Италија

User avatar
Molossi
Posts: 240
Joined: Sat Feb 20, 2016 1:06 am

Re: Италија

Postby Molossi » Sat Sep 07, 2019 10:36 pm

Diabolik je lezao pre zbog droge, a pre 3 god su mu procenili imovinu na 2 miliona evra. Jednom je vec ranjavan zbog trgovine drogom, a prica se da je bio medju jacim likovima sto se toga tice u Italiji.

ElPadrino
Posts: 517
Joined: Thu Feb 21, 2019 12:18 am

Re: Италија

Postby ElPadrino » Sun Sep 08, 2019 11:12 am

@Molossi

Da li ti se da, da ispises malo o tim povezanostima mafije I ultrasa u Italiji, ako nisi vec pisao prije, djeluje kao da je mnogo ispreplitano, znam da je bio onaj momak je l iz Drugi Ultrasa sto se ubio zbog pritiska na relaciji ultrasi - uprava..

User avatar
Molossi
Posts: 240
Joined: Sat Feb 20, 2016 1:06 am

Re: Италија

Postby Molossi » Sun Sep 08, 2019 5:23 pm

Decembar prosle godine...

Ponedeljak ujutru sam krenuo put Torre Annunziate, gradic od nekih 45 000 stanovnika, fudbalski klub Savoia, sada clan Serie D. Godinama sam u kontaktu sa jednim od Savoia ultras, sada clanom grupe "Vivere ultras", nekada "Savoia Supporters". Prvobitno sam trebao da idem sa njima na gostovanje protiv Fasana ali su otisli dan ranije, par njihovih je dobro sa ultrasima "Ideale Bari", blejali su taj dan u Bariju i sutradan na utakmicu, gostovanje na kraju nije bilo izvodljivo jer sam ja dosao na dan njihovog odlaska u Bari. Zato smo se dogovorili da se vidimo u ponedeljak. Grad je udaljen od Napulja nekih 30-ak minuta nekim vozo-tramvajem, tako da ga nazovem.

Stigao sam oko 10h, sacekao me je na stanici, to nam je bio i prvi kontakt i upoznavanje zvanicno. Sedamo u kola, kaze mi kako cemo da se provozamo po gradu, njegov sam gost i uputice me u sva desavanja. Idemo po centru gde mi pokazuje opasne delove grada, zastajemo pored zgrade gde je bilo jedno od glavnih uporista Kamore pre nekoliko godina, sada je tu katanac, svi su pohapseni. Na moje pitanje kakva je trenutno situacija sa kriminalom, odgovara da nije kao nekada, i dalje ga ima, ali je onda pokazao rukama kao da ima odelo i kravatu i rekao da danas takav kriminal i banda najvise deluju, sitan kriminal ne toliko. Produzavamo dalje i dolazimo do plaze gde ostavljamo kola i nastavljamo peske. Idemo da se upoznam sa vodjom i osnivacem grupe Nicom. To je lik od nekih 40 i kusur godina, nizak, nabijen, prosed, koji drzi prodavnicu sa bukvalno 4 artikla, gde mi je prva pomisao bila kada sam usao, ako ovaj zivi od ovoga do kurca, ali non stop imam u glavi i to da tamo niko nije "cist". Nico nas srdacno docekuje, Ernesto (ortak), mu objasnjava odakle dolazim, za koga navijam, i kako smo se upoznali. Zadrzavamo se u lokalu i pricamo malo o zabarima. Njihovo misljenje je da su Veronezi broj jedan, "Sconvolts" Kaljari dva, Bergamo tri...A kada je rekao "Sconvolts", uhvatio se za jaja i napravio facu neku nadrkanu i rekao da su mnogo, mnogo zajebani. "Brigata Speloncia" Djenova takodje veliko postovanje. Nije mnogo zeleo da mi prica o pucanju prijateljstva sa Beneventom jer kaze da je to mnogo ruzna prica, ne zele da se vracaju na to, ako se dobro secam 23 godine su bili u prijateljskim odnosima. Sproveo me u neku prostoriju iza gde je ceo zid u nalepnicama, izmedju ostalog i "Delije" koje sam mu poslao pre 2-3 godine, tacnije Ernestu. Na moje pitanje kakvo misljenje imaju o Napolitancima kazu da je u pitanju veliko postovanje, ali da ima mnogo krimi price, previse, da se sluze svim i svacim, sa navijacke strane dosta dobri, mnogo ljudi po zatvorima, mnogo zabrana...Vec odavno znam da je prava mentalita ultras Seria C i nize lige, sada sam imao prilike to i da osetim. Onda su mi pokazivali slike incidenata sa Andriom, igrali su kolo pre toga kod kuce sa njima i napali ih isred stadiona, glavni razlog napada je bio sto im pamte nesto iz 1996. godine kada se nisu bas dobro proveli kod njih. Naveli su mi primer kako Napolitanci, tacnije jedna tribina ima prijateljstvo sa Palermom, druga sa Cataniom, kako to nije normalno, uz preveliki kriminal kako je to jedna njihova losija strana. Vracajuci se do kola kaze mi kako cemo probati da udjemo na stadion,ali da ce ipak okrenuti njegovog prijatelja Masima koji je lik koji vodi navijanje i dosta je uticajan, inace i osnivac "Rione Carminiello", sa njim cemo lakse uci na stadion. Dolazi do kola, otvara bunker i vadi majicu njegove grupe, sal i nalepnice, daje mi kao poklon, ja mu dajem sal i nalepnice. Onda se desava zanimljiva situacija...

Sedamo u kola a onda mi kaze ovako...Sada cemo da uradimo eksperiment, ponasacu se kao turista. Uzeo je moj sal i stavio ga napred, ispod soferke. Krenuli smo ka stadionu, nakon dva minuta voznje, primetio sam da nas prate dva skutera, stali su iza nas na semaforu, treci je izasao sa trotoara i presekao nam put, napravio krug oko nas i vratio se, ubrzo nikoga nije bilo. Odmah sam dobio objasnjenje da ove boje nikako nisu dobro dosle u grad. Turis, njihov veliki rival, ima crveno-bele boje, grad iz kog dolaze Torre del Greco se nalazi svega dve stanice pre Torre Annunziate. Par puta su pokusali da im se prosetaju po gradu i nisu dobro prosli. Kaze da nisam bio ja u kolima ko zna sta bi se dogodilo. Kada je fudbalsko rivalstvo u pitanju, pa cak i u tim manjim sredinama kod njih je sve moguce. Ne vole Nocerinu, Cavese, imaju veliko postovanje za Salerno. Dobri sa Acireale. Pitao sam ga za incident od pre nekoliko godina sa Perudjom, gde se odusevio odakle se ja toga secam, i kako su imali na ogradi njihov sal na gostovanju tog dana Cerignoli. Kada je rekao da je bila ozbiljna tuca na autoputu, da je jedan njihov jedva preziveo, zapaljen je kombi, i potvrdio moje misljenje da su i "Ingrifati" takodje grupa za postovanje. Svi lokalci su jako posveceni gradu, niko odatle ne ide na Napoli, Avelino, Salernitanu ili nekoga u okolini...posveceni su samo svom klubu. Malo smo se dotakli Interista. On inace radi u Barseloni, bio je sa "Boys San" na tribini kada su igrali Barsa-Inter ali da je jako razocaran navijanjem.

Dolazimo do stadiona. Spolja izgleda odlicno s obzirom na rang takmicenja, i da poslednjih godina dalje od Serie C nisu otisli. Kapacitet oko 10 000. Kaze mi da Masimo ne moze da stigne i da cemo probati da udjemo bez njega. Posle kratko price ulazimo, sprovodi me kroz sve prostorije. Svlacionicu, pres salu, teretanu gde rade dosta koreografija,ali posto je vecina koreografija veca od prostora cesto ih rade na plazi. Hodnik je ceo u slikama kluba i igraca iz duge proslosti. Iz tog tunela se izlazi na teren. na stadionu se zadrzavamo koji sat i odlazimo da se vidimo sa Masimom i jos nekim likovima. Zastajemo na nekom trgu, pogled na more, klupe, tu sede neki likovi, upoznajem se sa njima, jedan se zove Vladimir, kazem kako je to cesto ime kod nas, on kaze da je ime dobio po Vlade Divcu...Dok tako pricamo neobavezno vadi i pocinje da mota buksnu, vec pre toga mi je rekao kako svakodnevno pusi i on i njegova ekipa. Pitam ga cima li vas murija ma kao ne, oni sve znaju ali mi ne smetamo nikome, oni imaju vecih problema od nas, ovo je ovde normalno.

Jako je veliki procenat ljudi koji idu sa juga. Iz njegovog mesta prosle godine otislo 2000 ljudi, nije to ni toliko siromasno, ali traze bolju sredinu, buducnost nije svetla. Savoia igra 4. rang, igraci imaju 1400-1500 evra, i samo to rade. On radi u Barseloni kao sto rekoh, cesto putuje na toj relaciji, avionska karta 19 evra, smejurija. Komentarisem kako na tribini San Paola nema klinaca, kako kod nas to nije bas slucaj. Kod njih jako malo ljudi se odlucuje da ostane na jugu. Napulj ima jako dobre fakultete, mladi uglavnom dolaze tu da uce i po zavrsetku idu na sever. Prilican je rivalitet sa severom.

Sve u svemu vrlo zanimljivo, promaklo mi je sigurno nesto ali eto cisto da prenesem neko svoje iskustvo. I stvarno je prava Mentalita u nizim ligama!

User avatar
tifoso
Posts: 7
Joined: Sun Jan 27, 2019 11:49 pm

Re: Италија

Postby tifoso » Thu Sep 12, 2019 5:08 pm

https://youtu.be/siWHrUCNvC0

По мом мишљењу једна од најлепших песама на чизми
... quando un giorno morire dovrò, voglio portare in cielo i miei color! ....

User avatar
Moltisanti
Posts: 32
Joined: Thu Feb 16, 2017 10:51 am

Re: Италија

Postby Moltisanti » Thu Sep 12, 2019 8:48 pm

Molossi wrote:Decembar prosle godine...

Ponedeljak ujutru sam krenuo put Torre Annunziate, gradic od nekih 45 000 stanovnika, fudbalski klub Savoia, sada clan Serie D. Godinama sam u kontaktu sa jednim od Savoia ultras, sada clanom grupe "Vivere ultras", nekada "Savoia Supporters". Prvobitno sam trebao da idem sa njima na gostovanje protiv Fasana ali su otisli dan ranije, par njihovih je dobro sa ultrasima "Ideale Bari", blejali su taj dan u Bariju i sutradan na utakmicu, gostovanje na kraju nije bilo izvodljivo jer sam ja dosao na dan njihovog odlaska u Bari. Zato smo se dogovorili da se vidimo u ponedeljak. Grad je udaljen od Napulja nekih 30-ak minuta nekim vozo-tramvajem, tako da ga nazovem.

Stigao sam oko 10h, sacekao me je na stanici, to nam je bio i prvi kontakt i upoznavanje zvanicno. Sedamo u kola, kaze mi kako cemo da se provozamo po gradu, njegov sam gost i uputice me u sva desavanja. Idemo po centru gde mi pokazuje opasne delove grada, zastajemo pored zgrade gde je bilo jedno od glavnih uporista Kamore pre nekoliko godina, sada je tu katanac, svi su pohapseni. Na moje pitanje kakva je trenutno situacija sa kriminalom, odgovara da nije kao nekada, i dalje ga ima, ali je onda pokazao rukama kao da ima odelo i kravatu i rekao da danas takav kriminal i banda najvise deluju, sitan kriminal ne toliko. Produzavamo dalje i dolazimo do plaze gde ostavljamo kola i nastavljamo peske. Idemo da se upoznam sa vodjom i osnivacem grupe Nicom. To je lik od nekih 40 i kusur godina, nizak, nabijen, prosed, koji drzi prodavnicu sa bukvalno 4 artikla, gde mi je prva pomisao bila kada sam usao, ako ovaj zivi od ovoga do kurca, ali non stop imam u glavi i to da tamo niko nije "cist". Nico nas srdacno docekuje, Ernesto (ortak), mu objasnjava odakle dolazim, za koga navijam, i kako smo se upoznali. Zadrzavamo se u lokalu i pricamo malo o zabarima. Njihovo misljenje je da su Veronezi broj jedan, "Sconvolts" Kaljari dva, Bergamo tri...A kada je rekao "Sconvolts", uhvatio se za jaja i napravio facu neku nadrkanu i rekao da su mnogo, mnogo zajebani. "Brigata Speloncia" Djenova takodje veliko postovanje. Nije mnogo zeleo da mi prica o pucanju prijateljstva sa Beneventom jer kaze da je to mnogo ruzna prica, ne zele da se vracaju na to, ako se dobro secam 23 godine su bili u prijateljskim odnosima. Sproveo me u neku prostoriju iza gde je ceo zid u nalepnicama, izmedju ostalog i "Delije" koje sam mu poslao pre 2-3 godine, tacnije Ernestu. Na moje pitanje kakvo misljenje imaju o Napolitancima kazu da je u pitanju veliko postovanje, ali da ima mnogo krimi price, previse, da se sluze svim i svacim, sa navijacke strane dosta dobri, mnogo ljudi po zatvorima, mnogo zabrana...Vec odavno znam da je prava mentalita ultras Seria C i nize lige, sada sam imao prilike to i da osetim. Onda su mi pokazivali slike incidenata sa Andriom, igrali su kolo pre toga kod kuce sa njima i napali ih isred stadiona, glavni razlog napada je bio sto im pamte nesto iz 1996. godine kada se nisu bas dobro proveli kod njih. Naveli su mi primer kako Napolitanci, tacnije jedna tribina ima prijateljstvo sa Palermom, druga sa Cataniom, kako to nije normalno, uz preveliki kriminal kako je to jedna njihova losija strana. Vracajuci se do kola kaze mi kako cemo probati da udjemo na stadion,ali da ce ipak okrenuti njegovog prijatelja Masima koji je lik koji vodi navijanje i dosta je uticajan, inace i osnivac "Rione Carminiello", sa njim cemo lakse uci na stadion. Dolazi do kola, otvara bunker i vadi majicu njegove grupe, sal i nalepnice, daje mi kao poklon, ja mu dajem sal i nalepnice. Onda se desava zanimljiva situacija...

Sedamo u kola a onda mi kaze ovako...Sada cemo da uradimo eksperiment, ponasacu se kao turista. Uzeo je moj sal i stavio ga napred, ispod soferke. Krenuli smo ka stadionu, nakon dva minuta voznje, primetio sam da nas prate dva skutera, stali su iza nas na semaforu, treci je izasao sa trotoara i presekao nam put, napravio krug oko nas i vratio se, ubrzo nikoga nije bilo. Odmah sam dobio objasnjenje da ove boje nikako nisu dobro dosle u grad. Turis, njihov veliki rival, ima crveno-bele boje, grad iz kog dolaze Torre del Greco se nalazi svega dve stanice pre Torre Annunziate. Par puta su pokusali da im se prosetaju po gradu i nisu dobro prosli. Kaze da nisam bio ja u kolima ko zna sta bi se dogodilo. Kada je fudbalsko rivalstvo u pitanju, pa cak i u tim manjim sredinama kod njih je sve moguce. Ne vole Nocerinu, Cavese, imaju veliko postovanje za Salerno. Dobri sa Acireale. Pitao sam ga za incident od pre nekoliko godina sa Perudjom, gde se odusevio odakle se ja toga secam, i kako su imali na ogradi njihov sal na gostovanju tog dana Cerignoli. Kada je rekao da je bila ozbiljna tuca na autoputu, da je jedan njihov jedva preziveo, zapaljen je kombi, i potvrdio moje misljenje da su i "Ingrifati" takodje grupa za postovanje. Svi lokalci su jako posveceni gradu, niko odatle ne ide na Napoli, Avelino, Salernitanu ili nekoga u okolini...posveceni su samo svom klubu. Malo smo se dotakli Interista. On inace radi u Barseloni, bio je sa "Boys San" na tribini kada su igrali Barsa-Inter ali da je jako razocaran navijanjem.

Dolazimo do stadiona. Spolja izgleda odlicno s obzirom na rang takmicenja, i da poslednjih godina dalje od Serie C nisu otisli. Kapacitet oko 10 000. Kaze mi da Masimo ne moze da stigne i da cemo probati da udjemo bez njega. Posle kratko price ulazimo, sprovodi me kroz sve prostorije. Svlacionicu, pres salu, teretanu gde rade dosta koreografija,ali posto je vecina koreografija veca od prostora cesto ih rade na plazi. Hodnik je ceo u slikama kluba i igraca iz duge proslosti. Iz tog tunela se izlazi na teren. na stadionu se zadrzavamo koji sat i odlazimo da se vidimo sa Masimom i jos nekim likovima. Zastajemo na nekom trgu, pogled na more, klupe, tu sede neki likovi, upoznajem se sa njima, jedan se zove Vladimir, kazem kako je to cesto ime kod nas, on kaze da je ime dobio po Vlade Divcu...Dok tako pricamo neobavezno vadi i pocinje da mota buksnu, vec pre toga mi je rekao kako svakodnevno pusi i on i njegova ekipa. Pitam ga cima li vas murija ma kao ne, oni sve znaju ali mi ne smetamo nikome, oni imaju vecih problema od nas, ovo je ovde normalno.

Jako je veliki procenat ljudi koji idu sa juga. Iz njegovog mesta prosle godine otislo 2000 ljudi, nije to ni toliko siromasno, ali traze bolju sredinu, buducnost nije svetla. Savoia igra 4. rang, igraci imaju 1400-1500 evra, i samo to rade. On radi u Barseloni kao sto rekoh, cesto putuje na toj relaciji, avionska karta 19 evra, smejurija. Komentarisem kako na tribini San Paola nema klinaca, kako kod nas to nije bas slucaj. Kod njih jako malo ljudi se odlucuje da ostane na jugu. Napulj ima jako dobre fakultete, mladi uglavnom dolaze tu da uce i po zavrsetku idu na sever. Prilican je rivalitet sa severom.

Sve u svemu vrlo zanimljivo, promaklo mi je sigurno nesto ali eto cisto da prenesem neko svoje iskustvo. I stvarno je prava Mentalita u nizim ligama!


Svaka cast za ovo, milina citati.

User avatar
Molossi
Posts: 240
Joined: Sat Feb 20, 2016 1:06 am

Re: Италија

Postby Molossi » Fri Sep 13, 2019 11:53 am

Kako sam dosao par dana pre u Napulj, imalo je sta da se vidi i dozivi, neverovatan grad. Odmah po dolasku se videlo kakvo ludilo vlada, zivi se 300 na sat, stice se utisak da svima visi zivot o koncu ukoliko ne pozure. Dosao sam u subotu popodne, smestio se kod glavne zeleznicke stanice, skroman ali vrlo korektan smestaj, dinamican deo grada sa mnostvo crnaca i kojekakvih lobanja, primecuje se da se svasta moze ocekivati. Nedelja pre podne opustena setnja gradom, oko centra, upoznavanje. Sedam na autobus koji ide malo van grada i vidim da ide do naselja Fuorigrotta gde se nalazi stadion, kontam kad sam vec seo da idem i do stadiona da vidim sta me otprilike ocekuje. Bus staje ispred samog stadiona i Curve A. Sati je oko 13:30h a ispred stadiona ljudi kao da igraju sa Mancesterom, igrali su protiv Chieva. Iako nisam planirao u prvi mah da idem na utakmicu odlucim da probam da nadjem kartu. U redovnoj prodaji karta je 12 evra za Curva A i Curva B, bokovi su 35 i 30 evra. Kod njih se karte kupuju u Tabacchi shop-ovima, nesto fazon kao trafike kod nas, ili preko odredjenih sajtova sa rezervacijama i cudesima kojekakvim...Nisam presao ni 10 m vec me salecu tapkarosi, nude mi 50 evra za kartu. Startovalo me 5-orica, svima sam govorio da mi je cena previsoka, imam samo 20. Dok setam oko stadiona i cekam da naletim na nekoga sa nizom cenom gledam face oko sebe. Lagano se sedi na soferci i pusi buksna, karabinjeri 3-4 metra od svake grupice, a svi su u grupicama od po 4-5 ljudi, ne zna se po faci ko je veci bandit od koga, mladjih od 23-24 godine nema, slobodna procena. Cekaju do ulaska na stadion. U jednom trenutku me startuje lik i pita za kartu da li mi treba, ja kazem da, ceni 40 evra Curva B, kazem da nemam toliko, koliko imas,kazem 20, u tom trenutku se okuplja 5 likova koji staju oko mene i gledaju. Lik pita imas pasos kod sebe, kazem nemam, okrece se ka liku i kaze nesto na italijanskom, ovaj vadi koverat sa sigurno 30-40 karata, i kaze daj 30 evra, kazem nemam imam samo 20 i krecem da se izvalcim izmedju njih ali me jedan hvata za rukav i kao cekaj, daj 20, vadi kartu iz koverte i daje mi, uzimam kartu i krecem skroz oko stadiona na ulaz Curva B. Inace grad je pun grafita protiv klubova iz prestonice.

Ostalo je jos nekih malo vise od pola sata do pocetka, na ulazu ludilo, peva se, guranje, karabinjeri, ja i dalje vrtim po glavi pa sa Chievom igraju jebote...Uz kartu svi prilazu licni dokument, sa sobom ga nikad ne nosim, kako red odmice i ja se priblizavam kontam da ce me drkati zbog toga, ali sta sad...Dolazim do redara, gleda kartu, gleda u mene i kaze dokument, reko nemam, da li si ti Domenico, reko...ne...ne mozes da udjes, i pokaze mi, na karti Domenico Riccardi, sa datumom rodjenja. Postoje dva prstena na ulasku, mene su zaustavili na tom prvom i sklonili u stranu, uz obrazlozenje da ne mogu da me puste jer to nisam ja, nemam dokument da potvrdim, kazu mi eventualno da pozovem Domenica i onda mogu da udjem jer ce on potvrditi da je karta njegova.

https://postimg.cc/9wzcCS9K

Dobrih 15-ak minuta sam se ubedjivao sa njima, kako sam stranac, gost u njihovom gradu... Smeksali su i provalili kako sam kupio, onda je dosla neka riba i rekla mi da sledeci put karte ne kupujem tako, kada su culi koliko sam platio jezici su im ispali, sto, ne znam. Na kraju me ipak pustaju. Imao sam kartu za Gate 9 medjutim posto nije radio bio sam primoran da udjem na Gate 11. Hteo sam da idem u kop, na gornju tribinu, ali ne moze sa svakog ulaza da se ide gore, ulaz 11 je bio za donju tribinu, i ko udje na taj ulaz moze samo tu da bude, ulazim i sedam blize istocnoj tribini. Stadion ogroman, akustican, odlicno popunjen s obzirom da je ceo dan bilo lose vreme i da je uglavnom padala kisa.

I Curva A i Curva B skroz popunjene. Na tribini ozbiljne glave, srednja generacija i stariji, klinci ne postoje. Donja tribina je za starije likove i zene sa decom. Jedna tribina peva jedno druga drugo. Peva iskljucivo sredisnji sektor dok ostali samo posmatraju. Pevanje s obzirom na brojnost prilicno slabo, uglavnom su to neka skandiranja, po koja pesma. Najvise zagrme uz " Un giorno all'improvviso...", to prihvati ceo stadion, sem Curve A naravno. Evidentno je da zive za klub, staro, maldo, svi...Svi su u nekom obelezju. Napoli napada ali bezuspesno, kako vreme odmice nervoza je sve veca, neverovatne face tih ljudi, svi prilaze do kanala u iscekivanju da ce pasti gol. Mertens sutira u 90-om minutu golman brani, sudija svira kraj. Lik pored mene, nekih 45 god, pocinje da place, i da jeca, pada na kolena. U trenutku mi smesno, u trenutku razmisljam oni gube titulu zbog ovoga. Atmosfera uprkos slabom navijanju je posebna, oseca se privrzenost klubu, emocija , svi u glas na predstavljanju igraca, facama kada imaju sanse, tenziji...a to je sve bio samo mrtvi Chievo...

User avatar
Molossi
Posts: 240
Joined: Sat Feb 20, 2016 1:06 am

Re: Италија

Postby Molossi » Tue Sep 17, 2019 1:09 pm

Kaljari-Lacio

Karte za "Curva Nord" sam uzeo nekoliko dana pre dolaska u Kaljari, cena preko neta je bila 30 evra a inace je 15, nisam zeleo da rizikujem da ostanem bez iste pa sam uzeo ranije i malo skuplje. Kaljari igra na "Sardegna Arena"-i, nalazi se 50m od bivseg stadiona "Sant'Elia". Stigao sam nekih 2 sata pred pocetak utakmice, par ljudi u nekim grupicama ispred "Curva Nord" stoje, rano je za ulazak, ja ulazim i na ulazu dele informator na kom pise da su "Sconvolts"-i u bojkotu, uci ce na utakmicu u drugom poluvremenu ali nece navijati uopste. Razlog koliko sam uspeo da skontam, represija i pritisci na grupu koji traju vec duze vreme. Ulazak na stadion je kao u avion, ogromne montazne stepenice, stadion je jos u izradi, kapaciteta je oko 16 000, ali vrlo simpatican i prilicno akustican. Stari stadion izgleda daleko veci. Laciala par desetina, otpevali 2-3 pesme i to je to, "IRR" nisu bili, od zastava samo Gabriele Sandri. Na Kaljarijevoj "Curva Nord" mesano meso, i staro i mlado, i musko i zensko, ali kao sto je bio slucaj i sa Napuljem, oseca se privrzenost i poistovecenost sa klubom, kod svih. S tim sto je mentalitet totalno drugaciji od juga Italije, da kazem opusteniji. Na poluvremenu "Sconvolts" se cimaju nesto kratko sa karabinjerima na kapiji ispred i ulaze na stadion. Oni stoje pri vrhu donjeg sektora, na pola tribine je sipka celom duzinom, stajao sam na vrhu tribine, kako su oni usli spustio sam se da vidim malo blize kako izgledaju, ozbiljne glave. Proslo mi je kroz glavu ono sto mi je dosta zabara reklo, da su najpostovanija grupa u Italiji. Sama utakmica je protekla mirno iz razloga sto nisu navijali, par prozivki i vredjanje protivnika i to je to.

https://files.fm/u/t9t3zq2b
https://files.fm/u/83nyxtq3

ElPadrino
Posts: 517
Joined: Thu Feb 21, 2019 12:18 am

Re: Италија

Postby ElPadrino » Tue Sep 17, 2019 5:05 pm

Procitao sam izvjestaj iz ovog gradica i iz Napolija, sjajna prica brate Molossi. Drago mi je da smo te vratili 'u pricu' . :mrgreen:

Sjajno je cuti pricu iz 'prve ruke', prvog ugla, ociju sa stadiona. Slobodno ako imas volje i zelje i vremena pisati prosiri malo i na dozivljaj grada i samih ljudi.

Milina je citati, pogotovo jer u danasnje vrijeme jako malo postoji ovih iskrenih bez preseravanja tekstova gdje '3-4 lika puse buksnu a karabinjeri gledaju' to je ta prosta prica, a opet upecatljiva tako da mnogo stvari govori. Samo lagano sa izvjestajima, sad nema stajanja ! :mrgreen:

User avatar
Modus Operandi
Posts: 352
Joined: Sat Apr 23, 2016 2:48 pm

Re: Италија

Postby Modus Operandi » Tue Oct 01, 2019 3:26 am

Molosi зашто су Наполитанци подељени у толико група и да ли су те групе непријатељски настројене једна према другој?

User avatar
Molossi
Posts: 240
Joined: Sat Feb 20, 2016 1:06 am

Re: Италија

Postby Molossi » Tue Oct 01, 2019 6:30 pm

"Fedayn" imaju najjaci uticaj i vodeca su grupa na Curva B, mada imaju najvise ljudi u zatvoru i pod zabranom ali to nema veze. Sa Curvom A nemaju neki odnos, svako vodi svoju politiku, nisu ni dobri ni losi. Sa druge strane na Curva A "Mastiffs" najbitniji. Mislim da se nista nije menjalo i da samo Curva A odradjuje gostovanja, sad ovako na prvu dok pisem koliko se secam tako je...

User avatar
Modus Operandi
Posts: 352
Joined: Sat Apr 23, 2016 2:48 pm

Re: Италија

Postby Modus Operandi » Wed Oct 02, 2019 12:54 am

Fedayn је имао заставу на маракани, стајали су заједно са curva A чини ми се, ипак нису баш у неким непријатељским односима.

User avatar
Molossi
Posts: 240
Joined: Sat Feb 20, 2016 1:06 am

Re: Италија

Postby Molossi » Wed Oct 02, 2019 8:53 am

Mislio sam na gostovanja u Italiji, nisu u neprijateljskim.

User avatar
drugi_kolosek
Posts: 204
Joined: Sat Sep 21, 2019 12:34 pm
Location: Beograd

Re: Италија

Postby drugi_kolosek » Fri Oct 04, 2019 6:48 pm

Svaka čast Molossi, već duže vreme je uživanje pratiti ovu temu. Pokušaću da dodam neka pisanja iz svog ugla o Italiji i tamošnjim zbivanjima.

Napoli - Inter, godina 2009

Verujem da je svaki zaljubljenik u italijanski fudbal, ultras, njihov šmek i kompletan stil barem jednom poželeo da se nađe na stadionu San Paolo u Napulju. Jedan od najvećih italijanskih stadiona, dom famoznog Čira Ferare, čuveni ultras liberi na ogradi. Tako je bilo i u mom slučaju. Jedina je razlika što sam se zarazio tripom, da je suviše dosadno sesti u avion i odleteti na sam jug Italije, već da to mora potpuno drugačije. U Napulj odlazim relacijom BG-Ljubljana-Gorica-Udine-Đenova menjajući najlepše prevozno sredstvo voz i smrdljivi bus. Imao sam smeštaj u Đenovi i želju da se na jug skotrljam vozom, no u međuvremenu nalazim šemu za brod i to je to. Đenova-Napulj brodom, odluka je pala.

Pogled na Đenovu, pre isplovljavanja

Image

Nažalost riknuo mi je kompletan hard sa slikama sa ovog puta, pa ću biti foto siromašan sa par preživelih, ali da je Napulj poseban već po prvom pogledu morate verovati na reč. Luka ižvrljana grafitima fudbalskog kluba i nazivom grada, najsitnija deca koja pikaju fudbal u dresovima a na leđima markerom napisano Maradona. Turiste odmah saleće plejada taksista, dilera, ponuđača kurvi i ostalih zajebancija. Uzimam taksistu najprijatnijeg pogleda, ljubazno ga molim da me ne odere jer sam došao zbog fudbala. Naravno tip je odmah podivljao i krenuo da priča u zanosu. Pitao sam ga koga više mrzi Romu ili Juve, odgovor je bio Kaljari - ha ha. Ispred hostela kad me je dovezao smo sedeli još 15tak min u kolima i pričali o fudbalu. Naravno naplatio je sve, sisa italijanska.

Image

U hostelu na samom ulazu prilazi mi recepcioner, moleći me da zastanem. Mora da mi poprska obuću nekim sprejem jer u gradu tih dana štrajkuju đubretari. :lol: Napuljska preventiva, ali nije bezazleno... Četiri pet dana štrajka u gradu bez reda napravilo je fini haos. Kada je u pitanju sam grad, centar je truba. Naravno ukusi su različiti, ali najveći šmek mu daju sitne sporedne ulice, sa rasprosutim vešom i onim starim terasama. Tu su naravno i bakalnice, pijace, prodavnice sa 3-4 proizvoda. Poseban šmek su one stare trafike kao kod grka, preko kojih se noću spusti zaštita a na njima neki lep grafit. Nisam imao lovu za restorane ali deluju dobro. Kada su u pitanju zbivanja na ulici, puna obazrivost je imperativ. Železnička stanica naravno, puna brzih prstiju i vatrenih pogleda. :D

Kartu za ovu dosadnu utakmicu kupio sam preko interneta, još u Beogradu, uz davanje svih živih podataka. Sam odštampao, i na ulazu došao sa priloženim pasošem. Celo prvo poluvreme su me kamčili jer mi je zemlja rođenja Jugoslavija, a pasoš Serbišen. Propuštam gol domaćina, ali čujem huk gledajući ružnu spoljašnjost napuljskog stadiona. Pogledao sam drugo poluvreme, bez golova, uz navijanja sa obe strane A i B, koje je više ličilo na mumlanje. Utisak je baš slabo navijanje, više neka galama kod šansi i propuštenih prilika, barem na tom meču.
Gosti iz Milana bili su smešteni u donjem sektoru kaveza koji je prekriven zaštitnom mrežom. Iz daleka to izgleda prilično neprimetno a i njihova brojka bila je mizerna.

Žao mi je što nemam fotografije sa samog stadiona, ali na ovoj simpatizerskoj tribini bilo je dosta porodica koje collectivo gledaju fudbal. Svi u dresovima i u nekom svom stilu. Inače da ne zaboravim, zvanična prodavnica Napolija je težak promašaj. Da čovek ne poveruje koliko ih to ne zanima. Dres, majica i jedna olovka. :mrgreen:

Image

Sa stadiona odlazim razočaran navijanjem, ali srećan što sam uživo video čuvene udarne zastave i kročio na San Paolo. Svakako ću mu se vratiti.

..........................................................................

Hellas Verona - Sampdoria

godina 2016


Pošto sam bio škrt sa slikama u prethodnom opisu, rešio sam da opišem još jedan meč, koji mi je posebno drag jer su se sastale dve bratske ekipe, koje to bratstvo lepo održavaju. Doriane mnogi prozivaju da su braća sa razno raznima, možda i jesu preterali ali ovo staro poznanstvo sa Veronom im se nekako uklapa u stil. U razgovoru sa pojedinim navijačima Sampdorije, uvek sam čuo da bratstva sa Parmom i Veronom gledaju posebnim očima.

Imao sam sreću da Veronu pogledam par puta, ali ovaj meč nosi draž. Domaćin je poslednji na tabeli, i siguran je putnik u niži rang, te me jako zanima kako se grupa postavlja u toj situaciji.

Ultrasi Verone zaslužuju poseban post, onako subjektivno to je sam top stila i navijanja. Nema namrštenih prvih redova, nema steroidaša, već postoji unikatan trip. Verona je poznata kao kontraška grupa, imali su ekipu koja je namerno oblačila stara i ofucana odela, namerno su radili ružne zastave. Kontrirali su i klasičnom žabarskom stilu nošenja širokih zastava, već im je ograda prava britanska, a takve su im i melodije. Sve to izgleda jako zanimljivo, a još bolje zvuči. Doriani sa druge strane su totalna suprotnost, zatrpani sa milion barjaka, šetalicama, i realno tate svega što bismo nazvali ultras. Ljudi lepo kažu, svi pričaju da smo ovakvi onakvi ali zna se od koga je sve krenulo.

Image

Nažalost - kiša. Ozbiljna kiša me je sačekala tog dana u Veroni, koja će uništiti druženje obe grupe na platou ispred stadiona. Jebiga šta da se radi, ulazim na Bentegodi nekih pola sata ranije, gde je sve u prijateljskom tonu. Već se peva na obe strane, gosti kače parolu podrške Hellas Veroni, da se što pre vrati u najviši rang.

Image

Image

Po izlasku igrača na teren gosti šire veliku šetalicu u svojim karakterističnim bojama koje ceo stadion pozdravlja, domaći kreću sa odličnim navijanjem koje je konstantno i pored 0-3 rezultata na kraju. Zbog represije baklje pale iz hodnika i bacaju je među noge. Treba dodati da domaćin ima podršku i sa bočne simpatizerske strane, čak i jedan mali kop settore est koji navija neku svoju priču.

Image

Image

Kako vreme odmiče fudbal biva sve dosadniji, prosto neinteresantan zbog slabosti ekipa, ali na momente i dalje su tu prava dobra žabarska foliranja. Trener Dorije u tom trenutku je Vinčenco Montela, stara zalizana žabarska njuška.

Kao što rekoh na kraju 3 gola gostiju u mreži domaćina. Na kraju aplauz za obe ekipe, prilazak obe ekipe kopovima navijača. Domaći odbijaju da pozdrave svoje zbog loših rezultata, već pevaju Doriji i kasnije svom klubu.

Image

Ostajem na stadionu i duže od 90 minuta zadovoljan viđenim znajući da ću sutradan obilaziti grad pevušeći ''E quandoooooo i blu saranno in ciel'' za razliku od običnih turista koji znaju samo za Juliju. Jebiga :mrgreen:

Još treba pisati o Veroni, al dosta za sada. ciao.
Voz je stvorio čoveka, džip je stvorio govnara.
forza belgrado.

User avatar
drugi_kolosek
Posts: 204
Joined: Sat Sep 21, 2019 12:34 pm
Location: Beograd

Re: Италија

Postby drugi_kolosek » Fri Oct 04, 2019 10:10 pm

Bresciani u Napulju

Image

Sledeceg meseca ce veliki derbi sa Atalantom

Voz je stvorio čoveka, džip je stvorio govnara.
forza belgrado.

User avatar
drugi_kolosek
Posts: 204
Joined: Sat Sep 21, 2019 12:34 pm
Location: Beograd

Re: Италија

Postby drugi_kolosek » Mon Oct 07, 2019 3:43 pm

Ko prati zbivanja zna da je cuvena domaca Atalantina tribina prosle godine porusena i da je zapoceta izgradnja nove.
Jednostavno klub se uzdigao, ulaze se u sve kategorije, igraju se redovno evropska takmicenja.

Image

Na jucerasnjoj utakmici Atalanta - Lecce, Bergamasi su prvi put navijali sa novog stajanja

Image

Image

Podseca na Grbavicu malo :mrgreen:

Uzgred Atalanta evropske meceve ove sezone igra na milanskom San Siru. Tu ce igrati do kraja ucesca u grupnoj fazi LS.
Ovo je fotografija protiv Sahtjora, od pre nekoliko dana.

Image
Voz je stvorio čoveka, džip je stvorio govnara.
forza belgrado.

User avatar
Molossi
Posts: 240
Joined: Sat Feb 20, 2016 1:06 am

Re: Италија

Postby Molossi » Mon Oct 07, 2019 9:58 pm

Ovo je post od prosle godine, da odmah bude jasnije jer je klub ove godine igra Seriu D.

Sasvim sigurno jedna od grupa koja je u dosadasnjem delu sezone ostavila odlican utisak jesu Fodjani.Ove sezone su prodali 7000 sezonskih karata,sto ih stavlja na 3. mesto u ligi.Kapacitet stadiona Pino Zaccheria je oko 25 000.

Sam grad Foggia ima oko 150 000 stanovnika.

Ne bih isao previse u proslost i sam pocetak organizovanog navijanja u Fodji (mada mogu ako neko bude zeleo),vec bih se pozabavio samo trenutnom situacijom i delovanjem ultrasa.Kao sto ste mozda i primetili postoje tribine Curva Sud “Piero La Salandra” i Curva Nord "Franco Mancini".Tribina Franco Mancini je dobila ime po bivsem golmanu ovog kluba Francescu Mancini koji je 8 godina bio clan kluba.Sa druge strane Piero La Salandra je bivsi lider Fodjana,umro je 30. marta 2002.Bio je clan “Regime Rossonero”.

https://i.postimg.cc/BvYcbXpt/piero-la-salandra.jpg

Sto se tice tribine "Franco Mancini",tu su aktivni "Ultras 1980", "Indomabili 1990", "Vecchio Regime", "Candelaro 1968" (ex club).

Samo da kazem da su “Regime Rossonero” nastali 1980.,pa su se ugasili vec posle 2 godine.Ponovo su se aktivirali pod imenom “Regime di rifondazione” 1985.Tih godina i pocetkom 90-ih su ucestvovali u dosta incidenata,narocito sa Napolitancima."Ultras 1980" nastaju pocetkom 2000-ih,a nastali su delom ljudi iz "Regime"-a,deo osniva tu grupu a deo ostaje i osniva novu grupu “Vecchio Regime”.A 2013. su se zvanicno raspali “Regime Rossonero”.Obe grupe su bili na Curva Sud pre nego sto su presli na Curva Nord.Radi lakseg snalazenja,Curva Nord je Franco Mancini,a Curva Sud Piero La Salandra.Mislim da su posle 22 godine presli sa jedne na drugu tribinu.Razlog za tu podelu su nesuglasice i neistomisljenje po velikom broju pitanja vezanih za grupu,pre svega kartice."Ultras 1980" su se zvanicno preselili na sever na prvenstvenoj utakmici Foggia-Sora 7.marta 2004.
Sto se tice "Indomabili 1990",mislim da sam o njima i pisao.Oni su se prosle godine preselili na severnu tribinu.

https://i.postimg.cc/HWMmwNKs/indo.jpg

Nisam napomenuo da je prilican udarac za tribinu bila smrt jednog od lidera tribine koji je poginuo 2013. godine u saobracajnoj nesreci,Matteo Amoruso,47 godina,veoma cenjen na vise tribina u Italiji.

I jos jedna grupa aktivna na severnoj tribini je "Candelaro 1968".Candelaro je najvece naselje u Fodji.Ova grupa je mozda i najaktivnija.Imaju brdo materijala,prilicno su brojni...Oni su prva grupa koja su nastali.

Ja mislim da su "Ciurma Nemica" i dalje aktivni,ali im ne vidim zastavu u poslednje vreme.

Sto se tice Curva Sud “Piero La Salandra”,tu su aktivni "Fedelissimi del Borgo", "Matteo e Piero", "Borgo Croci", "Facce Strane", "Invaders Rodi Garganico", "Ultras Sfunn" i "Ciamm Cr’sciout Orta Nova".

Ranije su i kacili svoje zastave grupa,danas svi stoje pod jednom zastavom.

Postoji i treca tribina,tu su grupe Real Bronx, Skizzato Foggia, Diavoli del Sud.

Klub je ove sezone nakon 19 ponovo izborio povratak u Seriu B.Dobar pocetak sezone sa navijacke strane su najavili gostovanjem u Bresi kada ih je otislo oko 1000,a udaljenost gradova oko 750 kilometara.Pre pocetka sezone su imali jednu prijateljsku utakmicu gde je doslo do manjih incidenata izmedju Curve Nord i Curve Sud,nije se desilo nista ozbiljno ali je utakmica morala na kratko da bude prekinuta.

https://www.lagazzettadelmezzogiorno.it ... 0805086000

Curva Sud su u sezoni 2016/17 potpisali kartice,u tom periodu su se Curva Nord protivili tome,2015-e imali su cak i parolu "Bolje kuci sa bratom nego na strani sa sramnom karticom".Kasnije su se sa Curve Nord izvinili zbog svega,shvatili su da su pogresili i stavili interese kluba na prvo mesto.Sada su odnosi manje vise ok,na gostovanjima nose zastave tribine na kojoj se nalaze.

Kao sto rekoh ovo je post od prosle godine. Situacija je sada takva da su ispali u Seriu D. Ta grupa je veoma zanimljiva navijacki. Imali su cimanje sa Nocerinima skoro kada su gostovali.

https://www.youtube.com/watch?v=gr6H0Tp6AEQ
https://www.youtube.com/watch?v=ugf2PgvT4tA

Poslednja utakmica protiv Taranta kuci.

https://www.youtube.com/watch?v=4JuNBvPtAPQ

Veoma dobra grupa, steta sto ih nema u visem rangu. A ya mene mozda i najlepsa zastava...

https://i.postimg.cc/76KMWXbB/najlepsa.jpg

https://www.youtube.com/watch?v=zGFy_YedBwg

User avatar
drugi_kolosek
Posts: 204
Joined: Sat Sep 21, 2019 12:34 pm
Location: Beograd

Re: Италија

Postby drugi_kolosek » Tue Oct 08, 2019 7:27 pm

Verona

U jednom od prethodnih postova napisao sam da bih voleo da posvetim poseban post Veroni, i sada cu to uciniti, verovatno i subjektivno uz misljenje da je to nesto najbolje sto cizma moze da ponudi. Ili ajde jedno od najboljih stvari, s obzirom da puno toga dobrog potice odatle.

Grupa koja je uspela da poveze i iskombinuje italiju, britaniku, da izgradi svoj stil i sve to zacini zajebancijom zasluzuje svako postovanje. Mnogo je onih koji ih gledaju posebnim ocima, a Veronesi to svakako i zasluzuju.

Pocinjemo sa ovom fotografijom koja je ''vise od igre''. Zanimljiva italijanska arhitektura, pravi natpis i prepoznatljiv pecat na zidu. Inace merdevine su zastitni znak Verone, to je bio simbol stare dinastije u ovom gradu, kasnije ga je preuzeo i fudbalski klub.

Image

Kada smo kod proslosti i pocetaka navijanja, cuvene su Brigate Gialloblu, ima puno tekstova o njihovom osnivanju jos davne 1971.godine. Mnogo znacajnija je godina 1987, kada je 12 navijaca uhapseno nakon incidenata po povratku iz Brese. Vec na narednom mecu tribinu je krasio transparent kako nije njih 12 krivo vec svih 5000 navijaca. Na tribini su ostavljena prazna sedista, za drugare iza resetaka.

Image

Donja fotografije je iz 2017, gde su danasnje generacije ponovile istu foru, secajuci se istorijskog momenta Brigate Gialloblu.

Verona nije mali fudbalski klub, ali svakako ni iz porodice velikih. Osvojili su skudeto, koji ih je odveo u evropska takmicenja. Zanimljivo jedno od prvih gostovanja bio im je upravo Beograd protiv Crvene zvezde. Pre nekoliko godina citao sam izvestaj sa tog proputovanja, kazu da su im se na jugu pridruzili i pojedini navijaci Partizana, na pocetku prijatnog izgleda. Medjutim iskoristili su crno beli trenutke radosti kod golova gostiju i maznuli par ranceva po srpskom domacinskom obicaju :mrgreen:

Image

Image

Image

Image

Image

To je godina 1983.

Image

Image

Navijanje u Veroni od starta organizovanog perioda ima velikih konekcija sa Britanijom. Npr na starim fotografijama mogu se videti brojni pojedinci sa salovima Chelsea, Leedsa... mnoge poznate ostrvske melodije pocinju da se pevaju na veroninoj tribini. To jednim delom i menja ogradu, pa se dugacke zastave zamenjuju malim. Neguje se punk kultura, i punk nacin razmisljanja, kontriranja i svojske zajebancije. Naravno nije sve bajno imali su krajem devedesetih i pocetkom novog milenijuma medjusobnih sukoba, ali se zadrzava stil.

Image

Image

Na primer usled losih rezultata kluba, odluceno je se ne zvizdi igracima, vec na tribini gledaju svoja posla, caska, igraju karte...

Image

Zajebantski stil odrzan je pa su cesto navijaci Verone izvodili razne ''akrobacije''. Zanimljivo je da su na tribini imali grupu koja se namerno oblacila sto ruznije i ponasala neadekvatno ljudskom rodu.

Image

Odlazak u Mantovu, kolektivno motorima...

Image

Maske se posebno vole u Veroni. Pre nekoliko sezona Veronesi su gostovali u Livornu, protiv velikog rivala. Tog dana u gradu je bio karneval maskenbal. Gosti su se prerusili u ucesnike karnevala i usli u grad bez pratnje policije.

Image

Image

Image

Imali su obicaj i da dodju preruseni u ronioce, skijase, zajebavajuci lokalno stanovnistvo kako nikada nece otici na more/zimovanje.... Skijas u Salernu, ludilo.

Image

Image

Ostali su verni stilu da ne zavise od kluba, vec da putuju o svom trosku, a imali su i gostovanja gde ih je bilo mizerija. Ova fotografija je protiv Palerma pre par godina. Poslednje kolo, Verona je vec ispala iz lige, malo ih je otislo, odbili su klupski prevoz nazad, vec cekali low cost avion par dana kasnije.

Image

Image

Image

Image

Male zastave govore puno iako postoji i ona soli contro tutti, a nije bas tako. Verona ima dobre odnose sa raznim grupama. Doria, Fiorentina, Triestina... po liniji desnice dobri su odnosi i sa Laciom. Od stranih kontakata tu je skotski Aberdeen, pojedinci i sa Kaiserom.

Kada su u pitanju rivalstva, jug zemlje se posebno ne voli. Napoli najvise, ali kao da ih sve ispod Rima posebno nervira. Tu je i spomenuti Livorno, mrznja na politickoj liniji i naravno Vicenza, lokalni derbi i jedno veliko rivalstvo.

U Italiji ih sa pravom postuju, ostaje zal sto im je klub uglavnom u raspadu te cemo ih tesko videti na evropskoj sceni. Bilo bi jako zanimljivo videti kako se tu snalaze u ovim novim vremenima. Cesto su dizali glas protiv uprave, isticuci da je igrac broj a ne ime, a uprava nesto sto prolazi.

Njihov dom je Bentegodi, i ko god je u prilici a ljubitelj je, vredi da ih pogleda.

Voz je stvorio čoveka, džip je stvorio govnara.
forza belgrado.

BelgradoSud
Posts: 51
Joined: Mon Sep 24, 2018 5:47 pm

Re: Италија

Postby BelgradoSud » Tue Oct 08, 2019 11:23 pm

Odlican post. Mala ispravka za pricu oko gostovanja u Beogradu. Grobari su se pojavili kao neki tampon izmedju Veroneza i Cigana. Cigani su gurali Veroneze u stranu i onda pokusali da skinu neku zastavu sa ograde ili cak skinuli. Uglavnom Grobari su se pojavili kao zastita Veronezima a ovi su taj gest cenili pa im poklonili zastavu Brigate Gialoblu. Msm da sam negde video i fotku. Pre skoro 10 godina ortak ode u Veronu i svrati do nekog njihovog sopa. Kad su ga pitali ko je za koga navija, pozitivno su reagovali na Partizan.

User avatar
drugi_kolosek
Posts: 204
Joined: Sat Sep 21, 2019 12:34 pm
Location: Beograd

Re: Италија

Postby drugi_kolosek » Wed Oct 09, 2019 12:08 am

Tacno za to, cini mi se da postoji ceo tekst o Veroni, u grobarskom fanzinu - 04.X. sa dobrim detaljima.
Ali ovo je i detalj jednog zabara koji je ostao bez svojih stvari i jos par njih.
Ubih se danas al nikako da pronadjem to njihovo stivo, cim nadjem postavicu.

Zaboravio sam gore da dodam da su vise puta isticali srpsku trobojku, poznata stvar kao i da im je jedan od vidjenijih ljudi angazovan u Forza Nuovi.
Voz je stvorio čoveka, džip je stvorio govnara.
forza belgrado.

User avatar
drugi_kolosek
Posts: 204
Joined: Sat Sep 21, 2019 12:34 pm
Location: Beograd

Re: Италија

Postby drugi_kolosek » Wed Oct 09, 2019 12:36 am

melodicnost

Voz je stvorio čoveka, džip je stvorio govnara.
forza belgrado.


Return to “Свет”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests