Српска навијачка сцена - дискусија

Sevastopole
Posts: 601
Joined: Sun Jul 17, 2016 3:58 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Sevastopole » Wed Dec 01, 2021 1:11 am

svuda.prisutan wrote:
Трипко wrote:
Batke wrote:Неке Делије тврде да су ти људи престали ићи на север још пре две године али не знам да ли да им верујем. Што се тиче тренутне навијачке сцене вредно помена што могу да похвалим су Таурунуми, Вукови Лесковац, Фобија чачак, Ђаволи из Крагујевца, фајтерсе из Ужица и наравно Теладија.
Колико се репресија увукла у навијачки покрет је пример од пре недеље када је Фобија похапшена јер су скандирали против прворођеног али видим скоро сваку текму присутни. Требала би фабрика да им упумпа паре у клуб јер ово са Борцем нажалост ничему не води, а били су добра група и велики клуб али нажалост где је политика умешала прсте то је све пропало:
Вукови Лесковац су ми још били симпатични док су још били клинци имали су свој неки јужњачки фазон док су били пета лига .Буквално свака част за групу коју су основали основци и одмах почели да анимирају вршњаке и остале клинце, раде маркетинг и са чак 13-14 година сами кренули да раде хуманитарне акције. Још имају панк бенд који редовно наступа на фестивалу у ладовици. Колико је прича искрена је то да су је чак и таурунуми као ветерани наше навијачке сцене препознали прави навијачки трип и у добрим су односима са њима док их бивши Блу Бојси подржавају на великим рукометним утакмицама. Чак су имали сукоб ДС нишлије где се нису обрукали чак напротив. Плус што им граде нови стадион тако да очекујем још више њихову експанзију.
Ђаволи из Крагујевца прва навијачка група која је дигла глас против Рио Тинта плус напад на цигане у Крагујевцу.
Фајтерси, Теладија и таурунуми стандардно... Плус што због пост ковида екипе су порилично утањиле.
Живи били и уздравље

Ђаволи нису напали цигане, већ обрнуто.
Кад нешто пишеш провери прво информације.

Da, da, u pravu si. Cigani su ih napali, aaaaaliii uz pratnju policije dosla do mesta okupljanja Djavola, e sad..naravno, vi cete reci kako je to ispalo slucajno, kako nije bilo nikakvog dogovora sa njima, a na sve to u 3x vecoj brojci, niste ih rasterali, niti su Djavoli vas, ali to je vise bio minus za vas, a plus za Djavole. No dobro, ajde. Naucili smo svi da postoji istina i ciganska istina. Proslo je mesec dana od tog dogadjaja.


Steta za FF sto nemaju vecu brojku, evo Jakuze, ne znam kojom magijom, ali brojka odlicna od Partizana cini mi se. Sto kod kuce, sto na strani. Ako su neki iz blizanackih tabora presli kod njih, nadam se samo da ne zavrse kao Marinci.

Djavoli, sve po ps u sto se kaze. Krenuli u susret, stali, nema sta da se zameri sem sto su pobegli u zgradama iz kojih su dosli kada je murija razdvojila, ali i tu su oni hteli sukob, ali kao sto kazes 3 puta veci broj, i logicno je. U prvom okrsaju kako ti delis minuse i pluseve, sad malo Ciganske istine. Dosli rano ujutru u grad, prosetali seli u centar, sacekali vreme da se krene, videli slobodan prostor, iskoristili ga, jer ne znam koji navijaci ne bi pokusali makar. U stvari znam, Grobari ne bi, jer ni ne postoje kao navijacka grupa. Ti si sad nasao nekom da delis minuse i pluseve, tribina vasa ne zna kako izgleda navijacka tuca. Jedini pravi navijacki dogadjaj u ne znam koliko vremena, vredan pomena.
Tako je, Delije nisu uspele da pomere Djavole pred 100 zandara sa opremom celom, sto oko Delija sto oko Djavola. Jebi ga, goloruk tesko mozes to, ali su dosli do Djavola preko vise kordona, i oni su isto tako. I svaka cast za to, lep kontakt. Ali nemoj ti da dajes nekom samo molim te pluseve i minuse, ne znas sta je to sigurno. Lep navijacki dan, steta pa je nekoliko ljudi zavrsilo u istrazi, zamisli to su bili Cigani, ali srecom ostali su samo po 20 ak dana. Njihovi ljudi medju zgradama koji su ostajali na zemlji su dizani, brisani, davala im se pomoc... Dakle, ovde vise niko maltene nije pozvan da prica o ovim stvarima jer niko nema nikakav sukob ni sa kim navijacki godinama. Tako da pluseve i minuse batali. Svakako je za Djavole kao manju grupu ovo dobro iskustvo i treba tako da bude. Da tako moze i u Novom Sadu da se desi, i na jos par mesta gde postoje navijacke grupe, bilo bi idealno. Ja kada sve saberem ne mogu nista Djavolima da zamerim, ali ne mogu ni oni nama nikako. U najkracem receno. Te decije price dosli sa murijom i to...jeste tako i bilo, samo je fora sto je murija isla iza zbunjena a razdaljina dva skupa je bila na 300 metara. Dok su se oni snasli eto ih jedni kod drugih. Spontano sve, ruke sa jedne strane 100%, sa druge po neka motka, nista posebno. Ali svakako dobro desavanje. Oni koji cekaju sta cekaju, nacekace se jos, mani se tih pluseva i minusa i dodela priznanja, sami mi znamo kome treba odati priznanje ne treba drveni advokat, i to los, po sluzbenoj duznosti da ih cupa. Samo nemojte iz nekog ostrascenog ugla da posmatrate nesto, treba da se radujete svi gde god da ima navijaca, da moze nesto i ovde da se desi. Doduse neko mora da pokaze ogromnu volju za time da bi se nesto desilo ali makar i tako.

svuda.prisutan
Posts: 544
Joined: Tue Feb 02, 2016 1:00 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby svuda.prisutan » Wed Dec 01, 2021 7:13 am

Ne znam samo zasto ubacujes grobare, ja niti navijaam za Partizan, niti sam grobar. Ali to je i najmanje bitno. Nego, jel te nije sramota da kazes da je sa jedne strane bilo na ruke 100%? Posto pretpostavljam da si mislio na svoje. :lol: A uleteli sa flasama i cigalama..jedino ako se to ne racuna. :mrgreen: A to oko minusa i pluseva, svako ce se sloziti sa tim. Pa ja ne znam da li se vama desilo da vam neka mala grupa, koja jos treba da raste, i jos 3x manja brojka drzi crtu, ne pobegne kad vas vidi sa stotkom i motkom. :mrgreen: Bas iz tog razloga je Djavolima vise plus, a vama minus.

Sevastopole
Posts: 601
Joined: Sun Jul 17, 2016 3:58 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Sevastopole » Wed Dec 01, 2021 10:49 am

Koji god da si, ucinilo mi se da si Grobar, sem ako nisi Djavo ili recimo Zemunac, nemas sta na ovu temu da pises. Mada, nema tih a da se nismo mi iscimali da bi imali neko desavanje. Izvinjavam se ako nisi Grobar. Kakve flase, pa ljudi pili pivo minut pre, sa time i krenuli na utakmicu. To je sve sto je neko mogao da ima. Kakve cigle dosli iz centra koji je cosak pored? Nemoj da lupetaras gluposti. Drzali su oni crtu kroz 100 zandara i to nekolicina njih koji su protrcali kroz muriju i sa druge strane isto, kako se to preselilo na mesto gde nema zandara, trajalo je sekundu ipo. Tako da, ja razumem ushicenje sto Delije nisu uspele da kroz toliko murije najure jos i drugu grupu, ali je to daleko od realnosti tvoje razmisljanje. Jos su oni po nekom pravilu trebali da budu u obavezi da su ti koji su trebali po svaku cenu da jure nesto da rade, iz 100 razloga, ali ajde. Sto se kaze, izasli smo im u susret. Ali u svemu tome se nisu lose poneli i zato ne moze nista da im se prigovori. iza zgrada, to je vec realno kako i jeste situacija, Tako da, ja verujem da svako ko je iole ozbiljniji moze da "drzi crtu" preko toliko policije. Sto znaci da su Djavoli svakako ozbiljan protivnik i pre svega su navijaci kako god neko gledao na njih ostrasceno.

svuda.prisutan
Posts: 544
Joined: Tue Feb 02, 2016 1:00 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby svuda.prisutan » Wed Dec 01, 2021 11:06 am

Ko si ti da pricas bilo kome da li ima pravo ili nema pravo da pise na tu temu nesto? Ako je neko bio tu ili ga prosto zanima to desavanje, moze da pita i da kaze sta hoce. Ko bude zeleo, odgovorice.
A sto se tice ovog desavanja u Kg, lepo sam rekao na pocetku, postoji istina i ciganska istina.

Sevastopole
Posts: 601
Joined: Sun Jul 17, 2016 3:58 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Sevastopole » Wed Dec 01, 2021 12:57 pm

Ako si bio tu onda valjda znas sta se desavalo? Ako nisi, nemas sta da pises kada nisi video sve. A za druge...pa ja ne znam, mene bi recimo bilo sramota da grupa kojoj pripadam, nema nista navijacko vec godinama, a da dodjem ovde da komentarisem nekog drugog, koji je uspeo da se dokopa domacih navijaca u centru tog grada. I to sa sve padanjima, pritvorima itd. Tako da, u pravu si, nisam ja niko i nista da nekom branim, nego nekako bi me bilo blam da komentarisem nesto a kao grupa imam karu jednu obicnu poslednjih ko zna koliko godina.

Етикетирани
Posts: 22
Joined: Wed Jul 15, 2020 12:29 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Етикетирани » Wed Dec 01, 2021 6:47 pm

Него, оћеш прокоментарисати нешто у вези са групом делије Шабац или још чекаш упутства генералштаба па ће овде да се јави вас 10 одједном да у километарским постовима нешто објашњава, а избегне свако конкретно питање?

Sevastopole
Posts: 601
Joined: Sun Jul 17, 2016 3:58 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Sevastopole » Wed Dec 01, 2021 9:57 pm

Етикетирани wrote:Него, оћеш прокоментарисати нешто у вези са групом делије Шабац или још чекаш упутства генералштаба па ће овде да се јави вас 10 одједном да у километарским постовима нешто објашњава, а избегне свако конкретно питање?

Kakvi Delije Sabac, evo ima verovatno i ovde ljudi koji znaju ko su Delije Sabac i ko tamo ima veze sa severom i navijanjem. To sto izlazi po novinama i drugim degenskim mrezama, kao sto vidis, dotice samo one koji jedva cekaju tako nesto, a pojma nemaju nista. Tako da, sladi se ti sa tim "Delije Sabac" do mile volje.

Sevastopole
Posts: 601
Joined: Sun Jul 17, 2016 3:58 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Sevastopole » Wed Dec 01, 2021 10:31 pm

Hronoloski Kragujevac. Dolazak(sa kamenjem i flasama), zaletanje, probijanje, sukob, utrcavanje u zgrade i odlazak. Sto se kaze nekad slika govori vise od 1000 reci. Da je sto vise navijackih dogadjaja na dan utakmice.
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

svuda.prisutan
Posts: 544
Joined: Tue Feb 02, 2016 1:00 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby svuda.prisutan » Wed Dec 01, 2021 11:32 pm

Sevastopole wrote:Hronoloski Kragujevac. Dolazak(sa kamenjem i flasama), zaletanje, probijanje, sukob, utrcavanje u zgrade i odlazak. Sto se kaze nekad slika govori vise od 1000 reci. Da je sto vise navijackih dogadjaja na dan utakmice.

Zar ne rece prethodno 100% na ruke? :mrgreen:
I zanemari to, nije ni bitno, sve je to normalno kod nas, bilo bi nenormalno da su obe strane bile na ruke samo. Svakako, niko nikoga u toj tuci nije dobio, jer je direktnog kontakta bilo u sirini od 3m, tu su dobijali i jedni i drugi, a niko nije pobegao dok ih nisu panduri u potpunosti razdvojili.

Sevastopole
Posts: 601
Joined: Sun Jul 17, 2016 3:58 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Sevastopole » Wed Dec 01, 2021 11:38 pm

...
Last edited by Sevastopole on Wed Dec 01, 2021 11:39 pm, edited 1 time in total.

Sevastopole
Posts: 601
Joined: Sun Jul 17, 2016 3:58 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Sevastopole » Wed Dec 01, 2021 11:42 pm

svuda.prisutan wrote:
Sevastopole wrote:Hronoloski Kragujevac. Dolazak(sa kamenjem i flasama), zaletanje, probijanje, sukob, utrcavanje u zgrade i odlazak. Sto se kaze nekad slika govori vise od 1000 reci. Da je sto vise navijackih dogadjaja na dan utakmice.

Zar ne rece prethodno 100% na ruke? :mrgreen:
I zanemari to, nije ni bitno, sve je to normalno kod nas, bilo bi nenormalno da su obe strane bile na ruke samo. Svakako, niko nikoga u toj tuci nije dobio, jer je direktnog kontakta bilo u sirini od 3m, tu su dobijali i jedni i drugi, a niko nije pobegao dok ih nisu panduri u potpunosti razdvojili.

Ako su 5 flasa "kamenje i flase" onda ok.
Image
Image
Nego, sta mislis ko se vidi ono u zgradma?

svuda.prisutan
Posts: 544
Joined: Tue Feb 02, 2016 1:00 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby svuda.prisutan » Thu Dec 02, 2021 12:06 am

Hahahaha, smesan si. Na video klipu se vidi koliko je ljudi proslo kroz prolaz zbog pandura, tih 20-30 momaka ste vi (a koliko vas ima, vidi se na fotografiji koju si postavio) rasterali sa Lepenickog bulevara ka zgradama. Ja pricam za desavanje kod fontane, gde je do direktnog kontakta doslo, na širini od 3m, gde nijedni nisu ustuknuli dok policija nije razdvojila. Uostalom, kada ste vi stigli, policija je u istom trenutku Djavole razbila na tri grupe, od kojih je jedna bila uza zid bez mogućnosti da mrdne dok se sve nije završilo. Za Djavole je ovo svakako plus. Vama minus, jer ih niste pregazili s obzirom na brojcanu nadmoc, a to sto ces ti da se vadis na pandure, zajebi, vi ste cigani, najjači ste najjači. Jedan grad protiv cele Srbije.
Marinci su imali najjacu parolu kada su gostovali na Marakani.
"Gde li je sever bez provincije?"

Послато са SM-A325F помоћу Тапатока

Sevastopole
Posts: 601
Joined: Sun Jul 17, 2016 3:58 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Sevastopole » Thu Dec 02, 2021 12:21 am

Ajde polako, samo te pustam, ajmo dalje. Pa da vidimo dokle cemo da stignemo. Evo da budemo posteni do kraja, na slici je dukserica skinuta u nekom dogadjaju pre ovog, ali majica je skinuta u ovom desavanju "bez kontakta" kako ti kazes. Ne znam samo otkud mi u zgradama da jurimo ljude? Ono su verovatno neki prolaznici?
Image
Evo majica ekipna cini mi se, koja je skinuta u zgradama, gde izgleda ispadaju ljudima kao da su patike. Mada bilo je i patika. Ti pricas za desavanje kod fontane gde je bilo 100 zandara, ja ti pricam o ukupnom dogadjaju koji ima svoj pocetak i kraj. I opet kazem, svaka cast sto su tu izasli u susret to je to, ali ovo je ipak od pocetka do kraja dogadjaj.

napredcrveni
Posts: 11
Joined: Sun May 07, 2017 12:14 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby napredcrveni » Thu Dec 02, 2021 12:45 am

Него, реци ми само једну ствар, овде најбитнију. Да ли постоји било каква ситуација на овоме свету, да полиција спроводи гостујуће навијаче ка скупу домаћих (који чак није ни успут)? Немој ми само рећи да је грешка полиције, јер се добро знала траса са свим именима улица куда ви треба да идете а куда ми, и нигде се не појављује улица где је био наш скуп. Дакле, грешка није, а ти ми реци шта је и како на то да се гледа?
Раднички 1923

Sevastopole
Posts: 601
Joined: Sun Jul 17, 2016 3:58 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Sevastopole » Thu Dec 02, 2021 12:48 am

napredcrveni wrote:Него, реци ми само једну ствар, овде најбитнију. Да ли постоји било каква ситуација на овоме свету, да полиција спроводи гостујуће навијаче ка скупу домаћих (који чак није ни успут)? Немој ми само рећи да је грешка полиције, јер се добро знала траса са свим именима улица куда ви треба да идете а куда ми, и нигде се не појављује улица где је био наш скуп. Дакле, грешка није, а ти ми реци шта је и како на то да се гледа?

Aj da nam ljudi nisu dobili istragu za ovo i da nema jedno 10-15 prijava, i da nema ko zna koliko povreda od njih, pa ni tad ne bi razumeo tu nebulozu koju pitas, ali ne znam sta mislis kako li je to sve teklo? Sta su dosli zandari i rekli ajde da napadnete ove? Ili su nasi dosli zandarima i rekli aj da nas otpratite do ovih? Kakva trasa odakle "se to zna"? Ko je to propisao i rekao nekome? Pa nisu Delije dosle tu u dogovoru sa policijom, nego su im se pojavili i seli u kafice. NIje to najavljeno preko kluba pa oni poslali trasu kretanja, nego stvar improvizacije od jutra do trenutka kretanja na utakmicu.

napredcrveni
Posts: 11
Joined: Sun May 07, 2017 12:14 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby napredcrveni » Thu Dec 02, 2021 1:16 am

Не бих те више задржавао, нисам ни очекивао ништа бољи одговор. Ствар импровизације.... :oops:
Раднички 1923

Sevastopole
Posts: 601
Joined: Sun Jul 17, 2016 3:58 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Sevastopole » Thu Dec 02, 2021 2:13 am

napredcrveni wrote:Не бих те више задржавао, нисам ни очекивао ништа бољи одговор. Ствар импровизације.... :oops:

Kakvo slavno povlacenje, slobodno me zadrzavaj daj da to isteramo do kraja vise sa tim vasim pricama ludackim. Moras da shvatis da pricas sa ljudima koji odu u Pariz, udju im na istok, navijaju medju njihovom publikom, najure ih ispred pride, odu u London, formiraju kop Totenhemu na stadionu medju domacim navijacima, sa ljudima koji odu u Zagreb i sednu ovima u par kafica da se prave sat vremena ludi, sa ljudima koji su otisli u Atinu zelenima ispred hale, koji su prebili BBB na sred aerodroma u Atini, koji su dosli onim musavim Turcima ispred hale bez policije...veruj mi prijatelju, Kragujevac nije toliki bas zalogaj, moze, navijacke stvari se desavaju, probaj, nije tesko. Kako ste vi uspeli da izadjete iz zgrada sa motkama pred murijom, pa mi ne bi palo na pamet da vas pitam kako ste to uradili, tako je smesno ovo sto pises i uz put trujes ljude po nekim fejsbuk stranicama za penzionere. Pusti ove mladje, svakako su bolji nego ti koji imas informacije ko je kojom trasom trebao da ide, a niko drugi ih nema. Pusti mladje vidis da hoce, ti se vrati na fejsbuk i balkanske navijace. Sad ja tebe vise ne bi zadrzavao, a ako imas svoju neku viziju ovog dogadjaja kako je doslo do ovoga, slobodno napisi da vidimo i to cudo.

svuda.prisutan
Posts: 544
Joined: Tue Feb 02, 2016 1:00 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby svuda.prisutan » Thu Dec 02, 2021 7:45 am

Svaka cast ciganima za sve to sto si naveo, niko ovde ne spori da ste najorganizovanija grupa, i da mozete da uradite sve sto vam padne na pamet. Svaka grupa da ima na raspolaganju onoliki broj ljudi, isto bi radila. Hocu da kazem, lako je vama kada se sjate i kurta i murta iz cele Srbije. Da su samo beogradjani na tribini, vasa tribina bi bila smesna, ali nije tako niti ce se ikada to desiti.
Jaka stvar, pala majica, pala je glavna zastava, pa niste napravili pricu u Kragujevcu, niti cete je ikada stvoriti.

Sevastopole
Posts: 601
Joined: Sun Jul 17, 2016 3:58 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Sevastopole » Thu Dec 02, 2021 10:54 am

svuda.prisutan wrote:Svaka cast ciganima za sve to sto si naveo, niko ovde ne spori da ste najorganizovanija grupa, i da mozete da uradite sve sto vam padne na pamet. Svaka grupa da ima na raspolaganju onoliki broj ljudi, isto bi radila. Hocu da kazem, lako je vama kada se sjate i kurta i murta iz cele Srbije. Da su samo beogradjani na tribini, vasa tribina bi bila smesna, ali nije tako niti ce se ikada to desiti.
Jaka stvar, pala majica, pala je glavna zastava, pa niste napravili pricu u Kragujevcu, niti cete je ikada stvoriti.

Nemoj da mislis da se u proslosti X puta nije desilo da vidite samo Beograd, i da isto sa zbornih mesta morate da idete...ili da niste vidjali samo unutrasnjost kada ste morali sa sve bubnjevima da bezite korteom...itd. Nemoj tako odma djonom, pricamo normalno. Mnogo grupa ima onaj broj na raspolaganju ali ne rade bas ove pobrojane stvari, tako da nije to da se podrazumeva bas. Sad je vec jasno ko dan da si Djavo, svaka cast, uvek je u Kragujevcu zanimljivo, najbolje gostovanje u Srbiji sigurno. Ali ajde par recenica da se kaze da bi mogli da ispravljamo stvari za sledeci put i da se zna kako se vrednuje nesto.

Етикетирани
Posts: 22
Joined: Wed Jul 15, 2020 12:29 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Етикетирани » Thu Dec 02, 2021 1:07 pm

Sevastopole wrote:
Етикетирани wrote:Него, оћеш прокоментарисати нешто у вези са групом делије Шабац или још чекаш упутства генералштаба па ће овде да се јави вас 10 одједном да у километарским постовима нешто објашњава, а избегне свако конкретно питање?

Kakvi Delije Sabac, evo ima verovatno i ovde ljudi koji znaju ko su Delije Sabac i ko tamo ima veze sa severom i navijanjem. To sto izlazi po novinama i drugim degenskim mrezama, kao sto vidis, dotice samo one koji jedva cekaju tako nesto, a pojma nemaju nista. Tako da, sladi se ti sa tim "Delije Sabac" do mile volje.


Чак су и Гробари јуче у Нишу избацили паролу против Рио Тинта, засад то није урадила само једна група, да ли постоји неки разлог за то?


Return to “Србија”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests