Српска навијачка сцена - дискусија

Драгољупче
Posts: 90
Joined: Mon Feb 01, 2016 10:03 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Драгољупче » Sun Jul 17, 2022 7:07 pm

UltrasLeskovac wrote:На свим трибинама имаш људе који то живе и коме је нека мала бројка лични пораз, мучи га то током целе недеље и труди се да то промени, поготово неке мање групице које варирају од 20-30 до 100 људи, али ето, имаш и неке који само долазе на утакмице. Е сад ти неки млађи који нису цимали, схватили су да морају мало да се исцимају због групе, а покренула их је мисао 'ајмо у плус', како год да звучи, они су од курцобоље узели да исцимају другаре од којих ће надам се неко да остане на трибини!


Uh, kao neko ko kroz ceo navijacki staz varira u tim brojkama koje si naveo moram da ti kazem da sto pre se otarosis brojke i posvetis se onim, trenutnim, cime raspolazes, da ce ti rezultat mnogo vidljiviji biti. Ti sto dolaze na poziv su kao magla, dodju, prodju i nestanu. Oni koji dolaze sami, koji se pojave niodkud njih hvataj. Njega to zanima, on to voli, on nije tu dosao na poziv, on je taj. Ne moze broj preko noci da se poveca, mislim moze, ali to je kratkog veka. Nasa prva parola nakon prelaska na istok je bila " I DANASNJI MOCNI HRAST, DO JUCE JE BIO SAMO ZIR" . Slika parole je stajala uramljena kod drugara u garazi koju smo tada koristili kao prostorije. I dan danas je tu. Cesto je vidim ispred sebe kada legnem da spavam. Ako Bog da za 10-tak godina ce tek da dobije na tezini. Ono sto hocu da ti kazem je da ako zelis brojku, kvalitetnu brojku navijaca treba da imas u glavi da su za to potrebne godine, generacije i generacije, ne moze to preko noci. Mislim moze, ali isto tako ce preko noci i da nestane. Nekako mi se cini da mladji nemaju strpljenja, nemaju neku ideju, viziju gde vide svoju grupu i sebe u njoj za nekih 10, 15, 20 godina. Nekako kad bi sve moglo online, na mrezi, preko noci. Igralista prazna, nekada se cekalo 2 sata na red. Nekima je lakse da kazu kako nema pomoci umesto da pokusaju da nesto promene. Ja bih najvise voleo da se ovde vodi rasprava o recimo tome sto se prenos JLS ne emituje na drzavnoj televiziji, ili sto se utakmice ne igraju nedeljom kada gro ljudi radi subotom.

Zalgiris
Posts: 72
Joined: Thu Feb 07, 2019 1:17 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Zalgiris » Sun Jul 17, 2022 7:11 pm

Prekinite da pricate o ovome, svega vam. Blam me je i dok citam o cemu pisete. Ne znam koliko godina imaju ljudi koji se ovime bave, i kako ikome ovo moze biti akcija i dokolica, al sramota me i da citam ovakve stvari ovde.

Етикетирани
Posts: 22
Joined: Wed Jul 15, 2020 12:29 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Етикетирани » Sun Jul 17, 2022 11:17 pm

Јасно је да имају једва 18 година, као и 99% групе Вукови Лесковац, која је по мени уз ТБ највећи кривац за тај бет, као и генерално инстаграм навијање и позирање зарад добре слике, ширење шалова или руку да би пала добра слика да се окачи

vinjakboy
Posts: 263
Joined: Wed Mar 02, 2016 9:57 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby vinjakboy » Mon Jul 18, 2022 4:43 pm

Ау, какве само могућности намештања на овом клађењу. Падне пар ликова у путу, оде тип у минус :mrgreen:

bojan23
Posts: 356
Joined: Fri Feb 05, 2016 10:17 am

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby bojan23 » Mon Jul 18, 2022 4:52 pm

Mnogo većih problema ima na našoj sceni u odnosu na ovaj profil na fejsbuku. Ono što je očigledno je da navijanje više nije u modi, brojke su opale, klinci se lože na idj, insta, tik tok itd. Sa druge strane ljudi od 25, 26 godina odlaze u navijačku penziju, plus opšta nemaština, ispadosmo budale mi koji redovno pratimo domaće klubove, mada kada bolje razmislim uvek su nas obični ljudi i smatrali istim.
З В Е З Д А Л Е !

SAO_Zeljin
Posts: 712
Joined: Sun Feb 07, 2016 10:57 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby SAO_Zeljin » Tue Jul 19, 2022 9:22 am

Dajte ovde te kvote da se oprobamo

Солер
Posts: 10
Joined: Mon Jul 27, 2020 5:40 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Солер » Tue Jul 19, 2022 12:39 pm

Ја не могу да верујем шта сам прочитао у последњих пар страна. Ако су ово теме за навијачку дискусију, заиста не видим начин да се навијање доведе на било какав ниво овде.

Fabrizio
Posts: 168
Joined: Wed Oct 25, 2017 10:36 am
Location: Епицентар лудила

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Fabrizio » Tue Jul 19, 2022 4:07 pm

Јел ово Слога ушла у БХ лигу? Када су Војводе задњи пут биле активне, нисам их годинама видео на фудбалу?

фото/видео wrote:Слога Добој - Борац, 18.07.

Image
... да увек кад играш, ја проћи ћу читаву планету...

User avatar
zmijuga
Posts: 1724
Joined: Tue Feb 02, 2016 9:13 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby zmijuga » Tue Jul 19, 2022 4:18 pm

Jesu, prvi put igraju BH ligu.

Na fudbal nisu išli 6 godina, a na rukometu su se pojavljivali do prije 2 godine.

Ne znam šta je bio razlog tako duge pauze, vjerovatno smjena generacija, mlađi preuzeli. I taman im sad došla i euforija oko ulaska u najviši rang i sad imaju priliku da se okušaju protiv najjačih grupa. Uglavnom, pozitivno je da se aktiviraju ponovo stare grupe.

Драгољупче
Posts: 90
Joined: Mon Feb 01, 2016 10:03 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Драгољупче » Tue Jul 19, 2022 8:29 pm

https://ibb.co/4Mg20Ps

Da se nadovezem na predhodni upis. Generalno navijacki mentalitet je ovde glavni problem. Klinac sastavi pola sezone, dobija sal, duks, sve.Pa logicno da ce da ide u penziju, ne sa 25 nego sa 20.Mislim da su neke ekipe Napolitanaca dobijali obelezja nakon 20 godina provedenih na tribini. Cuj penzija, pa jel postoji neki navijacki maksimum, jel postoji takav navijac? Ne mozes kriviti Vukove, a pritom reci da im 99% ljudi ima 18 godina. To su smesne godine za navijaca. Kakvi smo mi bili sa 18? Jebeno je graditi tribinu tako mlad, a da nemas stariju ekipu da ti ukaze sta valja, sta ne valja. Pre par godina sam ispratio Firmu, Despote i TB na Zlatiboru. 15 minuta aktivnog navijanja. I posle mladji u kurcu. Ko je pravi navijac? Po meni onaj koji u 30- toj lepi plahate, onaj koji u 40-toj boji setalicu, onaj koji u 50-toj dodje na utakmicu zagrli klince do sebe i odere grlo, onaj koji dodje uvek kada moze na neko desavanje, pa makar to bilo par puta godisnje, onaj koji iz Rusije salje pare za fond. Onaj koji prihvati navijacki poraz i ne trazi izgovore za svoj neuspeh, nego resenje za narednu pobedu.Sve ispod je navijac u pokusaju.

tizlabor
Posts: 498
Joined: Mon Feb 01, 2016 6:04 am

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby tizlabor » Tue Jul 19, 2022 9:18 pm

Драгољупче wrote: Pre par godina sam ispratio Firmu, Despote i TB na Zlatiboru. 15 minuta aktivnog navijanja.

Na onom stadionu je 5 minuta aktivnog navijanja premija. :mrgreen: Imas odjek na cigoti koja je 10 kilometara udaljena. :lol:

Sevastopole
Posts: 601
Joined: Sun Jul 17, 2016 3:58 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Sevastopole » Tue Jul 19, 2022 11:49 pm

Bespotrebno se daje na znacaju necemu sto nema neke koristi, u stvari nikakve, za bilo kakav napredak bilo cega. Tako da ne vidim poentu udubljivanja i dalju promociju tog kladjenja ovde. Sto se vise puta pomene to ce vise ljudi hteti da vidi sta je to. A to je u startu greska. Neka se zabavlja ko se zabavlja, mene iskreno sekund jedan ne privlaci da trosim vreme na tako nesto. Verujem da mnogi imaju isti osecaj.

Sevastopole
Posts: 601
Joined: Sun Jul 17, 2016 3:58 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Sevastopole » Tue Jul 19, 2022 11:50 pm

Драгољупче wrote:https://ibb.co/4Mg20Ps

Da se nadovezem na predhodni upis. Generalno navijacki mentalitet je ovde glavni problem. Klinac sastavi pola sezone, dobija sal, duks, sve.Pa logicno da ce da ide u penziju, ne sa 25 nego sa 20.Mislim da su neke ekipe Napolitanaca dobijali obelezja nakon 20 godina provedenih na tribini. Cuj penzija, pa jel postoji neki navijacki maksimum, jel postoji takav navijac? Ne mozes kriviti Vukove, a pritom reci da im 99% ljudi ima 18 godina. To su smesne godine za navijaca. Kakvi smo mi bili sa 18? Jebeno je graditi tribinu tako mlad, a da nemas stariju ekipu da ti ukaze sta valja, sta ne valja. Pre par godina sam ispratio Firmu, Despote i TB na Zlatiboru. 15 minuta aktivnog navijanja. I posle mladji u kurcu. Ko je pravi navijac? Po meni onaj koji u 30- toj lepi plahate, onaj koji u 40-toj boji setalicu, onaj koji u 50-toj dodje na utakmicu zagrli klince do sebe i odere grlo, onaj koji dodje uvek kada moze na neko desavanje, pa makar to bilo par puta godisnje, onaj koji iz Rusije salje pare za fond. Onaj koji prihvati navijacki poraz i ne trazi izgovore za svoj neuspeh, nego resenje za narednu pobedu.Sve ispod je navijac u pokusaju.

Da vodeci ljudi ovako razmisljaju, gde bi nam kraj bio...Da se mladji uce svuda ovome, sigurno ne bi bilo kladjenja i promasenih zivota na tribinama.

User avatar
1958
Posts: 1157
Joined: Sun Feb 07, 2016 2:41 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby 1958 » Wed Jul 20, 2022 10:00 am

Zemunci su jos na svom forumu brojali ljude na tribini, tj stavljali tackice (kasnije je i nesa slina stavljao tackice protestantima) i tripovali kriticare scene, ovo je samo evolucija tog sranja.
Често одем до на село

Sevastopole
Posts: 601
Joined: Sun Jul 17, 2016 3:58 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Sevastopole » Wed Jul 20, 2022 4:40 pm

Ogromna je razlika kada neko dodje ovde i napise bilo nas je 300, a ono vidis da ih nema 150, pa mu onda istackas za 10 minuta ne budes lenj, pa krene onda koji si ti kompleksas brojis ljude itd. A drugo je ovo sto tackaju da vide ko je pobedio u kladjenju. Dve razlicite stvari.


Fabrizio
Posts: 168
Joined: Wed Oct 25, 2017 10:36 am
Location: Епицентар лудила

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Fabrizio » Thu Aug 18, 2022 2:02 am

zmijuga wrote:Loznica - Sloboda Užice, 14.08.

Image

Image


На шта се односе пароле?
... да увек кад играш, ја проћи ћу читаву планету...

ReciNe
Posts: 73
Joined: Sun Oct 02, 2016 10:34 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby ReciNe » Fri Aug 19, 2022 12:11 pm

Ovo drugo se ocigledno odnosi na FF jer ima i parola ispod, mada kad pogledas realno ta FF zastava nema veze sa azovskim simbolom i ta fora sa tom parolom podseca na onu grobarsku od pre nekoliko godina.

No al calcio moderno
Posts: 192
Joined: Sun Apr 03, 2022 10:15 am

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby No al calcio moderno » Fri Aug 19, 2022 2:24 pm

Pa nije bas da se Ff nisu lozili na te simbole iz Azova,ali dobro.

Драгољупче
Posts: 90
Joined: Mon Feb 01, 2016 10:03 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Драгољупче » Fri Aug 19, 2022 3:04 pm

No al calcio moderno wrote:Pa nije bas da se Ff nisu lozili na te simbole iz Azova,ali dobro.


Ta zastava je prvi put okacena 2007-me, a sada videh da je taj Azov osnovona 2014. Jedino ako se oni ne loze na nas ;)


Return to “Србија”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests