Српска навијачка сцена - дискусија

Sevastopole
Posts: 601
Joined: Sun Jul 17, 2016 3:58 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Sevastopole » Thu Dec 02, 2021 1:18 pm

Druze, pa nije ovo dnevno/politicki forum, promasio si mesto. Kada sa svojih 6 komentara uspes da objasnis da si navijac, pa kad se malo navijacki ispricamo, onda mozda i dodje neka druga tema na red.

User avatar
1937
Posts: 69
Joined: Tue Jul 07, 2020 4:36 am
Location: Српска Атина

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby 1937 » Thu Dec 02, 2021 6:37 pm

Sevastopole wrote:Druze, pa nije ovo dnevno/politicki forum, promasio si mesto. Kada sa svojih 6 komentara uspes da objasnis da si navijac, pa kad se malo navijacki ispricamo, onda mozda i dodje neka druga tema na red.



Čovek te je lepo pitao...
Kad treba da braniš od poraza Đavola (to što ga vi tako ne doživljavate ili ne prihvatate je nešto drugo) onda si tu da se ukenjaš od pisanja, a kad treba da se odgovori na nešto ovako, vezano za 'politiku',a u stvari nisu teme dnevne politike, nego egzistencije jednog naroda na prostoru Jadra i šire, onda se pravimo ludi...
Sam tvoj upis ovaj je dovoljan odgovor, ili o tome da si i ti na platnom spisku ili da si prilicno glup cim takvu stvar nazivas dnevno politickom temom...

Uzdravlje bilo svima koji ćute i gledaju kako nam NAVIJAČI i navijačke PODGRUPE sa naših tribina maltretiraju narod, tuku motkama čekićima i ostalim rekvizitima!
"Војводина је на једној страни, сви остали на другој!" Вујадин Бошков

User avatar
Batke
Posts: 562
Joined: Thu Aug 18, 2016 8:29 pm
Location: Brdo

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Batke » Thu Dec 02, 2021 8:26 pm

Етикетирани wrote:
Sevastopole wrote:
Етикетирани wrote:Него, оћеш прокоментарисати нешто у вези са групом делије Шабац или још чекаш упутства генералштаба па ће овде да се јави вас 10 одједном да у километарским постовима нешто објашњава, а избегне свако конкретно питање?

Kakvi Delije Sabac, evo ima verovatno i ovde ljudi koji znaju ko su Delije Sabac i ko tamo ima veze sa severom i navijanjem. To sto izlazi po novinama i drugim degenskim mrezama, kao sto vidis, dotice samo one koji jedva cekaju tako nesto, a pojma nemaju nista. Tako da, sladi se ti sa tim "Delije Sabac" do mile volje.


Чак су и Гробари јуче у Нишу избацили паролу против Рио Тинта, засад то није урадила само једна група, да ли постоји неки разлог за то?

Пази јесу ти људи били део севера (Ово ми је причало пар шапчана) али када су заглавили творза код бившег градоначелника Шапца трпели су озбиљну репресију група им се скоро и угасила и свела на индивидуалне одласке. Међутим чим се власт у Шапцу променила ето њих из затвора са моткама и чекићима чисто да се покажу. јесте да сада нису део севера (И искрено као гробар се чак и надам да че тако и остати) али ме неби чудило да се врате на трибину.
Raspad sistema PFC Ex Mali Batica.

Sevastopole
Posts: 601
Joined: Sun Jul 17, 2016 3:58 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Sevastopole » Thu Dec 02, 2021 8:28 pm

1937 wrote:
Sevastopole wrote:Druze, pa nije ovo dnevno/politicki forum, promasio si mesto. Kada sa svojih 6 komentara uspes da objasnis da si navijac, pa kad se malo navijacki ispricamo, onda mozda i dodje neka druga tema na red.



Čovek te je lepo pitao...
Kad treba da braniš od poraza Đavola (to što ga vi tako ne doživljavate ili ne prihvatate je nešto drugo) onda si tu da se ukenjaš od pisanja, a kad treba da se odgovori na nešto ovako, vezano za 'politiku',a u stvari nisu teme dnevne politike, nego egzistencije jednog naroda na prostoru Jadra i šire, onda se pravimo ludi...
Sam tvoj upis ovaj je dovoljan odgovor, ili o tome da si i ti na platnom spisku ili da si prilicno glup cim takvu stvar nazivas dnevno politickom temom...

Uzdravlje bilo svima koji ćute i gledaju kako nam NAVIJAČI i navijačke PODGRUPE sa naših tribina maltretiraju narod, tuku motkama čekićima i ostalim rekvizitima!

Samo se ti drzi njihove pobede, evo ti drugi navijaci odgovaraju umesto nas zatrovani mozgu a cak nije ni tako, jos vise nema nista veze sa nama, ali eto kad Grobar kaze onda zamisli koliko nas ti mrzis u stvari. A pobeda je kao sto ste nas vi pobedili na mostu, u Bulevaru vise puta itd. Ista pobeda. Sto volim kad ovako izgubimo. Neka gubimo svaki put ovako ne moze bolje!
Na platnom smo spisku, evo u subotu imamo sljaku radimo tu neke mostove, prosli vikend bilo posla u Sabcu jebi ga nismo stigli svuda.
Ti ces nekom nesto da pricas o pobedama i porazima, ne bi znali sta je pobeda da prodje i sutne vas u dupe. Djavoli su za vas Gospoda!

svuda.prisutan
Posts: 544
Joined: Tue Feb 02, 2016 1:00 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby svuda.prisutan » Thu Dec 02, 2021 9:57 pm

Sevastopole wrote:Hronoloski Kragujevac. Dolazak(sa kamenjem i flasama), zaletanje, probijanje, sukob, utrcavanje u zgrade i odlazak. Sto se kaze nekad slika govori vise od 1000 reci. Da je sto vise navijackih dogadjaja na dan utakmice.
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Evo ti jedna fotka gratis..


Kad ste vec najurili 20 Djavola iza zgrada, i kad ste dosli do prolaza (tunela) unutar zgrada, sto niste prosli kroz isti nego ste ustuknuli i vratili se nazad?
Image
Nisam hteo da se nastavljam, nego sto niste napali firmu u NS?
Rizik da popijete dva minusa za nedelju dana ili su vas smorili, nisu vam zanimljivi? Od onoliko ljudi, samo jedna podgrupa u NS...Bez straha...zanimljivo.
Послато са SM-A325F помоћу Тапатока

Sevastopole
Posts: 601
Joined: Sun Jul 17, 2016 3:58 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Sevastopole » Thu Dec 02, 2021 11:25 pm

Sto si terao ljude iz svoje grupe da se izuvaju bezveze? Znaci minus i u Novom Sadu ko kuca? Sto nismo smeli da napadnemo navijace Vojvodine? Nema sta, zaredjalo se neko lose vreme doslo. Jebi ga. Gore je bilo 20-30 bezalo, sad je vec 20, gledaj da u sledecem bude 10. Ali ja ti iskreno ne zameram sto gledas tako na stvari jer razumem ja da ste uspeli da se odbranite u prvom naletu i to jeste vama za podsticaj dalje, ali daleko je od realnosti. Ko ume sto bolje da sagleda realnost taj moze da napreduje.
Kome se ne svidjaju ove gore slike, taj nije navijac i promasio je zivot. A sad, pricajte sta god hocete, eto neka bude da ste vi nas prebili, evo lepse je tako. Ali sustina je da je ovo ono kako treba sve da izgleda. Naucite da dolazite u gradove kako treba, da probate nekad i preko murije, da izbegavate muriju kad treba da bi dosli u poziciju da moze neko da vam dodje i da se vidi ko je ko. Eto, nema sta vise da se prica samo cemo da se vrtimo u krug. Vasa pobeda 1/1, najurili ste Cigane i to je to. I navijaci Vojvodine vidis da kazu da je minus, kako posle takvih ljudina covek ista da kaze?

User avatar
1937
Posts: 69
Joined: Tue Jul 07, 2020 4:36 am
Location: Српска Атина

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby 1937 » Fri Dec 03, 2021 1:50 am

Sevastopole wrote:Sto si terao ljude iz svoje grupe da se izuvaju bezveze? Znaci minus i u Novom Sadu ko kuca? Sto nismo smeli da napadnemo navijace Vojvodine? Nema sta, zaredjalo se neko lose vreme doslo. Jebi ga. Gore je bilo 20-30 bezalo, sad je vec 20, gledaj da u sledecem bude 10. Ali ja ti iskreno ne zameram sto gledas tako na stvari jer razumem ja da ste uspeli da se odbranite u prvom naletu i to jeste vama za podsticaj dalje, ali daleko je od realnosti. Ko ume sto bolje da sagleda realnost taj moze da napreduje.
Kome se ne svidjaju ove gore slike, taj nije navijac i promasio je zivot. A sad, pricajte sta god hocete, eto neka bude da ste vi nas prebili, evo lepse je tako. Ali sustina je da je ovo ono kako treba sve da izgleda. Naucite da dolazite u gradove kako treba, da probate nekad i preko murije, da izbegavate muriju kad treba da bi dosli u poziciju da moze neko da vam dodje i da se vidi ko je ko. Eto, nema sta vise da se prica samo cemo da se vrtimo u krug. Vasa pobeda 1/1, najurili ste Cigane i to je to. I navijaci Vojvodine vidis da kazu da je minus, kako posle takvih ljudina covek ista da kaze?


Od svojih usta guzicu praviš, ljudino!
"Војводина је на једној страни, сви остали на другој!" Вујадин Бошков

Sevastopole
Posts: 601
Joined: Sun Jul 17, 2016 3:58 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Sevastopole » Fri Dec 03, 2021 8:45 am

Nek si ti meni reko momcino!

Sevastopole
Posts: 601
Joined: Sun Jul 17, 2016 3:58 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Sevastopole » Fri Dec 03, 2021 12:16 pm

1958 wrote:Pa kako ce da idu protiv svojih? Treba neko i tu rupu za Rio Tinto da iskopa, fala bogu pa su momci vredni, radni i sposobni :mrgreen:

Hvala Bogu pa drugi imaju oci i mogu da vide kad i gde su nasi ljudi. Ovo je na nivou parola ove grupe gradjana iz Novog Sada, koji iako znaju da je laz, pisu poruke Borjanu o tome kako mu je Terza jebo zenu. Ali, valjda se sve vidi na terenu sto bi mi gradjevinci rekli, i sve daje svoj rezultat. Svaka cast tebi, imas muda do zemlje kad si se javio na ovu temu...ili nemas obraz...jebem li ga nesto jeste od ta dva.

ReciNe
Posts: 73
Joined: Sun Oct 02, 2016 10:34 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby ReciNe » Fri Dec 03, 2021 2:29 pm

I dobro prica je stvarno opet postala standardna, nego da ja pitam samo posto stvarno na ovim slikama cigana ne vidim nijedno ozbiljno obelezje osim sopa, kakv je uspeh jedna majica djavola a ono sto su oni izbacili sop sop sop sop sop i tako u nedogled. Ne moras biti tako arogantan u odgovoru znam da ste brendirali ime grupe i da je to zarada, samo ne razumem cemu onda taj hvalospev za majicu kad nije aerodrom npr...

Sevastopole
Posts: 601
Joined: Sun Jul 17, 2016 3:58 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Sevastopole » Fri Dec 03, 2021 2:44 pm

Pa evo nek ti svuda.prisutan kaze dal jeste ili nije aerodrom.

ReciNe
Posts: 73
Joined: Sun Oct 02, 2016 10:34 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby ReciNe » Fri Dec 03, 2021 2:52 pm

Evo sacekacemo dogovor ali bitno je da o svojima nista ne kazes jer sve sto padne je smesno i sop, a kad pogledas korteo nema nijednog vrednog obelezja na ljudima mislim ima Delije ali to je za vas postalo nista jer nije brigate ili heroji

Sevastopole
Posts: 601
Joined: Sun Jul 17, 2016 3:58 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Sevastopole » Fri Dec 03, 2021 3:10 pm

Nema sta da ga cekas, a sto se tice nasih ljudi, ja ne znam sta ti mislis kako li ljudi idu da sednu u kafice da probaju da izbegnu ono sto treba? Ovo mesto je bas ruinirano.

ReciNe
Posts: 73
Joined: Sun Oct 02, 2016 10:34 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby ReciNe » Fri Dec 03, 2021 3:52 pm

Sta li je ruinirano ajde objasni? To sto vi nemate nikad gresku? To sto svima pada sve a vama nista? To sto svi gube samo vi pobedjujete? Sto cak i remi u ulicnoj tuci mora da bude vasa pobeda? Ne razumem stvarno to narcisoidno ponasanje.

Sevastopole
Posts: 601
Joined: Sun Jul 17, 2016 3:58 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Sevastopole » Fri Dec 03, 2021 4:30 pm

Remi....Galjard.

Sevastopole
Posts: 601
Joined: Sun Jul 17, 2016 3:58 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Sevastopole » Fri Dec 03, 2021 4:54 pm

Aj jos jednom da dopunim svoje vidjenje dogadjaja, posto izgleda ne pricaju svi ovde sa istih tacaka pozicije. Dakle, kome nije jasno, Delije, koje su otele Djavolima zastavu, dolaze prvi sledeci put kada igraju u centar grada, gde i oni treba da se skupe. Bili su vredni pa ih nije mrzelo da porane. Tako dobijamo situaciju da se Delije skupljaju u centru na mozda 300 metara od Djavola. Kada se krenulo ka "stadionu", prostor koji je delio dve grupe je duzina jedne ulice od 200 metara. Kako je sva policija bila na kontra strani gde je trebalo da se formira koreteo, skroz spontano ljudi krecu na drugu stranu jer vide prazan prostor sto je za sve bilo i iznednadjenje i sok. Ali, ja ne znam koji bi to navijaci na svetu skrenuli levo a znas da su desno iza coka drugi navijaci. Krenulo se i na kraju se proslo tih 200 metara jer je policija bila zbunjena nije stigla da reaguje i da se postavi. Dakle, bez kalkulacije, za logicno razmisljanjem da je i tamo murija sa druge strane, krece se i nailazi se na fontanu iza koje stoje Djavoli okruzeni policijom. Ljudi se zatrcavaju, probijaju kordon, sa strane Djavola isto manji deo probija i tu se desava kontakt gde je bila tuca. Policija se reorganizuje i krece da bije Delije i da potiskuje. Djavoli verovatno kao i nasi krecu kroz prolaze zgrada da beze. Kako se doslo do raskrsnice iz zgrada se videlo da ima Djavola medju njima. Ljudi utrcavaju i celo jedno dvoriste ih jure, oni beze kroz drugi prolaz u neko drugo i tu vec i murija krece da juri ljude po dvoristu i Delije se vracaju na raskrcnicu. Pri tome noseci njihove ljude i pomagajuci im, koji su ostali da leze. Ovo je jako bitno da se kaze, jer od mrznje ne vidite osnovne stvari a napisane su. Na mostu u Novom Sadu isto su spasavani Lesinari koji su ostali u Delijama, to bi trebalo malo da se ceni. Dakle, Delije su mogle da odu na stadion korteom i da naprave sebi "plus", ali navijacki osecaj nije dozvolio ljudima da se naprave ludi tek tako ako ima prostora za nesto. 100% spontan dogadjaj, pravi navijacki, i ja razumem ljude koji su videli snimak i cene na osnovu toga, ali ne razumem da iza toga ne stanes i ne kazes, cekaj, pa ovi im dosli kod njih, umesto da je obrnuto,preko murije napali...ja ne poznajem tu grupu koja ce da probije 100 zandara i da najuri nekoga. Barem ja nisam video takav snimak jos bilo gde na svetu. I ovo sto se doslo a vec znas da ne mozes da imas 1/1 cistu pobedu u najbolju ruku, je pre svega nesto sto treba da se ceni a ne da se istrazuje a kako su dosli, kako ih je policija pustila, ali to niko ovde izgleda ne moze da dobaci dotle. Aj bas da vidim da je situacija bila bez zandara kako bi sve izgledalo i koliko bi trajalo. Ovako...situacija je dozvolila i drugoj strani da pokaze jel grupa ili nije, i oni su pokazali da jesu, ali niko od ljudi sa ove strane ne gleda ovo kao nas minus. Ne treba nama da se navlaci nesto, ako neko ima dobijenih tuca, onda je to nasa tribina, mi sebe da lazemo necemo sigurno jer to se obije kada tad. Postovanje za Djavole sto su izasli iz zgrada znajuci da idemo. I sto su stali i deo protrcao u sukob. Ali su Delije te koje su namestile tako situaciju, nismo se mi slucajno sreli nego je jedna strana bila zeljna navijackog desavanja i dozvolila drugoj da su joj velike sanse da se odbrani. Da nije bilo toga iza zgrada bio bi remi tj. svako bi imao podjednako i dobrih i ne dovrsenih stvari, ovako, ova situacija ima svoj pocetak i kraj. Ides ka nekom i najavljujes mu da dolazis, bila je situacija pre par godina isto u centru pre kosarke, kada im skup rasteran, ali tada nije bilo najave nego se doslo u tisini i na prepad. Mozda su oni zadovoljni sto se ovo sad nije tako zavrsilo, ali sa druge strane svakako svi gledaju kao na odlicnu avanturu i niko ne gleda kao neki minus i to najiskrenije. Opet kazem, ne postoji ta grupa koja ce preko ovoliko policije da rastera drugu grupu, jednostavno nije ovo igrica neka nego stvaran zivot. Sto se mene tice nemam sta vise da dodam.

User avatar
друг члан
Posts: 1409
Joined: Sat Feb 06, 2016 5:02 am

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby друг члан » Fri Dec 03, 2021 5:14 pm

Najbitnija stvar da su se grupe srele, da je bilo dešavanja, bez teških povreda oružjem. To je samo po sebi super stvar za obe strane. Kako na to gleda neka treća strana nije ni bitno. Nek misle šta hoće
Choose Life

rodney
Posts: 31
Joined: Thu Oct 18, 2018 2:40 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby rodney » Fri Dec 03, 2021 7:05 pm

A sad adio

User avatar
enbidzi1
Posts: 111
Joined: Thu Feb 04, 2016 1:08 am

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby enbidzi1 » Fri Dec 03, 2021 8:29 pm

Lepo bilo u Graficaru, grmelo je i slomiti ruke i oba ramena

Sevastopole
Posts: 601
Joined: Sun Jul 17, 2016 3:58 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Sevastopole » Fri Dec 03, 2021 9:37 pm

I na kraju kao slag na tortu, svadba od pre ko zna koliko, cisto da vidite kako vam mozak peru. E, eto vam ga Sabac...ovo se narodskim recnikom zove govna, a ne novinari.


Return to “Србија”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests