Српска навијачка сцена - дискусија

OLE!
Posts: 38
Joined: Sat Feb 20, 2016 4:28 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby OLE! » Wed May 04, 2022 8:48 pm

Пусти човека на миру да одговори, можда му треба времена...
Ево ја га чекам већ недељу дана, а за неке одговоре и месецима, ма годинама.
Хрватин је јако битна тема, та реч ће га овде пратити цео живот, можда чак и надимак добије.

User avatar
1958
Posts: 1157
Joined: Sun Feb 07, 2016 2:41 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby 1958 » Fri May 06, 2022 7:42 am

Hoces da kazes da si cekao godinama da te nacelnik pusti da piskaras po forumu? Pa lepo
Често одем до на село

OLE!
Posts: 38
Joined: Sat Feb 20, 2016 4:28 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby OLE! » Sat May 07, 2022 11:38 pm

1958 wrote:Hoces da kazes da si cekao godinama da te nacelnik pusti da piskaras po forumu? Pa lepo


За разлику од тебе, ја немам ГАЗДУ.
Овде не пишем у име било које групе јер немам право на то.

Ал брат воли да изокреће тему и наопако, само да не испадне исфрустриран од стварности. Уживај.

User avatar
Херцеговина
Posts: 5
Joined: Wed Feb 03, 2016 11:14 am

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Херцеговина » Tue May 10, 2022 12:16 am

OLE! wrote:Ал брат воли да изокреће тему и наопако, само да не испадне исфрустриран од стварности. Уживај.


Довољно је овај видео погледати са гостовања 2016. године на Вождовцу. За повратити :x

Још на крају огавна "пјесмица".

И како би он могао да ти се оправда, кад је мајстор троловања на овом форуму?


User avatar
1958
Posts: 1157
Joined: Sun Feb 07, 2016 2:41 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby 1958 » Thu May 12, 2022 3:18 pm

Znas kako kazu, govorite usta da niste pusta
Често одем до на село

Лазарица 37к
Posts: 15
Joined: Tue Mar 07, 2017 10:58 pm
Location: Крушевац

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Лазарица 37к » Mon May 23, 2022 9:41 pm

terra lazarica

User avatar
Bruno Sulak
Posts: 750
Joined: Wed Feb 03, 2016 11:27 am
Location: Cannes

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Bruno Sulak » Sat May 28, 2022 6:39 pm

Olimpijakos sa F4? Vidim pise Sunderland.

Image

калашњиков
Posts: 169
Joined: Thu May 12, 2022 11:41 am

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby калашњиков » Fri Jul 08, 2022 6:58 am

porokase se izmedju sebe lesinari juce na tribini i to ozbiljno izgleda.....u sta se pretvori ta tribina..... tuzne slike srpskih navijaca. vise medjusobni tuca imamo nego tuca sa drugim grupama.

No al calcio moderno
Posts: 194
Joined: Sun Apr 03, 2022 10:15 am

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby No al calcio moderno » Fri Jul 08, 2022 7:04 am

Ajde ne lupaj, nista ozbiljno ni bitno se juce nije desilo kod njih na tribini.

калашњиков
Posts: 169
Joined: Thu May 12, 2022 11:41 am

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby калашњиков » Fri Jul 08, 2022 8:01 am

dobro, mozda sam pogresio, mozda nije ozbiljno nista, izvinjavam se u tom slucaju, predpostavljam da si upuceniji vise, ali da nam sve vise tribina ima neka rokanja medjusobna i podele unutar grupa.... ima
kod nekog se vidi vise, kod nekog manje

User avatar
losvolocos
Posts: 237
Joined: Wed Feb 03, 2016 4:20 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby losvolocos » Wed Jul 13, 2022 9:01 pm

То је случај код свих трибина у свету. Подела увек има унутар група,тако да ништа чудно. Само је питање како ко уме да реши своје проблеме.

калашњиков
Posts: 169
Joined: Thu May 12, 2022 11:41 am

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby калашњиков » Thu Jul 14, 2022 12:45 pm

da, uvek je bilo uvek ce i biti. kod nas, medjusobnih nesuglasica i da kazem podela ima godinama, decenijama, samo sto mislim da sada ima previse zle krvi i da to vec nekoliko godina ide u bas bas pogresnom smeru. previse je navijanje postalo "ozbiljno", iz pogresnih razloga veliki broj ljudi i dolazi na te tribine. zadnjih 10-15 godina da kazem je to navijanje kod nas u padu nekom, ta svest zdrava navijacka je kod ljudi sve manje i manje. bio je taj neki bum navijacki pre desetak godina, ali to je to, nista specijalno sto se mene tice jer vidim kako je doslo tako je i otislo. da se makar ovde moze razgovarati normalno koliko toliko, nego i ovde se uglavno sve svede na svadju munjevitom brzinom. :D

Fabrizio
Posts: 168
Joined: Wed Oct 25, 2017 10:36 am
Location: Епицентар лудила

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Fabrizio » Thu Jul 14, 2022 4:38 pm

Можда сам ја оматорио, али јел ово реално да се људи, који се представљају као навијачи и вероватно и иду на утакмице, овако глупирају на друштвеним мрежама? Играју се игрице предикције колико ће навијачке групе да броје на следећој текми.

Значи није погађање резултата или они фантази менаџери, већ људи ладно стављају "на тикете" у којем броју ће се нека група појавити. Сваки тај човек који оде на гостовање се исцимао, одгодио посао, потрошио паре, претрпео неки вид репресије да би бодрио свој клуб... и на овај начин се нека група понижава са коефицијентима "мање-више" и "евентуалним подбачајем" као да се ради о броју кошева НБА играча.

А специјали су посебна прича, ово за Инвалиде, а и за друге групе. Неко ми је показивао раније "радове" ових несрећника па је била квота "да ли ће доћи до сукоба те и те групе", или да ли "та и та група другој да скине заставу". Не знам како ви гледате на ово, али мени је ово жешћи дебилизам, а у њему учествују и активни чланови мањих група. Неко ће рећи доколица и зајебанција, али ово говори о стању навијачке свести код нас. Кад помислиш да не може бити горе, увек се човек изненади.

Image

Image
... да увек кад играш, ја проћи ћу читаву планету...

калашњиков
Posts: 169
Joined: Thu May 12, 2022 11:41 am

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby калашњиков » Thu Jul 14, 2022 5:04 pm

Specijal Invalidi dobijaju zabranu???? Sta je ovo?? Kakvo je ovo sakacenje navijacke scene.... da li me zajebavas... koliko ovo dugo postoji kod nas uopste jer ne mogu da poverujem.....??? znaci jos uvek nismo dotakli dno, jos ima...... e pa fino smo se prevarili

User avatar
losvolocos
Posts: 237
Joined: Wed Feb 03, 2016 4:20 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby losvolocos » Thu Jul 14, 2022 6:29 pm

калашњиков wrote:da, uvek je bilo uvek ce i biti. kod nas, medjusobnih nesuglasica i da kazem podela ima godinama, decenijama, samo sto mislim da sada ima previse zle krvi i da to vec nekoliko godina ide u bas bas pogresnom smeru. previse je navijanje postalo "ozbiljno", iz pogresnih razloga veliki broj ljudi i dolazi na te tribine. zadnjih 10-15 godina da kazem je to navijanje kod nas u padu nekom, ta svest zdrava navijacka je kod ljudi sve manje i manje. bio je taj neki bum navijacki pre desetak godina, ali to je to, nista specijalno sto se mene tice jer vidim kako je doslo tako je i otislo. da se makar ovde moze razgovarati normalno koliko toliko, nego i ovde se uglavno sve svede na svadju munjevitom brzinom. :D


То стоји много су људи постали искомплексирани, а завидни ту је нашем народу одувек у крви нажалост. А инстант навијача је данас много, клинци данас не долазе на трибину из љубави према клубу. То је мали број већина је ту што је то сад модерно на друштвеним мрежама да си навијач шатро хулиган и то траје мало их држи. Већина не изгура две сезоне и испари само што не тражи да ово иде у радни стаж што је ето долазио редовно на трибину.

Тако да са млађима треба доста радити мада тешко је сјебале су мозгове млађим генерацијама друштвене мреже. Нема више онога када кренеш на утакмицу да не можеш да предпоставиш шта ће бити колико људи,дали ће бити нешто ново од маркетинга,хоће ли бити корео,колико пиротехнике. Сад је све доступно и скоро све се може видети на друштвеним мрежама. Навијчки фазини су замрли,Форуми једва и да постоје. Све што те занима о навијчком свету је на Инстаграму на разним фантомским квази навијчким страницама где 90% чланова стадион ни видело није а глуме да знају све. Сад се појавио и Телеграм то је јелте као мало озбиљније али у суштини исти к...ц .

калашњиков
Posts: 169
Joined: Thu May 12, 2022 11:41 am

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby калашњиков » Thu Jul 14, 2022 6:54 pm

slazem se od prvog do poslednjeg napisanog slova. mnogo mi je krivo sto je i ovo mesto napustilo mnogo ljudi, evo od kako je ponovo dignut forum pa do danas naroda sto je pisalo u ovih 5-6 godina nestajalo je pomalo.... a da ne idemo unazad jos. bilo kako bilo, necu smarati previse, samo bih rekao da bi sve ovo moglo i biti zdravije, cela ova navijacka prica kada bi pre svega neki stavljali klub i ekipu ispred nekih svojih licnih interesa i zbog toga se i ne radi s mladjima kako treba niti mnogi imaju zelje i volje da rade. svaka cast svim pravim navijacima koji se trude dan danas u ovo sugavo i pokvareno vreme, a sve ih je manje.

lukabrasi
Posts: 252
Joined: Sun Dec 13, 2020 3:54 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby lukabrasi » Thu Jul 14, 2022 10:40 pm

Kakvih je sve likova ovde bilo, oooozbiljnih glava. Pratim forum sigurno 15 godina, vrhunskih stvari je bilo. Nema veze, nova vremena, novi fazoni, proci ce i ova krimi dzimi huligan prica.

Fabrizio
Posts: 168
Joined: Wed Oct 25, 2017 10:36 am
Location: Епицентар лудила

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Fabrizio » Fri Jul 15, 2022 9:40 pm

Што се тиче форумашења, људи који не пишу а писали су овде пре 5-10 година су навијачи који већ ушли у озбиљније године, породица, животни проблеми, посао.

Клинци у средњошколском и студентском узрасту су одрасли на друштвеним мрежама и никада нису спознали чар форума. Када су пошли на утакмице типа прије 6-7 година већ је постојао и инстаграм, давно пре тога фејсбук.

Али да се вратим на ово. Шта ми је потпуно невероватно у вези ових веселих кладионичара. Као што сам напоменуо, омаловажавају труд и цимање људи који искрено живе навијачки живот, а понајприје својих другова са трибине који нису идиоти.

Замисли, који мозак требаш бити да се овим бавиш, уместо да порадиш на напретку своје групе, едукацији клинаца, да не будеш "навијачка радио Милева". Ово је озбиљан проблем, јер се овим глупостима баве људи из мањих навијачких група и који иду на утакмице, са којима сутра треба седети и причати о некој здравој навијачкој и националној причи.

И шта је ту највећи проблем. Што те "тикете" у коментарима предвиђају и клинци средњошколци који тек крећу на утакмице, који сматрају да је то кул, имати у пријатељима људе из десетина група, знати све "приче и информације" из других група и других држава од којих је 1% тачно. А не познавати довољно неког појединца из своје групе или никад не попити пиво и попричати са њим, или га гледати намрштено. И наравно да си онда бахат, пун себе и да се хулиганишеш преко тастатуре, уместо да се доказујеш и добијеш поштовање старијих са своје трибине људским и навијачким понашањем.

Тим полупаним мозговима су у пријатељима и неки признатији олд скул навијачи и уместо да им се мало најебу маме због овог глупирања, они их још подржавају у коментарима и с њима се шале и бацају досетке. И шта очекивати кад се споје три генерације навијача од 15 до 45 година на том фејсбуку и нико нема ни зрно ултрас менталитета.

Док с друге стране српска навијачка сцена има шта показати, постоје групе и екипе које су способне одрадити и акције о којима се прича у Европи, постоје људе који су 20-30 година у чистим навијачким водама и искрени навијачи свог клуба. Углавном, поента је то и овако говорим и својим саборцима и клинцима на које утичемо. Нема везе ко колико има година, ако је исправан у глави и људски и навијачки размишља. Ако је здрава глава, имаћеш основне навијачке принципе и са 20,30,40 година уз које ће у зависности од година ићи и додатно искуство, едукација, зрелост, док неко никад не сазри у навијачком размишљању. Опет, понављам људска свест је у првом плану.

У супротном, имаћемо дебиле који ће уместо да током седмице цимају другаре да дођу на утакмицу, а малим групама пуно значи и додатних 10-20 људи у копу, они ће бацати веселе досетке и гледати у туђе двориште и прижељкивати да се неко побије да би могли правити анализе сукоба и на којој слици има колико људи у копу.
... да увек кад играш, ја проћи ћу читаву планету...

психијатрија
Posts: 66
Joined: Sun Feb 07, 2016 11:12 am

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby психијатрија » Sat Jul 16, 2022 5:42 am

Синдром преискусних навијача

Видим овде на форуму да је ултрасима са дна каце засметала ентузијастична и пријатељска прича под називом Делегат-бет. Искључиво се види негативна страна, некакво тобоже омаловажавање група итд, а нико да размисли и види да то има за циљ популаризовање навијаштва самог по себи! Некада су навијачи размењивали писма, обележја, фанзине, они којима је навијање у крви и даље из кола у коло гледају издања осталих група из земље и Европе, а ово управо води томе, док се данас навијачи занимају вестима из политике, подземља итд. па се после чуде вестима из црне хронике, које су повезане са “навијањем”. И не би ово била нека велика ствар да корисник под ником “Мејдан” није окачио скриншотове на којима се виде имена и профилне слике људима, а у тексту се и набрајају групе. Тако нешто је у маниру емисије “Инсајдер”, у ери најгорег прогона навијача и опозиције у модерној историји Србије. Нисам уопште ни љут, колико сам забезекнут потезима навијача понекад! Ја верујем да ти твоји људи из групе не би никада аминовали тако нешто и надам се да си ово урадио на своју руку, јер ово је ДНО ДНА! Настави тако, па ћеш попуњавати спискове у МУП-у једног дана. Ето, толико за сада и поздрав још једном за преискусне навијаче!!!

калашњиков
Posts: 169
Joined: Thu May 12, 2022 11:41 am

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby калашњиков » Sat Jul 16, 2022 7:18 am

zabezeknut si potezima navijaca ponekad? kakvim to potezima? potezima kao na primer sto su oni sami stavili ime prezime i sliku svoju na profil i klade se ili pisu po instagram stranicama? nista ovde Mejdan nije ucinio lose, pre ce ih murija sama tamo naci, nego ovde jer su i oni skontali da je ovo mesto zamrlo. Znaju oni gde da gledaju nemoj mnogo prosipati pamet. A izgleda da je tebi tiket pao, pa si nervozan malo. Ne razumem kakav si majke ti ti to navijac da pravdas ovakve stvari? Malopre govorimo koliko je mentalitet u kurac otisao, i pojave se ljudi koji koji se klade na navijanje. Znaci i navijanje je biznis postalo. Ovo je samo pocetak, ne treba da iznenadi da kroz koju godinu ovo bude sve ozbiljnije. I ne vidim kakvo je ovo popularizovanje navijastva? Ovo vise lici na ismevanje nego popularizovanje. Ismevanje pojedinih grupa. I kakve tek veze ovo ima sa razmenjivanjem majica, pisama fanzina i slicno? Kakve ovo veze ima sa popularizovanjem navijanja? Ovo ce samo u jos vece dno da ode. samo dok ti i tvoji prijatelji koji se kladite shvatite sta radite, tek ce biti kasno. Nije vam dosta da se kladite na one po terenu vec ste krenuli i na tribine. Nikakav to navijacki mentaliter nije. Sram i tebe bilo i ostale sto dolaze iz drugih grupa i klade se. To je DNO DNA. Umesto normalno da si napisao nesto, da se porazgovara o ovome ako si vec hteo, ti isproziva ovde ljude koji su navijaci. Isproziva ljude koji imaju tu navijacku svest i koji se bore da navijanje bude navijanje, a ne biznis jebeni.


Return to “Србија”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests