ulicu,za sada se svodi na izlazenje sa tribine.Skoro sve grupe iz prve lige(15 grupa,medju njima cak i navijaci Socija koji su vise simpatizeri,jedine za koje ne znam su navijaci Ahmata iz Groznog) su podrzale akciju

Jedna od slika odlazak navijaca Niznjeg sa utakmice

Image

1914
Posts: 1199
Joined: Sun May 07, 2017 3:23 pm

Re: Росси́я

Postby 1914 » Tue Dec 14, 2021 11:38 am

3.12. Zenit-Crvena Zvezda

Posto su otisli sa fudbalske utakmice u znak podrske navijacima CSKA,Zenitovci(uglavnom ultrasi) su posetili kosarkasu utakmicu protiv Zvezde.



12.12.2021 Dinamo Moskva-Zenit

Blok Capitals(DM) pre meca

https://streamable.com/qey335

Image

Image

Brigadiers(Zenit)na gostujucoj tribini

Image

Metor(Fakel) su uradili grafit u cast svoga clana koji je poginu u tuci(izboden nozem) sa muslimanskim manjinama krajem 2013 godine.

Image

Bandi 11.12.2021 Dinamo Moskva-Vodnik Arhangelsk

Image

lukabrasi
Posts: 252
Joined: Sun Dec 13, 2020 3:54 pm

Re: Росси́я

Postby lukabrasi » Tue Dec 14, 2021 9:59 pm

Ima li nesto o navijacima Ahmata???
Koliko moze ultra prica da zazivi kod Cecena???

1914
Posts: 1199
Joined: Sun May 07, 2017 3:23 pm

Re: Росси́я

Postby 1914 » Thu Dec 16, 2021 1:13 pm

@lukabrasi koliko sam istrazivao nemaju navijacku grupu,na Kavkazu postoje dve grupe(Anzi Mahackala i Spartak Nalcik) moglo bi se tako reci,pre su postojali i navijaci Alanije iz Vladivkavza ali tako su se tako osuli da ih ne mozes nazvati navijackom grupom.Pisao sam sto se tice potencijala tih grupa,jako slabo posto "zajebani" Ceceni(+ostale manjine sa tog podrucja) ili odu u kriminal ili mma(+ostale borilacke sportove) ne zanima ih navijacki nacin zivota.

Da nastavim sa ekipama iz Pitera koje nepodrzavaju Zenit a koje nisam spomenuo(ko ce ga znati koliko ih ima).Tu su jos Sabotage i Northern Youth(Spartak),Trojanski konj(CSKA),pre su bili i Red Blue Partizans(CSKA).Citao sam stari intervju jednog clana Atake(CSKA) i rekao je da CSKA ima u Piteru oko 300 ljudi(ultras+huligani),ali da svako fura svoju pricu i neki su manje,a neki vise aktivni.Verovatno slicno prica kod Spartakovih sto se tice brojnosti i podela.

Sabotage

Image

Northern Youth(zastava ispod Orel Butchers)

Image

Trojanski konj(CSKA)
Image

Intervju sa Romanovim iz Yaroslavke,koji je postao ime na ruskoj mma sceni i batalio tako reci "okolofutbol".



Intersanto je da su uz Romanova jos dva navijaca Dinama od pocetka su uz Rude Boys(CSKA) sada da li su aktivni i dalje ko ce ga znati.Pricao je kako je upao u Yaroslvaku,da je jednog dana dobio poziv na mobilini od Akule koji mu je rekao da ga prate i da bi voleli da ga vide u Yaroslavki.Imao je samo dve provere protiv Spartaka i Dinama Minska(ta livada mu je bila cudna zbog bratskih odnosa) pre nego sto je upao u glavni sastav,posto je bas kvalitetan udarac.

Rekao je da su ga Capitals ili Devetka zvali da bi rado prihavtio da se siba za njih,pre Yaroslavke.Pisao sam da mi nije jasna pasivnost Dinamovih top ekipa sto se tice privlacenja Dinamovih grupa iz Provincije u svoju orbitu.



Fudblaski turnir navijaca Reutova.Zbog korone to je mnog siromasnije ovoga puta(fale navijaci Bate Borisova i hokejaskog kluba iz Tvera).Prisutne ekipe iz podmoskovlja Devils Young+Alco Crew(Certanovo),Belaga Firm(Belozersk) i VF(Selkovo)


Image

Image

Proslog meseca navijaci Amkara Perma su obelezili zavrsetak polusezone.

https://streamable.com/1ahne2

Vidim zastave mnogih ultras+hul ekipa kao sto su Riots firm,Zakamsk Firm,S13,Kolektiv,Provincial firm(momci iz okoline Perma),Konkurenti,RBU...samo nedostaju Sibirski Trakt koji su bili najjaci na njihovoj tribini,ali vervatno nisu vise aktivni,livade su preuzeli na sebe Kolektiv i Konkurenti.

1914
Posts: 1199
Joined: Sun May 07, 2017 3:23 pm

Re: Росси́я

Postby 1914 » Thu Dec 16, 2021 5:51 pm

Intervju sa starijim likom iz Music Hall,ima engleski prevod!Deluje da je vise lik u ulicnom nego livadarskom fazonu(verovatno ima i godina pa batali tu pricu,a i danas je selekcija udraca rigorozna po pitanju toga)



Interesantno je da lik uposte ne ide na novi Zenitov stadion(ne svidja mu se cela atmosfera),samo ide gostovanja.Kako je veca represija sve ce manje huligana da posecuje utakmice uskoro.

Od ekipa iz Pitera je izdvojio Aliens koji su im najvise zadavali problema(imali su intersantnu akciju da posalju par likova sa ukradenim salovima da beleje sa Zenitovi navijacima pa im Sparatkovci iz mraka iskoce kada se ovi opuste i nastane haos),pa potom CSKA Piter(nesto mi deluje da nije imao previse kontakta sa njima)i Nordic Soldiers(sa kojim je odrastao),dok Dinamo Piter se vise sibaju sa mladjim Zenitovim ekipama i nisu bili toliko visok nivo.


Return to “Свет”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests