Српска навијачка сцена - дискусија

калашњиков
Posts: 169
Joined: Thu May 12, 2022 11:41 am

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby калашњиков » Sun Feb 05, 2023 9:42 am

No al calcio moderno wrote:Opusti se, njihova stvar je sta ce da dizu. Moze bolje, moze kreativnije, moze svasta. Meni je drago da se firma kao grupa oporavila, ima nekog boljitka, videcemo sta donosi budućnost. Nadam se da ce i ostale grupe da se trgnu.


naravno da je njihova stvar, ako hoce neka dizu i po 10 parola takvih po utakmici. Samo me interesuje je li stvarno moguce da godinama ljudi tri cetiri ista fazona rade? tri cetiri iste prozivke? niti se ja osecam kao da su me uboli time, niti se nerviram, prosto samo ne mogu da verujem i to je to...... gledas ih podignu neku parolu, zagledate se svi, pomislis sad ce neka prozivka, nesto zanimljivo, a oni smisle novu rimu gde te nazivaju cinkarama po milioniti put, vamo prevrcemo ocima je li moguce ovo...... covek se ponada smislice nesto da te konacno isprozivaju malo, kad ono..... ali dobro, neka radi ko sta hoce, samo nek je bog u pomoci nasoj navijackoj sceni sveukupno.

User avatar
losvolocos
Posts: 237
Joined: Wed Feb 03, 2016 4:20 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby losvolocos » Sun Feb 05, 2023 11:11 am

Прво да похвалим Таурунуме ипак отићи у Дрвар на пријатељску утакмицу, свака част што су посетили мало тај део Републике Српске. Верујем да им је било занимљиво путовање. А и све похвале за Фирму занимљива шеталица са Кебом и певање унтерима, добар фазон . Е сад једино бројка мало су Новосађани ту заказали јер ипак било је 150 Лешинара. Очекивао сам да ће коначно да пређу у кавез на Југу али опет солидно све то изгледало.

User avatar
zmijuga
Posts: 1724
Joined: Tue Feb 02, 2016 9:13 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby zmijuga » Tue Feb 07, 2023 1:16 am

losvolocos wrote:Прво да похвалим Таурунуме ипак отићи у Дрвар на пријатељску утакмицу, свака част што су посетили мало тај део Републике Српске.


Možeš li postaviti slike?

11030
Posts: 3
Joined: Wed May 04, 2022 5:16 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby 11030 » Thu Feb 09, 2023 1:15 pm

losvolocos wrote: Е сад једино бројка мало су Новосађани ту заказали јер ипак било је 150 Лешинара. Очекивао сам да ће коначно да пређу у кавез на Југу али опет солидно све то изгледало.


Имају они још много да раде до преласка у јужни кавез, много минуса из прошлости морају да опораве и мало да акцијају, тренутно стање колико знам (а нисам из НС нек ме исправе локалци ако грешим) је да им слабо ко од новосађана и верује због разних ствари почевши од ајде тих минуса па до криминалаца на трибини... Надам се да ће све да им пође од руке, за град те величине и важности срамота је што Партизан и Звезда уопште долазе у оптицај као клуб за који може да се навија...

User avatar
1937
Posts: 69
Joined: Tue Jul 07, 2020 4:36 am
Location: Српска Атина

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby 1937 » Thu Feb 09, 2023 1:48 pm

11030 wrote:Имају они још много да раде до преласка у јужни кавез, много минуса из прошлости морају да опораве и мало да акцијају, тренутно стање колико знам (а нисам из НС нек ме исправе локалци ако грешим) је да им слабо ко од новосађана и верује због разних ствари почевши од ајде тих минуса па до криминалаца на трибини...


Odlično je dok se tako misli, kod nas sve loše, ali tribina i brojčano i vizuelno i na svaki drugi način napreduje, što i samo ovo gostovanje pokazuje, uporedite samo brojku iiz proteklih sezona pa cete videti i sami!!!
Nego mi ne štima nešto tu sa tim kriminalcima na tribini, reci nam druže koja je tvoja tribina pa da ti objasnim nešto ko su kriminalci i kako izgledaju... Sramota treba da te bude što si ovo uopšte napisao, čak i da je istina.
"Војводина је на једној страни, сви остали на другој!" Вујадин Бошков

User avatar
njasvi
Posts: 920
Joined: Mon Feb 08, 2016 1:40 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby njasvi » Thu Feb 09, 2023 7:13 pm

11030 wrote:за град те величине и важности срамота је што Партизан и Звезда уопште долазе у оптицај као клуб за који може да се навија...

Nemojte molim vas vise da pisete ovakve gluposti
1000 puta prezvakana prica o lokal patriotizmu
Zasto neko iz ns ne bi navijao za nas ili cigane ili bilo koji drugi klub
Samo jedan razlog, zasto ?!
Koliko ljudi znam van bgd-a koji vole pfc, i oni sad nisu pravi navijaci zbog ?! "Izdali su svoj grad" blagi boze valjda se sa tim glupostima o izdaji grada zavrsi najkasnije do kraja puberteta
04 X 1945

No al calcio moderno
Posts: 193
Joined: Sun Apr 03, 2022 10:15 am

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby No al calcio moderno » Thu Feb 09, 2023 7:27 pm

Obzirom koliki je Beograd grad u odnosu na Novi Sad, koliko bi trebalo da ima ljudi na utakmicama Zvezde i Partizana? Koliki je procenat ljudi iz Bgd na Marakani ili Jna? Da nije unutrašnjosti ko zna gde bi i jedni i drugi bili.
Firma, Djavoli, Marinci, Meraklije,TB... Dolaze iz samo jednog grada i kolika god da je njihova brojnost razumljiva je obzirom na sve okolnosti. Novi Sad jeste drugi grad po velicini, ali prvo koliko u njemu ima pravih novosadjana(ne znam bas koliko "dodjosi" navijaju za Vojvodinu) drugo firma se trudi koliko moze, prosli su svasta, idu ka boljitku, videcemo sta ce da bude.

калашњиков
Posts: 169
Joined: Thu May 12, 2022 11:41 am

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby калашњиков » Thu Feb 09, 2023 8:13 pm

ajde nemoj da se ponavljaju rasprave i diskusije nebitne po ko zna koji put. ko za koga i zasto navija, ko je kome na tribini i ostalo... glupe teme i totalno nepotrebne. nikad se pameti nauciti necemo.
ja cestitam firmi, vidi se da se brojka dize, mora se priznati, svaka im cast na tome, samo jos kreativniji malo da budu oko parola i fora i mozda jos na nekim stvarima da porade, i eto jedne veoma zanimljive i ozbiljne grupe.

User avatar
1937
Posts: 69
Joined: Tue Jul 07, 2020 4:36 am
Location: Српска Атина

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby 1937 » Fri Feb 10, 2023 12:41 pm

No al calcio moderno wrote:Obzirom koliki je Beograd grad u odnosu na Novi Sad, koliko bi trebalo da ima ljudi na utakmicama Zvezde i Partizana? Koliki je procenat ljudi iz Bgd na Marakani ili Jna? Da nije unutrašnjosti ko zna gde bi i jedni i drugi bili.
Firma, Djavoli, Marinci, Meraklije,TB... Dolaze iz samo jednog grada i kolika god da je njihova brojnost razumljiva je obzirom na sve okolnosti.


Neko je bas jednom pricao, po tim parametrima koliko navija ljudi za CZ ili PFK, njima bi trebali stadioni od 200.000 mesta i to bi trebalo da im je malo.


No al calcio moderno wrote: Novi Sad jeste drugi grad po velicini, ali prvo koliko u njemu ima pravih novosadjana(ne znam bas koliko "dodjosi" navijaju za Vojvodinu) drugo firma se trudi koliko moze, prosli su svasta, idu ka boljitku, videcemo sta ce da bude.


Zavisi kakav dodjos, ovaj sto mu je tata dosao 90tih, on ce se lako adaptirati ako je u gradu u okruzenju svega i svacega, ovi malo ruralniji ce ostati zadrti, kao npr veternicani... :D
Ljudi ima, ali ne na stadionu, razni faktori su uticali na to, od samog fudbala u drzavi i namestanja utakmica u ligi, do zabrana, neki zbog poslova i porodica, neki zbog nacina razmisljanja, ubistvo Deje Lonca, sakacenje kluba od kezmana i ekipe oko njega, pa do samih minusa grupe, sve su to neki faktori koji su uticali na tu brojnost i omasovljenje novosadskog navijanja. Ti ljudi nisu presli na druge tribine, niti su poceli da se lizu sa drugima, samo ne idu na utakmice, ili ako idu, slabije idu na sever, a vise na ove porodicne tribine. Na severu su do sad stasali neki novi ljudi, imaju malo drugacije vidjenje svega i veoma lepo napreduju. Pomaci se vide, zelja za napretkom se vidi isto. Vreme ce pokazati.
A dezurne uciteljice i ocenjivaci, sta su kome greske, koliko ko ima minusa, i ko mu je na tribini kakav i zasto, sta je navijacki a sta ne, to neka ostave za sebe i svoje grupe. Ako Bog da srece da sve grupe uznapreduju, malo da pogledaju u nazad sta su dobro izgubili kod sebe, da probaju da povrate neku svoju autenticnost i originalnost, da ne kazem bas ovako, ali da se nekim radom i mislima sve grupe vrate u neku 2009-2010, koja godina gore dole, ali mislim da je to vreme bilo jedno od boljih u navijackom pokretu u Srbiji.
"Војводина је на једној страни, сви остали на другој!" Вујадин Бошков

11030
Posts: 3
Joined: Wed May 04, 2022 5:16 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby 11030 » Fri Feb 10, 2023 2:09 pm

1937 wrote:Nego mi ne štima nešto tu sa tim kriminalcima na tribini, reci nam druže koja je tvoja tribina pa da ti objasnim nešto ko su kriminalci i kako izgledaju... Sramota treba da te bude što si ovo uopšte napisao, čak i da je istina.


Nemoj ništa za zlo da uzimaš šta sam rekao znači kao što rekoh ne živim ni blizu NS da znam celu priču i rekao sam da me ispraviš ako grešim, pogrešio sam šta da se radi.
Ljudski je grešiti :)

11030
Posts: 3
Joined: Wed May 04, 2022 5:16 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby 11030 » Fri Feb 10, 2023 2:16 pm

njasvi wrote:
11030 wrote:за град те величине и важности срамота је што Партизан и Звезда уопште долазе у оптицај као клуб за који може да се навија...

Nemojte molim vas vise da pisete ovakve gluposti
1000 puta prezvakana prica o lokal patriotizmu
Zasto neko iz ns ne bi navijao za nas ili cigane ili bilo koji drugi klub
Samo jedan razlog, zasto ?!
Koliko ljudi znam van bgd-a koji vole pfc, i oni sad nisu pravi navijaci zbog ?! "Izdali su svoj grad" blagi boze valjda se sa tim glupostima o izdaji grada zavrsi najkasnije do kraja puberteta


Ovo sam hteo u odvojenom odgovoru jer mislim da imam pravo oko ovoga, naravno da će uvek biti navijača iz drugih gradova nego sam samo hiperbolom označio potencijal toga Vojvodina je ogroman klub koji zaslužuje mnogo više od trenutnog stanja s posetom. Došlo je do nesporazuma ali dok smo bistre glave neće biti ponavljanja tema, to je sve obrađeno u stotinama strana ovde.

Sve u svemu svaka čast Firmi, izlaze polako na dobar put. U borbi kroz ova vremena za opstanak tribine uvek je potrebno što više ozbiljnih grupa.

User avatar
zmijuga
Posts: 1724
Joined: Tue Feb 02, 2016 9:13 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby zmijuga » Mon Mar 06, 2023 5:21 pm

Da li Korida podržava ovaj fuzionisani Novi Sad?

Neapoli
Posts: 112
Joined: Wed Jun 08, 2016 1:11 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Neapoli » Sun Mar 26, 2023 9:39 am

Čisto da ostane zabeleženo,posto se očigledno ljudi prave ludi.
Jedan klinac slovima sedmi razred, SEDMI, osakacen za ceo život, drugom malom se bore za kakav takav život danima već.

Izdržite momci

To sto su ljudi napravili od tribina je za lobotomiju

No al calcio moderno
Posts: 193
Joined: Sun Apr 03, 2022 10:15 am

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby No al calcio moderno » Mon Mar 27, 2023 7:18 am

Tako je to kad u tucama koristis razna pomagala, kada tuces nekog bez milosti s namerom, kada ne ostavljas protivniku ni promil sanse da se odbrani,kada izleces iz zbunja, a kunes se u neku ispravnost od koje si zapravo daleko. Taman kada se desi pomak i kad se ponadas da stvari krecu na bolje, desi se ovako nesto.
STOP MOTKAMA, NOZEVIMA, FLASAMA, RAKETAMA, PISTOLJIMA...!

User avatar
1937
Posts: 69
Joined: Tue Jul 07, 2020 4:36 am
Location: Српска Атина

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby 1937 » Tue Mar 28, 2023 2:22 am

Nego, sad ova akcija, kao ovakva, jel to plus za cigane ili minus u rokovniku? Kako ce gledati na to ako ne daj Boze momak podlegne povredama? Kako se onda to racuna?

Tako je to kad se kalkulise,meri i vaga, motka i stotka, samo da se slucjano ne dozivi poraz. Lose vaspitanje dolazi iz kuce, i od roditelja, da ne kazem iz Revije i generalstaba... Poniziti i ismejati protivnika nije isto kao i osakatiti i ostaviti da jedva prezivi. Velika sramota i bruka za cigane kao grupu, a pogotovo za ekipu i ljude koji su to uradili. Ne daj Boze sutra njihovo dete tako da prodje, kako bi se osecali, ili sta bi posle uradili, a tad opet gledati ko je tu kriv, ko je prvi poceo ili sta vec je uzalud... Dokle vise ovako, svakih par meseci neko ovakvo zbivanje ili cak i gore pa bude smrtnih ishoda, nikako da se ljudi dozovu pameti. I treba kao scena da se ugasimo, da nas jebu svi zivi, od medija, politike, do murije i sudova, kad im sami dajemo povoda za sve sto nam rade, ni nismo za bolje.

STOP SAKACENJU I KORISCENJU BILO KAKVOG ORUZJA, STOP LICEMERSTVU I DUSMANISANJU!
"Војводина је на једној страни, сви остали на другој!" Вујадин Бошков


Bolesni^od^ljubavi
Posts: 844
Joined: Tue Feb 02, 2016 11:21 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Bolesni^od^ljubavi » Thu Mar 30, 2023 3:20 pm

Ultras 24/7 je najgora stvar koja je mogla da se desi našoj sceni. Ja kada sam krenuo na utakmice, krenuo sam iz čiste ljubavi prema klubu, kasnije se to razvilo u poneku peglu na utakmicama a posle se pretvorilo u tuče svakih mesec dana a posle toga sačekuše sa štanglama, kuvanim motkama, bakljama i ostalim pomagalima. Sada smo došli do pištolja, bombi, molotovljevih koktela a verovatno će se završiti na kalašima. Dok se ne usvoji neki kodeks gde ne bude bilo nikakvih pomagala poubijaćemo se međusobno kao zveri. Mržnja je trenutno na vrhuncu i ja ne znam stvarno kako će ovo da se reši. Motka vuče nož, nož vuče pištolj a pištolj bombe. Ljudi dozovite se pameti dok se nismo istrebili i dok ne budemo svi pozatvarani. Dobijao sam u glavu kamenje, stolice, štangle, baklje, ujedali su me za glavu, ali ovo danas je ludilo i teški dušmanluk.

No al calcio moderno
Posts: 193
Joined: Sun Apr 03, 2022 10:15 am

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby No al calcio moderno » Mon Apr 10, 2023 7:01 pm

Jedna od stvari oko koje cela scena jos jace mora da se ujedini su ovi odvratni termini u kojima se utakmice igraju.
Znaci, utorak, ponedeljak, cetvrtak u 16h itd pod hitno moraju da prestanu.
Publike na stadionima je i onako u premalom broju, a oni teraju i to malo. Vecina grupa je imala parole protiv glupih termina, neki su i bojkotovali i to je sve ok, ali mora da se pronadje nacin da se to promeni.

SickOfItAll
Posts: 224
Joined: Wed Feb 03, 2016 12:21 am

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby SickOfItAll » Tue Apr 11, 2023 1:46 pm


No al calcio moderno
Posts: 193
Joined: Sun Apr 03, 2022 10:15 am

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby No al calcio moderno » Fri Apr 21, 2023 10:04 pm

Kakva odluka odvratnog saveza... Kao da nije dovoljno sto se utakmice igraju radnim danima u nenormalnim terminima, to sto su derbiji zadnjih godina uglavnom na radni dan itd, sada su odlučili da najveca utakmica u ligi bude odigrana bez publike. Jeste da je titula resena, jeste da ljude sve manje interesuje, ali ovakva odluka je za svaku osudu i van pameti. Sramota!


Return to “Србија”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests