Грчка

Strada di vita
Posts: 112
Joined: Mon Mar 14, 2016 8:17 pm

Re: Грчка

Postby Strada di vita » Wed Aug 26, 2020 7:11 pm

ElPadrino wrote:Jesu ovo ladno stavili Ataturka na zastavu kao pedercinu.. :lol: :lol: A realno i izgleda na ovoj slici. Kakve su Grci budaletine. Ako neko vec ima viska vremena i viska zelje mogao bi mozda malo da prosiri temu o sukobima i netrepeljivosti Grka i Turaka posebno na relaciji Tesaloniki Istanbul jer kontam da su blizi pa mi nekako logicnije i da se vise mrze.


Зар нису они имали неке контакте? Мислим да су били у ок односима

Pinturicchio
Posts: 64
Joined: Thu Jun 16, 2016 6:49 pm

Re: Грчка

Postby Pinturicchio » Wed Aug 26, 2020 7:36 pm

Анархисти са Паокове трибине су покушали да направе неко пријатељство за Турцима које је и постојало али то наравно није прихваћено код нормалних навијача и група јер је велика већина национално свесна. Мислим да ова сад структура која води трибину нема баш никакве контакте са Турцима што су и потврдили сад...
Партизан изнад свих!

ElPadrino
Posts: 508
Joined: Thu Feb 21, 2019 12:18 am

Re: Грчка

Postby ElPadrino » Thu Aug 27, 2020 11:10 am

Poznato je da su Besiktasovi otvorena Anti-Fa. E sad ne znam kakva je situacija na PAOK tribini, znam da je vecina grckih grupa lijevo orjentisana. Mozda bi bilo najbolje da neko ko ima tacne informacije napise. A i pitanje koliko to mogu biti tacne informacije s obzirom kakvo je ludilo medju navijacima iz Grcke.

User avatar
njasvi
Posts: 920
Joined: Mon Feb 08, 2016 1:40 pm

Re: Грчка

Postby njasvi » Thu Sep 17, 2020 11:37 am

Image

Image

Image

Image

Image
04 X 1945

User avatar
njasvi
Posts: 920
Joined: Mon Feb 08, 2016 1:40 pm

Re: Грчка

Postby njasvi » Sun Oct 31, 2021 11:23 pm

paok - apollon smyrnis (30.10.2021)
Image

Image

Image
04 X 1945

User avatar
njasvi
Posts: 920
Joined: Mon Feb 08, 2016 1:40 pm

Re: Грчка

Postby njasvi » Fri Nov 05, 2021 8:40 pm

paok - kopenhagen
Image

Image

Image

Image

Image
04 X 1945

User avatar
njasvi
Posts: 920
Joined: Mon Feb 08, 2016 1:40 pm

Re: Грчка

Postby njasvi » Mon Nov 29, 2021 9:58 pm

paok-aris 0:1 (28.11.2021)
domaci prekinuli mec u 90min.
Image

Image

Image

Image

Image

Image
04 X 1945

User avatar
njasvi
Posts: 920
Joined: Mon Feb 08, 2016 1:40 pm

Re: Грчка

Postby njasvi » Mon Dec 13, 2021 4:41 pm

basket: paok - aris (11.12.2021)
Image

Image

Image
04 X 1945

User avatar
njasvi
Posts: 920
Joined: Mon Feb 08, 2016 1:40 pm

Re: Грчка

Postby njasvi » Mon Jan 24, 2022 10:10 pm

volos - paok (23.1.2022)
Image
04 X 1945

User avatar
tifoso
Posts: 7
Joined: Sun Jan 27, 2019 11:49 pm

Re: Грчка

Postby tifoso » Fri Feb 04, 2022 10:20 am

Након дужег периода међусобне душманије између паокара и арисових, пре 3 дана је дошло до кулминације. У крају Харилау, који је један од ретких крајева који у потпуности држе арисови а ту им се налази и стадион, убијен је момак од 19 година а још двојица су рањена. Несрећни момак Алкидис је преминуо од последица јаких удараца у главу и од убода у артерију из које је готово немогуће прекинути крварење, а остала двојица су добили лакше и мање опасне убоде. Треба напоменути да у питању није била класична навијачка туча, већ се појавило двоје кола паокара у потрази за неким од навијача ариса и ето завршило се како се завршило. По писањима медија, мада то треба узети са резервом, убијени дечко није ни био у некој навијачкој причи.
Полиција већ два дана упада у клубове и једних и других, конфискују мотке,кациге и слично... Ухапшено је и неколико паокара које су учествовале у овом ужасном догађају.
Паокаре су се огласиле са врло озбиљним заједничким саопштењем, извињавам се уколико превод на неким местима не буде тачан:
"Могуће, ово су најискреније и најтеже речи које смо икада написали као навијачи ПАОК-а. Од понедељка увече не можемо да поднесемо чињеницу да дете од само 19 година које није стигло да окуси радости и тугу живота, пуно снова и тежњи више није са нама.
И ЗА ОВО СМО МИ КРИВИ.
Ми, као навијачи ПАОК-а, нисмо учили на својим грешкама и нисмо успели да се склонимо са опасног пута којим годинама ходамо. Знамо како је бити део ширег навијачког покрета, као и сви остали навијачи у држави. Добро нам је познато да смо, упркос СТОТИНАМА сличног навијачког насиља последњих година, жалили мање смрти чисто случајно.
Нажалост, сви смо видели пиштоље у сред бела дана, секире, ножеве, пожаре аутомобила и неслућене навијаче које је у покушају да побегну од ривалске навијачке групе прегазио аутомобил у пролазу и погинули на сред пута(мисли се на смрт Насоса Константинуа, навијача ПАОК-а који је погинуо 2017 године).
Цео овај зачарани круг навијачког насиља требало је да се заврши ЈУЧЕ.
Ми са наше стране преузимамо свој део одговорности.
Сједињени смо навијањем за наше тимове, суочавамо се са истим проблемима у свакодневном животу и бити раздвојен другачијим шалом је ништа у односу на вредност људског живота.
Навијачи других тимова су такође били у нашој позицији и верујемо да је коначно време да колективно прихватимо радикалну промену навијачког ривалства, тако да ниједна друга мајка у Грчкој никада више не заплаче због свог сина.
Скрхани смо, изражавамо најискреније саучешће и тражимо најискренији ИЗВИЊЕЊЕ од Алкисове породице и родбине.
У знак признања великој души овог момка, обећавамо да ћемо учинити све да му се жеља оствари, пријатељска утакмица наших тимова са отвореним трибинама за све навијаче из Солуна.
С поштовањем,
Клубови навијача ПАОК-а"
Трагичан догађај за наук, како њима у Грчкој, тако и нама овде. Јер се на жалост сваки зачарани круг душманије мора завршити овако, када навијачки сукоби промене суштину и претворе се у нешто налик на криминалне обрачуне.
... quando un giorno morire dovrò, voglio portare in cielo i miei color! ....

vinjakboy
Posts: 263
Joined: Wed Mar 02, 2016 9:57 pm

Re: Грчка

Postby vinjakboy » Fri Feb 04, 2022 12:00 pm

Куд неко не измисли некакав мини калаш или сличну стварчицу, па кад овако шабани излете колима и траже ђавола, да добију више него што су тражили. Стока се не учи саопштењима и убеђивањима, него батинама, а изгледа ни утоке више нису довољне. Бог нека душу прости погинулом момку, сузе су ми кренуле док сам ово читао...

Pinturicchio
Posts: 64
Joined: Thu Jun 16, 2016 6:49 pm

Re: Грчка

Postby Pinturicchio » Fri Feb 04, 2022 12:08 pm

Убица је иначе Албанац, анархиста. Таквих нажалост има доста на трибинама у Грчкој.
Партизан изнад свих!

1914
Posts: 1199
Joined: Sun May 07, 2017 3:23 pm

Re: Грчка

Postby 1914 » Fri Feb 04, 2022 12:12 pm

Nisam upucen u grcku scenu,ali valjda je bila i neka pucnjava(mislim prosle godine) izemedju navijaca Pao-a koji su valjda podelili na dve strane,neka slicna prica kao kod BBB.

Misa Tumbas
Posts: 63
Joined: Sun Feb 24, 2019 3:35 pm

Re: Грчка

Postby Misa Tumbas » Fri Feb 04, 2022 2:15 pm

Bas je velika mrznja kod njih, prezire svako svakog i redovno se sakate. Ovaj dio za neslucene navijace stradale automobila mislim da se odnosi i na navijaca Botev Plovdiva koji je poginuo prije par godina, nakon napada navijaca Paoka na grupicu bugara koja je bila kod arisa u gostima. Na isti nacin je stradao Nasos, samo sto su tad Iraklisovi napali paokove posle utakmice i stradao je taj nesretni momak koji je bezeci od napadaca izleteo na ulicu i auto ga udari, a koji je dosao sa Kipra da gleda kup utakmicu Paoka, obican navijac.

User avatar
Batke
Posts: 562
Joined: Thu Aug 18, 2016 8:29 pm
Location: Brdo

Re: Грчка

Postby Batke » Fri Feb 04, 2022 8:44 pm

Мислим да је исто био смртни случај пре неколико година када је између навијача ПАО и Олимпијакоса коришћена аутоматска пушка. Када погледаш нашу и њихову сцену види се одмах да су скоро исте, истог темперамента, истих проблема, истих људи који су у кримогеним срединама, мимоилажења навијача истог тима. А сада мали офтопик
Али једна веома занимљива ствар ми је упала у око док сам поредио наше сцене. Ми и Грци гледамо Бугаре као народ и њихове навијачке групе некако са висине, а фора је у томе да ти Бугари су усвојили кодекс и да сада имају 10 пута здравију навијачку сцену и причу од наше и грчке, а ипак и код њих има људи из кримогених средина на трибинама и навијачи левског се макљају међусобно и међусобно су подељени али постоји једна велика разлика измеау њих и нас и Грка: НЕ ЛЕТЕ ГЛАВЕ! Јесте било је неких премлаћивања али од усвајања навијачког кодекса и фер плеја нико тамо није погинуо, нико тамо није упуцан, нико није убоден ножем (Мада је било сачекуша са палицама али се радило о овом кримогеном делу и то су најчешће били обрачуни око рекетирања и гудре). Ето како када се навијачи из различитих тимова договоре како може све да буде нормално како би се рекло.
Raspad sistema PFC Ex Mali Batica.

vinjakboy
Posts: 263
Joined: Wed Mar 02, 2016 9:57 pm

Re: Грчка

Postby vinjakboy » Fri Feb 04, 2022 10:23 pm

Толико овде и у Грчкој треба да се ствари промене, да просто не знам одакле почети. Има, међутим, нешто што ми упада у очи, а не тиче се оне стране која напада, него оне коју бисмо условно назвали жртвом. Може да звучи чудно, али би појединци чија је храброст неспорна морали да мало размисле и да се не залећу на утоке. Ако видиш да неко са друге стране има било шта горе од мотке или штангле, бежи. Какво црно залетање, бежи где знаш и умеш. Јер, иако ћу увек поштовати поменуту храброст, тиме се даје пример клинцима да и они у истој ситуацији поступе на такав начин. Најчешће чак није ни само пример, него захтев да то ураде. А дај Боже да се једна од сто таквих ситуација заврши добро по оног који се тако залеће. У осталих деведесет и девет такав лик је мртав или остаде да живи као биљка. Храброст је једно, али треба је раздвојити од лудости, а ко је луд, не буди му друг.

Иначе, толико смо отишли у курац да чак и бежање некад није решење, јер има психопата који ће тог што бежи да јуре како би га докрајчили. О скакању по лобањи некоме ко лежи на земљи и да се не прича...

trigger
Posts: 61
Joined: Tue Jun 07, 2016 7:04 pm

Re: Грчка

Postby trigger » Sat Feb 05, 2022 1:30 am

Све је то зачарани круг из којег бојим се да нема излаза. Када 10 или 15 ликова наоружаних моткама нападну три лика и двојици се усеру у живот тако да се хране на сламчицу наредна три месеца а овај трећи извади некакав нож и у самоодбрани убоде неког од нападача и тај потом настрада ко је ту крив на крају?

Ликови који из чиста мира ваде нож и боду су посебни случајеви и ту нема помоћи, мораш да имаш нешто психопатско у себи да урадиш тако нешто.
Али ништа бољи нису ни ликови који ће те увек бројчано надмоћнији мотком урнисати не капирајући да свака таква акција има реакцију и да све води у један зачарани круг сакаћења, пуцања и бодења - парола, графита, скандирања и ником ништа јово наново.

ElPadrino
Posts: 508
Joined: Thu Feb 21, 2019 12:18 am

Re: Грчка

Postby ElPadrino » Sat Feb 05, 2022 11:15 am

Dosta ima i do te degradacije porodice i društva uopšteno.

Moramo računati, da ne tako davno je jedan Ljuba Zemunac "osvajao" Beograd tako što je išao po krajevima i zvao najjače ljude iz tih krajeva na fer. Nakon toga bi nerijetko otišli na piće i izljubili se bratski. Nekada su svi ti momci bili šmekeri koji su uglavnom trenirali, da li boks da li teretana, ali bili su primjer klincima, a želja mnogih cura i curica. Pri tome su jako slabo pili i drogirali se.

Nekada prije čini mi se da je ego trip bio dosta manji, da su ljudi nekako bili zadovoljniji sami sa sobom, nekad je porodica bila stub društva, a ne nešto što se na sve načine šikanira. Čisto sumnjam da neki klinac iz normalne porodice je u stanju nekog izbosti na smrt ili upucati i slično. Takođe, čisto sumnjam da neko kome je lijepo u životu, ko je zadovoljan sobom, može uraditi neku takvu stvar pa da uništi sebi život. Barem ne dok nije satjeran u ćošak.

Ono što sam ja imao iz iskustva, da nekako uvijek proradi taj strah od "onih drugih". I ljudi u načelu nisu u tripu da koriste bilo kakva pomagala, ali uvijek je kao priča "ma kao misliš da oni neće ništa nositi" i onda se iz toga rađa ta ideja da se nose motke, bokseri, baklje, kamenje, što uopšte nije bezazleno, s obzirom da smo imali ubistva i sa tim "lakim" oružjem. Nekako mi se čini da kako godine prolaze da smo sve više bolesniji i da je sve više dušmanluka. I pri tome više niko nikom ne vjeruje.

svuda.prisutan
Posts: 546
Joined: Tue Feb 02, 2016 1:00 pm

Re: Грчка

Postby svuda.prisutan » Sat Feb 05, 2022 3:53 pm

To kad nas nece nikad zaziveti, mislim na neku normalniju navijacku pricu. Kakva crna normalna prica kad se ljudi iz Bijeljine npr makljaju zbog dva kluba iz Beograda. Da svako navija za klub iz svog grada, sve bi bilo lepse. Mnogo manje problema bi bilo, ljudi se ne bi jurili 24/7, vec bi jedva cekali taj jedan dan u nedelji da probaju da nadjacaju rivala u svakom smislu.

Bunt
Posts: 644
Joined: Mon Nov 28, 2016 1:22 pm

Re: Грчка

Postby Bunt » Sat Feb 05, 2022 5:17 pm

Pa iz kakve je to viteške i uređene porodice izašao Ljuba? Već trideset godina čitamo u čituljama o vitezovima, junacima asfalta što živeše po kodeksu i ljubiše protivnike nakon tuča. A leševa oko njih na stotine, šurovanje sa UDBA, izdaja i prodaja kao na buvljaku. A u pičku materinu više i Beograd i ulice, i asfalt i ti i takvi kodeksi.


Return to “Свет”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests