Острво

saturdays kids
Posts: 5
Joined: Mon Feb 07, 2022 11:26 pm
Location: стајање

Re: Острво

Postby saturdays kids » Sun Mar 27, 2022 2:06 pm

Image
Портсмут на путу за Лидс зауставља раније воз како би избегли пандуре на станици. Година 83/84.

saturdays kids
Posts: 5
Joined: Mon Feb 07, 2022 11:26 pm
Location: стајање

Re: Острво

Postby saturdays kids » Tue Apr 05, 2022 3:29 pm

Image


Навијачи и клуб одали почаст навијачу који је преминуо од срачног удара. Баз, Зулу Вориор, био је хулиган Бирмингема, касније кик-боксер, хуманитарац и члан добротворне организације због чега су га поштовали и обични грађани Бирмингема. И његови ЗВ и грађани Бирмингема, као и навијачи других клубова који су се сретали са њим имали су само речи хвале за њега.


Image
Навијачи Лидса не заборављају своја два навијача која су убијена у Турској пре 22 године.

saturdays kids
Posts: 5
Joined: Mon Feb 07, 2022 11:26 pm
Location: стајање

Re: Острво

Postby saturdays kids » Tue Jul 05, 2022 9:26 pm

Портсмут у Кардифу 1984

Знали смо да ће нас на станици у Кардифу чекати гомила пандура, тако да смо отприлике недељу дана пре утакмице седели и договарали се, а неко је дошао на идеју да се обучемо као да идемо на свадбу и да останемо одвојени од остатка наше екипе. Тако смо и урадили..20ак нас. Неко је чак и одштампао некакве глупе позивнице за свадбу у случају да морамо да покажемо пандурима. Више због зезања, мислим да нисмо ни очекивали да ћемо успети.
Тако смо тог дана сели на воз, а план је био да када изађемо из воза да се задржимо пар минута на другом крају перона док остатак екипе не напусти станицу и поведе сву мурију са собом. Тако смо се мотали около на перону и када смо мислили да је чисто ушли смо у станицу. Нажалост, група од око пет пандура је још увек била ту, па смо отишли право до излаза, а да их нисмо ни погледали. Мислили смо ''Ако нико од њих ништа не каже пре него што дођемо до излаза, нису нас извалили".
Тако да смо изашли и наставили да ходамо мислећи да смо успели и да је 20ак нас слободно у Кардифу, тако да сада почиње авантура. Нисмо прешли ни 100 метара када су се појавили пандури поред нас (можда су нас ипак нањушили на станици). Тако да су почели да постављају питања, а један од наших им је показао позивнице. Ништа им то није значило и издвојили су неколико нас, једног по једног и питали ''како се зову млада и младожења?'' Наравно да нико од нас није знао, јер се нико није потрудио да научи глупава имена са позивница, тако да смо сви рекли другачија имена. Дебили, нисмо размишљали о томе!
Одвели су нас до стадиона, а било је тек 12:30. Капије стадиона још нису биле отворене, али су нас само угурали у гостујући сектор да би нас се отарасили. Тако да смо само стајали на празним трибинама, разочарани што нисмо успели, после свих напора које смо уложили. И да ствар буде гора по нас, када је остатак наше екипе дошао сат времена касније испоставило се да су неки од њих успели да избегну пратњу када су напустили станицу...тако да су и нашли мало акције са Велшанима.
Image
Image
Image

User avatar
Batke
Posts: 562
Joined: Thu Aug 18, 2016 8:29 pm
Location: Brdo

Re: Острво

Postby Batke » Mon Jan 23, 2023 9:57 am

Одличан видео за оне који планирају пут у Лондон поготов на утакмицу Милвола.
Raspad sistema PFC Ex Mali Batica.

Sevastopole
Posts: 601
Joined: Sun Jul 17, 2016 3:58 pm

Re: Острво

Postby Sevastopole » Wed Jan 25, 2023 4:51 pm

Ja mislim da tamo nema ko sta da trazi, osim ako bas ne zna nekog iz grupe i da ce bas nesto da se desava. Generano i London i Engleska se bude, ali pogledati Milvol na slepo, preporucujem samo ako ste usputno tamo pa ako stignete super. Inace ovako, jako tesko da cete naci ista vredno pomena. Imaju zanimljive stvari ali ne znam ko ce to da primeti i koga to interesuje. Oni idu na utakmice kao hipnotisani. Konkretno, gledao sam utakmicu relativno skoro gde su igrali 0-0. Moze da se izvuku zanimljive pouke, ali daleko od toga da ima sta da se vidi konkretno.
Sam dolazak na stadion okolo puni pabovi, svi piju, ulazak na stadion naravno moras da kupis kartu a od koga nego od nekog tapkarosa ako si tu se zadesio. Udjes i sednes na neki istok, zapad, sta god da je, i covek pored tebe te pita iz cistog mira "odakle si"? Kako jebo te, rec nisam progovorio, pa kaze tu mu sede drugari a dvojica ne dolaze a to su ta mesta pa zna da sam neki dosljak sigurno pa ga interesuje odakle sam. Prosto nepojmljivo da ljudi znaju i coveka iznad i ispod i pored, ma bukvalno se svi znaju. Sledece sto je bas bas primetno, sa te tribine moze da se vidi recimo dve tribine lepo. Na obe tribine ako sam video ukupno 7 crnaca i to je to. Dakle, stvarno je neverovatno videti toliko ciste tribine, vidi se da je to neka duboko ukorenjena kultura koja traje decenijama. Mislim da je prosek godina na toj tribini jedno 55/60. Sve glave zivopisne, istetovirane dede, naravno, a kako drugacije nego zavedeni. Nose znackice "i support Ukraine" pola zuto pola plavo...Utakmica, nikad dosadnija. Od cele utakmice jedna precka i to je to. Ustaju na svaku gresku sudije, jebu majku sudiji, na svaki start protivnickih igraca...kad lopta ode 3 metra od statice ceo stadion cujes uuuuu...ko da je bila stativa. U glavnom, stice se utisak da im je taj stadion izduvni ventil i da bukvalno zive za tih 10 sekundi kad ustanu i jebu mamu nekom kolektivno, valjda tu vide neku slobodu, ne znam, ali ono je nesrazmerno utakmici koju sam pratio, takva emocija. "Kop" Milvolovih je na gornjem nivou uz gostujuce navijace. Mislim da su to neka deca napaljena i bukvalno se mozda 5 puta u toku utakmice nesto oglase. Posle utakmice kada se krene nazad, oni pabovi koji su bili puni, jos vise su puni oko stadiona. To me navodi na to da mislim da je za njih taj dan rezervisan da se useru od alkohola, da zeni kazu vidimo se sutra, i da je to vise izrazeno kod njih. Zanimljive i smesne scene mogu da se vide. Otac ide nosi pivo u dzepu, drugo pije, suskavac neki kacket, a sin pored njega mozda do 10 godina, ide u ston ajlend duksu, prsluk i kacket i pije vodu i mrsti se svima. :) U glavnom, mislim da su oni navuceni na svoj klub i na taj dolazak na stadion, i mislim da bi dolazili sve da nema fudbalera na terenu. Ko zeli da gleda moze da vidi tako neke zanimljive stvari, ali ovako kao neko navijanje, desavanje...ja mislim da je to jako tesko uloviti a da ne znate nekoga bas unutar njih, a i to je pitanje kad oni nesto planiraju kad i realizuju to. Inace, kazu da se akcijaju po Londonu u poslednje vreme van utakmica, da je sve to zivnulo malo. Eto, sad me podseti ovaj snimak bas da kazem ono sto sam video i mislim da sam skapirao.

МГП
Posts: 502
Joined: Thu Feb 04, 2016 12:28 pm

Re: Острво

Postby МГП » Thu Jan 26, 2023 7:18 am

Севастопољ какав је уопште крај Пекам и остатак јужног Лондона што се етничке структуре становништва тиче? Заинтересова ме ово што си за црнце написао, није честа појава кад су у питању лондонски клубови.

Sevastopole
Posts: 601
Joined: Sun Jul 17, 2016 3:58 pm

Re: Острво

Postby Sevastopole » Fri Jan 27, 2023 1:21 am

Svasta mozes da vidis kao i po celom Londonu sto se boja tice, ali na stadionu je ovako kako sam video. I vidi se da je to prisutno tu decenijama i da "obojeni" nemaju sta da traze tu, osim nekih ludaka cudaka koji su ko zna kako tu.

lukabrasi
Posts: 252
Joined: Sun Dec 13, 2020 3:54 pm

Re: Острво

Postby lukabrasi » Sun Jan 29, 2023 12:17 am

Nikad nisam bio u Engleskoj, ali kao da sam znao sve ovo sto si napisao. To je njima sve fazon i izduvni ventil, ilokal patriotizam...

User avatar
Bata Kole
Posts: 30
Joined: Fri Dec 10, 2021 10:14 pm

Re: Острво

Postby Bata Kole » Sun Jan 29, 2023 3:26 pm

Ne bi se moglo reci da je sve fazon. Ti ljudi su tu decenijama. Vise je fazon kod nas kad klinci furaju sezonu,tri pa se penzionisu. Pa nam se sastavi tribina i stadiona menjaju za 70% u par sezona.

Sevastopole
Posts: 601
Joined: Sun Jul 17, 2016 3:58 pm

Re: Острво

Postby Sevastopole » Sun Jan 29, 2023 8:22 pm

Ne znam dal sam u tekstu negde iskoristio rec fazon. I ako jesam daleko od toga da je to ono sto mi zovemo ovde fazon. Ono je jednostavno nacin zivota njihov. I sigurno ne odlaze tamo dzabe svi navijaci da vide sta je to sto je toliko primamljivo. Ja iskreno, da zivim u Londonu, ne verujem da bi mogao da idem redovono na njihove utakmice, pitanje je dal bi igde i mogao. Jer totalno drugi svet i nacin gledanja na fudbal. Meni je 100 puta pribliznija Italija naravno, ovo je za ljude kojima se svidja ovaj stil zivota. Po mom shvatanju gledajuci sa strane svoje tribine gde pripadam, previse dosadan zivot. Ali nema sumnje da je to kult kod njih koji je ko zna koliko decenija gradjen da dodje do ovoga da oni mogu da gledaju i ovce na livadi kako pasu, opet bi dolazili i ponasali se kako se ponasaju. Ne moze to da bude ovaj nas fazon koji traje 3-5 godina i posle trazis opravdanja sto te vise nema. Ono je stil zivota. I to uredno gajeno sa kolena na koleno i tako decenijama.

Pinturicchio
Posts: 64
Joined: Thu Jun 16, 2016 6:49 pm

Re: Острво

Postby Pinturicchio » Mon Jan 30, 2023 1:35 am

Na Arsenalu se neki likovi lože na ultras fazon, crtaju zastave i šetalice. Uglavnom to rade za internet. Kristal palas ima isto takvu grupu godinama. To je meni skroz neprirodno kada vidim i uvek pomislim zašto menjaju svoj autentičan stil praćenja klubova za nešto što su pokupili sa interneta, što oni nikada nisi bili.
Партизан изнад свих!

detelinara83
Posts: 102
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:40 am

Re: Острво

Postby detelinara83 » Mon Jan 30, 2023 10:14 am

...
Last edited by detelinara83 on Mon Jan 30, 2023 10:19 am, edited 3 times in total.

detelinara83
Posts: 102
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:40 am

Re: Острво

Postby detelinara83 » Mon Jan 30, 2023 10:16 am

Био сам на Милвол-Болтон 2018. Запажања су ми слична као и од Sevastopole. Већ сам писао о томе.. Имам једног прику, Француз. Он фотка масу на Милволу годинама. Живи у близини стадиона. Ево ако некога интересује: http://www.jeromefavrephotography.com/

User avatar
Bata Kole
Posts: 30
Joined: Fri Dec 10, 2021 10:14 pm

Re: Острво

Postby Bata Kole » Mon Jan 30, 2023 10:22 am

A ti veliki klubovi su odavno plastika. Klubovi kao sto su Milvol, Lids, Portsmaut drze neku pricu. Odavno tamo neke grupe tamo pokusavaju da ubace to ultra ali vecina ne prihvata. Vidim Rendzers dosta vizuelno radi, ne znam kako organizuju navijanje ali mi cudno deluje i kad ih vidim sa kartonima onako sarene. Mene vise zanima kakva je sad situacija sa ekipama oko organizacije kada treba da se nesto desi, negde da se uoadne i neki kraj. Dal se spontano skupe ili su u nekoj organizaciji slicno nasim grupama. Nekako mi godinama deluje kao da se nadju po pabovima pa ako nesto iskrsne tu smo ako ne nema veze. Koliko je sve pod.murijom i kamerama pravo je cudo da se nesto i desi. Ali kad se desi onda bude rokanje. Tipa kao ono Milvol- Evrton pre neku godinu.

detelinara83
Posts: 102
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:40 am

Re: Острво

Postby detelinara83 » Mon Jan 30, 2023 2:38 pm

Тада је Евертон позивао на мобилизацију ''да не би прошли као прошли пут''-то им је писало на плакатима! Занимљиво је било да је лик из екипе ''Everton county road cuters''(имају два стенлија на застави) исечен по фаци јако ужасно! Иронија судбине..
Има на страни 4 више о том догађају.

SickOfItAll
Posts: 224
Joined: Wed Feb 03, 2016 12:21 am

Re: Острво

Postby SickOfItAll » Mon Jan 30, 2023 10:45 pm

detelinara83 wrote:Био сам на Милвол-Болтон 2018. Запажања су ми слична као и од Sevastopole. Већ сам писао о томе.. Имам једног прику, Француз. Он фотка масу на Милволу годинама. Живи у близини стадиона. Ево ако некога интересује: http://www.jeromefavrephotography.com/


https://images.squarespace-cdn.com/cont ... rmat=2500w

Фронтмен The Last Resorta

User avatar
Batke
Posts: 562
Joined: Thu Aug 18, 2016 8:29 pm
Location: Brdo

Re: Острво

Postby Batke » Tue Jan 31, 2023 12:22 am

SickOfItAll wrote:
detelinara83 wrote:Био сам на Милвол-Болтон 2018. Запажања су ми слична као и од Sevastopole. Већ сам писао о томе.. Имам једног прику, Француз. Он фотка масу на Милволу годинама. Живи у близини стадиона. Ево ако некога интересује: http://www.jeromefavrephotography.com/


https://images.squarespace-cdn.com/cont ... rmat=2500w

Фронтмен The Last Resorta

Мислим да је Згро из Новог Сада (Тешка гробарчина и човек толико битан за нашу навијачку сцену и гробаре да се тиме не хвали) њега лично упознао. Јако тешка глава. Згро дошао баш у Лондон и Милвол када су се борили за плеј оф у Чемпиношимпу где је лик који му је био домаћин у ствари био из Барснлија али се тада оженио са рибом из јужног лондона и упоа у целу ту причу.

6:27 ево лудог Згроа у дну екрана са лудим Ројом Пирсом из Лест ризорта и првом екипом Милвола
Raspad sistema PFC Ex Mali Batica.

detelinara83
Posts: 102
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:40 am

Re: Острво

Postby detelinara83 » Tue Jan 31, 2023 9:13 am

SickOfItAll wrote:
detelinara83 wrote:Био сам на Милвол-Болтон 2018. Запажања су ми слична као и од Sevastopole. Већ сам писао о томе.. Имам једног прику, Француз. Он фотка масу на Милволу годинама. Живи у близини стадиона. Ево ако некога интересује: http://www.jeromefavrephotography.com/


https://images.squarespace-cdn.com/cont ... rmat=2500w

Фронтмен The Last Resorta

Тако је. Рои Пирс!
Имате од Згроа књигу ''Моја Енглеска''. Чита се у даху.


Return to “Свет”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests