Росси́я

ElPadrino
Posts: 507
Joined: Thu Feb 21, 2019 12:18 am

Re: Росси́я

Postby ElPadrino » Thu Mar 31, 2022 1:18 pm

@Sevastopole

Kako onda objašnjavaš ovu pojavu da su sve ukrajinske grupe potrčale da uzmu oružje, pozivaju na borbu protiv rusa, slava ukrajini i slično ? Pri tome imamo i one klipove ubij srbina i sve ostalo. Ako bi već pravili paralelu da li to znači da srpske grupe nisu trebale vezano za slučaj sa Crkvom i svetinjama uopšte da se oglašavaju jer smo, naravno, bratski narod sa Crnogorcima ?

Malo mi pasivno djeluju, ovo ne govorim u smislu direktnih kontakata, već ovako što se 'golim okom' može vidjeti. Prvo SP kada ih je Putin svezao sve redom, pa poslije toga ovaj Fan ID za koji vidim da neće biti nikakve konkretne ili veće akcije, pa onda sada još i ovo. Moglo bi se tu nadodati i 2014 kada su isto ovako bili apsolutno pasivni. A sjećamo se svim onih protesta na Crvenom trgu protiv Čečena onomad, kad je čini se drhtao i Putin i Moskva i Rusija.

Okej, razumijem tu dubinu odnosa, ali ono, momci iz Kijeva su u fazonu Ubij Srbina, Putine govnaru i slično, a ti si kao neki fazon joj bratski narod, naša braća Ukrajinci i slično ?!

A ovo za Putina je sasvim logično, pa ni ja ga lično ne volim. Kako voljeti i poštovati čovjeka koji pohapsi par hiljada ljudi zbog toga što su htjeli da protestuju zbog trovanja jedinog istaknutog opozicionara. Mada ta demokratija u Rusiji pitanje da li uopšte postoji. Prije bih to nazvao Sovjet - Demokratijom, ali to je neka šira tema. Ali u ovom slučaju Ukrajine, mislim da je njegov postupak 100% ispravan i čak i u svojstvu odbrane države.

Sevastopole
Posts: 601
Joined: Sun Jul 17, 2016 3:58 pm

Re: Росси́я

Postby Sevastopole » Thu Mar 31, 2022 3:31 pm

ElPadrino wrote:@Sevastopole

Kako onda objašnjavaš ovu pojavu da su sve ukrajinske grupe potrčale da uzmu oružje, pozivaju na borbu protiv rusa, slava ukrajini i slično ? Pri tome imamo i one klipove ubij srbina i sve ostalo. Ako bi već pravili paralelu da li to znači da srpske grupe nisu trebale vezano za slučaj sa Crkvom i svetinjama uopšte da se oglašavaju jer smo, naravno, bratski narod sa Crnogorcima ?

Malo mi pasivno djeluju, ovo ne govorim u smislu direktnih kontakata, već ovako što se 'golim okom' može vidjeti. Prvo SP kada ih je Putin svezao sve redom, pa poslije toga ovaj Fan ID za koji vidim da neće biti nikakve konkretne ili veće akcije, pa onda sada još i ovo. Moglo bi se tu nadodati i 2014 kada su isto ovako bili apsolutno pasivni. A sjećamo se svim onih protesta na Crvenom trgu protiv Čečena onomad, kad je čini se drhtao i Putin i Moskva i Rusija.

Okej, razumijem tu dubinu odnosa, ali ono, momci iz Kijeva su u fazonu Ubij Srbina, Putine govnaru i slično, a ti si kao neki fazon joj bratski narod, naša braća Ukrajinci i slično ?!

A ovo za Putina je sasvim logično, pa ni ja ga lično ne volim. Kako voljeti i poštovati čovjeka koji pohapsi par hiljada ljudi zbog toga što su htjeli da protestuju zbog trovanja jedinog istaknutog opozicionara. Mada ta demokratija u Rusiji pitanje da li uopšte postoji. Prije bih to nazvao Sovjet - Demokratijom, ali to je neka šira tema. Ali u ovom slučaju Ukrajine, mislim da je njegov postupak 100% ispravan i čak i u svojstvu odbrane države.

Prvo treba da im dodje do glave cega su oni deo, kakve sile, pa onda da im dodje do glave da upravo njihov predsednik, voleo ga neko ili ne, predstavlja za mnoge od nas, onu zdraviju stranu sveta. Tesko im je da to shvate jos uvek, Ukrajincima, tj. separatistima je uvek lakse bilo da se odluce na nesto. Ni mi ne bi mrdnuli mnogo da ovaj dusmanin nije krenuo na crkve u Crnoj Gori, a tek da se nije narod dole digao kako jeste. Tako da, opet kazem, evo je gore slika gde su na memorijalnom turniru za druga koji je poginuo od strane Cecena, a danas u njihovo ime taj narod ratuje za njih. Jos treba i reci da su imali i medjusobne navijacke kontakte sa grupama iz Ukrajine, neki iz svojih(po meni pogresnih pobuda), dok su neki bas zbog pro Ruske orijentisanosti imali sa nekim grupama kontakte. A te grupe danas se dele na neke starije koji ratuju na strani Rusije, i mladje koji su skoro pa suprotno od njih. Belorusi jedni, koji su cisti pravolsavci, su se zatrcali da odu na pogresnu stranu. Onda mozes da mislis koji je njima ringispil u glavi? Ogroman narod, ogromna zemlja i sila, nemoj da ocekujete da navijaci odmah shvate sve. Daleko je to komplikovanije od price "a gde im je neka parola". Oni su imali 8 godina od Majdana, pa se nisu izjasnjavali, toliko nije moglo da im dopre, cak mislim da su pre i oni na tim talasnim duzinama nego u ovom nasem fazonu. Ali, mislim da se sada sve menja i da nije ni prineti onome sto je bilo poslednjih godina. I bukvalno svaki novi dan je duplo veca promena u odnosu na prosli.

Sevastopole
Posts: 601
Joined: Sun Jul 17, 2016 3:58 pm

Re: Росси́я

Postby Sevastopole » Thu Mar 31, 2022 6:16 pm

навијај wrote:Image

Image

Sevastopole
Posts: 601
Joined: Sun Jul 17, 2016 3:58 pm

Re: Росси́я

Postby Sevastopole » Thu Mar 31, 2022 6:17 pm

A evo ih i Cska na prijateljskoj utakmici skoro.
Image

Pinturicchio
Posts: 64
Joined: Thu Jun 16, 2016 6:49 pm

Re: Росси́я

Postby Pinturicchio » Thu Mar 31, 2022 11:27 pm

Sevastopole wrote:A evo ih i Cska na prijateljskoj utakmici skoro.
Image


Ovo je sa ženskog fudbala.
A zumiraj ovu sliku, deluju dosta mlado ovi u ovom kopu, ima i žena, mislim da ovde nema nikoga iz grupa. Teško da je ovo neki stav svih navijača CSKA.
Партизан изнад свих!

Sevastopole
Posts: 601
Joined: Sun Jul 17, 2016 3:58 pm

Re: Росси́я

Postby Sevastopole » Fri Apr 01, 2022 12:04 am

Ma nije ni ono stav svih Spartakovih, ali svakako pokazatelji da to ide svojim putem.

User avatar
njasvi
Posts: 920
Joined: Mon Feb 08, 2016 1:40 pm

Re: Росси́я

Postby njasvi » Wed Apr 06, 2022 2:43 am

cska - ural (3.4.2022)
Image

14 godina prodlenke
Image
04 X 1945

User avatar
njasvi
Posts: 920
Joined: Mon Feb 08, 2016 1:40 pm

Re: Росси́я

Postby njasvi » Sun Apr 10, 2022 4:32 pm

Himki - CSKA 4:2 (9.4.2022)
Image
Image
Image
04 X 1945

User avatar
njasvi
Posts: 920
Joined: Mon Feb 08, 2016 1:40 pm

Re: Росси́я

Postby njasvi » Mon Apr 11, 2022 8:44 am

Rukometasice cska osvojile su kup rusije, mec se igrao u rostov na donu (popularna "vrata kavkaza", 1200km od moskve) domacin istoimena ekipa je porazena 22:25, za cska igra nasa dragana cvijic, reklo bi se posle meca najveselija

https://m.youtube.com/watch?v=h5qv3okSyG0

Ps ne znam kako lepo da okacim klip sta god da obrisem nece
04 X 1945

1914
Posts: 1198
Joined: Sun May 07, 2017 3:23 pm

Re: Росси́я

Postby 1914 » Mon Apr 11, 2022 6:22 pm

Vidim da je Njasvi stavio sliku Prodlenke(CSKA),da ja dodam noviju sa clanovima bloka ZDS(CSKA+Dinamo+Loko),vrlo interesantna prica je formirana i ocekujem da cujemo jos od njih

Image


2.2.2022 Tomsk-Krasnogorsk

Image

Uz njih mala grupa navijaca Amkara Perma,dugo traje to prijateljstvo mada nema neki zajednicki delovanja posto su jako udaljeni jedni od drugih.

Image

4.4.2022 Zenit Penza-Saturn

Image

Lepo je viditi hul zastave na ogradi posle dugo vremena,oni uglavnom furaju grupnu jugo-stocna konfederacija

Nedavno je izasao video o jednom clanu Vikinga(Loko) koji je bitna glava na njihovoj tribini.



Par interesantnih informacija:
-Ima licna prijateljstva sa raznim clanovima rivalskih grupa,jedni izuzetak su Torpedovi navijaci sa kojima je mrznja velika(mada meni deluje ni oni sami ne znaju zasto je to tako).NA pocetku videa na treningu americkog fudbala je sa njim clan CWO-a(Spartak)

-Vikings se ne mirisu sa Funny Friends(Loko) koji su ih ispalili sto se tice livade protiv GF96.

-Pokusavalo se da sklopi prijateljstvo sa huliganima Slavije Praga(nesto su postali trazena roba),ali je ostalo to na licnim kontaktima

-Postoje licni kontakti sa grobarima(bila su neka druzenja sa GNS i YB),ali to je stalo zbog silnih podela...

9.4.2022 Niznji Novgorod-Dinamo Moskva

Image

10.04.2022 Shinik-Volga Tver

Image

Image

Da se dotaknem rata u Ukrajini,na terenu je prisutno oko 200 navijaca iz Rusije(za sada je jedan Spartakov navijac poginu iz neke podgrupe KB Nara),ali nista organizovano,kao sto je Sevastopolj napisao polako oni shvataju kako stoje stvari.Sto se tice tribina nema nikakve javne podrske na utakmicama posto oni gledaju ovo kao Putinovu akciju,ali kako kazu svaki nacionalista je duzan da podrzava vojsku svoje drzave.Mislim da su ukrajinci zasrali stvar posto je neki njihov bitan clan Azova koji je inace navijac Dnjepra slao kao neke pretnje Rusima zato sto oni njima ne pruzaju podrsku,oni su mu rekli u fazonu momak znamo te dok si bio mali ne talasaj(dodjeli do sveopsteg rata bataljoni ce se brzo spremiti) ...uglavnom su razocarani u ukrajince koje vide kao sistemske nacionaliste(finansirane od strane jevrejskih oligarha) od 2014 godine,dok sebe gledaju suportno od toga i protivnike sistema.

Zasada sam nasao da su Zenitovi poslali 60 tona hrane u Donbas.

Image

Takodje ih je jako razocarao Puma i vrh tribine Dinama Minska koji su pobegli iz Belorusije u Kijev i sada rataju protiv Rusa.Puma je bukvalno tako reci dete ruske scene,ekipu su mu uzdigli Wild Boars(Spartak),kasnije se lizao sa CSKA-ovim navijacima,pa mu je ruska scena najvise pomogla uz belorusku dok je bio u zatvoru i tako im je uzvratio,ali kako se kaze ko jednom izda...

britannia
Posts: 8
Joined: Fri Jan 29, 2016 8:35 pm

Re: Росси́я

Postby britannia » Mon Apr 11, 2022 10:59 pm

Pa kakvi su smradovi ovi iz Minska. Dobro sam ja ukapirao kad sam te skoro pitao za ono njihovo saopstenje.@ 1914 objasni mi ako mozes, kakvo je to ludilo u njihovim glavama da su uz Ukre stali i to otvoreno a ne uz Ruse? Mislio sam da su Belorusi i Rusi bukvalno jedno, kako ovo sad?
I koliki je procenat belorusa koji podrzavaju Ukre u svemu ovome? Ne samo navijacki nego uopste?

Sevastopole
Posts: 601
Joined: Sun Jul 17, 2016 3:58 pm

Re: Росси́я

Postby Sevastopole » Tue Apr 12, 2022 1:39 am

Sto se tice Pume, on je maltene upoznao Leh i Spartak, mnogo bitna figura u huliganskom svetu istoka. Neki kazu da mu je odlazak u zatvor pomutio um i da nije vise bio isti covek. Mnogo stvari sada se mesa Rusima u glavama. Treba da prihvate da dojucerasnji drugari njihovi iz Ukrajine, rade svasta Ruskim vojnicima, da Belorusi braca, sada salju ljude da ratuju. Nemojte da mislite u Minsku nema drugog misljenja, ima itekako, ali su se ljudi povukli jer nisu imali volje i zelje da se rvu sa ovim izrodima. Opet, sa druge strane, nije lako biti navijac u Belorusiji. Ko je tamo bio mogao je da vidi da je ono najpribliznije recimo Severnoj Koreji. Uzmimo primer kada smo mi gostovali u Vitebsku a spavali u Minsku. U isto to vreme je igrao Varadar u Minsku. Minskovi su ih sporadicno trazili ali su samo nailazili na nase ljude. Sa kim god bi se sreli, izljubili bi se, iako nikada u zivotu niko nije imao dodira sa njima. Jednostavno dal je do reputacije, do toga sto smo mi Srbi oni Belorusi, ali su bili bas bas prijateljski nastrojeni. Naravno da smo se svi osecali kao da smo u sred Rusije nikakve razlike nije bilo. E sad ima tu taj deo koji i neko kao turista moze da vidi. Na aerodromu pretresaju torbe, iz torbi vade nalepnice i sve ih stavljaju na sto i traze objasnjenje za svaku, a bilo je jedno 100 razlicitih. Pa kada su konacno dobili to, onda ide logicno pitanje a sta ce to tebi? Onda kazes da se menjam sa domacim navijacima, i tako je natezanje oko nalepnica trajalo dobih sat vremena. U Minsku, ne postoji grafit na zidu, ne postoji papir na ulici, Rusi koji su dosli sa nama na utakmicu kazu da su im zatvori mnogo zajebani. U nekom parku smo se skupljali pre utakmice i odatle otisli na utakmicu. Na ulasku na stadion bukvalno vojni sator u koji udjes, pa recimo svaki drugi je skidao i gace, carape itd. Dosli smo na vreme a ulazili do pocetka drugog poluvremena. na utakmici duvacki orkestar se uvali u sred tribine i sednu da zapale dzoint. Ne mogu da vam opisem izraz lica murije koja oseca travu u vazduhu a ne mogu da nadju odakle ide. Bukvalno su celu utakmicu trazili. U 11 uvece ne moze niko da koristi internet, tj. jako slabo imas signal ako imas srece. To sve govori o tome kakav je zivot tamo za nekoga ko hoce da bude navijac ili buntovnik, ili borac za bilo sta. Isto tako mora da se kaze i da je drugar pijani se tek na stadionu setio da mu je jakna ostala negde u gradu kako je zaslo sunce shvatio je da nema sta da obuce. I onako pijan krenuo je da im smara muriju da mu vrate jaknu. Skupilo se njih 5-6 sa onim kapama od pola metra precnika i vecaju. I onako golog ga ubace u auto koji su dovezli do tribine. I vode ga i pitaju gde si bio pre utakmice. On kaze neki park u centru ali to je bilo pre 5 sati nema te jakne vise. Jakna je inace plava upadljiva boja, SI marka. Oni ga dozove u taj park i u sred parka na klupi stoji jakna netaknuta. Ovo je kao i sve ove gore stvari nezamislivo za nekoga od nas. Stroga zemlja, malo je reci, ali verovatno na drugi nacin ne bi bili to sto jesu. Tako da sve ima svoju cenu. Neki Amsterdam i izlozi, pecurke i kolaci, drogirani svi kao psi, i ovo opisano gore. Lukasenko kakav god da je, uveo je red u zemlju, kao i Putin u Rusiji, ali to ljudi naseg razmisljanja ne mogu da prihvate tek tako. U Rusiji su to i mnogo dublji problemi iako su oni 10 puta liberalniji od Belorusa sigurno.
Inace, koliko sam cuo, Zenitovima je i uzeta parola na ulazu na stadion koja ima sadrzaj vezano za aktuelnu situaciju. Ocigledno drzava ne zeli da navijaci vode ovaj rat preko tribina, i sigurno imaju racunicu zasto je to tako.
I najgora stvar od svega, Ukrajinci, ja ne znam sta oni misle sta bi se desili i da oni nekim cudom naprave nesto? Da im zapad zauzme zemlju na svaki nacin. Oni nisu svesni da ne bi proslo mnogo od slavlja, kada bi ovi sto ih huskaju prvo krenuli njih da rasformiraju tako militantne, bas kao sto se svuda isto to desavalo. Ali, ocigledno da moraju da lupe glavom o zid da bi shvatili da boli.

Misa Tumbas
Posts: 63
Joined: Sun Feb 24, 2019 3:35 pm

Re: Росси́я

Postby Misa Tumbas » Tue Apr 12, 2022 11:56 am

britannia wrote:kakvo je to ludilo u njihovim glavama da su uz Ukre stali i to otvoreno a ne uz Ruse? Mislio sam da su Belorusi i Rusi bukvalno jedno, kako ovo sad?

Nacisticko i neo-pagansko ludilo je u njihovim glavama, kao i u mnogim glavama ruskih ekipa, zato me i ne cudi sto sad nema nikakve podrske,kao sto je nije bilo ni 2014 godine,jer je ovo za njih vjerovatno opet bratoubilacki rat sa jednorodnim ukrajincima.Jedini se Zenitovi oglasise. Simbolika ruskih ekipa se ne razlikuje puno od ukrajinskih...Totemi, nordijske rune, poneko njemacko ime za grupu, to ih veze. Samo kod brace nase CSKA imamo ekipe Einfach Jugend, podmladak Jungvolk , divnu zastavu Один четири i jos 100 primjera slicne simbolike...i dok oni cute, jednorodna i staroverna braca im kolju sunarodnike vezanih ruku i nogu i pucaju im u glavu kao kerovima...pih !

Sevastopole
Posts: 601
Joined: Sun Jul 17, 2016 3:58 pm

Re: Росси́я

Postby Sevastopole » Tue Apr 12, 2022 12:20 pm

To bi mogao neko strariji da pise i bolje, ali eto zakacili smo i to vreme kao klinci pa moze po secanju da se kaze. A i kroz godine iza si slusao price o ratistima 90 ih. Ovo sve neodoljivo podseca na sva desavanja kod nas pre 30 ak godina. Poceo je rat i navijaci kao navijaci su isli u par kolona. Bilo je onih koji su vec prvog dana bili na ratistu, ali oni su bili manjina. Bilo je onih koji su odbijali da idu u rat za Slobodana Milosevica. A ima i onih koji su bili iz mesovitih brakova gde nisu hteli da staju ni na jednu stranu. Neki su prvi dan rata bili ranjavani na ratistima, drugi su gledali kako da se dokopaju viza da izbegnu vojne obaveze, doks u treci gledali kako da odu negde i zapocnu novi zivot jer im je bilo besmisleno jer mu je otac Hrvat majka Srpkinja, a zive u Beogradu recimo. I trebalo je vremena da se sve to iskristalise i da na zalost, priroda uradi svoje. Kazem na zalost, jer su ljudi poceli da ginu i onda to vuce sve za sobom sta vuce. I onda se desavalo da gomila navijaca zavrsava na ratistu, iako ih je na pocetku bilo par desetina.
Mislim da se Rusima isto desava, samo sto oni nemaju po 20 ak godina kao nasi tada, vec imaju po 30-40, oni koji vuku konce. Dakle, u mnogo zrelijim godinama ih je zateklo sve to plus nikada nisu iskusili nista slicno tome. Jedno je profesionalni vojnik a drugo kada ljudi odu kao dobrovoljci a pusku ne znaju da drze.
Zato sam i rekao pre par stranica da priroda radi svoje i da svakim danom sve to raste. Evo, od kada sam to napisao pa do danas, a to je mozda par dana, nezamislive stvari od tog trenutka su se desile do danas sto se tice Ruskih navijaca. Par grupa je izbacilo proglas, mnoogo ih je krenulo ili se sprema da krene gde treba, neki koji su kroz zube nesto pricali su se ucutali, to je priroda jednostavno i nema sta da se nekome nesto prigovori. Mi imamo tu nesrecu da smo iskusili kao narod to, i znamo sta sledi, i nije nam jasno kako ne vide. Ali, kada bi se vratili u 90 e, isto ovo ili jako slicno bi verovatno ovde zatekli.
Oni su se igrali i navijajanja i nacizma do sada, e sad je vec druga situacija, sad se odvaja ko se igrao a ko je stvarno lud. Pa ce ta raspodela uskoro i doneti jos vecu podrsku onome sto i treba da se podrzava u ovom trenutku.

User avatar
Ултрас
Posts: 228
Joined: Mon Feb 01, 2016 2:45 am

Re: Росси́я

Postby Ултрас » Wed Apr 13, 2022 12:50 am

Pa oni sto misle da su polu svabe polu neki debili iz skandinavije sto su se rodili u ladjama i glumatali jos kojesta,tesko da ce takav na bilo kakav nacin pomoci svom narodu u nevolji.E braco takvih ljudi ima u svim ruskim ekipama.Totalno neko izvrnuto poimanje istorije,identiteta itd.Sve je u sustini a najmanje ono sto zapravo jeste.Uglavnom Rusi imaju kasnije paljenje.Valjda su dugo bili bez kame i vesala pa su zaboravili ko su i ko im je neprijatelj.Mi smo taj proces prosli pre 30 godina,mada nas je drobilo dobrih 70 pre toga.Orelovi su objavili da idu na ratiste da pomognu braci u nevolji i svaka im čast.

Sevastopole
Posts: 601
Joined: Sun Jul 17, 2016 3:58 pm

Re: Росси́я

Postby Sevastopole » Wed Apr 13, 2022 3:12 pm

Ljudi mnogo gledaju najave, objave, parole, po meni su dela mnogo bitnija od toga. Ja razumem da neko ko nema neki bar solidan kontakt ne moze da ima uvid u situaciju, ali ovo je rat nije navijanje i ne treba drvlje i kamenje jer nema parola.

Etaoin
Posts: 333
Joined: Sun Jan 31, 2016 10:14 pm

Re: Росси́я

Postby Etaoin » Wed Apr 13, 2022 10:14 pm

Ако не грешим, окосница Азова је била екипа Металист Харкова, Секта 82. Данас сви они ратују управо против истих оних Руса са којима су јуче делили трибину, наравно, мислим на Спартакову Секту.

И волео бих да додам, из личног искуства, једини народ који отворено показује пријатељство према Русима смо ми, да нема Лукашенка, не знам колико би Белоруси били у љубави. Толико људи ми се јавило од како је овај сукоб почео, мислим на Русе, да се захвали на подршци и да кажу колико им све ово значи. И чини ми се да овде има више графита подршке Русима у Украјини, него у самој Русији.

1914
Posts: 1198
Joined: Sun May 07, 2017 3:23 pm

Re: Росси́я

Postby 1914 » Fri Apr 15, 2022 1:26 pm

@britannia Jednostavno Kijevljani su vodstvu grupe navijaca Dinama Minska rekli da ne mogu da sede na dve stolice posto su dosli da zive u Ukrajinu.Sto se tice ostalih beloruskih grupa tesko je reci,do sada nisam primetio da su isli na front da ratuju protiv Rusa i nisam video da su prekidali odnose.

Posle Orela,druge manje grupe koje podrzavaju Tjumen, Vodnik Arhangelsk,Tambov(prisutno 10 clanova na frontu),SKA Rostov su izdale saopstenja o podrsci vojsci Rusije.

Evo ruski tekst o liku po nadimku Spanac(clan RBW-a) koji ima svoj bataljon od 250 ljudi(medju njima ima dosta navijaca).On je na frontu od 2014 godine i nema gde nije ratovao,trenuto je u Marijupolju.

https://www.ridus.ru/news/378119

13 godina Vesne ili ti Proleca(Himki)- jedne od jackih ekipa iz Podmoskovlja

Image

Da dopunim pricu o Zenitovcima u Moskvi,pre par meseci su odrzali fudbalski turnir i uz ekipe(Rasvet i Neki) koje sam nabrojao tu su jos Insiders(stariji huligani ,dugo nisam cuo nista o njima),SBG Moskva,Legion 77 i SBG Serpuhov(grad udaljen oko 100 km od Moskve)

Image

Image

User avatar
1958
Posts: 1157
Joined: Sun Feb 07, 2016 2:41 pm

Re: Росси́я

Postby 1958 » Sat Apr 16, 2022 5:17 pm

Komandujuci Azova Denis Prokopenko je huligan Dinamo Kijeva
Често одем до на село

lukabrasi
Posts: 252
Joined: Sun Dec 13, 2020 3:54 pm

Re: Росси́я

Postby lukabrasi » Sat Apr 16, 2022 8:48 pm

Kako stoje stvari uskoro ce biti da je bivsi.


Return to “Свет”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests