Италија

User avatar
drugi_kolosek
Posts: 204
Joined: Sat Sep 21, 2019 12:34 pm
Location: Beograd

Re: Италија

Postby drugi_kolosek » Mon Apr 04, 2022 10:57 pm

Odlična Đenova na Bentegodiju

https://www.youtube.com/watch?v=NXoh9nkv4X0



Bari, jos proslave

Voz je stvorio čoveka, džip je stvorio govnara.
forza belgrado.

User avatar
drugi_kolosek
Posts: 204
Joined: Sat Sep 21, 2019 12:34 pm
Location: Beograd

Re: Италија

Postby drugi_kolosek » Tue Apr 05, 2022 1:13 pm

Na nedeljnom duelu Dorija - Roma desile su se dve zanimljive stvari. Najpre zbog popuštanja mera većina navijača Dorije se vratila na tribinu, ovo je bila utakmica povratka. Takođe nakon više od 20 godina, grupa Ultras Tito se spustila sa gornjeg sektora tribine na donji. Izgubili su važnog čoveka koji se dve decenije borio da navijači budu ujedinjeni, nema podela i da se odluke donose zajednički, nakon njegove smrti rešili su da svi stanu iza jedne ideje.

Image
Voz je stvorio čoveka, džip je stvorio govnara.
forza belgrado.

User avatar
Molossi
Posts: 240
Joined: Sat Feb 20, 2016 1:06 am

Re: Италија

Postby Molossi » Tue Apr 05, 2022 1:44 pm

Sasvim sigurno jedna od grupa koja je mogla da pokaze mnogo vise da je igrala neki visi rang, Nocerina. Ceo taj pojas oko Kampanje je neverovatan, kao i ta grupa Seria C. Pre par godina je napisana knjiga "Una vita da molosso", govori o preko 40 godina ultra pokreta u tom gradu, uticaj i delovanje prve linije ultrasa. Inace o samoj grupi se jako malo znalo oduvek...“Mastiffs’ Supporters”, “Balls Breakers” i “Estranei alla massa” su samo neke od grupa koje su u razdoblju od nekih 10 godina nastajale. Izmedju ostalog jedan odlomak iz knjige pocinje recenicom:" Zene i deca napolje!"..."Jos nisam napunio 6 godina a Nocerina je izjednacila prednost Katanije u barazu za Seriju B, igralo se u Katanzaru 1978. godine. Policija se pojavila na tribini, nasilja u to vreme je bilo previse, jedan od nacina policije kako bi odrzavao kontrolu i donekle bezbednost je pustanje zena i dece na istu tribinu gde je bilo organizovano navijanje, smatrajuci da se upravo zbog njih nista nece desiti. Nocerina je pobedila, dok smo cekali oca ispred stadiona naslonjeni na kola, naisla je grupa oko 100 navijaca Katanije, trazeci nase navijace, majka se setila i stavila tasnu na pod, sela i zaklonila registarske tablice da nas ne bi primetili. Veoma brzo sam zavoleo sve, insistirao sam da me otac vodi svuda, vrlo brzo je doslo i cuveno gostovanje u Torinu protiv Juventusa. Bio je 2. jun 1982. bila je sreda, dok sam sedeo na cas zacula se buka, skola je vrlo brzo evakuisana. Citava Nocera je ustala protiv odluke fudbalskog saveza Italije na stetu kluba, neredi su trajali 3 dana..."
Da ne sirim previse, taj deo je jako temperamentan, od davnina su pokazivali prkos svima...Danas uglavnom stoje svi pod jednom zastavom, pre neki dan su "Scelta di vita" proslavili 10 godina postojanja.

Inace, ko nije znao, prvi naziv "Irriducibili" u Italiji su dali oni.

Image

Sevastopole
Posts: 601
Joined: Sun Jul 17, 2016 3:58 pm

Re: Италија

Postby Sevastopole » Sat Apr 16, 2022 12:39 am

https://www.youtube.com/watch?v=509CVQwid80
https://www.youtube.com/watch?v=QrnKP53WOQM
Neko rece ubi ih romantika, ja bi pre rekao romantika daje smisao svemu.

Otacmakarije
Posts: 23
Joined: Mon Dec 06, 2021 6:36 pm

Re: Италија

Postby Otacmakarije » Sat Apr 16, 2022 1:17 pm

Sevastopole wrote:https://www.youtube.com/watch?v=509CVQwid80
https://www.youtube.com/watch?v=QrnKP53WOQM
Neko rece ubi ih romantika, ja bi pre rekao romantika daje smisao svemu.


Vraćaju se italijani, ponovo pršti sve..
Jedino milanezi nešto smrde

User avatar
Batke
Posts: 562
Joined: Thu Aug 18, 2016 8:29 pm
Location: Brdo

Re: Италија

Postby Batke » Sun Apr 17, 2022 7:17 pm

Otacmakarije wrote:
Sevastopole wrote:https://www.youtube.com/watch?v=509CVQwid80
https://www.youtube.com/watch?v=QrnKP53WOQM
Neko rece ubi ih romantika, ja bi pre rekao romantika daje smisao svemu.


Vraćaju se italijani, ponovo pršti sve..
Jedino milanezi nešto smrde

Мени као гробару је јако криво што смо се "Збратимили" са тим шљамом да су некада старије генерације биле паметније сада би били у озбиљном братству са Веронезима. Стилови навијања (иако су оно били Италијани) су нам тада били јако слични, општа спрдња и зајебанција, енглеске мелодије песама.... Штета што се тај контакт није одржао иако га је буквално годинама водио само један човек. Али јбг изгледа да је све претекло на страну агентуре и пара.
Raspad sistema PFC Ex Mali Batica.

No al calcio moderno
Posts: 195
Joined: Sun Apr 03, 2022 10:15 am

Re: Италија

Postby No al calcio moderno » Sun Apr 17, 2022 9:00 pm

Daleko od toga da se vracaju, nikada nece biti kao pre, ali se drze koliko mogu i idalje su pojam navijanja za mnoge.

User avatar
Bata Kole
Posts: 30
Joined: Fri Dec 10, 2021 10:14 pm

Re: Италија

Postby Bata Kole » Mon Apr 18, 2022 10:50 am

Sevastopole wrote:https://www.youtube.com/watch?v=509CVQwid80
https://www.youtube.com/watch?v=QrnKP53WOQM
Neko rece ubi ih romantika, ja bi pre rekao romantika daje smisao svemu.


Ja.Nisam imao previse dodira sa navijacima odande ali ono malo sto jesam takav mi je utisak. A utisak nekih koje znam a koji su isli na stadione tamo je jos gori. Uglavnom se ljudi razocaraju. Zabari u globalu su nekako mlaki, nedoreceni. Sve je na povrsini lepo a opet nista konkretno. Lepa je ova Roma a opet kladim se da se veci deo tekme jedva cuju. Cemu onda hiljade sarenih zastavica, kao da ce neko da igra bolje zbog toga a ne zbog huka i buke koju navijaci treba da prave. Bolje 2k u kopu a da grmi nego svo ono sarenilo i sansone koje se jedva cuju do golmana. Nekako mi deluju kao i kola koja prave, lepo je al nije to to. Ili razne paste, ukusno al ostanes gladan. To su mi zabari.

Sevastopole
Posts: 601
Joined: Sun Jul 17, 2016 3:58 pm

Re: Италија

Postby Sevastopole » Mon Apr 18, 2022 12:19 pm

Ima istine u tome sto ti kazes ali toje zato sto mi gledamo ono sto smo mi napravili ovde. Imaj na umu da se nas pokret poceo da razvija krajem 80 ih, gde smo bili Italijani veci od Italijana, ali je nakon toga usledilo jedno 10 godina rata a verovatno 15 godina praznih stadiona. Tu se izgubilo sve sto je pocelo da se gradi tada. Nemoj da budes toliko siguran da i mi ne bi sedeli i mlako navijali na Zvezda-Vardar ili Partizan-Sutjeska. Kada imas puno dobrih utakmica i kada cekas jake rivale, ovo izmedju jednostavno ne moze da izvuce iz tebe nesto posebno. Druga je stvar sto smo mi ovde razvili stil "navijanje 90 minuta bez obzira protiv koga igras", ali pitanje je dal to iko jos ima igde u svetu. Mi smo tako shvatili navijanje i napravili ga ovde. Sto ima svojih prednosti a naravno i mana. Daleko od toga da tamo kada malo zadjes medju njih, ne mozes da osetis navijacki duh. Pocevsi od toga da sve rade prirodno, a verujem da bi i mi bili mnogo blizi tome da smo ostali kao pokret od kraja 80 ih da se razvijamo na dalje. Grci kada gube ili kada igraju sa nekim bitnijim, pa to je drama sto se tice navijanja, iako na snimcima to deluje fantazija, ali kada je frka umeju da zvizde na protivnicke napade, mi to ni na kosarci ne radimo do kraja cetvrte cetvrtine. Jednostavno oni imaju tu spontanost, to sto je sve u svom trenutku, i to mozda ljude buni kada odu tamo i imaju prevelika ocekivanja. Njima je najnormalnije, kao sto je i nama bilio krajem tih 80 ih, da im stadionu budu puni vec sat ranije kada se igraju neki jaci mecevi. To je nadmudrivanje parolama, to je ometanje protivnickih igraca dok se zagrevaju, i dovodjenje situacije do tacke usijanja a to je izlazak igraca na teren. Neces nigde u Italiji videti koreografiju na pocetku drugog poluvremena da se radi, jer je prirodno da se to desava na pocetku utakmice kada igracu treba najveci adrenalin. Imaju oni svojih mana naravno i nije to tako idealno kako misle ljudi da ih neko predstavlja, ali to je pokret koji traje 50 godina i to treba postovati. I jos uvek moze da se vidi nesto zanimljivo ako se ode. Svi nasi ljudi koji su osmislili nase tribine su gledali u njih, nije to dzabe. Niko nije predlozio Holandski, Francuski ili Nemacki modela navijanja u osnivanju porketa nego bas Italija. I mi smo to dalje razvijali i nesto mnogo unapredili ali negde se totalno izgubili. Svakako, zemlja gde je uzivanje biti navijac.

Otacmakarije
Posts: 23
Joined: Mon Dec 06, 2021 6:36 pm

Re: Италија

Postby Otacmakarije » Mon Apr 18, 2022 5:36 pm

Batke wrote:
Otacmakarije wrote:
Sevastopole wrote:https://www.youtube.com/watch?v=509CVQwid80
https://www.youtube.com/watch?v=QrnKP53WOQM
Neko rece ubi ih romantika, ja bi pre rekao romantika daje smisao svemu.


Vraćaju se italijani, ponovo pršti sve..
Jedino milanezi nešto smrde

Мени као гробару је јако криво што смо се "Збратимили" са тим шљамом да су некада старије генерације биле паметније сада би били у озбиљном братству са Веронезима. Стилови навијања (иако су оно били Италијани) су нам тада били јако слични, општа спрдња и зајебанција, енглеске мелодије песама.... Штета што се тај контакт није одржао иако га је буквално годинама водио само један човек. Али јбг изгледа да је све претекло на страну агентуре и пара.


Ne znam puno o Milanezima, al ih ne gotivim još od onih kartica kada su prvi nonšalantno prihvatili celu priču i nastavili da idu na tekme kao da se ništa ne dešava. A ovo sad baš liči na cirkus, furaju se na priču ajde da izgledamo besno al ajd može i par slika za instagram. Svi su non stop obučeni u crno i vizuelno pomisliš bruka, a onda naletiš na 60 slika zumiranih glava itd.. Nenormalno izgleda da ti vodja sa megafonom pravi selfi sa svojom ekipom na sred tekme..Nekako ne ide.. To njihovo militantno furanje svi ko jedan i na ivici incidenta mislim da je tanjoza priča. Al ajd, italijani su imali tu jaku represiju i svaka grupa je na svoj način izgurala to.. Al neki bolje da nisu
Slažem se za veroneze

partenopeo
Posts: 59
Joined: Sun Apr 23, 2017 1:31 am

Re: Италија

Postby partenopeo » Wed Apr 20, 2022 1:24 am

Kad ste vec pomenuli uzivanje na nekoj od tema, serija C!!! Kod nas, ako izuzmes jednu grupu, sve ostale od 1. do poslednje lige djuture da skupis jedan vikend, ne bi bio ovoliki kop, znaci serija C! Baklje, barjaci, pozitiva neka, samo vozi...
https://youtu.be/R1mviE4dp5c

User avatar
drugi_kolosek
Posts: 204
Joined: Sat Sep 21, 2019 12:34 pm
Location: Beograd

Re: Италија

Postby drugi_kolosek » Wed Apr 20, 2022 10:37 am

Uživanje je i to što u toj Čezeni (100k stanovnika) ali i bliskim gradovima Firenci, Bolonji, Ferari... imaš bogatu navijačku istoriju i klubove koje podržava većinsko domaće stanovništvo. U celoj regiji se gleda na najpopularnije klubove kao ljute rivale, gradski stadioni zaštićeni kao kulturno dobro, prodavnice klupskih artikala u svakom centru tih gradova itd... Prelepo, ali zar to porediti sa bolesnim našim okruženjem?

Raspevani Napoli i jaka poseta u derbiju protiv Rome, steta sto ponovo propada prica o borbi za titulu



Voz je stvorio čoveka, džip je stvorio govnara.
forza belgrado.

User avatar
1937
Posts: 69
Joined: Tue Jul 07, 2020 4:36 am
Location: Српска Атина

Re: Италија

Postby 1937 » Thu May 26, 2022 1:22 am

Evo malo radovanja Salernitane pri rezultatu 0-4, ali izborenom opstanku u Seriji A. Odlican snimak i ako je snimak sa prenosa...

https://www.youtube.com/watch?v=A4SI_JsCTgo&ab_channel=ArenaSportTV
"Војводина је на једној страни, сви остали на другој!" Вујадин Бошков

User avatar
Batke
Posts: 562
Joined: Thu Aug 18, 2016 8:29 pm
Location: Brdo

Re: Италија

Postby Batke » Mon Aug 15, 2022 11:11 pm

Болоња Концеза. Оркуд СФРЈ застава код концезиних?
Image
Raspad sistema PFC Ex Mali Batica.

No al calcio moderno
Posts: 195
Joined: Sun Apr 03, 2022 10:15 am

Re: Италија

Postby No al calcio moderno » Tue Aug 16, 2022 7:07 am

Stari su to komunisti, a mozda je i neki nas jugonostalgicar medju njima pa nosi.

bojan23
Posts: 356
Joined: Fri Feb 05, 2016 10:17 am

Re: Италија

Postby bojan23 » Tue Aug 16, 2022 7:18 am

Ма Комуњаре фурају заставе сфрј, Баскије, Кубе, СССР-а, Палестине, Северне Кореје...
З В Е З Д А Л Е !

No al calcio moderno
Posts: 195
Joined: Sun Apr 03, 2022 10:15 am

Re: Италија

Postby No al calcio moderno » Tue Aug 16, 2022 12:38 pm

Inace, dobra je to grupa.
Mogao bi neko od ovih koji se vise razumeju da napise malo vise o njima.
Nekada su derbiji Kozenca vs Katanzaro bili sjajni.

User avatar
Batke
Posts: 562
Joined: Thu Aug 18, 2016 8:29 pm
Location: Brdo

Re: Италија

Postby Batke » Tue Aug 16, 2022 7:34 pm

Верона Наполи јуче
Attachments
FB_IMG_1660671163348.jpg
FB_IMG_1660671163348.jpg (181.95 KiB) Viewed 3383 times
Raspad sistema PFC Ex Mali Batica.

User avatar
Bruno Sulak
Posts: 750
Joined: Wed Feb 03, 2016 11:27 am
Location: Cannes

Re: Италија

Postby Bruno Sulak » Tue Aug 16, 2022 8:46 pm

Salernitana - Roma

Image
Image

detelinara83
Posts: 102
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:40 am

Re: Италија

Postby detelinara83 » Mon Aug 22, 2022 11:19 am

Да ли ми се учинило, или су Аталантини синоћ имали заставу слобода или смрт са лобањом? Не главна трибина него преко пута главне, поред Миланеза..


Return to “Свет”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests