Српска навијачка сцена - дискусија

ReciNe
Posts: 73
Joined: Sun Oct 02, 2016 10:34 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby ReciNe » Thu Sep 26, 2019 10:54 pm

Ako i svaka cast, svkakao podrzavam taj muzicki pravac i kulturu na tribini

User avatar
1958
Posts: 1157
Joined: Sun Feb 07, 2016 2:41 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby 1958 » Sat Sep 28, 2019 1:06 pm

Grobari odnosno gtr prisvajaju sve i svja, od bili ajdola do pogona. Malo je to odvratno.
Често одем до на село

User avatar
Batke
Posts: 562
Joined: Thu Aug 18, 2016 8:29 pm
Location: Brdo

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Batke » Sat Sep 28, 2019 1:20 pm

Реално и мени то као гробару иде помало на нерве
Raspad sistema PFC Ex Mali Batica.

User avatar
Rođaci
Posts: 3885
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:07 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Rođaci » Sat Sep 28, 2019 4:39 pm

ljudi se sprdaju, kakav Billy Idol i Partizan

za momke iz Pogona mislim da su svi grobari, ali nisam siguran, ne znam kakvu postavu imaju sad i da li se nešto menjalo


User avatar
njasvi
Posts: 920
Joined: Mon Feb 08, 2016 1:40 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby njasvi » Sat Sep 28, 2019 9:31 pm

dosta toga kod gtr-a je najobicnija zajebancija ali ima i dosta ozbiljnih stvari sta vise mnogo vise je ozbiljnih, ljudi ih uglavnom pamte samo po onim kolazima sa fb a uradili su toliko ozbiljnih nemerljivih stvari za partizan i grobare...
izmedju ostalog imao je gtr neko vece gde se pricalo bas o panku i muzici, sasvim objektivno, o grupama, pesmama...bilo je bas zanimljivo
04 X 1945

User avatar
1958
Posts: 1157
Joined: Sun Feb 07, 2016 2:41 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby 1958 » Sun Sep 29, 2019 1:24 pm

Rođaci wrote:ljudi se sprdaju, kakav Billy Idol i Partizan


To sto rade samo i moze da bude sprdnja. Crtati stramera i predstavljati ga kao grobara nije nista do sprdnje. Pogotovo sto se lik slikao sa ciganskim dresom.
Често одем до на село

Nexon
Posts: 2370
Joined: Wed Feb 17, 2016 8:19 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Nexon » Sun Sep 29, 2019 9:20 pm

ReciNe wrote:Imas Direktore kao zvezdine, Pogonbgd grobari prisvajaju, Frontline ako se ne varam vosin, punk i treba da bude prisutan na tribinama. Tacno nekad je postojao i Vizant koji su pevali Radu i Forsima


Зашто треба?
Панк је био бунт једне генерације а данас је спрдња.
Где ти видиш данас панкере? Где ти видиш панкерски бунт?
Сада су у моди зелени који једу алге и грле дрвеће. Панкери су се спрдали са тим и пребијали такве.

Панк је био побуна сиромашне радничкле класе а данас се Клеш пушта на финалном турниру тенисера у Лондону пред највећим могућим снобовима из више средње класе и богаташа.
Ко данас свира панк по Србији? Деца се Дедиња и Сењака док глуме југоносталгичаре.
У Србији се панк везивао за десницу јер је то тада била побуна у Србији против комунизма.

И да се разумемо слушао сам и слушам од Клеша до Дропкик Марфис. Штавише, међу првима сам на овоме форуму стављао Дропкик давних дана.

Шта силујете?
Не може једно време да се слика на друго.
Другачији је дух времена-цатјгајст.
Данашње генерације нису исте као оне које су одрастале осамдесетих и деведесетих када се пржио панк на овим просторима.

И још нешто, Ритам Нереда већ дуго нема везе са панком. Када су кретали били су блиски десничарском панку, као и Директори, мада се сада одричу тога. Зна се ко је свирао и певао skinhead ns.
Али то је било друго време и други дух времена. Тако су се и они померили из разних разлога а највише да би зарадили новац.

Ни Визант није панк, Животиње већ јесу.

User avatar
Modus Operandi
Posts: 352
Joined: Sat Apr 23, 2016 2:48 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Modus Operandi » Sun Sep 29, 2019 9:41 pm

Не може ништа на силу, као што гтр покушава да југ представи underground трибином а везе с везом нема.
Панк и Ои! је одавно изумрео, последњи трзаји су им били крајем деведесетих.
Све се своди на пар егзибициониста наспрам брда јале брата и бубе корелија, белих репера који трипују Бронкс и цајка што би рекле ујке.
Али најгоре је када се нешто вештачки гура као да то не може да се провали.
Визант за себе тврди да је метал бенд, мени су више мешавина хард рока,панка и метала.

BelgradoSud
Posts: 51
Joined: Mon Sep 24, 2018 5:47 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby BelgradoSud » Sun Sep 29, 2019 10:48 pm

Gtr i nisu na jugu. Umeju da preteraju i stavljaju svakoga na murale ali umeju i da urade neke genijalne, ko na pr Crno bela Keva, Valjevac, Bora Todorovic. Ne vidim ja da oni Grobare u globalu predstavalju kao Punk i neke buntovnike vec mislim da furaju neki licni dozivljaj Partizana i Grobara. Naravno da na vecina prisutnih na JNA nisu pankeri iako pici pank sa razglasa. Meni jedino prihvatljivo danas je taj navijacki i klupski pank kao grupa JNA. Ostalo je stvar neke mode iz davno proslih vremena sa kraja 70tih i pocetka 80tih a koja je kod nas stigla mozda i malo kasnije. Koliko sam ja bio upucen u temu s pocetka 2000tih ono malo pankera i desnih skinsa se nisu bas gotivili, a ovi drugi su ove prve vezivali za komunizam, levicu i anarhiju. Pank i Oi su pored muzike koja je ncin iznosenja misljenja bili zasnovani i na modi koja danas tesko da bi bila prihvatljiva.

ReciNe
Posts: 73
Joined: Sun Oct 02, 2016 10:34 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby ReciNe » Mon Sep 30, 2019 1:12 am

Ja ne znam u cemu je problem sto sam rekao da to podrzavam samo. Za mene je punk nesto fenomenalno i mislim da svaki bunt pocinjes prvo od sebe a onda se siri na druge. Opet meni je dovoljno sto ja to volim, nikoga ne silim niti teram da to slusa. Samo kazem da mi se ta kultura svidja i postujem sto postoje bendovi koji sviraju Oi! i punk a bliski su bilo kojoj tribini. Zdravija je prica bila svakako nego danasnja. Isto tako idem na utakmice i sa ljudima koji slusaju goci bend ali sta ja tu mogu svako ima pravo na svoj izbor. Samo ne znam koliko bi se skontali ali to vreme kad je przio Oi! ,tribine su bile mnogo punije svuda nego danas. Kulturu navijaca je cinila i muzika. Danas je toga sve manje kao i ljudi na utakmicama, kod nas pogotovu sem kad se evropa neka igra.

User avatar
Rođaci
Posts: 3885
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:07 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Rođaci » Mon Sep 30, 2019 10:36 am

GTR ne povezuju ništa sa tribinom, niti govore da su Džo Stramer, Po i Orvel bili grobari, već da su njihova dela deo svakodnevice mnogo grobara, pritom pokušavajući da što više ljudi zaraze tim stvarima i to je fenomenalno, jer je širenje takve kulture preko potrebno

User avatar
Чомбе
Posts: 1156
Joined: Sat Feb 13, 2016 10:21 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Чомбе » Mon Sep 30, 2019 2:25 pm

Колико много? 10? Ај не спрдајте се какав црни панк погледај слике са ограде своје или неке друге трибине, седи 10 људи само им патике кад сабереш коштају 2 сома евра, панкери...

User avatar
Rođaci
Posts: 3885
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:07 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Rođaci » Mon Sep 30, 2019 3:48 pm

ukupno 666, po mojoj slobodnoj proceni

User avatar
Modus Operandi
Posts: 352
Joined: Sat Apr 23, 2016 2:48 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Modus Operandi » Mon Sep 30, 2019 10:03 pm

Чомбе wrote:Колико много? 10? Ај не спрдајте се какав црни панк погледај слике са ограде своје или неке друге трибине, седи 10 људи само им патике кад сабереш коштају 2 сома евра, панкери...


Човече па једне цокуле које носе панкери или скинси коштају исто колико и те патике можда и више.
Није јефтино бити ни панкер.

OLE!
Posts: 38
Joined: Sat Feb 20, 2016 4:28 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby OLE! » Mon Sep 30, 2019 10:41 pm

Modus Operandi wrote:Човече па једне цокуле које носе панкери или скинси коштају исто колико и те патике можда и више.
Није јефтино бити ни панкер.


Не знаш ти шта је каленић... :mrgreen:

User avatar
Batke
Posts: 562
Joined: Thu Aug 18, 2016 8:29 pm
Location: Brdo

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Batke » Mon Sep 30, 2019 11:20 pm

ReciNe wrote:Zdravija je prica bila svakako nego danasnja. Isto tako idem na utakmice i sa ljudima koji slusaju goci bend ali sta ja tu mogu svako ima pravo na svoj izbor.


Разлика је танка између крајишке и панка :mrgreen:
Raspad sistema PFC Ex Mali Batica.

Nexon
Posts: 2370
Joined: Wed Feb 17, 2016 8:19 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Nexon » Tue Oct 01, 2019 12:28 am

Током осамдесетих панкери и мјеталци су се истребљивали.
Како рођаче можеш слушати мјетал арије које говоре о боговима и ђавлима и дрљање панкера на гитари о социјалним и друштвеним темама?
Клеш говори о социјалној побуни, револуцији док мјеталци праве арије о митским бићима.
Стварно си чудак.
То говори колико је данас глупаво тупити о некаквом панку у овој земљи.
Већи панк су Гоци бенд и БМК сушитнски.

Елем, мартинке су некада биле приступачнa радничка обућа настала од нацистичких војника која бум доживљава у Британији за време стварања скинс покрета. Касније ће то постати модни детаљ који ће многе субкултуре експлатисати и данас бити јако скупе.

Панкери и скинс су настали из истог друштвеног слоја-сиромашна радничка деца али са различитим погледима на свет када су почели да се стварају десничарски скинси седамдесетих због доласка црнаца, пакистанаца и осталих обојених у енглеска радничка насеља. Такви никада не иду у Челси и Дедиње већ међу сиромашне беле крајеве где настане додатни хаос. Зато буржуји увек глуме неке борце за људска права док радничка класа није баш тако широких погледа када осети лепоте суживота.

Данас је то све смешно и обе субкулутре су прешле у неке друге облике.

Током деведесетих било је озбиљних сукоба у нашој земљи између дизел мршћаваца и скинса.
Панкери су већ деведесетих почели да нестају, као у британији деценију раније, када је омладина, тамо и овде, почела да упознаје елеконтрнску музику и хемију коју су је пратиле.

User avatar
fillam
Posts: 92
Joined: Thu Feb 04, 2016 7:34 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby fillam » Tue Oct 01, 2019 12:44 am

Jel mora da se ulazi zapravo u tolike dubioze. Naravno da nije takva kultura, i naravno da je drugacije vreme potpuno. Niko ni ne tvrdi da je isto. Sve je samo stvar ukusa, ideja da se zapravo neguje nesto sto je za vecinu danasnjeg blago, i da se danasnjim klincima priblizi bar promil necega sto se vezivalo za navijacki pokret. Bar taj delic atmosfere je vredan, dal ti bio u adidasu, martinkama ili er-maksicama.

Sustina je da promocija toga nikako ne moze da bude losa, diskusija se stvorila isticanjem ociglednih stvari za koje niko ne tvrdi da nisu takve, al nisu ni poenta cele price.

Nexon
Posts: 2370
Joined: Wed Feb 17, 2016 8:19 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Nexon » Tue Oct 01, 2019 1:42 am

Промоција чега?
У овој земљи су панк беднови везани за навијаче били по правилу десничарски орјентисани и прозивали су комунисте.
Директори, Ритам нереда, Шахт, Животиње итд.
Нјавећи панк бенд у СФРЈ није уопште свирао панк а то је Забрањено пушење, који су неке мотиве вукли од народњака.
Они су кроз сатиру исмевали систем или описивали друштвене односе у држави типа "Гузоњин син"(који важе и данас, као што је Нови примитивизам и ТЛН скоро све погодио или ће погодити)



Имали смо и Гоблине који су врискали "punk is not dead" средином деведесетих, што доста говори.

Шта тачно промовишете?
Југоносталгију?

Ако нисте приметили домаћи хип-хоп је још почетком двехиљадитих преузео панк причу.
Данас је и то отишло у пм, са коначном пресудом Барабчине са леве обале Дунава.


Return to “Србија”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests