Росси́я

User avatar
Ултрас
Posts: 228
Joined: Mon Feb 01, 2016 2:45 am

Re: Росси́я

Postby Ултрас » Sun May 16, 2021 5:22 pm

Image Gladiatori juce dobili tucu 25 na 25 ali ipak vratili zastavu.Zdrava prica skroz.

1914
Posts: 1199
Joined: Sun May 07, 2017 3:23 pm

Re: Росси́я

Postby 1914 » Wed May 19, 2021 3:28 pm

Pre par dana 10 godina Meteora(Fakel Voronezh)-veliko postovanje za njih,bukvalno ih ima svuda po Rusiji sto se tice sibanja.Sa mladjim clanovima mogu sigurno da skupe negde oko 50 do 70 udaraca.

Image

Image

16.05.2021 Himki-Soci

Image

15.05.2021 Baltika Kaljiningrad-KS Samara

Image

Koliko sam shvatio u rusku primer ligu ce uci valjda samo KS Samara i Niznji Novgorod.

16.05.2021 Tambov-Zenit

Fudbalski klub Tambov se gasi,a navijaci su bojkotovali utakmice koje su igrane u Sransku,posto stadion u Tambovu nije ispunjavao uslove

Jak hul sastav su Zenitovci poslali u Saransk.Prisutni MH,Brigadiers,Snake Firm,Nevski Sindikat,Kolicija....

Image

Image

Image


16.05.2021 Dinamo Moskva-CSKA

Dinamovci su obelezili 45 godina postojanja svoga navijackog pokreta,dok je Yaroslovka(CSKA) proslavila 25 godina postojanja.Prodlenka je povratila zastavu nakon sto su izasli Gladiatorima na livadu,pobeda GF.Postoji vise verzija koliko je udaraca ucestvovalo,tako da samo oni medjusobno znaju istinu.Ultras je postavio sliku vracenje zastave na CSKA-ovu tribinu.

Vodja Dinamove tribine sa slavljenickom tortom,na njoj su ispisana imena svih bitnjih hul i ultras ekipa koje cine Dinamovu tribinu.

Image

Torta je bila inspiracija za koreografiju.
Image

Yar 25 god
Image

1914
Posts: 1199
Joined: Sun May 07, 2017 3:23 pm

Re: Росси́я

Postby 1914 » Sun Jun 06, 2021 11:19 am

Video od Youngs(Orel)-nedavno su proslavili 5 god.Prva livada na snimku je od pre par godina Youngs+Anomaly Firm vs Meteor mladji(Fakel) 30x30,mislim da su pobedili.



30.5.2021 navijaci Zenit Celjabinska na gostovanju udaljenom 900 km

https://vk.com/fannl?w=wall-38788182_168892&z=video-38788182_456239340%2F9eb6c29d3f47c155fa%2Fpl_post_-38788182_168892

Fudbalski turnir navijaca Fakela,uz njih pristuni jos Rotor ultras i neka starija ekipa Torpeda Vladimira

https://vk.com/cupxoi?w=wall-198790791_50&z=album-3001581_279955258

30.5.2021 Saturn Ramenskoje-Kvant Obinsk

Image

Image

Vidim da im se mali deo huligana vratio na tribinu,oni su imali neke unutrasnje probleme u grupi,pa im je opala brojka drasticno.


Slike navijaca Ceromoreca iz Novorsijska sa gostovanja(utakmica igrana polovinom maja).Tesko je doci do njih posto se neksponiraju previse u javnosti(sajt im je zatvoren samo za clanove i prijatelje grupe)

Image

Image

1914
Posts: 1199
Joined: Sun May 07, 2017 3:23 pm

Re: Росси́я

Postby 1914 » Fri Jun 11, 2021 2:50 pm

06/06/2021 Avangard Kursk 2- FC Orel

Tvrd sastav su Orelovi(uz njih jos Lucky Punchers iz Belgoroda) poslali u Kursk,dok domaci navijaci i dalje bojkotuju svoj klub,mislim da su jedno vreme stali sa bojkotom,ali kasnije su nastavili.

Jokers,Youngs,Micron Warriors(ne zna se puno o ovoj ekipi na ruskoj sceni,uglavnom inkognito,ali cuo sam za nju)

Image

Prisutne zastave svih ekipa,samo fale koliko vidim Kuzmichi
Image

Image

Image


Piter je jedan od domacina E2021,videcemo da li ce biti zanimljivih desavanja posto im dolaze Poljaci,Svedjanu,Slovaci....

Sukarno
Posts: 223
Joined: Sun May 02, 2021 11:01 am

Re: Росси́я

Postby Sukarno » Tue Jun 15, 2021 12:57 pm

ФК Динамо Москва / фанаты

Image

Лаврентиј Павлович Берија (груз. ლავრენტი ბერია; рус. Лаврентий Павлович Берия); (29. март 1899 — 23. децембар 1953.), совјетски политичар и шеф полиције, углавном је познат као егзекутор Стаљинове Велике чистке у 1930-им, иако је заправо надгледао само завршну фазу „Чистке“. Врхунац његове моћи био је током и после Другог светског рата. После Стаљинове смрти скинут је са дужности и погубљен од стране Стаљинових наследника.

На фотографији: Навијачи ФК Динамо Москва са двомотком на којој је лик Лаврентиј Берије и поруком ..."Он све види ..."

1914
Posts: 1199
Joined: Sun May 07, 2017 3:23 pm

Re: Росси́я

Postby 1914 » Fri Jul 02, 2021 11:21 am

Video Orel Bucthersa sa nedavnog gostovanja Kursku.Ako se ujedine u jednu celinu verovatno najjaci u provinciji,problem je sto uglavnom tamo svako vodi svoju politiku.



Pre par dana je bilo 15 godina Yunost(Fakel Voronjez).Druga hul ekipa Fakela koja je manja od Meteora,nisu toliko aktivni(tu i tamo neki ulicni okrsaji),uglavnom likovi od 30-35 god,mada su primili neke clanove ekipe pod imenom Mladji u svoje redove da osveze krv sto bi se reklo.Veliki udarac su im zadali Free Firm(Shinik Yarosavlj)+Volga NN kada su im ukrali zastavu,mada nisu je spalili jos niti im ponudili livadu za nju.

Image

Image

Ovaj nizi lik im je vodja,poznat njihovoj javnosti od pre par godina kada su specijalci upali u njegov stan da ga uhapse posto je optuzen da je organizovao napade na navijace Dinama iz Moskve kada su oni gostovali tamo.

Image

15.06.2021PFK Kubanj» - Tuapse

Image

Ultras/hul prica po imenu Young Generation(Kubanј)se odvojila od maticne tribine i pocela da prati vestacki klub PFK Kubanj koji je u visem rangu,dok vecina tribine(uglavnom ultras ekipe,posto su skoro sve hul podgrupe ugasene) prati originalni koji se nalazi u amterskom rangu.Mada tribina Kubanja se nesto previse neprotivi,posto ne mogu ovim prvima da stanu na crtu.

1914
Posts: 1199
Joined: Sun May 07, 2017 3:23 pm

Re: Росси́я

Postby 1914 » Tue Jul 13, 2021 11:59 am

Prosle nedelje je bilo 19 godina Young Rats(KS Samara),vidim da imaju i mladje snage u svojim redovima.Nikad mi nije bilo jasno zasto tribina Samare nesaradjuje na ulici ili livadi zajedno sa svojom bracom iz Krasnodara,bili bi sigurno jedan od jacih blokova u provinciji,verovatano zbog velike udaljenosti(razdaljina vise 1500 km).

Image

10.07.2021 PFK Kubanj Krasnodar-Torpedo Moskva

Povratk Peppers Band medju zive,prosle godine su stopirali svoje delovanje(prica se da je neki clan cinkario svaku akciju na ulici/livadi,a bili su veoma aktivni).Pre su mogli sa mladjima da skupe 40 udaraca i vazili su za najjace na jugu Rusije uz Unity i West Band iz Rostova,sa ovim drugima imaju veliki rivalitet.Pridruzili su se Young Generation u pracenu novog kluba i videcemo da li ce uspeti da privuku ostale i povecaju brojku na tribini....


Image

Image

Image


Fudbalski turnir navijaca PFK Kubanj


User avatar
Ултрас
Posts: 228
Joined: Mon Feb 01, 2016 2:45 am

Re: Росси́я

Postby Ултрас » Tue Jul 13, 2021 4:47 pm

Image
Prva ekipa Avangard Spartak

1914
Posts: 1199
Joined: Sun May 07, 2017 3:23 pm

Re: Росси́я

Postby 1914 » Sun Aug 01, 2021 3:23 pm

17.07.2021 Finale Super Kupa Zenit-Loko-igranao u Kaljiningradu

Image

Image

Brigadeirs poslali sastav od 40 ljudi,imaju tako reci preporod njihove price,ostali uglavnom sa po 10-15 ljudi prisutni.
Image

Image

Lokosi sa slabim izdanjem,nisu posali nikakav hul sastav tamo,uglavnom par ultras ekipa.

Image

18.07.2021. West Вand (Ростов) + мол. White Position (кб) vs мол. Продленка + ЮБК (кс), 12х12, 6,30 мин. победа кс

Проверка West Band (Ростов) + проверка мол. White Position (кб) vs проверка мол. Продленки (кс) + YRG (Реутов), 10х10, 1 минута, победа кс+Реутов

Mladje ekipe CSKA u zadnje vreme sa par veoma kvalitetnih pobeda sto se tice livade.Ne znam o ovima ЮБК (кс) nista,ali vidim da imaju u svojoj istoriji pobedu protive SKS mladjih(02.06.2013. Симоновская Смена (чб) vs ЮБК (кс). 1,5 мин. 12х12. победа кс)

18.07.2021. Просмотр Nordic Solders (СКА Санкт-Петербург) vs Просмотр Кадры (сбг). 13х13. 4 минуты. Победа сбг.

Nordic uvek sparinguju sa jakim Zenitovim ekipama(starijim i mladjim).Pre dve godine sa blokom WH+Belka+WA(CSKA) su imali sudar na ulici protiv Bande Sveda+Mobile+Wilds(Zenit) 60 na 60.


24.07.2021 Fudbalski turnir CSKA-ovih ultras ekipa iz svih bitnijih blokova.Nedavno je bio i boks turnir.

SUD, FAD7, Ultima14, Павелецкая ветка, Фанблок(solidni na ulici,imaju velik rivalitet sa Zenitovcima), Приютский Фронт, Прогресс, Jolly Company, Москва Хулиганы(solidni na livadi,saradjuju sa 3Rim-Dinamo Moskva), Group Ultras, Картель, Bad Company, Red-Blue Support, WCRF, BSB, Outlaws Band.

Image


11.07.2021 Kup trece lige Волочанин»(Вышний Волочёк) - Волга(Тверь)

Image

Image

Image

Doveli sastav od oko 70 ljudi,uglavnom i dugo nije bilo na mapi,bili su valjda u nekom bojkotu

02.05.2021. Meteor mladji(Fakel)-slika pred livadu protiv Dockers(Novorosijsk)

Image

ElPadrino
Posts: 508
Joined: Thu Feb 21, 2019 12:18 am

Re: Росси́я

Postby ElPadrino » Mon Aug 02, 2021 10:12 am

Ne volim da guram onu priču kako je 'sve plastično' kod Rusa i slično, ali mi je par stvari nejasno vezano za ovo finale super kupa, pa možeš ti 1914 prokomentarisati moje mišljenje, a i ostali koji imaju želju da se uključe u diskusiju.

Nije mi jasno par stvari, prvo šta je u pitanju i zbog čega se kod Rusa jako rijetko nešto dešava na ulici ( pravoj ulici :mrgreen: ) evo ovo nekakvo finale, Kaljingrad, neutralni teren. Razumijem, vjerovatno je masa murije po gradu i sve ostalo, al otprilike jedinstvena prilika da se pojaviš u gradu bez pratnje, eto te huliganske ekipe, ono, veče prije tražiš sukob, tražiš protivničke grupe po gradu, sam taj 'đir' po sebi, ništa ?

Brojke i kod jednih i kod drugih - očajne, Zenit kao jedini veći klub iz grada od 5+ miliona ne može da napuni tribinu ?? Lokosi, s obzirom na neka prijašnja izdanja, ovde izgledaju kao neka prosječna grupa iz provincije. Nekada su meni lično bili najsimpatičnija ekipa i najviše su gurali taj ultra stil sa barjacima, koreografijama itd.

Dalje, opet spominjem - finale super kupa, valjda očekuješ da i jedni i drugi će poslati najjače huliganske ekipe i šta se desi ? Iz tvoje grupe ne dođe nijedna huliganska ekipa ?! Meni su ono, upitnici iznad glave. Prvo, jebote, klub ti igra jebeno finale nekakvog kupa, a ti si iz fazona da ostaneš kući, bez obzira na sve ove navijačke doživljaje koje ti se mogu desiti usput i u samom gradu, prije tekme itd, ti čak nisi iz fazona da sjedneš u bus dođeš 15 min prije tekme, navijaš, i vidiš da l će klub da ti osvoji kup države ?!

Izdanja na tribini, blagi užas. Zenitare bez ijednog barjaka, zastavice, zastave na dve motke, da ne spominjem nekakve koreografije. Lokosi sa 4 barjaka i to je sve ? Baklje, dimovi ? Iako su jaki eto po tim šumama i sve ostalo, čini se da su miljama daleko od neke prave navijačke priče. Možda i ja griješim, zato kažem možeš i ti 1914 da malo proširiš priču, vjerovatno ima dosta uticaja i murije i sistema, još od SP u Rusiji.

1914
Posts: 1199
Joined: Sun May 07, 2017 3:23 pm

Re: Росси́я

Postby 1914 » Mon Aug 02, 2021 11:53 am

@ElPadrino nisam uspeo da saznam sto Lokosi nisu poslali hul sastav,pogotovo cudno posto u zadnje vreme mozda i imaju najveci rivalitet sa Zenitovcima,noc pre utakmice bio je neki manji okrasaj izemdju Loko ultrasa i Music Hall,ali panduri so to brzo sprecili na srecu po Lokose.

Sto se tice brojnosti zbog korone je bio smanjen kapacitet.Posto su Rusi veoma neozbiljni sto se tice korone,sada manje vise na svim velikim stadionima je zabranjen dolazak gledalaca ili je dozvoljeno limitrano prisustvo.

Vizualno Rusi ko Rusi,uglavnom veoma skromni.


Peppers Band(Kubanj) su napravili zastavu,koja je za divno cudo redovna na njihovoj tribini.Pre dok su pratili originalni klub nisu se nesto preterano cimali za tribinu.

Image

1914
Posts: 1199
Joined: Sun May 07, 2017 3:23 pm

Re: Росси́я

Postby 1914 » Sun Aug 22, 2021 11:17 am

Prosle nedelje je bilo 10 godina Varvara(Kursk).Nihovi mladji(Verdict) veoma aktivni sto se tice livade.

Image

Dok korona luduje u Rusiji i limitra brojnost velikih tribina,neki su odlucili da planinare

Dinamo Moskva+CSKA+jedan clan White Boys(Tavarija Simferopolj)

Za druga svog CSKA+Dinamo
Image


Cannibals,WB,Shady Horse,IX Legion
Image

15.08.2021 Torpedo Vladimir-Himik Dzerzinsk

Image

Pre jedan od jacih rivaliteta u provinciji,Sturdy Fighters(Torpedo) su zamrzli svoje aktivnosti,dok Sector A(Himik) su se pojavili za divno cudo,posto su mnogi koji prate rusku scenu rekli da su se raspali,ali izgelda da nisu samo se necimaju za tribinu vise.U svojim najjacim danima do 40-50 udaraca sa mladjima mogli da skupe i vazili su za jedne od jacih u provinciji,davali su brdo udaraca Yaroslavki sa kojima su dobrim odnosima.

15.08.2021 Murom-Shinik Yarosavl

Image

25 godina Orel Butchers,uz njih Spartakovi

Image

Image

Image




Fudbalski turnir Lokosa(pristuni Vikings,1HW,Funny Friends,Ultras Loko,Bratija,BHZ+ultras ekipe).Lokosi pikaju ozbiljno fudbal cele godine,imaju svoju fudbalsku ligu.

Image




Lista zabranenih organizacija u Rusiji,na njoj se nalaze navijaci Dinama Kirova uz Al Kaidu.

Image


Navijaci Saturna na snimanju spota nekog njihovog clana,postavicu video kada izadje.

Image

User avatar
Ултрас
Posts: 228
Joined: Mon Feb 01, 2016 2:45 am

Re: Росси́я

Postby Ултрас » Sun Aug 29, 2021 6:00 pm

Ne znam koliko je tacna prica al ide ovako.Zenitovim (Koalicija) pala zastava na gostovanju u Moskvi ovog meseca od Uniona.Juce je bila ferka 20 na 20 tucu dobija Union za pola minute.Zastava vracena.

1914
Posts: 1199
Joined: Sun May 07, 2017 3:23 pm

Re: Росси́я

Postby 1914 » Mon Aug 30, 2021 12:11 pm

@Ултрас upravu si,deslia se livada za zastavu 23x23,brza pobeda Uniona.

Union(Spartak)
Image

Kolicija(Zenit)

Image

25.08.2021 Torpedo Vladimir-Kamaz

Nova ultras grupa se oformila po imenu BWC na Toredovoj tribini,videcemo da li ce Sturdy Fighters da se vrate(ima par clanova na tribini trenutno)

Image

29.08.2021 Izevsk-Amkar Perm

Image

Image


Malo sam istrazivao o Micron Warriors(Orel) i saznao sam du oni u stvari neki fight klub(ima tu i navijaca drugih klubova) koji su deo Orel Butchers tribine,ali su zasebna prica,dok Young+Anolamy+Kuzmichi saradjuju i pod palicom su Jokers-a.Uglavnom sve vrhunski sportisti iz Orela,malo me podsecaju na nekadasnje Young Destroyers(Stroitel Skitivkar) ali nisa na tom nivou.

MW
Image

Grb
Image

Bolesni^od^ljubavi
Posts: 844
Joined: Tue Feb 02, 2016 11:21 pm

Re: Росси́я

Postby Bolesni^od^ljubavi » Wed Sep 08, 2021 9:33 am

Može neko da objasni zašto je vraćena zastava Zenitovim ako su Spartakovi dobili tuču za zastavu?

User avatar
друг члан
Posts: 1409
Joined: Sat Feb 06, 2016 5:02 am

Re: Росси́я

Postby друг члан » Wed Sep 08, 2021 12:34 pm

Pa vrate im zastavu svakako,to je samo povod za susret
Choose Life

Bolesni^od^ljubavi
Posts: 844
Joined: Tue Feb 02, 2016 11:21 pm

Re: Росси́я

Postby Bolesni^od^ljubavi » Wed Sep 08, 2021 3:04 pm

Kod nas teško da bi dobio priliku da se boriš fer uopšte da vratiš zastavu a pitanje je da li bi je dobio nazad sve i da pobediš.

User avatar
njasvi
Posts: 920
Joined: Mon Feb 08, 2016 1:40 pm

Re: Росси́я

Postby njasvi » Mon Sep 13, 2021 10:30 pm

Arsenal Tula - CSKA (12.9.2021)
Image

Image

Image

Image
04 X 1945

ivanpfc31
Posts: 40
Joined: Mon Feb 06, 2017 10:11 am

Re: Росси́я

Postby ivanpfc31 » Sun Sep 19, 2021 5:15 pm

Citam unazad malo postove pa vidim Yaroslavka po misljenjima pojedinih da se bas srozala. Dugo nisam pratio pa ne znam, pa mi malo cudno da od one ekipe koja je bila slobodno najjaca u Rusiji jedno vrijeme da se bas tako srozala.
Moze neko objasnjenje?

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk

User avatar
Ултрас
Posts: 228
Joined: Mon Feb 01, 2016 2:45 am

Re: Росси́я

Postby Ултрас » Mon Sep 20, 2021 12:13 am

2008-2011 najjaca huliganska ekipa u Evropi.Bez preterivanja.Niko im nista nije mogao.Mnogo ljudstva su imali,mogo su aktivni bili(svaki vikend tuce).Poceli su da padaju posle tuce sa Unionom 2011.Tad se nisu mogli skupiti kao ekipa pa su skupljali ljude s konca i konopca iz drugih ekipa.Ekipa koju na livadi ne moze niko dobiti,a na ulici uvek se daje u beg.Tu nesto ne stima.Izvrbovali su pola ljudi i ekipa iz Rusije i bivseg SSSR da se bore za njih.Mislim da je vecina ekipe van moskve,i da je tu glavna provincijska Jaroslavka.Trenutno nisu aktivni,mada imaju dobro pokoljenje.Sad mozda gresim,ali mislim da su odbili ferku protiv Bande Sveda i njihovog bloka pre godinu dana,razlog ne znam,al mislim da nisu uvereni u sebe i da bi izgubili revans.


Return to “Свет”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests