Италија

verni
Posts: 63
Joined: Fri Feb 19, 2016 3:44 pm

Re: Италија

Postby verni » Mon Aug 22, 2022 5:56 pm

Izvinjavam se sto sam glup, koja je fora sa Veroninom zastavam Belgrado?

User avatar
Bata Kole
Posts: 30
Joined: Fri Dec 10, 2021 10:14 pm

Re: Италија

Postby Bata Kole » Wed Aug 24, 2022 1:39 pm

Bio je kontakt Grobara sa Veronezima 83ce kada je Verona gostovala Zvezdi. Kasnije tih godina je napravljena zastava Brigate Belgrado. Ima jos negde slika da se nadje po netu. Imala je i prica na netu vezana za to a msm da je i ovde pisano o tim desavanjima.

saturdays kids
Posts: 5
Joined: Mon Feb 07, 2022 11:26 pm
Location: стајање

Re: Италија

Postby saturdays kids » Fri Sep 23, 2022 1:37 pm


Pinturicchio
Posts: 64
Joined: Thu Jun 16, 2016 6:49 pm

Re: Италија

Postby Pinturicchio » Sun Oct 30, 2022 11:02 am

https://youtu.be/orK8u8P5bW8

Ко уме, нек објасни :lol:
Партизан изнад свих!

bojan23
Posts: 356
Joined: Fri Feb 05, 2016 10:17 am

Re: Италија

Postby bojan23 » Sun Oct 30, 2022 12:08 pm

Pinturicchio wrote:https://youtu.be/orK8u8P5bW8

Ко уме, нек објасни :lol:

Marokanci koji žive u Italiji i navijaju za Radžu Kazablanku skupili se pre tekme svog tima koju bi gledali na tv-u i organizovali navijanje i pirotehniku, navijači lokalnog tima Modene su taj dan imali tekmu, skupili se i rasterali ih. Samo mi je nejasno jel ovo nekakav park ili stari stadion... U opisu videa stoji da je ovo park Novi Sad, grad Modena ima bratski odnos sa Novim Sadom.
З В Е З Д А Л Е !

Pinturicchio
Posts: 64
Joined: Thu Jun 16, 2016 6:49 pm

Re: Италија

Postby Pinturicchio » Sun Oct 30, 2022 1:01 pm

Хвала! На гуглу ово изгледа као неки парк, али трибина јесте као са неког стадиона.
Мароканци дебили...
Партизан изнад свих!

Pinturicchio
Posts: 64
Joined: Thu Jun 16, 2016 6:49 pm

Re: Италија

Postby Pinturicchio » Thu Nov 17, 2022 3:50 pm

Јел ова застава НАПОЛИ што су им скинули шиптари са ограде има везе са ултрасима Наполија?
Партизан изнад свих!

Misa Tumbas
Posts: 63
Joined: Sun Feb 24, 2019 3:35 pm

Re: Италија

Postby Misa Tumbas » Sat Nov 19, 2022 5:06 pm

Pinturicchio wrote:Јел ова застава НАПОЛИ што су им скинули шиптари са ограде има везе са ултрасима Наполија?

Izgleda da ima, procitao sam i neko saopstenje juce, gde priznaju da im je pala zastava i da se nece pojavljivati nova

User avatar
Bruno Sulak
Posts: 750
Joined: Wed Feb 03, 2016 11:27 am
Location: Cannes

Re: Италија

Postby Bruno Sulak » Mon Jan 09, 2023 11:58 am

Izgleda da je pala neka Romina zastava juce u tuci sa Napolitancima na autoputu kod Areca. Inace tu je i ubijen Gabrijele Sandri, cesto se tu sretnu navijaci.

User avatar
Batke
Posts: 562
Joined: Thu Aug 18, 2016 8:29 pm
Location: Brdo

Re: Италија

Postby Batke » Tue Feb 07, 2023 9:12 pm

Видим овде су Ромини и Интернисти почели да лапрдају због напада цигана на њих. Као није навијачки ни по њиховом кодексу Ултраса чак и ја такав став поштујем, али да се не лажемо колико се тек по италији трговало заставама о томе нек не причају, па чувена група "Фоса ди Леони" и угасила због те ситуације на крају. Имају луду срећу ромини да нису остали без свих застава. Сада као Федајн најављује освету и план да отму заставу циганима у Београду. Видећемо шта ће од тога бити мада чисто суњам. Једино да покушају нешто са ујкама
Raspad sistema PFC Ex Mali Batica.

калашњиков
Posts: 169
Joined: Thu May 12, 2022 11:41 am

Re: Италија

Postby калашњиков » Tue Feb 07, 2023 10:45 pm

samo me zanima po cemu im nije navijacki
sta je to uradjeno nenavijacki ako se sme znati?

Pinturicchio
Posts: 64
Joined: Thu Jun 16, 2016 6:49 pm

Re: Италија

Postby Pinturicchio » Wed Feb 08, 2023 12:46 am

калашњиков wrote:samo me zanima po cemu im nije navijacki
sta je to uradjeno nenavijacki ako se sme znati?


Из нашег угла - ништа.
Из њиховог угла они су зачуђени зашто су уопште нападнути када они нису непријатељи са Делијама. То ти говори да је тамо у питању скроз други начин гледања на навијање, и то што они зову менталитет је баш често обично просеравње и нека романтика.
Јасно је да је федајн изабран због лизања да усташама. Не знам због чега је Бреша скоро остала без заставице, осим што су били успут. Kад тако погледаш Делије могу да покупе нешто са 70% трибина у Европи. Да ли то треба радити о томе је глупо овде расправљати
Партизан изнад свих!

калашњиков
Posts: 169
Joined: Thu May 12, 2022 11:41 am

Re: Италија

Postby калашњиков » Wed Feb 08, 2023 1:35 am

Pinturicchio wrote:
калашњиков wrote:samo me zanima po cemu im nije navijacki
sta je to uradjeno nenavijacki ako se sme znati?


Из нашег угла - ништа.
Из њиховог угла они су зачуђени зашто су уопште нападнути када они нису непријатељи са Делијама. То ти говори да је тамо у питању скроз други начин гледања на навијање, и то што они зову менталитет је баш често обично просеравње и нека романтика.
Јасно је да је федајн изабран због лизања да усташама. Не знам због чега је Бреша скоро остала без заставице, осим што су били успут. Kад тако погледаш Делије могу да покупе нешто са 70% трибина у Европи. Да ли то треба радити о томе је глупо овде расправљати


mislim da ne bi mozda ovoliko jaukali i kukali da nije upitanju ta grupa koja im je upitanju. mozda i gresim. zastave pale na najnavijackiji nacin, e sad to je drugo onda ako njima u njihovim glavama nije navijacki ugasiti nekoga ako mu nisi neprijaltelj. jajarski je iskoristiti svog prijatelja da mu zabodes noz u ledja i uzmes mu zastave, a ovo je sasvim normalna akcija, a moze se reci i nenormalna akcija s obzirom gde su im zastave pale... u svakom slucaju, mislim da grupa koja god ima priliku da uzme tudje zastave treba to da uradi i to je totalno navijacki, nebitno da li su rivalske grupe ili ne. ja barem gledam tako, a znam da nisam jedini sa takvim stavom, a sigurno da ima i drugih sa drugacijim pogledom. mada italija, druga zemlja, druga kultura, nama neke stvari nelogicne, a za njih nedopustive. ajde da vidimo njihovu osvetu, hoce li biti od nje ista ili ce se sve zavrsiti na saopstenjima. neka vreme pokaze.

Pinturicchio
Posts: 64
Joined: Thu Jun 16, 2016 6:49 pm

Re: Италија

Postby Pinturicchio » Wed Feb 08, 2023 2:09 am

@калашњиков

Па да, али гледај овако. Делије би на пример сигурно могле да узму заставе, лупам, Вуковима из Лесковца (стварно сам узео само као пример, можда и не могу). И сад шта би била поента тога? Нит постоји ривалитет, нит су се групе икада среле. Или лупам навијачима Kаљарија којих свуда углавном иде 50... Али зашто би то урадили?
Можда није тема за форум, можда јесте.

Да ме не схватиш погрешно, ово што су цигани урадили је за мене страшна акција. Не замерам баш ништа. А и ко сам ја да замерим :)
Партизан изнад свих!

калашњиков
Posts: 169
Joined: Thu May 12, 2022 11:41 am

Re: Италија

Postby калашњиков » Wed Feb 08, 2023 2:51 am

Pinturicchio wrote:@калашњиков

Па да, али гледај овако. Делије би на пример сигурно могле да узму заставе, лупам, Вуковима из Лесковца (стварно сам узео само као пример, можда и не могу). И сад шта би била поента тога? Нит постоји ривалитет, нит су се групе икада среле. Или лупам навијачима Kаљарија којих свуда углавном иде 50... Али зашто би то урадили?
Можда није тема за форум, можда јесте.

Да ме не схватиш погрешно, ово што су цигани урадили је за мене страшна акција. Не замерам баш ништа. А и ко сам ја да замерим :)


razumem sta pricas, slazem se. Ali neka sve ide "navijackim prirodnim" tokom. uvek ce mi biti draze ugasiti neku grupu van srbije, jer nasa scena je svakako na aparatima, i mislim da samo jos fali sve da se pogasi sto moze i mozemo ugasiti svetlo na nasoj sceni za kraj. a za ovakve ekipe, za ovakve grupe sa takvim imenom vredi pregaziti kilometre. nadam se da se razumemo sada, no opet verujem da neko drugi ima sasvim kontra misljenje koje postujem i voleo bih cuti. :D

No al calcio moderno
Posts: 195
Joined: Sun Apr 03, 2022 10:15 am

Re: Италија

Postby No al calcio moderno » Wed Feb 08, 2023 7:23 am

Zastava je svetinja i mora da se cuva 24 sata dnevno. Ovo je ogroman propust Fedayna i mogu oni da kukaju koliko hoce. Bili su previse opusteni. Jasno je zasto su bas oni izabrani(bbb). Na 100 m od stadiona im je pala zastava, bila im je prisutna ekipa tu. Sad sto oni po Italiji ne rade sacekuse na taj nacin, to je njihova stvar. Stvarno ne znam na koji oni to nacin smatraju da treba da se uzme zastava nekom.

User avatar
Batke
Posts: 562
Joined: Thu Aug 18, 2016 8:29 pm
Location: Brdo

Re: Италија

Postby Batke » Wed Feb 08, 2023 1:23 pm

калашњиков wrote:samo me zanima po cemu im nije navijacki
sta je to uradjeno nenavijacki ako se sme znati?

Брате за наше поднебље је застава пала на навијачки начин, за неке њихове групе није и ја ТАЈ ЊИХОВ СТАВ ПОШТУЈЕМ али не оправдавам, ако мисле да могу боље у оттимању застава нека се окушају овде као што су најавили. Циганима свака част на акцији е сада чујем да су ту били Наполитанци и да је то одрађено удруженим снагама али то су све новински наслови и текстови као што су новине писале текстове да ће Рома и Лацио удружити против Наполија где је Курва Норд издала саопштење где су све то неистине и да их боле уво шта се десило Романистима у њиховом дворишту још да је тај пад њихова срамота. Задњих пар дана у Италији стварно луда кућа. Где нам је Молоси када нам треба :mrgreen:
Raspad sistema PFC Ex Mali Batica.

User avatar
Bruno Sulak
Posts: 750
Joined: Wed Feb 03, 2016 11:27 am
Location: Cannes

Re: Италија

Postby Bruno Sulak » Wed Feb 08, 2023 1:45 pm

Molosi jesi ziv? :mrgreen:

калашњиков
Posts: 169
Joined: Thu May 12, 2022 11:41 am

Re: Италија

Postby калашњиков » Wed Feb 08, 2023 1:50 pm

@Batke

nista ja nisam mislio lose, ne znam kako si shvatio moj upis :)
samo me zanimala njihova logika da mi se objasni posto ne razumem najbolje njihove poglede na neke stvari
a sta pisu kako je pala, na koji nacin, uz ciju pomoc su im cigani uzeli...... sve su moguce izgleda verzije napisali, osim one prave, a koliko sam cuo, ne znam da li ovo istina, to neka napise neko malo upuceniji, ali kazu da je policija isla da postavi par pitanja navijacima napolija zbog prevelikog kukanja rominih na njih :lol:

Синдикат
Posts: 126
Joined: Fri Feb 22, 2019 7:52 pm

Re: Италија

Postby Синдикат » Wed Feb 08, 2023 7:06 pm

Њихов поглед је да није навијачки јер нису играли Рома и Звезда. У њиховом свету није логично да неког акцијаш ако не играш против њега. Што донекле и има логике. Али с друге стране, која је логика да се братимиш и правиш та вештачка пријатељства са пола Европе? Шта је навијачки у томе да твој вођа стоји са инспекторима на аеродрому и показује прстом кога да претресају? Већина жабарских група живи на причама које су старије од 20 година, серу о менталитету и живи навијачки живот на инстаграму. Они у свом граду имају договор о ненападању, осим на дан дербија, а задњи сукоб на дан дербија био пре 10 и више година. Ти исти Федаини побегну,њихова кола и комбији нису ни покушали да стану сад кад је било задње дешавање са Наполитанцима, немају ни трунке блама, ни срама због тога.
У њиховом граду, на дан њихове утакмице, на месту где се они скупљају пред утакмице, цела њихова екипа 40,50 њих, изгубе у тучи заставу екипе која једна од највећих и најбитнијих у историји навијачког покрета. На све то кукају по интернету и лижу се са пандурима у као некој потрази за заставом...


Return to “Свет”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests