Грчка

User avatar
lider
Posts: 214
Joined: Sat Jan 30, 2016 10:49 am

Re: Грчка

Postby lider » Thu Feb 11, 2016 11:36 am

ТРАЖИМО ПРАВДУ, АЛИ И ОСВЕТА ЋЕ БИТИ ДОВОЉНА !

User avatar
lider
Posts: 214
Joined: Sat Jan 30, 2016 10:49 am

Re: Грчка

Postby lider » Thu Feb 11, 2016 12:03 pm

ТРАЖИМО ПРАВДУ, АЛИ И ОСВЕТА ЋЕ БИТИ ДОВОЉНА !

User avatar
Shomson
Posts: 38
Joined: Sun Feb 07, 2016 2:03 am
Location: Smederevo

Re: Грчка

Postby Shomson » Fri Feb 12, 2016 1:47 am

Паок - Паниониос

Image

Image
Партизан изнад локал патриотизма!

Гуера
Posts: 33
Joined: Sun Feb 07, 2016 1:28 pm

Re: Грчка

Postby Гуера » Fri Feb 12, 2016 2:06 am

Причао сам са другаром који навија за Арис и он ми је рече да велики број шиптара навија за Грчке тимове и како је рекао највише их навија за ПАО, мање за ПАОК и Олимпијакос. Сад ми са навијачке тачке гледишта дође занимљиво како се шиптари у Г4 и Г7 сналазе. :D
Исто кроз причу ми је рекао да се Супер 3 и Г7 држе заједно у градовима где су Паокаре већина. Све ми то некако чудно звучи, баш се не зна ко је са ким а ко против кога.

User avatar
Приштина
Posts: 82
Joined: Sun Jan 31, 2016 9:49 pm

Re: Грчка

Postby Приштина » Sat Feb 13, 2016 12:07 pm

Гуера wrote:Причао сам са другаром који навија за Арис и он ми је рече да велики број шиптара навија за Грчке тимове и како је рекао највише их навија за ПАО, мање за ПАОК и Олимпијакос. Сад ми са навијачке тачке гледишта дође занимљиво како се шиптари у Г4 и Г7 сналазе. :D
Исто кроз причу ми је рекао да се Супер 3 и Г7 држе заједно у градовима где су Паокаре већина. Све ми то некако чудно звучи, баш се не зна ко је са ким а ко против кога.


Доста сам времена провео у Солуну и поприлично сам сигуран да тамо нема никаквог озбиљног огранизовања Г7, могуће и вероватно да постоје активни појединци али у самом Солуно организоване групе мислим да нема. Не само Г7 већ сви атински клубови, имао је АЕК ону фантомску групу "Ghost Club" која је мењала своје просторије и крили се како их ови остали не би наватали тако да је то довољно колико су Атињани пожељни тамо, у суштини јебеш такво организовање. Од осталих градова, нисам чуо да се Г7 држи заједно са С3 у Кавали рецимо а то би сигурно сазнао до сад', за Ксанти, Сер итд. не знам.

User avatar
Jason Fly
Posts: 89
Joined: Sun Feb 07, 2016 11:43 pm
Location: Трибина

Re: Грчка

Postby Jason Fly » Sat Feb 13, 2016 6:19 pm

Пошто сам живео доста година у Грчкој у Кснатију, знам да је у Сересу најјача група ПАОК. Паокаре су у том граду 3-4 пута запалили фан клуб С3, чуо сам причу да су у добром односу С3 у Г7. У Ксантију колико знам нису баш у добрим односима.

SAO_Zeljin
Posts: 712
Joined: Sun Feb 07, 2016 10:57 pm

Re: Грчка

Postby SAO_Zeljin » Sat Feb 13, 2016 8:21 pm

Приштина wrote:
Гуера wrote:Причао сам са другаром који навија за Арис и он ми је рече да велики број шиптара навија за Грчке тимове и како је рекао највише их навија за ПАО, мање за ПАОК и Олимпијакос. Сад ми са навијачке тачке гледишта дође занимљиво како се шиптари у Г4 и Г7 сналазе. :D
Исто кроз причу ми је рекао да се Супер 3 и Г7 држе заједно у градовима где су Паокаре већина. Све ми то некако чудно звучи, баш се не зна ко је са ким а ко против кога.


Доста сам времена провео у Солуну и поприлично сам сигуран да тамо нема никаквог озбиљног огранизовања Г7, могуће и вероватно да постоје активни појединци али у самом Солуно организоване групе мислим да нема. Не само Г7 већ сви атински клубови, имао је АЕК ону фантомску групу "Ghost Club" која је мењала своје просторије и крили се како их ови остали не би наватали тако да је то довољно колико су Атињани пожељни тамо, у суштини јебеш такво организовање. Од осталих градова, нисам чуо да се Г7 држи заједно са С3 у Кавали рецимо а то би сигурно сазнао до сад', за Ксанти, Сер итд. не знам.


G7 postoje u Solunu ali daleko od toga da na bilo koji nacin mogu da se mere sa ostalim grupama. Ima tu bas kvalitetnih momaka i cesto su dolazili ovde. Ako pogledas slike sa derbija mozes da vidis njihovu zastavu

БТХ
Posts: 14
Joined: Mon Feb 08, 2016 2:22 pm

Re: Грчка

Postby БТХ » Sat Feb 13, 2016 9:34 pm

АЕК - Олимпијакос

Image

Image

Image

Image

Image

Image

User avatar
Приштина
Posts: 82
Joined: Sun Jan 31, 2016 9:49 pm

Re: Грчка

Postby Приштина » Sun Feb 14, 2016 12:54 pm

SAO_Zeljin wrote:G7 postoje u Solunu ali daleko od toga da na bilo koji nacin mogu da se mere sa ostalim grupama. Ima tu bas kvalitetnih momaka i cesto su dolazili ovde. Ako pogledas slike sa derbija mozes da vidis njihovu zastavu


Погрешно си ме разумео а нисам се ни ја прецизно изразио, не причам о заставама јер оне немају ту тежину по крајевима у Грчкој као фан клубови, та застава и њиме сличне су у рангу заставе Г13 "Пиреј". Без Фан Клуба који ће видно бити обележен је реално мрка капа, тако је и тај Гост клуб добио име, имали су просторије где су се скупљали без икаквих спољашњих обележја и мењали су локацију често, јебеш то. Не могу ништа 100% да тврдим јер већ неко време нисам био доле али ако је ситуација другачија онда повлачим написано за њих(Г7 Солун).

Журка јуче на ОАКА-и, први пораз ОСФП-а у лиги после 21 кола, уз тај пораз имају и само један реми.


User avatar
Dan Aykroyd
Posts: 24
Joined: Wed Feb 03, 2016 8:17 pm
Location: Крагујевац

Re: Грчка

Postby Dan Aykroyd » Sun Feb 14, 2016 1:37 pm

ау тебра, шта је телефона за време бакљаде ... ауау
РАДНИЧКИ 1923 КРАГУЈЕВАЦ

User avatar
lider
Posts: 214
Joined: Sat Jan 30, 2016 10:49 am

Re: Грчка

Postby lider » Sun Feb 14, 2016 8:45 pm

Како АЕК стоји на табели не памтим кад је овако пуно било аекових...

ТРАЖИМО ПРАВДУ, АЛИ И ОСВЕТА ЋЕ БИТИ ДОВОЉНА !

User avatar
Bruno Sulak
Posts: 750
Joined: Wed Feb 03, 2016 11:27 am
Location: Cannes

Re: Грчка

Postby Bruno Sulak » Mon Feb 15, 2016 1:35 am

lider wrote:Како АЕК стоји на табели не памтим кад је овако пуно било аекових...


Oli 61, AEK 45, Pao 41, Panionios 35...verovatno cemo ih gledati u evropi sledece sezone. Pored toga, plasirali su se i u polufinale kupa (uz Oli, Paok i Atromitos). A znamo koliko Grci vole ovo takmicenje, setimo se po 30 hiljada Paokovih i Arisovih navijaca na OAKA-i.

Za postovanje koliko ljudi je bilo na utakmici i koliku podrsku ima Aek, kad se uzme u obzir da su im komsije dva giganta Oli i Pao. Uopste, cela Grcka je za analizu. Kako jedna drzava, koja i nije bas neka fudbalska velesila, sa 11 miliona stanovnika, koja je u krizi u svim segmentima ima ovakvu navijacku kulturu i privrzenost prema klubu?

Ova slika sve govori

Image

I jos malo slika

Image
Image
Image
Image
Image
Image

User avatar
Приштина
Posts: 82
Joined: Sun Jan 31, 2016 9:49 pm

Re: Грчка

Postby Приштина » Mon Feb 15, 2016 11:36 am

Јуче је одигран још један градски дерби у 22. колу, Ира је добила ПАОК на Тумби. Мали број Г4 за које једино могу да претпоставим да су резултати криви јер већ неко време терају Тудора.



И један видео Г10, са реванш утакмице четвртфинала купа Грчке против АЕК-а.


User avatar
losvolocos
Posts: 237
Joined: Wed Feb 03, 2016 4:20 pm

Re: Грчка

Postby losvolocos » Mon Feb 15, 2016 6:25 pm

У каквим су односима АЕК-ови са Фенеровим навијачима. Пошто видех и пар шалова Фенербакчеа у њиховом копу.

User avatar
Приштина
Posts: 82
Joined: Sun Jan 31, 2016 9:49 pm

Re: Грчка

Postby Приштина » Tue Feb 16, 2016 12:02 pm

losvolocos wrote:У каквим су односима АЕК-ови са Фенеровим навијачима. Пошто видех и пар шалова Фенербакчеа у њиховом копу.


Добри су са фенеровом групом "Вамос Биен", спријатељили су се чини ми се 2010. године када су ишли у Измир на реванш неке европске рукометне утакмице.

User avatar
MentalitaBelgrado
Posts: 95
Joined: Fri Feb 05, 2016 11:53 pm

Re: Грчка

Postby MentalitaBelgrado » Tue Feb 16, 2016 10:47 pm

који је то дебилизам овамо се мрзе због кипра и острва близу турске . а са друге стране се побратиме са њиховим групама
...нису твоји вуци мртви само вребају...

bojan23
Posts: 356
Joined: Fri Feb 05, 2016 10:17 am

Re: Грчка

Postby bojan23 » Tue Feb 16, 2016 10:53 pm

Левичари међу навијачима су против медђунационалних сукоба, тако да већина аекара нема ништа против турака као нације.
З В Е З Д А Л Е !

SAO_Zeljin
Posts: 712
Joined: Sun Feb 07, 2016 10:57 pm

Re: Грчка

Postby SAO_Zeljin » Wed Feb 17, 2016 8:28 pm

Koliko se secam AEK i PAOK su osnovali grci proterani iz Carigrada. Grb im ima vizantijskog dvoglavog orla a i slovo K u imenima je skracenica od Konstatinopolj. Turtci su isterali masu Grka iz male azije pocetkom 20. veka i to je broj koji se meri milionima i zato ih Grci mrze a plus su ih kao i nas Turci drzali pod okupacijom par stotina godina. I onda se nadju potomci tih proteranih Grka da prave prijateljstva sa potomcima onih koji su im pretke proterali. Bas bruka. Mada komunisti realno i vole da se sprdaju sa stvarima koje su normalnom narodu svetinja, a u Grckoj ih ima masa, jer, jbg, njima nikada nisu vladali. Uostalom to sto navijaci AEKa i PAOKa imaju takva prijateljstva samo govori o tome ko vodi glavnu rec na tim tribinama.

Ono sto je meni bilo neverovatno je to da g13, koje sam smatrao za najvece nacionaliste na grckoj sceni, suruje sa BBB. Kapiram da ih je zblizila ta mrznja prema crveno-belima i da je to neko prijateljstvo iz nemoci, da se tako odrazim ali realno, pa oni nemaju nista zajednicko

User avatar
Приштина
Posts: 82
Joined: Sun Jan 31, 2016 9:49 pm

Re: Грчка

Postby Приштина » Wed Feb 17, 2016 10:13 pm

Грчке групе нису толико централно организоване зато се дешава да неки фан клубови или групе имају другачије ставове. Због тога имамо случај Р21 и Г4 да имају контакте са навијачима из Турске, мада је питање колико је то добар пример јер ту верујем да већина нема проблем са тим, али зато имамо случајеве да се застава ПАО нађе и на курви суд и норд, да избацују пароле слободна Палестина а да један њихов клуб одржава добре односе са навијачима чини ми се Макаби Хаифе, онда случај да један клуб Г7 да подршку Касамију показивајући албанског орла итд.
БББ су десничари као и део Г13, не видим ништа сумњиво ту и по томе изгледа де се део Грка не заноси пријатељством наших нација.
Иначе на старом форуму сам поставио интервју са Р21 где су у једном питању објаснили однос са Турцима па ако модератор може да постави то опет.

User avatar
gradski_boem
Posts: 117
Joined: Wed Feb 17, 2016 10:57 am

Re: Грчка

Postby gradski_boem » Thu Feb 18, 2016 12:36 pm

Генерално код Грка временом све више анархиста се појављивало, вероватно је и политика тамо утицала на то.
Гејт 7 су најсвеснији што се тиче национализма, код Паокара постоји неколико група које су НС, али левица преовлађује, код О21 исто, С3 већином антифа, Ираклисови иста прича. Док код кипарских Грка много више НС група има.


Поменута је група ''Gate 7'' па би хтео да разјасним пар ствари.Једина политика иза које стоје навијачи Олимпијакоса је она која подразумева јединство у бодрењу црвено-белих из Пиреја.Није никаква тајна да су се током година појављивале екипе и појединци са десним (Misfits,Fanatics..) или левим идејама (Red Mafia,Koridallos,Toxicity..) које постоје и данас,међутим постигнут је договор у оквиру ''Gate 7'' да би политику и личне ставове требало оставити по страни,ван стадиона.Што се тиче тврдњи да је ''Gate 7'' национално најсвеснија група ма шта то значило,људи који прате Цревену Звезду врло добро су упознати са тим да су на нашем стадиону протеклих година биле присутне разне екипе,између осталих и ''Patra Club'',међу којима има рецимо анархиста.Симбол са црним стрелицама представња амблем организације ''Завера ватрених ћелија'' https://en.wikipedia.org/wiki/Conspiracy_of_Fire_Nuclei радикалне групе озлоглашене по бомбашким нападима широм Грчке, док је друга фотка из бајбокане.

Image

Image

Црвена Звезда - Чукарички 2014/15 (поред групе ''Brigate'' налази се барјак ''Patre'' и застава на огради)

Image

Имао сам прилике да упознам заиста сјајне момке са Олимпијакосове трибине анархисте,комунисте,чланови синдикалних организација који сем што имају муда за уличне сукобе,поседују и интелект за врло занимљиве дискусије,што ће рећи да се не ради о некаквим тупанима већ врло образованим људима.Ове ствари нису никакав табу на северу,то се зна међу људима који воде навијање, чак и онима који повремено дођу на утакмицу.Мени лично је много занимљивије када чујем да представници неких овдашњих група који имају такође пријатеље у Грчкој на питање у кавим су односима са рецимо ''Gate 4'' или ''Gate 10'' одговарају како ''одржавају кактакте са овим другима, а тзв. ''антифа'' им не долази на трибину.Као да се од нечега перу?! Обична бесмислица.


Return to “Свет”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests