Српска навијачка сцена - дискусија

User avatar
Brdja
Posts: 1594
Joined: Mon Feb 01, 2016 1:06 am

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Brdja » Sat Oct 28, 2017 11:53 pm

CZBG wrote:по чему један од бољих постова? па ти који ткао размињљају и остају без застава и гасе се... времена се мењају групе морају да се прилагођавају или се прилагоди или нестани. као да то зависи од група из Србије.. тако се намеће.. једноставно друга су времена


Pa problem je što se sve to shvata kao što se shvata i onda ljudi počnu 24h dnevno da nose pištolj ne bi li se odbranili od grupe od 10 ljudi koji će da ih napadnu nevezano za bilo šta I iz čista mira. Čuj, prate ljude, detektivi, agenti, prerušavanje... Idi bre jbt... Mogli ste i da im pustite priču da daju krv za bolesno dete da ih opustite još više pa tek onda posle pričanja od 10min da krenete da ih nabadate, pa ne 10, nego 50 vas da uleti, malo je 10 ljudi da gazi jednog na zemlji. Malo ste izgubili kompas.
Spustili su tenzije,
izdali su prezime,
izdali ste pretke,
eto sto vas narod prezire.

NS021
Posts: 28
Joined: Sun Nov 20, 2016 12:03 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby NS021 » Sun Oct 29, 2017 1:21 pm

chevanton wrote:Sve je manje ljudi na tribinama i sve manje navijaca,dve najvece grupe u zestokom padu po brojnosti i sad neko ocekuje nesto od manjih tribina ali ako vec furas navijacku pricu onda daj malo ozbiljnosti u svemu tome.Pravi primer su zemunci,menjali rangove bili dole gore ali opet se drzali i njima kapa dole.

Potpisujem da bi se i te dve "najvece" grupe vratile na svoju brojku kod kuce iz perioda 92/93 - 05/06, kada bi ostale grupe prestale da postoje. Njima bi u interesu trebalo da bude da i ostale grupe jacaju, jer tako ce i na njihovim utakmicama biti interesantnije kada imaju nekog preko puta. U suprotnom bi kod kuce imali 15 puta Javor iz Ivanjice. Verujem da je za omasovljenje njihovih tribina posle 2009/10 jednim delom ima veze i sa jacanjem lokankih grupa iz tog perioda.

Nikodije
Posts: 469
Joined: Wed Oct 25, 2017 8:54 am

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Nikodije » Sun Oct 29, 2017 2:08 pm

нема лека wrote:Ајде не причај глупости, колико година имаш ти?


Ti nekoga pitas koliko ima godina? Ja sam siguran da ti vise od 20 i koju nemas, prozivas ovde mrtvog decka da je hteo da predje na drugu tribinu? Spominjes nekog vildana i pricu da su grobari preuzeli tribinu marincima? Znamo svi da su se marinci i pojedini loklani grobari spojili kako bi napravili jacu ekipu i bolju pricu, po meni to je najbolji potez na nasoj sceni u poslednjih nekoliko godina! A to da su je onda grobari kao preuzeli od marinaca je glupost jer ja koliko znam tu grupu od pocetka vodi samo jedan lik koji je aktivan od 90-tih. Da li je neko davao pare za dzamiju? To je licna stvar tog ko je davao ne vidim kakve veze ima to sa grupom?Pa nije grupa davala pare za dzamiju!?

Ono sto ja znam, to je da su Marinci kao grupa ucestvovali u akcijama za Komset i ko je ikada i malo pratio tu grupu moze samo da kaze svaka cast na "srpskoj"prici! Poznavajuci strukturu stanovnistva grada Subotice uvek mi je bilo interesantno kada vidim da furaju uglavnom cirilicu,idu na reprezentaciju,pevaju Srbiji, cak sam gledao i neki klip koji imas na jutjubu kada su napravili protesnu setnju na godisnjicu proglasenja nezavisnosti kosova(jedini u Srbiji tada)!

Da ne duzim dalje nisam im ja advokat ali ajde da pisemo realne stvari. Sto se tice tvoje grupe tu je sve jasno, mozes da ih branis do sutra, jezgro grupe ti je u talu sa vlastima i sns bandom! Cigane zadnjih nekoliko godina vadi unutrasnjost sto se tice brojke a beogradjani bojkotuju sever jer im se smucilo da gledaju kako se neko bogati od navijacke price.

Grobare bolje nemoj ni da spominjes jer ne znam odakle bi poceo da li od perioda kada su mahali zastavama SRS ili od perioda kada bivse obezbedjenje koje je svojevremeno angazovao ALCZ preuzima tribinu na celu sa covekokm koji je zaposlen u VBA.

Da li vredi trositi tastaturu na te "navijace"?! I onda porediti cigane i grobare sa nekim vildanom i pokojnim Gidrom ili sa g3 je stvarno smesno!

Pa procitaj samo onaj nesrecni intervju Velje Nevolje, mislim da je taj njegov intervju zadao jaci udarac grobarima nego da su im cigani uzeli udarnu zastavu!

Гуера
Posts: 33
Joined: Sun Feb 07, 2016 1:28 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Гуера » Sun Oct 29, 2017 3:01 pm

Та цела прича је престала да буде нормална кад се почело упадати људима на послове, сачекивати човека испред стана самог, малтретирање пред женама и девојкама и слично. Ту све почиње,кад престане да постоји граница између навијачког света и приватног, онда многи после таквих ситуација уз себе почну да носе утоке, ножеве... и наравно дешавају се неке ситуације које не би требало да се дешавају.

User avatar
Nikada Agencija
Posts: 100
Joined: Sat Feb 06, 2016 1:22 am

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Nikada Agencija » Sun Oct 29, 2017 4:07 pm

Nikodije wrote: Znamo svi da su se marinci i pojedini loklani grobari spojili kako bi napravili jacu ekipu i bolju pricu, po meni to je najbolji potez na nasoj sceni u poslednjih nekoliko godina!

Ne znam dal da se smejem,il' da placem... Koliko je to bio dobar potez,najbolje pokazuje stanje u kojem su Marinci trenutno nalaze,i to ne mislim na ovo zadnje sa ciganima,i pre nego sto su ih napali cigani,njih skoro da nije ni bilo..
''Penal bio, crveni je bio zbog psovanja sudije i igrača, tako da je sve čisto.'' PFC

Nikodije
Posts: 469
Joined: Wed Oct 25, 2017 8:54 am

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Nikodije » Sun Oct 29, 2017 4:36 pm

Ja ne znam a verovatno ni ti razloge zbog cega su marinci,firmasi,meraklije,djavoli,unija,fajtersi,forsi u ozbiljnom padu!? Dakle ja cisto sumnjam da su npr marinci u padu i teskom stanju zbog te fuzije! Pre bi reko da im je ta fuzija produzila vek grupe i dala kakvu takvu sansu da budu jedna respektabilna grupa! A tebi sto je to smesno i sto ti se place to je tvoje pravo,tvoj stav i svestan sam ja da jednima je to jadno, drugima dobro, to je prezvakana tema i stvarno nemam nameru da ovde objasnjavam zasto je to po meni jedan od boljih poteza na nasoj sceni! Sve su grupe u padu, to je ocigledno! Meni u tvom komentarisanju vise smeta odsustvo samokritike, gledas sve druge, nikako da pogledas svoju grupu! Ili je dovoljno staviti nik "Nikada agencija" i kao sada si prava prica i oprao si ruke od Juga i Velje Nevolje i Nenada Vuckovica! :mrgreen:

User avatar
Nikada Agencija
Posts: 100
Joined: Sat Feb 06, 2016 1:22 am

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Nikada Agencija » Sun Oct 29, 2017 5:07 pm

Opet ista fora kao kad si lupio o Poljacima i Rusima.. Lupis, pa onda posle okreces teme,i presipas iz supljeg u prazno. Nisam komentarisao ni jednu drugu grupu,ne bih ni ovu, da mi nije zapalo za oko,da neko na navijackom forumu,ko sebe smatra navijacem,izjavi da mu je najbolji potez u zadnjih nekoliko godina na nasoj sceni,to sto je preko noci jedna grupa ljudi promenila klub za koji navija, tribinu na kojoj stoji,pa samim tim i drugove sa kojima je do juce stajala,i odjednom presla da navija za lokalni klub,a sve sto je bilo pre toga - puj pike,ne vazi... Ako ti je to najbolja stvar na sceni u zadnjih x godina,predpostavljam da ti na stadion nikad nisi dosao zbog kluba,nego samo zbog grupe,ciji god da si clan,pa nam se samim tim ovako i odudaraju misljenja u startu. Tema pisanja su bili Marinci,tako da sam pisao o njima,a ti skreces sa teme,i kreces o Grobarima kao da ja na forumu predstavljam iste,pa imam obavezu da pisem nesto o njima.. A ti si jos jednom ispao glup,pa na kraj opet pokusavas da pecnes,ali to jos jednom dokazuje tvoj mentalni kapacitet.
''Penal bio, crveni je bio zbog psovanja sudije i igrača, tako da je sve čisto.'' PFC

thug4life
Posts: 41
Joined: Sat Jan 30, 2016 8:30 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby thug4life » Sun Oct 29, 2017 5:49 pm

Najvecu zaslugu za masovnost na tribinama je imao Insajder, tada je masa klinica pohrlilo na tribine jer je to tada oznacavalo bunt, nesto opasno i kul. Vremenom se ti isti klinci zene, dobijaju djecu, poslove i samim tim vecina napusta tribinu. A nove klince nema sta da privuce i to je to mislim u sustini.

User avatar
ultrastito
Posts: 1766
Joined: Sun Jan 31, 2016 10:03 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby ultrastito » Sun Oct 29, 2017 6:00 pm

apsolutno se slazem, dodao bih i:

football factory + gsh + deni dajer sa navijackim dokumentarcima + dosije navijaci sa rts-a + sisanje i slicne pojave.

najbanalniji primer uticaja medija/filmova, ako nekog ne mrzi neka potrazi oblacenje ljudi na tribinama pre i posle football factory filma. od klupskih dresova i salova se doslo do dzempera, barberija, adidaski i slicnih stvari.
"...ми смо имали ту срећу да смо имали припадност крају, једном ћошку..."
преле

нема лека
Posts: 213
Joined: Mon Aug 21, 2017 6:08 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby нема лека » Sun Oct 29, 2017 6:53 pm

@Nikodije

Ништа негативно о мртвом човеку нисам рекао, немој да ми изрвћеш речи. Има овде Фирмаши у причи па нек кажу да ли је истина да је покојни Гидра са пар другара(чланова Г3) пре годину и по дана питао људе са севера да ли би могли да иду на Звезду, да ли би неко имао нешто против? И опет изврћеш моје речи, нисам ја за Маринце рекао да нису Срби, да се нису цимали око националне приче, него да су прихватили муслимана гробара на трибину као да најрођенијег.

Самим тим што сматраш прелазак целе групе са једне на другу трибину, групе које су се до тог момента акцијале редовно, довољно си о себи рекао. За тебе је вероватно Вавић прелетач и Алкатрази су будале које си га прихватиле, али Вилдан и Ужаси су у реду јер тако јача локал патриотизам. Г3 су били водећа група дуго година код њих, водили су их људи који су били у талу са Канканом, који су кад је дотични погинуо после годину дана хтели да пређу на Звезду, а Маринци су прихватили дојучерашње душмане као своје.

Кад неко изда неког и пређе код тебе, како да знаш да неће и тебе да изда? Поента што сам набројао ове ствари за Фирму и Маринце је да је и у њиховом раду било итекако грешака, да је ретко која група, а вероватно ни једна која има или је имала бар 100 људи, није чиста сто посто.

О мојој групи немој да пишеш глупости,нити знаш шта је језгро групе, нити знаш ко је у талу са власти. Ако мислиш да је језгро групе оно што прочиташ у новинама, онда ти појма немаш, а тако и треба. Као што рекох има људи који су у талу са власти, то није тајна, за те људе се све зна, ко прати сцену зна све. Ти, а и већина зна оно што се врти по медијима.

Неко је споменуо да је циганима све плаћено, а ево ја питам све навијаче који су гостовали на Маракани, колико су платили карту за утакмицу? Колико кошта неког Фирмаша да дође у Београд на утакмицу?

@strucnjak

Бригате и Ултра Коп је исти власник фирме, исти човек стоји иза тога, група Бригате нема везе са тиме.

axkontra
Posts: 176
Joined: Fri Feb 05, 2016 11:22 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby axkontra » Sun Oct 29, 2017 8:10 pm

thug4life wrote:Najvecu zaslugu za masovnost na tribinama je imao Insajder, tada je masa klinica pohrlilo na tribine jer je to tada oznacavalo bunt, nesto opasno i kul. Vremenom se ti isti klinci zene, dobijaju djecu, poslove i samim tim vecina napusta tribinu. A nove klince nema sta da privuce i to je to mislim u sustini.


najvecu zaslugu su imale puno zdravije tribine nego sto su danas,a to je bila posledica jer su na njima bili ljudi koji su bili u zenitu navijanja a krenuli su da navijaju u periodu kada se jos neko secao stare juge gde pored medjunacionalnih sukoba nije bilo mrtvih medju navijacima vec je navijenje bilo pivo,zezanje kao ekskurzija vikendom gde najvise sto moze da ti se desi je da te neko ugruva.Sada prebrojte mrtve od bojana majica i pitajte se gde su stvari skrenule sa sranjima tipa mentalita ultras 00-24 svaki dan.

User avatar
Serbon AB
Posts: 131
Joined: Fri Jan 29, 2016 11:44 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Serbon AB » Sun Oct 29, 2017 9:09 pm

problem osnovni nedostatak mentaliteta i svijesti.90% grupa ne moze autobus da napuni mi pricamo o Poljacima, Svabama.. gdje cetvrtoligas ima u gostima par stotina navijaca. Nije problem ni standard nista od toga vec jebeni mentalitet koji je nula. Ljudi hoce sve gotovo kako prestane dzabe prevoz prestane ii ultra prica pa se 20 km il 1000, 2000 dinara trose na lajv, gudre i tripuje manguparija ispijajuci 14 kafa dnevno po lokalima svakog grada na ovom balkanu. Aj na utakmicu Ko igra ?' ne znaju lljudi nista ne zanima ih. zato smo i spali na par grupa i ostale koji prezivljavaju.

Франц Горјанц
Posts: 27
Joined: Wed Oct 18, 2017 11:51 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Франц Горјанц » Sun Oct 29, 2017 11:37 pm

axkontra wrote:
thug4life wrote:Najvecu zaslugu za masovnost na tribinama je imao Insajder, tada je masa klinica pohrlilo na tribine jer je to tada oznacavalo bunt, nesto opasno i kul. Vremenom se ti isti klinci zene, dobijaju djecu, poslove i samim tim vecina napusta tribinu. A nove klince nema sta da privuce i to je to mislim u sustini.


najvecu zaslugu su imale puno zdravije tribine nego sto su danas,a to je bila posledica jer su na njima bili ljudi koji su bili u zenitu navijanja a krenuli su da navijaju u periodu kada se jos neko secao stare juge gde pored medjunacionalnih sukoba nije bilo mrtvih medju navijacima vec je navijenje bilo pivo,zezanje kao ekskurzija vikendom gde najvise sto moze da ti se desi je da te neko ugruva.Sada prebrojte mrtve od bojana majica i pitajte se gde su stvari skrenule sa sranjima tipa mentalita ultras 00-24 svaki dan.


Није проблем тај 00-24 менталитет. Проблем је реализација истог, односно упута у главама везано за саму реализацију и мишљење шта је то заправо. Лоше васпитање људи ван (у животу), па на трибини и ево шта имамо данас као финиш крајњег лудила.

Свеж пример ми је Беч.. невероватно понашање квази ултра Срба, на и ван стадиона. То понашање је могуће оличење већег дела наше популације.

Ахконтра, мислим да се и кроз пример твоје групе могу видети огромни недостаци наше сцене. Те недостатке поседују све наше групе али се на великима то не осети толико. Ово није вређање тебе и твоје групе коју пратим од клиначких дана. Чиста констатација.
Хостел, место народног кунта!

User avatar
grobarizsrpske
Posts: 188
Joined: Sat May 07, 2016 9:27 pm
Location: Република Српска

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby grobarizsrpske » Mon Oct 30, 2017 10:44 am

Околности су се једноставно промијениле. Клинци данас не одрастају на теренима, игралиштима. Не пика се лопта или се пика далеко мање него прије. Па ми смо дане проводили играјућу фуцу. И наравно да те интересовало све што има везе са истом. Није било фејсбука, инстаграма, гована. Живио си за клуб који навијаш, цимао се да одеш на утакмицу истог, да сакупиш динар, нађеш старије и кренеш са њима.

Данас су приоритети сасвим другачији. Смјена генерација је неминовност, одлазак већ породичних људи такође. Да не говоримо о репресији, медијској пропаганди о навијачима као лудацима, наркоманима, клошарима, преступницима... Наравно и низ догађаја који је сам по себи сервирао ту негативну слику, безбједност...

И имамо то што имамо...
И наравно да ће два највећа клуба увијек моћи рачунати на велике бројеве, сви остали веома тешко. Многе групе дословно преживљавају. Многе више и не постоје. Тешко је одржати причу у мањим срединама, једноставно млади одлазе и то је незаустављив процес.

Nikodije
Posts: 469
Joined: Wed Oct 25, 2017 8:54 am

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Nikodije » Mon Oct 30, 2017 11:33 am

grobarizsrpske wrote:Околности су се једноставно промијениле. Клинци данас не одрастају на теренима, игралиштима. Не пика се лопта или се пика далеко мање него прије. Па ми смо дане проводили играјућу фуцу. И наравно да те интересовало све што има везе са истом. Није било фејсбука, инстаграма, гована. Живио си за клуб који навијаш, цимао се да одеш на утакмицу истог, да сакупиш динар, нађеш старије и кренеш са њима.

Данас су приоритети сасвим другачији. Смјена генерација је неминовност, одлазак већ породичних људи такође. Да не говоримо о репресији, медијској пропаганди о навијачима као лудацима, наркоманима, клошарима, преступницима... Наравно и низ догађаја који је сам по себи сервирао ту негативну слику, безбједност...

И имамо то што имамо...
И наравно да ће два највећа клуба увијек моћи рачунати на велике бројеве, сви остали веома тешко. Многе групе дословно преживљавају. Многе више и не постоје. Тешко је одржати причу у мањим срединама, једноставно млади одлазе и то је незаустављив процес.


Uglavnom si dobro opisao situaciju i tu bi dodao jos, kada navijas za klub kao vecina nas, koji je daleko od nekog uspeha,trofeja i slicno prosto nemas nacina da privuces ni tu saku jada normalnih. I onda prosto ne mogu da verujem da navijaci zvezde ili partizana krenu da ismevaju npr djavole ili meraklije ili marince i slicne grupe. Nema tu nikakvog "rada"sa mladjima ili "furanja dobre price" prosto ljudi nece da navijaju za klub koji nema nikakvu sansu za titulom ili ozbiljnim plasmanom u bilo kom takmicenju!

To nije samo u sportu prisutno kod nas, prisutno je to npr i u politici gde ljudi masovno glasaju za onoga za koga javnost i mediji obeleze kao moguceg pobednika ili ankete pre izbora! To je nas mentalitet! U Srbiji se mozda i pogresilo sto se ikada i pokusalo ici na pricu lokal-patriotizma! Jer svaka navijacka prica bez ozbiljnih rezultata kluba i sire podrske gradjana tog naselja ili grada nema perspektivu i osudjena je na propast! U pricama sa navijacima zvezde ili partizana cesto sam cuo pa ko vas jebe kada tripujete da zivimo u Engleskoj ili Nemackoj ili Italiji, kada covek bolje razmisli u jednu ruku su u pravu!

Srbija sa nekih 7-8miliona gradjana ne moze nikada i nikako da se poredi sa Italijom koja ima npr 50 miliona, Nemackom koja ima 80 miliona ili sa Engleskom koja ima skoro kao i Italija stanovnika! Znaci ozbiljne zemlje sa skoro 10 puta vise stanovnika i sa mnogo vise ozbiljnijih klubova i liga! Kopirati to na nasu malu i slabu Srbiju ocigledno nije realno! Ali to je proces koji je poceo pre skoro 30 godina kod nas i nikada se lokal-patriotizam nece ugasiti ali neke grupe skoro sam siguran nece docekati ni 35 rodjendan!

User avatar
Bruno Sulak
Posts: 750
Joined: Wed Feb 03, 2016 11:27 am
Location: Cannes

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Bruno Sulak » Mon Oct 30, 2017 12:17 pm

Bilo je fejsa i 2009-10-11 pa je opet scena bila zanimljiva. Naravno da je problem mentalitet ali sta to znaci? To znaci da smo jaki na recima a da u zivotu ne mrdamo ni kurcem. Nejasno mi je da se Marinci, Saneri ili Meraklije ne pojave na gostovanju najvecem klubu u zemlji. Sticajem okolnosti do pre neke dve godine sam bio vatreni navijac Partizana, isao na utakmice koliko sam mogao, cimao se, organizovao, pravili majice i onda odjednom mi klikne u glavi, ej cekaj bre? kakve ja veze imam sa Partizanom i Beogradom?

I onda shvatis da je to pogresno, da nisi vezan za to i da tu ne pripadas, jos i ako se doda sav mulj koji se desavao na tribini i u klubu, shvatas da to nije za tebe. Bas u tom trenutku moj lokalni klub je bio u patos ligi i vremenom je poceo da gura i sada je 4. liga. Ljudi poceli da dolaze na utakmice da se stvara neka prica i tako smo u 5. ligi imali 2500 navijaca sa kupljenim ulaznicama. Danas smo 4. liga kuci nas ima od 300-600 a ide se i na gostovanja Kabelu, Indexu, Staroj Pazovi, u svakom selu nas bude bar po par kola. Srce mi bilo puno kad smo gostovali Kabelu a 15ak klinaca Kojota napravilo lep kop, navijali, bacali rolne, bila i 2 stroba e to je prava prica iako je 4. liga. Pratimo svoj lokalni klub nebitno jel nas ode 5, 15 ili 55.

Jednostavno sta nekog, lupam sad, iz Vlasotinca vezuje za Beograd? nista. A da ne pricam o klubovima iz vecih gradova Spartak, Sloboda, Radnicki Nis ili Kragujevac. Ljudi nisu ni svesni koliko je ispravno da pratis klub koji je iz mesta odakle si ceo zivot i koliko ima zanimljivosti kada ides svaki vikend da branis svoj klub, grad, selo umesto sto 5 puta godisnje dodjes na marakanu ili jna, pevas malo divljas i odes kuci i miran si. Treba da postoji pozitivan rivalitet, nadmetanje izmedju grupa i gradova. Najbolji primeri Zemun-Rad-Ofk Beograd pa ima Radnicki KG-Smederevo, znaci nadmetanje ljudi iz dva mesta, i svako brani svoje i svako se dokazuje.

Nije problem sto smo mali, nisu ni Holandija, Belgija, Grcka i ostali tako veliki. Vec jednostavno takvi smo. Pa po meni je veci izazov biti lokal patriota u Srbiji nego u Engleskoj. Pored onakvih giganata od klubova da neko navija za Midlzbro, Fulam itd je za svako postovanje.

Tako da moja je poruka da pocnete da posecujete lokalne klubove pa makar bili patos liga i da napravite pravu pricu u svom mestu. Pogledajte Smederevce, Djavole, Unioniste, procvetale grupe od kad su u nizim rangovima, resili se mulja zvanog Super liga, to je primer da se u svom mestu moze napraviti lepa prica iako vam klub nije uspesan.

фикрета
Posts: 267
Joined: Thu Feb 11, 2016 6:15 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby фикрета » Mon Oct 30, 2017 3:32 pm

na danasnji dan pre 18godina ubijen je aca radovic

da se tad stavio prst na celo,umesto trt mrt smrt,vasa smrt nasa je pobeda,obecane cegiju i na marakani...

(i pre tog tragicnog dogadjaja su se desavale tragedije,rakete,nanosenje teskih povreda,ali taj dogadjaj je trebala biti prekretnica)

mozda bi danas bili medju nama petar,bojan,dejan...sad bi momci bili u godinama da stvaraju svoje porodice,da setaju klince

lepo je decko napisao od stvari za uzivanje i opustanje preko vikenda napravilo se pitanje zivota i smrti

nazalost

neka je laka crna zemlja svim momcima koji su izgubili zivote

Scum
Posts: 67
Joined: Mon Jul 25, 2016 4:43 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Scum » Mon Oct 30, 2017 4:35 pm

Srz problema lezi u mentalnom sklopu ljudi i u nacinu odgajanja klinaca na tribini. Jadan onaj koga sa 15 godina pokupe stariji grobari/cigani da ide sa njima na tekme, a to je cest slucaj, nazalost. Ne vidi klinac nista od zivota, stariji ga loze, to mu postane opsesija i tesko je da ce navijac sa nekim zdravim mentalitetom izrasti od njega. Kad mu se jos od 15 godina pod nos stavlja vutra i alkohol, prica se samo u tucama, sukobima, kriminalu ili ko zna o cemu jos, naravno je da ce biti klasicna isektasena glava. Dakle, pogresni uzori i ekipa sa kojom odrasta na tribini imaju velikog udela u pogresnom usmeravanju klinaca. A klinac nema pojma o zivotu, njemu sve to do jaja, sto ga gledaju od malena kao zajebanog tipa, sto ce ga stariji potapsati po ramenu kad napravi neko sranje... Jedan od starijih iz mog grada koga je cela tribina postovala mi nikad nije pricao o nekim tucama i sranjima, dakle nikakvo sektasenje niti nesto slicno... A ko zna koliko je tuca imao... Jedino sto mi je pricao iz navijacke proslosti su inostrana gostovanja i probudio mi ogromnu zelju za tim, celu Srbiju i veci deo Balkana sam prosao vozom, bilo je po neko i u Evropi... Zainteresovao me za pank, knjige, stripove, a daleko od toga da je bio zlatan ovako, ali poenta je pristup kakav je imao prema nama.
There's blood on the streets and the streets are ours.

Scum
Posts: 67
Joined: Mon Jul 25, 2016 4:43 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Scum » Mon Oct 30, 2017 4:42 pm

I dokle vise ce jedni prebacivati krivicu na druge, ti stvarno mislis da je stvarno to moglo da se zaustavi, da nije bilo parola i tih skandiranja? Pa pukom srecom niko nije nastradao ranije, bilo je i pre toga izbodenih. Ne pisi gluposti, molim te druze.
There's blood on the streets and the streets are ours.

User avatar
друг члан
Posts: 1409
Joined: Sat Feb 06, 2016 5:02 am

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby друг члан » Mon Oct 30, 2017 5:15 pm

Nije tribina problem u tome dal neko nosi i koristi oruzje,nego je stvar vaspitanja koje poneses iz kuce. Niko sigurno nikog ne gasira da nosi nož ili utoku, ali ako si mentol sam ces vremenom poceti da nosis,a samim tim i da koristis takva sranja.Da bi se zbog toga osecao mocno,zastitio.. Slična stvar kao sa gudrom,cugom itd.itd...Ko te moze ubediti ako si zdrav u glavi i psihicki stabilan. Ja sam uvek razmisljao u fazonu bolje da popasem batine,sa tim mogu da zivim,nego da nekog osakatim ili jos gore,sa time vec ne bih mogao. Ko će ikad da me zaposli ako popasem krivičnu zbog nosenja oruzija ili koriscenja oruzija. Nije oruzije samo deo tribine,nego je svakodnevica nazalost. Brda ljudi po gradu nosi oruzije,bez da imaju bilo kakve veze sa tribinama.Klinci koji odrastaju kao klosari,ne cimaju se da nadju posten posao i od toga zive,valjaju gudricu,glume mafiju nose utoke i ludi su skroz.Pogresni uzori u zivotu ali je za to krivo vaspitanje.
Tribine su krive sto nisu dovoljno snazne da se tome odupru i takve izopste nazalost
Choose Life


Return to “Србија”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests