Европа 2016/17 - групна фаза

само јако
Posts: 72
Joined: Wed Nov 30, 2016 11:36 am

Re: Европа 2016/17 - групна фаза

Postby само јако » Thu Dec 08, 2016 10:07 pm

Како да се прославиш са Сасуолом кад смо финансијски у курцу сви као земља ,да видиш што неби 3-4 хиљаде ових што су били против Лучана пре десет дана отишло и за Италију макар у шопинг па ћемо на текму ...него већина људи бира једно гостовање одради и то је то нема више кеша ,ко је био у Бугарској нема за Италију ,ко је био на Малти нема ни за шта више нема ни за Чачак хаха ( ово важи за велику већину ).

User avatar
Brdja
Posts: 1594
Joined: Mon Feb 01, 2016 1:06 am

Re: Европа 2016/17 - групна фаза

Postby Brdja » Thu Dec 08, 2016 10:18 pm

Schalke u Salzburgu... Preko 10.000
Image
Spustili su tenzije,
izdali su prezime,
izdali ste pretke,
eto sto vas narod prezire.

User avatar
ultrastito
Posts: 1766
Joined: Sun Jan 31, 2016 10:03 pm

Re: Европа 2016/17 - групна фаза

Postby ultrastito » Fri Dec 09, 2016 12:01 am

DRINK wrote:Слажем се да су на трибини већина индијанци који не капирају причу али ај наведи ми једну групу у Србији која у толико великом броју може да одради европско гостовање и нуди се по 2,3 дана? Е у тој турској има минимум 3 (галата,фенер,бешикташ) , код нас можда 1, мада са сасуолом се нису прославили, али су далеко испред свих код нас. И плус о тим мањим групама у Србији о којима причаш, бројку држе углавном деца, што не можеш видети на другим трибинама ван Балкана.


далеко од тога да оспоравам бројку турцима, али по мени није реално да се пореди држава која има 75 милиона људи, са државом која има 10 пута мање, тј. град који има 13 милиона и град који има такође 10 пута мање. да не убацујемо у једначину и дијаспору, где турака има колико хоћеш у било којој држави у европи.
"...ми смо имали ту срећу да смо имали припадност крају, једном ћошку..."
преле

User avatar
lider
Posts: 214
Joined: Sat Jan 30, 2016 10:49 am

Re: Европа 2016/17 - групна фаза

Postby lider » Fri Dec 09, 2016 9:46 am

Ја то гледам овако, отишли у Напуљ 3000, навијали бар по снимку скоро сви, што значи одлична подршка клубу и то је приоритет. Сад колико је ту било индијанаца колико оних који су менталита ултра ко да је битно, на стадиону су изгледали одлично. Не може свих 3 сома да буду хулигани и ултраси 100%. Свуда има индијанаца, тј љубитеља само фудбала а не и навијачких дешавања :mrgreen: Шетали се и у Напуљу и у Киеву по улици опуштено, негде најебали негде нису. Вероватно раније нису путовали у толиком броју па ће временом да се боље организују или су и сад били организовани али то је екипа која прати навијачка дешавања и зна како да се понаша, док пар сома обичних навијача мисле да ако су они у "peace" фазону да ће тако и према њима да се односе и ту је зајеб. Зато њима и падају транспаренти.
Има Турака много више од нас али мени у глави и даље иде слика кад је Фенербахче дозволио улаз на стадион само женама и малолетним лицима тај неки фазон. И гле чуда навија цео стадион да не знаш о чему се ради мислио би да је само једна обична утакмица код куће. Имају они нешто у генима слично ко јужноамериканци да скачу урлају да им није смор или срамота да рашире шал, скакућу пар десетина пута дижу руке, довикују се итд. Јебига код нас у раним двадесетим већ људи стоје на трибини прекрштених руку, причају међусобно пола утакмице јебе им се за фудбал, као глуме неке прекаљене и преискусне навијаче а уствари не раде оно главно због чега су ту а то је подршка клубу.
Мени лично су ови Немци ужасно досадни иако имају вероватно најверније навијаче у Европи, погледајте колико их само путује унутар Немачке а и преко. Ево 10.000 шалкеових оде преко, нису ту само паре у питању јер овде људе мрзи да дођу на стадион а живе 100 метара од истог нпр. Улаз углавном скоро па џабе и опет празни стадиони. Квалитет фудбала опет није пресудан јер ето турци у трећој лиги пуне стадионе а ми не можемо за дерби а то је једна утакмица годишње (кад се игра на звездином). Свирачи курца смо и то је то. И најгоре од свега је што се ми ложимо на противника и више људи долазе због њега него због клуба за који навијају.

пс.
Смешно ми је то да се омаловажавају други као има их пар сома па су махом индијанци а код нас групе броје 50ак људи па опет и ту реално ко зна колико има индијанаца :mrgreen: Мене занима шта је то индијанац, у чему се разликује нпр турски од српског индијанца има неко поређење?
ТРАЖИМО ПРАВДУ, АЛИ И ОСВЕТА ЋЕ БИТИ ДОВОЉНА !

Gomorrah
Posts: 92
Joined: Thu Jun 16, 2016 3:51 pm

Re: Европа 2016/17 - групна фаза

Postby Gomorrah » Fri Dec 09, 2016 11:43 am

Lider je pogodio u metu nekoliko puta, a najvise sa izjavom ,,sviraci smo kurca,, !
Covek je rekao nesto sto je istina i to je ono odakle treba krenuti ako hocemo da scena opet lici na nesto, priznavanje da nismo bas ono sto se mislilo, jaci od najjacih...
Daleko da smo slabi, mi smo vrh i dalje ali poenta je da je onaj nas glup mentalitet i karakter izasao na videlo, a to je ono kad neka grupa odradi dobro dve tekme ili cak i celu sezonu i onda u stilu najvecih ultrasa misli da su se dokalali i da vise nema potrebe da se cimaju...
Ovo sto je neko pomenuo Sasuolo, pa to je bilo jedno od dosadnijih gostovanja, a brojka je bila dobra, ne znam sta su ljudi ocekivali, mozda da Delije skoknu do Napulja ili do Rima i da ih mole za neku akciju...
Nego, kad se povela prica oko Turaka...
Besiktas je tu po mom misljenju najblizi nekom putu da shvate kako stvari funkcionisu u Evropi, pre svega jer imaju dosta ekipe tu, a i zbog njihove politicke orijentacije. Koliko znam njih ne zanimaju previse ni politika ni vera i ono sto je neko pitao da li cepaju alkohol i opijate...ne da cepaju nego razvaljuju, pogotovo Besiktasovi, neko je pricao da je vidjao po pabovima kad gostuju negde, da rade belo najopustenije...
Ima jos jedna stvar koja nije farsa ili neka legenda. Oni su kao narod stoka, ne vezamo za navijace, Istanbul je zajeban grad i ako se kurcih oni ce to prepoznati...
Tamo ako izbije sranje, ne ucestvuju samo navijaci nego i prodavac sladoleda, kebab majstor, svi se vataju za cakiju i jure uljeze...
Oni drugacije shvataju sve to, pogotovo gostovanja po Evropi ali isto tako koliko god imali ozbiljnih likova imaju brdo klovnova koji slikaju nalepnice ili tako neke gluposti...
Sve u svemu prema njima se i ne treba postavljati kao prema navijacima jer su bagra i znaju dobro kad ih nema mnogo i kad nisu u masi da vise nisu tako opasni...

МГП
Posts: 502
Joined: Thu Feb 04, 2016 12:28 pm

Re: Европа 2016/17 - групна фаза

Postby МГП » Fri Dec 09, 2016 2:15 pm

Sve u svemu prema njima se i ne treba postavljati kao prema navijacima jer su bagra i znaju dobro kad ih nema mnogo i kad nisu u masi da vise nisu tako opasni...[/quote]

Bullseye, pogođena suština.

User avatar
B.Centrale
Posts: 651
Joined: Mon Feb 29, 2016 5:00 pm

Re: Европа 2016/17 - групна фаза

Postby B.Centrale » Fri Dec 09, 2016 2:27 pm

Ok. Ja razumem kako vi gledate na ove stvari, ali ocigledno je da svi ne razmisljamo na isti nacin. Po meni nije sustina u masovnosti, ludilu, salovima, brojkama na gostovanjima, vec smatram da je srz u spontanoj i prirodnoj privrzenosti klubu i tribini. Naravno da to ima veze i s pitanjem ko se vise npr. iscima da ode par hiljada km preko da gleda svoj klub, ali jbg...Svaka ekipa u brojci ima klasicne fukse i propalice koje realno boli kurac za sve na svetu, a bilo kakav odlazak u grupi im predstavlja ventil za svakojaka nedela, od lopovluka pa do regularnog izliva besa na svemu sto se krece, tako da su i ti parametri prilicno diskutabilni, posebno kada imamo jedan Istanbul od 15 miliona ljudi i sl., pa time i mnogo vecu potencijalnu brojku ljudi. U tom smislu su mi Turci cak i goivniji nego npr. Poljaci gde vecinu tribina ne mogu da smislim od onih poziranja kao za MMA casopise, gde rad u teretani i jak biceps ima podjednaku vaznost kao i sve druge navijacke cinjenice danasnjeg vremena, jer ako nista drugo, Turke u svemu tome posmatram kao u onoj sceni u kosovskom boju, kad Murat kaze onoj stoci da njice, arlauce i pravi buku, skupljeni s konca i konopca... Pakao, najblaze receno. Opet, Poljaci imaju kodekse kojih se drze, kako za sebe a tako i za druge, i to uvek treba spomenuti i postovati. Turci su tu dno dna, nema dalje od njih. Par exelence zlotvori. I opet opet, Turci su mi zanimljiviji s njihovim krpama od zastava i raznoraznim budalastinama kojima realno ne pridaju toliki znacaj, naspram tih nekih gotika, baroka, kuraca, palaca, sto vidjas na transovima i koreu Poljaka...Jos samo fali licno i personalno da se sam sotona pojavi u nekom trenutku i da cirkus bude u fullu. Prica mi je manje visa slicna i za Ruse, mada opet i oni imaju neki svoj malo drukciji fazon. Sto se tice ulice, Poljacima svaka cast, Turci su tu u velikom velikom minusu, jer ja npr. licno nisam video vece picketine od njih. Posto idu na masu, svo to divljanje cesto moze da prodje kao pobeda jer se olos u coporu i najvise pomami, ali kad ih je malo...(a retko ih je malo) to su retko vidjene sise, kojima epitet navijaca ne moze da stoji u prefiksu ni pod razno.
Sve to zajedno, sav taj "novi svet" danasnje scene je, takav kakvim sam ga opisao, tri klase ispod onoga sto mi danas imamo, a posebno onog sto smo u bivsoj drzavi imali. Kod nas, na Balkanu, proces je bio apsolutno prirodnog karaktera, spontano su se desavale neke stvari, spontano su rasle tribine u skladu s politickim i ekonomskim previranjima, i spontano se i danas sve to menja u skladu s pomenutim. Jednostavno, ne mogu da prihvatim misljenje koje shvatam potpuno pogresnim, da u realnom navijackom smislu zaostajemo za svima njima, bez obzira na sve te famozne brojke o kojima se prica. Naprotiv.
Juce sam gledao neke snimke iz Kieva gde se gaze Dinamove zastave na ulici i prave fotke, ako su one glave srednja klasa Besiktasa koja odlazi na gostovanja, tesko svima vama kojima je takva prica skroz ok.
bologna centrale

User avatar
Bruno Sulak
Posts: 750
Joined: Wed Feb 03, 2016 11:27 am
Location: Cannes

Re: Европа 2016/17 - групна фаза

Postby Bruno Sulak » Fri Dec 09, 2016 3:37 pm

Turcima je u krvi da vole nozeve, cakije, seciva i ostala sranja, to im je jednostavno kultura naroda. E sad, sto kaze ovaj gore, tamo kad se kurcis u njihovom kraju i prodavac sladoleda i baba sa prozora ce te ganjati, pogotovo ako dodjes sa nakurcenim stavom kao Lidsovi pre 15 godina. Ko se seca, pijani Englezi su vatali Turkinje za dupeta i podjebavali ih, onda ona cuvena scena gde debeli Englez brise bulju sa turskim novcanicama. Naravno ne opravdavam ono sto se kasnije desilo, ali to su neki prvi dogadjaji gde se moglo videti kakav su oni olos od naroda. I morate da razlikujete Besiktaseve od Galatinih ili Fenereovih, ovi se bar trude da se navijacki koliko toliko obrazuju, ovi drugi su seljana teska.

Slazem se sa liderom da su Nemci najdosadniji iako su realno najzdravija scena u Evropi.

Poljaci otisli u kurac totalno ali su i kao takvi zanimljivi, uveli su mnogo toga novog i totalno promenili profil sta znaci navijac. Ja kad sam pocinjao to sam dozivljavao kao mangupiranje sa salom oko vrata i cigarom u ustima. Danas je navijac nabildovan frajer koji organizuje tuce kao u ringu. Tu su Turci ok, drze kakvu takvu spontanost, oni su i nekako najblizi Englezima, ne jebu preterano za krpe, cilj im je da se zauzme trg/teritorija u gostima velikom masom i imas dosta likova 30+ 40+ na tribini.

Italijani, iako su u kurcu i dalje ih najvise cene. Pogledajte kad neka grupa gostuje u Italiji, uvek ce gledati da ta grupa sto gostuje da se pokaze u najboljem svetlu, svi zele da se dokazu kod Zabara koreom, bakljadom, navijanjem. Pa cak i grupe sa ovih prostora, kad se izvuku Italijani na zrebu to je opsta histerija, odma se kuju planovi sta i kako.

Sto se tice ovih Ukrajinaca nisu ni oni za bacanje, kuci akcijaju svi zivi, vole da se dokazuju, da se prica o njima, klasican Istocno evropski stil.

User avatar
lider
Posts: 214
Joined: Sat Jan 30, 2016 10:49 am

Re: Европа 2016/17 - групна фаза

Postby lider » Fri Dec 09, 2016 4:19 pm

Мени су нпр украјински навијачки курчина и пре овог грађанског рата а сад су још гори. Имају 45 милиона становника да се разумемо а бројност група им је ту негде егал са нама :mrgreen:
И мени смета извештаченост и тежња да све буде на највишем нивоу од свемирских кореографија до облачења сви у исте мајице, капе итд и зато ако бих бирао утакмицу пре би отишао на турски дерби него нпр у Пољску, Италију, Немачку. Јесу Турци стока али њима кад видиш фаце јасно ти је да су џибери, ал што смо ми већа стока од њих мени није јасно. Па ми три пута више испозетасмо сво могуће оружје од њих и далеко више убистава имамо, можда и највише у Европи међу навијачима а себе убеђујемо да смо неки менталитет за поштовање. Имамо дугу традицију навијања на овим просторима али имамо неки гадан проблем кад смо оволико назадовали, шта је разлог свему томе немам појма. И ово у вези тога да код турака има да те сви јуре по улици ако се закачиш са неким и да бране своје је позитивно по мени. Не дају своје осећају припадност, крају или граду како год. Зато за Бешикташ курац мој навија неко у Анталији или Анкари. Можда је све то некако примитивно и заостало али ја би се често вратио у прошлост бар 50ак година и мислим да смо далеко здравијег менталитета били тада јер ово сад је све горе и горе.
Каква је ситуација за карте за тај баскет где долази Бештикташ могло би то да се посети :D
ТРАЖИМО ПРАВДУ, АЛИ И ОСВЕТА ЋЕ БИТИ ДОВОЉНА !

User avatar
Brdja
Posts: 1594
Joined: Mon Feb 01, 2016 1:06 am

Re: Европа 2016/17 - групна фаза

Postby Brdja » Fri Dec 09, 2016 4:26 pm

Možda su Nemci dosadni ali, opet, svake nedelje puno koreografija od viših do nižih liga, redovne koreografije na gostovanjima, odlična navijanja, akcijanje na ulici i skidanje obeležja, tuče...
Spustili su tenzije,
izdali su prezime,
izdali ste pretke,
eto sto vas narod prezire.

DRINK
Posts: 563
Joined: Fri Nov 25, 2016 9:57 pm

Re: Европа 2016/17 - групна фаза

Postby DRINK » Fri Dec 09, 2016 5:22 pm

Свако има другачије схватање, стоји да би сви ми да причамо шта не ваља код пољака, турака, шваба, жабара (где се у већини слажем са свима вама, осим у једном) а онда дође викенд и у Београду (1,2 мил) Новом Саду (250 хиљ) Крагујевцу (180 хиљ) Нишу (180 хиљ) се скупи по стотинак људи на трибину ( БГ цигани ваде просек) а негде и пар десетина људи. Не причам ја сад о неким хиљадама и хиљадама као код рецимо турака, али што не би цигани сваку текму пунили север, гробари југ, радовци кавез, офковци њихов сектор, фирма да напуни пола севера, ђаволи цео сектор, мераклије пола трибине? Стоји да свака група има своје проблеме, али ово се дешава пре свега зато што нам је менталитет го к.рац. Овде ни људи којима је то посао не бране српску земљу, а камоли неки сладолеџија.

Gomorrah
Posts: 92
Joined: Thu Jun 16, 2016 3:51 pm

Re: Европа 2016/17 - групна фаза

Postby Gomorrah » Fri Dec 09, 2016 8:28 pm

Jbg ljudi, to oko brojke je vec mnogo sira prica koja je i dosta puta ispricana....
Ja bih drugacije to predstavio recimo, kod nas treba razlikovati dva pojma : navijacki mentalitet ( koji i nije toliko bas los i nizak, tu mislim pre svega na ponasanje navijaca kada su na stadionu) i druga stvar koja nas mnogo jebe je kulturau dolaska na stadion...Ja to nekako tako gledam, mentalitet grupe treba gledati tek kada je ekipa u punom broju...
Sto se tice Nemaca, ne bih se slozio da im je scena dosadna, nikako.
Tako sam i ja mislio dok nisam poceo malo aktivnije da pratim i dok nisam bio tamo da ih vidim uzivo. Meni je njihova scena mnogo zanimljivija od Poljske, stomak mi se okrene kad vidim Poljake sa istim kapama ili cak rukavicama, u nekim molerskim odelima...Ko je pratio, u poslednje vreme je u Poljskoj bilo nekoliko slucajeva bodenja i jurenja, vodje su im hapsene zbog droge u gepeku i jos brda drugih stvari, tako da su oni daleko od neke ,,prave price,,. Rusi su tu ispred svih po fer pleju ali zato su im setalice ko da su ih crtala deca vodenim bojama, do skoro su i baklje neke cudne koristili, ko one vatromete za tortu....
Secam se u Svabiji, burazer i ja se vozikali po nekim zabitima u blizini Dortmud, ja mu pricam kako su ulice puste bas kao sto sam i mislio, kako se svi nabili u soping molove bla bla, kad od jednom ispred nas istrcavaju likovi iz neke sume, jedva smo ukocili. Valjda je nekoliko njih skinulo negde neku dugacku zastavu koju nisu uspeli da zguzvaju vec se vukla za njima, bezali od nekih 10ak likova...To me bas obradovalo tad, rekoh ipak nije bas toliki smor..
Bilo bi kul ako neko poznaje nekog iz Karsuda i cuo je neke price voleo bih da cujem nesto o tome..

User avatar
Batke
Posts: 562
Joined: Thu Aug 18, 2016 8:29 pm
Location: Brdo

Re: Европа 2016/17 - групна фаза

Postby Batke » Sun Dec 11, 2016 10:41 am

Što se tiče evropskih scena i sve ove priče jako mi je zanimljivo ali sam provalio da su mnogi navijački rekviziti širom navijačke Evrope u stvari odraz kulture jednog naroda ili njegove kulturne specifičnosti.
Kada pogledate koreografije i zastave italijanskih ultrasa ne može da promakne uticaj renesanse i starorimske kulture. (ovo prvenstvo mislim na nacionalističke grupe). Kod Nemaca imate tu Gotiku. Kod Španaca i Poljaka Barok. Skoro svaka nacionalistička tribina stavlja delove svoje kulture iz najslavnijih dana prošlosti. Tako i Rusi su počeli skoro to da rade, a neke koreografije iako izgledaju kao da su treš crtan vodenim bojama je zaostvaština iz SSSR-a kada su mnoge reklame i crtani filmovi bili tako urađeni. To je neka zaostavština iz istočnog bloka gde je komunizam propagira tu jednostavnost tako da mnoge komunjare tribine liče jedna na drugu sa tim krpama i tom sovjetskog tematikom.
Raspad sistema PFC Ex Mali Batica.

User avatar
Приштина
Posts: 82
Joined: Sun Jan 31, 2016 9:49 pm

Re: Европа 2016/17 - групна фаза

Postby Приштина » Sat Dec 31, 2016 1:54 pm

Доста вас овде има погрешну слику о Пољацима јер их сви гледати кроз очи првих екипа, као они су сви набилдовани а просечан пољски навијач тако реално не изгледа, бар по мом искуству. Исти у фазону дувачи и још више алкоси испред зграде, са адидас тренерка и пума патика, шал око врата и педеруша преко рамена али оно укосо као појас кад вежеш. Ситни криманлци, наложени на реп јер је то и убедљиво најјача алтернативна музика ако је можемо тако назвати. Доста су везани за крајеви, слично ко у БГ мада није толико изражено и све то, Теретана су они из прве екипе који су крупни криминал(пример Теди Бојс), ти не иде на стадион нити учествују у раду трибине тако да сад колико се и ти могу назвати навијачи које ви овде највише поистевећујете са пољским навијачима у генереалу.

Улични ратник!
Posts: 187
Joined: Thu Dec 29, 2016 1:45 am

Re: Европа 2016/17 - групна фаза

Postby Улични ратник! » Sat Dec 31, 2016 8:33 pm

Pa što se tiče Poljaka Priština realno priča nisu oni sportisti seku se ko ludi dok su Rusi ti što imaju kao neke kodekse.A što se tiče Turaka e oni su pravi primer onoga "zakon ludjeg ne jačeg" jedan navijač bilo kog turskog kluba bi smeo sam sa mačetom da se zaleti na neke Ruse dok jedan Rus sumnjam da bi nešto slično smeo,al to je ipak mentalitet takav.

User avatar
навијај
Posts: 463
Joined: Tue Feb 02, 2016 2:06 pm

Re: Европа 2016/17 - групна фаза

Postby навијај » Sun Jan 01, 2017 2:10 pm

Где се секу ко луди сем у Кракову?

Улични ратник!
Posts: 187
Joined: Thu Dec 29, 2016 1:45 am

Re: Европа 2016/17 - групна фаза

Postby Улични ратник! » Sun Jan 01, 2017 3:32 pm

Pa koliko puta im murija zaplenjivala noževe mačete i slično

User avatar
навијај
Posts: 463
Joined: Tue Feb 02, 2016 2:06 pm

Re: Европа 2016/17 - групна фаза

Postby навијај » Sun Jan 01, 2017 5:19 pm

Мешаш појмове, то је све против непољака

fedayn82
Posts: 144
Joined: Sun Feb 14, 2016 7:08 pm

Re: Европа 2016/17 - групна фаза

Postby fedayn82 » Sun Jan 01, 2017 5:29 pm

Улични ратник! wrote:Pa što se tiče Poljaka Priština realno priča nisu oni sportisti seku se ko ludi dok su Rusi ti što imaju kao neke kodekse.A što se tiče Turaka e oni su pravi primer onoga "zakon ludjeg ne jačeg" jedan navijač bilo kog turskog kluba bi smeo sam sa mačetom da se zaleti na neke Ruse dok jedan Rus sumnjam da bi nešto slično smeo,al to je ipak mentalitet takav.


Napusti sa'ranu.
Ниси храбар као Јагода!

Космет је Србија
Posts: 430
Joined: Thu Feb 18, 2016 1:28 pm

Re: Европа 2016/17 - групна фаза

Postby Космет је Србија » Sun Jan 01, 2017 7:27 pm

Мислим да данас тешко може да се нађе ко може да оствари све критеријуме где је у свему најбољи. Свако је добар у нечему и мислим да ће се тешко појавити ко је добар на трибини, улици и ливади. Руси су ми генерално ок као и пољаци сад што их јебе корео и навијање је друга ствар. Опет имаш неке код шваба који и навијају и цртају по пар ноћи шеталице а и на улици се не либе да цимају мурију а и бакље пале редовно на трибини.


Return to “Свет”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests