Српска навијачка сцена - дискусија

brucelee
Posts: 822
Joined: Mon Feb 01, 2016 7:10 am

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby brucelee » Tue May 09, 2017 3:51 pm

Bolesni^od^ljubavi wrote:Muka mi je od ove recenice navijacko padanje zastava i usranog kodeksa. Serem se ja i na kodeks i na navijacko padanje zastava ako je uzimas tako sto coveku cepas glavu sekirom i posle iznosis na svoju tribinu. Ne govorim o ovom slucaju ali sam bio prisutan u takvim situacijma. Ta sranja sa sipkama i sekirama su posle dovele do nosenja pistolja dok se nose zastave a i bacanja bombi ljudima u kuce.


Нажалост услед коришћења ножева, пиштоља, ракета...дошли смо до тога да и шипке,бакље сматрамо фер стварима.

Сотир Миливојевић
Posts: 14
Joined: Mon Jun 13, 2016 8:58 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Сотир Миливојевић » Tue May 09, 2017 3:56 pm

brucelee wrote:
Сотир Миливојевић wrote:Nisi ni ti bas realan. Koje desetine za samo par godina? Svakako jeste veliki uspeh ali sad malo preuvelicavas. Drugo i vama je uzeta udarna delije zastava negde pocetkom devedesetih pa nista. Vi svoje gubitke pravdate kradjom, ne kazem da nije bilo toga ali sa druge strane i vi ste ukrali masu zastava predstavili ih kao trofeje bez obzira na kradju.
Sto se tice ovoga sa Djavolima i prethodno sa Grobarima, realno su dobre akcije i mogu da dovedu do dizanja organizacije u grupama.


Добро претерао сам можда за пар година, мало дужи период је у питању, али свакако у последњих нпр 10 година.

Пази крађа није правдање, ти имаш људе и тамо и вамо који знају шта се десило, како су гробари ушли преко терасе у ревију и покупили заставе, касније су те исте заставе и вратили. Дакле није навијачка акција, да је бар један човек био у ревији па да кажеш јбг ко вас јебе, али то је чист лоповлук и то не може да се мери ни са чим.

Притом имаш групе које су лицемерне, нпр Фирмаше који су тобоже згранути што је у акцији ђаволима отета застава а није се ни играла текма Звезда Раднички, а вамо у Нсу отимају шалове на породичним ручковима (парафразирам) или имаш људе који као су у фазону ма ниииије то ништа ех, као да се не ради о таквим трофејима. Са друге стране верујем да би сви ви грохотом у глас кренули да аплаудирате па макар циганима се отме и не знам која ствар и макар то и не била навијачка акција. Онда се прозивају цигани као то су те њихове акције војничке, ма јооок рођаче, ви контам позвоните на интерфон или пошаљете писмо, па онда би изабрали селекцију, па наговестили па онда одрадили два три јавна тренинга, па онда кренули у акцију. Немојте зајебавати.

Чињеница је да данас имаш једну групу по овом питању а то је ДС и имаш остале, да се некако искристалисало да је само питање дана и имена следећих који ће проћи као неке гробарске групе, ђаволи, фирмаши итд. Тај својеврсни терор севера напросто је прст у око многима и зато са друге стране није ни чудно да кад се овако нешто деси имаш коментаре од најразличитијих људи из различитих навијачких група који су у фазону да то омаловажавају, јер се никад не зна ко је следећи а све већи је број оних који су прегрмели исто.

Притом ово не причам сад у сврху омаловажавања некога, него чисто дискусија и расправа са јбга нормалним ставовима које имамо, размена мишљења.


Pa brate normalno da vas ljudi mrze i neobjektivno kometarisu, jer dolazite iz najvece grupe.
Sto se tice ovih poslednjih akcija sve je ok vec sam rekao, ko to moze da ospori bas je nerealan. Medjutim u globalu vama je do nedavno bio neki trip da isticete sve sto uradite kao nenadjebiv uspeh a nije svaka zastava oteta u tuci, niti je svaka tuca dobijena u realnim uslovima. Ako ti sa 100 ljudi razbijes 30 ne vidim sta tu ima da se dize u nebesa kao podvig, ocekivano je. Imali smo i mi tih situacija samo manje.
I ne vidim kako mozes da ocekujes da ti neko cestita kad akxiju dobijes u takvom odnosu snaga.
Opet sa druge strane bilo je slucajeva da vi izbegavate susret ako je preko puta ful ekipa a vi niste spremni.
Ova poslednja frka sa Grobarima gde je bilo manje Cigana meni licno deluje postenije i hrabrije od mase drugih akcija koje ste slavili.
Po meni bi poenta svega trebala da bude odmeravanje snaga u pribliznum uslovima. Poenta je adrenalin i zezanje a ne da neko strada.

peacefull huligan
Posts: 54
Joined: Thu Nov 10, 2016 4:55 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby peacefull huligan » Tue May 09, 2017 3:59 pm

Причи о локал патриотизму нема краја, и ја мислим да је то баш узалудна прича, свако треба по неком свом нахођењу да изабере са који ће клуб да навија и то је то. Сигурно неће неко коме цела фамилија пре њега навија за Звезду или Партизан и који је цело детињство тако учен, одједном са 16,17 година да схвати да то није права прича и да треба да навија за Војводину, Раднички, Спартак итд. Мислим може он то да схвати, али у 90 посто ситуација то неће бити здрава прича, него ће бити из неког фазона.
Добро ме Лидер подсети, пала је и Ронинс застава била, то јест заборављена негде колико се сећам, екипа се расформирала, стишала на неко време, радила полако и тихо, радила на новим људима и ево су резултати.
Увек нађете неко оправдање кад су цигани у питању, или их има 100 са моткама и бакљама или вам није јасно како цигани из НС, из Кг акцијају све суграђане, увек нађете нешто. Будите реални, и поред свега, Север није чиста трибина, али има далеко највише правих навијача, правих акцијаша, а то није могуће без здраве приче

NS021
Posts: 28
Joined: Sun Nov 20, 2016 12:03 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby NS021 » Tue May 09, 2017 4:04 pm

Гуера wrote:Пошто ми корисник НС011 није одговорио, опет ћу да питам како вам сметају цигани из Крагујевца, Ниша, Чачка а не сметају вам Бачки одред или Сремски? Или ови нови Фирмаши из Срема, како коментаришете тај покушај довлачења људи на вашу трибину?
Немој да смо лицемерни и Фирма и Мераклије и Унија и Форси... сви имају екипе које нису из њиховог краја или су из другог града. Нема то везе, свако навија за тим који хоће и то је проста ствар, нема се шта замерати тим људима.

Izvinjavam se sad na dva uzastopna posta. To sto pricas o Sremcma i Backom odredu: Njihova mesta nikada nisu imala lokalnu grupu il ozbiljniji FK. Normalno je da se opredele za predstavnika iz grada kom gravitiraju. Ne radi se o Surdulici il Zajecaru, vec o Vojvodjanskim mestima kojima je NS najblizi i cija su to skoro pa i predgrafja. Ako mene licno pitas da- smetalo bi mi da imam na Severu Karadjordja umesto urbane NS grupe, Srbiju u malom. Medjutim to sam samo ja i to nije stav grupe. Da odgovorim ovom brucelee: Ukljuci mozak. To sto si napisao nema veze sa zivotom. Nije TRENUTNI status u prvoj ligi izvor opredeljenja vec TRADICIJA igranja i predstavljanja tvog mesta u njoj. To sto si ti napisao demantuje mnogo situacija: od Obilica, Donjeg Srema, Backe, Lucana itd... Kamo srece da za FK Novi sad navija pola grada ma koliko nas mrzeli

peacefull huligan
Posts: 54
Joined: Thu Nov 10, 2016 4:55 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby peacefull huligan » Tue May 09, 2017 4:08 pm

@ Сотир Миливојевић
јел знаш да наведеш више од једне туче где је однос снага био 100 према 30?
нападнут је Стефан Браун у истом односу снага, нападнут Железник исти однос снага, како смо ми могли да знамо да од вас тамо 120, има колико већ Грка који су побегли и Руса који нису хтели да се бију, на Врачару пре неку годину је био приближан однос снага, у Панчеву пре 2 године скоро исти однос, млађи падињаци пре 3,4 године код Пионира исти однос итд... А и уосталом како кад се нађе наших 100 људи на дан дербија, да ми одлучимо којих ће 30,40 да крене. Јел југ или гробари не може да скупи 100 људи за акцију на дан дербија? Јел то наша кривица?
Затим погледај ове акције, 2 Атине, чекање Торциде у РС, одлазак у Истанбул, ово задње испред југа, јел смо нешто калкулисали?

User avatar
друг члан
Posts: 1409
Joined: Sat Feb 06, 2016 5:02 am

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby друг члан » Tue May 09, 2017 4:10 pm

peacefull huligan wrote:Причи о локал патриотизму нема краја, и ја мислим да је то баш узалудна прича, свако треба по неком свом нахођењу да изабере са који ће клуб да навија и то је то. Сигурно неће неко коме цела фамилија пре њега навија за Звезду или Партизан и који је цело детињство тако учен, одједном са 16,17 година да схвати да то није права прича и да треба да навија за Војводину, Раднички, Спартак итд. Мислим може он то да схвати, али у 90 посто ситуација то неће бити здрава прича, него ће бити из неког фазона.
Добро ме Лидер подсети, пала је и Ронинс застава била, то јест заборављена негде колико се сећам, екипа се расформирала, стишала на неко време, радила полако и тихо, радила на новим људима и ево су резултати.
Увек нађете неко оправдање кад су цигани у питању, или их има 100 са моткама и бакљама или вам није јасно како цигани из НС, из Кг акцијају све суграђане, увек нађете нешто. Будите реални, и поред свега, Север није чиста трибина, али има далеко највише правих навијача, правих акцијаша, а то није могуће без здраве приче

Ima li slika neke grupe sa zastavom ronins? Ja imam potpuno drugačiju informaciju
Choose Life

peacefull huligan
Posts: 54
Joined: Thu Nov 10, 2016 4:55 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby peacefull huligan » Tue May 09, 2017 4:13 pm

Нема слике, колико се сећам приче, није сигурно ни где је застава завршила, заборављана је негде или изгубљена, али се екипа после тога угасила, јер је свакако било неозбиљно. Какву ти информацију имаш?

User avatar
друг члан
Posts: 1409
Joined: Sat Feb 06, 2016 5:02 am

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby друг члан » Tue May 09, 2017 4:19 pm

Po priči jednog momka koji je kao mladji u to vreme isao sa njima. Neko od starijih, sam posle utakmice cugao sa brigadirima,potpuno komatizovan,u kolima mu na dasci iznad gepeka blejala zastava,na izvolte. Ovi kad su izvalili uzeli mu zastavu i nikad je nisu vratili.
Podvlačim priča je od lika iz kg,dal je istina ne znam.Ako je on slagao mene,ja sam tebe
Choose Life

Сотир Миливојевић
Posts: 14
Joined: Mon Jun 13, 2016 8:58 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Сотир Миливојевић » Tue May 09, 2017 5:38 pm

peacefull huligan wrote:@ Сотир Миливојевић
јел знаш да наведеш више од једне туче где је однос снага био 100 према 30?
нападнут је Стефан Браун у истом односу снага, нападнут Железник исти однос снага, како смо ми могли да знамо да од вас тамо 120, има колико већ Грка који су побегли и Руса који нису хтели да се бију, на Врачару пре неку годину је био приближан однос снага, у Панчеву пре 2 године скоро исти однос, млађи падињаци пре 3,4 године код Пионира исти однос итд... А и уосталом како кад се нађе наших 100 људи на дан дербија, да ми одлучимо којих ће 30,40 да крене. Јел југ или гробари не може да скупи 100 људи за акцију на дан дербија? Јел то наша кривица?
Затим погледај ове акције, 2 Атине, чекање Торциде у РС, одлазак у Истанбул, ово задње испред југа, јел смо нешто калкулисали?


Topcider,45-ti, Umka...na Vracaru nije bio priblizan odnos snaga.

Vidi da ne ulazimo sada u duboku polemiku bez kraja... normalno da ne moze to sve da se meri po ps ali nije bas da krenete spontano i tek tako na nekog iz dosade, nego ima priprema tu, znas i bolje od mene.
Moje misljenje je da je valjda hrabrije i casnije da ides na protivnika priblizne jacine.

User avatar
Stan_Smith
Posts: 75
Joined: Tue Feb 02, 2016 6:57 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Stan_Smith » Tue May 09, 2017 5:46 pm

peacefull huligan wrote:@ Сотир Миливојевић
јел знаш да наведеш више од једне туче где је однос снага био 100 према 30?
нападнут је Стефан Браун у истом односу снага, нападнут Железник исти однос снага, како смо ми могли да знамо да од вас тамо 120, има колико већ Грка који су побегли и Руса који нису хтели да се бију, на Врачару пре неку годину је био приближан однос снага, у Панчеву пре 2 године скоро исти однос, млађи падињаци пре 3,4 године код Пионира исти однос итд... А и уосталом како кад се нађе наших 100 људи на дан дербија, да ми одлучимо којих ће 30,40 да крене. Јел југ или гробари не може да скупи 100 људи за акцију на дан дербија? Јел то наша кривица?
Затим погледај ове акције, 2 Атине, чекање Торциде у РС, одлазак у Истанбул, ово задње испред југа, јел смо нешто калкулисали?

Ovo tvoje se svodi na rekla kazala, pogotovo za Zeleznik.

fedayn82
Posts: 144
Joined: Sun Feb 14, 2016 7:08 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby fedayn82 » Tue May 09, 2017 5:56 pm

Na tom Vracaru je jedan od bitnijih cigana umalo ostao bez noge...
Ниси храбар као Јагода!

Bunt
Posts: 644
Joined: Mon Nov 28, 2016 1:22 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Bunt » Tue May 09, 2017 6:14 pm

stručnjak wrote:Pre, naravno. Vraćali ste se iz Banatskog dvora, taj ptarši koji je pucao na Autokomandi je kundačio i neke vaše ljude po autobusu u povratku sa gostovanja. Ima još svedoka, pitaj slobodno starije.


Nema potrebe, ja sam stariji. Onda kad već sve to znaš red je da priznas da je u pitanju bila osoba čije je ponašanje bilo nemoguće kontrolisati, da je to bio splet okolnosti i da to nije bila namenski radjena sacekusa uz upotrebu vatrenog oružja. Za razliku opet od Konjanika i ksdk gospodi.

1989

peacefull huligan
Posts: 54
Joined: Thu Nov 10, 2016 4:55 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby peacefull huligan » Tue May 09, 2017 7:19 pm

на том Врачару је један наш убоден у ногу и замало да остане без функције у њој.
а за дотичног птаршија, јел знаш колико је он дуго био активан после тога на северу? јел знаш колико је пута дотични добио батине од тада водеће групе?

User avatar
Трипко
Posts: 44
Joined: Tue Feb 02, 2016 7:46 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Трипко » Tue May 09, 2017 7:32 pm

друг члан wrote:Po priči jednog momka koji je kao mladji u to vreme isao sa njima. Neko od starijih, sam posle utakmice cugao sa brigadirima,potpuno komatizovan,u kolima mu na dasci iznad gepeka blejala zastava,na izvolte. Ovi kad su izvalili uzeli mu zastavu i nikad je nisu vratili.
Podvlačim priča je od lika iz kg,dal je istina ne znam.Ako je on slagao mene,ja sam tebe

Застава жива и здрава и дан данас.
И питајте ђаволе како су се провели код 'два лава' пре неки месец.

User avatar
Чомбе
Posts: 1156
Joined: Sat Feb 13, 2016 10:21 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Чомбе » Tue May 09, 2017 8:48 pm

NS021 wrote:
Чомбе wrote:NS021 значи локал патриотизам је појам намењен само за прву лигу...

U praksi se navijacko opredeljenje u 99% slucajeva stice na osnovu opredeljenja za predstavnika iz najjace lige. Posle ako ispadne u 2 il trecu nije bitno. Kvartovski nizerazredni klubovi u kod nas i u inostranstvu vise sluze za sprdnju, okupljanje i druzenje ekipe iz kraja, dok sve i jedan od njih ima svoj tim iz 1 il 2 lige za kog se izjasnjava da navija. Tako da se u praksi najcesce sve svodi da se opredelis za klub koji te predstavlja tvoj grad u najgledanijoj ligi. Sad kako Beogradjani dozivljavaju lokal patriotizam je pitanje za njih jer imaju po 5-6 predstavnika u najvisem rangu. Ja sam odgovorio iz ugla nekog ciji grad na zalost ima samo jednog stalnog prvoligasa i normalno je da se opredelim za njega kao simbola i predstavnika svog umesto tudjeg grada jednako kao sto navijam za reprezentaciju svoje a ne tudje drzave


Слажем се са болдованим али такође у пракси се навијачко опредељење стиче од малих ногу (бар код већине) углавном на основу оца, старијег брата или већ неког из ближег окружења фамилије.

А та прича о локал патриотизму је актуелна последњих пар година и углавном је фора покупљена од енглеза ''супорт јор локал клаб'' само ево код тебе је модификована јер њима није битно што клуб није у првој лиги.

Имамо и примере мењања клубова, неки то подржавају неки не, ја рецимо стојим иза става да је свако ко промени клуб навијач из фазона и да никад није ни волео претходни као што неће волети ни нови.

Отприлике свако то модификује сходно свом случају, мени је то мало лицемерно. Локал патриотизам је локал патриотизам и нема ту прва лига друга лига, град има више представника, нема ниједног и тд. И на крају крајева шта је уопште суштина? Да ли мислиш да ћеш ти цигане и гробаре из нс-а приволети да пређу на север карађорђа?


Прича се о начину узимања застава, војничким акцијама, нефер сукобу приликом отимања и тд. опет лицемерна прича, свака трибина качи на ограду и пали обележја супарника, мајице, дшалове, дуксеве... ајде реално, како су отимани? Коме су отимани? Да ли су те мајице скидане 1 на 1? Колико ту реално има озбиљних трофеја? Ево да пођемо од севера, колико међу упаљеним гробарским мајицама има оних које се не могу купити у слободној продаји?
Колико гробари упале наших које нису у слободној продају у бутику? Колико фирма запали наших и гробарских мајица којих нема у слободној продаји? И то се све на свакој трибини с поносом истакне и запали и онда неко после кења о заставама. :roll:

User avatar
Форца Верона
Posts: 25
Joined: Wed Oct 05, 2016 11:21 pm
Location: Крагујевац

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Форца Верона » Tue May 09, 2017 8:58 pm

Трипко wrote:
друг члан wrote:Po priči jednog momka koji je kao mladji u to vreme isao sa njima. Neko od starijih, sam posle utakmice cugao sa brigadirima,potpuno komatizovan,u kolima mu na dasci iznad gepeka blejala zastava,na izvolte. Ovi kad su izvalili uzeli mu zastavu i nikad je nisu vratili.
Podvlačim priča je od lika iz kg,dal je istina ne znam.Ako je on slagao mene,ja sam tebe

Застава жива и здрава и дан данас.
И питајте ђаволе како су се провели код 'два лава' пре неки месец.



Кад већ начињеш ту тему, прочешљај мало однос снага тад на том месту код ,,два лава'' или желиш да лажираш масу (као што су тебе лажирали ти што ти продају такве прежвакане приче).
Понос Шумадије - РФК 1923

User avatar
Трипко
Posts: 44
Joined: Tue Feb 02, 2016 7:46 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Трипко » Tue May 09, 2017 9:22 pm

Форца Верона wrote:
Трипко wrote:
друг члан wrote:Po priči jednog momka koji je kao mladji u to vreme isao sa njima. Neko od starijih, sam posle utakmice cugao sa brigadirima,potpuno komatizovan,u kolima mu na dasci iznad gepeka blejala zastava,na izvolte. Ovi kad su izvalili uzeli mu zastavu i nikad je nisu vratili.
Podvlačim priča je od lika iz kg,dal je istina ne znam.Ako je on slagao mene,ja sam tebe

Застава жива и здрава и дан данас.
И питајте ђаволе како су се провели код 'два лава' пре неки месец.



Кад већ начињеш ту тему, прочешљај мало однос снага тад на том месту код ,,два лава'' или желиш да лажираш масу (као што су тебе лажирали ти што ти продају такве прежвакане приче).


Важи.

Image

User avatar
Форца Верона
Posts: 25
Joined: Wed Oct 05, 2016 11:21 pm
Location: Крагујевац

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Форца Верона » Tue May 09, 2017 9:53 pm

Трипко wrote:
Форца Верона wrote:
Трипко wrote:Застава жива и здрава и дан данас.
И питајте ђаволе како су се провели код 'два лава' пре неки месец.



Кад већ начињеш ту тему, прочешљај мало однос снага тад на том месту код ,,два лава'' или желиш да лажираш масу (као што су тебе лажирали ти што ти продају такве прежвакане приче).


Важи.

Image



То је њихова верзија. У реду, знају најбоље. Победио си 1-0.
Понос Шумадије - РФК 1923

User avatar
stručnjak
Posts: 115
Joined: Sun May 07, 2017 10:24 pm

Re: RE: Re: RE: Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby stručnjak » Tue May 09, 2017 10:21 pm

Bunt wrote:osoba čije je ponašanje bilo nemoguće kontrolisati


peacefull huligan wrote:а за дотичног птаршија, јел знаш колико је он дуго био активан после тога на северу? јел знаш колико је пута дотични добио батине од тада водеће групе?


Znam sve naravno,nego je red da se vas dvojica usaglasite,da li je njegovo ponasanje bilo nemoguce kontrolisati ili su ga tukli x puta..? Konkretno, u povratku iz Ban.dvora je dvojicu svojih kundacio i zavrsili su u urg.centru sa ozbiljnijim povredama, gde su se i sreli kasnije sa ovim momkom koji je upucan

peacefull huligan
Posts: 54
Joined: Thu Nov 10, 2016 4:55 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby peacefull huligan » Tue May 09, 2017 10:28 pm

nadobijao se taj batina od bbrs, ali i pored toga ga nije bilo moguce kontrolisati. lik bez grama mozga, totalni ludak. ali lepo ti je decko napisao, to je bilo delo pojedinca, a vase je bilo organizovana akcija kad ste upucali nase


Return to “Србија”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 26 guests