Српска навијачка сцена - дискусија

Sevastopole
Posts: 601
Joined: Sun Jul 17, 2016 3:58 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Sevastopole » Thu Dec 09, 2021 11:22 am

Mnogo se dobro zna koga u ovoj zemlji interesuje navijanje i ko se njime bavi. I to je jedino merilo za svakog normalnog coveka da kaze dal neko deli sendvice, dal neko dobija poslove, kombinacije itd. Zna se na svakoj tribini ko ima pare, ko hoce da bude navia i na kraju ko to sprovodi. Tako da su to debilne price o kombinacijama i ne znam ni ja cemu sve. Umesto da cenite sto ima neko i ko nece i sto ima navijaca, vi i te ljude svrstavate u neke biznismene. A i o tome moze nasiroko da se prica i opet bi dosli do toga sta u stvari radite dal iz neznanja ili lose namere. U glavnom, nemojte upirati prstpm u navijace, pogotov ne u one koji zive i odrastaju na ispravnim nacelima.

DRINK
Posts: 563
Joined: Fri Nov 25, 2016 9:57 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby DRINK » Thu Dec 09, 2021 12:28 pm

Tačno, sve se zna. Zna se i kome je to navijanje itekako olakšano uz razne kombinacije a ko trpi represiju i torturu gde god da krene.

zeka_peka
Posts: 11
Joined: Tue Dec 07, 2021 9:09 am

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby zeka_peka » Thu Dec 09, 2021 12:36 pm

Sevastopole wrote:Sa kojim li si ti ciljem ovde dosao otrovi covece? Sta ti znas o Kosovu mozgu isprani?
Da bar prosetas po Beogradu pa bi video na stotinee sablona sa imenom Djenerala koji su uradjeni u poslednje vreme, da ista znas znao bi da Delije fondacija upravo u ovom trenutku pomaze porodicama u u Velikoj Hoci i Orahovcu. Da se skuplja novac za manastir Crna Reka. I tako svaki mesec. Ne znam kako bi ti to svario da se na SMS salju poruke pred utakmice i tako skupljaju pare. Gde da ti poverujes da sns Cigani razmisljaju navijacki. Verovatno si sa neke druge tribine pa probaj da zamislis prvo navijacki dogadjaj pa onda tako da neko radi vec decenijama, pa probaj da zamislis da su ti ljudi zaintresvani za pravljenje para i ne znam cega vec. Tesko to neide jedno sa drugim. Al ne mozes da razumes ti to jer da bi razumeo morao bi da zivis taj zovot. Al ako nista pogledaj ostale tribine bar pa uporedi.


Са Косовом и Метохијом имам више везе него што мислиш. ;) Знам да ти је тешко да у то поверујеш,али учествовао сам у хуманитарним акцијама не само кроз СМС поруке већ и када су шетале кутије давно по северној трибини за неке друге ствари.Рачунам да нико није проневерио те паре,мада као што знамо многи из неких других фондациј су осуђени у Србији због тога,тако да нам ни то као народу није страно да болест и патриотизам користимо да би клепили и нешто са стране.Као што рекох,тај новац је ваљда отишао у праве руке...

Овде је нешто друго у питању.Где су црвене линије за такве попут тебе? Пишеш овде о шаблонима који су урађени од стране групе..Па ти шаблони и пароле ће бити прекречени исто као и мурал горе од локалних власти.Знамо ко нам је председник и каква је политика СНС-а. И ти и група се бавите само последицама,али не и узроцима.

Јебе се мени за европску Звезду (мада си ти нешто истрипивао да ја уопште и не навијам за Звезду) када је овде национални интерес угрожен са лудаком на власти.Дража ми је Звезда која игра на некој ледини са крпењачом у 5.лиги са навијачима истинским патриотама,него европска Звезда са поданицима који ме смеју јавно да се изјасне и изађу на улицу.Знам ја који је тренутно проблем на северној трибини.Људи напунили гаће и неће да уђу у отворен сукоб јер онда одоше и спонзори,а онда нема ни европске Звезде.

Хипстери? Јел хоћете да изађете и једном преломите због ствари које сам на претходним уписима набројао или сте се укењали хипстера? Ја не знам шта може да спречи навијачке групе да организовано изађу на улицу и истакну јасне захтеве око којих се сви слажемо? Друже ти ћеш да се пробудиш сутра у Београдском пашалуку и курцем нећеш мрднути.
Last edited by zeka_peka on Thu Dec 09, 2021 12:40 pm, edited 1 time in total.

Sevastopole
Posts: 601
Joined: Sun Jul 17, 2016 3:58 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Sevastopole » Thu Dec 09, 2021 12:38 pm

DRINK wrote:Tačno, sve se zna. Zna se i kome je to navijanje itekako olakšano uz razne kombinacije a ko trpi represiju i torturu gde god da krene.

Ja ne znam ko sta moze da olaksa ispred Oake, Parka Princeva na Atinskom aerodromu, u Doboju, u Londonu(gde su pojedini pricali da su Delije otisle tako sto im je uprava sredila karte koje ne mogu ni Totenhemovi). Ne znam kako se olaksava to da se ode na svako gostovanje i uradi nesto sto skoro pa niko nije? Kake su to olaksice? Ne znam samo koja to navijacka grupa ima torturu? Ja za takve ne znam u Srbiji trenutno. Tortura je kad ne mozes zastavu i barjak da uneses, bubanj., kada hapse i dele robije ko da su dani a ne godine, kada zato sto si “clan navijacke grupe” dobijes za svoje neko delo umesto godinu, dve godine. Kada ti ljudim lome noge i ruke i to vise puta na tv prenosi. To se druze zove tortura i represija.

ReciNe
Posts: 73
Joined: Sun Oct 02, 2016 10:34 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby ReciNe » Thu Dec 09, 2021 12:43 pm

Cekaj ti znas jedno, ti cenis jedno, mislis da je nesto ispravno, sve znas. I to je sve na kraju samo tvoje sto uopste ne znaci da je ispravno, dobro i tacno.

User avatar
lost&found
Posts: 1105
Joined: Wed Feb 03, 2016 10:40 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby lost&found » Thu Dec 09, 2021 12:47 pm

ReciNe wrote:Cekaj ti znas jedno, ti cenis jedno, mislis da je nesto ispravno, sve znas. I to je sve na kraju samo tvoje sto uopste ne znaci da je ispravno, dobro i tacno.

sta ces, navikli ljudi na jednoumlje.

Sevastopole
Posts: 601
Joined: Sun Jul 17, 2016 3:58 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Sevastopole » Thu Dec 09, 2021 12:50 pm

zeka_peka wrote:
Sevastopole wrote:Sa kojim li si ti ciljem ovde dosao otrovi covece? Sta ti znas o Kosovu mozgu isprani?
Da bar prosetas po Beogradu pa bi video na stotinee sablona sa imenom Djenerala koji su uradjeni u poslednje vreme, da ista znas znao bi da Delije fondacija upravo u ovom trenutku pomaze porodicama u u Velikoj Hoci i Orahovcu. Da se skuplja novac za manastir Crna Reka. I tako svaki mesec. Ne znam kako bi ti to svario da se na SMS salju poruke pred utakmice i tako skupljaju pare. Gde da ti poverujes da sns Cigani razmisljaju navijacki. Verovatno si sa neke druge tribine pa probaj da zamislis prvo navijacki dogadjaj pa onda tako da neko radi vec decenijama, pa probaj da zamislis da su ti ljudi zaintresvani za pravljenje para i ne znam cega vec. Tesko to neide jedno sa drugim. Al ne mozes da razumes ti to jer da bi razumeo morao bi da zivis taj zovot. Al ako nista pogledaj ostale tribine bar pa uporedi.


Са Косовом и Метохијом имам више него што мислиш. ;)
Знам да ти је тешко да у то поверујеш,али учествовао сам у хуманитарним акцијама не само кроз СМС поруке већ и када су шетале кутије давно по северној трибини за неке друге ствари.Рачунам да нико није проневерио те паре,мада као што знамо многи су осуђени у Србији због тога,тако да нам ни то као народу није страно да болест и патриотизам користимо да би клепили и нешто са стране.Као што рекох,тај новац је ваљда отишао у праве руке...

Овде је нешто друго у питању.Где су црвене линије за такве попут тебе? Пишеш овде о шаблонима који су урађени од стране групе..Па ти шаблони и пароле ће бити прекречени исто као и мурал горе од локалних власти.Знамо ко нам је председник и каква је политика СНС-а. И ти група се бавите само последицама,али не и узроцима.

Јебе се мени за европску Звезду (мада си ти нешто истрипивао да ја уопште и не навијам за Звезду) када је овде национални интерес угрожен са лудаком на власти.Дража ми је Звезда која игра на некој ледини са крпењачом у 5.лиги са навијачима истинским патриотама,него европска Звезда са поданицима који ме смеју јавно да се изјасне и изађу на улицу.Знам ја који је тренутно проблем на северној трибини.Људи напунили гаће да уђу у отворен сукоб јер онда одоше и спонзори,а онда нема ни европске Звезде.

Хипстери? Јел хоћете да изађете и једном преломите због ствари које сам на претходним уписима набројао или сте се укењали хипстера? Ја не знам шта може да спречи навијачке групе да организовано изађу на улицу и истакну јасне захтеве око којих се сви слажемо? Друже ти ћеш да се пробудиш сутра у Београдском пашалуку и курцем нећеш мрднути.

To sto ti pises sve vidi se da si krvnik zlonamernik. Nece to niko sa severa da kaze sto si ti izustio. Mozda bi pomislio neki sto dodje na Evropake utakmice ali takav ni ne ubaci nista u kutiju. A cisto da znas kutije za Kosovo nema vec godinama jer je osnovana fondacija. Ali ne mozes da znas to jer ne ides na utakmice prosto i jednostavno. Pricam pribrano sa tobom na ovu temu a veruj mi da bi voleo da se nadjemo pred utakmicu na pivu da se lepo ispricamo da probam da ti objasnim kako ja mislim da to funkcionise na severu.
To ko se usrao videcemo jos, pocetak nije bio obecavajuci za sve druge tribine. Ni sto se Kosova tice ni gej parade...izgleda da vam je svima preci cist vazduh satro od toga sto je Albanija ukinula granice izmedju Kosova. Ali lagano videcemo ko sta sme a ko sta ne sme. Do sad se pokazalo da su drugi, blago je reci, nezainteresovani za nacionalna pitanja, osim kad jipi komuna proglasi da je Rio Tinto nas najveciprobl u drzavi. Evo sad resen je Rio Tinto, sad bi logicno bilo da onaj slobodarski narod izadje da se pobuni protiv jos necega, ili smo toliko dobro uredjeno drustvo da nista vise nije problem?
Ove fus reklame sa krpama od metar sa pola metra, i parole za jednu utakmicu...sever nece raditi sigurno. Pogotovu ne kada se iza svega krije najobicnija politika. I aj bar da ne zas ko stoji iza cega pa i da se upecas nego se 1/1 zna.Pa ko voli nek izvoli.

Sevastopole
Posts: 601
Joined: Sun Jul 17, 2016 3:58 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Sevastopole » Thu Dec 09, 2021 12:54 pm

ReciNe wrote:Cekaj ti znas jedno, ti cenis jedno, mislis da je nesto ispravno, sve znas. I to je sve na kraju samo tvoje sto uopste ne znaci da je ispravno, dobro i tacno.

Ja znam da je sever jedna od najboljih Evropskih tribina po svim parametrima. Kao takva veruj mi da imam pravo da i kazem sta mislim da je ispravno sta ne. A ovi ostali sa po 200 ljudi u kopu veci, a manji sa po 100-50...sa navijackim akcijama iz 2008...neka nam traze i dalje minuse i sve super.

zeka_peka
Posts: 11
Joined: Tue Dec 07, 2021 9:09 am

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby zeka_peka » Thu Dec 09, 2021 1:03 pm

Sevastopole wrote:To ko se usrao videcemo jos, pocetak nije bio obecavajuci za sve druge tribine. Ni sto se Kosova tice ni gej parade...izgleda da vam je svima preci cist vazduh satro od toga sto je Albanija ukinula granice izmedju Kosova. Ali lagano videcemo ko sta sme a ko sta ne sme. Do sad se pokazalo da su drugi, blago je reci, nezainteresovani za nacionalna pitanja, osim kad jipi komuna proglasi da je Rio Tinto nas najveciprobl u drzavi. Evo sad resen je Rio Tinto, sad bi logicno bilo da onaj slobodarski narod izadje da se pobuni protiv jos necega, ili smo toliko dobro uredjeno drustvo da nista vise nije problem?


Дај боже.Живи били па видели то око националних ствари. :!:

ReciNe
Posts: 73
Joined: Sun Oct 02, 2016 10:34 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby ReciNe » Thu Dec 09, 2021 1:07 pm

I dobro opet neka je i najbolja evropska tribina. To ne znaci da si ti u pravu. Da se stvari rade ispravno. Svako ima pravo na svoje misljenje ali ti pricas o bezgresnosti non stop. Ispade da ako si najveci i najjaci da si jedini sipravan, a nije tako.

Sevastopole
Posts: 601
Joined: Sun Jul 17, 2016 3:58 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Sevastopole » Thu Dec 09, 2021 1:10 pm

Nisu ljudi vise deca, naucilo se kako se citaku stvari vezane za politiku a kako za nacionalne interese. Mi imamo to breme koje vucemo za sobom i neka ga, ali to ne znaci da kada vidis neke stvari koje su 1 i 1 da moras zbog javnog mnjenja jednog dela politickih opcija...da trcis da dokazujes da si “ispravan”. To je isto vodjenje politike kroz tribinu kao skupljas pluseve kod obicnog sveta. Nama su tribinu zatvarali znbog Ratka Mladica, ne secam se nikog drugog. Mi smo ti odakle je krenulo protiv Uefe...malo je mnogo da nam kenjaju ovde “nasi” i druge grupe koje su uspesne koliko jesu.

Sevastopole
Posts: 601
Joined: Sun Jul 17, 2016 3:58 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Sevastopole » Thu Dec 09, 2021 1:14 pm

ReciNe wrote:I dobro opet neka je i najbolja evropska tribina. To ne znaci da si ti u pravu. Da se stvari rade ispravno. Svako ima pravo na svoje misljenje ali ti pricas o bezgresnosti non stop. Ispade da ako si najveci i najjaci da si jedini sipravan, a nije tako.

Pa najbolje da pustim da pricate ko sta hoce i da lazete sami sebe i druge. Ja na to sto lises imam odgovor a za druge stvari znam jednostavno kako nesto moze da se proveri a da ne ulazimo u kuce ljudima da brojimo koliko ko ima para patika i prsute u frizideru. Za svakog normalnog coveka koji nije slepo ostrascen ovo sto sam nabrojao bi trebalo da su logicni parametri a uz to pricam i dela. I sad ti na to kazes dobro mozda je i tako ali ja imam pravo da vas mazem govnima?

Sevastopole
Posts: 601
Joined: Sun Jul 17, 2016 3:58 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Sevastopole » Thu Dec 09, 2021 1:17 pm

Bio je jedan dogajaj koji mozda prvi dan nije bio politicki obojen i pola drugog dana. Kako se od polovine drugog dana videlo sta je...normalni momci, oni koji zele nesto zdravo da se desi...zdravi ljudi u glavi...su se povukli jer su videli sta se desava. Nisu ljudi vise toliko glupi.

ReciNe
Posts: 73
Joined: Sun Oct 02, 2016 10:34 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby ReciNe » Thu Dec 09, 2021 1:21 pm

Ti opet ponizavas manje jer nisu cigani. Tebi bi izgleda najvise odgovaralo da su svi ovde cigani. Manje grupe rade onoliko koliko mogu, isto tako ces cuti za Mladica, nece biti pusteni zbog parola i ostlaog na tribine i to sve u zadnjih par godina imas sem ako ne gledas samo tvoju tribinu, ako ispratis sve znao bi koliko se to ustvari cesto desava. Cak mislim da je glupo i pisati o tome, svi to trpe.

Sevastopole
Posts: 601
Joined: Sun Jul 17, 2016 3:58 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Sevastopole » Thu Dec 09, 2021 1:25 pm

ReciNe wrote:Ti opet ponizavas manje jer nisu cigani. Tebi bi izgleda najvise odgovaralo da su svi ovde cigani. Manje grupe rade onoliko koliko mogu, isto tako ces cuti za Mladica, nece biti pusteni zbog parola i ostlaog na tribine i to sve u zadnjih par godina imas sem ako ne gledas samo tvoju tribinu, ako ispratis sve znao bi koliko se to ustvari cesto desava. Cak mislim da je glupo i pisati o tome, svi to trpe.

Sta se javlja neko onda ovde da kenja nama za bilo sta i da nas etiketira? Ja imam od manjih grupa za koga odmah mogu da kazem da su pozitivan primer kako treba da se radi ali nije poenta to. Nego da se prica normalno i ne cekaju Cigani na neki kiks, pa i kad ga nema tiga izmislis ili ustostrucis ono sto se desilo ili desava.

User avatar
enbidzi1
Posts: 112
Joined: Thu Feb 04, 2016 1:08 am

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby enbidzi1 » Thu Dec 09, 2021 1:27 pm

Sevastopole wrote:izgleda da vam je svima preci cist vazduh satro od toga sto je Albanija ukinula granice izmedju Kosova.


A gde su(smo) ljudi sto im je preče to sto je Albanija ukinula granice izmedju Kosova? Cekaju mesiju nekog ili cekaju da se predje neka crvena linija u vidu direktnog potpisa nezavisnosti, sto se nikad zvanicno nece dogoditi.
"Fus parole za jednu utakmicu" pa sta ima veze sto je za jednu utakmicu, i sever je imao pesmicu za Anu Brnabic jednu utakmicu, tad to nije problem sto je za jednu tekmu

Sevastopole
Posts: 601
Joined: Sun Jul 17, 2016 3:58 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Sevastopole » Thu Dec 09, 2021 1:36 pm

enbidzi1 wrote:
Sevastopole wrote:izgleda da vam je svima preci cist vazduh satro od toga sto je Albanija ukinula granice izmedju Kosova.


A gde su(smo) ljudi sto im je preče to sto je Albanija ukinula granice izmedju Kosova? Cekaju mesiju nekog ili cekaju da se predje neka crvena linija u vidu direktnog potpisa nezavisnosti, sto se nikad zvanicno nece dogoditi.
"Fus parole za jednu utakmicu" pa sta ima veze sto je za jednu utakmicu, i sever je imao pesmicu za Anu Brnabic jednu utakmicu, tad to nije problem sto je za jednu tekmu

Ajde da vidimo ko je gde? Sta kazes na to? Sever je imao parole i proteste za mnoge stvari ali je GODINAMA bio usamljen. Gde su tada veliki Srbi i branitelji ovog naroda da se pobune i stanu na stranu naroda a navijacke grupe na stranu navijacku? Izgleda da dok ti nova i n1 ne kazu da je nesto od nacionalnog znacaja to ne vazi. Oni su izgleda mesija srpskog naroda jer poruke i proteste do sad niko nije ni cuo ni video.
Ana Brnabic Brnaba...a jel znas sto joj je sever skandirao? I to ne jednom nego vise utakmica? Zato sto se istripovala da ima dete a ne sme da ga ima u Srbiji na taj nacin na koji ona hoce. A gde su druge grupe to da isprate? Ajde da se javi neko neka kaze vise vec jednom gde ste kad je bila prica o podeli, gej paradi, usvajanju nezakonito dece...? To n1 i nova nisu proglasili za slucaj od nacionalnog znacaja pa se niste cimali?

Драгољупче
Posts: 90
Joined: Mon Feb 01, 2016 10:03 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Драгољупче » Thu Dec 09, 2021 3:33 pm

Sevastopole wrote:
DRINK wrote:Tačno, sve se zna. Zna se i kome je to navijanje itekako olakšano uz razne kombinacije a ko trpi represiju i torturu gde god da krene.

Ja ne znam ko sta moze da olaksa ispred Oake, Parka Princeva na Atinskom aerodromu, u Doboju, u Londonu(gde su pojedini pricali da su Delije otisle tako sto im je uprava sredila karte koje ne mogu ni Totenhemovi). Ne znam kako se olaksava to da se ode na svako gostovanje i uradi nesto sto skoro pa niko nije? Kake su to olaksice? Ne znam samo koja to navijacka grupa ima torturu? Ja za takve ne znam u Srbiji trenutno. Tortura je kad ne mozes zastavu i barjak da uneses, bubanj., kada hapse i dele robije ko da su dani a ne godine, kada zato sto si “clan navijacke grupe” dobijes za svoje neko delo umesto godinu, dve godine. Kada ti ljudim lome noge i ruke i to vise puta na tv prenosi. To se druze zove tortura i represija.



Je l' represija kada ne mozes na stadion da udjes bez licne karte? Kada nakon provere, privode svakog pojedinca koji ima neplacenu kaznu? Kada maloletnima zovu roditeljje:"jel znate gde su vam deca"? Kada proveravaju svaku parolu pre unosenja, uz pitanje "je l politicka"?

SickOfItAll
Posts: 224
Joined: Wed Feb 03, 2016 12:21 am

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby SickOfItAll » Thu Dec 09, 2021 6:25 pm

Је л' се ово Гига Моравац поново отелотворио у виду зеке пеке или ми се само чини?

Солер
Posts: 10
Joined: Mon Jul 27, 2020 5:40 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Солер » Thu Dec 09, 2021 7:24 pm

SickOfItAll wrote:Је л' се ово Гига Моравац поново отелотворио у виду зеке пеке или ми се само чини?


И мени се чини да је исти човек.


Return to “Србија”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 19 guests