Италија

User avatar
Molossi
Posts: 240
Joined: Sat Feb 20, 2016 1:06 am

Re: Италија

Postby Molossi » Tue Jan 16, 2018 12:56 am

Ako uzmemo sve aspekte i parametre nijanse su u pitanju,dosta su slicni,iako Veronu mnogo vise simpatisem,i poslednjih godina imaju daleko bolje rezultate.

User avatar
B.Centrale
Posts: 651
Joined: Mon Feb 29, 2016 5:00 pm

Re: Италија

Postby B.Centrale » Tue Jan 16, 2018 1:25 am

Jbg, mislim da Verona ima i scudetto negde ‘80ih, Vicenza nikako. Drugo, istorijski su Veronezi oduvek bili u samom vrhu navijacke scene u It., BG bili jedna od najpostovanijih grupa ikada, pa Verona kao grad itd...Mislim da su prilicno ispred Vicenze u svakom slucaju.
bologna centrale

User avatar
Molossi
Posts: 240
Joined: Sat Feb 20, 2016 1:06 am

Re: Италија

Postby Molossi » Tue Jan 16, 2018 7:10 am

Verona ima titulu,Vicenza 2 puta druga,ona ima kup,i vise nastupa u Seriji A...Kada sam bio u Veroni imao sam srecu da pricam tamo sa nekim navijacem i jednim starijim likom dugogodisnjim "ljubiteljem fudbala",rekao mi je da je Vicenza uvek uzivala vecu reputaciju u Italiji kao klub,kroz istoriju se uvek smatrala vecim klubom."Teskog srca" ovo pisem jer je i za mene veci,ovde mislim na sportski deo,a navijacki je suvisno govoriti...

[youtube]https://youtu.be/udsXrIS8k7U[/youtube]

User avatar
B.Centrale
Posts: 651
Joined: Mon Feb 29, 2016 5:00 pm

Re: Италија

Postby B.Centrale » Tue Jan 16, 2018 12:57 pm

Jbg, dugo sam ziveo u It., i kao samo ime, u bilo kom smislu, nikada nisam cuo da je neko stavljao Vicenzu pre Verone, al’ eto...mozda si i u pravu. Taj sportski deo sam mozda suvise ostavljao po strani.
Inace, za Vicentine je interesantno za pomenuti da su tribina koja je uvek imala najvise ljudi poreklom s nasih prostora, mahom druga i treca generacija. Cesto se vidi i srpska zastava (u prvoj dekadi veka maltene konstantno godinama)
Vicenza i provincija imaju oko 10 soma ljudi odavde, najveca srpska imigracija u Italiji. Cudilo me je samo sto nisu bili previse angazovani za vreme bombardovanja ‘99., prve parole prvog vikenda protiv NATO-a i desavanja su se pojavile u Empoliu, preciznije Desperados...al’ ok, to je vec neka druga prica.
bologna centrale

1914
Posts: 1199
Joined: Sun May 07, 2017 3:23 pm

Re: Италија

Postby 1914 » Tue Jan 16, 2018 1:41 pm

@Molossi Jel znas mozda kako je doslo do prijateljstva izmedju navijaca Komo i KKS Kalisz(Poljska)?

Image

User avatar
Molossi
Posts: 240
Joined: Sat Feb 20, 2016 1:06 am

Re: Италија

Postby Molossi » Tue Jan 16, 2018 2:17 pm

B.Centrale,ja sam bio iskljucivo baziran na sportski deo,ovo ostalo si sve u pravu sto si rekao,narocito taj deo oko bombardovanja...

User avatar
Modus Operandi
Posts: 352
Joined: Sat Apr 23, 2016 2:48 pm

Re: Италија

Postby Modus Operandi » Tue Jan 23, 2018 2:55 am

B.Centrale wrote: Cudilo me je samo sto nisu bili previse angazovani za vreme bombardovanja ‘99., prve parole prvog vikenda protiv NATO-a i desavanja su se pojavile u Empoliu, preciznije Desperados...al’ ok, to je vec neka druga prica.


Реално боље да се нису појавиле, кој ће нам подршка од тих комуњара.

User avatar
B.Centrale
Posts: 651
Joined: Mon Feb 29, 2016 5:00 pm

Re: Италија

Postby B.Centrale » Wed Jan 24, 2018 4:01 pm

Gine civilno stanovnistvo, zasipaju kasetnim bombama, osiromasenim uranijumom, al’ se ipak nadje indijanac kome je ideoloski predznak bitniji od podrske nesrecnom narodu. Povrh svega, njegovom narodu. Au jbt
bologna centrale

User avatar
lost&found
Posts: 1105
Joined: Wed Feb 03, 2016 10:40 pm

Re: Италија

Postby lost&found » Wed Jan 24, 2018 5:12 pm

B.Centrale wrote:Gine civilno stanovnistvo, zasipaju kasetnim bombama, osiromasenim uranijumom, al’ se ipak nadje indijanac kome je ideoloski predznak bitniji od podrske nesrecnom narodu. Povrh svega, njegovom narodu. Au jbt


Htedoh nesto na ovu foru da napisem i ja juce, al sam se samo prekrstio i reko bolje da ne pokrecem lavinu...

User avatar
Modus Operandi
Posts: 352
Joined: Sat Apr 23, 2016 2:48 pm

Re: Италија

Postby Modus Operandi » Thu Jan 25, 2018 2:56 am

B.Centrale wrote:Gine civilno stanovnistvo, zasipaju kasetnim bombama, osiromasenim uranijumom, al’ se ipak nadje indijanac kome je ideoloski predznak bitniji od podrske nesrecnom narodu. Povrh svega, njegovom narodu. Au jbt


Шта ћу када не могу да смислим вас левичаре у свим облицима,формама и бојама..успут поздрави своје пријатеље из Гробарског Треш Антифашизма, ено их изнад, јавили су се.

User avatar
B.Centrale
Posts: 651
Joined: Mon Feb 29, 2016 5:00 pm

Re: Италија

Postby B.Centrale » Thu Jan 25, 2018 5:27 pm

Samo bre lagano, prvi put kad ti derpe, komunista, camuga ili obrezani pomognu u zivotu vise od komsije cetnika, malo ces da se zbunis, al’ posle sve ide lakse. Bombona!
bologna centrale

SAO_Zeljin
Posts: 712
Joined: Sun Feb 07, 2016 10:57 pm

Re: Италија

Postby SAO_Zeljin » Thu Jan 25, 2018 6:00 pm

Svako ko ideologiju spusta na neki licni nivo i ko o ljudima misljenje formira na osnovu ideologije je teska budala. Ne znam da li iko uopste i misli da je svaki “cetnik” dobar covek a svaki crvendac los i obrnuto. Naravno da i medju jednima i medju drugima ima teskih idijota i fenomenalnih ljudi. A opet to ne znaci da te dve grupe treba da se tapsu po ramenima. Vise sam za udaranje :mrgreen:

нема лека
Posts: 213
Joined: Mon Aug 21, 2017 6:08 pm

Re: Италија

Postby нема лека » Fri Jan 26, 2018 11:31 am

питање за упућеније у италијанску сцену, има ли озбиљних група да прате кошарку?

User avatar
B.Centrale
Posts: 651
Joined: Mon Feb 29, 2016 5:00 pm

Re: Италија

Postby B.Centrale » Fri Jan 26, 2018 2:41 pm

Forever Ultras i Vecchia Guardia iz Bologne (Fortitudo), njih 150 (jbg Mozda ih bese i duplo manje, 70-80) su dosli u Pionir na tekmu s ciganima, cini mi se bese 2007. Prava ekipa, potpuno fudbalska, navijali celu tekmu, odlicno izdanje. Prethodno oblepili citavu Bolognu flajerima za gostovanje, pozivali ljude, koliko se secam bese na plakatu - “Polazak tad i tad, a kad se vracamo ne znamo” :D
Ne znam za danas da li i dalje idu, ali eto, bese nekad taj fazon. Inace, Cigana nije bilo, bese neki bojkot. Posle su imali jako lepe price o Beogradu I Srbima.
Znam da su i B&H Varese isli ranije i bili prilicno aktivni, ali jbg...ni za njih vise ne znam
bologna centrale

User avatar
Molossi
Posts: 240
Joined: Sat Feb 20, 2016 1:06 am

Re: Италија

Postby Molossi » Fri Jan 26, 2018 9:51 pm

Uvek mi prvo "Arditi" prolaze kroz glavu.

Image

Evo ih protiv Venezie u gostima.

Image

Ovde su sa prijateljima iz Milana.

Image

Ovde sa nekim madjarima,takodje prijateljski odnosi.

Image

A posle njih mi Avelinovi "Original fans" padaju na pamet,i oni se loze,sad su uradili i majice za F8 kupa Italije u Firenzi.

Image

chevanton
Posts: 101
Joined: Mon Sep 18, 2017 2:04 pm

Re: Италија

Postby chevanton » Fri Jan 26, 2018 9:58 pm

Videh na utakmici lacija okrenutu naopacke zastavu irducubili jel moze objasnjenje ne pratim bas njihovu scenu pa ne znam.

User avatar
Bruno Sulak
Posts: 750
Joined: Wed Feb 03, 2016 11:27 am
Location: Cannes

Re: Италија

Postby Bruno Sulak » Fri Jan 26, 2018 9:59 pm

B.Centrale wrote:Forever Ultras i Vecchia Guardia iz Bologne (Fortitudo), njih 150 (jbg Mozda ih bese i duplo manje, 70-80) su dosli u Pionir na tekmu s ciganima, cini mi se bese 2007. Prava ekipa, potpuno fudbalska, navijali celu tekmu, odlicno izdanje. Prethodno oblepili citavu Bolognu flajerima za gostovanje, pozivali ljude, koliko se secam bese na plakatu - “Polazak tad i tad, a kad se vracamo ne znamo” :D
Ne znam za danas da li i dalje idu, ali eto, bese nekad taj fazon. Inace, Cigana nije bilo, bese neki bojkot. Posle su imali jako lepe price o Beogradu I Srbima.
Znam da su i B&H Varese isli ranije i bili prilicno aktivni, ali jbg...ni za njih vise ne znam


Gledao sam tekmu na tv-u i bas ih se secam. Njih 50-ak u cosku formirali kocku, posle skinuli majice i nesto ludovali, onako fin kop. Dobili ste ih nesto tipa 99-66 znam da Fortitudo nije dao kos jedno 6-7 minuta i onda kad su dali cela hala skocila i kao "Jee bravo", ironicno naravno :D

@chevanton pola Italije fura okrenute zastave, svi nesto protestuju, tako da to ko isprati sve svaka mu cast.

User avatar
Molossi
Posts: 240
Joined: Sat Feb 20, 2016 1:06 am

Re: Италија

Postby Molossi » Fri Jan 26, 2018 11:47 pm

Reggina-Paganese

Image

Nocerina-Messina

Image

Image

Pro Patria-Rezzato

Image

Lecce-Catania

Image

МГП
Posts: 502
Joined: Thu Feb 04, 2016 12:28 pm

Re: Италија

Postby МГП » Sat Jan 27, 2018 12:48 am

B.Centrale wrote:Forever Ultras i Vecchia Guardia iz Bologne (Fortitudo), njih 150 (jbg Mozda ih bese i duplo manje, 70-80) su dosli u Pionir na tekmu s ciganima, cini mi se bese 2007. Prava ekipa, potpuno fudbalska, navijali celu tekmu, odlicno izdanje. Prethodno oblepili citavu Bolognu flajerima za gostovanje, pozivali ljude, koliko se secam bese na plakatu - “Polazak tad i tad, a kad se vracamo ne znamo” :D
Ne znam za danas da li i dalje idu, ali eto, bese nekad taj fazon. Inace, Cigana nije bilo, bese neki bojkot. Posle su imali jako lepe price o Beogradu I Srbima.
Znam da su i B&H Varese isli ranije i bili prilicno aktivni, ali jbg...ni za njih vise ne znam


Ове Болоњезе што си споменуо Б. Централе, јесу ли то навијачи Ф.К. Болоња или баш К.К. Фортитудо? Или је то можда неки вид спортског друштва Болоња као код нас па су навијачи Ф.К. ишли да бодре К.К. или је нешто треће у питању? Може ли појашњење?

User avatar
B.Centrale
Posts: 651
Joined: Mon Feb 29, 2016 5:00 pm

Re: Италија

Postby B.Centrale » Sat Jan 27, 2018 6:49 pm

Bruno, i ja se secam da su se poskidali, nesto su blejali i sa redarima, prijateljski skroz...

MGP, mislim da sam rekao gore da je bila fudbalska ekipa. Nisu oni nikad preterano bili okrenuti ka basketu, ali im je verovatno bilo kul da odu i na ovakvo gostovanje, u jacem broju nego i Rim, Milan, Lazio. Posle Northside Chievo i Doriana na JNA mislim najbevi broj zabara u BG-u, ako racunamo poslednjih 30ak godina.
Forever Ultras je strogo ekipa sa stadiona, glavna grupa vec decenijama u gradu, drze tribinu.
bologna centrale


Return to “Свет”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests