Српска навијачка сцена - дискусија

User avatar
Занемарујем тактику
Posts: 658
Joined: Wed Feb 03, 2016 1:31 am
Location: Источно од раја

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Занемарујем тактику » Thu Apr 30, 2020 10:14 pm

Ни једна није исправна, НИ ЈЕДНА.
...Гладан и крвав је народ мој.
А сјајна прошлост је лаж.

chevanton
Posts: 101
Joined: Mon Sep 18, 2017 2:04 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby chevanton » Thu Apr 30, 2020 10:18 pm

Slazem se.

Sevastopole
Posts: 601
Joined: Sun Jul 17, 2016 3:58 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Sevastopole » Fri May 01, 2020 3:08 am

U toku je zadruga 7, ali srecom ima samo jednog ucesnika koji se svadja, lozi, i laje, sam sa sobom i pokusava da navuce druge. Nadam se da nece u tome uspeti.

fenian
Posts: 27
Joined: Tue Feb 23, 2016 12:58 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby fenian » Fri May 01, 2020 5:10 pm

Sevastopole wrote:U toku je zadruga 7, ali srecom ima samo jednog ucesnika koji se svadja, lozi, i laje, sam sa sobom i pokusava da navuce druge. Nadam se da nece u tome uspeti.


Ljudi znaju za "Zadrugu' o kojoj pricas, ali kakvo je tvoje misljenje o ovoj bakljadi na krovovima zgrada? Ljudi su pricali da je srpska navijacka scena umrla kada su bila ona silna ubistva. Da li je ovo jos gori momenat za "scenu"?

Синдикат
Posts: 126
Joined: Fri Feb 22, 2019 7:52 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Синдикат » Fri May 01, 2020 7:24 pm

Не знам шта вам је ту чудно, ништа ново. То су све људи који већ годинама учествују у кампањи те секте, на овај или онај начин, ако се разумемо. Једино што је сад све одрађено некако "навијачки", па нам више боде очи. Али мислим да се мало претерује са уделом навијача у свему томе, колико сам видео неке слике, од укупног броја тих секташа, неких 15% су навијачи. Иако је неоспорна њихова улога као организатора. Сцена иовако не постоји, свако ко је део сцене види шта се дешава задњих пар година, а поготово задњих пар месеци. Што се Севера тиче, иако већина неће веровати, од активног дела трибине, нико у овом срању није учествовао. Да ли јесу неки звездаши, неки појединци који иду на Север, неки старији, то не знам...

несуна реса
Posts: 345
Joined: Sun Sep 18, 2016 10:17 pm
Location: nella strada

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby несуна реса » Fri May 01, 2020 8:41 pm

Битно је да им се не треба давати много на значају нити да их помињемо .
Космет је Србија !

Stepenice
Posts: 19
Joined: Fri Feb 05, 2016 6:05 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Stepenice » Fri May 01, 2020 9:06 pm

Синдикат wrote:Што се Севера тиче, иако већина неће веровати, од активног дела трибине, нико у овом срању није учествовао.


U to nismo ni najmanje posumnjali. :lol: Sad očekujem da se postavi onaj klip iz 2014-e kao krunski dokaz da su cigani protivnici režima.
Da me neko ne shvati pogrešno, svaka organizovana navijačka grupa je pod direktnom kontrolom vlasti, ne samo cigani. Nadam se da ovi koji to negiraju nisu baš toliki nivo retardacije, nego im je ostalo samo da lažu sebe dok gledaju kako se tifo scena gasi...

User avatar
Занемарујем тактику
Posts: 658
Joined: Wed Feb 03, 2016 1:31 am
Location: Источно од раја

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Занемарујем тактику » Fri May 01, 2020 9:31 pm

ПОТПИС! Где север да погреши, нисам ни мислио на безгрешну групу, мислио сам на ове обичне групе, грешне. Кућу сам мого да ставим да ће Цигани први(и једини) кренути са спиновањем. Да их не помињемо? Да им не дајемо на значају? Мали проценат? Мали, али одабран, водећи. :mrgreen: Надам се само да имате корист од ћутања и жмурења у супротном сте ретарде.
...Гладан и крвав је народ мој.
А сјајна прошлост је лаж.

Синдикат
Posts: 126
Joined: Fri Feb 22, 2019 7:52 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Синдикат » Fri May 01, 2020 10:19 pm

А ви сте вероватно активни на својим трибинама, па знате ко је на Северу активан, па знате и ко је учествовао...Ми активни смо ретардирани, лажемо, плаћени смо, али ви кокичари знате све.

Sevastopole
Posts: 601
Joined: Sun Jul 17, 2016 3:58 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Sevastopole » Sat May 02, 2020 3:00 am

Takvi poput tebe i jesu doveli do ovde dokle jeste scena. Ne umes da cenis neciju iskrenost i samostalnost. Ti ako si slep, onih recimo 8000-9000 ljudi sa Vojvodine nije, i da nije ove smrdljive korone mnoge stvari bi bile daleko cistije nego sad. Ali, lazi ti sam sebe, naravno da ces kucu da stavis na nesto kada znas sta je odgovor. U nasim krajevima dolaze ljudi sa strane maskirani i glume da su nasi ljudi.

U stvari oni ne glume nista, samo ljudi iz kraja posle ne mogu da poveruju u pricu da to nema veze sa nasim ljudima, dok ovamo zvanicno ljudi postavljaju na profile, slikaju se po zgradama itd. Nemamo mi propusnice da se vozimo u kolonama da radimo stranacke i ne stranacke stvari, to neko drugi ima. Mi sedimo kuci jer je situacija takva kakva je. Ali izgleda nije za svakoga isto. Nije ti ovo prijatelju instagram.

Zamisli molim te konstatacija "tifo" scena se gasi. Daj postavi onom majmunu na instagramu sta znaci rec tifo, al bez da gleda bilo gde da odmah da odogovor. Bas bi voleo da cujem njegovo/njihovo vidjenje sta ta rec znaci. To sto neko odbija da bude deo ovog cirkusa vi podvodite pod to "svima je valjda jasno"...pa nije druze jasno, jer neces tek tako da nam prilepis etiketu koju eto imaju skoro svi pa ajde i mi, jer kako drugacije. Malo teze ce to ici. Na instagramu mozda.

User avatar
Занемарујем тактику
Posts: 658
Joined: Wed Feb 03, 2016 1:31 am
Location: Источно од раја

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Занемарујем тактику » Sat May 02, 2020 3:27 am

Сигурно сам ја довео сцену довде, сигурно ти и трибину и име групе злоупотребљавам зарад личних користи а све уз помоћ власти. Самосталност је кад за скоро 15 година не добијеш бесплатну карту или пут, кад 9 година не крочиш на матичну трибину јер желиш да мислиш својом главом, кад ти није тешко да сам одеш на текму иако ти у једном смеру треба 6 сати клацкања возом, кад певаш шта ти се пева, кад смеш да размишљаш другачије од врха трибине, е то је самосталност. Иначе немам инстаграм.
...Гладан и крвав је народ мој.
А сјајна прошлост је лаж.

Синдикат
Posts: 126
Joined: Fri Feb 22, 2019 7:52 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Синдикат » Sat May 02, 2020 11:40 am

Из твојих уписа који се односе на нас, ја не би рекао да размишљаш својом главом. Или то или си остао у некој 2001. години. Ако већ спомињеш карте и путовања, видиш ми од 2004. немамо никакве повластице од клуба, карте нису плаћене само кад их је и клуб добијао бесплатно. А сврха организоване групе и трибине је да има јединствен став и мишљење, а то не значи да сви исто размишљају. Али то ваше испирање мозга да код нас нико не размишља другачије, да смо секта итд, е видиш то није размишљање својом главом. Не знате, не можете ни да схватите како ми функционишемо, јер никад нисте били део јединствене и организоване трибине, јер нисте то никад на јна ни имали, највише сте склопили 4 године континуитета. О нашој исправности или неисправности, говори наш континуитет, слика наше трибине, јачина наше трибине, бројност наше трибине, а и групе. Ако мислите да нешто што није исправно и на ногама већ 31 годину, да опстајемо као плаћеници свих власти и система, да смо будале за све ове године, онда ок ако је вама тако лакше

User avatar
Stane Dolanc
Posts: 66
Joined: Mon Feb 08, 2016 5:53 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Stane Dolanc » Sat May 02, 2020 1:31 pm

Sindikat, odakle potreba da negirate nesto sto se vrlo dobro zna i sto je svima kristalno jasno?
Da budem precizniji, sta mislis da ces dobiti pisanjem ociglednih lazi? Mi koji znamo sta se dogadja, znacemo to i dalje, sigurno me neces ti uveriti u nesto drugo, a onaj klinac sto ne zna i sto vam slepo veruje sve, ici ce na sever, cak i da napisete 'jeste, mi smo se popeli na te krovove i popalili baklje', 'jeste, mi smo pucali', 'jeste, mi smo presarali grafite pokojnika'....Dakle, koja je ciljna grupa ovih vasih bajki?
UDBA vam napravila i klub i tribinu

chevanton
Posts: 101
Joined: Mon Sep 18, 2017 2:04 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby chevanton » Sat May 02, 2020 2:06 pm

Oko grafita je neko ovo namerno na silu zakuvao i to je ocigledno,u nekim gradovima su stajali grafiti par godina i niko ih pipnuo nije i odjednom sad bas sara se redom,slucajnost?

chevanton
Posts: 101
Joined: Mon Sep 18, 2017 2:04 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby chevanton » Sat May 02, 2020 2:06 pm

Oko grafita je neko ovo namerno na silu zakuvao i to je ocigledno,u nekim gradovima su stajali grafiti par godina i niko ih pipnuo nije i odjednom sad bas sara se redom,slucajnost?

Sevastopole
Posts: 601
Joined: Sun Jul 17, 2016 3:58 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Sevastopole » Sat May 02, 2020 2:23 pm

Nema bajke druze, to ti tvoji gde ne smes da krocis ili ti se gadi to mesto(jedna si od tih kategorija sigurno), koriste bukvano kao sto stranke koriste za propagandu sve prljavo sto moze. Ne moze tribina da bude slozna pa eto 20 godina a da to opstaje na lazima i na prevarama itd. Nisi aktivan, stariji si, slusas ko zna sta, da sednemo da pricamo otvoreno bez interneta verovatno bi se postideo. Ovako, te mantre ultra kop, brigate doo, saranje pokojnika itd. to su price za labilne ljude. Sto ih imas manje labilnih to bolje po tebe, ali to ovi "vasi" jos ne znaju i ne mogu da znaju jer njih ne interesuje da skupljaju navijace, nego muve bez glava, bas kao sto je i prosloj i pretprosloj i onoj iza...bio cilj.

Ja mogu da ti nabrojim bar 15 grupa iz Evrope sa kojima smo imali kontakta i tuca, pravih navijackih, mogu da ti nabrojim grupe iz nase zemlje sa kojima smo imali prave kontakte navijace, vec sam i nabrajao ovde pre nekog vremena, mogu da ti nabrojim bar 30 ljudi aktivnih od pre 20 godina na nasoj tribini. Dok kod vas sem starijeg gospodina koji je naglo osedeo, koji se navukao na belo u 50 oj godini zivota, pa ne zna vise ni sta prica ni govori, ja ne mogu na basketu u Nisu nikoga da prepoznam. Ni jednog jedinog coveka od preko puta. A ti najbolje znas zasto je to tako.

Mi nase stvari medju nama resavamo na nacin na koji resavamo i sigurno ga nece niko izneti ovde tebi da bi se pravdao, ali i pored svega toga mi smo svuda gre treba, a mnogi su okrenuli glave, u stvari da kazem slobodno svi. I za gej paradu i za premijerku i za vlast, pa mi smo mu prvi pevali ne zato sto smo drugi na tabeli(kao vi), nego zato sto je organizaovao gej paradu prvi i uspelo mu je. Ko je gde bio tu poslednju i to se zna, sigurno je da su vasi sedeli kuci, a kako je krenulo ovi novokomponovani ne bi me cudilo da i obezbedjuju sledecu. Tako da, lepo kazes, ko zna on zna ko je gde, i "bajke za decu" prestaju onog trenutka kada neki klinac sa svojima ode na neki festival i preko murije pokusa da ga prekine.

Onda vec stavi prst na celo i razmislja dal da slusa vase bolesnike sa svojim vidjenjem sveta, ili da veruje ovima iz prvog reda ovamo gde je bio. I onda, potrebno je malo vremena toj deci sto im se pricaju "bajke", ali kada postanu deo toga vide kakva je situacija. Nikada nisam hteo da blatim Grobare i da koskarim a bilo je 1000 situacija gde mozes da su ubacis negde i da pises kao Grobar i da raspirujes dalju mrznju, nikada Severu nije palo na pamet da presara neciji mural, cak se desavalo da se popravljaju murali pokojnika i to su isli da popravljaju ljudi koji su bili prvi u sukobu sa njima. Jer zna se sta je casno sta nije, zna se sta je ljigavo. Znaju ljudi kako su se osecali kada je nasem nekom presaran mural i to zato sto je negde neki navijacki presaran, pa nikada nikom nije palo na pamet da "vraca" tako. Gtr murali po gradu su postali klasicno sektasenje i jajarenje i na mala vrata kroz najpodliji nacin zapisavanje centra grada.

Nekome je pukao kurac jednog dana i ode sve OSIM dva grafita. A znas koja dva grafita? Decka koji je izgubio zivot u demonstracijama 9. marta 91. i starijeg navijaca koji je bio otac jednog od vidjenijih Grobara. Dakle, navijci se nisu dirali jer je to sveto i nikada ne bi zeleo njemu to da se desava i naravno da onda i on to ne radi! Svuda postoje bolesnici i ne postoji nikada 100% nismo mi, ali da u dan, dva se preskraba 2-3 murala a pre toga Jagodin grafit prekrecen u crno ceo zid,niko nije ni ovca ni budala ovde. A sigurno postoji dobar deo Grobara koji zna i moze da predpostavlja iz kontakta sa nasim ljudima kako razmisljaju, da ne postoji ni teoretska sansa da je neko to uradio kao grupa, pa cak ni kao pojedinac.

Da rezimiram, ciljna grupa si i ti i svako ko cita ovde ne da kazemo da smo mi bezgresni, nego da ukazemo na bolest koja se siri i koja nema veze sa pricama ultra kop itd. Nama je 90% tribine cisto ko suza, onih 10% sto se svi vataju i zameraju ima to sve svoje na tribini sa koje su. Ali to vas ne treba da interesuje vec ono sto vidite na tribini, na ulici kada treba. Ali da bi videli treba prvo da si na toj ulici, a problem je sto maltene da nema nikog da to vidi. Delijama ne treba zadruga i da prave senzacije svaki dan u vidu karikatura i lupetaranja gluposti kao deca u osnovnoj skoli. Delije imaju svoje ime, imaju svoje poreklo, mesto i datum rodjenja. Imaju svoje dedove, sinove, unuke...sigurno da nece takvi da se prepucavaju sa mongoloidima i spustaju na nivo i uvlace u blato.
Last edited by Sevastopole on Sat May 02, 2020 2:30 pm, edited 1 time in total.

Синдикат
Posts: 126
Joined: Fri Feb 22, 2019 7:52 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Синдикат » Sat May 02, 2020 2:29 pm

Нећу да убедим никога ни у шта, али нећу ни да пустим да се шире лажи о мојој трибини. Искрено, јел си активни учесник било које групе, било које ваше фракције? Јел сам негде написао да наши старији немају везе са снс-ом и неки појединци? Јел знаш ко је код нас активан навијач? Јел знаш, јел имаш доказ за било кога нашег активног да је учествовао у овоме? Ја имам слике људи са југа, из скоро свих екипа, али ме боли курац да упирем прстом у било кога. Око ове теме ме занима само одбрана моје трибине.

Немој да ми пишеш ултра коп, епс и остала срања. Јел знаш колико ти људи имају година, кад су задњи пут били на улици итд. Јел то треба да вам цртам или можете нешто између редова да прочитате?

Око прешараних графита, ми никад нисмо крили кад наши људи ураде такве ствари. Прихватили смо одговорност за Бановце, урадили су наши људи, на улици се решило. Име Перовић Ивана смо скандирали на дербију, са његовим другарима имали 3 туче на руке на дан дербија. Заједно хапшени, нудили помоћ једни другима. Јел стварно мислиш да у ово време, где интернет пропаганда југа ради јаче него снс пропаганда, где раде уживо својим људима шта им раде, да им је проблем да баце фарбу на два графита покојника који су припадали фракцији коју желе да угасе?

Можеш слободно да напишеш, докажеш на било који начин ко од активног Севера учествује у бакљадама

Sevastopole
Posts: 601
Joined: Sun Jul 17, 2016 3:58 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Sevastopole » Sat May 02, 2020 2:36 pm

Tu toliko ima frakcija da bukvalno ne zna se ko pre moze da trci da koskari. Ako nema 4 frakcije nema ni jedna. Mozda cak i svih 5. To je debilizam uopste raspravljati na ove teme, da se nekome Sever pravda da nije podmukao. Korona je izgleda uradila svoje pa malo dala prostora ljudima koji u normalnom fukcionisanju sveta nisu postojali na mapi sveta. Ne znam ko ih je ucio samo ovim metodama, ovo su Muslimani radili u Sarajevu kada su gadjali svoju pijacu, u Racku su dovodili vec oladjene Siptare da bi bio masakr, eto time se sluze ili neko od ovih 154 frakcija koje su se razbezale. To je bas bolestan mozak ko god da je osmislio ovu "akciju".

Sevastopole
Posts: 601
Joined: Sun Jul 17, 2016 3:58 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Sevastopole » Sat May 02, 2020 3:48 pm

Занемарујем тактику wrote:Сигурно сам ја довео сцену довде, сигурно ти и трибину и име групе злоупотребљавам зарад личних користи а све уз помоћ власти. Самосталност је кад за скоро 15 година не добијеш бесплатну карту или пут, кад 9 година не крочиш на матичну трибину јер желиш да мислиш својом главом, кад ти није тешко да сам одеш на текму иако ти у једном смеру треба 6 сати клацкања возом, кад певаш шта ти се пева, кад смеш да размишљаш другачије од врха трибине, е то је самосталност. Иначе немам инстаграм.


Idealna tribina nigde na svetu ne postoji, ali Jug je nesto posebno. Mislim da trenutno na zemaljskoj kugli ne postoji nista slicno ovome, kakva kurac Juzna Amerika. Kod vas nikada nije moglo da se razmislja svojom glavom, od kada postojite pitanje je dal je bila bar neka generacija koja je smela da kaze nesto a da joj vrh tribine ne lomi noseve po Pioniru, ne skace po glavama na Banjici, ne vata ih po kucama namestajuci im Zemunce ali one murijase, itd. 20 godina vi ne smete da kazete na svojoj tribini sta zelite ali to je vec vas problem. Sa druge strane nema kome se nije pevalo, nema ko nije rekao sta je mislio i nikada nikome nije dlaka sa glave falila.

Jebi ga, jedinstvo je tesko sacuvati, da razbuca se sve to moze svako. Ne cuva se jedinstvo tako sto ces da se najebes i mrtvog i zivog svima koji ne misle kao ti, to ide malo drugacije. A to vasi predvodnici vec decenijama ne mogu da shvate. Zato ja mogu tebi da kazem da sam mogao komotno da sednem na avion sa igracima i besplatno da odem na neki Island, ali nisam, nego sam menjao jedno 7-8 letova, ne bi li se sa svojih 30 ak drugara dokopao ostrvceta koje je van Islanda kao ostvro. I ovako mogu do sutra da nabrajam putovanja, kradju godriva od Beograda do Berlina, Kopenhagena, Berna itd. kada nemas pare.

A mozes da ides lepo ko "gospodin" da se zavalis u avion i neki bolji hotel. Tako da, nemoj ti nama o odricanju, isli smo mi na mesta gde znamo da nas nece pustiti u halu i strovaljivali solidne pare samo da bi otisli. Kao grupa, ne kao pojedinci ili kao ogranci tribine. Daleko mi vise znamo sta je odricanje i misliti svojm glavom, samo na nivou tribine. I pametno sto nemas instagram, valjda ga svako normalan nema.

Kalabrcna
Posts: 10
Joined: Mon May 27, 2019 11:56 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Kalabrcna » Sat May 02, 2020 6:32 pm

Svako ko je bar malo upucen u navijacku pricu znao bi da ne lici na cigane da zvrljaju grafite preminulih navijaca,posebno ne u ovom slucaju clana zabranjenih..

Jer samo sa tom frakcijom i imaju neki zdrav odnos,posto je sa ostalima to nemoguce..

Na jugu hoce da naprave ozbiljnu pricu,a to rade na jedan jako odvratan nacin gde bukvalno nema nikakvog kodeksa ponasanja..sanse da su oni prezvrljali ak grafit su jaaako velike jer se poklapa prica,pokusavaju da dovedu sto vise zabranjenih na tu foru,i uopste svoje klince da zadrze..jer znaju da ce ih ovaj odozgo pustiti niz vodu ako ne naprave ozbiljnu pricu na juznoj tribini

Sto se tice paljenja baklji..nisu problem likovi koji su palili ,to su uglavnom oni tipovi ljudi koji se maltretiraju u skoli,pa i kasnije,prepuni kompleksa i ko zna cega jos negativnog,kad je u pitanju karakter..takvih u svakom gradu ima na desetine..

Bitnija je stvar ko im je valjao te baklje..nisu sigurno vukovi leskovac

A i to je nebitno kad uzmemo u obzir cinjenicu da cemo da se poubijamo uskoro,i to ne zbog navijackog rivalstva,nego zbog jelte razlicitog vidjenja teoreme biti Srbin.


Return to “Србија”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests