Росси́я

Banda Descontrolada
Posts: 82
Joined: Sun Sep 30, 2018 2:44 pm

Re: Росси́я

Postby Banda Descontrolada » Sat Mar 30, 2019 5:08 pm

Adijedisi wrote:odgovor Spartaka na izvještaj Lechie
-da budemo sakriveni u šumi..po čemu je to cirkus?Zašto imate problem sa borbom u šumi?


Izvinjavam se,moram :mrgreen:
Vecchie maniere!

ElPadrino
Posts: 508
Joined: Thu Feb 21, 2019 12:18 am

Re: Росси́я

Postby ElPadrino » Mon Apr 01, 2019 10:24 pm

Da ne prodje neopazeno, koliko god se svi navikli na prijateljstvo sa bratijom i koliko god to vise manje je normalno, mene ovakve scene uvijek iznenade i fasciniraju iznova.
Stvarno svaka cast navijacima Zenita.

Image

Usput, hvala @Ultras -u na korektno i lijepo napisanom odgovoru, cudno kako i to nije prokomentarisao @Banda Descontrolada, mozda zato sto je apsolutno navijacka prica ?

User avatar
Ултрас
Posts: 228
Joined: Mon Feb 01, 2016 2:45 am

Re: Росси́я

Postby Ултрас » Tue Jun 04, 2019 7:00 pm

Prosla dva meseca se svasta izdesavalo na huliganskoj sceni sto se tice ulice i livade.Na ulici je Sekta za derbi pregazila Dinamovu Devetku ,bilo ih je u duplo vecem broju.CSKA je izakcijao Torpedo na nekom njihovom gostovanju isto ih je bilo vise,ali odlicna akcija na brzaka.Amkarovi su na putu presreli autobus sa navijacima Ekateninburga,prebili ih i oteli im zastave.Sto se tice livade dve top teme sto se tice ove godine,Mladji Gladijatori su prebili Mladji Mjuzik Hal 40 na 40.Dok je Mladja Banda Sveda prebila regionalnu Sektu 25 na 25.

User avatar
Modus Operandi
Posts: 352
Joined: Sat Apr 23, 2016 2:48 pm

Re: Росси́я

Postby Modus Operandi » Tue Jun 04, 2019 11:03 pm

Какви су Гладијатори сад, знам да су пали пре више година када изгубили од Мјузик Хола у Петербургу, то је био крај тој генерацији..

User avatar
Ултрас
Posts: 228
Joined: Mon Feb 01, 2016 2:45 am

Re: Росси́я

Postby Ултрас » Wed Jun 05, 2019 2:56 pm

Mladji su sad sigurno top1 dok su stariji u top5, to je neko moje misljene.Ta smena generacija je bila prekretnica u njihovoj ekipi,stariji otisli u penziju a preuzeli mladji koji su izneli sav teret i teska vremena koja su ih zadesila 2010-2013.Sad oni vode glavnu pricu a stvorili su generaciju koja je jaca nego sto su oni bili u tom vremenu.

ElPadrino
Posts: 508
Joined: Thu Feb 21, 2019 12:18 am

Re: Росси́я

Postby ElPadrino » Wed Jun 05, 2019 7:21 pm

@Ултрас mozes li nesto vise napisati o ovom ubistvu u Moskvi sto je momak izboden ? Kako su na to reagovali navijaci, kakva je atmosfera medju njima i slicno. Sjecam se da je ono jednom bio neki ogroman protest u Moskvi isto je neka slicna prica bila.

User avatar
Ултрас
Posts: 228
Joined: Mon Feb 01, 2016 2:45 am

Re: Росси́я

Postby Ултрас » Wed Jun 05, 2019 9:02 pm

Koliko sam procitao decko je stao u odbranu neke dvojice Rusa sto su bili maltretirani od 10 kakvkazaca.Izboli ga nozem i usmrtili.Mislim da se u Moskvi takve stvari desavaju na dnevnom nivou.Ti protesti su bili ima skoro 10 godina kada je ubijen jedan clan Uniona a par izranjavano isto od ovih divljaka.Momci isto stali u odbranu nekog lika ovi povadili pistolje i to je to.

User avatar
Modus Operandi
Posts: 352
Joined: Sat Apr 23, 2016 2:48 pm

Re: Росси́я

Postby Modus Operandi » Wed Jun 05, 2019 9:49 pm

Колико год да је Путин добар на глобалном плану, толико је лош на унутрашњем по Русе.
Да би придобио Кавкавске народе, дозволио им је насељавање по Европском делу Русије.
Због тога све више има случајева убистава припадника руског народа од стране разних Чечена,Узбека,Дагистанаца..

BelgradoSud
Posts: 51
Joined: Mon Sep 24, 2018 5:47 pm

Re: Росси́я

Postby BelgradoSud » Wed Jun 05, 2019 10:18 pm

Moje neko skromno iskustvo i vidjenje price nije bilo bas takvo kad sam bio u Moskvi pre par godina. Mada nisam mnogo ni pricao sa domacinima o Kavkzcima i ostalim balijama. Znam da ih nvijaci ne mirisu, znam i Cska lika koji je ozbiljno povredjen u sukobu sa ovim indijancima ali generalno sam stekao utisak da je Moskva bezbedan grad i da se zna red. Tj da ovi indijanci ne divljaju bas kako im dune. Sto je njludje cak su mogli da se vide ti neki Uzbeci, Tadzici sta su vec u obelezjima Rusije. Sa druge strane mislim da se oni takodje mesjusobno ne mirisu i ima sukoba medju njima mozda i gore nego sa Rusima. Generlno mi je utisak bio da i ovi nasi ne smeju da vilene gde hoce i kako hoce jer drzava nema neku tolernciju. Cist grad sa nekim pravilima. Bar ono sto sam ja cuo i video, ne znaci d se nije stanje pogorsalo.

User avatar
Modus Operandi
Posts: 352
Joined: Sat Apr 23, 2016 2:48 pm

Re: Росси́я

Postby Modus Operandi » Wed Jun 05, 2019 10:32 pm

Велика је репресија према националистима такође. Некада је у Русији постојало милион патриотских покрета до оних крајње десних.Данас су сви погашени од стране власти, тако да су људи принуђени да се организују по квартовима као неке мале ћелије националиста. Наравно, улолико си под контролом власти онда ти је дозвољено деловање али никако не смеш ићи у екстремизам. Под екстремизмом се подразумева и нетрепељивост према кавказким народима. Власт покушава да копира Совјетски Савез, што Руска Федерација у неку руку данас и јесте.
Да кажемо блажа варијанта. Треба погледати оне слике призора Москве у току рамазана, имаш утисак као да си у Кабулу, кљуцају под на сред Црвеног Трга.

User avatar
Ултрас
Posts: 228
Joined: Mon Feb 01, 2016 2:45 am

Re: Росси́я

Postby Ултрас » Wed Jun 05, 2019 10:53 pm

Pazi ti Rusi ratju sa tim kavkazcima kroz istoriju,preorali im zemlju ko zna kolko puta,a sad su ovi punopravni gradjani.Svaka velika zemlja ima takav problem.Sto se tice navijaca,desavalo se ranije u tucama da se izivljavaju jedni na drugima ono bas bas do zadnjih nogu, jer je u drugoj ekipi neki cecen i ti ostali da ih ne nabrajam.I dan danas ih ima,ali to su sve proruski orjentisani ljudi.

ElPadrino
Posts: 508
Joined: Thu Feb 21, 2019 12:18 am

Re: Росси́я

Postby ElPadrino » Wed Jun 05, 2019 11:30 pm

Posto djeluje da si upucen, kakvo je onda stanje recimo kad je neki cecen ili taj sa kavkaza ili uzbekistana ili slicno clan ekipe ili tako nesto.
Ono kao kod nas odrasto je u kraju nema veze sto je ovaj ili onaj, drugar je. Da li postoje takve relacije ? Ili da li je moguce da recimo neki cecen bude vodja neke ekipe ( kao sto kod nas imamo neke diskutabilne primjere na sceni ) ?

Ako odemo malo sire, kakav je uopste odnos i navijaca, a i 'normalnog' naroda prema tim islamskim dosljacima ? Nekako mi je malo cudno da to recimo ubadanje prodje tek tako, eto u Borci onaj pokazivao grb i sta se desi. Mogu da zamislim sad da u BG ili NS ili Nisu 10 siptara izbode nekog naseg, pri tome da su tukli jos nekog momka. Kontam da bi drama ispala, ili je to samo neki moj utisak.

User avatar
Ултрас
Posts: 228
Joined: Mon Feb 01, 2016 2:45 am

Re: Росси́я

Postby Ултрас » Thu Jun 06, 2019 2:24 am

Pa na toj relaciji,kao sto je I kod nas na sceni,primera imas more.Za Cecena vodju nisam cuo jos,al znam da ima vodja Gruzijaca i Jermena.U nekim jakim ekipama je bilo par istaknutih clanova koji su Ceceni , to je bilo ranije I ne znam dal su jos uvek aktivni.Dole na jugu isto imas Tatare,mislim da je nekad davno na starom forumu bio klip ferke izmedju Rotora I jos neke ekipe,gde je lik izvadio prangiju i upucao par ljudi jer mu je ekipa porazena,cini mi se da je taj lik bio Tatar.Ne secam se najbolje davno je bilo.Rubin Kazanj je ranije imao tribinu mesano Tatari Rusi,al oni su neka druga fela muslimana.

User avatar
Ултрас
Posts: 228
Joined: Mon Feb 01, 2016 2:45 am

Re: Росси́я

Postby Ултрас » Thu Jun 06, 2019 2:31 am

CWO ekipa je dobra sa Kazakstancima iz Astane,sad ne znam da li su etnicki Rusi ili ovi drugi.Inace vaze za desnicare.

BelgradoSud
Posts: 51
Joined: Mon Sep 24, 2018 5:47 pm

Re: Росси́я

Postby BelgradoSud » Thu Jun 06, 2019 8:08 am

Danas Ceceni sluze Rusku vojsku, idu u Siriju. Onda je verovatno da po neko ufura i medju navijace.

User avatar
lider
Posts: 214
Joined: Sat Jan 30, 2016 10:49 am

Re: Росси́я

Postby lider » Thu Jun 06, 2019 10:49 am

Реално Чечени нису опасност јер их има нешто преко милион у Чеченији (а Русија преко 150 милиона) а ево мапе да се види колика је то територија у односу на Русију. А пошто нису Руси реално је за очекивати да пробају да се одвоје, кренимо од нас самих да живимо у саставу неке друге државе сигурно би сањали о независној Србији. Водили два рата изгубили и вођа им схватио да од борбе нема ништа и окенули други лист и не фали им ништа. И не могу Руси да им забране ни њима а ни осталима који су грађани Русије да се селе са једног краја земље на други. Реално да се отцепе то је типа 0.02% процента руске територије и ту не знам да ли уопште живе Руси (сем оних који су послом дошли). Код нас је другачије, нама Космет колики проценат територије чини? Колико цркава, манастира имамо доле, историја нам је доле, ститине ако не и хиљаде година живимо на тој земљи. Нас све везује за Космет а њих за Чеченију ништа. Зато они не гледају на те са кавказа тако као да су им заклали пола фамилије. А реално ни ми не гледамо јер махом посљастичарнице раде без проблема бар у Београду и нико шиптаре овде није ни дирао. Ми реално имам много више разлога нпр да протерамо све хрвате, муслимане, шиптаре из свих група па нико то не ради јер као што неко рече ти људи су рођени овде, из краја итд... па не видим што би се чудили ако их Руси не терају?
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/d/d2/Map_of_Russia_-_Chechnya_%28Crimea_disputed%29.svg
ТРАЖИМО ПРАВДУ, АЛИ И ОСВЕТА ЋЕ БИТИ ДОВОЉНА !

BelgradoSud
Posts: 51
Joined: Mon Sep 24, 2018 5:47 pm

Re: Росси́я

Postby BelgradoSud » Thu Jun 06, 2019 11:08 pm

Rusi su izgubili prvi rat u Ceceniji. To je bilo za vreme Jeljcina i rasula. Posle je dosao Putin i resio stvari, npravio savez sa Kadirovim itd. Realno i jednima i drugim je bolje ovako nego da se rokaju, posebno sto su zajebani i jedni i drugi. Rusija svakako nije bila spremna da se odrekne Cecenije bez obzira sto to mozda ne spada u neko Rusko Kosovo. Mislim da tamo postoji i odredjen br Rusa koji zive. Sto se tice neke nase i njihove situacije svakako da nije bas isto ali i name je ovde bilo bolje da smo nekako mirnije resavali stvari jer smo najebali svi komplet i unazadili se za 100 godina. Ono kad kad razmislim zajebao se jos kralj 19018 sto se hvatao u kolo Jugoslavije al da ne gusimo navijacku temu.
Sto se tice ucesca muslimana i Kavkazaca u navijackim ekipama mislim da je to mali broj jer njih slabo i zanima fudbal. A i ne vidim sto je to problem ako ljudi nisu anti Ruski nastrojeni a nisu jer ne bi ni furali sa njima. Isto je i ovde. Svi koji su ne Srbi a sa Srbima dele tribinu mislim da dele i neka osecnja prema Srbiji. Prosto ne verujem da neko moze da bude n tribini gde stoje nasa nqcionalna obelezja i gde se peva Srbiji a da mrzi sve to.

User avatar
Batke
Posts: 562
Joined: Thu Aug 18, 2016 8:29 pm
Location: Brdo

Re: Росси́я

Postby Batke » Thu Jun 06, 2019 11:56 pm

Ултрас wrote:Pa na toj relaciji,kao sto je I kod nas na sceni,primera imas more.Za Cecena vodju nisam cuo jos,al znam da ima vodja Gruzijaca i Jermena.U nekim jakim ekipama je bilo par istaknutih clanova koji su Ceceni , to je bilo ranije I ne znam dal su jos uvek aktivni.Dole na jugu isto imas Tatare,mislim da je nekad davno na starom forumu bio klip ferke izmedju Rotora I jos neke ekipe,gde je lik izvadio prangiju i upucao par ljudi jer mu je ekipa porazena,cini mi se da je taj lik bio Tatar.Ne secam se najbolje davno je bilo.Rubin Kazanj je ranije imao tribinu mesano Tatari Rusi,al oni su neka druga fela muslimana.

Ово је урадио татарин из Ростове екипе. Хвала богу имао је стартну муницију па их је само изравњао. (Сви прошли лакше повређени) Касније је лик био избачен из групе. Ростов је у то време имао доста "проблематичних" људи у екипама који су се бавили и другим стварима осим навијања.

Што се тиче тих миграната и њихових улога на трибинама. Најбоље пролазе Јермени дефинитивно. Православци су, веома су уско повезани и најбоље се и понашају од свих миграната од скора јерменска дијаспора има и свој клуб ФК Арарат (друга или трећа лига). Изгледа да су убице овог бившег Спецназа Јермени те су они ту доста најебали. Један је и ухапшен, остали запалили у Јерменију али очигледно је да неће бити проблем ФСБ да их нађе. Јермени имају веома јаку мафију у Москви, па чак и у САД али о томе ускоро на теми о бандама :mrgreen:

Чечени су у фазону на тирбинама нит смрде нит миришу. После рата доста њих је запалило у сваки већи град у Русији. Пола чеченије се иселило из своје републике. Да би средили стање Путин је са Кадировим увео веома брзу обнову. Напумпано је пара и пара у Грозни и околне градове у чеченији. Е сада израз за чечене се у Русији мисли на све кавкаске народе. Да видите ту помешаност народа не би сте веровали. Ево вам је и мапа, а доста тих народа није у добрим односима чак и међусобно па ви замислите о каквој се пиздарији ради :mrgreen:
Image

Оно што чечене и остале кавкаске народе чини пожељним у групама је њихов однос према борилачким вештинама. Читав реон Кавказа је дао огроман број ММА бораца. Мислим да је и био посто о томе како се те групе Чечена, Абидагејаца, Ингушента и Алана јако слабо котирају на навијачкој сцени иако сваке године пошаљу у Русију невероватно добре ММА борце.

Задња категорија су ови из бивших својетских средњеазијских република (Казахстан, Туркменистан, Узбекистан, Таџикистан) који као наши гастербајтери који иду немачку долазе да раде у Русију. Њих фудбал нешто поприлично и не интересује, битно је да се заради добра кинта и пошаље се која пара својима. Али рецимо сем случаја Казахстана који има своју сцену (О томе на теми о бившим совјетским републикама) нико се претерано не труди да иде на текме, мислим има људи који ту живе годинама па и заволе неки клуб али они најчешће оду на породичне трибине
Raspad sistema PFC Ex Mali Batica.

User avatar
Modus Operandi
Posts: 352
Joined: Sat Apr 23, 2016 2:48 pm

Re: Росси́я

Postby Modus Operandi » Fri Jun 07, 2019 12:05 am

Упознао сам случајно неке Јермене, по темпераменту су нама пресликани, само што су црни као Турци. Велики су антимуслимани. У почетку сам мислио да су Православци као ми ( тако су ми се представљали), да бих касније сазнао да су Монофизити ( секта одбачена од православља ).
У Русији живи 150 различитих нација, бар тако ми је рекла једна Рускиња која је била фрапирана српском идеализовању Русије и да у Русији не живе само Руси како ми Срби мислимо.

User avatar
друг члан
Posts: 1409
Joined: Sat Feb 06, 2016 5:02 am

Re: Росси́я

Postby друг члан » Fri Jun 07, 2019 8:58 am

Чек,чек, ја сам увек мислио да су они Православни. Чак преко фамилије, познајем сина неког њиховог званичника у БГ. И он ми каже да је Православац
Choose Life


Return to “Свет”

Who is online

Users browsing this forum: server and 17 guests