Српска навијачка сцена - дискусија

maxen
Posts: 50
Joined: Wed Feb 24, 2016 2:15 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby maxen » Sat Jul 16, 2016 1:47 pm

Обичан смртник wrote:Већ испричана прича ко зна колико пута,мој тата је јачи од твог,ових има више итд нема краја.Баталите.
Чињеница је да је Фирма никад слабија.

maxen wrote:Pa gde su ti silni firmasi....
Vise cigana ode iz ns u bg nego sto vas bude na Karadjordju.
Pomislice ljudi da Veternik i Detelinaru drzite. :lol:


Зашто људи нису на трибини није свакако прича за овај форум,нема шта ко теби паметном да објашњава.


Sere mi se od toga nije prica za forum, a ovamo svi sve znaju.Niste vi jedina grupa koja prolazi ili je prosla kroz tezak period.
Bolje resite sta imate pa na stadion, umesto sto pozivate ostale navijace da dodju na kupanje, da im vi pokazete..Bando sa stranda. :roll:

User avatar
4lista
Posts: 32
Joined: Tue Jul 05, 2016 9:10 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby 4lista » Sat Jul 16, 2016 2:00 pm

90% navijačkih ekipa u Srbiji ni ne ide na stadion...koga god da se izakcija, ma nisu to ti, oni ne idu, što niste ove, gde ste bili kad su išli oni, što ne dođete na plažu kad je preko 30 stepeni ako smete itd. Baš to oko Novog Sada i firminih zastava mi bilo najsmešnije...Kao napali klince, više ih, spremni itd. Pa koga napasti ako ne ekipu koja ide na gostovanje u Novi Pazar...zar ima utakmica na koju idu "bitniji" navijači Vojvodine od te? :?

психијатрија
Posts: 66
Joined: Sun Feb 07, 2016 11:12 am

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby психијатрија » Sat Jul 16, 2016 2:46 pm

Bas glupa prica. Mislim da Firma nakon onih zastava stvarno nema sta da pise na tu temu.Sve sto bi se napisalo je suvisno,i opravdanja nema.To moze svakome da se desi nije prvi put ali nakon toga pisati opravdanja bilo ih je vise,naoruzani itd,to sve nema nikakve veze. Po meni ne treba da se pise na tu temu bilo sta,posebno niko od navijaca Vojvodine jer citaocima sa strane ispada smesno,da grupa kojoj su uzete sve zastave koje su nosili na gosotvanje i dalje pise nesto protiv onih koji su im zastave oteli.To je po meni van pameti.

Nisam se zbog toga javio nego zbog uefa mafija i pravdi za Urosa i Grobare. Ja te natpise ne dozivljavam kao prosirivanje teritororije suparnickih grupa. Za vreme boravka u zatvoru Urosa Misica bilo je vise natpisa za njega u Zemunu,a u jednoj Zemunskoj osnovnoj skoli stoji veliki natpis Pravda za Grobare i naravno da nikome nije palo da to prekreci.I to nije natpis nego grafit od 30 metara. Uefa mafija naravno da to treba svi da podrzimo,pa nije to pitanje klubova nego Kosmeta koje se provlaci kroz fudbal,i takav grafit treba uvek i svuda da bude dobrodosao i da svi stanemo iza njega

User avatar
Floki
Posts: 31
Joined: Wed Feb 17, 2016 11:11 pm
Location: Kapedunum

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Floki » Sat Jul 16, 2016 2:57 pm

Ovo dole se apsolutno slazem ali je mnogo mrznje u Srba jbg,to je cinjenica

User avatar
1958
Posts: 1157
Joined: Sun Feb 07, 2016 2:41 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby 1958 » Sat Jul 16, 2016 5:23 pm

A i vi se raspravljate sa likom koji je pisao po forumu i komentarisao druge navijace dok je njegova Vojvodina na gostovanju. Toliko o tome.

A sto se tice grafita, setite se samo one akcije iz blokova kad su cigani na mufte okrecili grobarski grafit i preko toga napravili novi Kosmet je Srbija. :roll:
Често одем до на село

User avatar
Лудак из луднице
Posts: 162
Joined: Wed Mar 02, 2016 7:14 am

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Лудак из луднице » Sun Jul 17, 2016 11:38 am

Nevezano za ovu temu, cini mi se da ta podela po krajevima sve vise gubi na znacaju. Secam se koliko je lakse bilo pre recimo 7-8 godina odrediti koji kraj kome pripada, sad sve izmesano cast izuzecima

Avanti ragazzi
Posts: 216
Joined: Wed Feb 03, 2016 2:25 pm

Re: RE: Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Avanti ragazzi » Sun Jul 17, 2016 1:25 pm

1958 wrote:A i vi se raspravljate sa likom koji je pisao po forumu i komentarisao druge navijace dok je njegova Vojvodina na gostovanju. Toliko o tome.

A sto se tice grafita, setite se samo one akcije iz blokova kad su cigani na mufte okrecili grobarski grafit i preko toga napravili novi Kosmet je Srbija. :roll:


Значи искористили су примирје за ту акцију и то је то?


@Кежуал
Кажеш искористили су прилику и напали на "цигански" начин?
Јел очекујеш да се претходно момци најаве и пошаљу тачну бројку да буде егал или и да дају мало форе?

психијатрија
Posts: 66
Joined: Sun Feb 07, 2016 11:12 am

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby психијатрија » Sun Jul 17, 2016 1:35 pm

Na tom mestu gde je bio grafit Grobari u 61.bloku vise ne stoji nista,ima neki natpis na pola prekinut bez veze.Sam blok 61 je nekada bio Grobarski i od UF nbgd,vremenom se broj Heroesa povecavao tako da to danas nikako nije vise kraj Grobarski,cak mislim da vise ima aktivnih Cigana nego Grobara u 61.bloku.

User avatar
Neizlecivi
Posts: 75
Joined: Tue Feb 16, 2016 1:58 am

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Neizlecivi » Sun Jul 17, 2016 1:51 pm

Mi smo najjaci :mrgreen:

Cinjenica je da je Firma u veoma losem stanju, zastave jesu pale, i jesu na ciganski nacin, i cigani opravdavaju nadimak ( ne samo sada, nego inace), oni nikad za takve stvari nisu ni marili. Ne pratim da li su koristili nozeve u poslednje vreme, ali mislim da nisu, sto se svega ostalog tice radice po mraku, sa ledja i sta god treba. To je kako rade i eto, iskoristili su sansu, napali su ekipu u najjslabijem izdanju i kraj. Cisto sumnjam da bilo koja druga grupa ne bi rekla daj da iskoristimo sansu i cao.

Ono sto je smesno pricati je da je Firma ugasena, jer mislim da kad ubistvo Deje nije ugasilo grupu, nece je ni ovo ugasiti. U gradu mnogo ljudi voli Vojvodinu, ali nisu u tom huliganskom fazonu. Takodje ima ljudi koji simpatisu i dva Beogradska kluba. Ono cega nema je organizovana grupa cigana iz nekog dela grada, osim sa N. Naselja ako jos uvek idu, Grobara sa Detelinare, a za Podbaru ne znam. Ima cigana sigurno koji idu na tekme a da su iz nekih delova grada, dok ima i Firmasa iz Veternika koji idu na sever Karadjordja, ali nema neke grupe.

A ono sto tvrdim za nasu scenu je to da na svakoj vecoj tribini ima gomila ljudi koji su tu samo da bi bili opasni, namrgodjeni da bi bez razmisljanja koristili utoke i nozeve i koji su tu pre svega zbog svoje koristi i svojih zadataka. To je ono sto privlaci napaljene klince i to je ono sto tera iskrene navijace.

User avatar
друг члан
Posts: 1409
Joined: Sat Feb 06, 2016 5:02 am

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby друг члан » Sun Jul 17, 2016 2:00 pm

Цигани нападају наоружани са леђа увек неугодну фирму. Ајде напиши пошто све знаш, колико је цигана дошло и колико ваших се спремало кренути на то гостовање
Choose Life

Пађене
Posts: 33
Joined: Tue Feb 02, 2016 8:14 am

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Пађене » Sun Jul 17, 2016 3:36 pm

Sve je bilo do jaja kad se išlo po srednjim školama da se otimaju stvari, zavođenja reda po zapadu-bila vam mala vaša tribina... Neosvešćeni firmaš vidi problem kod svih samo kod sebe ne. A kako to uvek ide stvari su stigle na naplatu. Vaš uspon je bio takav da pad nije bio moguć drugačiji nego što jeste. Manji problem od zastava su ljudi koje ste izgubili.

Imala je FIrma svojih svetlih trenutaka, tuče sa zemuncima itd ali sve se to naduvalo bez temelja. Bolje da se
skoncentriše kako da se grupa posle ovakvog udarca trgne i da se podvuce crta, a ne da se gurnu klinci i evo vam...

maxen
Posts: 50
Joined: Wed Feb 24, 2016 2:15 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby maxen » Sun Jul 17, 2016 9:39 pm

Ne izbijaju vam cigani iz glave, to je samo dokaz koliko vas boli pad zastava.

Sto kaze avanti jel su trebali posebnim pozivom da vam najave da ce vas napasti?

A sta bi vam neka druga ekipa rekla dajte nam zastave necemo vam nista, ili bi uradili isto sto i cigani?

Dosta vise kukanja vaseg, ko mala deca ste.

Пађене wrote:Sve je bilo do jaja kad se išlo po srednjim školama da se otimaju stvari, zavođenja reda po zapadu-bila vam mala vaša tribina... Neosvešćeni firmaš vidi problem kod svih samo kod sebe ne. A kako to uvek ide stvari su stigle na naplatu. Vaš uspon je bio takav da pad nije bio moguć drugačiji nego što jeste. Manji problem od zastava su ljudi koje ste izgubili.


Netreba zaboraviti lozenje klinaca pre par god da napadaju macetama, nozevima, prebijaju, maltretiraju klince po srednjim skolama itd....

Sad im je mecka zaigrala pred vratima, pa se slabo secaju... :roll:

User avatar
grobarizsrpske
Posts: 188
Joined: Sat May 07, 2016 9:27 pm
Location: Република Српска

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby grobarizsrpske » Sun Jul 17, 2016 11:59 pm

Генерално, онолико колико пратим, чињеница је да је српска навијачка сцена ослабила, барем кад је масовност у питању. Смјена генерација је изгледа највећи проблем, све је мањи број клинаца који жели живјети навијачки живот.

User avatar
fillam
Posts: 92
Joined: Thu Feb 04, 2016 7:34 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby fillam » Mon Jul 18, 2016 12:48 am

Oslabila scena, valjda dokurcilo svima. Bolje da umire scena, nego ljudi...

МГП
Posts: 502
Joined: Thu Feb 04, 2016 12:28 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby МГП » Mon Jul 18, 2016 1:24 pm

Неће сцена умријети преживиће она и ово раздобље. Има више фактора што је опала бројност на српској навијачкој сцени, треба узети у обзир да не одлазимо сви из истих побуда на стадион па и ту треба тражити узрок опадања бројности. Као што рече покојни Белгија не можеш ти одлучити преко ноћи да ћеш бити навијач, једноставно некога нешто задржи на трибини (поред љубави према клубу) некога не и то је то (барем ја тако мислим).

User avatar
Чомбе
Posts: 1156
Joined: Sat Feb 13, 2016 10:21 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Чомбе » Mon Jul 18, 2016 8:26 pm

Casual 1989 ти какав наступ имаш помислио би неко да си акцијао и цигане и гробаре по нс-у :)

И ако већ постоји истина и циганска истина просветли нас која је то фирмашка истина? Испричај нам мало бајки о витезовима новосадског асфалта који вазда нападају само на руке и искључиво кад су малобројнији? :)

савабјан
Posts: 349
Joined: Wed Apr 06, 2016 12:31 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby савабјан » Mon Jul 18, 2016 10:19 pm

психијатрија wrote:Na tom mestu gde je bio grafit Grobari u 61.bloku vise ne stoji nista,ima neki natpis na pola prekinut bez veze.Sam blok 61 je nekada bio Grobarski i od UF nbgd,vremenom se broj Heroesa povecavao tako da to danas nikako nije vise kraj Grobarski,cak mislim da vise ima aktivnih Cigana nego Grobara u 61.bloku.


У највећој својој експанзији, хероеса у блоку 61 није било ни дупло, колико је било активних Гробара.

Grandad
Posts: 58
Joined: Sun Feb 21, 2016 4:43 am

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Grandad » Mon Jul 18, 2016 11:40 pm

Малик Урчић wrote:Генерално, онолико колико пратим, чињеница је да је српска навијачка сцена ослабила, барем кад је масовност у питању. Смјена генерација је изгледа највећи проблем, све је мањи број клинаца који жели живјети навијачки живот.


Koliko god oslabili, opet smo najbolji u ex-YU. Torcida ima kontinuinet u Banovini, ovde Cigani, od one mobilizacije od pre 7-8 godina.

Od grobara ne mozes ni da ocekujes masovnost, kad su jajare napravili sprdnju od tribine.

UF oterao Ranka, kad odjednom svadje i bojkoti najjacih grupa. Za koji kurac? Videcemo bas kako cete sad do Volosa.

Neka igra Cuka Evropu, nije problem. Pre njih su je igrali i Zeleznik, OFK-a, Rad, Obilic, a igrao bi i Milicionar, da je Sloba ziv.

Sledece godine ocekujem neke Lavove sa Liona ili Radnickog... sa NBGD.

User avatar
1958
Posts: 1157
Joined: Sun Feb 07, 2016 2:41 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby 1958 » Tue Jul 19, 2016 6:21 pm

Ocekuj Graficar i Brodarac.
Често одем до на село

Grandad
Posts: 58
Joined: Sun Feb 21, 2016 4:43 am

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Grandad » Wed Jul 20, 2016 1:32 am

Pravi si vrag. Ono sto ja ocekujem je FKRN u Bugarskoj ligi.
Vi se pripazite Romuljaga Sitija, Student Kauntija i Sirija Vonderersa.


Return to “Србија”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 18 guests