Росси́я

1914
Posts: 1199
Joined: Sun May 07, 2017 3:23 pm

Re: Росси́я

Postby 1914 » Mon Dec 27, 2021 1:02 pm

Ovih dana slika sa treninga Jokers+Young+Micron Warriors(Orel)

Image

Tribina Orela je tamo negede 2013 god pala u krizu,dosta minusa se desilo u to vreme tipa poraz Jokers-a od Army Legion+Praetorian Guard(mada Orelovi kazu da su bili i clanovi Yaroslavke i Provincijske Famlije),u Kursku napad Legion 46+Varvari na manju grupu i pada par majaci tipa Robbers,2014 godine Jungvolk u brojci od 40 glava dolazi na utakmicu Spartak 2-Orel ispred gostujuce tribine i poziva ih na tucu ovi odbijau.

Tamo negde 2016 godine dolazi do poboljsanja stanja, smenom generacije(kod Anomaly firm dolaze nove mladje snage) i stvaranjem novih ekipa tipa Youngs( koji daju svezu krv Jokersima) i Kuzmichi.Takodje ultrasi tipa Orel Offender i Robbers se iskazuju na Evru 2016 i daju dodatni stimulans grupi,par godina kasnije koliko vidim i fight klub Micron Warriors se pocinju cimati za tribinu i pre par meseci ove godine tribina Orela pokazuje da moze da skupi ozblijan sastav kada su gostovali Kursku.Trenutno kada bi se gledalo kako to kazu Poljaci banda protiv bande mislim da su broj 1 u provinciji.

Ultras Group(Saturn)se povlace sa tribine zbog neslaganja sa huliganima,rekli su da ce nastaviti aktivnosti van tribine.To se vec vise puta kod njih desavalo da ima trzavica imedju raznih podgrupa.

Image

Zakon o Fan ID je usvojen(sada ne znam da li Putko treba da potpise) i bice primenjen 1 juna 2022 godine.Do sada navijaci svih grupa su veoma neozbiljno se postavili prema tome,uglavnom izbacili su saopstenja i poruke na tribni da su protiv i to bi bilo to.Videcemo da li ce biti Fan ID primenjen i na nize lige i ko ce da prezivi taj novi sistem kontrole(Velike grupe se sigurno opstati,ali pitanje kako ce manje snaci u svemu tome)

Image

14.11.2021 Video od navijaca SKA Rostova kada su igrali protiv Cajke,uz njih pristuni i matori RB Support(CSKA) koji cesto navrate

https://streamable.com/kdgzmj

1914
Posts: 1199
Joined: Sun May 07, 2017 3:23 pm

Re: Росси́я

Postby 1914 » Thu Jan 20, 2022 12:43 pm

01.01.2022. Просмотр мол. Dockers(Новороссийск) vs Просмотр мол.Mad Company(Анапа), 8x8, 3.30, победа первых.

Image

Video od Dockers(malo je losiji zvuk i slika zato sto sam morao da kompresujem video,da bi mi ga ucitao streamble).Sto se tice njih voleo bih da ih vidim protiv trenutno najjacih ekipa na jugu Rusije: Unity,West Band(Rostov),Peppers Band(Kubanj).Uglavnom se sibaju sa Anapom,Kerc(klinci sa Krima),bila je livada protiv Anzija,nekih manjih Spartakovih podgrupa iz te regije.Mislim da su prerasli taj nivo i da treba da traze jace rivale da vide gde su po snazi sa njima.Njihovi predhodnici WPF su se bes problema nosili sa najjacima na jugu Rusije i rado ih izazivali.

https://streamable.com/up5bta

13 godina Unity(Rostov)koji mislim da su mozda trenutno broj 1 na tribini Rostova,mada ne bi otpisao i West Band sa kojim imaju zdrav rivalitet.Obe ekipe blisko saradjuju sa Sektom,prvi sa Skolom,dok drugi sa Avangrad.

Clanovi bloka Unity,mogu tu negde da skupe 50-70 ljudi.

Image

Video od Micron Warriors(Orel).

https://streamable.com/jb3mzk

Inace su Orelovi(ujedinjeni huligani i ultrasi) pozvali sve grupe u Rusiji,da bojkotuju meceve svojih timova zbog Fan ID.Licno mislim da taj bojkot nece doneti nista,posto vlasnike klubova uglavnom boli ona stvar za navijacke grupe.Kada bi simpatizeri ukljucili u tu pricu i stadioni bili skroz prazni,e onda bi mozda dalo nekakav rezultat,ali to je nemoguce ostvariti,posto simpatizere ne zanimaju sudbine navijacih grupa.

Sevastopole
Posts: 601
Joined: Sun Jul 17, 2016 3:58 pm

Re: Росси́я

Postby Sevastopole » Thu Jan 20, 2022 12:56 pm

A sta ocekujes od ljudi koji nisu videli stadion po par godina, ili dodju jednom godisnje na njega? Gde Ultras znaci-debil? Jedino sto zive u zemlji gde se ne buni tek tako protiv vlasti, i tesko da ce im doneti nesto dobro(ako imamo u vidu sve po svetu bojkote) pa im ovo dodje kao neka lazna nada da ce bojkotom skrenuti paznju na sebe. Ja im zelim svu srecu, ali mislim da ce to tesko ici. Mislim da ce cela Rusija pristupiti tom bojkotu, pa videcemo koliko drzavu, vlasnike klubova, simpatizere, zanima sta se desava sa navijackim grupama. Mada, oni mozda nisu navijaci kakve mi znamo, ali imaju dobre rezone i mozda vide bolje od nas sta tamo vise moze da ima rezultata. Videcemo.

1914
Posts: 1199
Joined: Sun May 07, 2017 3:23 pm

Re: Росси́я

Postby 1914 » Sun Feb 06, 2022 12:42 pm

Pre 4 dana je bilo 19 godina jedne od najjacih prica u provinciji Jokers(Orel)

Image

Brdo grupa se pridruzilo bojkotu utakmica(sto u visim,sto u nizim ligama),dok trzavice postoje kod navijaca CSKA i Dinama Moskve.

Kod CSKA Yaroslavka,Jugend i njihovi blokovi nesto zatezu sa bojkotom,pa su RBW privukli ostatak relevantnih ekipa(K.I.D.S., Gallant Steeds, Red- Blue Support, N-Troop,RB Fearless, Белки Фронт, White Army, White Horse и Mustangs) na tribini i izdali saopostenje protiv Fan ID,neki su se odlucili za bojkot svih utakmica nevezano da li ce trebati Fan ID za pristup stadionima( K.I.D.S., Red- Blue Support, N-Troop, Белка Фронт, White Army и White Horse).Fale tu jos neke nezavisne ekipe koje nisu iskazale svoj stav javno tipa RBH i Happy Horse,ostalo je manje vise sve podeljeno po raznim blokovima pa se i nejavljaju.

Kod Dinamovca jos veca podela. Ультрас Динамо, Capitals, Old Structure Capitals, Инструменты, Devetka, Patriots, Молодцы, Shark Moscow su izdali saopstenje protiv Fan ID ali nisu pozvali na bojkot utakmica,pa su se javili IX Legion i kritikovali su celu tribinu da treba da idu u totalni bojkot,sto ce IX Legion uciniti.Brdo ekipa se nije javilo tipa Igorki,Cannibals,ND,Bataljon,OTC,OTF i matorci tipa Crazy Garbage,No Name Firm,Top Lads,Nordland...

Juce je bilo 10 godina IX Legion(Dinamo) koji su postali bitan sraf na njihovoj tribini.Trentno navijanje vodi njihov covek uz po jednog clana Capitalsa i Ultras Dinama.

Image

Video(mrtva trka izmedju njih i Zenitovih Brigadiers ko su veci klaberi :mrgreen: )

https://streamable.com/huygu7


Sto se tice Dinamove tribine,trenutno svako fura svoju pricu,izuzetak su dva bloka Patriots+Shark Moscow+ND i Bataljon+OTC+Solnetsevo

ND+SM

Image

Tetovaza SM+Patriots

Image

Bat+OTC+Solnetsevo

Image

Clanovi Kolicije(Zenit) su juce proslavili 23 godine na starom stadionu(prva ljubav zaobrava nema kod vecine huligana Zenita).Interesantno je da njihova prva genercija je u pocetku bila najomrazenija ekipa na Zenitovoj tribini,posto su bili stariji od svih(izuzev Jolly Nevsky i Crazy Fans koji bili njihovih godina) pa su terorisali ostale(bilo je mnogo sukoba zbog toga).Kada je Zvezda gostovala tamo pocetkom 2000ih bio je dogovor da se ne napadaju gosti,oni su prekrsili taj dogovor i pokusali su da dodju do navijaca Zvezde.Kasnije dolazi sledeca generacija koja se tako reci "pripitomila" i nije bilo vise trzavica sa ostatkom tribine.Tu uz njih uvek mladji Kadry koji su veoma aktivni,plus Rassvet iz Moskve.

Image

User avatar
Ултрас
Posts: 228
Joined: Mon Feb 01, 2016 2:45 am

Re: Росси́я

Postby Ултрас » Tue Feb 08, 2022 12:28 am

Koalicija,inace najstarija hul ekipa kod Zenitovih,prvih deset godina postojanja nije imala posebnu tucu protiv neke druge ekipe(neracunajuci sto su se ponekad mlatili izmedju sebe tj protiv drugih Zenitovih ekipa).Generacija iz prvog sastava je ucestvovala samo u velikim tucama koje su u ta vremena 95% bile gubitnicke.Smenom generacija mladji pocinju da se osvrcu oko sebe i sad su skroz druga prica,respektabilna grupa uostalom kao i sve Zenitove grupe.U Rusiji trenutno a traje vec par godina ekipe tako izbacuju slike proslava sa rodjendana cisto da pokazu da postoje,a ustvari ni sami se ne secaju svoje poslednje ulice ili livade.Pre 10 godina je bilo milion mladjih grupa,koje su bile aktivne od tih istih na prste jedne ruke mozes da nabrojis koje danas postoje.Od njih je ovaj 9ti Legion,al oni su se odvojili od stare 9ke tako da su u startu bili jaki i imali potencijal.Prebili su dosta mladjih Spartakovih ekipa ali su i padali za pola miunta i minut.

User avatar
njasvi
Posts: 920
Joined: Mon Feb 08, 2016 1:40 pm

Re: Росси́я

Postby njasvi » Mon Feb 14, 2022 4:17 pm

15 godina prijutski front
Image
04 X 1945

1914
Posts: 1199
Joined: Sun May 07, 2017 3:23 pm

Re: Росси́я

Postby 1914 » Sun Feb 20, 2022 1:58 pm

@Ултрас Kolicija (kao vecina hul ekipa) vec godinama neobjavljuje livade javno,tu i tamo izadje info o mladjima po imenu Kadry(znam da su oni bas aktivni),da nastavim Kolicija mislim da je prosle ili preprosle godine imala livadu sa Snake Firm protiv Avangard+mladje Skole 30 na 30.


06.02.2022 мол. White Army + просмотр (кс) vs Рассвет + просмотр (сбг) 10х10, 4 мин. Победа кс.

Lepa pobeda mladjih WA....

O Free Firm(Shinik Yaroslavj):

Јарославска банда навијача "Фрее Фирм" основана је 2006. У почетку је било око 10 чланова од 17-18 година. "ФФ" није само хулиганска група, то је дружина пријатеља. Имамо сопствену филозофију, хумор, начин понашања,одлазак на одмор, доколице. За већину, чак и побеснелих навијача, таква филозофија је, благо речено, дивља,али ми смо срећни. Имамо гомилу незаборавних путовања. Знајте да ако "ФФ" оде на гостовање, онда ће се понашати веома лоше, биће безобразлука, вулгарних шала, продавнице ће бити опљачкане, излози ће бити разбијени, појавиће се гадни натписи на зидовима, биће проблема са локалним становништвом и пандурима. Сваке године одемо са целом бандом на неко гостовање - ово је нешто као традиција. Највише се сећам путовања у Белгород и Санкт Петербург 2008. године, Тулу, Брјанск и Владимир.

Гостовање Саратову 2014. је било интерсанто .Стопирао сам са својим сарадником: сав новац смо оставили код куће на опкладу и отишли без и једне рубље, а чак смо и до стазе у самом Јарослављу стигли тролејбусом, са којег смо били избавачени 3 пута због путовања без карте. Издвојићу и гостовање Краснодар-Новоросијск 2009. године, када је, по највећој врућини(огромна по нашим мерилима) руља црно-плавих појурила на југ. Све је било ту: вино, приступачне жене, туче, неуспешне акције, вандализам(о чему су касније писале новине из Анапе) море, дим на роштиљу и песма Шуфутинског „3. септембар“ .

Моралисти ће нас оштро критиковати ако почнемо да набрајамо све наше шале. Једном су наши момци отишли на излет у „Газелу“ са лудим возачем који је радио у неком манастиру: без дозволе, не спавајући три дана, пијући пиво за воланом, али готово бесплатно. Постоји и легендарна прича о нашем навијачу, који на гостовању Москви на улазу у сектор није пуштен на утакмицу због непристојног погледа према плавим и због тога јер пуковнику срушио капу, а када с оваје нагнуо се да ја подигне, наш члан је покушао да му отме пиштољ из футроле. Полицајци су га, наравно, испендречили због такве дрскости,мало претерали и послали га у болницу у Свиблову, где је дошао себи, побегао, опоравио се уз пиво и отишао на железничку станицу у Јарослављу.

Ми смо заиста необична банда. Увек стављамо пријатељство и провод у први план. Скоро сав јарославски олош је Фрее Фирм. Иначе, реч олош код нас се не сматра увредом – то је пре похвала,много тога што намеће јавно мњење нам је страно.Мајице „2Ф“ се не добијају по броју туча и не по физичким предиспозицијама, већ по количини заједничког провода( само да напоменем, д а не пије 50-60% састава,доста њих је у straight edge фазону).Наш члан Сирће освојио злато у прелазној сезони 2011/2012: 28 гостовања је забележио( од Каљининграда до Владивостока). Лако се слажемо и немамо проблема. У нашој банди има пијаница и спортиста, има досадних и лудих, има богатих и сиромашних, има са вишеструким стручним школама, има дипломаца института са одликама. Има мршавих, има дебелих, има згодних, има лудих наказа. Чак и наркомана и вегетаријанцa. И поред свега тога, заједно смо.

Grafit za proslavu godisnjice prosle godine

Image

Slika sastava sa gostovanja Lucu Vladivostoku iz 2019 godine.

Image

13.06.2022 Fudbalski turnir navijaca Volge iz Tvera,uz njih pristuni jos Orelovi,Torpedovci iz Vladimira i navijaci Certanova

Image

Image

User avatar
Ултрас
Posts: 228
Joined: Mon Feb 01, 2016 2:45 am

Re: Росси́я

Postby Ултрас » Sun Feb 20, 2022 8:16 pm

E ma nisam konkretno mislio za njih,Oni su aktivni,ima li su tuce i sa gladijatorima i sa spartakovim iz voronjeza u zadnje vreme.Skroz su ok.Rusi ko Rusi preseravaju se sa ovim prosmotor proverka mol priblizenje okruzenje itd.Ma to ne postoji uopste kod njih :DSelekcija u ekipi ide na totalno drugacijem nivou u vecim ekipama(old skul sastav,top sastav,sastav koji je uvek ekipa i ucestvovace u svim velikim tucama ekipa ali na livade ce retko ici,imas mladje i to je to)Tako je kod vecih grupa a kod manjih isti ljudi su ti sve od navedenog uglavnom.U Jaroslavci imas ekipu sad zaboravio sam joj ime koja je 10 godina ta neka prismotra a u sustini je osnovna od osnovnije po stazu i svemu,zbunjujuce u svakom slucaju.Kalkulatori su oni svi tamo,teska srca i oni primaju poraze pa se vade na te selekcije.Jos kad im mladji daju po tamburi e to je havarija,samo se to retko desava kod njih.Jaroslavka je penzionisala deo ekipe kad je izgubila od kindergartena i mladje avangarde tucu.Ali je u nekom od sledecih susreta taj njihov famozni prosmotor napravio puru od istih za tipa 1 minut.https://youtu.be/BxkpAZx2DBY

User avatar
Kockalone
Posts: 286
Joined: Sun Jan 31, 2016 8:54 pm

Re: Росси́я

Postby Kockalone » Mon Feb 28, 2022 5:03 pm

Јесу ли се руске групе оглашавале око рата? Какав им је генерално став?

User avatar
Ултрас
Posts: 228
Joined: Mon Feb 01, 2016 2:45 am

Re: Росси́я

Postby Ултрас » Tue Mar 01, 2022 12:16 am

Mislim da nije niko zvanicno,mada je pola za rat pola za mir.Mada skontali su i oni do sad da su ovima sile i prilike da bih ih sve doslovce pobili.Ove vodece ekipe u Ukrajini su malo jace civije i van navijackog sveta,dosta ih ima i u politici.Uglavnom su svi prosli ratista,dosta ih je i poginulo.Dinamo Kijev tu prednjaci i oni su najekstremniji.Crne ustase sto bi se reklo.Sad ima prica iz Harkova(grad na granici sa Rusijom) u ovom bombardovanju lazima sa svih strana da je Harkovski (dvizh) podeljen na dve strane i da se sad bukvalno gledaju preko nisana po rovovima.Jebem li ga nije dobro u svakom slucaju,rat je jebeno sranje.

Sevastopole
Posts: 601
Joined: Sun Jul 17, 2016 3:58 pm

Re: Росси́я

Postby Sevastopole » Tue Mar 01, 2022 12:16 pm


1914
Posts: 1199
Joined: Sun May 07, 2017 3:23 pm

Re: Росси́я

Postby 1914 » Fri Mar 25, 2022 12:46 pm

15.03.2022 Zajdenicki fudbalski turnir navijaca Krila Sovjetov i Zenita u Samari.Vidim da su ucestvovale hul ekipe Shadows i North Side,dok mi je cudno da su falili Rats(koji od pamtiveka imaju dobre privatne kontatke sa Zenitovcima,cak su pre i neke livade medjusobno bili organizovane).Inace turnir je organizovao Aleksandar vodja Gremlinsa koji je tako reci alfa i omega na Zenitovoj tribini.Njegov cilj manje vise je da poveze grupe sirom Rusije organizovajuci fudbalske turnire.

Image

Image

Ostale slike

https://vk.com/ultras8?z=album-23538774_281825113

Slika od prosle godine vodje Gremlinsa(lik sa salom oko ruke)na celu kortea u Kaljinigradu,oko njega clanovi Brigadiers.

Image


19.03.2022 Torpedo Moskva-Fakel Voronjez(utakmica igrana u Krasnodaru)

Image

20.03.2022 Odgovor Zenitovih na parolu cigana...

Image


User avatar
njasvi
Posts: 920
Joined: Mon Feb 08, 2016 1:40 pm

Re: Росси́я

Postby njasvi » Fri Mar 25, 2022 11:50 pm

loko - cska (12.3.2022)
Image

Image

Image

cska - rubin (20.3.2022)
Image

Image
04 X 1945

1914
Posts: 1199
Joined: Sun May 07, 2017 3:23 pm

Re: Росси́я

Postby 1914 » Wed Mar 30, 2022 11:52 am

26.03.2022 Blok Za Druga Svog(Prodlenka,Shady Horse,IX Legion,Cannibals i Cosmo Trains) su odlucili da posete Snake Firm,ali nisu ih sreli,kazu da su cekali par sati...

Image


26.03.2022 Traktor Celjabinsk-Salvat Julajev

Image

Inace na mec je bilo i par Zenitovca,medju njima i vodja Gremlinsa kojeg sam spomenuo na predhodnom postu.Navijaci Traktora i Zenita Celjabinska su dobrim odnosima,sto je retkost u navijackom svetu da dve grupe iz jednog grada nisu neprijatelji.Pisao sam pre da njihove dve hul ekipe zajedno nastupaju.

Zajednicka slika vodja tribine Traktora i Zenita(lik u sredini)

Image

26.03.2022 prijateljski mec CSKA-NN

Poruka navijaca CSKA....
Image

27.03.2022 Forte-SKA Rostov

Image


28.03.2022 fudblaski turnir navijaca Rostova u cast pokojnog clana bloka Unity koji je poginuo 2013 godine u tuci sa cecenima,valjda je izboden

Image

Ostale slike

https://vk.com/album-38806869_283698977

video

https://streamable.com/8us9vc

ElPadrino
Posts: 508
Joined: Thu Feb 21, 2019 12:18 am

Re: Росси́я

Postby ElPadrino » Wed Mar 30, 2022 1:01 pm

Da l je moguće da navijači iz Rusije tako nonšalantno ignorišu sve što se dešava na stotinjak metara od Moskve ??

Sevastopole
Posts: 601
Joined: Sun Jul 17, 2016 3:58 pm

Re: Росси́я

Postby Sevastopole » Wed Mar 30, 2022 3:22 pm

Mislim da je potrebno malo vremena da im se poslazu sve kockice. Daleko od toga da ignorisu, vec ih je dosta tamo gde treba da bude, ali za nesto vezano za tribinu verujem da treba jos malo vremena da prodje i priroda ce da ucini svoje. Ovo citaju Ustase, ne bi im nista davao da znaju. U glavnom, mislim da kroz neko vreme sve ce doci na svoje.

ElPadrino
Posts: 508
Joined: Thu Feb 21, 2019 12:18 am

Re: Росси́я

Postby ElPadrino » Thu Mar 31, 2022 9:57 am

Svakako da ti Sevastopole brate imaš više informacija iz tih navijačkih krugova i sve ostalo, što se negdje i vidi iz pisanja i po načinu pisanja.
Na stranu taj dio koji se odvija 'ispod žita' mislio sam konkretno na neku parolu, navijanje, zastavu.. Makar i neku humanitarnu akciju ili slično. Pa više smo mi Srbi i srpski navijači uopšte posvetili pažnje svemu tome nego oni.
Zenit koreografija i onaj odgovor i to je to čini mi se (mada ne pratim aktivno ne trebame uzimati kao relevantan izvor).

Nije zgoreg i da neko ko ima direktne kontakte u Rusiji, a može da ih podjeli, ispriča kakvo je tamo uopšte stanje među stanovništvom. Znam da je bilo dosta ovih hapšenja oko protesta protiv rata i slično.

User avatar
навијај
Posts: 463
Joined: Tue Feb 02, 2016 2:06 pm

Re: Росси́я

Postby навијај » Thu Mar 31, 2022 10:32 am

Image

Image

Sevastopole
Posts: 601
Joined: Sun Jul 17, 2016 3:58 pm

Re: Росси́я

Postby Sevastopole » Thu Mar 31, 2022 11:04 am

навијај wrote:Image

Image

Ovo su ciste budalastine. Prvi grafit je Zenitov neki stari od pre vise godina, a drugi ni sami Spartakovi ne mogu da ga nadju. Mozda to nekom zvuci neverovatno, ai Moskva i okolina Moskve imaju 20 miliona stanovnika. I ovo je neko na svoju ruku radio najmanje, akjo nije i podmetacina.Nego ljudi tako dobiju sliku i tako kreiraju misljenje o svemu sto nije ni malo dobro. Mi smo poznati po ostrom jeziku i brzim presudama drugima. Ja vam kazem polako, nije uopste jednostavna situacija da prelome jer ima 100 faktora koji uticu na to, ali polako prelomice i to je to. A inace opet kazem, tamo su ge treba da budu. Evo ako se vec postavljaju slike moze neko da postavi sliku CSKA sa prijateljske utakmice gde su u majicama Z. Oni ne vole Putina generalno, Belorusi ne vole Lukaseka. To su nama nezamislive stvari, ali da smo u tim zemljama verovatno bi isto i mi razmisljali. Mi smo prosli sve to i sad nam je cudno kako neko ne vidi nesto. Oni ljudi imaju rodjake po Ukrajini, nekom je brak "mesovit", nije ni malo lako. Ali, vec priroda radi svoje i to ide u pravcu u kome ce na kraju i zavrsiti jer ne moze drugacije. Stanovnistvo iz dana u dan daje sve vise podrsku, iako je na pocetku bilo dosta rezervisano. Ali, to su "normalne" stavri kada krene rat sa nekim koga si gledao kao deo sebe do skoro, ili bar deo njih.

User avatar
друг члан
Posts: 1409
Joined: Sat Feb 06, 2016 5:02 am

Re: Росси́я

Postby друг члан » Thu Mar 31, 2022 12:51 pm

Sevastopole wrote:Ovo su ciste budalastine. Prvi grafit je Zenitov neki stari od pre vise godina, a drugi ni sami Spartakovi ne mogu da ga nadju. Mozda to nekom zvuci neverovatno, ai Moskva i okolina Moskve imaju 20 miliona stanovnika. I ovo je neko na svoju ruku radio najmanje, akjo nije i podmetacina.Nego ljudi tako dobiju sliku i tako kreiraju misljenje o svemu sto nije ni malo dobro. Mi smo poznati po ostrom jeziku i brzim presudama drugima. Ja vam kazem polako, nije uopste jednostavna situacija da prelome jer ima 100 faktora koji uticu na to, ali polako prelomice i to je to. A inace opet kazem, tamo su ge treba da budu. Evo ako se vec postavljaju slike moze neko da postavi sliku CSKA sa prijateljske utakmice gde su u majicama Z. Oni ne vole Putina generalno, Belorusi ne vole Lukaseka. To su nama nezamislive stvari, ali da smo u tim zemljama verovatno bi isto i mi razmisljali. Mi smo prosli sve to i sad nam je cudno kako neko ne vidi nesto. Oni ljudi imaju rodjake po Ukrajini, nekom je brak "mesovit", nije ni malo lako. Ali, vec priroda radi svoje i to ide u pravcu u kome ce na kraju i zavrsiti jer ne moze drugacije. Stanovnistvo iz dana u dan daje sve vise podrsku, iako je na pocetku bilo dosta rezervisano. Ali, to su "normalne" stavri kada krene rat sa nekim koga si gledao kao deo sebe do skoro, ili bar deo njih.

Pa nisu baš tako nezamislive, slično kao što gomila naroda u RS misli kako je AV brutalan. Što kažeš,da smo mi tamo verovatno bismo mislili kao i oni
Choose Life


Return to “Свет”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests